Hoe krijg je zo'n schip in 'n fles? Dit wasmiddel is voor mij no. 1 KASTEEL TE HUUR Uitvoer boter en kaas is gestegen Bouwactiviteit in eerste halfjaar 1965 LAST„ VAN (S?) EEN1^ KATER? STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 26 augustus 1965 Nr. 19812 VOOR VELEN EEN RAADSEL: Een zeeman uit Hamburg geeft het geheim prijs Scheepsramp bij pijnse haven Ingezonden mededeling Hermann Heinrich Zoellkau, een rasechte zeerob uit Hamburg, zal op de internationale verkeerstentoon- stelling in Miinchen, die tot 23 okto ber 1965 duurt, onder de ogen van vele bezoekers een model van het „Wapen van Hamburg 11", een prachtig hanzeschip, dat in 1686 van stapel liep, in een fles „toveren". Ais de zeilen slap hingen Er leven tegenwoordig nog maar weinig zeelieden die een schip in een fles kunnen bouwen. Het leven aan boord van een modem zeekasteel is heel anders dan dat van schepen uit vroegere tijden. Men kent de ver veling niet meer zoals toen, als de zeilen slap hingen en zelfs het krab ben aan de mast de zeekabouter er niet toe kon krijgen een klein beetje wind in de zeilen te blazen. Dan greep de zeeman een mes, een vijl en een naald en begon heel ver nuftig een schip in een fles te bou wen, dat hij later als souvenir mee naar huis nam of een goede kennis cadeau deed. Meestal kreeg het werkstukje bin nen in het glas de naam van het schip waarmee hij die tocht maakte, of het werd genoemd naar het meis je of de vrouw van de zeeman. „An na", „Sophie" of „Elsje" zeilden dan trots op een zee van blauwgeverfde stopverf binnen in een fles en wer den door generatie op generatie be- wonderd. Priegelwerk Als „opa" Zoellkau zo aan zijn scheepje werkt, zweven hem aller lei verhalen voor de geest. Dan wordt het kleine model, waar hg mee bezig is, een trots hanzeschip, zoals het eens met bolle zeilen over de wereldzeeën voer. Voorzichtig houden zijn handen het hout vast. Vereelte knuisten waar men niet van kan geloven, wat voor een priegel werk zij nog kunnen doen. Met speciale gereedschappen die hij zelf gemaakt heeft, worden de scheepjes in de fles gebracht en in de reeds uitgestreken stopverf ge drukt. Daar staan ze dan, sierlijke houtsnijwerkjes, waaraan dagenlang gewerkt is. Het eigenlijke geheim van dit kleine toverwerk bestaat uit de dra den. Als het schip in de fles ge bracht wordt, worden de masten naar achteren gedrukt. Langzaam en uiterst behoedzaam gaat het schip als een sigaar door de hals van de fles. Op dc millimeter O wee als de knutselaar zich een millimeter verrekend heeft, dan past het hele knutselwerkje niet meer. Nog vervelender is het als bij het oprichten van de masten een houtje breekt, de langdurige arbeid is dan tevergeefs geweest. Het is fascinerend om toe te kijken als de oude zeerob aan het werk is. Hoe langzaam de masten worden op gericht en alles op de goede plaats komt, tot het hele schip op de zee van blauwgeschilderde stopverf „drijft". Elk draadje, waarmee de masten opgericht zijn, wordt afge sneden en in de stopverf vastgezet. Dat is dus het geheim van het schip in de fles. De oude zeeman Zoellkau heeft het vaak in zijn lange leven gedaan, zonder iemand te ver tellen hoe. In Miinchen geeft hij nu het geheim prijs aan alle vrienden van de zeevaart. Ruim 600 badgasten alsmede de brandweer hebben vorige week geholpen bij het bestrijden van een duinbrand te Renesse. De foto geeft een beeld van de blussingswerkzaamheden. GEREFORMEERDE KERK ZONNEMAIRE Afscheid, bevestiging en intrede van ds. Q. HYUSER Ds. Q. Huyser zal zondagmiddag 29 augustus 1965 cm half drie af scheid nemen van de Gereformeerde Kerk van Zcnncmaire (Zeeland) en tien dagen later, n.l. woensdag avond 8 september 1965 in de Bethelkcrk in de Dorpsstraat, na vooraf in diezelfde dienst te zyn be vestigd door ds. Gysb. Leene uit Ba- rendrecht, intrede doen als predikant van de Gereformeerde Kerk van Ba- rendrecht, waar hfj beroepen is in de vakature van ds. P. Joosse, die op 30 mei van dit jaar (1965) naar Middelburg is vertrokken en die daar veertien dagen later intrede heeft gedaan. Quirinus Huyser werd op 26 sep tember 1932 uit een hoofdonderwij zersgezin te Hellevoetsluis geboren. (Zijn vader was naderhand vele ja ren hoofd van de Visser Smitschool aan de Mient te 's-Gravenhage). Hij bezocht eerst het 's-Gravenhaagse Christelijk gymnasium te 's-Graven hage en studeerde daarna nog aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij op 6 oktober 1960 zijn kan didaatsexamen theologie aflegde. Nadat de heer Huyser vijf weken la ter op 10 november 1960 na praepa- ratoir examen door de classis 's-Gra venhage was beroepbaar verklaard in de Gereformeerde Kerken in Ne derland en hij op 19 april door de classis Zierikzee peremptoir was geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en tot de bedie ning der Sakramenten in genoemde Kerken werd hij op 7 mei van dat zelfde jaar (1961) door ds. J. P. Prins uit 's-Gravenhage-Loosduinen be vestigd als predikant van de Gere formeerde Kerk van Zonnemaire in Schouwen (Zeeland). Tegelijk met het beroep naar de Gereformeerde Kerk van Zonnemai re had ds. Huyser nog drie andere beroepen, n.l. naar de Gereformeer de Kerk van Kantens in de provincie Groningen, naar die ,van Zijldijk eveneens in de provincie Groningen en naar de Eglise Réformée Evan gel ique Indépendante de Ia France te Lafitte sur Lot in Zuid-Frankrijk, waarvoor hij meende te moeten be danken. Tijdens zijn ruim vier jarige ambtsbediening als predikant van de Gereformeerde Kerk van Zonne maire heeft ds. Huyser vele be stuursfuncties en deputaatschappen vervuld en zitting gehad in tal van colleges en commissies. Zo was hij o.a. secundus-deputaat voor de com missie van dc particuliere synode van Zeeland „Kerk en Deltaplan"; in de classis Zierikzee deputaat voor de evangelisatie in de provincie Zeeland, deputaat voor de verkon diging van ihet evangelie onder Is- CABALOGAN, 25-8. Bij de Phi- lippijnse haven Cabalogan is een mo terboot, die honderdvijftig personen aan boord had, gekapseisd. Men heeft de lijken van vijfenveertig passagiers geborgen. Twintig perso nen worden nog vermist. De capa citeit van het scheepje was slechts op veertig passagiers berekend. DEN HAAG, 24-8. De uitvoer van beter en kaas is in de eerste helft van dit jaar gestegen in ver gelijking met de export in de over eenkomende periode van 1964. De uitvoer van kaas steeg met 3.748 ton (7,5 pet.) tot 54.114 ton. De export van boter steeg van 8.122 ton tot 13.427 ton, ofwel met 65,5 pet. De invoei- vqn kaas steeg met 900 ton tot 3.283 ton. De import van boter daalde van 3.142 ton tot slecht een fractie van dit kwan tum: 210 ton. Deze cijfers worden vermeld in het officieel orgaan van de Vereeniging voor Zuivelindustrie en Melkhygiëne. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen ,te 'Paessens: kand1. J. Rijpma, Utrecht; te Iingen (toez.): M. H. Boogert, Aarlanderveen; te Eek en Wiel: J. v. 'd. Heide, Baflo. Aangenomen naar Noord Scher mer: N. M. A. ter Linden, kand. te Den Haag; naar Ransdorp (toez.): kand. C. Meijer, Amsterdam. Ger. Kerken Beroepen te Papendrecht: M. Berg te Giessen-Rijs wij'k. Bedankt voor Aduard: A. Schweit zer, Defdemsvaart. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Tweetal te Vrouwenpolder: A. C. Haitsma, Heerde en F. F. Pels, Hui- zum. Beroepen te Siegerswoudekand. T. O. G. M. Bosma, Goes. Bedankt voor Wetsinge-Sauwerd: A. Geelhoed, Zwagerveen-Zwaag- westeinde. raël en deputaat voor de geestelij ke verzorging van militairen. Verder was hij lid van de commissie voor de „Zeeuwse Kerkbode", voorzitter van het streekverband van Gere formeerde jongeren op Schouwen- Duiveland. Sinds september van het vorige jaar (1964) doceert ds. Huy ser godsdienstonderwijs aan de christelijke huihoudschool te Brui- nisse en sinds oktober van het vo rige jaar (1964) is hij tevens part time geestelijk verzorger van de ar beiders, werkzaam bij de Deltawer ken Grevelingendam Eind april 1963 ging ds. Huyser in militaire dienst en is toen ruim een jaar te Ossendrecht werkzaam geweest als reserve-legerpredikant. De zuidkust van Sicilië is dins dag door een wervelstorm getroffen, die veel schade heeft aangericht. 1 jongetje werd dcor de wind mee gevoerd en verloor het leven. Acht boeren liepen verwondingen op. Het Kongolese hof van beroep heeft de uitslag van de dit jaar in twee Oostkongolese gebieden ge houden verkiezingen ongeldig ver klaard. Per fiets van Emmen naar Parijs ZIERIKZEE, 26-8. Gistermor gen arriveerde alhier, op weg naar zijn woonplaats Emmen (Dr.), de 17-jarige Jan Brands, die in zfjn eentje een fiets tocht naar Parijs maakte. Jan heeft onderweg heel wat avon turen beleefd. Enkele keren had hij te kampen met ban- denpech, terwijl het ook wel voorkwam dat hij geen onder dak voor de nacht kon krij gen. Jan heeft nl. een kam- peertent bij zich en het kwam vaak voor dat er op plaatsen Waar hy wilde overnachten geen camping was. Hij zette dan zijn tent langs de weg. De avontuurlijke scholier heeft er zes dagen over gedaan om van Emmen naar Parijs te fiet sen. Om in zijn levensonder houd te voorzien heeft Jan in Parys nog gewerkt. Maandag jl. aanvaardde hij de terug tocht naar Emmen, ivaar hij vandaag (donderdag) hoopt aan te komen. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Juniorencompetitie afd. Zeeland Het programma voor a.s. zaterdag 28 augustus luidt: Groep A I: Arnemuiden A I-Zie- rikzee A I (half 3, scheidsr. A. de Nooijer); Goes A I-Vlissingen A I; Middelburg A I-Zeelandia A I; Wal cheren A I-Zeeland Sport A I. Groep A IV: Duiveland A I-MEVO A I (2 uur, scheidsr. Th. Sies). Groep A V: Burgh A I-Volharding '32 A I (half 4, scheidsr. J. M. Thie- ry); Colijnsplaatse Boys A I-Nieuw - dorp A I; Bevelanders A I-Wolf- aartsdij'k A I. Groep B IX: WIK B I-Renesse B I (2 uur, scheidsr. N. Speelman); Burgh B I-Brouwershaven B I (2.15 uur, scheidsr. J. M. Thiery). Groep B X: MEVO B I-Zierikzee B I (half 2, scheidsr. J. D. v. d. Lin de); Dreisohor B I-SKNWK B I (half 3, soheidsr. Th. Kramer); Bruse Boys B I-SVOWK B I (half 3, sch.- rechter A. J. Dorst). „Delicatessen" voor liefhebbers LONDEN, 25-8. De B.B.C. heeft heel wat protesten te verwer ken gekregen van geshokkeer- de, gruwende luisteraars en kijkers naar aanleiding van demonstraties door de 31-ja- rige „spinnen-eter" Christo pher Lloyd. Bij het ontbijt maandag hoorden de radio luisteraars hem onder waar derende geluiden een spin vermalen en aan het diner za gen de televisiekijkers hem fijntjes proeven van enkele speciale „delicatessen" uit een jampot. De uit Worthing, zuid- Engeland, afkomstige Lloyd zegt met het spinnen-eten be gonnen te zijn om kinderen te amuseren maar er de smaak van beet gekregen te hebben. Vooral kleine spinnen zijn heerlijk, vindt hij. Als je ze doorbijt, krijg je een fijn aro ma te genieten. De grotere, van het soort dat uit de bad- afvoer te voorschijn komt, zijn nogal bitter Flitsen uit het buitenland KOPENHAGEN. De Deense minis ter van financiën Poul Hansen zal om gezondheidsredenen aftreden en worden vervangen door de minister van economische zaken Henry Grün- baum wiens portefeuille van econo mische zaken wordt overgenomen door de journalist Ivar Noergaard. BONN. De eerste Israëlische am- •bassacfeur in west-Duitsland, Asher Ben-Nathan, heeft op het paleis van de bondspresident zijn geloofsbrie ven aangeboden. BRUSSEL. Volgens in Brussel ge publiceerde cijfers zijn de laatste vier jaar in België belangrijk min der woningen 'gebouwd dan vóór 1961. In die jaren bedroeg de pro- duktie meer dan 50.000 woningen per jaar tegen 45.000 thans. TAVISTOCK. De 26-jarige Barry Tomkys mocht de gevangenis van Dartmoor verlaten om in het huwe lijk te treden met het mesije wier vriend 'hij ihad doodgeschoten. Bege leid door twee bewakers die als ge tuigen optraden begaf hij zich naar het stadhuis, waar hij in het huwe lijk trad met d'e Londense typiste Mavis Upton, 21 jaar oud. DJAKARTA. Een bestuurslid van de Indonesisdhe „Nahdatoel Oelama" partij, Soebchan, heeft in een vraag gesprek mét het Indonesische pers bureau Antara gezegd' dat zowel eco nomisch als wettelijk gezien de Ne derlandse regering geen enkele re den iheeft om materiële schadever goeding van Indonesië te verlangen. MOSKOU. De Noordvietnamese ambassade in Moskou heeft een ver klaring uitgegeven, waarin wordt gezegd dat de Noordvietnamese voorwaarden voor een regeling van de kwestie-Vietnam onveranderd blij ven en dat berichten over Noord vietnamese „concessies" elke grond missen. BERLIJN. Wegens moord op Jo den in de oorlog zijn de 55-jarige 'kinderarts Werner Scheu uit. Bor- kum en de 63-jarige paardrijleraar Karl Struve uit Bad Homburg door het Westberlijn'se 'hof van beroep veroordeeld tot levenslang. MOSKOU. Volgens het Russisohe weekblad „Ogonyok" hébben agen ten van de Russisohe 'geheime dienst een nazi-plan verijdeld om in 1943 Churchill en Stalin te vermoorden en president Roosevelt te ontvoeren. LISSABON. Op een strand nabij de villa Real" de Santo Antonio, aan de Portugese zuidkust, Is het lijk gevonden van de 62-jarige Neder landse vakantieganger B. A. Dec kers. De politie staakte haar onder zoek haar de doodsoorzaak, toen zij vernam dat de overledene sinds ja ren aan een hartkwaal leed. NEURENBERG. De 24-jarige Klaus Gossmann heeft in Neurenberg be kend zeven mensen te hebben ver moord. Gossmann, een gedeserteer de soldaat uit het Westduitse leger, werd begin juni gearresteerd toen hij in een Nourenbergs warenhuis probeerde een handtasje te stelen. WASHINGTON. De Amerikaanse senaat heeft een wetsontwerp voor de hulpverlening aan het buitenland tot een bedrag van 3.36 miljard dol lar goedgekeurd en president John son ter tekening toegezonden. JOHANNESBURG. Het waarne mingsstation van Oliefan tsfontein, bij Pretoria, heeft voor het eerst een in 'de dampkring uiteenvallend „r u Lm te voorwerp" gef ologr a f eerd Het Is éen stuik van een Titan-raket, die gebruikt is vonr do lancering van de Gemini-5. Een Simil team deed de was voor mevrouw A. WijntjesOudeHaven 7 Sassenheim. Mevrouw Wijntjes ontdekte dat zelfs haar kraak heldere was nog witter werd met Sunil. Voor haar is Simil no. 1. Ook voor u zal Sunil no. 1 zijn. Probeer het en ontdek zelf hoe stralend wit ook uw was wordt. Zonder bleken en zonder blauwen. En let eens op uw nylon en andere moderne stoffen. Ook die worden witter en frisser bij elke keer was sen in Sunil. Sunil met ultra-was- werking geeft het hoogste wit. President Nasser van Egypte zal van 1 tot 4 september een officieel bezoek aan Zuidslavië brengen. RAWALPINDI. Volgens Pakistan heeft Indiase artillerie een dorp in westelijk Pakistan beschoten als ge volg waarvan twintig mensen om het leven kwamen en vijftien ver- wendingen opliepen. Ingezonden mededeling I Jaag hem weg met WITTE KRUIS poeders! FEUILLETON DEN HAAG, 24-8. Uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dat in het eerste halfjaar 1965 aan weningen en ande re gebouwen (zonder normaal onder houd en werken van minder dan f 2000,voor een bedrag van f 2,4 miljard werd geproduceerd tegen f 2,2 miljard in de overeenkomstige periode van 1964. Tuinbouwtentoonstelling „Floratho" te Tholen Vrijdag en zaterdag a.s. woTdt in Tholen, in de 'bedrijfsgebouwen van de gebr. Schot aan de provinciale wég, de zesde „Floratho" tuinbouw tentoonstelling göhouden. Op deze expositie wordt, naast de gladiolen- teelt, ook aandacht besteed aan de teelt onder 'glas, welke in Tholen de laatste jaren steeds belangrijker wordt. Vandaag (donderdag) komen de 'liefhebbers van gladiolen aan 'hun trekken. Er wordt dan namelijk een keuring gehouden van de inge zonden 'boeketten. Er zijn 25 prij zen beschikbaar, waaronder een fraaie wisselbeker. Vrijdagmiddag zal „Floratho" officieel worden ge opend door dr. L. Vellekoop, rijks- tuin'bouwconsulent in de provincie Zeeland. Zaterdag is de expositie, die vorig jaar ruim 2600 bezoekers trok, te beziahtigen van 10 tot 23 uur. Men verwacht ook dit jaar veel belangstelling uit overig Zeeland en Noord-Brabant. DREISCHOR Te Bergen op Zoom slaagde voor het diploma gezel-timmerman de heer P. de Waaij alhier. SIRJANSLAND Onze dorpsgenote mej. Adrie Kraak heeft het diploma „Textiel- warenkennis en Textielonderzoek", uitgaande van de Stichting Vakexa mens in de textielhandel, behaald. Het examen werd afgenomen te Bre da. In de woningbouw bedroeg de pro- duktie f 1228 min. Ten opzichte van vorig jaar is dit in lopende prijzen een stijging van f 147 min, of 14 pet. Aan overige gebouwen werd een bedrag verwerkt van f 1202 mln.(stij- ging f 48 min. of 4 pet.), waaronder: gebouwen voor de nijverheid f 366 min. (stijging f 44 min. of 14 pet.), gebouwen voor handel en verkeer f 211 min. (stijging f 4 min. of 2 pet.), scholen f 190 min. (stijging f 10 min. of 6 pet.) en gebouwen voor gezond heidszorg f 111 min. (stijging f 15 min. of 16 pet.). Het nog aan onderhanden objecten te verwerken bedrag steeg in de woningbouw van f 1,8 miljard be gin juli 1964 tot f 2,1 miljard begin juli 1965. Voor de andere gebouwen wa9 dit bedrag op beide tijdstippen ongeveer gelijk, namelijk f 1,8 mil jard. Op woningen en andere gebouwen werden begin juli 1965 150.500 arbei ders geteld tegen 144.200 begin juli vorig jaar. Deze stijging komt geheel voor rekening van de woningbouw. In deze sector werden namelijk 86.300 arbeiders geteld tegen 79.200 begin juli 1964. Brochure „kankerfeiten" van kanker-voorlichting AMSTERDAM, 25-8. Het Bu- reau Kankervoorlichting van de Stichting Landelijke Organisatie voor de Kankerbestrijding zal in september een handzaam boekje „Kanker-feiten" zo ruim mogelijk (en gratis) verspreiden. Aan zulk een uitgave bestond, aldus het bu reau, grote behoefte omdat bij ve len talrijke misverstanden bestaan over de ziekte kanker en de moge lijkheden van voorkoming en be handeling hiervan. Terug in de gang voegde Bert zich bij de anderen, die druk stonden te praten. Iemand opperde de noodza kelijkheid om de politie te waar schuwen, doch Schalkwijk, die nu ook een sigaret had opgestoken, schudde zijn hoofd. „Waarom? Weet u, wat er precies gebeurd is? Als wij gaan vertellen, dat wij wakker zijn geworden van een schot en een gil en niets bijzonders hebben kunnen vinden, en er blijkt, dat iedereen hier gezond en wel aanwezig is? Wat kan de politie dan doen? Ze zou ons uitlachen en vragen of we soms lij den aan nachtmerries". „Maar", protesteerde Wouden- stein, „we hebben het toch allemaal gehoord?" Van Aken (knikte en 'grijnsde. „Ja, dat hebben we. Gisternacht en nu weer. We halen de politie erbij en morgenavond staat het in geuren en kleuren in de kranten". „Wat?" „Dat het hier spookt. Lacht heel Nederland ons uit en daar pas ik voor". Lode, die tot nog toe maar zwij gend geluisterd had, voegde zich nu in het gesprek. „Er moet natuurlijk een verklaring zijn voor al die flau wekul van gisternacht en nu. Flau witeiten van de een of andere grap jas". Hij keek in het rond. „Waar zijn de anderen? We zijn toch met veel meer?" Van Aken haakte er terstond op in. „Ja, wie mankeert er eigenlijk? Juffrouw Inkema lig in haar kamer, dat weten we. En juffrouw Ooster- veer is bij haar. Maar de anderen? Wacht even.... op mijn kamer heb ik het lijstje met alle namen, dat we opgemaakt hebben voor de werk- door G. DEUTEKOM zaamheden voor ihet eten en zo". Hij liep de trap op naar de tweede ver dieping en kwam na een paar minu ten terug met een stuk papier in zijn ihand, een balpen achter 'het oor. „Laten we de koppen maar eens tellen". Toen iedere aanwezige zich ge meld had, keek Van Aken, terwijl Bert over zijn schouwder tuurde, nog eens langs de rij namen. „Er mankeren er vijf, maar mevrouw Van Meel kunnen we erbij voegen, want die hoorde ik snurken. Haar kamer is net naast de mijne. Blij ven over de heren Van Dalen en Gorinne, Lien Oosterveer en juf frouw Heenstra. „Van Dalen stond net nog hier. Ging die niet zoëven naar zijn ka mer?" vroeg Julius. Bastiaanse knikte. „Die is er dus ook. En Lien Oosterveer is net naar haar zus gegaan, naar de kamer van juffrouw Inkema, zal ik maar zeg gen". „Blijven dus over die meneer Go rinne en juffrouw Heénstra". „De kamer van juffrouw Heen stra is daar", wees Bert, maar Van Aken was al naar kamer twaalf ge lopen en klopte aan. „Meneer Go rinne", riep hij, „bent u op uw ka mer? Wordt u eens wakker". Twee minuten laler opende een slaperige en zuur kijkende man zijn kamerdeur, „Is er iets?" gromde hij op boosaardige toon. „Misschien niets bijzonders. Er werd gegild vannacht. We proberen uil te kienen wie het geweest is, u bent dus hier. Neem ons niet kwa lijk. Het ging er om te kontroleren, of iedereen er is. Of er niemand ver mist wordt, ziet u?" De man streek met zijn vingers door het haar. „Is het soms weer die juffrouw uit Heerenveen?" Bert had intussen de kamerdeur, die niet op slot bleek te zijn, geopend Hij riep een paar keer haar naam, doch toen hij niets hoorde, draaide hij het licht aan. Het bed was leeg en het meisje was nergens te be kennen. Gorinne was slenterend naar de deur gelopen en keek ongegeneerd naar binnen. „Dan zal die juf wel weer een geintje uitgehaald hebben" was zijn oordeel. „Is ze er werkelijk niet" vroeg Schalkwijk ongelovig. Bert maakte een uitnodigend ge baar. „Kijkt u zelf". De ander deed enkele passen in de kamer, keek rond en liep toen weer terug. Hij dacht even na en zei toen tot Bert: „We hebben een schot gehoord, dat staat als een paal boven water. En iemand is er niet Hoe kan dat?" Bert spreidde zijn handen uit. „Weet u het?" „Er zal niets anders op zitten, dan dat we het gehele kasteel nog eens doorlopen, mensen", besliste Schalk wijk met een zucht. Laten we eerst maar eens beneden beginnen". Vlak voor de trap bleef Van Aken plotseling staan, de anderen tegen houdend. Bert zag, dat hij doods bleek was geworden. Van Aken wees naar het harnas in de nis. „Dat—., er zat een kogelgat in. Juffrouw Heenstra zal toch niet daai'in...." Hij had het nauwelijks gezegd, of de mannen stormden naar beneden. Schalkwijk was er het eerste en lichtte het vizier op, waarna hij erin keek. Gelijk loosde hij een zware zucht. „Leeg", zei hij. Van Aken schudde zijn hoofd. „Hoe weet jij dat? Juffrouw Heen stra is maar een klein ding en hoe hoog schat je dit harnas? Zeker twee meter. Hoe krijgen we hem open?" „Met een blikopener misschien", opperde Bastiaanse, die meegelopen was. (Wordt vervolgd?

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5