y Eindelijkguerilla in Kasjmir Vuistregels voor geneesmiddelen KASTEEL TE HUUR DE NIEUWE SK0DA1000 MB f5495 Minister vraagt de S.E.R. om advies ZIERBKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 augustus 1965 Nr. 19839 BLIK DOOR HET WERELD Ingezonden mededeling Het enige vreemde aan de guerilla in het Indiase deel van Kasjmir is, dat die er al niet veel eerder is be gonnen. Tenslotte is dit paradijselij ke gebied al sinds 10-13 omstreden. Logisch, zou het geweest zijn dat heel Kasjmir terstond by de vorming van India en Pakistan uit het vroegere Brits-Indië bij Pakistan was geko men: het is immers voornamelijk mohammedaans. Bij een volksstem ming zou ongetwijfeld gebleken zijn dat de Kasjmiri bij Pakistan willen. Dat het by India kwam, was slechts een gevolg van de Ideeën van de vorst, een hindoe. Sindsdien is ge vochten en er is een bestand geko men. Dwars door het toeristengebied loopt een wapenstilstandsgrens, met aan beide zijden naar schatting een divisie of zes. Met die divisies is het geschil niet uit te vechten. Aan de conferentie tafel is het zonder resultaat gepro beerd, al bijna achttien jaar. Het voornaamste struikelblok is daarbij dat New-Delhi een volksstemming niet wenst, iets waarvoor de reden duidelijk is. Waarschijnlijk heeft Pa kistan naar het voorbeeld van Viet nam gekeken en besloten dat dan de enige oplossing is dat het Indiase gezag in oost-Kasjmir van binnen uit wordt aangetast, door guerilla's. Chinese hulp? Het gerucht wil dat de Pakistani zelfs tevoren door Chinese experts zijn onderricht en hoewel daar geen bewijs voor is, zou het niet onlogisch zijn. Peking is gaarne bereid tot hulp als daarmee de regering in New- Delhi het leven zuurder gemaakt kan worden. Niet alleen in de bergen (waar de natuur ook op de hand van een even tuele guerillastrijder is) maar tot in de hoofdstad Srinagar, midden in de vallei, gaan huizen in vlammen op en een illegale zender spuit zijn re volutionaire taal. Tet lijdt geen twij fel dat de actie - zoals India heeft beweerd - vanuit Pakistan wordt ge steund, zo niet géinspireerd. En al kan men het geen wonder noemen, dat de Pakistani het eens zo probe ren nadat achttien jaar lang alle an dere methoden gefaald hebben, reden tot juichen is er weinig. Er zijn in Azië al ernstige spanningen genoeg, zodat de wereld het best buiten een nieuw vechtconflict kan stellen. Ook is 't jammer dat de juist wat beter wordende betrekkingen tussen India en Pakistan - gebleken bijvoorbeeld in het voorlopig akkoord over de Rann van Koetsj, een ander omstre den grensgebied - nu wel weer zul len terugkeren naar de staat van op de rand van de oorlog. Voorbeeld Los Angeles Achttienduizend man troepen heb ben uiteindelijk de politie van Los Angeles moeten helpen om een eind te maken aan een plotseling oplaai ende strijd in een negervoorstad waarbij rond dertig doden vielen. Op die manier is de rust te herstel len, maar zo verandert men niets aan de omstandigheden die tot de onrust hebben geleid. De omstandig heden dat daar duizenden negers so ciaal verkommeren in verkrottende ghetto-achtige wijken. Het is niet zozeer een kwestie van stemrecht of ander burgerrecht, het is een kwestie van kansen en moge lijkheden om te werken en behoor lijk te wonen. Juist terwijl de staat California zich snel ontwikkelt tot niet alleen de volkrijkste, maar ook de rijkste staat der vijftig van de V.S., gaat daar de welstand van de neger achteruit. Los Angeles is een voorbeeld voor DODELIJKE ONGELUKKEN UTRECHT. Op een niet bevei ligde overweg in Hattemerbroek aan de lijn Amersfoort-Zwolle is een bremfietser tegen een trein gereden, die van Zwolle op weg was naar Amersfoort. De man, de 69-jarige J. G. Bijsterbosch uit Vaassen was opslag dood. MEPPEL. Op weg E-35 tussen Meppel en Staphorst is de 32-jarige kapper H. Ahuis uit Oldebroek met zijn personenauto met grote snelheid tegen een vrachtauto gebotst, die be zig was af te buigen naar het par keerterrein van een daar gelegen wegrestaurant. De personenwagen schoof tot aan de achteras onder de vrachtauto. De bestuurder moest met snijbranders uit het wrak wor den bevrijd. Hij is in het Meppeler Diakonessenhuis overleden. DRACHTEN. In Drachten is de 21-jarige student L. van der Laan, aldaar woonachtig, met de door hem bestuurde personenauto over de kop geslagen en op slag gedood. wat ook vele andere steden kan wachten en zoals New-York het al heeft meegemaakt in mindere mate - als men de ontwikkeling er niet naar leidt de de neger niet alleen naar rechten en plichten maar ook economisch en sociaal integreert. Te vrezen is slechts dat een programma dat hierop uit is, al te laat is als men er nu nog op grote schaal aan moet beginnen. „Flitsen" uit het buitenland ALEXANDRIE. President Abdoel- lah al Sallal van Jemen is woensdag in Alexandrië aangekomen voor dringende besprekingen met presi dent Nasser, alvorens deze het ko mende weekeinde met koning Feisal van Saoedi-Arabië gaat confereren. SAIGON. Volgens welingelichte kringen in de Zutdvietnamese hoofd stad Saigon zuiden in Noord-Viet- nam ten zuiden van Hanoi en bij de havenstad Haiphong drie nieuwe se- mi-mobiele lanceenbases voor luoht- doelraketten zijn waargenomen, waarmee het totale aantal op Noord- Vietnamees 'grondgebied gesignaleer de lanceerbases op tien zou zijn ge komen. CAIRO. Het Egyptische „Persbu reau voor het midden-oosten" maakt melding van een bericht van radio- Omdoerman, inhoudend dat rege- ringsvliegtuigen drie kampen van op standelingen in zuid-Soedan hebben gebombardeerd. JOHANNESBURG. De Zuidafri- kaanse minister van voorlichting, Waring, heeft verklaard dat sommi ge journalisten de persvrijheid niet verdienen. Hij viel scherp uit tegen „de kwaadaardige leugens in de anti- regeringsgezinde pers als gevolg van de zaak tegen de gevangenbewaar der, die dezer dagen toegaf te heb ben gelogen over wreedheden in Zuid-Afrikaanse gevangenissen. BONN. Het Westduitse kabinet heeft na een vergadering van ver- scheidene uren eenstemmig het Oost- Dulitse voorstel verworpen om de pasjesregeling voor het bezoek van Westberlijners aan verwanten in het oostelijke stadsdeel alleen te verlen gen wat betreft de periode van kerst mis en de jaarwisseling. JERUZALEM. Leden van de po li tüekapel van Jeruzalem die er be zwaar tegen hebben, het Westduitse volkslied te spelen als ambassadeur Rolf Pauls aan president Sjazar zijn geloofsbrieven aanbiedt,'krijgen vrij af. Dit weet. het Israëlische avond blad „Maariv" te melden. Volgens deze krant gaat het om enkele mu- WILLEMSTAD (Curacao). Een Amerikaanse financierings firma, Rosenthal en Rosenthal Inc., van New York, en twee vooraanstaande Curagaose zakenlieden, hebben het plan om op Curaga'o een hotel te bouwen van 120 'kamers. Dit hotel zal waarschijnlijk komen op „Marie Pompoen", 'een woonwijk op enkele kilometers afstand van Willemstad aan de Punda-zijide. PARIJS. „Wij moeten hard door werken om de belofte van wijlen president Kennedy, dat nog dit de cennium een Amerikaan op de maan zal landen, te kunnen vervullen", zo heeft de Amerikaanse raketspecialist dr. Werner von Braun bij zijn aan komst op het vliegveld Orly voor een toeristisch bezoek aan Parijs verklaard. SIOUX CITY. Bij een ontploffing in een vuurwapenfabriek te Sioux City in de Amerikaanse staat Iowa zijn drie vrouwen om het leven ge komen. Een vierde vrouw werd zwaar gewond. De vrouwen woonden boven de winkel. BONN. Het bureau van president Lübke 'heeft een onderzoek ingesteld naar de rol, die de Christendemocra tische afgevaardigde in de bondsdag Conring in de afgelopen oorlog in het door de Duitsers bezette Neder land heeft gespeeld. HECHINGEN (West-Duitsland). De thans 62-jarige Israëlische ingenieur Barnowski heeft voor een rechtbank in Hechingen, in west-Duitsland, het verhaal gedaan van een liefdes-af faire tussen de commandant van het concentratiekamp in Ereda, in Est land en een aantrekkelijk Joods meisje, die in die dood van béiden eindigde. Hooischuren verwoest Militaire wadlopers <loor hraiul DUBBELDAM, 19-8. Dubbeldam is opgeschrikt door een felle brand. De hooischuren van de aan de Vis- sersdijk staande boerderijen van de heer D. Kruithof en de gebroeders J. en A. van de Merwe werden ge heel in de as gelegd. De woonhui zen die gelukkig gespaard konden blijven, liepen veel waterschade op, evenais een aangrenzend pand. De totale schade wordt geschat op 4 a 5 ton. Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG. Het middagprogram ma bestaat uit enkele vertrouwde onderdelen zoals „Onder de loupe" (de postzegelrubriek o.l.v. Joop Kig- gen), „Achter het stuur" (kroniek voor automobilisten) en „Het Verha- lenkasteel" (het jeugdprogramma met meneer Minstreel). Tussen ze ven en acht achtereenvolgens Ba rend de Beer, Lassie en een vakan tieprogramma. Na acht uur is het amusement wat de klok slaat. Aller eerst Joop Doderer, die in de rol van „Nagtegaal" weer een spannend avontuur beleeft. Deze avond ook nog even „Attentie", voor Dick Hou- waart en zijn aktuele programma. Hierna een herhaling van de musi cal „Er valt een ster", die reeds eer der werd uitgezonden in 1963. Hoofd rollen vervullen Jacco van Renesse en Jenny Arean. Op het tweede net weer een afle vering van „De Schavuiten", de se rie over de Engelse familie die ge zamenlijk op roof uitgaat (alleen in het nette ZONDAG. Na de kerkelijke uit zending en Kentucky Jones volgt het sportjournaal en hierna is de beurt aan Leen Timp, die een optreden vastlegde van de befaamde Russi sche balletgroep „De Georgiërs". Zij zullen verbluffende staaltjes van danskunst laten zien waarbij de folklore een grote rol speelt. De ope ra Don Pasquale (Donizetti) besluit deze feestelijke avond. Op het tweede net nemen we, zo als elke zondag, weer een kijkje ach ter de schermen van Walt Disney's toverland van de tekenfilm. De gro te meester leidt ons zelf rond, zodat alle informatie uit zeer betrouwbare bron komt. Deze avond ook nog een aflevering van „Margie" het feuille ton over de argeloze teenager die ondanks haar goede bedoelingen al tijd in hopeloze situaties verzeild raakt. PIETERBUREN, 19-8. Het „Wad lopen" blijkt nu ook belangstelling uit militaire kringen te hebben ge kregen. Een groep van 23 militairen, behorende tot het elfde transportba- taljon aan- en afvoertroepen uit kamp Wittenberg bij Garderen heeft luoensdag en donderdag een geslaag de oversteek gemaakt van Pieterbu- ren naar de oostkant van Schiermon nikoog, ivaar in de omgeving van Willemsduin een bivak werd betrok ken. De tocht werd gemaakt onder lei ding van een gids, de landbouwer Abel Dijkstra uit Kloosterburen. De mannen vcügden de zg. toeristen route. Zij droegen geen bepakking en waren gekleed in overall en le gerschoenen. De groep was samen gesteld op basis van vrijwilligheid. Grote belangstelling voor „Willem Barendsz" AMSTERDAM, 19-8. Mevrouw A. M. Défilet Romeijn uit Rotterdam heeft donderdag als 50.000ste een bezoek gebracht aan de walvisvaar der „Willem Barensz" in de Am sterdamse haven. De belangstelling van het publiek voor de moderne walvisvaart blijkt zeer groot te zijn, want pas vier maanden geleden - op 15 april - werd dit in 1955 bij Wil- ton-Feijenoord te Rotterdam ge bouwde schip voor bezichtiging voor het publiek opengesteld. Tot 1964 is het schip door de Ned. Mij. voor de Walvisvaart in de Antarctische wa teren als fabrieksschip geëxploi teerd geweest. Sedert juni van dat jaar ligt het in de Amsterdamse ha ven. Als iedereen zich daar nu eens aan hield ARTSENDIENSTEN Weekeinde ZIERIKZEE Dokter W. Bontkes, tel. (01110) 2280 MIDDENSCHOUWEN Dokter J. L. Braber, Dreischor, tel. (01112) 280 OOSTERLAND EN BRUINISSE Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. (01113) 280. DIERENARTS Dokter W. A. M. Kalkman, Renesse, tel. (01116) 310. Teruggang bij de ziekenfondsen DEN HAAG, 19-8. In de eerste drie maanden van het jaar is het aanta verzekerden by de zieken fondsen met 137.000 afgenomen. De ze teruggang in het verzekerdenbe stand wordt veroorzaakt door het zo genaamd wettelijk automatisme, waarmee het loongrensbedrag wordt aangepast d.m.v. Icon- en prijsin dexcijfers. Deze aanpassing kon niet verhinde ren, dat velen, hoewel hun relatieve welstand niet toenam, uit de zieken fondsen werden gestoten. De minis ter van sociale zaken en volksge zondheid, dr. G. M. J. Veldkamp heeft vorige maand de sociaal eco nomische raad verzocht advies uit te willen brengen over een eventu ele verhoging van het loongrensbe drag, dat thans f 10.000 bedraagt, buiten het bestaande automatisme om. De Kroon kan namelijk volgens een bepaling in de ziektewet bij al gemene maatregel van bestuur van het wettelijk automatisme afwijken wanneer het aantal verzekerden be duiend toe-, dan wel afneemt. Alvo rens een dergelijke maatregel kan worden voorgesteld moet echter het advies van de S.E.R. worden inge wonnen. In het parlement werd zowel bij de behandeling van de begroting van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid in de Eerste Kamer als bij de behandeling van de wet op de arbeidsongeschiktheidsverze kering in de Tweede Kamer, aan dacht voor het vraagstuk van de lcongrensproblematiek gevraagd. De bewindsman heeft in zijn brief aan de S.E.R. gewezen op het spoedei sende karakter van de adviesaanvra ge voor het geval van de mogelijk heid tot verhoging zal moeten wor den gemaakt. Een eventuele herzie ning moet namelijk steeds per 1 ja nuari geschieden. FEUILLETON Dezer dagen ontvingen wij het vijfentwintigste nummer van Omnia Praescribendi Gratia, tijdschrift ge wijd aan individuele farmacothera pie. Het betreft hier een uitgave van de Coöperatieve Vereniging „De On derlinge Pharmaceutische Groothan del". In deze monografieën wordt steeds een overzicht gegeven van belang rijke onderwerpen waarvan een sa menvatting in een behoefte voorziet. De aflevering die thans voor ons ligt is getiteld: „Z elfbehandeling, publiek en geneesmiddel"; deze stu die is geschreven door dr. M. N. G. Dukes. Aan het einde van deze ver handeling troffen we een afzonder lijke pagina aan waarvan de inhoud o.i. een ruimere bekendheid verdient. „Vuistregels voor de leek; enige voorstellen", zo luidt de verzamel titel voor de twaalf punten die wij hieronder laten volgen. Op verschillend doseringsniveau 1. Elk geneesmiddel is potentieel gevaarlijk; geneeskrachtige werking en vergiftigende werking zijn ge woonlijk twee uitingen van eenzelf de eigenschap, zij het op verschillend doseringsniveau. Wees dan ook voor zichtig met elk geneesmiddel, hoe onschadelijk het ook mag lijken. 2. Bewaar geneesmiddelen in een gesloten kast, op een koele en droge plaats en buiten bereik van kinderen. 3. Bewaar geen geneesmiddelen langer dan een jaar. Schrijf bij aan schaffing van een geneesmiddel de datum van aankoop op het etiket! 4. Ontvangt u een geneesmiddel met bijbehorende gebruiksaanwijzing leest deze dan aandachtig, ook al hebt u het preparaat eerder gebruikt. De opvattingen er over of de sa menstelling kunnen veranderd zijn. 5. Nadat een medische behande ling is afgelopen, moet u tenzij uw arts u andere instructies geeft, alle overblijvende geneesmiddelen ver nietigen. Deze zijn vaak speciaal voor u samengesteld. Een dergelijk preparaat kan ongeschikt zijn voor langdurige bewaring en kan gevaar lijk. zijn voor anderen. 6 Behandel een nieuwe klacht waar u nooit eerder last van hebt gehad, nooit zelf, maar raadpleeg steeds uw huisarts. Niet in de vuilnisbak! 7. Bij jonge kinderen gébruikt men een preparaat dat uitdrukkelijk als zijnde geschikt voor hen aange wezen is. Blijft een onmiddellijk ef fect uit, dan raadplege men de arts. 8. Neem geen enkel geneesmiddel in gedurende de zwangerschap of ge durende de borstvoeding zonder uit drukkelijk goedvinden van uw huis arts. 9. Bent u onder behandeling van een arts, neem dan geen ander ge neesmiddel in, dan hetgeen hij u heeft voorgeschreven. 10. Laat bij het vernietigen van een geneesmiddel geen spoor daar van achter (inhoud van verpakking verbranden of door gootsteen of toi let spoelen). Deponeer geen genees middelen in de vuilnisbak! 11. Werkt een geneesmiddel niet prompt, of blijft het effect van uw gebruikelijk geneesmiddel achter wege, raadpleeg dan onmiddellijk uw arts en probeer niet zelf iets nieuws. 12. Geef geen raad over genees middelen aan anderen, ook niet over het middel dat u zo goed geholpen heeft. Uw buurman heeft een ander lichaam dan u! Dr. H. W. Scalongne. „Pluimveekoiiingiii" uit Amerika komt naar Nederland ROTTERDAM, 19-8. De Ameri kaanse mevrouw Patricia B. Jackson -Jordan heeft de eerste prijs gewon nen in een wedstrijd voor het best bereide kalkoengerecht: een veer tiendaagse reis door Europa. Voor deze jaarlijkse wedstrijd van de Arkansas Pluimvee Federatie, waaraan uitsluitend huisvrouwen mogen deelnemen, bestaat bij het Amerikaanse publiek zeer veel be langstelling. Dit jaar volgden 18.500 toeschouwers de culinaire verrichtin gen van de 97 deelneemsters. Op de finale te Little Rock, Arkansas, werd mevrouw Jackson met het kal koengerecht „Festival" door de uit culinaire experts bestaande jury uit geroepen tot pluimveekoningin 1965. Haar prijs bestond o.m. uit een veertiendaagse reis door Europa, 2.000 en een garderobe naar eigen keuze voor hetzelfde bedrag. Zij zal bezoeken brengen aan Rome, Milaan Frankfurt, Amsterdam, Brussel en Londen. In Amsterdam zal zij in het Hil- tonhotel op maandag 23 augustus tijdens een lunch voor een groep voedingsdeskundigen het winnende gerecht presenteren. SPORT VOETBAL MEVO - Brouwershaven Zaterdag a.s. (morgen) treden Me- vo I en Mevo II op het sportpark „Bannink" te Zierikzee in het strijd perk tegen resp. Brouwershaven I en II. De aanvang van deze wedstrijden is om 4 uur. Ingezonden mededeling 120 km/u; 0-80 km/u in ±14 sec. „vingertop"-pooksctiakeling laag zwaartepunt groot remoppervl.:770 cm2 slaapbanken, laadvloer. nu met luxueuze kunstlederen bekleding SK0DA-DEALER: Aatobedrijf IJ. T. WANDEL, Deltastraat 10, Nieswerkerk, telefoon 482 „Boos, waarom?" Ze probeerde 'haar gezicht zo strak mogelijk te houden. „Welnee. We hebben tijdig ingezien, dat we niet hij elkaar pas sen. Missdhlien zijn we niet uit elkaar gegaan, zoals dat behoorde te zijn onder 'beschaafde mensen, maar daar zullen we nu maar niet (meer over vallen. We gaan nu onze eigen we gen en dat is wel zo goed. Dat we beiden bier zijn - 'een eigenaardige samenloop van omstandigheden, zul len we het imaar noemen - is een feit waarbij we ons neer moeten leggen. En ik stel het op prijs, dat je me rustig imijn éigen gang la'at igaam. Ik had trouwens niet anders van je ver wacht. We hebben gezellig gebab beld. Ga je mee naar binnen of blijf je nog hier?" Hij hield haar arm vast. Ze voelde zijn stevige greep. Eén ogenblik wel de er een koppige weerstand' in haar op, doch meteen onderdrukte ze die. Ik laat nre niet kennen, dacht ze. Ik geef mie vast niet bloot. „Is er nog dots?" „Inekewe hebben meer dan twee jaar met elkaar gegaan.ik 'ik ben een idioot geweest, ver leden jaar. Ik heb er spijt van, wer kelijk. Beteken ik dan helemaal niets meer voor je?" Een gevoel van triomf kwam in haar op. De grote Bert Hooghuis, de honderd procent, de bullebak in het pakhuis en de schrik van het perso neel, misschien ide verstandige Gees- je uitgezonderd1, hunkert nu naar zijn vroegere verloofde. Maar zo gemak kelijk gaat dat niet, vriend. Inwen dig brand ik van verlangen om je sterke armen om me heen te voelen. door G. DEUTEKOM En mijn lippen trillen van emotie, omdat ze zo graag door jou gekust willen worden. Ik zou niets liever willen, 'dan hier stil in je armen lig gen, uren adhter elkaar, ver van de andere mensen. En luisteren naar die lieve stem van je, zoals je vanmor gen van Jo Heenstra zei: Ons pech vogeltje. Aan 'de andere kant heb ik ook mijn trots, mijn eergevoel. Ik ben geen stuk speelgoed, 'dat je naar believen van je af kunt gooien en Weer opraapt, als dat zo in je kraam te pas komt. Ik 'ben Ineke Inkema, van verre afkomst de Friezin, dus koppig. Langzaam maakte ze zich los, rus tig, doo'h beslist. „Meneer Hooghuis", antwoordde ze op afgemeten toon, „het lijkt me ihier niet de juiste plaats, om een dergelijke vraag te stellen. We hebben beiden vakantie en 'ik gevoel er volstrekt niets voor om opnieuw te beginnen met het ri sico telkens weer ongenoegen en me ningsverschillen te hebben. We ken nen elkaar voldoende, nietwaar? Ik heb geen bezwaar tegen een babbel tje op zijn tijd. Per slot van reke ning zitten we in hetzelfde gebouw en slapen, als 'ik me niet vergis, zelfs op dezelfde verdieping. Het zal moei lijk zijn elkaar de hele 'dag te ontlo pen. Dat neemt niet weg, dat ik het wel op prijs zal stellen, wanneer ik u verzoek geen oude koeien meer uit de sloot te halen. Wat u nog voor mij betekent, is mijn zaa'k en daar laat ik me niet over uit. Overigens, er zijn hier enkele aardige, zelfs knappe jongens. Een mooie gelegenheid om wat nader kenntó met ze te maken. Ik ga nog een uurtje dansen. Tot ziens!" Een verblufte Bert Hooghuis bleef eenzaam op het terras achter. Hij Viel terug in zijn stoel, een sigaret opstekend. Terwijl 'hij er heftig aan trok, zei hij in zichzelf: Ik ben haar kwijt, voorgoed. Ze moet me niet meer. Iidioot, die ik geweest ben om ruzie te maken met 'het knapste en li'efste meisje uit Gouda Hoofdstuk 8. In tegenstelling tot de eerste nadht was Ineke ditmaal dn een diepe, vas te slaap geraakt. Hoewel ze Jo Heen stra aangeboden ha'd om ook deze nacht de slaapkamer met 'haar te de len, had het verlegen meisje er de voorkeur aan gegeven weer naar haar eigen kamer te gaan. Het lopen ging weer een beetje. Ineke had een nieu\ve zwachtel om de enkel gedaan en 'dit hielp merkbaar. Mischien was het morgen een heel eind beter, was haar veronderstelling. Tot ruim elf uur was ze nog in de conversatliezaal gebleven. Er waren frisse dranken gehaaid door de jon gens en Ineke werd uitgenodigd mee te drinken, wat ze niet afsloeg. Toen Evert Bastiaanse haar ten dans vroeg was ze dadelijk enthousiast. Ze ge noot de rest van de avond met volle teugen, was Bert Hooghuis volkomen vergeten, tot hij haar plotseling, toen een langzame wals ging draaien, op zijn beurt ten dans vroeg. Weigeren zou onbeleefd zijn en de anderen zouden er misschien wat achter zoe ken. Doch tijdens d'eze dans bleef ze ijzig kil, antwoordde nauwelijks, als hij tegen 'haar sprak. Ook tóen hij haar doordringend aankeek. sloeg ze haar ogen niet neer. Integendeel, ze beantwoordde zijn blik met een lich te spotlach, zodat voor hem de aar digheid cr gauw af was. Later zag ze hem bij de lege 'haard zitten met Van Aken en Schalkwijk, waar ze dronken en met elkaar een gesprek 'begonnen. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5