PZEM Ifééê fóy&u/aiïe/i, i/m, u/eüaggeécC/ STREEKNIEUWS Hamman naar minister Luns EEN CENTENKWESTIE DANK ZIJ GOEDKOPE NACHTSTR00M NACHTSTROOM RECHTSZAKEN Maand voorwaardelijk voor diefstal „U hebt een gevaarlijk beroep. Ook als u bij iemand aan de deur komt die niet thuis 'is moet u uw handen thuis weten te houden." Het was niet zonder reden dat de offi cier van justitie, mr. J, L. Andreae, gisteren tijdens de zitting van de Middelburgse politierechter deze woorden sprak tol. de Nieuwei kerk se handelaar G. L. In oktober vorig jaar nam deze in het huis van L. te Nieuwei kerk een zogenaamde pocketrecorder mee. En het was niet de eerste keer dat L. voor do verleiding bezweek, een jaar tevoren had hij bij een andere klant al eens een radio gestolen. De pooketrecorder heeft hij ten slotte, toen de zaak penibel werd, in het water gesmeten. ,.Dit zijn toch geen dingen die u nodig heeft, wat doet u er mee," vroeg de offi cier aich af. „Helemaal niets", was het bedeesde antwoord van de jeug dige mel'kslijter. „En wat ige beurt er als u een tijd je de gevangenis in zou moeten?" vroeg mr. Andreae vervolgens. „Dan moet ik mijn zaak verkopen," aldus L. die een vrouw en twee kinderen moet onderhouden. De officier vvil'de hem tenslotte toch een kans geven om te laten zien dat 'hij van dit voorval geschrokken is: Hij Het het m zijn els bij een maand voorwaardelijke gevangenis straf. Het vonnis van de politierech ter, mr. A. W. Thöne, was conform. GEMEENTE DUIVELAND Burgerlijke Staud en loop der bevolking ever de maand augustus Geboren: 1 aug. Karin Margaretha d. v. D. v. Eugen en E. A. M. Ver hagen (Nieuwerkerk); 2 aug.: Adri- aan z. v. J. de Jonge en M. C. Zon dervan (Sirjansland); 2 aug.: Jan Adriaan, z. v. M. Verwijs er. M. M. Gil jam (Nieuwerkerk); 7 aug.: Frans Jacobus, z. v. W. T. v. d. Have en M. v. d. Have (Oosterland); 18 aug.: T'hcnis Everard, z. <v. J. A. Schiete- katte en J. P. de^Bil (Nieuwerkerk); 24 aug.: Aric Pieter, z. v. J. v. d. Maas en D. E. Stoutjesdijk (Ooster land. Overleden: 7 aug. Cornelus Helm- strijd, 89 j., wed van M. Kuijper (Ouwerkerk); 9 aug. Erik Peter Wal- hout, 4 j. (Nieuwerkerk); 22 aug. Hendrik van der Maas, 87 j., wedr van S. v. d. Maas (Oosterland) Huwelijken: 12 aug. Jacob Heinis, 22 j. (Vlissüngen) en Jeanne Adelaide Marie Ottderdonok, 22 j. (Ooster land); 19 aug. Jacob Pieter van Dienst, 21 j. (Nieuwerkerk) en Jan netje Adriaantje van Strien, 18 j. (Nieuwerkerk); 20 aug. Dingeman Jacob Labeur. 24 j. (Bruinisse) en Suzanna Bakker, 20 j. (Oosterland); 27 aug. Adrianus Dijksman, 36 j. (Ridderkerk) en Elizabeth Rentier, 28 j. (Nieuwerkerk); 27 aug. Jan de Ruiter, 25 j. (Bruinisse) en Anna Aplona Krabbe, 19 j. (Sirjansland); 27 aug. Pieter Marinus Otte, 22 j. (Oosterland) en Cornelia Fransina de Bruine, 22 j. (Oosterland). Ingekomen: 17 aug. J. Heims, van Vlissingen naar Oosterland; 23, W. M. Bouma er. 'gez., van Rotterdam naar Oosterland; 23, D. B. M. Hen driks en gez., van Zierikzee naar Nieuwerkerk; 27, J. de Ruiter, van Bruinisse naar Sirjansland; 24, J. M. M. Onderdonök, van Etten en Leur naar Oosterland. Vertrokken1, P. A. Koster, van Ouwerkerk naar Vlissingen; 18. M. Meerman en gez., van Oosterland naar Bruinisse; 20, S. Bakker, van Oosterland naar Bruinisse; 27, E. Rentier, van Nieuwerkerk naar Rid derkerk. Zierikzee BURGERLIJKE STAND Geboren: 27 aug.: Marco Wen'de- linus Johannes, z. v. Jan Willem Tuinman en Aldegonda Wilhelm in a Drehsen (Zierikzee); 1 sept.: Lau rens, z. v. Cornelis' Johannes Smits en Maria van der Ree (Zierikzee). Gehuwd: 27 aug.: Cornelis Johan nes Anthonie Fondse, 21 jaar (Zie rikzee) en Eva Johanna Bazen, 17 jaar (Zierikzee). Overleden: 26. aug.: Jan Johannes Kloet Overbedke, 79 jaar (Wester- schouwen), gehuwd geweest met Tannetje de Granje; 28 aug. Maria Kleppe, 87 jaar (Zierikzee), gehuwd geweest met Willem Otte; 29 aug. Adriaan Cornells van Beveren, 66 jaar (Zierikzee), echtgenoot van Pie- ternella Bos; 31 aug.: Gabriellina van den Bos, 51 jaar (Bruinisse), echtgenote van Reinier Adriaan Hir- des; 2 sept.: Johannes van Dijke, 52 jaar (Duiveland), echtgenoot van Ja- comina de Bruine. Sheriff James Clark van Selma heeft een boete gekregen van 1.500 dollar omdat hij in het begin van het jaar een tweehonderdtal neger betogers een geforceerde mars van 6,5 km had laten maken. Werk/aamheden zwaaikom le Zierikzee begonnen ZIERIKZEE, 3-9. Donderdagmor gen is het aanncmings- en hcibcdrijf Getr. van den Berg uit Bergscbcn- hcek begonnen met de voorbereiden de werkzaamheden voor het graven van een zwaaikom aan het einde van dc haven bij het Sas. Wanneer dc werkzaamheden voltooid zullen zijn zal dc zwaaikom voor het scheepvaartverkeer ter plaatse een belangrijke verbetering betekenen. Een dragline van dc firma IJze- Icnbcrg le Bruinisse is begonnen met het uitdiepen van de haven aan dc zijde van dc gebouwen van de C.A.V. en dc veiling. ZIERIKZEE Circus Boltini Aan het programma van circus Toni Boltini, dat woensdag 15 sep tember zijn achtmasten tent opslaat op het noodsportterrein aan het Groene Weegje te Zierikzee, wordt medegewerkt door zeventig arties ten uit verschillende landen. Dit in ternationale gezelschap verzorgt een drie uur durend non-stop circuspro- gramma. Een van de „sensaties" is ongetwijfeld 't optreden van leeuw- dompteur Aad de Vries. De twaalf jarige Antoinette Boltini houdt de tircustraditie hoog en verschijnt in de piste met enige fraaie paarden. De Deense tijgerpaavden worden ge presenteerd door Josette Boltini, die ook een antipodenummer brengt dat ge/.icn mag worden. Dc twee Grodi- ni's tonen acrobatiek, evenals „Nicky en Lello" in hun cascadenummer. Een ander nummer dat veel succes oogst is het fietsnummer van het. Chesners Duo cn niet minder is dat het geval met dé Beverley's die in razend tempo een rolschaats num mer brengen. Een goed verzorgde act is ook het „perche"-nummer van The Trqe.Reth, die gedurfde staalt jes le zien geven op dc 11 meter lange „perche" (stang). Durf, maar van een ander kaliber brengt ook de Marokkaanse groep van Abdullah Ben Ali. Verder brengen de vijf Sal- tas een sensationeel trapezenummer. Tot slot van het programma wordt als noviteit in het Nederlandse cir cus gepresenteerd het optreden van Johnny LioA en The Jumping Je wels, teener-idolen bij uitstele. SCHIPHOL, 3-9. Voor een blik sembezoek aan ons land, dat nauwe lijks vier uur zal duren, is vanoch tend de rondreizende Amerikaanse ambassadeur voor bijzondere op drachten, W. Averell Harriman, per vliegtuig uit Londen op Schiphol aangekomen. Hij bevond zich op weg naar Helsinki, maar maakte op ini tiatief van de Amerikaanse ambas sadeur in Den Haag, William R. Tyler, speciaal deze omweg om in Den Haag minister Luns in le lich ten over zijn gesprekken met rege ringsleiders in Moskou en Belgrado. Ondanks het gebrek aan tijd stond hij bij zijn aankomst de pers te woord en beantwoordde in recordtijd een spervuur van vragen. OOSTERHOUT. Ter gelegenheid van de herdenking van het 15-jarig bestaan van de jeugddrumband „Ex celsior" uit Oosterhout (N.-B.) en het 10-jarig bestaan „Taptoe Exbando Oosterhout" wordt in Oosterhout een drumbandfestijn gehouden, dat op 4 september voor de tiende maal ge presenteerd wordt. De bekendste Ne derlandse drumbands, onder welke o.a. de „Trommelaere van Roesen- daele" werken hieraan mee. De Indonesische regering heeft toestemming verleend aan een Ne derlands filmteam om filmopnamen te maken op enkele van de plaatsen in Indonesië, waar Multatuli heeft geleefd en gewerkt. Prinses Margriet heeft het voor nemen dc viering van het 125-jarig bestaan bij te wonen van het Insti tuut voor Doven te St. Michielsges tel op zaterdag 2 oktober 1965. WENEN. De Oostenrijkse Land- bouwkamer heeft de voorzitters van de drie Nederlandse centrale Land bouworganisaties uilgenodigd voor een bezoek aan Oostenrijk. Het zijn de heren ir. C. S. Knottnerus, voor zitter van hel Koninklijk Landbouw- comité, C. G. A. Mertens, voorzitter van de Katholieke Nederlandse Boe ren en Tuindersbond en drs. R. Zijl- slra, voorzitter van de Chr. Boeren- oli Tuindersbond. Zuiveliiistallatie wacht al jaar op verzending naar Pakistan BRUSSEL, 3-0. Een vóór Pakistan bestemde zuivelinslallatie, aange kocht door het kinderfonds van de Verenigde Naties - Unicef - wacht al meer dan een jaar op verzending omdat er geen fabriek is waar ma chines in kunnen worden onderge bracht.aldus meldt hedenvrijdag het blad „Het laatste nieiLWs". De installatie is bedoeld om 55.000 liter gecondenseerde melk le ver vaardigen voor behoeftige moeders en kinderen in west-Pakistan., De kosten hebben 15 miljoen franc be dragen, meer dan een miljoen pul- den. Nadat dc 2.000 kisten met onder delen in de Antwerpse haven waren aangekomen voor verzending naar Pakistan bleek echter, dat er in het betrokken gebied geen gebouw be schikbaar was om de installatie in onder le brengen. Inmiddels is men aan de bouw van een fabriek begon nen .en locr'd dc verscheping ervart uitgesteld. Dc Unicef heeft, de vertraging „een spijtige, samenloop van. .omstandig heden" genoemd. De zuivelinslalla tie is een onderdeel van een groot scheeps hulpprogramma van Unicef aan Pakistan. UW ZOONTJE VERMAAKT ZICH KOSTELIJK Uw buren zullen hel echler minder leuk vinden, want hij heef! de krant Ie pakken die U hun beloofd hebf. Neem daarom een abonnemont op de ZIERIKZEESCHE NIEUWS BODE I 'En toen zei Fritsdat haal je nooit I Afd. Voorlichting Poelendaele 10 Middelburg Tel. (01180)-4251 Gelukkig is er zeep - en volop heet water... Heerlijk! Je na de slootplons weer schoon te plensen met royaal warm water... En de kleren? Ook daarvoor komt het water zó uit de kraan. Goedkoop héét water. Goedkoop, dank zij elektriciteit. De enige energie, die 's nachts veel minder kost. Met een elektrische boiler kunt ook daarvan èlke dag de héle dag profiteren. Enu houdt een heldere keuken. NACHTSTROQM Ook voordelig verwarmen met Niet alleen voor heetwater-voorzie- ning geldt het lage stroomtarief (4'/z et/kWh - dus ruim 35% lager} NACHTSTROOM-KACHEL Dit bijzonder fraaie en praktische ver warmingstoestel wordt 's nachts (dus tegen laag tarief) opgeladen. Deze energie geeft de kachel overdag weer af in de vorm van heerlijk verwarmde lucht. Een thermostaat zorgt voor een gelijkmatige temperatuur. Geen stof. as, schoorsteen, opslagruimte, zuur stofgebrek en weinig onderhoud - alleen maar een schakelaar. Vraag alle inlichtingen! Deze ideale verwarming kunt u van PZEM betrekken. U geniet boven dien het voordeel, dat op bovenge noemde uren alles wat u met elektrici teit doet onder het lage tarief valt. Vraag gratis folders aan (ook over de elektrische boiler of elektr. koken) of breng een bezoek aan één der toen- kamers van Het stelt u bovendien in staat heel voordelig elektrisch te verwarmen met een z.g. van 11 uur 's avonds tot 7 uur 's morgens en het gehele weekeinde van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 7 uur van 12 tot 2 uur 's middags

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6