KASTEEL TE HUUR smmmm Stamboekvarkensfokkerij bij Moriaanshoofd bloeiend bedrijf Sterke stijging ziekmeldingen in „bouw" Ckefarine,4 Ds. Q. Huyser nam afscheid van Geref. kerk te Zonnemaire ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 31 augustus 1965 Nr. 19845 Ongeveer tweehonderd dieren Schouwen-Duivelaud hlangrijkste afzetgebied (Van onze verslaggever) MORIAANSHOOFD, 30-8. Zo op het ttrsUr gezicht een gewone mo derne boerderij, verscholen tussen het getocmte en de akkers aan de Slikwtg te Moriaanshoofd. Inge wij den weten echter dat het hier gaat cm een varkensfokkerij en wel het Stamboek Varkensfokbedryf W. P. Mcelker. Ongeveer 200 varkens vinden hier een comfortabel onder komen in een aantal grote stallen, waar de dieren zo economisch moge lijk werden grootgebracht om ver kocht te worden. Met de heer G. A Moelker, die momenteel de leiding heeft over het bedrijf, mlaakten we een rondgang dcor de fokkerij, die zich sinds 1957 aan de Slikweg bevindt. Eerste pro grammapunt was een bezoek aan de meststal, waar zo'n 120 varkens een plaatsje vinden. Twee ventilatoren houden er de temperatuur (die zo rond de 15 graden Celsius moet lig gen) op goed hoogte; dat is bijzon der belangrijk bij de varkensfok. Het ligt in de bedoeling dat er binnen kort een mestketting wordt aange- bracht, een soort „lopende band", die er voor zorgt dat de mest auto matisch wordt afgevoerd naar de mesthoop. Kraamstal en fokstal Van de meststal naar de kraamstal is in het bedrijf van de fa. Moelker maar een kleine stap. In deze kraam stal bevinden zich vijf kraamhokken, verstelbare ijzeren „boxen" waarin de zeugen naar hartelust kunnen rondwentelen. De heer Moelker merkte op dat het in de bedoeling ligt om meer kraamhokken aan te schaffen, hetgeen de bedrijfsvoering aanmerkelijk vergemakkelijkt. Een belangrijk punt in het varkensfok- bedrijf is ook de fokstal, waar mo menteel zestien zeugen verblijven. „Al deze aantallen", aldus de heer Moelker, „kunnen wij vrij nauwkeu rig schatten omdat er één keer per maand geïnventariseerd wordt". Nieuwbcuw Momenteel wordt er op het be drijf ook gebouwd en wel aan een serie ligboxen, waar 30 zeugen kun nen worden ondergebracht. Het voordeel van deze ligboxen is dat elk dier individueel kan worden ge voederd, zodat de porties gelijk ver deeld worden. Over die porties kon de heer Moelker ons nog wel iets meer vertellen. „Elke week komt er een vrachtauto met voer voor de die ren. Per week verorberen ze zo'n 30 tot 45 zakken van vijftig kilogram, gevuld met zeugenmeel en biggen- meel". Een respectabel aantal, onge twijfeld. En er gaat dan ook geen week voorbij of de vrachtauto rijdt voor. Afzetgebied De meeste varkens vinden hun af zetgebied op Schouwen-Duiveland. Via een commissionair worden ze aan de slagerijen verkocht en het ge beurt ook wel dat ze hun weg vin den naar een exportslagerij. Overi gens komt bij het fokken van var kens nog heel wat administratief werk kijken. De heer Moelker heeft een respectabele map met keurings rapporten en certificaten waarop aangetekend staat welke prijs de dieren behaalden tijdens varkens keuringen. Dat zijn er heel wat en wie een kijkje neemt in de zitkamer kan daar de gouden, bronzen en zil veren medailles bewonderen, die be wijzen hoe goed de kwaliteit van de te Moriaanshoofd gekweekte dieren Stamboek Zoals de naam van het bedrijf al zegt. hebben we hier te doen met een stamboek-varkensfokkerij. De heer W. P. C. Moelker, oprichter van het bedrijf, vertelde ons iets over het ontstaan van het Varkensstamboek. „Vroeger bestond er een provinciaal comité ter verbetering van het var kensras in Zeeland. Een zuivelconsu- lent, die tevens was belast met de behartiging van de veeteeltzaken de Ongeveer duizend deskundigen zijn maandag in Belgrado bijeenge- komen om te spreken over vrucht baarheid, sterfte en regeling van het kindertal. De conferentie heet offi cieel: „Conferentie van de Verenigde Naties over de wereldbevolking"- heer Zwagerman, heeft teen het ini tiatief tot oprichting van een Stam boek, waarbij de leden van de vroe gere commissie tevens leden werden van het Stamboek. Dit is zo gelei delijk aan gekomen en momenteel is nog niet duidelijk of stichting of Stamboek officieel in elkaar zijn op gegaan". merkte de heer Moelker, die in 1S17 begonnen is met het fok ker van varkens, op. Vier maal heeft hij zijn bedrijf opnieuw moeten opbouwen. Aller eerst in 1927, toen hij al zijn dieren verloor dcor het uitbreken van pest. De tweede keer was het omstreeks 1935, toen Nederland middenin de crisisjaren zat. Cok de oorlog gaf het bedrijf een gevoelige klap. De heer Mcelker evacueerde naar Renesse en spoedig brak er stalziekte onder de dieren uit, waardoor hij zijn bezit verloor. De laatste keer was dat het geval in 1953 met de watersnood. Het spreekt vanzelf dat de oprich ter ticts is cp zijn bedrijf al gaf hü, terugziende op hetgeen eens is ge weest, als zijn mening: „De mens wil het wel, maar de natuur laat zich niet dwingen". Stichting Soc. Fonds spreekt van „uitzonderlijk" J „Nikkestaart" actief j hoven noord-V olkerak BRV1NISSE, 30-8J De vele onweersbuien en donkere wol ken die de afgelopen week over Schouw fi-Duiveland dreven gaven soms staaltjes te zien van de cjjcloonvorming welke men in deze omgeving met „nikkestaarten" aanduidt. De cyclone it van Borculo in 1924 en die van Ou werker k in de dertiger jaren waren ver grote uitgaven van deze nik- kestaarten. Meestal blijven zij beperkt, tot draaiwinden die een slurf vormen, aan de rand van een onweerswolk. Zo ont staat dan een wind- of water- hoos. In het laatste geval ivordt het water naar boven gezogen, in het eerste geval t allerlei voorwerpen op het J land, maar alleen als de staart f ran de hoos de grond of het water rankt. Dit laatste was enige keren het geval boven Noord Volkerak en Hollands Diep. AMSTERDAM, 30-8. De stijging van het aantal ziekmeldingen in de bouwnijverheid is in 196'4 uitzonder lijk geweest, zo meldt het jaarver slag van de Stichting Sociaal Fonds Bouwnijverheid. Vergeleken met 1963 nam dit aantal met omstreeks veertig procent toe. Er werden „Flitsen" uit het buitenland MOSKOU. De wetenschappelijke medewerker van het Russische pers bureau „Tass" schrijft in een com mentaar op de voltooide vlucht met de „Gemini-5" dat het voornaamste doel, de bestudering van de gevol gen van een achtdaags verblijf in de ruimte op het menselijke orga nisme, is bereikt. De duur komt over een met die van de voorgenomen „Apollo"-vlucht naar de maan in 19 69. BRUSSEL. In het Brusselse Pa lais du Midi heeft de Nederlandse boogsehuttersploeg België met 6020 tegen 6009 punten verslagen. De eer ste wedstrijd tussen beide landen was in een Belgische zege (6119-605 7) geëindigd. De beste schutter was de Nederlandse kampioen Jos Wijn hoven uit Venray, die over de twee wedstrijden een totaal van 911 be reikte. VATICAANSTAD. Paus Paulus de Zesde heeft in een brief aan gees telijkheid en gelovigen opgeroepen tot gebed voor het welslagen van het tweede Vaticaanse Concilie waarvan de vierde, en naar gezegd laatste, zitting 14 september a.s. be gint. FRIEDERICHSHAFEN. Kanse lier L.«awis, van West-Duits- land heeft verklaard dat ae regering van plan is openhartig met de bond genoten te praten over de menings verschillen in verband met de wes telijke verdediging. LA JOLLA. Tien duikers van de Amerikaanse marine en de astro naut Scott Carpenter zijn afgedaald in het zeelaboratorium Sealab-2, dat op een diepte van 60 nieter op de bo dem van de stille oceaan voor de kust van CaliforniëJigt. Zij blijven er ongeveer twee yfeken. BRUSSEL. Als/vij de ruimtever voermiddelen vo,doende economisch kunnen maken./ zullen wij andere planeten koloniseren en ongetwijfeld nieuwe genera/fes in andere „werel den" kunnen/doen ontstaan, aldus heeft dr. We/ber von Braun, in een persgesprek&iet het Belgische dag blad La L/erne gezegd. WASHIfGTON. De Amerikaan se miniy=r van financiën, Henry Fowler,/s uit Washington vertrok ken voeen reis door west-Europa waar met zÜn ambtgenoten in versc/idene landen van gedachten zal -v/sselen over een eventuele in- terr/ionalë conferentie inzake mo- net/re hervormingen. aONTE CARLO. Een duikerklok /armee men cp de zeebodem naar Te wil zoeken is uit de haven van Sonaco gesleept naar een ondiepe /3lek waar de klok beproefd zal wor den. Twee duikers en twee technici zijn in de zes meter brede bathyscaaf geklommen. Het project staat onder leiding van de Franse kapitein-luite nant ter zee Jacques Cousteau. DJAKARTA! Een duizendtal In donesiërs heblsn een half uur lang betoogd voor' le Amerikaanse am bassade in Djkarta. Zij schreeuw den „verpletta Amerika". Enkele betogers overhhdigden op de am bassade een pelt ie, waarin verbre king van de betekkingen tussen de V.S. en Indonea werd geëist. Vóór de betoging walde militaire wacht voor de ambass^ met 200 man ver sterkt. SAN FRANCtO. Het Neder landse vrachtschl „Rotti" (8353) ton van de Stoomvalmij Nederland in Amsterdam, is Sens mist bij het binnenvaren vanle haven van San Francisco in bobg gekomen met de Amerikaanse Inkboot „Tuttle", die deze haven tliet. Beide sche pen werden aan| voorsteven be schadigd, doch zkonden hun reis op eigen kracht \ttzetten. Er wa ren geen slachtoffe te betreuren. CAIRO. In hldorp Kerdassa, bij Cairo, zijn tvl politiemannen doodgeschoten. Zilwamen enkele leden van de jphammedaanse broederschap" artfcren, die van ondermijnende aliteil werden verdacht. Het legaeeft het dorp zaterdag omsingeld! PARIJS. De Fi fe regering zal woensdagavond op 1 binnenplaats van Het Louvre eerfeijzen aan de overleden bouwmed- Charles le Corbusier. André MfLx, de minis ter van staat voor lurele zaken, zal een lijkrede uitaten. 2GC.6G0 gevallen gemeld tegen 145.000 in 1963. Het aantal uitkeringsdagen steeg van 3.250.000 tct 4.520.000. Hierbij dient wel in aanmerking te worden genomen dat zowel het aantal werknemers als het aantal ge werkte dagen in de bouwnijverheid eveneens zijn gestegen. De uitkering van het ziekengeld vindt wekelijks per postwissel plaats Gemiddeld werden per week ruim 17.500 postwissels verzonden. Over geheel 1964 waren dit er 916.500 tot een totaal bedrag van ruim 100 mil joen gulden. Werkloosheid Ook het aantal meldingen van werkloosheid na ontslag was aan zienlijk hoger dan in 1963. Hier be droeg de stijging bijna vijftig pro cent n.l. van 25.750 gevallen in 1963 tot 37.000 gevallen. Omdat echter de gemiddelde duur van deze werkloos- heidsgevallen korter was, lag het aantal uitkeringsdagen lager dan in 1963. In totaal werd f 16,50 min. uit gekeerd voor normale werkloosheid. In dit bedrag zijn naast de bouwbe drijven ook de schilders- en bagger bedrijven begrepen. Zoals bekend heeft de Stichting Sociaal Fonds Bouwnijverheid tot taak de administratie te verzorgen van de bedrijfsvereniging voor de bouwnijverheid en van drie fondsen: het Vakantiefonds, het Risicofonds en het Bedrijfspenscioenfonds voor de bouwnijverheid. In 1964 werd aan premie voor de sociale verzekeringen in totaal f 250,7 min. ontvangen en voor de drie fondsen nog eens f 280,7 min. Tegen over de gezamenlijke premie-ont vangsten ad f 531,4 min. stonden uit keringen ad f 421,8 min., waarvan f 152,7 min. voor de sociale verzeke ringen en f 269,1 min. voor de fond sen. Ingezonden mededeling Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijn en griep! Vier middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderen! De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren groter geworden. Er is vastgesteld waar en hoe pijn ontstaat en men heeft geleerd pijn te meten. Men heeft kans gezien de werking van een der oudste pijnbe- strijders door toevoeging van daar na ontdekte middelen belangrijk te versterken. Eén der bestanddelen is het betrouwbare maagmiddel Che- farox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is idc- ,aal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. DEN HAAG. In de Staatscourant van maandag heeft de minister van economische zaken de prijzenbe- sdhiikkinig voor 'de horecabedrijven afgekondigd. De minister is hiertoe overgegaan nadat uit onderzoekin gen -is gebleken, dat in 'deze sector op igrote schaal prijsverhogingen zijn doorgevoerd idie in strij'd zijn met de regels van het prijsbeleid. KERKNIEUWS De Lutherse christenen Met een toeneming met ongeveer 132.000 gelovigen heeft het aantal Lutherse christenen in de Verenigde Staten en Canada vorig jaar de ne gen miljoen overschreden, aldus de persdienst van de Lutherse Wereld bond in Genève, waarmee zij wat de protestantse gemeenschappen in genoemd werelddeel de derde plaats bezetten, na de Baptisten met 19 mil joen en de Methodisten met 12 mil joen. MARKTBERICHTEN Granen en peulvruchten ROTTERDAM. 30-8. Maandag werden op 'de Rotterdamse graan- beurs de volgende prijzen genoteerd af boerderij: Groene erwten tot f 45,00; schok kers tot f 56,00; eapucijners tot f 58,00. HAMBURG. In West-Duitsland is de kunst zeer nauw b\j de woning bouw betrokken. Als iemand ergens woningen of een heel complex hui zen met staatssubsidies wil bouwen, moet hg zich verplichten, een deel van de totale bouwsom - in sommi ge gevallen tot één procent - voor de kunst reserveren. Zo komt het ook, dat deze negentig koperen vis sen sinds enige tijd in een pas ge bouwde fontein „rondspartelen". De Hamburgse beedhouwer Gerhard Brandes schiep de anderhalf ton zware fonteinplastiek in 18 maanden in zekere zin als uithangbord voor een nieuw complex woningen van de sociale woningbouw. De installa tie, die op 17 plaatsen water spuit, is 5,5 meter lang, 3,5 meter hoog en 2 meter breed. De school vissen staat in een twintig centimeter diepe en honderd vierkante meter groot wa terbassin. Dat heeft vooral op warme zomerdagen lot gevolg, dat de kinde ren uil de omliggende huizen hele maal geen rekening houden met het metalen meesterwerk van de beeld houwer en deze plaats der kunst met groot plezier tot „pierebad" degra deren. ZONNEMAIRE, 28-8. Zondagmid-zeide: „Zie op mij en vrese niet, Ik dag heeft ds. Q. Huyser in een spe ciale dienst afscheid genomen van de Gereformeerde kerk van Zonne maire. Het aanvangslied van deze dienst was ps. 33 1 en 2. Na de schuldbelijdenis en genadeverkondi ging las ds. Huyser uit het Oude Testament ps. 128 en uit het Nieuwe Testament Lucas 6 vanaf vs. 47 en Filippenzen 4 1-9. De tekst was uit Filippenzen 4 8 en 9. Deze tekst luidt: „Bedenk broeders al wat waar is, wat waar dig is, wat eerlijk, wat rechtvaardig, wat rein, wat lieflijk, wat wellui- denis en zo er enige deugd is, be denk dat hetgeen u geleerd is en ontvangen en gehoord en hetgeen gij in mij gezien hebt. Doe al deze din gen en de God des vredes zal met u zijn". Blik terug In de prediking wierp ds. Huyser een blik terug op de 4Vz jaar dat hij in Zonnemaire mocht werken. Er waren gelukkige en minder-geluk- kige perioden. Blijde (geboorten) en droeve (overlijdens). Maar Jezus ST. PANCRAS. Het vijfjarig jon getje A. J. van den Berg is op de spoorwegovergang van de buurt schap Achtergeest (St. Jancras) door een trein overreden en gedood. VERGIFTIGDE VIS SYDNEY, 30-8. Een autorijder zag op een landweg ergens in Nieuw-Zuid-Wales een man lopen, die nauwelijks meer op zijn benen kon staan. Hij bracht hem naar een arts. Daar kon de man - de 23-jari- ge Phillip Cartledge die op huwe lijksreis was - nog net voor hij zijn laatste adem uitblies vertellen dat hij en zijn 19-jarige bruid Jocelyn visjes hadden gegeten met harde schubben en vlekken op de rug. De politie vond later het lijk van Joce lyn. Het jonge paar had kennelijk een vissoort gegeten, die vergiftig is. ben met u in alle tijden". Paulus leert ons hoe wij ons gedragen moe ten. Wie zich aan zijn regels houdt, is de ideale mens, maar is die mens ook te verwezenlijken? Ja, maar dan alleen in Hem, die werkelijk zonder zonde is. Wij moeten als mensen streven naar de volmaaktheid. Eer lijk, rechtvaardig zijn en elkaar lief hebben. Dan vallen alle verschillen weg, op welke wijze wij God ook aanbidden. Wij moeten niet aan de conferentie- doch qan de Avond maalstafel gaan zitten. Jezus zegt: neemt dit, Mijn lichaam. Dan alleen is er eenheid mogelijk als wij alleen leven met Hem. Nadat gezang 79 1 en 2 van de gereformeerde bundel gezongen was, volgde het gebed, waarna gezang 9 1 en 7 door de gemeente werd ge zongen. Aktief werker Als eerste spreker kwam aan het woord ds. Scholing, die sprak na mens de classis Zierikzee. Hij noem de ds. Huyser een actief werker in de dienst aan Hem. Ook zijn werk, ten dienste van de Deltawerkers en in verschillende jeugdverenigingen kreeg waardering. Tot slot van zijn afscheidswoord wenste ds. Scholing de scheidende predikant Gods on misbare zegen op zijn toekomstig werk. Als tweede spreker trad bur gemeester Vermeulen naar voren, die ds. Huyser dankte voor zijn uit nodiging om bij dit afscheid aanwe zig te zijn. Hij noemde de kerk zeer belangrijk voor de maatschappij. Eerlijkheid, oprechtheid en waarheid zijn de grondslagen der maatschap pij. Burgemeester Vermeulen wens te de scheidende predikant nog vele gelukkige jaren toe. Hervormde kerk Als derde spreker kwam aan het woord ds. Feunekes, Hervormd pre dikant. te Zonnemaire. „Wij kennen elkaar nog maar kort", aldus ds. Feunekes, „en het is dan ook jam mer dat we nu alweer afscheid moe ten nemen. Uw werkterrein werd groter en God geve u de kracht deze taak te volbrengen". Ds. Feunekes dankte zijn scheidende collega voor de plezierige samenwerking met de Hervormde gemeente en hij sprak de hoop uit dat vertrekkende predikant nog vele gelukkige jaren zou door brengen in Barendrecht. Tijdens deze bijeenkomst voerde ook ds. Kelling uit Nooi-dgouwe het woord. Hij zegde ds. Huyser dank voor de samenwerking tussen beide kerken. Ds. Kelling hoopte dat het werk „in de wijngaard des Heren van ds. Huyser" ook in de toekomst zegenrijk zou blijven. „Wat niet mo gelijk is bij mensen", aldus ds. Kel ling „is mogelijk bij God, want er zijn geen grenzen aan Jezus' macht". Als vijfde spreker was er ouder ling v. d. Bijl. Hij wenste allereerst van harte beterschap toe aan me vrouw Huyser, die wegens ziekte de afscheidsdienst niet kon meemaken. Hij merkte op dat de periode waar in ds. Huyser in Zonnemaire werk zaam was geweest, „eigenlijk te klein was". De heer v. d. Bijl merkte op dat Zonnemaire de scheidende pre dikant graag nog wat had gehouden. „Er waren", aldus de ouderling, „droeve en blijde tijden. De blijde door God gezegende waren wel de data waarop uw drie kinderen wer den geboren en de droeve was wel toen u ernstig ziek werd. Maar ge lukkig heeft God onze gebeden ver hoord en kon u geheel hersteld uw herderlijk werk voortzetten". De heer v. d. Bijl besteedde verder nog aan dacht aan de vele aktiviteiten op jeugdgebied van de scheidende do minee. Dankwoord Na de toespraak van de ouderling en het zingen van gezang 52 was het woord aan ds. Huyser, die ontroerd dankte voor het hem bereide af scheid. „Wellicht", aldus ds. Huyser, „was ik hier en daar wat te voort varend en aktief, maar u hebt steeds geduld met mij gehad en daarvoor ben ik dankbaar". De scheidende predikant dankte ook de jeugd voor de plezierige samenwerking. Aan het slot van zijn toespraak verzocht hij de gemeente hem zijn fouten te ver geven en sprak hij de hoop uit dat het goede door God gezegend zal worden. Hij bracht boven alles dank aan God, wan „door Hem en tot Hem zijn alle dingen". Aan het slot van de bijeenkomst zong men het Avondlied. FEUILLETON Net op tijd wist ze haar hand los te rukken, want ze had geruchten gehoord én op 'hetzelfde moment werd 'de deur geopend: Lien Ooster- veer trad binnen. „Hallo, i'lc kom eens kijken, hoe het met je gaat! Geen nadelige ge volgen van je nachtelijke flauwte? Hoi, die meneer Hooghuis!" Ze zag de thee en 'het schoteltje met de nog onaangeroerde beschuit. „Bent u juffrouw Inkema aan 'het verwen nen?" Bert lachte stroef. „Och ja, ik dacht.even kijken of alles oké is". Het meisje had Ineke's pols 'ge pakt en keek 'haar zwijgend aan. „Regelmatig, 'dus wë zullen maar aannemen, dat alles in orde is. Niet duizelig?" Ineke begon geamuseerd le glim lachten. „Nee, zuster". Het meisje knipoogde. Ze leunde met haar armen op de rand van het bed. „Heeft mijn zus zeker verklapt, hé? Dat ik verpleegster ben geweest" Ineke keek haar verbaasd aan. „Bent u 'dat dan? Ik wist nergens van". „O, maar dat 'hindert niet. Nee, ik ben het niet meer. Ik kon misschien riiet voldoende opofferingsgezindheid opbrengen. Bovendien konden ze me thuis goed gebruiken. In de zaak, bedoel .ik". Bert had zich hersteld. Hij keek Lien aan. „Ik denk, dat ik graag cloor u verpleegd zou worden, nis ik ziele was". door G. DEUTEKOM Ze giechelde. „Werkelijk? Dat kon u anders wel eens tegenvallen. De hoofdzuster zei een keer, dat ik maar een zeer middelmatige verpleegster was. Wel, het zij zo. We kunnen niet allemaal Florence Nightingale's zijn" Bert keek naar het meisje in bed. „Zo, juffrouw Inkema, ik ga nu maar want u zult zo onderhand ook wel willen opstaan. Doet u maar 'kalm pjes aan. Ik zie u straks wel bene den". „Dank u wel voor de thee, méneer Hooghuis", antwoordde Ineke op even correcte toon. Toen Bert het vertrek verlaten had. begon Ineke aan haar -beschuit en de ander stak een sigaret op. Ze deed enkele passen door het vertrek, keek eens door -het raam er. draaide zich naar Ineke toe. „Gekke boel hier, hé? Ik bedoel 's nachts. Heb je gehoord, dat die Friezin de halve nacht op het terras gezeten heeft? Zeker in de hoop, dat één van de mannen bij haar zou komen". Zc giechelde opnieuw. Ineke legde de schotel met be schuit weer neer en keek naar de door 'het vertrek wandelende ex- verpleegster. „Over wie hebt u het?" „Zeg maar jij. Ik bedoel die juf frouw Heenstra. De jongens vonden haar vannacht om half vier op het terras, diep weggezakt in de slaap der oiisdhuldigen. Is-t-ie even van Lotje getikt? Wie gaal er nu builen op een terras maffen?" „Heeft zij vannacht soms weer gegild?" „Ze zegt van niet. Ze beweert zelfs niets gehoord te hebben. Had ze zeker watjes in de oren. Goffie. was dat even een gil? Een dooje zou er levend van worden Ineke fronste even haar wenk brauwen. Van zulke uitdrukkingen hield ze helemaal niet. „Je overdrijft wel •een beetje, vind je niet?" vroeg ze liefjes. „Allicht. Dat doe ik altijd. Zeggen ze thuis ook". „Juffrouw Heenstra valt best mee, als je haar een beetje kent. Ze is wat verlegen. We zijn nu eenmaal allemaal niet hetzelfde". „Misschien (heeft ze wel een min derwaardigheidscomplex. Heet dat zo niet? Nou, ik niet, hoor. Ik weet best, wat ik waard ben. En ik vind het hier machtig leuk. M'n zus trou wens ook. Er zijn (hardstikke leuke jongens bij, dus wat willen we meer? Ik had gisteravond geen ge voel meer in m'n voeten van het dansen". „Doe het dan vandaag wat kalmer aan". Ineke keek glimlachend naar de ander, die nog steeds door de ka mer drentelde. Bij een jurk, die Ineke op een hanger aan de kast deur had gehangen, bleef ze staan. „Jongens, wat een pracht van een jurk!" Zc pakte hem bij de onderste uiteinden en 'hield hem wijd. „Echte organdie, niet? Had je gisteravond aan, hé?" „Ik heb 'm al cc» poos". „Jij hebt je figuur mee. hé? Net als m'n zus. Die kan alles dragen, Ik niet". Ze draaide zich in het rond. „Veel le dik. Ik moet eigenlijk min der eten, vooral geen zoetigheden en zo, maar ik vind het. allemaal zo ra zend lekker cn dan vergeet ik al mijn goede voornemens". (Wordt vervolgdj

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5