Gemeentelijke kleuterschool Calandvveg 'te Zierikzee nadert zijn voltooiing Opruimingsdienst lawineramp gestopt Noodweer in Italië Flevoland krijgt geen populierenbos STREEKNIEUWS LAATSTE NIEUWS Onderzoek naar koffermoord tot in Parijs Circus Boltini komt weer naar Zierikzee Geslaagde handboog wedstrijden te Zierikzee De Graanbeurs van het'„Huis van Nassau" vormde zaterdagmiddag het ver zamelpunt van een groot aantal boogschutters afkomstig uit Kwadendamme, Yerseke en Zierikzee. De Zierikzeese vereniging „St. Jan" trad op als gast heer tijdens de handboogwedstrijden, waarbij „St. Jan" uitstekend voor de dag kwam. Op de foto: enkele schutters richten hun pijlen. Men zou bepaald niet zeggen dat de tweede schutter van links de 83-jarige leeftijd reeds is ge passeerd(Foto: Zi«rikzeesdhe Nieuwsbode). ZIERIKZEE. 2-9. De gemeente lijke kleuterschool aan de Caland vveg nadert zijn voltooiing. Het ligt in de bedoeling dat de school op 1 oktober in gebruik zal worden geno men en men doet dan ook alle moge lijke moeite om voor die datum ge reed te zijn met de werkzaamheden. Momenteel zijn de schilders van schildersbedrijf Gebr. Koster te Zierikzee be2ig met het schilderen van het interieur, terwijl er ook ge werkt werdt aan het tegelpad, dat naar het uit vezelplaten opgetrokken schoolgebouw zal leiden. Indeling De kleuterschool bestaat uit twee ruime lokalen (7 x 10 meter) ver- KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Woudenberg (2e pre dikantsplaats): D. v. d. Berg, Vee- nendaal. Aangenomen naar Meeuwen (toez.) B. de Graaf, kand., Oud-Vossemeer. Bedankt voor Poederooyen: B. de Graaf, kand., Oud-Vossemeer. Geref. Kerken Aangenomen naar Anna Jacoba- pclder: P. Torenbeek, kand., Dor drecht. Bedankt voor Alteveer, Andel, Doezum, Domburg - Westkapelle, Gees, 's Gravenmoer, Haastrecht, Kruiningen, Meerkerk, Metslawier, Onnen, Ottoland, Noordeloos, Pieter- buren, Stellendam-Melissant, Strijen, Tholen-Poortvliet, Visvliet, Vrij- hoeve-Capell, Vijfhuizen en voor Zuilichem-Gameren: P. Torenbeek, kand., Dordrecht. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Ulrum: J. van Bent- hem, laatstelijk miss.-pred., woon achtig te Onnen; te Albany (west- Australië): J. D. Wielenga, Veenen- daal. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Urk en te Werken dam: H. C. v. d. Ent, Middelharnis. Gerof. Gemeenten Bedankt voor Lisse: A. Vergunst, Rotterdam-C. Oud Gereformeerde Kerk BRUINISE. Zondag vijf septem ber om 9.30, 2.00 en 6.00 uur ds. B. Toes, Kinderdijk. Landelijk centrum voor Gereformeerd jeugdwerk HUIS TER HEIDE, 1-9. In „De Witte Hei" in Huis ter Heide is woensdagmiddag het centrum voor Gereformeerd Jeugdwerk van start gegaan, dat voortaan alle werkzaam heden van de Bond van Gerefor meerde Organisaties (samen 75.000 leden) zal uitvoeren. Het C.G.J. is een uitvloeisel van het besluit dat beide bonden eerder dit jaar namen met betrekking tot de taakverbre ding en reorganisatie van het Ge reformeerd jeugdwerk. Het centrum heeft vijf afdelingen met elk een eigen deskundige staffunctionaris: kadervorming-vormingswerk, werk materiaal, publiciteit, open jeugd werk en kampwerk. Metropoliet Philaret bezoekt Nederland DEN HAAG, 1-9. Metropoliet Philaret, primaat van de Russisch Orthodoxe Kerk in het buitenland, brengt donderdag 7 oktober een be zoek aan ons land. De metropoliet maakt op het ogenblik een visita- tiereis langs de Russisch Orthodoxe bisdommen in de wereld. Op 7 ok tober visiteert hij de Russisch Ortho doxe Kerk in Nederland. Hij brengt dan een bezoek aan de Russisch Or thodoxe Kerk in Den Haag. Het hoofd daarvan is de Nederlandse ar chimandriet Jacobus. In de middag zal hij voor de pers van Nederland een uiteenzetting geven over de toe stand, waaSn de Orthodoxe Kerk in de Sowjet-Unie verkeert. GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over de maand augustus 1965 Geboren: 5. Willem Marinus, z. van N. W. Fokker en L. L. v. d. Ber ge (Haamstede); 12. Eric, z. van M. P. de Kam en T. J. H. de Bokx (Noordwelle); 14. Dirk, z. van J. Ver boom en N. van Dienst (Seroosker- ke). Gehuwd: 27. van Nieuwenhuize, Mattheiis, 24 j. en Meddeler, Hen- dri'ka Berendina Jacoba, 21 j. (See- dorf Dl.-Burgh). Overleden: 7. A. van der Weele, 79 j., weduwe van B. Dorreman (Haam stede); 9. I. A. van der Slikke, 79 j. (Renesse); 23. J. van der Gaast, 65 j., echtgenoot van M. de Witte (Zierik zee). Ingekomen: 3. G. L. Spanninga en geziin van Amsterdam (Renesse); 3. W. P. A. Hartman en gezin van Rijs wijk (Haamstede); 5. P. van Pesch van 's-Gravenhage (Haamstede); 10. A. A. van den Berg van Renkum (Noordwelle); 10. E. Korteweg Maris van Klundert (Haamstede); 11. A. J. Felius van 's-Gravenhage (Haamste de); 23, J. W. Klaassen van Delft (Renesse); 26. E. van Bentum van Leusden (Haamstede). Vertrokken: 6. J. P. P. Stcnger (Haamstede) naar Utrecht; 6. G. S. M. Gelcij-nso (Haamstede) naar Ter- neuzen; 9. S. C. Jon!kcr-Boot en zoon (Haamstede) naar Oss; 10. M. J. de Blonde en gezin (Noordwelle) naar Vlissürgen; 19. L. J. F. Kemperman en dochter (Renesse) naar Tilburg; 30. P. J. Landegent (Haamstede) naar Nijmegen. bonden door een overloop, waar zich de toiletten en de kamer voor de hoofdleidster bevinden. De lokalen ontvangen hun licht via de grote ra men aan voor- en achterzijde. Neon verlichting zorgt er voor dat de kin deren ook bij donker weer kunnen werken. In elk lokaal is voorts een aanrecht met twee kranen aange bracht, terwijl een radiatorgaskachel vcor verwarming zorgt. Het sanitair in het gebouw werd aangelegd door loedgietersbedrijf Fa. M. Kouwen- berg Zoon. SAAS FEE, 1-9. Woensdagmid dag heeft men het opruimingswerk bij het door een lawineramp getrof fen arbeiderskamp in Saas Fee vol ledig stopgezet. De waarnemers had den nieuwe scheuren gezien en waarschuwden dat de gletsjer werk te. Het zicht bedroeg door slecht weer - het regende - nog slechts een tiental meters en de leiders van de opruimingswerkzaamheden acht ten het niet verantwoord hun men sen aan het gevaar van een nieuwe lawine bloot te stellen, Kort tevo ren had men nog een slachtoffer uit gegraven. Deskundigen zijn van mening dat geen overlevenden zul len worden gevonden. Onder de slachtoffers bevinden zich twee kan tinehelpsters. ROME, 1-9. Het midden en het noorden van Italië zijn woensdag door noodweer geteisterd. Wegen overstroomd en verbindingen ver broken. Op de autostrada del Sole, ten noorden van Rome, spoelde een vloedgolf uit de buiten haar oevers getreden Argento tussen Chiusi en Orvieto ongeveer twintig auto's van de weg. Uit de modder borg men la ter vier lijken. Het zoeken naar meer slachtoffers wordt voortgezet. DEN HAAG, 1-9. Het bestuur van het Landbouwschap voelt niet veel voor de aanleg van een populieren- bos in Oostelijk Flevoland. Het heeft zijn dagelijks besttiur gemachtigd, dat in een brief aan de overheid duidelijk te maken. Zoals bekend heeft de vereniging van Nederlandse papierfabrikanten onlangs een plan gepubliceerd voor de aanleg van zo'n bos, dat de pa pierindustrie van grondstof zou moe ten voorzien en tevens dienstbaar zou kunnen worden gemaakt aan de recreatie. In de nota wordt betoogd dat een populierenbos - ijl, monotoon, voch tig - niet zonder meer geschikt is voor de recreatie. Het moet daarvoor geschikt gemaakt morden door in voeging van recreatieve elementen. Het rapport van de Vereniging van Papierfabrikanten geeft volgens de nota van het landbouwschap zeker niet de overtuiging dat ten behoeve van de papierindustrie afgeweken moet worden van het eenmaal vast gestelde uitgifteplan voor Oostelijk Flevoland. GEMEENTE BRUINISSE Burgerlijke Stand en loop der bevolking over de maand augustus Geboren: 14 augustus: Cornelia Sya, dochter van I. den Dekker en Janna Cath. Bolle; 20 augustus: Dirk je Elizabeth, dochter en Peter, zoon van Iz. Coppoolse en Cath. de Ko ning; 31 augustus: Magdalena, doch ter van Willem M. de Korte en Mag dalena Lindhout. Overleden: 17 augustus: Dingeman de Koning, 84 jaar, weduwn. van Anna J. Vijverberg. Loop der bevolking Ingekomen: Maria B. Castel uit Rotterdam; Hendrika Wissel (echtge note van D. de Koning) uit Zaam- slag; Hendrik Schot en gezin uit Zierikzee; Maarten Meerman en ge zin uit Oosterland; Suzanna Bak ker (echtgenote van D. Labeur) uit Oosterland. Vertrokken: Pieter H. van der Weele en gezin naar Hellevoetsluis; Elizabeth van Duivendijk naar Rot terdam; Jacomina W. C. Hanse naar Woerden; Gerrie bij de Vaate naar Bolsward; Kornelis H. van der Wee le en gezin naar Terneuzen; Jan de Ruiter naar Sirjansland; G. P. H. Verschoof en gezin naar Brielle; Jan van den Berge naar Nieuw Vosse- meer. MARKTBERICHTEN Centrale veiling Middelharnis Veiling van woensdag 1 september Eigenheimer, grove, f 13,f 14,90; Eigenheimer, middel, f 22,90-f 25,60; Eigenheimer, drielingen, f 13,50; Bin tje, groye, f 19,40-f 20,90; Bintje, middel, f 18,10-f 20,70; Bintje, 50-op, f 19,90; Voeraardappelen, f 2,40-f 3,50 Aanvoer 40.000 kg. Tomaten, A, f 31,f 33,Toma ten, B, f 32,f 34,Tomaten, C, f 30,Sla, A, f 14,40; Gele Savoije, f 34,Rode kool, f 33,Bloem kool, f 65,Andijvie, f 20,f 24, Komkommers, f 11,f 33,Prcco- se, f 20,f 43,—; Perzikrodc zomer- appel, f 22,f 30,James Grieve, f 52,f 55,—; Reine Victoris, f 74,— f 157,—; Reine Cl. Verte, f 130,—. Leger Des Heils-muziekkorps bezoekt Schouwen-Duiveland Dit weekend zal een jeugdmuziek- kerps van het Leger des Heils uit Schiedam een bezoek brengen aan verschillende gemeenten op Schou wen-Duiveland, waarbij tevens uit- vceringen werden gegeven. Het korps, dat zaterdag arriveert, bestaat uit 23 personen en het staat cnderleiding van de heer M. Souve- rein. Zaterdagmiddag zal om 15 uur een uitvoering plaatsvinden in de muziektent te Bruinisse, terwijl om 19.30 uur een uitvoering wordt ge geven in „De Lichtboei" te Zierikzee Zendag is er om 10 uur een morgen samenkomst. In de middag wordt nog een uitvoering verzorgd in de muziektent te Renesse. De aan vangstijd is 15 uur. Om 17 uur vindt de laatste samenkomst plaats, waar na de gasten weer naar Schiedam vertrekken. Het weekend zal onder leiding staan van majoor en me vrouw Krommenhoek. ZIERIKZEE Vergadering vleeskeuringskring Op donderdag 9 september a.s. 'komt het algemeen bestuur van de vleeskeuringskring bijeen in bet stadhuis. Op de agenda staat o.a. een wij ziging van de keurloonverordening en een voorstel tot vaststelling van een bijdrage voor iherstel en verbe tering van de noodslachtplaats. Te vens komen aan de orde de reke ning '64, begroting '66 en het jaar verslag 1964. Noodreparaties aan Nobelpoort Zoals elk jaar zijn ook dit jaar weer enkele noodreparaties aan de beide torenspitsen van de Nobel poort uitgevoerd door het loodgie- tersbedrij'f M. Kouwenberg zoon. Er behoefden geen ingrijpende werkzaamheden te worden verricht. Tentoonstelling „Open Eiland" gestolen Naar wij vernemen is dinsdag jl. de tentoonstelling „Open Eiland" voor het publiek gesloten. De ten toonstelling werd op 1 april '65 voor het publiek geopend, het totaal aan tal bezoekers bedroeg 7.057. Deze ge slaagde tentoonstelling bij het ge reedkomen van ide Grevelingendam werd georganiseerd in opdracht van de Vereniging van burgemeesters, wethouders en secretarissen op Sohouwen-Duiveland1. Mode-show voor C.P.B. De leden van de C.P.B. hopen op woensdagavond acht september weer in vergadering bijeen te komen dn het Ned. Herv. Ver. Gebouw in 't Vrije. Op deze avond zal een modeshow gehouden worden van gebreide da mes- en kinderkleding, welke ver zorgd zal worden door de Neveda wolfabrieken te Leiden. Ook belang stellenden zijn op deze avond har telijk welkom. Bejaarde vrouw maakte val Hedenmorgen (donderdag) maakte een bejaarde dame aan boord van de veerboot „Koningin Emma" een val van de trap, welke van het dek naar de lager gelegen verdieping leidt. Dokter S. Kroonenberg, die aan boord was, vervoerde de vrouw, die licht schedelletsel opliep, per auto naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. SEROOSKERKE „Witte van Haemstede" gaf concert in Dorpshuis Maandagavond gaf de Kon. Har monie „Witte van Haemstede" o.l.v. de dirigent, de heer J. H. Blom, een concert in het Dorpshuis. Het merendeel der belangstellen den bestond uit jeugd, want vele ou deren lieten, jammer genoeg op de ze avond verstek gaan. De dirigent en de leden van de harmonie werden welkom geheten door de voorzitter van de Dorpsge meenschap, de heer J. van Antwer pen. Nadat het eerste nummer ten ge hore was gebracht, gaf de dirigent voor de aanwezigen een leerzame uiteenzetting over de bij een harmo nie behorende instrumenten. De verschillende instrumenten werden stuk voor stuk getoond en door de blazers bespeeld. De volgende nummers werden vervolgens ten gehore gebracht: Symfonietta, G ra fin Maritza. Dri- namars, Waltzing Mathilda etc. Na afloop dankte de heer van Ant werpen de leden voor het mooie con cert en bood namens de Dorpsge meenschap een consumptie aan. RENESSE Muziekant werd onwel tijdens concert Het laatste concert dat „Luctor et Emergo" gisteren (woensdag)avond ter afsluiting van het zomerseizoen gaf in de muziektent moest vroegtij dig worden afgebroken. Tijdens het optreden werd een der muzikanten, de heer K. Hoogerhuis, plotseling cnwel. Nadat de plaatselijke arts H. J. Simons eerste hulp had verleend werd de heer H. naar huis vervoerd. Het concert werd afgelast. BROUWERSHAVEN Benoeming onderwijzer o.l.school in de raad Heden (donderdag)avond zal de raad der gemeente Brouwershaven in spoedeisende vergadering bijeen komen voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school te Brouwershaven. Bloemententoonstelling „Floralia" in de Vismijn De bloemenvereniging Floralia te Brouwershaven houdt a.s. zaterdag vier september weer haar jaarlijkse tentoonstelling in de Vismijn. De le den dienen ihun gekweekte planten 's morgens tussen half negen en half tien in de tentoonstellingsruimte te brengen. De kinderen der lagere scholen kunnen tevens meedingen naar fraaie prijzen voor het inleve ren van een tuinboeket (in jampot) en de oudere leden kunnen een sier- bakje inleveren, waarvoor ook mooie prijzen beschikbaar zijn. Aan deze tentoonstelling is tevens een bazar verbonden waarbij men zijn geluk kan beproeven bij het Rad van Avontuur, ibrievensport en grabbel ton. Zoals bekend wordt de helft van de opbrengst besteed aan het plaat selijke Groene Kruis. DREISCHOR Eerste Bogaerswoning nu bewoond Aan het begin van de Stoofweg alhier is dezer dagen de eerste wo ning van het type „Bogaers" gereed gekomen. De woning is betrokken door de familie C. N. Steenland, welke per 1 september jl. zijn reeds jaren bestaande zaak in motoren en rijwielen aan de Slotstraat aan zijn zoon heeft overgedaan. De familie Steenland heeft nu in Dreischor de primeur verworven door als eerste in het dorp een Bogaerswoning te betrekken. Het Qiuis is fraai gelegen met een riant uitzicht op het dorp. Het werd gebouwd door aannemer M. Slager uit Dreischor. Van ver schillende kanten wordt het huis be wondert en het zal wel niet zo lang meer duren dat aan het volgende huis van dit langzamerhand popu lair geworden woningtype - zonder bouwvergunning - in Dreischor be gonnen wordt. OOSTERLAND Op woensdag 1 september is ook de Chr. Kleuterschool „Radda Barnen" alhier weer gestart. Er zijn in totaal 61 kleuters, die de school bezoeken zullen in het komende tijd vak .waarvan er 22 voor de eerste maal. Zendingsavond Oud Ger. Gemeente Op maandagavond zes september eJk. aanvangende om half acht hoopt voor de Oud Ger. Gemeente aan de Burgem. van der Havestraat alhier op te treden ds. B. Toes, predikant der Oud Ger. Gemeente te Kinder dijk. De predikatie die ds. Toes hoopt te houden, zal handelen over het Zendingswerk dat de Oud Ger. Gemeenten verzorgen in Spanje, ter wijl er uiteraard ook voor dit weidt zal worden gecollecteerd. De ge noemde predikant reist voor dit doel alle gemeenten in het land af, en zal oök hier ter plaatse een zendings- dlenst vervullen. Stichting Spaanse Evangelische Zending Op maandag 6 september a.s. vindt alhier een zendingsavond plaats van de Stichting „Spaanse Evangelische Zending". Deze zending hoUdt zich bezig met de verspreiding van de bijbel en an dere reformatorische geschriften dn Spanje en andere overwegend R.K.- landen. De stichting steund waar moge lijk de protestanten in genoemde landen. Door kledingaktie tracht de Stich ting stoffelijke steun te verlenen aan vaak armelijke protestanten. De stichting geeft een maandblad uit „De Zendingsbode". De netto op brengst ds ten bate van de zending. De inkomsten voor 'het zendings werk bestaan uit: giften, schenkin gen, legaten en collecten, opbrengst postzegel-aiktie en netto opbrengst „Zendingsbode". SPORT VOETBAL Afdeling Zeeland Wijziging programma zaterdag 4 september lste klasse: uitgesteld: V.C.K. I- Wemeldinge I. 3e klasse A: ingelast: Z.S.C. '62 I- S.K.N.W.K. II (kwart over 4, scheidsr. J. C. de Bilde). Jimicrcncompetitie Groep A IV: uitgesteld: Zierikzee A II-M.E.V.O. A I. In de 3e klasse A is alsnog inge schreven; S.K.N.W.K. II uit Nieu wer kerk. De strijd in Kasjmier NIEUW DELHI, 2-9. Premier Sja- stri van India heeft vandaag tegen over de pers gezegd, dat Pakistaanse strijdkrachten thans 8 tot 9 km in het Indische deel van Kasjmier zjjn doorgedrongen en wel in het ge bied avn Tsjamb. Aanvraag S.E.R.-advies vakantie-uitkering DEN HAAG, 2-9. De minister van sociale zaken en volksgezond heid, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft heden (donderdag) advies gevraagd aan de Sociaal-Economische Raad over het vraagstuk van een vakan tie-uitkering in het kader van de sociale verzekering. In deze adviesaanvraag merkt mi nister Veldkamp op, dat het niet voor de eex-ste keer is, dat de ge dachte van een vakantie-uitkering in de sociale vex-zekering wordt ge opperd. Reeds in 1963 heeft de Ne derlandse Bond van Ouden van Da gen de regexdng om een vakantie uitkering voor bejaax'den verzocht. Ook is deze kwestie reeds een en andexTnaal in het parlement aan de orde geweest. DEN HAAG. Woensdagochtend is op de Noordzee, ongeveer tien mijl van het lichtschip „galloper" (ter hoogite van Lowestoft) de Neder landse. kustvaarder „Texel" gezon ken. De Nederlandse kustvaarder „Jans" heeft alle opvarenden van de „Texel" aan boord genomen. PARIJS, 2-9. De Nedex-landse in specteurs Schx-eur en Schlaghecke, die in de nacht van dinsdag op woensdag wax-en aangekomen, heb ben woensdag deelgenomen aan het ondei'zoek inzake de koffex-moord. Zij zijn met hun Franse collega's op nieuw naar de firma gegaan waar van een visitekaartje in de koffer was gevonden. Aangezien het ver- antwooi-delijke personeel van deze firma niet aanwezig was, leverde dit niets op. Vei-moed wordt dat „Monsieur Jean", de naam die op het kaartje staat, een van de vexdegenwoordi- gers van de firma is. Een daax-van is met vakantie in Saint-Jean-de- Luz aan de Baskische kust. Twee Franse politiemannen zijn daar woensdag heen gegaan om hem te vex'horen. In Bayonne aangekomen hielden zij grote geheimhouding in acht over de identiteit van „Mon sieur Jean". Tevoren hadden zij ie mand in Les Landes ondervraagd, van wie evenmin de identiteit be kendgemaakt wex-d. ZIERIKZEE, 2-8. Circuslicfhebbcrs kunixeii woensdag 15 septem ber a.s. terecht in Zierikzee, waar op het ïxoodsportvcld aan het Groene Weegjc de uit acht masten bestaande circustent van Toni Boltini zal verrijzen. De voorstellingen zullen worden gegeven te 16.00 en 20.00 uur. De ongetwijfeld vele belangstellenden kunnen dan genieten van een circusprogramma met als extra attractie Johnny Lion axxd his Jumping Jewls. Circus Boltini wil met het inschakelen van deze teener-sterren bereiken dat ook de jeugd belangstelling gaat tonen voor het circus, dat nog altjjd de moeite waard is. Wie het progi-amma bekijkt, treft daarin tal van artisten aan, waaronder Josette Boltini (ook al in „het vak") met een antipode- nuhxmer en Antoinette Boltini. Daarnaast o.a. de Deense familie Dubsky, die merkwaardige reiservaringen beleeft met een oude Ford, het Chesners-duo (fiets-acrobatiek), trapeze-artisten Salta9 Troupe en vele anderen. Het programma bestaat uit 22 onderdelen en tussen fanfare (1) en finale (22) ligt een adembenemend pro gramma dat een bezoek meer dan waard is. DE LEEUW VAN BASHRA 89. Enkele woorden van Agua waren vol doende. Met een grauw trok de Leeuw van Bashra zich in de tent terug en wapende zich. Slechts enkele ogenblikken latei- wierp hij zich op de rug van zijn paard en gaf de hengst de sporen, terwijl hij de wachtex-s toeschreeuwde hem te volgen. „Waar is de plek waar de jakhalzen van de woestijn tx-achtcn mijn bruid tc ont- voex-en? Spx-eck slaaf!", beet hij Agua op grimmige wijze toe, toen zij de plaats be reikten waar de hagedis Aram had achter gelaten. „Ik neem aan dal zij naar de rand van hel kamp zijn teruggeweken", mompelde de dienaai-, terwijl hij zijn ogen zoekend rond liet gaan. Op hetzelfde ogenblik drong Aram, dié zog dat do gedaante in dc zwarte mantel Sanai voor zich in het za del had genomen en thans zijn paard aan zette. met kracht naar vox-en. Een der krij- gers viel onder zijn zwaard, maar toen hij zich naar de laatste omwendde en de man met de platte kant van zijn zwaard ver doofde, struikelde hij. Terwijl hij overeind pi-obccrde le komen, hoox-de hij snelle hoefslagen en begreep dat Zwartmantel ontkwam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6