Ondanks het slechte weer: geslaagd optreden van tamboer- en pijpercorps STREEKNIEUWS Vier doden bij autobotsing Betoging in Oostende werd een gevecbl Fokker-directie zoekt in V.S. naar vlieg tuigmotoren voor levering aan Indonesië Pessimisme en optimisme tekenen mossel- en oestercultuur Goed afgelopen Programma Zuid I voor de vierde klasse G IIAAMSTEDE-BCJRGH, 21-8. Juist on de zaterdag dat V.V.V. ..Burgh- Haamstede" een hoogtepunt in de vorm van het optreden van het tam boer- en pijpercorps „Pro Patria" uit Dubbeldam aan gasten en burgerij presenteerde, steeg het weer cm en i ver het algemeen gezien ondervond de belangstelling hier nogal wat na deel van. In de vroege voormiddag begon het te regenen, terwijl de temperatu ren, die in de nacht al drastisch wa ren gedaald. her/stalJures aannamen. Toch trok „Pro Patria", dat uit een senioren- en een juniorenafdeling bestond, omstreeks half elf met wap perende vlaggen het dorp Haamstede binnen. De ouderen vertrokken van de camping „Rozenhof", de jeugdige muzikanten van Grand hotel „Witte van Huemstede". In de kom van de gemeente ontmoetten beide afdelin gen elkaar, waarna in één groep op gemarcheerd werd naar het gemeen tehuis, waar burgemeester en mevr. Everwijn, vergezeld van enige V.V. V.-bestuursleden, hen ontvingen met een hartelijk applaus, dat spontaan door het maar matig in aantal zijnde publiek werd overgenomen. Beide corpsen, het jeugdige o.l.v. de heer C. v. d. Merwe uit Dubbeldam en de ouderen, waarbij de heer J. Vermei de dirigeerstok hanteerde, gaven en kele muzikale blijken van hun kun nen, waaruit te horen en te zien was dat deze amateurs heel wat in hun mars hebben. Door enige leden van het corps werd mevr. Everwijn bloemen aangeboden, terwijl de bur gemeester een herinnering ontving in de vorm van een asbak met het wapen van Dubbeldam. Goede indruk De gestadige vegen kon geen af breuk doen aan de roffelende trom- MARKTBERICHTEN Centrale veiling Middelhamis Veiling van 20 augustus 1965 Komkommers 11-20; stoksnij bonen 127-132; dubb. princessen 59-72; an dijvie 31; sla A 12,80-14,10, B 8; bloemkool A 31-40, B 21-29; Prelude 50; tomaten A 44-52, B 51-52, C 32; Perzikrode zomerappel 12-18; Beauty of Bath 21-35; James Grieve 65; R. Cl. van Schouwen 101; R. Cl. d'Óul- lyins 75-115; Czar 52-62; Ontario 108- 113; Frankenthaler 229-251. Bintje, grove 16,40-19,60, middel 13,60-16,10; Eigenheimer, grove 9,10, middel 15,10-17,30, II 9,60-13,20; Doré middel 14,60-14,80; Present 11,80; voeraardappelen 2,80. Aanvoer: 165.000 kg. ZIERIKZEE Bromfiets contra auto Zaterdagmorgen vond op het Ha- venplein, voor hotel „Concordia", een aanrijding plaats waarbij de automobilist M. v. d. V. en de brom fietser J. P. V. te Zierikzee betrok ken waren. Beide voertuigen wer den licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. SEROOSKERKE Zomeravondconcert „Witte van Haemstede" Op maandag 30 augustus a.s. hoopt de Kon. Harmonie „Witte van Haem stede" een zomeravondconcert te ge ven op het Dorpsplein te Seroosker- ke. HAAMSTEDE Laatste filmavond voor de badgasten De meeste evenementen die in het bijna afgelopen gastenseizoen wat vertier moesten brengen zijn afgelo pen. Deze week draaien ook voor de laatste maal deze zomer de beide filmvoorstellingen van de heer J. F. J. v. d. Berge. Voor de vertoningen van „Schouwens Westhoek" op de woensdagen en „De bewoners van de inlagen" op donderdagavonden, be stond ook nu weer grote belangstel ling. BURGH Auto reed sloot in Een door zekere V. uit Zuid-Beij- erland bestuurde auto reed zondag middag over de Lageweg te Westen- schouwen in de richting Kommer- tjesweegje. Door onbekendheid met de situatie ter plaatse en door met te grote snelheid te rijden kon hij de bocht naar het Komertjesweegje niet halen en reed de sloot in, tegen over de woning van de heer Jac. Steur. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. De auto werd be schadigd en later met een trekker van de heer S. op het droge gebracht. De rijkspolitie stelde een onderzoek in. BRUINISSE Meisje kreeg betonband op de beide voetjes Donderdagmiddag werd de acht jarige Marianne Jumelet alhier bij het spelen op het terrein van beton- fabriek Griep getroffen door een vallende gewapende betonband. Het meisje kreeg de band 'op beide voet jes. Nadat dokter van Leeuwen eer ste hulp had verleend werd het kind voor verdere behandeling overge bracht naar het Rode Kruis zieken huis te Zierikzee. waarna zij weer naar huis moCht terugkeren. Ongeval met boormachine De 16-jarige Jan Bal. werkzaam bij machinefabriek Maaskant en Zo nen, had het ongeluk aan zijn hand verwond te worden bij de bediening van een boormachine. Nadat dokter van Leeuwen eerste hulp had ver leend. werd de jongen naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis ver voerd. men, de goed geblazen signaalhorens en de dwarsfluiten (waarmee het jeugdcorps zich had uitgerust). In hun witte overhemden met oranje stropdas en de hel blauwe broeken maakten ze een uitstekende indruk, waarbij de sjako's van de kleintjes nog eens extra afstaken. Na de ont vangst voor het gemeentehuis, waar bij de burgemeester hun hartelijk dankte voor de gebrachte nummers, marcheerde het gezelschap af naar camping „Rozenhof", om zich in de cantine wat te verpozen. In de avonduren marcheerde het corps weer door beide dorpen, om zich vervolgens op de prinses Bea- trix-weide op te stellen voor de te geven taptoe. De belangstelling hier voor viel door het koude weer wel erg tegen en slechts een 250 bezoe kers had het er voor over om dit groots opgezette evenement bij te wonen. Toch hebben de aanwezigen zich goed geamuseerd bij de gegeven taptoe. In de late avond vertrokken de 114 muzikanten in twee bussen, plus een bus met supporters, weer naar hun woonplaats. SCHIPHOL. Een tot pluimvee-ko ningin van de Amerikaanse staat Arkansas uitgeroepen 32-jarige huis vrouw, Pat Jaokson-Jordan, is za terdagmiddag met een haar begelei dende schoonheidskoningin, die de titel pluimvee-prinses won, uit Frankfort op Schiphol aangekomen. Prinses Margriet terug uit Italië SCHIPHOL, 22-8. Met haar ver loofde, de iheer P. van Vollenhoven, is prinses Margriet zondagmiddag per K.L.M.-lijnvliegtuig uit Rome op Schiphol aangekomen. Zij is de eer ste van de koninklijke familie, die van de vakantie in Porte Ercole aan de Italiaanse kust naar ons land te rug is 'gekeerd. Op Schiphol stond luitenant-kolo nel W. F. K. Bischoff van Heems- kerek, adjudant van Hare Majesteit, gereed om ihet verloofde paar per hofauto naar paleis Soestdijk te brengen. Meisje kreeg telegram van koning Constantijii DELFT, 20-8. De I3-jarige Lies- beth Smit uit Den Hoorn bij Delft, heeft vrijdag een lang telegram ont vangen uit Athene. Het was in op dracht van kuning Constantijn en ko ningin Anne-Marie gezonden door hofmaarschalk generaal Th. Papa- thenassiaks en was een bewijs van dankbaarheid vcor de felicitatiekaart die Liesbeth het Griekse konings paar heeft gezonden bij de geboorte van prinses Alexia. Het schrijven naar hooggeplaatsten is een hobby van de jeugdige Lies beth. Onze prinsessen kunnen op hun verjaardag altijd op een geluk wens rekenen. Zij heeft een hele ver zameling aangelegd. Daarin bevindt zich ook een brief, die zij eens van Churchill ontving. MEIJEL, 22-8. Op de weg langs de Noordervaart onder de gemeente Meijel dn Limburg is zondagmiddag een personenauto, waarin het echt paar Teunissen uit Weert met vier kinderen 'gezeten was, tijdens een re genbui in volle vaart tegen een boom gereden. De 28-jarige echtgenote van de bestuurder en drie dochtertjes werden zo zwaar gewond, dat zij on middellijk of kort na het ongeval aan de opgelopen verwondingen bezwe ken. De 33-jarige bestuurder J. Teu nissen en het oudste dochtertje van acht jaar werden ernstig gewond. Zij zijn naar het ziekenhuis te Weert overgebracht. Sclieepvaartberichten Aichiba, 21-8 te Karachi. Esso Amsterdam (t), 21-8 van Brega naar Alexandria. Esso Rotterdam (t), 21-8 van Bom bay naar Rastanura. Rivièra heelt te lijden van wateroverlast NICE, 23-8. De Franse Rivièra. die drie weken geleden door het vuur van enorme bosbranden ge teisterd werd, heeft nu van een an der. element, het water, te lijden. Rond Nice steat een uitgestrekt ge bied blank nadat er zondagmorgen een zware onweersbui van vier uur woedde. Ook nu weer zijn de kam peerders het ergst gedupeerd. Vrij wel alle kampeerterreinen bij Nice zijn ondergelopen. Het vliegveld van Nice moest voor het eerst sinds het twintig jaar geleden werd aangelegd tijdelijk worden gesloten. In de ha ventjes zonken verscheidene boten. Werk met cognac en gebraden kip UTRECHT, 23-8. Een Utrechtse werkgever, die enige tijd geleden via een advertentie monteurs tracht te te lokken met een „moderne werkplaats met muziek, dagelijks koffie, thee, pils, Fr. cognac of cola en vrijdags voor de katholieken ge bakken vis of gestoofde paling en voor de ondersdenkenden een grote carbonade of gebraden kip", heeft het aan de stok gekregen met de al gemene drankbestrijdersorganisatie. „Verstandige ondernemingen zorgen voor een gezellige en alcoholvrije kantine", lieten de drankbestrijders de werkgever weten. „Maar die kun nen dan ook geen personeel krijgen", was zijn repliek. Een gemeentelijk bedrijf in de domstad, die veel mon teurs in dienst heeft, gaf daarop weer een antwoord: „Sinds de ad vertentie verscheen zijn er enkele .maanden verstreken, maar niet een van onze monteurs is voor alle ver melde heerlijkheden bezweken". Ylaaiiise nationalisten slaags niet Waalse toeristen Grote belangstelling voor tewaterlating van jacht Grote belangstelling bestond zater dagmorgen voor de tewaterlating van het motorjacht dat gebouwd werd door de jonge scheepsbouwer D. van Duivendijk Lz. te Bruinissc, SCHIPHOL, 21-8. De Fokker-di rectie zal volgende week in Ameri ka gaan uitkijken naar motoren voor de aan Indonesië te leveren Friend ships, die de plaats kunnen inne men van de gebruikelijke Rolls Royce metoren. Fokkers technische directeur, ir. H. C. van Meerten, is zondagmiddag om 1 uur van Schiphol naar New York vertrokken. Naar verluidt zal hij bij de Amerikaanse fabriek van vliegtuigmotoren General Electric informeren naar de mogelijkheden. De beide andere directeuren van Fokker, de heren F. J. L. Diepen en H. During, bevinden zich nog in In donesië waar zij zojuist het con tract hebben getekend voor de op richting van een Indonesische vlieg tuigfabriek, die de F 27 in licentie zal gaan bouwen. Het uitvoerverbod van Rolls Royce motoren geldt niet voor de Fairchild- fabrieken, zo merkte de heer Van Meerten op. Hij verklaarde dat hij tijdens een bezoek van drie dagen met de directie van de Fairchild fabrieken (die de Fokker in licen tie bouwen) ook zal praten over de mogelijkheden om de Rolls Royce- motoren te vervangen. Hij zei dat de motoren van de Ge neral Electric fabrieken daarvoor in aanmerking komen. Deze 'belangstelling richtte zich op de uitvoering van het karwei, door de firma A. J. IJzelenberg, die ove rigens het werk feilloos volbracht. Met een kraanwagen werd de boot in de takels gehesen en vervolgens langzaam in het water gezet, maar daarnaast ook had men belangstel ling voor het eerste cruiserjaeht, dat door „Dirk" was 'gebouwd. Want de jonge van Duivendijk, die eerst een 'houten jachtje bouwde, sa men met de 'heer C. Bal, liep lange tijd rond met de plannen om naast de igrote werf van zijn familie, waar hij zijn dagelijks werk verricht, zelf te beginnen met het bouwen van ple zierjachten, min of meer als vrije tijds besteding en in elk geval in zijn vrije tijd. Er kwamen eerst enige ijzeren vis- boten en daarna een grotere boot met motor. Nu kwam voor het eerst het nieuwste predukt aan het dag licht: de motorcruiser. Er was 'bewondering, er was ook wel kritiek, maar vast staat wel dat na 'de afbouw (de heer C. Bal moet nog aan de betimmering beginnen), een mooi zeewaardig jacht door de heer van Duivendijk zal zijn ge bouwd, dat zijn weg in de watersport wel zal vinden. OOSTENDE, 22-8. Met brand slangen heeft de politie in de Belgi sche kustplaats Oostende zondag avond een einde moeten maken aan een massale vechtpartij tussen enke le henderden Vlaamse nationalisten en Franse-sprekende toeristen t-p het plein vcor de Petrus- en Pauluskerk. De ongeregeldheden braken uit toen ongeveer 200 Vlamingen voor de kerk een luidruchtige betoging, op touw zetten uit protest tegen het gebruik van de Franse taal bij de avondmis. Nadat de Fransspreken de Belgische toeristen - ook ten ge tale van ongeveer tweehonderd - gepoogd hadden de Vlamingen te overschreeuwen, wat mislukte, kwam het tot vechtpartijen. Op het heetst van de strijd groeide het aan tal Vlaamse nationalisten snel aan. De politie richtte daarop brandslan gen op de menigte, waarop het plein snel schoongeveegd was. Toeristen die met miniatuurtreintjes een rond rit maakten kregen bij het passe ren van het plein ook hun portie van het rondspuitende water. Casino onder bewaking Veertien personen waren voor on dervraging aangehouden. Drie van hen, onder wie twee Westduitsers, bleken in het bezit van dolken te zijn. De grote politiemacht die op de been was werd later uit het cen- Ontevredenheid over ministerieel beleid suiker-raffinaderij UTRECHT, 23-8. De bij het N. V.V. aangesloten Algemene Bedrijfs groepen Centrale is van oordeel, dat de Wester Suikerraffinaderij in Amsterdam en een deel van het daar werkende personeel zonder meer het slachtoffer is geworden van de land bouwpolitiek, die nu al vele jaren lang door de opeenvolgende regerin gen is gevoerd. Ontevreden is de bond met name over het standpunt van minister Biesheuvel, die onlangs in antwoord op vragen uit de Tweede Kamer liet welen, dat de regering niet bereid is geld Ier beschikking te stellen ten behoeve van het personeel van de Wester Suikerraffinaderij, die eind oktober de produktie van rietsuiker zal beëindigen en het bedrijf na 83 jaar zal stopzetten. Onrechtvaardig noemt de A.B.C. dit besluit. Prins Hitatsji, een zoon van kei zer Kirohito van Japan, zal deze herfst met zijn vrouw Europa bezoe ken, zo is door een plaatselijk blad in Tokio bekend gemaakt. In Zuid-Soedan hebben regerings troepen twee rebellenkampen ver woest, waarbij 17 opstandelingen de dood vonden. Een aanzienlijke hoe veelheid munitie werd in beslag ge nomen. Ontwikkeling in seizoen 1965—1966 nog niet te overzien BRUINISSE, 21-8. De tüd van half juni tot half september worden in de mosselkwekerswereld wel de klaagweken genoemd, omdat in de ze weken dikwijls geruchten en be richten opduiken, die een slecht jaar voor de mosselteelt en slechte financiële uitkomsten voor het be drijf voorspellen. Aan het einde van het seizoen blijkt dan dikwijls, althans de laat ste jaren, dat het allemaal per slot van rekening toch nogal mee viel. De tijd van half juni tot half sep tember zijn de weken, dat de export nog niet op volle toeren draait, de tijd ook waarin toch wel de beslis sing valt, over wat in de maanden september tot en met februari indi vidueel door iedere kweker kan wor den verkocht De tijd waarin blijkt (individueel) of het uitgezaaide zaad op een per ceel levensvatbaar was, de tijd ook waarin blijkt of er voldoende visge- wicht in de mosselen komt, de tijd waarin blijkt of de mosselen door ziekte of parasieten worden belaagd, of soms door andere oorzaken in de natuur de oogst van de consump tiemosselen zal mislukken. Zeepokken Naast moedgevende berichten over de kwaliteit cn het visgewicht kwa men de laatste weken vooral van de Waddenzee, enkele minder gunstige berichten, n.l. over de „pokkenval" op de mosselen en over mosselzaad val tussen of op de consumptiemos selen. Van de zeepokken die zich mo menteel op veel percelen in de Wad denzee op de consumptiemosselen hebben gevestigd wordt algemeen aangenomen, dat ze slechts tijdelijk de mosselschelpen mogelijk maken. De pokken zuilen na haif september de schelpen wel weer loslaten, maar het tweede ongunstige bericht, dat van „mosselzaadval" op de con sumptiemosselen. wekt meer pessi misme. Mosselzaad, dat op de consump- ticmosselen valt en daar gaat groeien heeft tot gevolg, dat ten eerste de mosselen niet geleverd kunnen wor den omdat het opgroeiende zaad als „tarra" wordt beschouwd, waardoor de mosselen niet meer aan de leve- p ringsvoorw'aarden voldoen, maar ook dat het zaad, de consumptiemosse len als een deken gaan overdekken, waardoor de consumptiemosselen vernietigd worden, ze stikken en ra ken onder het zand. Mosselzaad is uit de consumptie mosselen moeilijk te verwijderen.. Met het onderwerp mosselzaad tussen de consumptiemosselen ko men we automatisch op een ander onderwerp: De mosselzaadval in het algemeen. De zaadval Het jaar 1964 was een jaar waarin praktisch geen mosselzaadval voor kwam. Zou 1965 in dit opzicht weer een ander beeld laten zien? Het wordt natuurlijk wel alge meen gehoopt, want als er geen mos selzaad meer valt, dan is het einde van de mosselcultuur in zicht. Van de mosselen naar de oesters is niet meer dan een stap. Zal er dit jaar veel oesterbroed- val zijn, opnieuw een vraag, waarop het antwoord nog niet is te geven. De tijd van de oesterbroedval is die van eind juli (Kruiningse kermis) tot half september en algemeen wordt aangenomen, dat de eerste fa se van de broedval de watertempe ratuur algemeen te koud was, om de broedval kans te geven. Bij een wa tertemperatuur van minder dan 17 graden heeft de oesterlarve weinig kans om in leven te blijven .De oesterbroedval voltrekt zich echter, naar uit onderzoekingen van de laatste jaren is gebleken in drie fasen, drie maal, verband houdende met de maanstanden, stoot de moe deroester het vocht uit, waaruit de cesterlarve zich ontwikkelt, deze oesterlarvc zoekt „een bodem" om zich op te vestigen en kan zich mits de watertemperatuur gunstig is, zich dan van broed tot larve en van lar ve tct jonge oester ontwikkelen. Deer het warme weer van de laat ste halve maand is de verwachting zeker gewettigd, dat er voldoende cestertjes uit de jonge larven zullen kunnen ontwikkelen. Ofschoon slechts enkele kwekers van oesters na de ramp van 1963, toen de oesters dood vroren, de moed 'hadden opnieuw te beginnen (op 10 bedrijven wordt met argusogen ge- 'kdken naar de ontwikkeling en de nieuwe opbouw van de cultuur) Een cultuur die wellicht verloren zal gaan, als de Oosterschelde zal wor- trum van Oostende teruggetrokken. Het Casino waar de Britse zangeres Petula Clark zondagavond optrad bleef echter onder scherpe bewa king staan, aangezien de zangeres voornamelijk Franse liedjes zingt en zowel in het Nederlands als in het Frans zou worden aangekondigd; UTRECHT, 21-8. Vier Engelse toe risten, die per auto onderweg waren van Moskou naar Engeland, zijn za terdagavond om half zeven gestrand onder de spoorboom rati een over weg in de Wilhelminalaan in Haar lem. De bestuurder reed door hel rode stoplicht, waarna een van de inmiddels dalende automatische hal ve overwegbovien op de kap van de wagen terecht kwam en de auto klem zette. Het avontuur liep nog goed af. De trein, die onderweg was van Leiden naar Amsterdam, raakte de auto weliswaar, maar de geschrokken Engelsen hadden nog net op tijd kunnen uitstappen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: A. J. Bijl, Amsterdam. Beroepen te Bennekom (vak. wij len P. J. F. Laméns): J. C. Schuur man, Schoonhoven. Aangenomen naar Zooien: kand. Joh. Richter, Doorwerth; naar Zet ten-Andelst (tocz.): kand. D. v. Vliet, Kolham. Bedankt vcor Westzaan-Assendelft (loez.): kand. C. Meijer, Amsterdam; voor Gemert (tocz.): kand. Joh. Rich ter, Doorwerth; voor Lopik: kand. D. v. Vliet, Kolham; voor St. Anna- land: J. C. Schuurman, Schoonhoven; voor Harich (toez.): M. Rustêr, An- jum; voor Molkwerum: W. Iioogen- doorn, Medemblik. Geref. Kerken Beroepen te Stiens: J. Bonda, Dor drecht. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Den Ham (O.): R. Hoogsteen te Gees (Dr.). Chr. Geref. Kerken Beroepen te Nieuw-Vennep: R. Slofstra, Harlingen. Geref. Gemeenten Beroepen te Hardinxveld-Giessen- dam: W. Hage, Klaaswaal. Baptisten Gemeenten Aangenomen naar Amsterdam-N. (bijzondere opdracht): J. Broertjes, pred.dir. „De Vinkenhof te Den Dol- der. Bedankt voor Enschedé: II. J. Stulc- ker, Stadskanaal. SPORT den afgesloten. Maar die tijd is nog ver. Teveel hoopten indertijd, dat de Overheid zich als een goedgunstige Sinterklaas, zou doen kennen en voor hun door de vorst vernietigde bedrijven, bedragen zou uitkeren, waardoor zij de rest van, hun leven op een onbezorgde oude dag zouden kunnen rekenen. Het tegendeel bleek echter het ge- val.Er werdén wél astronomische bedragen aan schade geclaimd (de goede niet te na gesproken) maar al of niet juist berekend, schadeuit- kering werd nog aan niemand ver leend. En dat is na de eerste tegenval ler, het vernietigen van hun be drijf door een ongekend strenge vorstperiode, wel de grootste teleur stelling die zij konden bedenken, omdat zij juist uit de vernietiging van hun bedrijf wel graag een zoet winstje wilden slaan. Nogmaals niet allen hebben er zo over gedacht, er zijn ook oesterkwe kers, voor wie het uitblijven van de schadeuitkering grote moeilijkheden meebrengt. Zo is het dus heden nog niet dui delijk, hoe de oester- en mosselteelt zich in 1965-1966 zal ontwikkelen. Wel is thans reeds duidelijk, dat er naar oesters, zowel als naar mos selen een grote vraag zal zijn. Voor de oesters schijnt het misluk ken van de broedval in Frankrijk enige jaren terug, de oorzaak te zijn, dat de beschikbare voorraad daar zeer klein is, uit de voorlopige ex portcijfers, van het nu begonnen sei zoen, blijkt wel dat men de mossel in België en straks ook in Frankrijk, nog hoog waardeert. De cijfers over de maanden juli en augustus 1965 zijn aanmerkelijk hoger dan die de export in de maanden van het vorige jaar. Zullen onder de mosselkwekers slachtoffers vallen, zullen kwekers niet kunnen leveren omdat hun voorraad consumptiemosselen door het daarop groeiende zaad verstikt? Nog enkele weken verder en ieder weet weer waar hij aan toe is. Als een kweker voor 1 december 8 van zijn standaardcap. cijfer aan de handel heeft verkocht, dan mag hij spreken van een goed be drijfsresultaat. omdat de tijd, die nog rest van het mosselseizoen, hem dan nog wel de gelegenheid geeft, de rest van zijn voorraad op te ruimen. Door de competitieleider van het distrikt Zuid I der K.N.V.B. is voor de 4e klas G 'het volgende program ma vastgesteld. 12 september: Zieriikzee-Burg'h; Oude Molen-RKFC; NVS-Halsteren; BSC-Nw. Borgvliet; De Sohutters- Vosmeer; Cluzona-DIVO. 19 september: Burgh-CIuzona; RK- FC-Zieri'kzee; Halsteren-Oude Molen Nw. Borgvldet-NVS; Vosmeer-BSC; DIVO-De Schutters. 26 september: Burgh-De Schutters; Cluzona-Zieri'kzee; DIVO-BSC; Vos meer-N VS; Nw. Borgvliet-Oude Mo len; Halsteren-RKFC. 3 oktober: Zierikzee-Halsteren; BSC-Burgh; De Schutters-Cluzona; NVS-DIVO; Oude Molen-Vosmeer; RKFC-Nw. Borgvliet. 10 oktober: Burgh-NV'S; De Schut- ters-Zierikzee; Cluzona-BSC; DIVO- Oude Molen; Vosmeer-RKFC; Nw. Borgvliet-Halsteren. 24 oktober: Zierikzee-Nw. Borg vliet; Oude Molen-Burgh; BSC-De Schutters; NVS-Cluzona; RKFC- DIVO-Halsteren-Vosmeer. 31 Oktober: Burgh-RKFC; BSC- Zierikzee; De Schutters-NVS; Ciu- zona-Oude Molen; DIVO-Halsteren; Vosmeer-Nw. Borgvliet. 14 'november: Zierikzee-Oude Mo len; DIVO-Burgh; RKFC-NVS; Hal- steren-BSC; Nieuw Borgvliet-De Schutters; Vosmeer-Cluzona. 21 november: Zierikzee-Vosmeer; Halsteren -Burgh; NVS-BSC; Oude Molen-De Schutters; RKFC-Cluzona Nw. Borgvliét-DIVO. 28 november: Burgh-Nw. Borgvliet NVS-Zierikzee; BSC-Oude Molen; De Schutters-RKFC; Cluzona-Hal- steren; DlVO-Vosmeer. 5 december: Zierikzee-DIVO; Vos- meer-Burgh; Oude Molen-NVS; RKFC-BSC; Halsteren-De Schutters Nw. Borgvliet-Cluzona. 19 december: Burgh-Zierikzee; RKFC-Oude Molen; Halsteren-NVS; Nw. Borgvliet-BSC; Vosmeer-De Schutters; DIVO-Cluzona, Geanimeerde hockeywedstrijd te Zierikzee Zaterdagmiddag jl. organiseerde de hockeyclub „Schouwen-Duiveland" te Zierikzee en mixed hockeywed strijd tegen een elftal samengesteld uit badgasten. Het werd - ondanks het slechte weer - een zeer geani meerde wedstrijd. De krachten van beide elftallen waren namelijk ongeveer gelijk. In die zin, dat de badgasten uiteindelijk verdiend wonnen met 3-2. Met de rust was de stand 2-1 voor de bad gasten, nadat het elftal van de hoc- kelclub „Schouwen-Duiveland" eerst met 1-0 voor had (gestaan door een wat gelukkig doelpunt van de heer Franke, Na de rust Nadat het,na de rust 3-1 was ge worden voor de badgasten door een Nederlandse overwinning op Groot-Briltannië LONDEN, 20-8. - De Nederlandse korfbalploeg heeft vrijdagavond te Londen een ruime overwinning be haald op Groot-Brittannië. Hoewel de Britten meer tegen stand boden dan in de wedstrijd van vorig jaar, die zij met 13-4 verloren, waren zij ook dit keer weer duide lijk tc zwak voor onze landgenoten. Nederland, zonder aanvoerder Ge rard Bos, die bij de training een beentje in de voet had gebroken, won met 8-2. doelpunt van de heer Mulder, van mevrouw Ulbrioh en de heer Ballu- seck maakte Annelies Franke het tweede doelpunt voor haar club. De wedstrijd 'kenmerkte zich door een sportieve sfeer. De leiding van de t heren Korstanje en Booy was des kundig en rustig. Na afloop volgde een gezellig sa menzijn in de goed geoutilleerde kantine van het. sportpark. De aan wezigheid van wethouder Keuning werd zeer op prijs gesteld. De ge meente Zierikzee werd geprezen voor de 'goede velden en de fraaie acco- modatie. Al met al was het een zeer geslaagde 'hockeywedstrijd. DUIVENSPORT Fondclub Schouwen-Duiveland Derbyvluoht vanuit Orleans. Af stond: 441-448 'km. Gelost om 6.15 uur. Aankomst Ie duif 11.20, Deelna me 220 duiven. L. Noordijk, Zierikzee 1. 35, 52; J. C. Wesdorp, Zierikzee 2; J. Kaaijste- ker, Zierikzee 3, 9. 40, 46; Feleüs- Westenbrugge, Zierikzee 4, 8, 10, 24, 26, 32, 43, 44; J. Dekker. Zierikzee 5, 11. 15, 18, 25, 37, 39, 47; C. Bouman, Zierikzee 6, 31; Fr. Maijs, Zierikzee 7; A. Ha'gcsteijn, Zierikzee 12, 20. 33, 38; J. P. Verwest, Zierikzee 13, 34, 53; Ge'br. Krijger, Zierikzee 14. 17, 22, 30. 50; J. Kloot, Brouwershaven 16, 41; J. v. d. Sandc, Zierikzee 19, 45; L. v. d. Hoek, Zierikzee 21, 49; H. Merle, Zierikzee 23; Fr. Regoort, Zierikzee 27, 36, 48, 51; Jan v. Wes- tenbrugge, Z.zee 28. 42; C. Capelle, Bruinisse 29; P. Flik weert, Zierikzee 54; Ph. Steketee, Bruinisse 55.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 3