alles e kan met cetainMnr Ommekeer in Azië KASTEEL TE HUUR Nederlands meesterwerk: de Deltawerken Nederland is het gezondste E.E.G.-land ZIERIKZF.ESGIE NIEUWSBODE Donderdag 19 augustus 1965 Nr. 19838 BI IK DOOR HET WERELD Fototips: In het Indiase deel van Kasjmir, dut al sinds 1948 omstreden wordt, is eindelijk een guerilla begonnen. Bij de vorming van India en Pakistan uit het vroegere Brits-Indië zou het logisch geweest zijn dat heel Kasjmir bij Pakistan was gekomen, omdat het grootste gedeelte van de bevol king Mohammedaans is. Maar de vorst, een hindoe, had andere ideeën. Men heeft gevochten, er is gecon fereerd, echter zonder resultaat. Met het voorbeeld van Vietnam voor ogen heeft Pakistan besloten dat de enige oplosing is dat het In diase gezag in oost-Kasjmir van bin nenuit wordt aangetast, door gueril la's. tiet lijdt geen twijfel dat de ac tie vanuit Pakistan wordt gesteund en dat is jammer, tvant de juist wat beter wordende betrekkingen tussen India en Pakistan zullen nu wel weer terugkeren naar de staat van die op de rand van oorlog. Intussen is het moessonoffensief van de Vietkong pas goed losgebar sten. Guerillastrijders ondernemen aanvallen in. het midden van zuid- Vietnam, om te proberen het land in tweeën te snijden en de ingesloten Amerikaanse eenheden, die met het vliegen toch al zoveel last ondervin den van wolken en regenstormen, in de pan te hakken. Ook op het diplo matieke front is niet veel bereikt dat er toe kan bijdragen de spanningen in zuidoost-Azië te verlichten. Scekarno's triomf Tot vreugde van Soekarno is van de federatie Maleisië niet veel meer over na het uittreden (of liever uit stoten) van Singapore. Hij dankt dat aan het rassenpro bleem. Al bij de stichting waren de Maleiers ongerust dat de voor tach tig procent Chinese stad Singapore de inwoners van het eigenlijke Ma- kleintjes uitj& A.et bmn.en£3R.cl WASSENAAR. Vele Nederlan- ders, autoriteiten en mensen uit het zakenleven, hebben de ambassadeur van Indonesië en mevrouw Soedjar- wo Tjondronegoro op de door hun gegeven receptie te Wassenaar ge lukwensen aangeboden ter gelegen heid van de Indonesische onafhan kelijkheidsdag. DEN" HAAG. De U.S.S. Brown- son, een torpedojager van de Ame rikaanse marine, zai van 19 tot 22 augustus een bezoek aan Amsterdam brengen. HILVERSUM. De criminaliteit in Nederland neemt niet toe, er is eerder sprake van een daling; dit geldt ook voor de agressieve mes- drijven als mishandeling, doodslag, moord en voor zedenmisdrijven. Dit verklaarde drs. J. Tulkens, hoofd van het wetenschappelijk voorlich- tings- en documentatiecentrum van het ministerie van justitie in een vraaggesprek voor de radio. SCHIPHOL. Een 2000 jaar oude mummie van een Egyptisch kind is in een snel vier-motorig straalvlieg tuig van de Franse luchtvaartmaat schappij U.T.A. van Parijs naar Sydney gevlogen. Het stoffelijk overschot van het jaar 30 voor Christus overleden kind was afkom stig van een particuliere verzame laar in Engeland en was bestemd voor het Australische oudheidkun dige instituut in Melbourne. DEN HAAG. Bij het invoeren van zondagsarbeid in industrieën in Leerdam en "in Wormer, zullen werknemers die principiële bezwa ren hebben tegen werken op zon dag hiervoor niet worden aange wezen. Dit zegt minister Veldkamp (sociale zaken en volksgezondheid) in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Van Dis (SGP). GRONINGEN. De vliegdienst Schiphol-Eelde v.v., die door Schrei ner Airways wordt onderhouden, zal op 1 september worden gestaakt, zo heeft de Stichting Vliegvei-bindingen Eelde meegedeeld. LEIDEN. De Nederlandse orga nisatie voor zuiver-wetenschappelijk onderzoek heeft dr. F. J. M. Feld- brugge in Leiden een subsidie ver leend om gedurende ongeveer tien maanden aan verschillende Ameri kaanse universiteiten onderzoekin gen naar het Sowjet-recht in te stel len. DEN HAAG. Mevrouw Soedjar- wo Tjondronegoro, echtgenote van de Indonesische ambassadeur in Ne derland, heeft de Indonesische school in Den Haag officieel geopend door het doorknippen van een lint. VLAARDINGEN. In Vlaardin- gen, de voormalige hoofdstad van Holland, zijn door de Rijksdienst voor het oudheidkundig bodemon derzoek in samenwerking met de gemeenten Rotterdam en Vlaardin- gen, nabij het „Holy Ziekenhuis" weer enkele belangrijke bewonin gen uitgegraven. DEN HAAG. Het ministerie van economische zaken deelt mede dat de totale produktie van steenkool in Nederland in het tweede kwar taal van d't jaar 2,65 miljoen ton heeft bedragen tegen 2,94 miljoen ton in de voorafgaande drie maan den en 2,77 miljoen ton in het twee de kwartaal van 1964. De gemiddel de produktie per werkdag was resp. 43.400, 47.300 en 44.700 ton. MONSTER. Het onlangs opge richte „Algemeen Gesprekcentrum Gehandicapten" heeft 24, 25 en 26 september op het landgoed „Die Hooghe Hoenderbergh" in Groesbeek een bijeenkomst belegd voor allen die wezenlijk geïnteresseerd zijn in de problematiek van het gehandi capt-zijn anno 1965. VENSTER lakka geen kans zouden laten ook een stern in het kapittel te hebben. Vandaar dat premier tengkoe Ab- doel Rachman per sé drie stukken Borneo, te weten Noord-Borneo (Sa- bah), Serawak en het sultanaat Broe- nei, ook in de club wilde hebben: dan waren de merendeels mohamme daanse Maleiers in de meerderheid. Broenei bedankte voor de eer en vooral voor de financiële last die het rijke olieland te dragen zou krijgen, maar desondanks kon Maleisië goed anderhalf jaar geleden zijn historie beginnen met een niet-Chinese meer derheid. Toch kwam het tot rasse nonlus- ten, vooral in Singapore, waar de Chinese meerderheid meende dat ze te vaak werd overgeslagen als de federale regering van de tengkoe banen met invloed en verantwoor delijkheid had te vergeven. De pre mier van de stadstaat Singapore, Lee Kuan Jew, probeerde eerlijk de ras- senongelijkheid geen kans te geven en zijn partij was er een voorbeeld van, zoals onder meer enigszins bleek bij de verkiezingen. Vrüe haven Ook de economische redenen wa ren belangrijk voor het uittreden van Singapore. Men had gelast de Bank van China te sluiten, maar een van de eerste daden van de nu on afhankelijke regering van Singapore is geweest dit sluitingsbevel onmid dellijk ongedaan te maken. Een vrij haven mag immers met iedereen za ken doen? Toch moet Lee er rekening mee houden dat Rachman de drinkwater toevoer naar het als eiland hi de zee gelegen Singapore kan staken, maar Maleisië is nu behalve twintig procent van zijn goede tien miljoen inwoners vooral zijn voornaamste industrieel en zakelijk talent kwijt, plus de grootste inkomsten. Lee is links, zij het bepaald geen communist, al zijn er in Singapore genoeg communisten. En het pres tige van Peking is vooral door zijn kernbom in het oosten sterk geste gen, zodat betere relaties met com munistisch China wel eens snel kon den komen. Dit vooral is voor de wereld een ernstig gevolg van de scheiding, dat een sterk bolwerk te gen het opdringende communisme van Mao onbruikbaar dreigt te ivor- den. Wat indirect trouwens nog eens het belang onderstreept dat Mao's plannen voor Vietnam verijdeld worden. Negeropstand Achttienduizend man troepen heb ben uiteindelijk de politie van Los Angeles moeten helpen om een eind te maken aan een plotseling oplaai ende strijd in een negervoorstad, ivaarbij rond dertig doden vielen. Op die manier is de rust te herstellen, maar zo verandert men niets aan de omstandigheden die tot de onrust hebben geleid. De omstandigheden dat daar duizenden negers sociaal verkommeren in verkrottende ghet- to-achtige wijken. Het is niet zozeer een kwestie van stemrecht of ander bxirgerrecht, het is een kwestie van kansen en moge lijkheden om te werken en behoor lijk te wonen. Juist terwijl de staat California zich snel ontwikkelt tot niet alleen de volkrijkste, maar ook de rijkste staat der vijftig van de V.S., gaat daar de welstand van de negers achteruit. Los Angeles is een voorbeeld voor wat ook vele andere steden kan wachten - en zoals New York het al heeft meegemaakt in mindere ma te - als men de ontwikkeling er niet naar leidt dat de neger niet alleen naar rechten en plichten maar ook economisch en sociaal integreert. Te vrezen is slechts dat een programma dat hierop uit is ,al te laat is als er nu nog op grote schaal aan moet worden begonnen. Den Bosch krijgt groot vocalisten-concours •s-HERTOGENBOSCH, 18-8. Voor het twaalfde internationale vocalis tenconcours, dat van 6 tot en met 11 september in 's-Hertogenbosoh wordt gehouden, 'hebben 90 zangers en zan geressen ingeschreven - 28 sopranen, 14 alten/mezzosopranen, 28 bassen- baritons en 20 tenoren. Naast 20 deelnemers uit Nederland zijn er 16 uit Duitsland, II uit Engeland, 10 uit Amerika, 5 uit Polen, 4 uit Zwitser land, 3 uit Hongarije en Roemenië, 2 uit Argentinië, België, China, Frank rijk en Joegoslavië en 1 uit Austra lië, Bulgarije, Cuba, Israël, Italië, Luxemburg, Portugal en Schotland. Komend najaar verschijnt biografie Kon. Wil hel min DEN HAAG, 18-8. In het komende najaar zal bij uitgeverij Leopold te Den Haag een biografie verschijnen van koningin Wilhelmina, getiteld „Wilhelmina, prinses - koningin - prinses", en in opdradht van het mi nisterie voor cultuur,' recreatie en maatschappelijk werk geschreven door Henriette L. T. de Beaufort. Mevrouw de Beaufort is als histo rica o.m. bekend geworden door haar werk over Gijsbert Karei van Ho- gendorp, dat in 1950 werd bekroond met de prijs voor letterkunde van het ministerie van onderwijs, kun sten en wetenschappen. Zij heeft voorts boeken over Willem de Zwij ger, Rembrandt en Cornelis van Vol lenhoven op 'haar naam staan. Spoe dig na het overlijden van koningin Wilhelmina is mevrouw de Beaufort begonnen met het bestuderen en or denen van de omvangrijke stof. Sparen voor een eigen locomotief Een arbeider uan het stationnetje van Codigoro bij Ferrara, Cino Giu liani, heeft zijn hele leven gespaard voordat hij zijn droomwens in ver vulling kou laten gaaneen eigen locomotief tussen huis en honderd meier verder gelegen café. Hij heeft nu een locomotief model 1913 kun nen kopen voor 240,000 lire J440) en voor gebruik op de openbare weg geschikt gemaakt. Muandag is het vehikel onder grote pret van familie en vrienden in gebruik genomen en „Lijn Giuliani 59" gedoopt - Giuliani is 59 jaar. LAND- EN TUINBOUW Augurkenoogst begonnen VENLO, 18-8. De augurkenoogst in noord-Limburg, het belangrijkste produktiegebied voor de inmaak- augurken van ons land, is nu in volle gang. Op de Venlose groenteveilin gen werden dinsdag een half miljoen kilogram augurken aangevoerd. De prijs ligt in dit seizoen belangrijk hoger dan in het vorig jaar, dat met een totale produktie van ruim 18 miljoen kilogram augurken uit de bus kwam. Er werd voor de kleinste inmaakaugurken ruim f 2,70 per kilo betaald .terwijl de grofste sortering, de zogenaamde bommen, die in voor gaande jaren vaak door de klok lie pen omdat ze-de vastgestelde mini mumprijs niet opbrachten, voor rond 40 cent per kilo werden verkocht. Flitsen uit het buitenland FORT BENNING. Een Amerikaan se negersoldaat weigert al een week lang voedsel omdat 'hij niet naar Vietnam wil. Zijn superieuren heb ben echter 'bepaald dat hij toch uit gezonden zal worden en zich ook nog voor de krijgsraad zal moeten verantwoorden wegens 'het weigeren Van bevelen zich te voeden. NEW YORK. Oe Thant 'heeft de V.N.- begroting 1966 ingediend tot een bedrag van 116.737.110 dollar. Dit is ruim acht miljoen meer dan voor 1965. Oe Thant wil het perso neel met 455 man uitbreiden. CAIRO. President Nasser van Egypte vliegt morgen (vrijdag) naar Djeddah in Saoedi-Arabië voor een bespreking met koning FeisaI over Jemen, zo wondt van gewoonlijk be trouwbare zijde in Cairo vernomen. DJAKARTA. President Soekarno heeft ter gelegenheid van de twintig ste Indonesische onafhankelijkheids dag' in Djakarta een parade aan zich voorbij zien trekken, waaraan 100 duizend Indonesiërs deelnamen, ATHENE. De ambtenaar van het openbaar ministerie in ihet Griekse stadje Lamia, Ohristos Rachïotis, heeft een aanklacht ingediend tegen enkele hooggeplaatste Amerikaanse diplomaten, die volgens hem de mo rele aanstichters zijn van een ont ploffing 'die vorig jaar november na bij Lamia plaatsvond. MOSKOU. Het Russisch federaal hooggerechtshof heeft het hoger be roep afgewezen van de Britse lector Gerald Broeke, 'die op 23 juli jl. in Moskou tot 1 jaar gevangenisstraf en vier jaar 'dwangarbeid was veroor deeld wegens een poging ondermij nende lectuur in 'de Sowjet-Unie te verspreiden. NIEUW DELHI. Die Indiase com munistische partij iheeft de autori teiten der Verenigde Naties beschul digd van samenzwering met Paki stan en 'de terugroeping van generaal Nimmo, hoofd van de V.N.-waarne- mers in Kasjmier. PARAMARIBO. Bij de Surinaam se minister van onderwijs en volks ontwikkeling is een verzoekschrift ingediend voor de koninklijke raad voor culturele aangelegenheden. Het betreft een plan om te komen tot een cultureel vormingscentrum in Nickerie. PARIJS. Indonesië heeft zijn lid maatschap van de Wereldbank opge zegd, aldus een mededeling van de bank. De terugtrekking werd een feit toen een geschreven mededeling inzake een 'desbetreffende beslissing van de Indonesische regering in Pa rijs werd ontvangen. LOS ANGELES. Gouverneur Ed mund Brown van California heeft het nachtelijk uitgaansverbod opge heven, idat in verband met de onlus ten in de negerwij k Watts te Los Angeles was afgekondigd. MUNCHEN. Een hefschroefvlieg- tuig waarmee bezoekers van de in ternationale verkeerstentoonstelling in München een rondvlucht zouden maken, is kort na het opstijgen neer gestort. Van 'de inzittenden liepen de piloot en drie passagiers deels ern stige verwondingen op. WASHINGTON. Het Amerikaanse ministerie van handel heeft bekend gemaakt, dat de Amerikaanse beta lingsbalans over het tweede kwar taal van 'd»it jaar een overschot te zien heeft gegeven van bijna 300 miljoen dollar. GENEVE. De Verenigde Staten 'hebben, mede uit naam van Enge land, Canada en Italië, op de ontwa peningsconferentie een voorstel in gediend tot het sluiten van een ver drag ter verhindering van het ver spreiden van kernwapens, zo is in Genëve vernomen. MOSKOU. Na hel bezoek van vijf dagen, dat de Turkse minister Ur- guplu aan de Sowjet-Unie heeft ge- braoht, -is in Moskou een bekendma king uitgegeven. Hierin wordt onder meer opgeroepen tot handhaving dei- wettige rechten van de Turkse en 'de Griekse gemeenschap op Cyprus. Onbewust zijn wij Nederlanders toch allemaal wel een beetje trots op de grote naam. die ons land heeft op waterstaatkundig gebied. Wij zyn de meest vermaarde dijkenieggers en inpolderaars van de wereld. Het meest glanzende project, dat werke lijk alles slaat, vormen de Deltawer ken in Zeeland en Zuid-Holland. Wie wordt niet stil als hij weet, dat: In het Haringvliet bij Hellevoet- sluis in een bouwput een geweldige betonnen sluis wordt aangelegd met een lengte van 1050 meter. Over de Oostersehelde een brug wordt gebouwd van 5 km. lengte. DEN HAAG, 18-8. Nederland is het gezondste land van de E.E.G. Als gevolg van de „uitstekende ge zondheidstoestand" steekt de gemid delde levensduur van een Nederlan der 73 jaar - aanzienlijk boven het E.E.G.-gemiddelde van 70 jaar uit. In Italië is dit cijfer het laagst: 68 jaar, zo verklaart de E.E.G.-com missie in haar jaarlijkse verslag over de ontwikkeling van de sociale toe stand in de gemeenschap. Het hoofdstuk dat aan de bevol kingsontwikkeling is gewijd, ver meldt voorts dat de totale bevolking van de E.E.G. per 1 januari 1965 181,7 miljoen zielen beliep, tegen 179,5 miljoen op 1 januari 1964. Ne derland heeft niet alleen de langste gemiddelde levensduur, doch ook de sterkste bevolkingsgroei (1,4 bij een E.E.G.-gemiddelde van 1,2 °/o), het hoogste geboortecijfer (20,7 %it in 1964, E.E.G. 18,8 %>o) en het laag ste sterftecijfer (7,7 %n, E.E.G. 10.3 °/oo). Dalende neiging beroepsbevolking. De beroepsbevolking van de ge meenschap is in 1964 van 73,9 mil joen tot 74,2 miljoen gestegen - een stijging van slechts 300.000 tegen 700.000 in 1963. Deze dalende nei- FEUILLETON Ineke dacht: Wat moet ik daar nu op antwoorden? Als ik zeg: pret tig voor Geesje, denkt hij, dat ik jaloers ben. En ben ik jaloers? Be tekent Bert nog wat voor me? En als ik zeg: prettig voor jou, dan denkt hij, dat ik hem voor de gek houd. Ik zeg niets. Ze staarde voor zich uit. De me neer met het nare gezicht liep door het gras en keek naar de achter kant van het kasteel. Zijn handen in de zakken, een sigafet in de mond bengelend. Onafgebroken keek hij omhoog, naar links en naar rechts. Ik moet dat mannetje niet, dacht ze. Waarschijnlijk zou ik bang zijn in zijn gezeelschap. Ze wendde zich tot Bert en vroeg: „Wat vindt jij van dieeh.. die meneer daar?" Bert keek even in de aangegeven richting. „O, meneer Gorinne. Hij is herstellende van een ziekte. Ten minste, dat zegt hij. 't Lijkt me een louche figuur". De man slaakte het kijken naar boven. Toen hij de mensen op het terras ontdekte, draaide hij zich om en liep, nog steeds met de handen in de zaken, verder weg, naar de vijver. „En die meneer Van Dalen?" De ander haalde zijn schouders op. „Een stille. Al'le mensen zijn niet hetzelfde. Hij bemoeit zich met nie mand, evenmin als die schrijver en Het water is op sommige plaatsen 35 m. diep! Ondanks dat, is de bouwtijd door gebruikmaking van „prefab" betonnen elementen slechts 2Vi jaar. Het 1560 meter brede stroomgat in de Gi*evelingen is gedicht door middel van een kabelbaan? De dijk in do Oostersehelde plaat selijk wel 60 m. hoog en 2 km. breed moet worden? De bouwtijd is 25 jaar, de kosten f 2.500 miljoen. Duizenden arbei ders vinden er een beslaan. Een bezoek aan het titanen werk kan het 'beste beginnen in Hollevoet- sluis. Hier is een Deltamuseum waar ging heeft vorig jaar twee soorten oorzaken gehad: enerzijds de ontoe reikende arbeidsreserve in de Bene- luxlanden en Duitsland, anderzijds het afnemen van de vraag naar nieuwe arbeidskrachten in Frank rijk en Italië. In Nederland, België, Luxemburg en Frankrijk houdt de groei van de beroepsbevolking overigens min of meer gelijke tred met de natuurlij ke bevolkingsbeweging. De omvangrijke generaties van 1945 en later zijn nu zo langzamer- heid in het produktieproces opgeno men. Het verslag merkt hierby nog op, dat dit in Nederland veel snel ler is gedaan dan in de andere ge- meenschapslanden. De bisschop van Münster, dr. Höffner, zal op 3 september de nieu we Rijnbrug tussen Kleef en Emme rik inwijden voordat deze door de Westduitse minister van verkeer Seebohm wordt opengesteld. Door 'het overlopen van de Rio Santiago staan in het noordwesten van Mexico 'grote gebieden blank. Duizenden mensen moesten geëvacu eerd worden. 19 door G. DEUTEKOM meneer Schalkwijk. Ik neem aan. dat ze zich op hun manier vermaken". „En jij?" Hij daoht even na. De zorgvuldige Bert Hooghuis, dadht Ineke. Voor zichtig zijn woorden kiezend. „In aanmerking nemende, dat we al een nachtelijk avontuur beleefd hebben en het feit, dal jij er ook bent, moet ilc vaststellen, dat ik geen spijt heb van deze vakantiekeus". „Hoe ter wereld kwam je op het idee om dit ihiier te (huren? En waar is je wagen?" „Die InekeLaat ik maar be ginnen met je laatste vraag te 'be antwoorden, want je komt het toch op de een of andere mander te we ten. Overigens, ik veronderstelde, dat je ihet al wist". Ze 'keek hem met groter wordende ogen aan. „Waar heb je het over?" „Ik heb verleden jaar zomer een aanrijding gehad. Kort nadat wij. Nu ja, ik reed te hard en ik had een paar borrels op. Op de hoek, bij de Kleiweg kreeg ik een aanrijding. Stom natuurlijk, want het was niet nodig 'geweest. Een fikse boete en een jaar mijn rijbewijs kwijt". Ineke keek hem geschrokken aan. „Waren er persoonlijke ongelukken?" „Nee, gelukkig niet. Natuurlijk flink wat blikschade bij de ander en mijn wagen zo ongeveer totaal loss". „Had je.had je jezelf niet be zeerd?" ondermeer door een film een goed inzicht van het karwei kan worden gekregen. Wie dit stuk Hollands glori»- foto grafisch wil vastleggen kan liet bes te niet te lang met oen tocht wach ten. Nu immers is de gehele sluis in het Haringvliet nog droog. Nu zijn arbeiders nog bezig met het monte ren van brugelemenent in de Ooster- sehelaV. Goed weer is de fotograaf wel wenselijk. Hot is zeker ook aan te bevelen wat filters te gebruiken. Hoe mooi wit kan beton afsteken te gen een heldere blauwe lucht als een rood of oranje filter voor de lens is gezet. Ook Zeeland zelf met zijn blonde duinen, pittoreske stadjes (hot gas licht van Vecre!) en imponerende staaltjes oude architectuur is bijzon der fotogeniek. Nergens krijgt men bovendien nog zoveel oude kleder drachten te zien. In de Pakistaanse gebieden La hore en Pesjawar zijn verscheidene gevallen van cholera geconstateerd. Men is met de inenting van de be volking begonnen. In de Siciliaanse plaats Clatani- sette vertonen 700 mensen vergifti gingsverschijnselen na het eten van slagroomgebakjes. 108 personen moesten in een ziekenhuis worden opgenomen, doch 'hun toestand is niet ernstig. Zend lijd voor C.P.N. DEN HAAG. 17-8. De regerings commissaris voor het radiowezen heeft een rooster vastgesteld voor de uitzending van de politieke partijen in de periode van 30 augustus 1965 tot 3 juli 1966. Voor de radio-uitzendingen blijft de zendtijd van 18.20-18.30 op maan dag t.m. donderdag gereserveerd voor de acht politieke partijen, die reeds over zendtijd beschikten. De C.P.N. krijgt zendtijd op vrijdag om de veertien dagen van 18.20-18.30 over Hilversum II. De televisie-uitzendingen van de politieke partijen blijven geplaatst op maandag van 20.20-20.30 over Nederland I. Aan de lopende en vol gende reeksen van uitzendingen van de onderscheiden politieke partijen wordt een uitzending van de C.P.N. toegevoegd, zodat elke partij een maal per negen weken zal uitzenden. „Een paar sdhrammetjes. Dat was allemaal 't ergste niet. Ze rokendat ik gedronken had. Daar hing ik op". „Ik 'heb je wel eens gewaar schuwd". Hij knikte. „Ik weet het, Ineke. Er is geen enkele verontschuldiging aan te voeren. Of 'het zou zijn, dat eh. „Dat je de smoor in had over mij. Welja, geef mij achteraf de schuld maar". „Nee, dat bedoel ik natuurlijk niet" voegde hij er 'haastig aan toe. „En fin, over een maand krijg ik m'n rij bewijs weer". „Waren ze thuis niet nijdig? Je vader?" „Iedereen. Zelfs Geesje. Had u maar niet zo stom moeten zijn, was haar commentaar, toen ik het ver telde. Ze hadden u een paar weken moeten opbergen. Ja. dat zei ze ook nog". „Nee.... Zei ze dat allemaal?" Ineke keek hem stom verbaasd aan. Bert kni'kte bevestigend. „Ik zei je toch al. dal ze'helemaal tyranniseert? Eigenlijk heeft ze gelijk. Hel was stom, maar jahet is gebeurd". Hij zuchtte. Ineke 'keelt 'hem onderzoekend aan. Bert is veranderd, was haar oordeel. Zou Geesje dat voor elkaar gekre gen hebben? En gemakkelijke tante was ze in ieder geval niet. En ze had maling aan iedere baas. had ze zelf gezegd. Misschien ook door die aan rijding. „Hoe deed je je werk, toen je je rijbewijs kwijt was?" „O. ik heb een chauffeur. Je kent hem niet. Hij is in september verled- den jaar gekomen. Een beste jongen" Ze stond op. „Ik ga naar binnen. Het begint fris te wonden". Terwijl ze een paar stappen deed. voelde ze zijn hand op haar arm. „Ben je nog boos op me, Ineke?" (Wordt vervolgd) ingezonden mededeling Levensduur van Nederlander boven het gemiddelde

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 7