ASPIRIN ff) BAYER MIJNENVEGER HERNIEUWT CONTACT MET BRUINISSE Bezwaarschrift tegen ontwerp facet streekplan waterwinning STREEKNIEUWS De jeugd hoopt op post uit verre lauden en vcorop zal varen bij de vloot- schouw, ook verwezenlijkt zou wor den. Als herinnering aan dit bezoek bood hij de commandant een inge lijste foto van Bruinisse (luchtfoto) aan. Luitenant ter zee Diepering dankte voor dit souvenir, dat aan boord een goede plaats zal krijgen en hoopte eveneens op een her nieuwde kennismaking bij het mos- selfeest. Trouwens als de M 850 weer niet bij de mottenballenvloot terecht komt zal dit bezoek aan Bruinisse zeker niet de laatste zijn. Om de be manning van het schip te laten zien hoe gezellig het op het Bruinisser mosselfeest toe gaat, werden door de heer L. Capelle een tweetal films getoond van het mosselfeest 1964 en 1965, met als toegift het bezoek van H.M. de Koningin aan de Del tawerken in 1964. Na de filmvoorstelling bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen, waarbij de afspraak werd gemaakt dat wanneer een 8ruse mosselkot- ter die op het Wad zijn bedrijf uit oefent. de in Den He'der gestatio neerde „Bruinisse ontmoet (zoals dit voorjaar reeds enkele malen het ge val was) men dan niet alleen elkaar zou groeten, maar er zouden ook mosselen worden geruild, die men als een exquis product van de zee had leren kennen. De heer D. de Koning, voorzitter van de mosselkwekei'sveveniging „Algemeen Vissersbelang" sprak nog over de bedreigingen van de mos selcultuur, wanneer men de zeegaten ook die in het noorden zou gaan slui ten en onderlijnde een en ander nog in dichtvorm. De mijnenveger Hr. Ms. „Brui nisse" maakt deel uit van een squa dron van vier schepen, dat opereert voor de Nederlandse kust van Delf zijl tot Vlissingen. Het schip is 45 meter lang, 8 me ter breed en heeft 2,40 meter diep gang. Het is een geschenk van Ame rika. lïaa<l gelooft in mogelijkheid van beperking van de voorgestelde besehermende maatregelen Late gasten zien „dia's" nil oude dons ZIERIKZEE, 3-9. Do laatste weken van deze zomer kondigen zich aan gehuld in een waas van regen en wind. De Zierikzee.se straten zijn niet langer meer overvol van toeristen en dagjesmensen, al blijven de „laatkomers" de stad bezoeken. Het sombere weer echter is voor de laatste vakantiegangers on Schouwen-Duiveland aanleiding om een kijkje te nemen bij één van de attracties welke de afgelopen maanden te Zierikzee werden georganiseerd en nog altijd vormt de fraaie col lectie kunstwerken in liet Burger Weeshuis een trekpleister voor velen. Een bijzonderheid van de in het historische pand en in de tuin gepre senteerde tentoonstelling is de in één der expositiezalen opgstelde „kijk kast", welke een verzameling „optica's" bevat uit de jaren 1750. Deze uitgesneden oude prenten zijn met geklemd papier beplakt. De foto toont een gezelschap dat geboeid deze „dia's uit de oude doos" gade slaat. Intussen loopt ook deze expositie weer bijna op z'n eind. Tot 11 september is „Zomerk ijk spel '65" nog te bezichtigen. (Foto Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 2-9. Het begun al lemaal zo mooi in 1958: een mijnen veger die Bruinisse werd genoemd en die onder leiding van luitenant ter zee De Meester (de huidige bur gemeester van Westkapelle) een be zoek bracht aan de plaats waarnaar het schip was genoemd. Er werden contacten gelegd met de leerlingen van de O.L. school die al hoopten op post en foto's uit verre landen, maar het kwam anders uit. Een gedemonteerde mijn, staat voor het gemeentehuis om het be zoek van 1958 in de herinnering te houden, maar dat was dan ook het enige dat nog aan de Bruinisse her innerde, want het scheepje werd op gelegd in Hellevoetsluis en nog wel in hetzelfde jaar 1958. Eerst dit voorjaar, werd de mij nenveger „uit de mottenballen" ge haald en begon weer aktieve dienst te doen. In de kajuit herinnerde „het grazende hert" nog aan het bezoek en de aangeknoopte banden van 1958 en niets lag daarom meer in de lijn, dan een hernieuwd bezoek aan Brui nisse om de banden, die wat verslapt waren weer aan te knopen. En zo liep dinsdagmorgen 31 au gustus de M 856 „Bruinisse", de vluchthaven binnen en ging de com mandant, It. ter zee W. Diepering zijn opwachting maken op het ge meentehuis waar hij door burge meester C. H. van de Linde werd ontvangen. Dit bezoek werd afge wisseld door een tegenbezoek aan boord van Het schip, door de burge meester, de leden van b. en w. en de gemeentesecretaris. Aan de gezamenlijke rijsttafel werden toen de laatste restjes van wederzijdse terughoudendheid weg gespoeld. Men wist de gezagvoerder te overreden ligplaats te kiezen in de sluisingang, die voor een bezoek van de dorpelingen en de schoolkinde ren veel beter was gelegen om een bezoek te kunnen brengen. Het wa ren toen alleen nog de talrijke re genbuien waardoor het bezoek niet ten volle zou kunnen slagen. Maar deze buien bleken geen be letsel, noch voor de schooljeugd, noch voor honderden anderen, om aan boord van het schip te gaan en een kijkje te gaan nemen, voorge licht door een goedwillende beman ning. Vooral aan de schoolkinderen be leefde deze bemanning veel plezier en met hen werd ieder hoekje en gaatje van het schip bezocht. Op een leerzame excursie zal on getwijfeld een prettige briefwisseling volgen en „aardrijkskunde" wordt voor de Bruse schooljeugd in de ho gere klassen straks een vak, waar voor misschien alleen nog het cij fer 8 en 9 op de rapporten voorkomt. De Bruinisse bezocht in de afgelo pen weken, de Scandinavische lan den, maar als onderdeel van de Na- vo vloot staan natuurlijk nog tal van andere landen op het programma, waaruit straks post voor de Bruse jeugd te wachten is. Maas: „Nu met Hope" 's Avonds was het Nu Met Hope, dat met een mars over het dorp, sa men met de drumband en gevolgd door een groot deel der bemanning aan hen die het nog niet wisten lie ten zien, dat er te Bruinisse wel iets bijzonders gaande was. Onder de vrolijke tonen van de harmonie en het geroffel van de drumband, werd naar Het Veerhuis gemarcheerd, waar de dampende schalen met mosselen gereed stonden want het gemeentebestuur, waarbij de leden van de gemeenteraad zich voegden bood aan de gehele beman ning van de mijnenveger 34 koppen) een mosselmaaltijd aan. Een mosselmaaltijd, die alle eer werd aangedaan, geen wonder want ze waren prima van kwaliteit en uit stekend klaar gemaakt. Velen maakten voor het eerst met de mosselen zoals ze op Bru het meest worden gegeten kennis, maar dit belette hen niet, dat volle scha len in snel tempo werden leeg ge maakt, om weer voor andere volle plaats te maken. Ook de bemanning aan boord werd niet vergeten. Burgemeester C. H. van de Linde sprak na de maaltijd er zijn genoe gen over uit, dat een hernieuwd con tact tot stand was gekomen. Bruinis se leeft voor een deel van het wa ter, de bemanning van de vloot leeft op het water. Hij hoopte dat wat reeds eerder ter sprake was geko men, dat Hr. Ms. „Bruinisse" een volgend mosselfeest present zal zijn Zeeuwen in Utrecht zijn zeer actief ZIERIKZEE, 2-9. „Voor „Ons Zeeland" staan wij weer aan het be gin van ons nieuw verenigingsjaar. Ons progTamma voor het seizoen 1965-1966 is zo goed als geheel voor elkaar en het belooft weer een pret tig verenigingsjaar te worden". Dit zijn enkele flitsen uit het voor woord in het contactblad van de Zeeuwse Vereniging „Ons Zeeland" te Utrecht. Dat we hier te doen heb ben met een levende vereniging blijkt wel uit de vele activiteiten die in het blad worden opgesomd. Zo werd er 22 mei een toneelstuk opge voerd door de onderafdeling „Luctor et Emergo". Tweehonderd bezoekers sloegen de opvoering, in gebouw „Trianon", gade. Zieke Zeeuwen Ook brengt het damescomité be zoeken aan zieke Zeeuwen en dat dit zeer op prijs wordt gesteld blijkt wel uit de talrijke dankbetuigingen. De heer De Meij uit Ritthem (W.) be steedt in het contactblad „Ons Zee land" nog aandacht aan de verschil lende Zeeuwse dialecten. Tot slot van zijn artikel geeft hij de leden van Zeeuwse vereniging nog enige Zeeuwse woorden op met de vraag of zij er een oplossing voor weten. HAAMSTEDE, 2-9. In de verga dering van de raad op dinsdagavond is een bezwaarschrift ingediend te gen het waterwingebied zoals de Waterleiding Mij zich dat in de Westhoek voorstelt. Dit bezwaarschrift omvat een aan tal punten waarin allereerst gezegd werdt, dat de raad de noodzaak van het uitvaardigen van voorschriften ter bescherming van de waterwin- plaatsen onderkent. In het facetstreekplan wordt de ondergrond der Schouwse Westhoek volledig ontleed en hieruit wordt de conclusie getrokken dat het zoe te water, dat gevormd is door het van boven ingedrongen regenwater als het ware drijft op het in geheel Schouwen voorkomende zoute grond water. De zoetwatermassa komt in het hoge duingebied voor tot op een diepte van c.a. 100 meter. De in Schouwen aanwezige voorraad zoet water kan gesteld worden op rond 400 miljoen m:!. Jaarlijks komt daar een hoeveelheid van rond 5 miljoen m3 bij, welke echter grotendeels on benut afvloeit. We schreven reeds dat in het jaar 2000 de waterleiding over 4 miljoen m3 moet beschikken. Momenteel kan rond het Pompsta tion beschikt worden over 1,1 mil joen m3, terwijl een 8-tal putten ten z.w. van het vliegveld ongeveer :'/-t miljoen kunnen opbrengen. Verder is een plan geprojecteerd om in het Verklikkerduin een groep van 4 put ten aan te brengen met een op brengst van V-i miljoen m3. Moge lijk is ook nog de ondiepe winning van zoet water van naar zee afstro mend water in de kuststrook aldaar met een geschatte opbrengst van Vz miljoen m3. De capaciteit kan door bevloeiing van de duinen hetzij met afstromend water, hetzij met water uit Oosterschelde of Grevelingen, na de afdamming en verzoeting aan merkelijk worden vergroot. Geschat wordt een opbrengst van rond 10 miljoen m3 waardoor ruimschoots in de behoefte kan worden voorzien, en zelfs nog water verkocht wor den aan Walcheren of Goeree. Uit dit gestelde nu, zo gaat het bezwaarschrift verder, blijkt zeer Morgenmiddag zal een aanvang worden gemaakt met de competitie van de senioren in het zaterdag voetbal. In de le klas beginnen zo wel Mevo als Bruse Boys met een thuiswedstrijd. Op het sportpark Bannink te Zierikzee gaat Mevo het opnemen tegen Spui, De oranje wit ten die in de afgelopen tijd de trai ning terdege ter hand genomen heb ben zorgen hierbij hopelijk voor een goed begin. Bruse Boys gaat het op nemen tegen Zaamslag. Hoewel de Boys in hun vriendschappelijke wed strijden niet zo best hebben gedraaid moet het, als alle spelers zich ten volle inzetten, mogelijk zijn althans de hellt van de inzet thuis te hou den. Verder gaat hier Middelburg op bezoek bij Beren, terwijl Kapelle het in eigen omgeving gaat opnemen te gen Nieuwdorp, Kloetinge en Wissen- kerke, beiden gepromoveerd, gaan de strijd met elkaar aanbinden op het terrein van eerst genoemde. In de 2e klas A. verwachten wij van Duiveland in de uitwedstrijd tegen Serooskerke een betere start dan vorig jaar in de ontmoeting tegen Wissenkerke. Ook Brouwershaven maakt tegen Oostkapelle wel een kans om niet met lege handen naar huis terug te moeten keren. Veere speelt hier nog thuis tegen AKF, terwijl 's Heer Hendrikskinderen het in eigen omgeving gaat opnemen te- duideluk dat in de toekomstige be hoefte aan drinkwater slechts kan werden voorzien door bevloeiing der duinen, hetzij met afstromend water, hetzij met water uit Oosterschelde of uit Grevelingen. De aanwezige zoet- watervcorraad alsmede de mogelijk heden tot winning daarvan in het huidige wingebied en zelfs in een voergenomen uitbreiding van dat wingebied tonen dat duidelijk aan. Wil de N.V. Waterl. Mij Schouwen Duiveland dan ook in de toekomstige behoefte aan drinkwater blijven voorzien, dan zal de N.V. op korte termijn maatregelen dienen le ne men om water van elders te kunnen aantrekken. Het vaststellen van een dermate uitgestrekt beschermingsge- bied als in het ontwerp is neerge legd acht de raad alleen al uit dien hoofde volkomen overbodig. In het thans, zo gaat het geschrift verder, door de Kroon goedgekeurde Streekplan Schouwen-Duiveland zijn op de gronden die voor de waterwin ning van belang zijn, bestemmingen gelegd die de bescherming van de waterwinning ten goede komen. Bij voorgenomen werken in die gebie den bestaat de z.g. meldingsplicht waardoor ongewenste werkzaamhe den kunnen worden voorkomen. Ook daardoor meent de raad dat een na dere bescherming van de waterwin gebieden door middel van eeri facet streekplan als het onderhavige zich meet beperken tot alleen de strikt noodzakelijke terreinen die voor de huidige winning van belang zijn. Voldoende De raad acht het voldoende als het gebied dat op de aan dit bezwaar schrift gehechte schets rood is om lijnd tot beschermd gebied wordt verklaard en spreekt zich uitdrukke lijk uit tegen het opnemen van een groter beschermd gebied. (Dit gebied cmvat ongeveer de helft van be- schermingsgebied I met als grens de z-rand vliegveld en het gehele duin gebied van het slot met het daar aan passende domeinbezit - red.) De raad is van mening dat een groter beschermd gebied zijn terugslag zal hebben op de ontwikkeling van deze gen Bevelanders. In de 3e klas A. zijn de reserves van Bruse Boys fa voriet in de wedstrijd tegen hun der de elftal evenals Mevo II dat binnen de lijnen komt tegen Mevo III. Burgh III geven wij iets betere kan sen dan het thuis spelende Brou wershaven 11. Te Haamstede zullen Zeemeeuwen en het Nieuwerkerkse SKNWK elkaar waarschijnlijk niet veel ontlopen. Te Scharendijke start ZSC '62 met de beste papieren tegen de reserves van SKNWK. JUNIOREN. In groep A I gaat Zierikzee AI op bezoek bij Walche ren. Mogelijk slagen zij er nu in een beter resultaat te behalen dan vorige week tegen Arnemuiden AI toen met vijf invallers moest worden aange treden. Doordat SKNWK AI en Me vo AI zich hebben terug getrokken is groep Al nu komen te vervallen. Zierikzee All is nu alsnog opgeno men in groep A.V, terwijl Duive land AI nu Duiveland BI wordt wel ke is opgenomen in groep B.X. In groep A.V heeft Burgh AI in de uit wedstrijd tegen Volharding '32 Al een goede kans op de winst. In groep B.X speelt Zierikzee Bil thuis tegen Dreischor BI. Te Ouwerkerk gaat SVOWK BI het opnemen tegen Me vo BI, terioijl te Nieuwerkerk SKNWK BI en Bruse Boys BI el kaar zullen ontmoeten. Koninklijk bezoek bij Feijenoord-Real Madrid DEN HAAG, 3-9. Prins Bernhurd prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg zijn voornemens aan wezig te zijn bij de voetbalwedstrijd Feijenoord-Real Madrid, die woens dag 8 september in het Feijenoord- stadion te Rotterdam wordt gespeeld Belgische monteur bekent 25 aanrandingen BRUSSEL, 3-9. Na een intensief onderzoek dat twee jaar heeft ge duurd is de Belgische politie er don derdag in geslaagd de dader te ar resteren van 25 aanrandingen. De man, een 29-jarige kermismon- teur, bekende na een urenlange on dervraging minstens 25 meisjes en jonge vrouwen te hebben aangerand. De politie kwam hem op het spoor omdat de aanrandingen altijd ge beurden' wanneer een bepaalde ker- misondéj-heming in de buurt was. De aanrandingen werden vooral gepleegd in de provincie Antwer pen en Oost-Vlaanderen. gemeente, als recreatie-gemeente. Eén gemeente zou dan in verband met de waterwinning voor geheel Schouwen-Duiveland in zijn ontwik keling belemmerd worden, terwijl dcor de N.V. Waterl. Mij. Sch.-D. naar zijn mening niet voldoende is aangetoond dat er geen andere mo gelijkheden zijn om in de behoefte aan drinkwater te voorzien. Bcor de N.V. wordt naar de me ning van de raad teveel vastgehou den aan de huidige gelukkige om standigheid dat het water hetwelk thans wordt gewennen betrekkelijk weinig kosten van zuivering met zich mee brengt. Vele waterleiding-maatschappijen in den lande leveren drinkwater dat hetzij chemisch, hetzij biologisch is gezuiverd en niettemin goed van smaak is. Er is niet voldoende de noodzaak aangetoond van een der mate groot beschemingsgebied als in het ontwerp opgenomen. Het is een onjuiste stelling om. terwille van een goedkopere exploitatie, kosten van een intensievere zuivering achterwe ge te laten zeker niet in het onder havige geval waar slechts één van de zes gemeenten van Schouwen- Duiveland door deze voorschriften werdt getroffen. Maatregelen tot minimum beperken Uit alle beschikbare gegevens in zake de waterwinning in dit gebied blijkt dat betrekkelijk diep en door -afsluitende lagen beschermd grond- water wordt gewonnen. De bescher mende maatregelen kunnen daardoor naar de mening van de raad lot een minimum beperkt worden, terwijl, indien in de toekomst zou blijken dat een intensievere zuivering van het opgepompte water nodig zou zijn de moderne middelen voor de zuivering van drinkwater ter beschikking van de NiV. staan. Het bezwaarschrift gaat dan ver der met enige aan- en opmerkingen over de in het facet-streekplan voor komende voorschriften, die meer in gaan op de geldende uitbreidings- en streekplannen. Een der voorschriften, art. 6 luidt als volgt: In de voorschriften beho rende bij een gemeentelijk uitbrei dingsplan kan - behoudens goedkeu ring. door het daartoe bevoegde ge zag - indien zich daartegen geen an dere planologische maatregel verzet, worden bepaald dat b. en w.: a: voor zoveel betreft het „be- schermingsgebied I" na de inspec teur te hebben gehoord en na voor afgaande goedkeuring door G.S. ont heffing van het bepaalde in art. 4 .(Art. 4 zegt dat in beschermingsge- bied I en II alleen maar gebouwen mogen worden opgericht, vernieuwd, veranderd of uitgebreid dan bedrijfs woningen en dienstwoningen ten be hoeve van de openbare drinkwater voorziening) kunnen verlenen voor het oprichten van militaire gebou wen en van gebouwen ten behoeve van de kustwacht, de grensbewaking de scheepvaart, de luchtvaart en de zeewering; b; voor zoveel betreft het „be- schermjngsgebied II" na de inspec teur te hebben gehoord, ontheffing van het bepaalde in art. 4 kunnen verlenen voor het oprichten van, vernieuwen, veranderen en uitbrei den van met name aan te geven be bouwing. In de verordening van het facet-streekplan zegt art. 2 wat er niet mag in het beschermingsgebied. Deze lijst ziet er als volgt uit: Het is verboden in een bescher mingsgebied voor de waterwinplaat- sen: a: schadelijke stoffen te storten, te hebben of te bewaren; b: vuilnis, faecaliën of andere na tuurlijke mest, of rootwater te stor ten, te hebben of te bewaren; c: leidingen aan te leggen of te hebben voor de afvoer van schade lijke stoffen, faecaliën of rootwater; d: kampeergelegenheden, kampe menten of speeltuinen te stichten of te hebben; e: niet uitvliegend pluimvee, var kens of pelsdieren te hebben of te houden; f: asfaltmenginslallaties te plaat sen of te hebben; g: terreinritten, wedstrijden, e.d. te houden of daaraan deel te nemen met motorrijtuigen en met rijwielen met hulpmotor; h: parkeerterreinen te hebben of aan te leggen; i: motorrijtuigen te parkeren bui ten de daarvoor aangewezen par keerterreinen waai-voor ingevolge art. 4 ontheffing is verleend, dan wel toe te laten dat motorrijtuigen op een terrein waarvan men rechtheb- ZIERIKZEE Vergadering schaakvereniging De algemene ledenvergadering van de Zierikzeesche Schaakvereniging zal plaats vinden op vrijdag 10 sep tember a.s. in het „Huis van Nas sau". WESTERSCHOUWEN Rondvraag gemeenteraad Het opruimen van een stortplaats- je in Serooskerke voor tuinvuil had de aandacht getrokken van-de heer Geluk die er op wees dat door het plaatsen van een draadversperring ook de uitrit van een particulier tot het verleden behoorde. Over dit on derwerp lopen de meningen wat uit een en het plaatsen van betonnen bakken in de kernen ontlokte bij de heer Hendrikse de vraag of we terug moeten naar het jaar 1800. De- voorzitter zei toe te proberen de vuilnisauto af en toe te laten rijden voor het ophalen van grof tuinvuil. De brief aan alle huurders van woningwetwoningen over het in het vervolg zelf schoonhouden van rio leringen, septic-tanks en dergelijke is door sommigen verkeerd opgevat aldus de heer Geluk. De voorzitter antwoordde hierop dat goten dei- woningen hieronder niet vallen en verder zullen alleen verzakkingen in rioleringen door de gemeente geré- pareerd worden. Het uitbreidingsplan Moermonts- weg, Laqpe en Helleweg zal nog even uitblijven zei de voorzitter op een vraag van de heer Krijnse Lok ker. Dit komt doordat de verbindigs- weg tussen de nog te verwezenlijken dammen tussen Schouwen en Flak- kee enei-zijds en tussen Schouwen en Noord-Beveland anderzijds direkt langs Renesse zal lopen. SCHARENDIJKE Benoeming havenmeester Tot havenmeester/weger, tevens gemeentewerkman in dienst der ge meente Middengebouwen is benoemd de heer M. van der Linde te Scha rendijke. BROUWERSHAVEN Benoeming onderwijzer o.l.school In de donderdagavond gehouden spoedeisende raadsvergadering' dei- gemeente Brouwershaven werd be noemd tot onderwijzer aan de o.l. school te Brouwershaven de heer B. P. de Jong, afkomstig uit Sij- brandalburen. OOSTERLAND Zendingsavond heeft interkerkelijk karakter Ons wordt verzocht er op te wil len wijzen dat de aangekondigde zendingsavond uitgaande van de Stichting Spaanse Evangelische Zen ding (maandagavond zes september om half acht in het gbouw van de Oud Gei*. Gem.) een interkerkelijk karakter heeft. bende is, worden geparkeerd buiten een zodanig terrein; j: een vliegveld* te hebben of aan te leggen; k: enigerlei handeling te verrich ten tengevolge waarvan aan de drinkwatervoorziening uit een oog punt van volksgezondheid schade kan worden toegebracht. Voor dc beschemingsgebicden II en Ila zijn deze voorschriften iets minder streng en kan indien nodig een enkele ontheffing worden ver leend. Voor beschermingsgebied I blijft deze verordening van kracht. Voor de gemeente en voor talrijke particulieren betekent dit facet- streekplan een grote belemmering in het dagelijks doen en laten. Het bezwaarschrift is op tyd naar Mid delburg verzonden. Ook verenigin gen en particulieren zonden be zwaarschriften. BRUINISSE Oud-inwoner vertoonde films voor de bejaarden Woensdag 1 september was weel de eerste middag van vergadering van de bejaardensociëteit na de va kantie te Bruinisse. De presidente, mevrouw Van de Linde-Bezemer, herdacht met enige minuten stilte een tweetal bejaarden die in de tijd dat niet vergaderd werd waren over leden. De aanwezigen wachtte een ver rassing, want de heer Joh. Okkerse Jz., een geboren Bruinissenaar, maar reeds jong na een gedegen studie, uitgezworven over de wereld, met onder meer een aantal Indische ja ren (voor de oorlog) was reeds vroe ger in het bezit van een filmtoestel. Dit film toestel heeft hij goed ge bruikt, een groot aantal films werd zijn eigendom. Enige films werden door hem ver toond en zo zagen de aanwezigen Bruinisse, zoals het vroeger was, van bijna alle straten waren film beelden, met soms ook nog beelden van vroegere bewoners, onder meer prachtige filmopnamen van zijn va der, wijlen de heer Jan Okkerse Jz. Verder waren er filmpjes van de Keukenhof, van Rotterdam, van de Niagara watervallen en „snapshots" uit vele landen en sleden. De heer W. van Gilst verzorgde de dagslui ting. Wijzigingen in de leiding sportvereniging „Kwiek" Het vertrek van de heer K. H. van der Weele uit Bruinisse heeft voor de sportvereniging Kwiek nogal wat gevolgen. In de eerste plaats moest een nieu we penningmeester gekozen worden, het werd een penningmeesteres, n.l. mej. Ellie de Waal. De heer Van der Weele was ook voorturner en deed dit werk koste loos. Thans is zo goed als zeker een vervanger voor hem gevonden, maar dit zal een betaalde kracht moeten worden en dat betekent een noodza kelijke verhoging van de contributie. De dames mevr. Koster-van Pope- ring, mevrouw Roth-van Popering, mevrouw Jumelet-van Dienst en de heer Groeneveld (hoofd Chr. School) zullen de nieuwe jeugdgroepenleid sters zijn, nu de heer en mevrouw Van der Weele, mej. M. de Korte en mej. Drieneke Jumelet deze functies niet meer kunnen waarnemen. De club is de grootste vereniging van Bruinisse, de jeugdgroepen zijn behoorlijk vertegenwoordigd, maai de groep oudere dames en heren zou wel wat groter kunnen zijn. Het be stuur zou gaarne zien dat zich in deze groepen nog een aantal perso nen op zou geven als lid. KERKNIEUWS Wijziging predikbeurten Gereformeerde Kerk Brouwersha ven: zondag 5 september 10 uur lees- dienst, 2.30 uur ds. Huijser. (De aan gekondigde diensten in de predik- beurtenlijst komen hiermede te ver vallen). Gereformeerde Kerk Bruinisse: zendag 5 september 10 en 4.30 uur ds. Den Heeten, dus niet zoals in de lijst vermeld om 10 en 5 uur. „Schuimige" opwinding bij fontein V Enige jongelui hebben gis- teren (donderdag) avond voor i wat „schuimige" opwinding (i gezorgd op het Kraanplein. (i Gebruik makend van het op- (i spuitende toater van de fon- i tein en met behulp van één of (i ander wasmiddel lukte het in zeer korte tijd een /linke hoe- i veelheid schuim tc ontwikke- i len dat even later tot meters i ver in de omtrek het gazon (i van vreemdsoortige versierin- ,i gen voorzag. Dc wind en regen i zorgden er echter voor dat de „vreugde" slechts van korte ,i duur was. i Ingezonden mededeling Bij verkoudheid vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. ✓SV DAAR STAAT ACHTER Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Aanvang seniorencompetitie voetbal Mevo en Bruse Boys star ten met thuiswedstrijd Zierikzee AI gaat op bezoek bij Wal cheren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2