Na fijne dagen in Saint Hilaire (Fr.) Zierikzeese jeugd-groep nu weer thuis STREEKNIEUWS „UNION" Rijwiel 167,50 D Da7iiifnn r. DBZUyBn, SPORT-COLBERTS marktberichten ZIERIKZEE, 26-8. Gisteravond (woensdag) is de uit 15 jongelui be staande groep die een bezoek beeft gebracht aan St. Hilaire te Zierik- zee teruggekeerd. Reisleider was de heer I. van Mala, die ons iets vertelde over zijn ervaringen. Op woensdag 11 augustus vertrok de groep uit Zierikzee en 's avonds om ongeveer half negen arriveerde men per trein in Vlre, waar de gast ouders de kinderen opwachtten. Die zelfde avond was er nog een ont vangst op het gemeentehuis van St. Hilaire waor ioco-burgemeester de heer Coeuret als gastheer optrad. Gevarieerd programma Er was voor 'de gasten uit Zie rikzee een druk programma opge steld dat elke middag om twee uur aanving. De morgenuren waren vrij om de kinderen de gelegenheid te geven uit te rusten van de vermoeie- Amsterdams gezin heeft koud avontuur overleeft KLAGENFURT, 25-8. De 48-jari- ge heer G. Bruin uit Amsterdam is met zwaar bevriezingsletsel in het ziekenhuis in Spittal a.d. Drau op genomen na een angstig avontuur in het Oostenrijkse Tauern-gebergte. De heer de Bruin had met zijn vrouw, 17-jarige dochter en 15-ja- rige zoon vanuit Boeckstein een voet tocht ondernomen op een der hoge bergen in dit gebied. Op 2600 meter hoogte gekomen, werd het gezin door een sneeuwstorm overvallen, die het noodzaakte de nacht onder felle kou in de openlucht door te brengen. Bij het aanbreken van de dag daal den de kinderen af naar een lager gelegen gebied, waar zij de hulp van omwonenden inriepen. Dezen brach ten de heer de Bruin, die gedurende de nacht ernstig bevriezingsletsel had opgelopen, naar een berghut. Van daaruit werd hij met een hef- schroefvliegtuig naar Spittal overge bracht. Mevrouw Bruin en de kinderen kwamen er, behoudens shock, goed af. T.V.-kijker koelde woede met bijl BRUSSEL, 25-8. De 72-jarige Fer- nand Adam uit de Belgische plaats Charleroi is dinsdag zo kwaad ge worden op de handelaar, die hem een t.v.-toestel had verkocht, dat hij hem met een bijl te lijf is gegaan. De vorige week bleek het toestel voor de derde keer in drie maanden kapot te zijn. De bejaarde t.v.-kijker verloor zijn geduld en onderstreepte zijn misnoegdheid door de leveran cier en diens echtgenote met een bijl te achtervolgen. De vrouiv werd aan de linkerarm gewond. De dader zal het nog even zonder t.v. moeten doen. Hij werd aangehouden onder beschuldiging van poging tot moord. Bezorgdheid in het Limburgse mijngebied HEERLEN, 25-8. In een brief aan de mijniiidustrieraad heeft de Ne derlandse Katholieke Mijnwerkers- bond woensdag" zijn bezorgdheid ken baar gemaakt over de belangen der individuele arbeiders die ten gevolge van sanering en integratie in liet mijnwezen in het gedrang komen of kunnen komen, en aangedrongen op algemene van toepassing verklaring voor de Nederlandse mijnindustrie van artikel 56 van het E.G.K.S.-ver drag, dat voorzieningen op dit punt bevat. Gekleurde koopuren DEN HAAG, 25-8. In diverse Zweedse levensmiddelenzaken kan men tegenwoordig een verkoopklok in de etalage zien hangen. De wij zerplaat heeft een groen, geel en rood gedeelte, de artikelen groene, gele en rode prijskaartjes. Wie inkoopt op de groene uren, de uren namelijk waarop er over het algemeen weinig mensen in de ivin- kels komen, betaalt het minst. De middenprijzen moet men betalen in de gele uren, de tijd waarin het wel drukker wordt, maar die nog niet gerekend kan worden tot de spits uren, de rode uren. De prijsverschil len zijn niet groot, maar toch wordt ermee bereikt, dat het werk in de winkel veel beter en economischer kan gebeuren. Ook heeft men minder part-timers nodig voor de spitsuren. nissen en inkopen te doen. Natuurlijk werden verscheidene bekende plaatsen bezocht waaron der de Mont Saint Michel en St. Malaux. In St. Hilaire zelf was er ook genoeg om zich te vermaken. Zo kreeg de groep uit Schouwen- Duiveland de beschikking over het stedelijk jeugdgebouw, alsmede over een feestbarak waar 's avonds werd gedanst. Gctde verstandhouding De kinderen werden, bij wijze van experiment, ondergebracht bij arbei dersgezinnen. Het gemeentebestuur had dit gedaan om de gehele bevol king van St. Hilaire bij de jumelage te betrekken en dit is wonderwel ge lukt. Er bestond een bijzonder pret tige verhouding tussen bevolking en gasten, terwijl ook het contact met de jeugd ongedwongen en hartelijk was. Dat bleek o.a. op de maandag gehouden slotavond, waar het ge meentebestuur van St. Hilaire was vertegenwoordigd door burgemeester Guinebault. Er was voor deze avond een Nederlands-Frans programma samengesteld. Als Nederlandse ver tegenwoordigers traden o.a. op Ken neth Viera, die een programma met negersprituals verzorgde dat bijzon der veel succes oogstte, en Mar ja en Joke van der Linde (de Marjo's) die Franse chansons ten gehore brachten. Het ligt in de bedoeling dat volgend jaar een groep uit St. Hilaire naar Zierikzee komt. Deze tocht zal onder leiding staan van de heren Papouin en Blouin. Kapitale boerderij door brand verwoest TOLBERT (gem. Leek, Gron.), 26-8 Vanmorgen vroeg (donderdag) is de kapitale boerderij van de heer A. Boomstra aan die Mensumanweg in Tolbert door brand verwoest. Vier koeien, twee varkens, ongeveer 'hon derd voer ihooi en een gedeelte van de landbouwrnventaris, waaronder een melkmachine, werden een prooi van de vlammen. De schade, geschat op f 150.000 wordt door verzekering gedekt. De boerderij, die eigendom was van de staatsmijnen, brandde geheel uit. Het woongedeelte werd door het vuur en het water ernstig beschadigd. De brand werd ontdekt door de heer Boomstra die in de boerderij zat te melken. Mevrouw Boomstra, vijf kinderen en een oude vader wer den onmiddellijk gewaarschuwd en met behulp van de buren kon het meeste huisraad gered worden. De bewoners konden 'door de schrik het telefoonnummer van de brandweer niet vinden, zodat de buren moesten bellenen dat nam enige tijd in be slag. Toen de vrijwillige brandweer uit Lee karriveerde kon -deze alleen nog nablussen. De 'bewoners kregen voorlopig bij de buren onderdak. De oorzaak is vermoedelijk hooibroei. KERKNIEUWS Ger. Kerk Scharendjjke Afscheid ds. H. M. Kuiter Ds. H. M. Kuitert uit Amsterdam, die met ingang van 1 september 1965 is benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A bij de theologi sche fakulteit aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam (assistent voor dogmatiek en dogmengeschiedenis van prof. dr. G. C. Berkhouwer) en als zodanig predikant in algemene dienst bij de Gereformeerde Kerken in Nederland wordt, zal zondagmor gen 29 augustus om tien uur in de Buiten Amstelkerk in de Albert Cuypstraat afscheid nemen van de Gereformeerde Kerk van Amster dam (voor de arbeid onder de stude renden aan de gemeentelijke univer siteit). Nadat de heer Kuitert kort na zijn kandidaatexamen theologie in 1950 na praeparatoir examen door de classis Amsterdam was beroepbaar verklaard in de Gereformeerde Ker ken in Nederland werd hij op 17 september van datzelfde jaar (1950) dcor ds. J. B. Vogelaar uit Zwolle bevestigd als predikant van de Ge reformeerde Kerk van Scharendijke. Op 15 mei 1955 werd dr. Kuitert door zijn ambtsvoorganger, ds. S. J. Popma, bevestigd als predikant van de Gereformeerde Kerk van Am sterdam, waar hij was beroepen voor de arbeid onder de studerenden aan de gemeentelijke universiteit. In zijn eerste gemeente op Schou wen heeft dr. Kuitert een werkzaam aandeel gehad bij de wederopbouw van het door de watersnood van 1 februari 1953 zwaar getroffen Scha rendijke. Friezen boos over vliegen straaljagers LEEUWARDEN, 25-8, De inwoners van vijf dorpen rond Leeuwarden hebben tijdens een bijeenkomst te Jelsum georganiseerd door de Ver eniging van dorpsbelangen besloten om een onderhoud aan te vragen bij de staatssecretaris voor de lucht macht om te protesteren tegen de geluidshinder veroorzaakt door het avondvliegen met straaljagers. Het verenigingsleven wordt door dit vliegen vrijwel onmogelijk en de kinderen kunnen niet slapen aldus de protesterende dorpsbewoners. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nunspeet (4e pred. pl.) A. Romein te Noordeloos; te Rijswijk (Gld) M. H. Boogert te Aarlander- veen; te Waddinxveen (3e pred. pl.) J. den Hoed te Wijk bij Heusden; te Voorhout M. Jansen, kand. te Alk maar. Geref. Kreken Beroepen te Hoogkerk G. Sinia te Ee (Fr.). Oud Gereformeerde Kerk Bruinisse: maandagavond 30 au gustus 7 uur ds. J. van Prooijen te Grafhorst. Farewell, mars, H. L. Blankenberg; 8. Een schone Meimorgen, fantasie, P. B Bisselink; 9. Eer aan de Dap peren, mars. A. Kuppert; 10. Les chenes du plateau, ouverture, G. Gu- denne; II. Sons of the Brave, mars. Bidgood; 12. Alliëtte. ouverture, A. Delbecq; 13. Skol Jenka, Del. Fhi- lippe; 14. Letkis Jenka, A. Baere- maeker. Bloemententoonstelling uitgesteld Wegens omstandigheden zal de bloemententoonstelling van de ver eniging „Flcralia" te Brouwersha ven, welke aanvankelijk vastgesteld was op zaterdag 28 augustus worden verschoven naar zaterdag 4 septem ber. ZIERIKZEE Districtskampioenschappen boogschieten Zaterdag a.s. zullen in de graan- beurs van 'het „Huis van Nassau" districtskampioenschappen boog schieten worden gehouden. Aan de strijd zal oök worden deelgenomen door de Zierikzeese schuttersvereni ging St. Jan, 'die twee zestallen af vaardigt. Diefstal in Middelharnis Zaterdagavond heeft de rijkspoli tie te Middelharnis -drie inwoners van Zierikzee 'gearresteerd die be trapt waren bij ihet stelen van por- temonnaies uit de zakken van jassen welke in de garderobe van 'dancing Spee 'hingen. De jeugdige daders, B. W. M. (18), C. L. de H. (18) en T. K. (22) konden snel worden gearres- terd, al duurde ihet nog tot zondag avond voor een volledige bekentenis Werd afgelegd. Een na de arrestatie uitgevoerde sorteerproef, waarbij een speurhond werd ingeschakeld, had tot gevolg dat één van de portemonnaies werd teruggevonden in de bosjes aan het Marktveld! te Sommelsdijk. In totaal werden vier portemonnaies ont vreemd. De politie verwacht dat met het arresteren van de Zierikzeeë- naars en eind is gekomen aan de reeks van diefstallen in dancing Spee. Vestiging betonmortel-bedrijf wordt met vertrouwen tegemoet gezien In de dinsdagavond gehouden ge meenteraadsvergadering heeft loco burgemeester H. Koevcets in ant woord op een desbetreffende vraag van de heer M. de Moor medege deeld dat de gemeente geen enkele klacht verwacht als de N.V. Mebin te Amsterdam op het Zierikzeese in dustrieterrein een betonmortelbedrij f in exploitatie zal gaan nemen. Overi gens zal het nog wel even duren voordat het zever is, maar in ieder geval had de raad geen bezwaar om tct verkoop van een kavel aan Me bin over te gaan. De heer M. C. Doe- leman complimenteerde het college intussen met het feit dat het er in geslaagd is een niepwe gegadigde voor het industrieterrein aan te trek ken. Wat betreft de vraag van de heer de Moor deelde de voorzitter nog mede dat volgens de moderne werk methode met een z.g. gesloten cir cuit het uitgesloten zal zijn dat vrij komend cementstof hinder voor de omgeving zal opleveren. „Wjj zien deze vestiging dan ook met vertrou wen tegemoet", aldus de loco-burge meester. BROUWERSHAVEN Concert „Nut en Uitspanning" De muziekvereniging „Nut en Uitspanning" te Zonnemaire zal op zaterdag 28 augustus a.s. des avonds half acht een concert verzorgen in de muziektent te Brouwershaven. Het programma luidt; 1. Officer of the Day, mars, R. B. Hall; 2. Impressions de Provence, concert-ouverture, J. M. Champel; 3. Glück Auf, mars, Joh. Wiehers; 4. La belle Cantiniere, fantasie, O. Filsfils; 5. De Rotterdamse Vlag, mars, B. Verhallen; 6. Petite Princes. fantasie, O. Filsfils; 7. Gladiatoren OUWERKERK Uitwisselingsconcert „Crescendo" Bij gunstig weer zal het harmo niegezelschap „Crescendo" uit Drei- schor alhier a.s. zaterdag te 20 uur een uitwisselinigsconcert verzorgen. Nadat een muzikale rondgang is ge maakt wordt het volgende program ma ten gehore gebracht. 1. Florida, mars, A. Duroc; 2. Une soiree d' automme aux Ardennes, fantaisie, A. Govaert; 3. Ouverture „Regina", G. Rossini, arr. Alphons Dreissen; 4. Sportclub, mars, J. P. Laro; 5. Heinzelmannchens Wacht- parade, K. Noaok, an*. A. Bils; 6. La parvre, ouverture, J. Werkman; 7. Potpourri 3, arr. M. Everaarts; 8. Winterfeesten, fantadsie, Alb. Meijns Wz.; 9. De optimisten, mars, P. B. Bisselinlk; 10. Pog-Nose, ouverture, Cor. M. Mellema; 11. Populaire pot pourri no. 1, Alfred Delbecp; 12. Our Director, mars, Bigelon-Mol. OOSTERLANP Schoolvakanties ten einde De schoolvakanties zijn weer ten einde en de lagere scholen beginnen weer op volle toeren te „draaien". De o.l.-school alhier, hoofd de heer Bol kenbaas, startte de nieuwe cursus met 57 leerlingen waarvan er 15 voor 'het eerst de sdhool bezoeken. De dhr. 1. sdhool, 'hoofd de heer Cromwij'k, ving 'de cursus aan met 113 leerlingen, waarvan 16 voor het erst de lessen volgen. Meester Knuijt zal met ingang van 1 september in functie treden als hoofd van de o.l.- sdhool te EUewoutsdijk. De heer Böl- kenfoaas neemt momenteel zijn plaats in. De nieuwbenoemde onderwijzeres mej. Krijger uit Goes zal, wegens examens, nog enkele weken verstek laten gaan en daarom zal worden ge tracht een tijdelijke leerkracht aan te trekken. BRUINISSE DE LEEUW VAN BASHRA Met 'n vriendelijk handgebaar zond de Leeuw van Bashra Aram en z'n dienaar heen, maar de avonturier was allerminst gerust. „Indien ge gelijk hebt, en de spi onnen van Zwartmantel loeren inderdaad op Sanai, dan dreigt er groot gevaar, Agua", zei hij strak. ,Maar wat kunnen wij doen? „We kunen de wacht bij de tent van het meisje houden", stelde de hagedis on verstoorbaar voor. „Wanneer Zwartman- Iels mannen iets in de zin hebben, zullen zij waarschijnlijk de duisternis afwachten. Het kan geen kwaad wanneer dan een paar ogen op hen gevestigd zijn". „Uitstekend. Verberg U aan de over zijde in de sruiken". De uren gleden traag voorbij. Het werd duister en de maan kwam op. Langzaam werd het stil in het Mamelukkenkamp. Alleen het lang gerekte geroep van de wachtposten woei aan op de nachtwind. De avonturier be gon koud te worden en huiverde. Maar juist toen hij zich begon af te vragen of Agua zich niet vergist kon hebben, en half en half besloot zijn eentonige nachtwake op te geven, hield hij plotseling zijn adem in. Bij de tent van het meisje waren eens klaps twee donkere gedaanten opgedoken. Benoeming lerares chr. nijverheidsschool Mejuffrouw A. Boerma te Enk huizen is benoemd tot lerares K. en O. (kinderverzorging en opvoeding) aan de chr. nijverheidsschool voor meisjes te Bruinisse. Mej. Boerma zal dezelfde vakken tevens doceren aan de nijverheidsscholen te Oud dorp en Dinksland. In ,de vacature ontstaan door het vertrek van ds. Q. Huiser te Zonne maire is voor bet vak gondsdienst- onderwijs benoemd 'ds. H. Jagersma te Bruinisse (aan de chr. huishoud school voor meisjes te Bruinisse). De in de Ned'. Herv. kerk te Bruinisse gehouden collecte voor de inwendige zending ibfracht f 253,55 op, een bedrag van ruim f 200 werd in diezelfde 'kerk gecollecteerd voor het Fonds Noodlijdende Kerken en Personen. Gemeentebestuur bezocht bedrijven Van Dijk Co. Het gemeentebestuur van Bruinis se beeft, onder leiding van Ioco-bur gemeester W. van .Gilst, een bezoek gebracht aan enkele vestigingen van de fa. van Dijk Co. te Dordrecht die, zoals bekend, te Bruinisse een betonmortelcentrale wil vestigen. Ook 'in Dordrecht bevindt zich een dergelijk bedrijf en daar 'bleek wel dat er beslist igeen overmatige stof vorming plaatsvindt. Dat zou trou wens ook niet gewenst zijn, aange zien de precisie-omstrumenten door de inwerking van stof gemakkelijk defect kunnen ralken. Na het bezoek aan Dordrecht reed men door naar Geertruidenberg, waar de appara tuur opgesteld staat die naar Brui nisse zal worden overgebracht. Ook daar was geen overmatige stofvor ming. Eén der directeuren van de fa. van Dijk, de heer Barendrecht, liet iets van de werkwijze zien. Hij wees de gasten uit Bruinisse op het gesloten circuit, waarlangs de ce ment wordt vervoerd. Aan bet slot van de excursie waren de raadsle den er edht wel van overtuigd dat de vestiging van een betonmortel centrale weinig gevaar voor stof op levert, zodat dit bezwaar als opge heven 'kan worden beschouwd. Wegens omstandigheden eerst heden geplaatst. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader JOU. ÜOELEMAN' betuigen wij onze welge meende dank. FAMILIE DOELEMAN. Dreischor, augustus 1965. Voor de veie blijken van medeleven, welke wij hebben ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve vrouw, moeder en behuwdmoeder JANNA MAATJE VAN NIEUWENHUIZE- VAN DE ZANDE betuigen wij onze oprechte dank. Fam. C. v. NIEUWENHUIZE Brouwershaven, aug. 1965. Haven-Noordzijde 13. Nuts Kleuterschool Zierikzee De school begint maandag 30 augustus. Schooltijden van 9- 11.45 uur en 1.30-3.30 uur HET BESTUUR Wegens vakantie GESLOTEN van 27 augustus tot 6 sep tember a.s. Goudzwaard'* Meubelstoffeerder^ Meelstraat 24 - Zierikzee Telefoon 2491 Na deze staan we u weer met raad en daad ter zijde. Gevraagd in advocatengezin met vijf jonge kinderen (9 mnd.-8 jaar) in Rotterdam hulp in de huishouding Prettige kamer met c.v. be schikbaar. Elk weekend vrij; Eenmaal per 14 dagen vrij reizen naar huis. Mevr SPEELMAN t.m. maandag 30 augustus „Verre Hoeve", O. Moolweg 50, Renesse, tel. (0III6M31, nadien: 's Gravensingel 7, Rotterdam, tel. (010)-126103. Gevraagd: NET MEISJE voor de morgenuren zaterdags vrij C. van 't Veer Slabberswerf 6 - Zierikzee Telefoon 2608 Wegens vakantie GESLOTEN van 30 augustus tot en met 4 september a.s. P. de MOOR, Brouwershaven SUCCESJES Te koop: Prima barak, dubbelwandig, 20x5 Va m. Moet weg! Billijke prijs. J. C. Berrevoets, sloper Telef. (01110)-2095, Zierikzee Straks weer naar school? en op een nieuwe fieis? NatüOrlijk is het een Wij hebben een enorme keuze in verschillende prijzen en modellen Een pracht UNION SPORTRIJWIEL Compleet reeds vanaf Kies 'n „Union" U rijdt als vanzelf! Komt U vrijblijvend eens kijken bij ZIERIKZEE Telef. 2164 Zóveel keus met bijpassende terlenka-pantalons bij midden in de Poststraat, Zierikzee Dreigende staalstaking in de Verenigde Staten PITTSBURG, 26-8. De leiding van de vakbond van arbeiders in de staalindustrie in de V.S. heeft woensdag een aanbod van de indus trie om over de komende drie jaar de uurlonen met 40,6 dollarcent te verhogen, van de hand gewezen en meegedeeld dat zij een staking van de 450.000 leden, met ingang van één september, zal afkondigen indien er voor die 'datum igeen akkoord is be reikt. De vakbond eist een jaarlijkse verhoging van 17,9 dollarcent (53,7 i>n drie jaar). DODELIJKE ONG El, UKKEN BRUMMEN. De achtjarige Efie Vreven is woensdagmiddag om het leven gekomen, toen zij, de rijksweg in Brummen per fiets overstekend, door een auto werd aangereden. Het meisje was op slag dood. WAARLAND. Bij het gemeente huis van Oude Niiedorp in 't Veld is woensdagavond de 58-jarige mevr. A. de Jong-de Jong uit deze gemeen te bij een verkeersongeluk gedood. Toen zij 'het fietspad wilde overste ken om 'de bushalte te bereiken werd zij aangereden door een brom fietser en zo ernstig gewond dat zij even later is overleden. Balon-kaartjes vielen te Bruinisse BRUINISSE, 25-S. De heer P. v, d. Blom blijkt een goed oog te hebben voor uit de lucht neerkomende vreemde voorwerpen. De laatste we ken vond hij althans niet minder dan zes kaartjes afkomstig van bal lonnen die waren opgelaten in En geland en België. Centr veiling Middelharnis 19Veiling van woensdag 25 augustus Gele savoye f 36-38; Rode kool f 32; Sla A f 16,00-16,10, B f 4,00; Andijvie f 32-35; Tomaten A f 40- 43. B f 40-42, C f 30; Kassnijbonen f 81; Kroten f 34; Stoksnijbonen f 44-68; Pronk bonen f 43; Dubb. Prille, f 39-77; Komkommers f 11- 14; Rabarber f 18-19; Bloemkool f 40-58; Witte 'kool f 5-9. Clapps Favorite f 41-44; Czarf62; Frankenthater f 171-175; Stark Ear liest f 21-39; Rode bessen f 128; Pré- cose f 52; Perzikrode zomerappel f 11-19. Bintje grove f 18,50-19,10. middel f 15,30-16,70, II f 10,20; Eigenhei mers grove f 10,00, middel f 16,30- 19.60, II f 10,00-13,10; Furore f 11,10; Doré f 16,30; Vocraardappelen f 2.70 -2,90. Aanvoer 125.000 'kg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 7