IW.lHJrJ.B Tschierchen (1500 m) puntgaaf dorpje in Graubiinden (Zw.) De „Savannah" (schip met A-aandrijving) naar Rotterdam Herdenkingseongres te Amsterdam werd Weense sfeer rond het Goese fruitcorso De lawineramp in Zwitserland professor Zeeman officieel geopend Hoofdpijn? Juweeltje in het hooggebergte (Van onze redakteur) TSCHIERCHEN. Voor wat betreft „de bergen" is liet verleidelijk liet denkfoutje te maken, dat men met name op het punt van de archi tectuur niet met vergelijkbare problemen zou zitten dan in de lage landen. Begin maar eens aan een uitbreiding van een volmaakt gaaf dorpje, dat gevangen ligt in de spang van enorme berggiganten. Zo'n dorpje is harmonisch gegroeid; er is niets bij Joeval of opzettelijk de lelijke kant opgegaan, maar opeens moeten er zo nodig hotels en nieuwe huizen worden gebouwd en het probleem ligt levensgroot op tafel. Zo is er - om in het Zwitserse te blijven - heel wat scheef gegaan Gstaad, Arosa, Sankt Moritz zijn er voorbeelden van. Het zijn hele „dure" na men, maar men ziet wel dat er aan „gewerkt" is. We zochten het in de vakantietjjd dan cok in een nog puntgaaf dorpje in het kanton Graubiinden Het dorp luistert naar een naam, die werk verschaft aan logopaedisten. Tschierchen. Op een „gewone kaart" staat het niet, maar het ligt heel fantastisch werkelijkheid te zijn, in de schaduw van Calenda, Thalifluh Jcchalp (2050 m) en als hele groten de Furklis en de Giirgaletsch (2G00 m). Tschierchen zelf - juist, U spreekt het nu al goed uit - ligt op ongeveer 1500 meter. De postauto kemt er drie keer per dag. Dat is waar. Soms klimt een zwaar grom mende vrachtwagen naar boven cm de twee winkels van het dorpje te bovccrraden, maar dat alles heeft niets cm het lijf. De geluiden van Tschierchen zijn de waterval in het dennenwoud 'op de wand van de Furklis, 's morgens en 's avonds het tinkelen van de geitenbellcn, het ge zellig „praten" van een handvol kip pen en het slaan van de dcrpsklok, dat overigens bij ieder uur twee maal gebeurt, want er kon eens ie mand zijn die het de eerste keer niet gehccrd heeft. Het is duidelijk. Tschierchen lijkt op een dorpje uit een boek, Cliur, Gruubiiiuleus hoofdstad Men moet wel eerst naar Ohur om dn Töhieröhen te komen, maar dat is uiteraard geen straf, want Graubim- dens hoofdstad, waar de 'huizen ge groepeerd staan rond de grauwe rots, die de kathedraal draagt, het duizendjarige bisschopspaleis en de oude torens Marsöl en Spinöl, is een schone en elegante stad, toegangs deur tot de wonderen van Grau- bündens Wilde bergwereld. Ohur is een 2000 jaar oude stad. Trots be hoedt men er omvangrijke opgravin gen uit de Romeinse tijd; het Riha- tische museum - een echt streekmu seum - is een schelp vol zeer inte ressante (en waardevolle) historische attributen; winkels en huizen dragen er een stempel van elegantie, de be volking is rustig en beschaafd (er is inheel Chur geen racebrommer te vinden) en de vriendelijke meisjes schijnen bij de assemblage een voor keursbehandeling te hebben genoten. Voor Tsohderohen dan zijn er twee mogelijkheden van Ohur uitte voet of per postauto. De postauto draait langs een slingerweg naar de hoogte van 1500 meter en in zangerig Duits vraagt de chauffeur of men sen met hoogtevrees aan de rechter kant (de rotskant) van de bus willen gaan zitten. Spannender echter nog is de toaht te voet, een tippel van vier uur, voetje voor voetje naar boven, want 'de helling van de weg is steil. En daar is het dan eindelijk Tschierchen, ccn snoeperig dorp, gaaf, klein, intiem en vroom, want overbuurman had in fraaie Gotische letters cp zijn huis geschilderd de tekst uit 1 Tim. 4 16: „Hebt acht op uzelf en op de leer; volhardt daarin, want dat doende, zult gij en u zeiven behouden en die u horen", een bijbelse vermaning, dde zo maar ineens in de ogen prikt. Alles op één kdart Er is in Tschierchen - en dat is de grootste aanbeveling - helemaal niets te „ibeleven". Het dorpje gooit alles op de kaart van bergen en het is goed er maar meteen op uit te trek ken. Voor de oefening langs de wei de- en ibosflanken van de Furklis en dan later het hogere werk. Eerlijk is eerlijkhet weer had beter kunnen zijn en dat is heel vreemd voor dit oostelijk deel van Zwitser land in augustus, maar de Europese zomer schijnt nu eenmaal niet te hebben willen vatten. Tschierchen behoedde ons echter voor stromende regen en dat was alles gewonnen, want bij snikhitte is het vrijwel on doenlijk urenlang tegen hellingen op te tomen. Het hooggebergte had iets heel bij zonders in petto; hoogtedalen zich vullend met mist die echter als door een onzichtbare hand verdreven plotseling weer oploste, vaak gevolgd door een versombering van de lucht, waaruit een fikse sneeuwbui omlaag viel. Bralk de zon maar een ogen blik door, dan stonden de i-otsen wit overpoederd te blikkeren in het helle licht. Andere verrassingen: wijde velden met verweringspuin en gro tesk gevonmde rotsblokken, wild schuimende beken, die - gevoed door telkens opnieuw aangevoerd smelt water - wulps en dartel door de hobbelige bedding heenschuimden. Bloemenschat De „Hoohalp" is Graubiinden is verder teredht vermaard om zijn bloemensahat. Boven de 2000 meter is de zomer nog maar amper bezig en kleurrijk pieken de parade- paardjes van. de alpenwereld tussen het groen van de almweiden; genti anen in velerlei soorten, campanula, arnica, grasklokjes en de gulle weel de van de alpenroosjes, een hete verleiding om mee naar huis te ne men, maar het mag niet, want grote delen van het Kanton worden aan gemerkt als „Pflanzensöhutzgebiet". Koeien op Joclialp Een „Trip" met een hoofdletter is een tocht naar Ohur, waar de Rha- tische Bahn staat te wachten, rnis- sdhien wel het gezelligste bergtrein- tje van Zwitserland, dat knarsend en piepend' zidh omhoog trekt naar Aro sa. In deze (bekende) wintersport plaats is een 'kabelbaan, die lekker griezelig hoog gaat naar de Weiss- horn. Doe eenmaal daar, de berg schoenen maar aan, want vandaar valt een tocht te maken naar het Joöhalp en als eindpunt Tschierchen, een driekwart dag in beslag nemen de sjouw met als beloning de woeste weelde van het hooggebergte. Op het Joöhalp weerklinkt het melodieus concert van honderden koebellen. De goede dieren bleken gevoelig voor suikerklontjes als afwisseling in het menu. Emmers zever droop uit him bekken; het waren begerige maar lieve beesten, die wachten op de wintersneeuw om eindelijk weer eens terug te kunnen gaan naar het dal. „Grüzi mitenand" Na zo'n todht is men blij weer te rug te zijn in Tschierchen. De gei- tenhoedertjes zijn al weer thuis ge komen met hun kudde en met een zekere ingetogenheid groeten de dorpsmer.sen de toeristen, die „van boven" komen. Dat is onvermijdelijk met die merkwaardige groet: „Grüzi miten- and", een verbastering van het „Grüsst sie mit einander"; op Schou- wen-Duiveland zouden de ouderen zeggen: „goeiendag saeme". Lange tijd is voor ons de groet een beetje raadselachtig geweest, maar in Globus (de V. D. van Ohur) stond 'in de 'grammofoonpla- tenafdeling een langspeelplaat, met de levensgrote titel: „Grüzi miten- and". Dat verklaarde veel, althans over de schrijfwijze. De „Hörnlihütte" Wie in deze contreien rondstapt moet een tocht naar de Hörnlihütte voor het laatst bewaren. Het is een hut op de Weisshorn (2600) en on derweg heeft men gelegenheid het op 2000 meter gelegen (boven de boomgrens dus) Urd'imeer te zien; een hoog meer, waarin midden in de zomer vaak nog ijsblokken drijven, want het meer(tje) wordt regelrecht gevoed door van dichtbij komend smeltwater en de weg omlaag is te kort voor verwarming. De tocht naai de Hörnlihütte is er één van adem benemende schoonheid. Geen verba zing liefst over een fikse sneeuwbui bij het nemen van de laatste 600 me ter naar de hut, die een moeizame klim vordert. Heeft men geluk dan blaast een bries over de alm; de mistbanken breken en heel diep be neden ligt zowaar Arosa, een verza meling speelgoedhuisjes. Men kan dan aan luxe toerisme doen en een kabelbaan nemen, maar veel span nender is de vele uren vergende af daling op weg weer naar het (stille) Tschierchen, dat in het late licht van de dag gemoedelijk en vriendelijk noodt tot pleisteren. De bergen rondom zijn alweer in dampige mistslingers gewikkeld. Men weet hoog daarboven de „Mur- meltiere" (soort marmotten), de goeierds van koeien met hun mono toon belgeluid en de kaasboeren, die eenzaam en zwijgend hun werk doen tot de avond valt en dan ter ruste gaan op hun schamele sponde van alpengras. Het kerkje van Tschierchen is een juweeltje, dat centraal ligt in het hoge eenzame bergdorpje. ROTTERDAM, 6-9. In verband met dc kemende commerciële bezoe ken van de „Savannah" ('s werelds eerste koopvaardijschip met kern- aandrijving) aan Rotterdam heeft de eigenaar „American Export Is- brandsen Lines" zijn. wereldberoem de schip verzekerd voor wettelijke aansprakelijkheid tot een bedrag van liefst f 500 miljoen. De Amerikaanse regering heeft zich garant gesteld voor de eventu eel door de „Savannah" veroorzaak te schade boven de f 500 miljoen. Rijkswaterstaat heeft een en ander maandag tegenover het A.N.P. be vestigd. De veiligheidsmaatregelen die in verband met de toekomstige 'bezoeken van het atoomschip aan de Miaasstad zijn getroffen, wijken niet af van die welke golden bij de „show-visite" van de „Savannah" aan Rotterdam, -nu bijna een jaar geleden. In Rotterdamse scheep vaartkringen vindt men de komst van de „Savannah" nu al de ge woonste zaak van de wereld. „Het binnenlopen van dit schip zal niet meer of minder moeilijkheden met Uitgeputte Kanaal zwemster opgepikt CALAIS, 6-9. De 37-jarige Greta Andersen, Deense van geboorte en verblijvend in Amerika, is er niet in geslaagd om het Kanaal vice ver sa over te zwemmen. Zij is er eöhter wel in geslaagd de helft van haar voorspelling te 'doen uitkomen. Na 13 uur en 51 minuten gezwommen te hebben kwam zii bij Calais aan wal, maar vier uur na haar vertrek van de Franse kust werd' de blonde zwemster uitgeput uit het water ge haald. Zij -had' evenwel'in haar hoofd gezet als eerste vrouw het Kanaal heen en terug over te zwemmen. Veertien dagen geleden moest de Olympisohe 'kampioene na acht uur met ruw water te hebben geworsteld eveneens de strijd opgeven. Op ruim 2000 meter hoogte ligt liet mysterieuze Urdimeer tegen de naakte flanken van de Giirgaletsch. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt te Utrecht UTRECHT, 6-9. Op de Utrechtse paardenmarkt werden 242 dieren aangevoeld. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1025 tot f 1500; werkpaarden f 1000 tot f 1450; oude paarden f 825 tot f 1325; 3-jari'ge paarden f 825 tot f 1300; 2-jarige paarden f 760 tot f 925; veulens f 325 tot f 650; hitten f 700 tot f 850. Slachtpaarden per kg. geslacht ge wicht f 2,70 tot f 3,00; jonge slacht paarden per kg. geslacht gewicht f 3,00 tot f 3,60. De handel was vlot. Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 6-9. Aangevoerd totaal 1873 stuks vee, t.w.: 1263 vette koeien cn ossen en 610 varkens. Prijzen per kilogram: vette koeien en ossen: extra kwaliteit f 4,15-4,45, lc f 3,65-4,05, 2c f 3,30-3,55, 3e f 3,10 -3,£5, stieren f 3,80-4,45, worstkoeien f 3,20-3,35; varkens (levend gewicht): extra kwaliteit f 2,08-2,10, le f 2,05- 2,08, 2e f 2,02-2,04, 3e f 1,95-2,00, slachtzeugen f 3,20-3,35, zware var kens f 1,50-1,65. Vette koeien cn ossen: aanvoer als vorige wedk; handel 'kalm; prij zen gemiddeld iets stijver. Varkens: aanvoer iets minder; handel vlot; prijzen iets stijver, behalve slacht zeugen, welke iets lager waren. Graanbcurs Rotterdam ROTTERDAM, 6-9. Op dc Rotter damse graamibeurs werden de vol gende prijzen genoteerd af boerderij Groene erwten tot f 45,00; Schok kers tot f 56,00; Capucijners tot f 62,00. AMSTERDAM, 6-9. Amsterdams wethouder J. Tabak heeft maandag in het Koninklijk Instituut voor de Tropen een internationaal herden kingscongres geopend dat is gewyd aan de fysicus nobelpryswinnaar Pieter Zeeman. kleintjes uil het binnei zich mee brengen dan dat van de duizenden .gewone" schepen". Omstreeks 20 september vaart de „Savannah" dus voer de tweede maal de Nieuwe Waterweg op. Rot terdam is in dit geval één van de vier West-Europese aanloophavens in de geregelde commerciële dienst die „American Export Isbrandsen" onlangs heeft opgesteld. De Ameri kaanse maatschappij nam het be sluit tot het inzetten van het atoom schip op een geregelde dienst op West-Europa, nadat de United States Atomatic Energy Commision defini tieve toestemming had gegeven het schip voor commerciële doeleinden te exploiteren. INGEZONDEN STUKKEN Vogelwacht „Schouwen-Duiveland" Opleiding tot natuurgids Tot 15 september a.s. bestaat nog de mogelijkheid tot opgave als deel nemer 'aan de natuurgidsencursus die bij voldoende deelname in de kemende wintermaanden zal woi*- den gehouden. Aan het eind van de cursus geeft een examen kans op het diploma natuurgids, waarmee - b.v. door het leiden van excursies - de verworven kennis aan anderen kan worden doorgegeven, opdat ook zij volop van de natuur kunnen genieten. Tot de cursus behoren een aan tal interessante tochten door het Schouwen-Duivelands landschap, terwijl ook later een prettig con tact met vele „natuurmensen" blijft bestaan. Inlichtingen en opgave bij: J. P. C. Boot, Duinwegje 31, Haamstede, tel. (01115) 616; W. Kristelijn, Jan v. Re- nesseweg 12, Renesse, tel. (01116) 277. Soldaat verongelukt ELDEN, 6-9. De 20-jarige dienst plichtige sól'daat A. J. J. Haverkamp uit Vorden is in de vorige nacht op de rijksweg Amhem-Nijmegen bij Elden door een personenauto aange reden en ter plaatse overleden. Hij wilde met zijn bromfiets vanaf .de Rijndijk de rijksweg op rijden, maar vermoedelijk doordat (hij ter plaatse niet bekend was, nam Ihij de ver keerde oprit, waardoor hij op de linker rijbaan van de rijksweg te rechtkwam. ROTTERDAM. Tijdens de in Zeist gehouden algemene vergadering van de Algemene Vereniging van leraren bij het Voorbereidend Hoger en Middelbaar Onderwijs (AVMO) is een door het bestuur ingediende mo tie aangenomen waarin o.m. wordt gezegd dat de uitvoering van de wet op het voortgezet onderwijs veel meer van de tijd en de inspanning van het docentenkorps zal wagen, dan tot nu toe reeds het geval was. ROTTERDAM. De 26-jarige elek- trisoh lasser C. van Dijke uit Velzen is in de centrale van het gemeente lijk elektriciteitsbedrijf in de Galli- leïstraat in Rotterdam geraakt door een neerstortende ijzeren balk van twee en een halve ton en met ern stige verwondingen opgenomen in het Dijkzigtzlekenihuis. De ijzeren balk viel van een 'hoogte van 13 me ter als gevolg van het breken van een strop. MUIDERBERG. Zaterdag en zon dag is voor de eerste maal in de ge schiedenis een internationaal con gres van vlaggen'deskund'igen gehou den, uitgaande van de Stichting voor Ballistiek en Heraldiek te Muider- berg. Er waren 34 vlaggendeskundi- 'gen uit België, Frankrijk, Engeland, Zwitserland, Duitsland, Hongarije, Polen, Zuid-Afrika en Noord-Ame- rika naar Muiderberg gekomen. AMSTERDAM. In het ziekenhuis Zeeburg te Amsterdam is op 56-ja- rige leeftijd overleden de 'heer Abra ham de la Penha, die als eerste Ne derlandse getuige in het Aushwitz- proces tegen dr. Lucas dit jaar in Frankfort optrad. AMSTERDAM. Bij de Amsterdam se politie is aangifte gedaan van diefstal van enige sieraden uit een antiekzaak in de Nieuwe Spiegel straat in de hoofdstad. Men neemt aan dat twee Duitsers de daders zijn. HEUSDEN. Zaterdag is in Heus- den (N.B.) aan de Maas de tweede „Heusdfenidajg" gehouden, waarvoor de drie gelijknamige en gelijktalige gemeenten, Heusden dn Belgisch Limburg, Heusden aan de Schelde en Heusden aan de Maas, broederlijk bijeen waren gekomen. Er is de ge hele dag geer. onlheus woord gespro ken. AMSTERDAM. De Nederlandse Ford automobielfabriek zal nog deze maand beginnen met de assemblage van een nieuw type, de Ford Mus- tanig, om aan de grote Europese vraag naar deze modellen te kunnen voldoen, aldus een mededeling van de Ford Nederland. ROTTERDAM. Drs. J. A. Bakker, staatssecretaris van economische za ken heeft dn Rotterdam het negende internationale congres over 'kwali teitszorg geopend. ALPHEN AAN DE RIJN. Burge meester Z. Bruins Slot van Alphen aan de Rijn kon maandag officieel d'e d'ertd'gduizendste inwoner van zijn gemeente begroeten. Het is mevrouw J. E. M. Winters uit Eist, de jonge bruid van de heer F. Rikken, af komstig uit Valkenburg, die al enige tijd ingezetene van Alphen aan de Rijn is. DRACHTEN. Zaterdagmorgen is de 17-jari'ge Jan van der Harst uit Siegerswoude, toen hij bij Drachten met zijn bromfiets de rijksweg 43 overstak, door eer. uit de richting Groningen naderende auto gegrepen en vrijwel op slag gedood. UTRECHT. De 2-jarige Christa Pieneman uit Utrecht is in haar woonplaats om het leven gekomen, -nadat zij in de Vijgeboomstraat on der een auto was gekomen. De kleu ter stak plotseling de straat over juist voor een auto. Deze kon het kind niet meer ontwijken. Het meisje werd naar het academisch zieken huis gebracht, maar bij aankomst bleek zij al te zijn overleden. VENLO. Op vrijdag 17 september zal de minister van landbouw en visserij mr. B. W. Biesheuvel Neder lands nieuwste en grootste veiling complex, dat van de Coöperatieve Venlose Veilingvereniging die d'it jaar levens haar 50-jarige bestaan viert, officieel openen. LEN HAAG, 6-9. Het jaarlijks fruitcorso in het centrum van Zuid- Beveland zal dit jaar cp 18 septem ber in Wccnse sfeer werden gcohu- dcn. SAAS FEE, 6-9. Dc opsporings werkzaamheden in verband met de lawineramp bij Saas Fee zijn maan dag hervat. Tot dusver zijn twintig lijken ge borgen: 12 Italianen, vijf Zwitsers cn drie ariet-geïdentificeerden. Waar schijnlijk liggen nog 68 personen onder de massa's ijs en rotsgesteente bedolven, die ruim een week geleden op een bouwkeet met. arbeiders te rechtkwamen. In Goes zal op 11 september de expositie „Wenen, stad van werklust en kunst" in „Het Schuttershof" worden geopend door de vice-burge- meestcr van Wenen, de heer F. Sla- vik, die als Oostenrijks jongetje na dc oorlog in een Nederlands pleeg gezin werd opgenomen. Die dag zal ook het kinderfruitcorso worden ge houden en werden de fruitfec en haar hofdames geïnstalleerd door burgemeester F. A. Huber. De Goese middenstandcentrale heeft voor dc fruitweek diverse evenementen ge organiseerd. Zo zal herhaaldelijk op de markt een Leibnitzer Trachten- kapelle muciseren. Weense worst en bier zullen niet het enige zijn wat wordt geboden. Ook het orkest ..Die Lustigen Burschcn" cn een Grin- zingtuin zullen de Weense sfeer me de bepalen, evenals de talrijke Oos tenrijkse producten, die de Goese middenstand in dc etalages zal uit stallen. De fruitweek wordt met het grote fruitcorso besloten. Deze natuurkundige, die vooral in ternationale vermaardheid verwierf door de ontdekking van hel naar hem genoemde Zeeman-effect, werd honderd jaar geleden in Zonnemaire geboren. Ongeveer 200 natuurkundi gen uit alle delen van de wereld ne men deel aan het congres, dat tot 11 seotember duurt. Het bestaat uit een puur-weten- sehappelijk gedeelte, maar er staan o.m. ook recepties, o.m. te geven door de universiteit van Amsterdam en de gemeente, en een Farewell- party op 10 september in kasteel Sterkenburg in Driebergen op het programma. De opening door de wethouder werd gevolgd door een toespraak van de heer A. D. Fokker over de fi guur van Pieter Zeeman en een we tenschappelijke verhandeling aan de hand van dia's van de heer H. B. G. Casimir. Ingezonden mededeling iMilUrMSó/f Dank zij zijn wetenschap pelijke samenstelling bevat 'ASPR0' ëlles wat nodig is om u snel van uw pijn af te helpen. Doeltreffend en betrouwbaar. KERKNIEUWS Anglicaanse kerk Communiedienst te Nicuwcrkerk NIEUWERKERK. Zondag 12 sep tember, 10 uur Anglicaanse Kerk - Communiedienst (in de Nederlandse taal) in het voor dat doel ter be schikking 'gestelde kerkgebouw van de Ka th.-Apostolische Gemeente te Nieuwerlkerk. Sensatie (t je) In Venlo eindigt Nederland voor (vele) mensen, die het zuidelijker zoeken. De trein is al wat „op stoom" gekomen voor de lange nachtrit door een donker Duitsland. In Venlo zelf is het leven al verstild want het gaat zo'n beetje naar mid dernacht en in de compartimenten hebben de reizigers het zich gemak kelijk gemaakt, jasje uit, slof jes aan, bekertje limonade vlak bij de hand, want men droogt altijd een beetje uit op zo'n reis. Voordat de baas van de trein de bedden komt op schudden, stapt de marechaussee nog binnen voor pascontröle, want zover is de unifikatie van Europa nu ook weer niet voortgeschreden dat het zonder zou gaan. Nu daar kwam- hij dan... een (vriendelijke) marechaussee, met de bekende zilveren opfrunneksels op zijn helblauwe pak. „Even de paspoorten" dames en heren' zei de politiële man. En we lieten die paspoorten toen zien. Een der dames pakte een rood plastic etui. Ze schoof haar hand al in de richting van het zilver en het blauw, sloeg voor diens neus het etui open en toen bleek het leeg te zijn. Kijk vrienden, dat is een (kleine) sensatie, die de aandacht trekt. „Hé" zei de dame uit het diepst van haar hart en ze begon meteen koortsach tig in zakken en tassen te rommelen op zoek naar het waardevolle do- kument. De marechaussee redde taklisch de situatie en sprak bezwerend: „Mevrouw, kijkt u maar even rustig, ik moet de rest van de trein nog doen. Straks kom ik terug". Men kan veel zeggen, men kan weinig zeggen, maar feit is dat in het compartiment een ware heksen ketel losbrak. Handtassen werden leeggeschud, portefeuilles binnenste buiten gekeerd, koffers (en ze lagen al zo moeizaam bovenop xveggetast) gingen open; handen xvoelden door jurken en bloesen, die zo zorgvuldig waren opgevouwen. Een tandenbor stel tuimelde omlaag als een gebro ken takje xrnn een boom. De dame zag krijtwit en toen kioam de mare chaussee terug. „Ik heb 'm niet", zei mevrouw melancholisch. De blauwpet keek er ook van op. Hij riep een superieur, die breedbeens op het station stond te staan. We vingen de ijzige mededeling van deze man op: „Dan moet ze er uit". En dat gebeurde ook. Daar ging mevrouvmet koffer en lassen en jassen. Ze werd omringd door een schare politiemannen, die het geval druk bespraken. Door het raam iverden nog een vest en een paar schoenen aangereikt. De koffer kwam terug; een vrien din ontfermde zich cr over. „Is die alvast in Zwitserland", riep ze nog door het. raam. Toen dc trein weer reed kwamen de zenuwen tot uitbarsting en al was het geval triest, er steeg ren stevige lach omhoog. Men kan toch moeilijk gaan huilen. Mevrnnw ech ter - zo bleek later - heeft de tan den op elkaar gezet. Tegen dc avond- van dc volgende dag was ze al in Bazel. „Ik ben cr weer", zei re, „maar 't heeft wel centen gekost". SCHIEREILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2