TWEE DUITSE KNAPEN STALEN AUTO VAN EEN TOURIST STREEKNIEUWS Ernstig ongeluk op Rijksweg 12 LAATSTE NIEUWS Nieuwe christelijk gereformeerde kerk te Zierikzee is thans praktisch voltooid Toelatingseisen tot openbare Gymnasia Wim Evertse verstevigde positie in Zeeuwse wielercompetitie Politie arresteerde jeugdige daders ua nachtelijke rit RENESSE, 23-8. De familie van D. uit Tilburg zal ongetwijfeld een on plezierige herinnering bewaren aan de vakantie in de Westhoek. Toen de Tilburgse familie vrijdag arriveerde op het pensionadres bleef de auto van de beer van D. onbeheerd achter. Het was voor onbevoegden een kleinigheid om met de auto te verdwijnen en dat gebeurde dan ook. De ijlings gealar meerde politie zette onmiddelijk een speurtocht in die zonder resultaat bleef, althans tot zaterdagnacht. Toen zag namelijk wachtmeester Lindhout omstreeks half één de ver miste wagen door Renesse rijden. Onmiddellijk werd de surveillance wagen gewaarschuwd, waarna een wilde achtervolging, die door het Schouwse land in de richting Zierik- zee voerde, volgde. Wagen ingehaald Ter hoogte van het gemaal „Prom- melssluis", nabij Zierikzee, slaagde de surveilancewagen erin de perso nenauto in te halen. De inzittenden beseften blijkbaar hun benarde po sitie en na krachtig geremd te heb ben verlieten zij de wagen en ver dwenen in het donker. Dankzij een particulier, de heer M. Krijnse Loc ker uit Renesse, is de Rijkspolitie er, om half vier na een intensieve speurtocht in de omgeving, in ge slaagd de jongelui te arresteren bij de boerderij Pikgat. Het bleken de twee Duitse jongens te zijn n.l. de 15-jarige A. uit Freiburg en de 16- jarige L. uit Düren. Bij nader on derzoek kwam echter aan het licht dat de jongeman L. uit Düren niets met de diefstal te maken had. De politie vernam echter spoedig dat de „tweede man" de 16-jarige B. uit Hüls bij Keulen moest zijn. In bewaring De politie slaagde erin deze B. te arresteren op een kampeerterrein waar hij niets vermoedend in zijn tent lag te slapen. Nu bleek ook dat beide jongens scholieren waren, die Concert Engels jongenskoor in Herv. Kerk Ouwerkerk Zoals reeds eerder gemeld, zal het in Engeland door televisie en radio bekende jongenskoor van de Nor thampton Grammar school een korte tournée door de provincie Zeeland maken. Door bemiddeling van V.V.V. Ouwerkerk zal dit koor tijdens deze tournee ook een concert geven In de Ned. Herv. Kerk te Ouwerkerk op woensdag 1 september a.s., hetgeen voor Schouwen-Duiveland een muzi kale gebeurtenis van de eerste orde Verwacht wordt daarom dat de muziek- en zangminnenden deze avond in grote getale naar Ouwer kerk zullen trekken, alhoewel er slechts voor een beperkt aantal van hen plaatsen verkrijgbaar zal zijn i.v.m. de beschikbare ruimte. Daar het gezelschap reeds vroeg tijdig zal moeten vertrekken, zal dit concert reeds om 7 uur des avonds aanvangen. De hierna volgende werken zullen ten gehore worden gebracht: Non nobis Domine van Quilter; In Derry Vale van Shaw; Manni Veen van Vaughan Williams; As torrent's in summer van Elgar; My soul there is a country van Parry; The turtle Dove van Vaughan Williams; Ave Verum van Byrd; A taste and see van Vaughan Williams; Hear Thou my weepings van Handel; Turn back O' man van Ireland. Door de pianist T. J. Allbright en In de afgelopen dagen Is in Ramleh, tussen Tel Aviv en Jeruza lem, een twintigtal arrestaties ver richt in verband met réiletjes tussen Joodse jongeren en de Arabische be volking waarbij een twaalftal per sonen werd géwond. Scheepvaartberichten Abida, 23-8 van Curasao naar Gi braltar. Esso Den Haag, 24-8 te Rotterdam. Jemen beschuldigt Engeland van schending grondgebied CAIRO, 23-8. Jemen heeft Enge land beschuldigd van schending van zijn gebied door Britse vliegtuigen uit Aden en de Zuidarabische fede ratie. Britse troepen zouden boven dien op Jemenitische grensposten geschoten hebben. DODELIJKE ONGELUKKEN CAMPERDUIN. Maandagmorgen is op het strand van Schoorl aan Zee 'het stoffelijk overschot gevon den van de 9-jarige Duitser Frans Josef Stimpel, die vorige week don derdag tijdens baden in zee te Heemskerk is verdronken. Met zijn vader was de jongen donderdag tij dens opkomend water in zee gaan baden. De jongen, die even alleen op een zandbank was, verdween plotse ling in de golven. Pogingen van de reddingsbrigade van Wijk aan Zee hem op te sporen waren vergeefs. BORNERBROEK. Maandagmiddag is een 'kleuter van drie en oen half jaar, Mattie van den Bos, voor de ouderlijke woning in Bornerbroek toen hij plotseling de provinciale weg overstak door een vrachtauto overreden. Het kind was op slag dood. DEN HAAG. De 79-jarige mevr. W. S. van den Berge-Ruivenkamp Uit de Haagse Van Kinsbergenstraat is maandag op 'het Zieken in Den Haag aangereden door een tram van lijn 9. Met ernstig hoofdletsel werd zij naar 'het ziekenhuis Zuidwal ge bracht, waar de bejaarde vrouw bij aankomst 'bleek te zijn overleden. De vrouw wilde de trambaan over steken, waarop de 'bestuurder van de tram belde. De vrouw bleef staan, maar toen de wagen vlak bij haar was, stak zii toch over en was een aanrijding onvermijdelijk. BORCULO. Maandagmiddag is de 75-jarige landbouwer A. H. Kern- pers te Ge es toren (gem. Borculo) op zijn bromfiets op de weg Geesteren- Neede aangereden en gedood. DEN BOSCH, Iri het Grootziekcn- gasthuis in Den Bosch is maandag het vierde slachtoffer van de ont ploffing overleden. Het is de 26- jarige A. Kerkhaerd uit Stoppeldijk. de violisten G. J. Jones en A. A. Mïnnards dal een viertal werken worden uitgevoerd van resp. Fritz William Virginal, Purcell, John Field en Alwijn. Al met al belooft dit een bijzon der mooie avond te worden. wel recht meenden te hebben op een spannend vakantie-avontuur. Beiden werden in verzekerde bewaring ge steld en zijn vandaag (dinsdag) over de grens geleid. In Duitsland zullen ze ongetwijfeld nog de nare gevol gen van hun daad ondervinden. De speurtocht naar de daders van de autodiefstal had voor de Rijkspolitie nog een onaangenaam gevolg. Zater dagmiddag reed namelijk de zijspan- combinatie met daarin opperwacht meester Poortman en wachtmeester Linde hout ter hoogte van de „Zo merhof" in een aldaar gelegen wa tergang. Wachtmeester Lindhout be zeerde zich, terwijl beide agenten van de modder moesten worden ont daan. De zijspancombinatie werd la ter uit de modder opgetakeld. Te Rotterdam is geslaagd voor het diploma Algemene Textielwa- renkennis, de heer C. Deurloo te Zierikzee. BURGH De Kampweg Van verschillende zijden wcfrden we attent gemaakt op de onjuiste naam van de weg die de Punt met de Steenweg verbindt. We noemden in het artikel deze verbinding de „Kamp"-weg, dodh ouderen is Wes- tenschouwen wonend, zijn er van overtuigd dat de juiste naam „Kant" weeg je is. NIEUWERKERK Bejaardenbijeenkomst In verband met de filmopname door de Nederlandse Blindenbond zal vrijdagmiddag a.s. te 15 uur in het Dorpshuis de eerste bejaarden- samenkomst van dit seizoen worden göhouden. Bejaarden en zij die met de middagen willen kennismaken zijn van 'harte welkom. In memoriam J. v. d. Caast Gisteren (maandag) overleed te Renesse op 65-jarige leeftijd de 'heer Gaast, oud-directeur van de gemeen- J. v. 'd. Gaast, oitd-<directeur van de gemeenschappelijke zorg te Zierik zee.. Dhr. van ider Gaast was van zee. De heer van der Gaast was van geboorte een Fries en vestigde zich in 1933 te Zierikzee. Met een onder breking van twee jaar, waarin hij werkzaam was te Velsen, was de heer van 'der Gaast tot 1949 werk zaam 'bij de post Zierikzee van 's Rijiks 'belastingen als assistent bij de actieve dienst. In 1949 werd de thans overledene benoemd tot directeur van de ge meentelijke dienst voor sociale zorg. Hij vervulde deze functie tot zijn vervroegd pensioen in 1962. De heer van der Gaast was in zijn Zierikzeese jaren, vooral ook in de vooroorlogse periode, actief op poli tiek terrein. Hij was bestuurslid van de S.D.A.P. en in 1949 mede-oprioh- ter van de PwJd.A. in Zeeland en van de afdeling Zierikzee. Jarenlang was de heer van der Gaast voorzitter van deze afdeling, voor de S.D.A.P. 'had hij zitting in de nood-gemeente raad (1945) en van '46 tot '49 was hij gemeenteraadslid voor de P.v.d.A. Van 1955 tot zijn pensionering in '62 was de heer van der Gaast bo vendien directeur van de gemeente lijke Volkscredietbank en vervulde hij ambtshalve nog tal van functies in 'diverse commissies. Na de oorlog was hij o.a. tal van jaren lid en later secretaris van de woonruimtecom missie, en secretaris van 'de plaatse lijke G.S.W.-eommissie. De afdeling Zierikzee van de 'VARA werd door de thans overledene opgericht en voorts was hij ook actief bij de Coöp. Verbruiksvereniging en 'bestuurslid van de ABVA. In zijn laatste levensjaar heeft de heer van der Gaast, na zijn arbeid zaam leven 'de voldoening mogen be leven van eer. bezoek aan zijn ge- emigreerde dochter tin Amerika. Geslaagde oriënteringsrit M.C. Sparta ZIERIKZEE, 23-8. Zaterdag jl. heeft de M.C. Sparta te Zierikzee een geslaagde oriënteringsrit geor ganiseerd. Aan de start, wélke bij het „Huis van Nassau" te Zierikzee was, versaheen een groot aantal deelnemers. De rit, welke was uitge zet door 'de heren J. P. v. d. Linde te Nieuwe Tonge en D. A. van Don- ge te Dreischor, voerde over de we gen van de gemeenten Zierikzee, Middenschouwen en Brouwershaven. Aan de finish, welke deze keer was hij „De Drie Schapen" te Dreischor, kwamen praktisch alle deelnemers aan, hoewel een behoorlijk aantal niet geklasseerd werd door tijds overschrijding. Als vanouds werden de prijzen bekend gemaakt door de voorzitter de heer J. G. van Maanen. De poedelprijs, 'beschikbaar gesteld door hotel „De Drie Schapen", ging naar de laagst geklasseerde de heer H. van Dinther te Rotterdam met 527 straf pun ten. Ie prijs C. A. Lievense, Nieuwer - kerk, met 39 strafpunten; 2e pr. G. Roozemond, Dreisdhor, 69 strip.; 3c pr. M. van Langeraad, Duivendijke, 76 strfp.; 4e pr. A. Wijsman, Zierik zee, 109 strfp.; 5e pr. W. J. Verjaal, Scharendijke, 115 strfp.; 6e pr. J. K. Goemans, Zonnemaire, 116 strfp.; 7e pr, L. M. Moermorïd, Dreischor, 117 strfp.; 8e pr. J. L. Schoof, Oosterland 120 strfp.; 9e pr. J. Slager. Dreischor, 133 strfp.; 10c pr. J. P. W. C. Sto)s, Zierikzee, 148 strfp.; lie pr. J. L. Stoel, Zonnemaire, 162 strfp.; 12e pr. P. F. Vis, Zierikzee, 162 strfp.; 13e pr. J. L. Braber, Dreisdhor, 165 strfp. 14e pr, W. O. Hoogerhuis, Renesse, 167 strfp.; 15e pr. J. Heemskerk, Bo degraven, 169 strfp. Na dank te 'hebben gebracht aan alle medewerkers, riep de voorzitter op tot deelname aan de volgende rit, welke zal worden gehouden op za terdagavond 18 sept. a.s. te 20 uur. mot de mededeling dat déze meetelt voor de competitie. President Johnson heeft maandag verklaard dat er aanzienlijke vorde ringen zijn gemaakt in de strijd te gen de rassenscheiding op de scho len. DELFT. De politie te Delft heeft de 30-jarige wasserij bediende D. V. aldaar gearresteerd wegens poging tot feitelijke aanranding. Hij zal voor de officier van justitie in Den Haag worden geleid. Fikse „Bier-ruzie" en vechtpartij in Brainisse RENSWOUDE, 24-8. Heden (dins dag) omstreeks halfelf is op Rijks weg 12 onder Renswoude bij de buurtschap Emminkhuizen een ern stig auto ongeluk gebeurd, er zouden bij dit ongeluk vier mannen en twee vrouwen om het leven zijn gekomen. Vier gewonden zijn opgenomen in het Julianaziekenhuis in Veenendaal. Bij het ongeluk waren twee auto's betrokken; een grote wagen die uit de richting Utrecht kwam en door onbekende oorzaak door de midden berm vloog en een kleine auto, waai de grote auto frontaal tegenop bots te. De kleine wagen kwam uit Duits land. KRIMPEN AAN DE LEK, 24-8. Vanmorgen zijn bij een verkeerson geluk bü Lekkerkerk een man uit Schoonhoven en zijn dochtertje om het leven gekomen. Zijn echtgeno te en een tweede dochtertje werden ernstig gewend in een ziekenhuis opgenomen. De auto waarin de familie Bakker reed is op de provinciale weg door de Krimpenerwaard ter hoogte van Lekkerkerk door onbekende oorzaak op de linkerweghelft terecht geko men en tegen een boom gereden. BRUINISSE, 24-8. Zaterdagavond ontstond in een der horecabedrijven alhier een fikse ruzie, over het mor sen van bier op eikaars kleding tus sen de 19-jarige schippersknecht A. Schults uit Bruinisse en één der op varenden van het plezierjacht Siesta de heer J. L. Scheele. Na een woordenwisseling gooide Vietcong beschiet Amerikaanse basis BIEN HOA, 24-8. Vietcongstrij- ders hebben in de nacht van maan dag cp dinsdag de op Da Nang na belangrijkste Amerikaanse lucht machtbasis in Zuid-Vietnam, Bien Hca, met mortieren beschoten. Ver scheidene Amerikanen liepen daar bij verwondingen op, terwijl een dertigtal vliegtuigen werd bescha digd. De beschieting' van de zorgvul dig bewaakte basis, van waaruit luchtoperaties tegen doelen in Zuid- Vietnam plaatsvinden, zette om mid dernacht in. Zij duurde slechts een kwartier hetgeen echter voldoende was om schade toe te brengen aan op de startbanen gereedstaande hef- schroefvliegfuigen en jachtbommen werpers. De opstandelingen trokken zich daarna snel in het oerwoud te rug. Achtervolgende Amerikaanse patrouilles kregen slechts twee man nen in handen van wie hoogstens vermoed ken worden dat zij tot de Vietcong behoorden. De Chinese staatsraad heeft maandag besloten van Tibet een au tonoom gewest te maken. De eerste bijeenkomst van de raad van dit ge west zal op 1 september gehouden worden. n Het Internationale Rode Kruis in Genève heeft via het Britse Rode Kruis een verzoek van het Vietna mese Nationale Bevrijdingsfront ge kregen om hulp te zenden in de vorm van medicamenten en chirur gische uitrustingen. Ook vandaag dinsdaggingen de opstootjes in de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel van tegen het Ko- reaans-Japanse vriendschapsverdrag protesterende burgers onverminderd voort. Schults een glas bier in het gezicht van Scheele, die echter zelf niet ge heel correct was opgetreden tegen de schippersknecht. De volgende fase was dat men el kaar met kapot geslagen flessen en gebroken glazen ging bewerken, iets wat uiteraard niet zonder bloed af liep. In de Kerkstraat werd de vecht partij nog een keer voortgezet; de gemoederen werden eerst gekal meerd toen de adjudant der Rijks politie A. Pipping de vechtenden had gescheiden en deze per auto van een particulier naar het politiebu reau waren overgebracht. Het burgerpak van de adjudant werd daarna ernstig met bloed be vlekt, evenals de auto waarin de vechtenden werden vervoerd. Hoe wel de opvarende van het jacht de meeste wonden had, moest de schip persknecht zijn drift eveneens met een bloedende wonde bekopen, maar daarnaast werd zijn jasje midden door gescheurd en zijn overhemd be schadigd. Scheikundigen in Gorky (Sow- jet-Unie) zijn er voor het eerst in geslaagd een blauwe saffier larv»s synthetische weg te vervaardigen. De steen zou nagenoeg dezelfde hardheid en schoonheid als het na tuurlijke produkt bezitten en grote re afmetingen hebben. In de laatste weken hebben duizen den vakantiegangers toch nog kun nen genieten van vele mooie zomer se dagen. De ruime stranden van Schouwen's Westhoek waren bijzon der in trek op dergelijke hoogtij dagen. Deze sfeervolle opname toont intussen wel aan dat het deze zomer, ondanks de grote drukte in de Westhoek, nog best te doen was, de grootsheid van het wijde strand te proeven. Het strand, dat stil en ein deloos lijkt als de avond valt Zeeman brak in tijdens verlof GRONINGEN. 23-8. De Gronin- ger politie heeft de 23-jarige machi nist van de kleine handelsvaart J. E. H. te Groningen gearresteerd op ver denking van twaalf inbraken of po gingen daartoe in Groningen en el ders in het land. De meeste inbra ken, overigens met weinig buit, pleegde hij in Groningen. Verder heeft hij bekend in juli te hebben ingebroken in Zwijdrecht waar hij 1200 gulden buit maakte. Voorts poogde hij in 'te breken in een ge bouw in de vlothaven te Amsterdam een Shell-benzinestation te Terneu- zen en in een kantoorgebouw daar. Dit geschiedde als zijn schip voor de wal lag. De man is ingesloten en zal voor de officier van justitie worden ge leid. ZIERIKZEE, 24-8. Het nieuwe kerkgebouw van de Chr. Gereformeerde gemeente aan de Zevengetij straat nadert zijn voltooiing. Er is de laatste weken hard gewerkt om het gebouw geread te hebben voor 11 september, wanneer de kerk officieel in gebruik zal worden genomen. Wie een kijkje neemt in het voorportaal kan de schilders momenteel druk aan het werk zien. In de kerk zelf wordt de laatste 'hand gelegd aan het interieur. Zo worden de orgelpijpen igestemd alsmede de banken gevernist. Men kan hier reeds een goéde indruk krijgen hoe het geheel er na de voltooiing uit zal zien. ramen voor licht zorgen. De elek trische verlichting is sober, doch zeer praktisch. Een aantal moderne kronen zorgt voor voldoende ver lichting zonder te domineren in deze reusachtige kerkzaal, die mede heeft bijgedragen aan ihet stijlvolle karak ter vanhet kerkgebouw, waaraan momenteel de laatste hand wordt gelegd. Nieuwe bepalingen per 1 oktober bij het schoolbestuur. De nieuwe toelatingsregeling gaat in per 1 oktober a.s. DEN HAAG, 23-8. In blad nr. 364 van 26 augustus a.s. zal werden gepubliceerd een Koninklijk Besluit van 22 juli j.l. tot vaststel ling van de eisen van toelating tot dc openbare gymnasia hogereburger scholen en middelbare scholen voor meisjes. Dit besluit komt in de plaats van de huidige regeling, die van 1938 da teert en alleen betrekking had op de hogereburgerscholen. Het zal eveneens gelden voor de gesubsidi eerde en aangewezen hogereburger scholen en middelbare scholen voor meisjes en, na de totstandkoming van een in voorbereiding zijnde wij ziging van de hoger-onderwijswet, ook voor de gesubsidieerde en aan gewezen bijzondere gymnasia. Op grond van de nieuwe bepalin gen zal 'dc toelating tot de genoemde scholen afhankelijk worden gesteld van een verklaring van het hoofd van de lagere school waar de kandi daat het onderwijs heeft gevolgd en daarnaast van een onderzoek met behulp van: a. een toelatingsexamen (dat zich mag beperken tot de vakken Ne derlandse taal en rekenen); b. een proefklasse; c. een onderzoek naar de kennis en het inzicht van de kandidaat gedurende ten minste zijn laatste schooljaar aan de lagere school (b.v. een schoolvorderingentest); d. een psychotechnisch onderzoek. De keuze uit deze mogelijkheden berust bij het bevoegd gezag over de betreffende school, d.w.z. voor een Rijksschool bij de minister van onderwijs en wetenschappen, voor een gemeentelijke school bij het col lege van burgemeester en wethou ders en voor een bijzondere school Sober Het interieur is zeer sober en stijl vol 'gehouden. In de fraaie kerkzaal met moderne 'verlichting is veel met hout gewerkt. De ikerkbanken zijn eenvoudig en zeer degelijk van af werking, terwijl het orgel op de ach tergalerij geheel past in de omge ving. Aan 'het voorportaal wordt mo menteel nog 'gewerkt, al kan men toch reeds een indruk krijgen van de situatie na de voltooiing. De deu ren 'die toegang geven tot de kerk zaal zij'n uitgevoerd in een fraaie licht-bruine 'houtsoort, die uitstekend bij het geheel past. Glas Opvallend 'is 'het vele glas dat bij de constructie van dit kerkgebouw is 'gebruikt. Het portaal profiteert van de 'grote ruiten aan de voorzijde, terwijl in 'de 'kerk zelf ihoge kleine Arrestaties na bloedige botsingen in Athene ATHENE, 23-8. De openbare aan klager in Athene heeft maandag 116 personen het aanzetten tot oproer ten laste gelegd. Zij zijn gearresteerd na de bloedige botsingen tussen po litie en betogers, vrijdagavond in Athene. Wielerronde van Terneuzen (Van onze sportverslaggever) Aan zyn reeks van fraaie succes sen dit seizoen heeft Wim Evertse eind vorige week te Terneuzen weer een nieuwe overwinning kunnen toevoegen, in de werslrijd voor nieu welingen ever 50 km. De renners hebben in deze wedstrijd voor een bij zender boeiende strijd gezorgd dcor de talrijke uitloop-pogingen welke werden ondernomen. Door at- wefke werden ondernomen. Door het attente peloton konden al deze po gingen reeds in dc kiem worden ge smoord. Alleen van Hasselt, Koeken en Westerweel slaagden er langer dan één ronde in een kleine voorsprong te nemen. Na 25 km koers slaagde Both er in een voorsprong van 15 sec. op te bouwen welke hij enige ronden wist te behouden. Toen het peloton echter in alle hevigheid re ageerde werd ook Both snel gekort wiekt. Met nog 15 km voor dc boeg sprongen Evertse, Beun, Kiviet en Versluis uit het peloton weg. Al spoedig werd het duidelijk dat dit de beslissende ontsnapping was. Vermeulen en Rovers, die het gevaar nog bijtijds zagen, slaagden er nog in zich Dij dc vier koplopers te voegen. Uitstekend semenwerkend gingen de leiders zo op de finish af. In de laatste ronde kregen zij hierbij nog gezelschap van W.esterweel die na een prachtige achtervolging nog aan sluiting wist te krijgen. Adrie Wurth, die langzamerhand weer de goede vorm te pakken krijgt, slaagde hier bijna nog in. De zeven leiders zorg den met een bijzonder verbeten eind sprint voor een boeiend slot. Wim Evertse bewees hierbij te meer zijn spurters kwaliteiten door het gezelschap, waarbij een aantal snelle jongens zaten, op overtuigen de wijze te kloppen. Voor Wim be tekende dit zijn zevende zege in dit seizoen en tevens weer een verste viging van zijn leiders positie in de Zeeuwse wielercompetitie. De uitslag was als volgt: 1. W. Evertse, Zierikzee, de 50 Ion in 1 uur 17 min.; 2. J. Beun, Biervliet; 3. A. Versluis. Lexmond; 4. J. Ki viet, Borsselc; 5. H. Vermeulen, Am sterdam; 6. J. Westerweel, Sluis; 7. P. Rover, Etten; 8. A. Wurth, Brou wershaven; 9. H. de Schipper, Bres- kens; 10. J. de Schipper, Breskens; 11. A. v. Ham, 's-Gravendeel; 12. A. v. Overveld, Zegge; 13. G. Plieger. Lexmond; 14. J. v. d. Berg, Hoeven; 15. P. v. Rooyen, 's-Gravcndeel. Nieuwelingen Zondagmiddag verschenen de nieuwelingen weer aan de start te Oostburg. Even als de vorige dag was het een levendige strijd met ve le uitloop-pogingen welke alle schip breuk leden. Lange lijd heeft het et- naar uitgezien dat het een massa sprint uit zou draaien maar met nog 10 ronden voor de boeg slaagden Beun, Versluis en Plieger erin de beslissende ontsnapping te forceren. Kiviet en Evertse hadden ook nu weer le veel oog voor elkaar waar door zij door deze ontsnapping wer den verrast. In de eindsprint toon de Jaak Beun zich met gering ver schil de meerdere over Versluis en Plieger. Bij de sprint van het pelo ton slaagde Jan Kiviet er deze maal in de toch weer verdienstelijk rij dende Evertse nel achter zich te la ten. Daar Wim de vorige dag drie plaatsen op Kiviet wist te winnen liep hij dit weekeind toch weer 2 pnt. op zijn naaste concurrent uit. De uitslag te Oostburg zag er als volgt uit: 1. J. Beun. Biervliet, de 55 km in 1 uur 20 min.; 2. A. Ver sluis, Lexmond; 3. G. Plieger, Lex- Lexmond; 4. J. Kiviet, Borssele; 5. W. Evertse, Zierikzee; 6. K. Freiters. Zegge; 7. A. v. Ham. 's-Gravendeel; 8. P. Oomen. Breda; 9. A. v. Over- velt. Zegge; 10. C. Koeken. Acht maal; 11. W. Ladcnius, Amsterdam; IJ .T. v. Hasselt, Roosendaal; 13. .1. Weslerwcel, Sluis; 14. J. de Schip per, Breskens; 15. A. Splinter, Am sterdam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 7