Goede afzetmogelijkheden voor champignons uit Sirjansland Oosterlandse ijsbaan deze winter gereed? Troon gevonden van Karei de Grote Acht weken voor provo's Nieuw succes voor Zierikzeese wielrenner Enige bedrijf op Schouwen-Duiveland (Van onze verslaggevers) Sinds februari kan men aan de Hogeweg dit bordje vinden. (foto's Zierikzeesche Nieuwsbode) SIRJANSLAND, 18-8. „Wat ik do© is eigenlijk pionierswerk. Het is dus min of meer een experiment, dat kweken van champignons". Pit zijn de woorden van de heer N. Donselaar te Sirjansland, sinds fe bruari eigenaar van de eerste (en enige) champignon-kwekerij op Schouwen-Duiveland. Als buiten staander vraag je je natuurlijk di- rekt af hoe iemand er toe komt om een champignon-kwekerij op te zetten in een gebied dat totaal on bekend is met deze teelt. De heer Donsclaar heeft blijkbaar op deze vraag gerekend, want laconiek antwoordt hij: „Ik luisterde op een keer naar de radio en hoorde een causerie over het kweken van champignons. Ik dacht: dat is wel iets voor mij en toen ben ik be gonnen om als bijteelt champig nons te kweken". Koelcel Nu vereist 'het kweken van cham pignons natuurlijk een bepaalde ac comodate. De heer Donselaar, die oorspronkelijk uit de provincie Utrecht afkomstig is en enkele jaren geleden een gemengd-fooerenbedrijf aan de Hogeweg te Sirjansland kocht begreep dit en richtte zijn aardappel- koelcel in tot een kweekcel voor champignons. Op onze vraag of er aan het kweken van champignons bepaalde voordelen zijn verbonden, antwoordt de iheer Donselaar: „Als belangrijkste voordeel zou ik de vrije handel die in deze sector be staat willen noemen. Ik hoef althans in Zeeland, geen rekening te houden met een veiling en kan de champig nons rechtstreeks aan 'de consument verkopen". Veel belangstelling En met dat verkopen gaat het mo menteel heel goed. daar'in Sirjans land. Momenteel kan de heer Don selaar zelfs niet aan de vraag vol doen, zodat enkele afnemers teleur gesteld moeten worden. Het zijn voornamelijk de hotels die interesse hebben voor de champignons, al komt het ook wel voor dat particu lieren belangstelling tonen. Dat het kweek-produkt uit Sirjansland van goede kwaliteit is, blijkt wel uit de aanvragen, o.a. uit Goeree-Ovorflak- kee en Rotterdam. Arbeids-lntensief Voor er echter aan verkopen kan worden gedacht, dient het predukt eerst gekweekt *e worden en dit is een intensieve bezigheid. Alles be gint met het uitzaaien, hetgeen ge schiedt met zaad dat de heer Donsc laar speciaal uit Valkenburg betrekt, waar een grote Franse firma een fi liaal heeft. Ongeveer vijf weken na het uitzaaien kan het produkt wor den afgeleverd. De champignon is een schimmel, waarvan het mi'yckun (een dradenstelsel dat dienst aoet als wortel) zich na enkele weken door een ondergrond van o.a. mest boort. Deze mest kan geen gewone stalmest zijn, aangezien deze teveel amoniak bevat, waardoor ze onge schikt is voor champignonteelt. De goede temperatuur voor de champig nons varieert van 14 tot 16 graden. Subsidieverzoek In de grote 'bedrijven wordt de temperatuur geregeld door ingewik kelde apparaten. De heer Donselaar doet het, voorlopig althans, met een voudiger middelen, 'hetgeen niet wil zeggen dat hij niet denkt aan bc-- drijfsuitbreiding. Een verzoek om subsidie is al onderweg en wanneer dit resultaat mocht hebben hoopt de heer Donselaar met het geld zijn oude koelcel te moderniseren of een nieuwe te bouwen. Momenteel is het zover nog niet, al kan al wel gecon stateerd worden dat Schouwen-Dui veland een belangrijk afzetgebied voor champignons 'kan gaan vormen. Dat vindt ook de heer Donselaar, die er eohter onmiddellijk aan toevoegt: „Och, wat we nu doen is eigenlijk nog maar pionierswerk". De heer Donselaar toont zijn kweek-produkten. OOSTERLAND, 19-8. Reeds vo rig jaar werd er in de gemeente raad van Duiveland het plan bespro ken tot aanleg van een ijsbaan in Oosterland. Tot cp heden werd er schaats ge reden tijdens vorstperiodes op de vij vers van het voormalige jachtslot „Het Heerenhof" of op plassen, ge legen in de nog verder van het dorp verwijderde aanwas. Er kleefden hieraan echter verschillende bezwa ren. In de eerste plaats had men met brak cf zout water te doen, zo dat het veel te lang duurde eer men de schaatsen onder binden kon en ten tweede waren de genoemde rij plaatsen moeilijk te bereiken, voor al de Hofvijvers, inzonderheid voor de wat oudere personen, omdat niet alleen de Hofgracht moest worden overgestoken, doch ook de hoge dijk. Thans is er door het gemeentebe stuur een plan met kostenraming aangevraagd en verkregen bij de Ned. Heidemaatschappij voor het aanleggen van een ijsbaan achter de bejaardenwoningen aan de Sint PIEREN- VERSCHRIKKER In Ouwehands Dierenpark heeft men een eigen kweek waaruit de be woners van het aquarium worden gevoerd. Sedert de komst van de sidderalen, die verschrikkelijk vraat zuchtig zijn gebleken, kwam er op een kwade dag een einde aan de pie- renvoorraad. Verzorger Van de Wijngaard moest van de nood een deugd maken .Hij zat uren op mest- pluizen te zoeken naar wormen, tot dat hij er zó schoon genoeg van kreeg, dat de directie noodgedwon gen besloot de wormen bij kilo's te gelijk aan te kopen. Maar ook dat gaf moeilijkheden, want nadat alle zand en bagger was verwijderd, bleek er nog een handjevol pieren over te blijven. Dierenverzorger Baardman, die van het pierenpro- bleem hoorde, kwam toen met een heel ander idee. Hii lanceerde de elektrische pierenvanger! Een kabel met aan het uiteinde een koperen buis, waaraan een geïsoleerd hand vat werd bevestigd, bleek de oplos sing te brengen. De kabel werd on der zwakstroom gezet, de koperen buis in de grond gestoken en het resultaat was verbluffend. Op een vierkante meter rondom het instru ment kruipen de wormen als padde stoelen uit de grond. Van de Wijn gaard heeft ze zo maar voor het op scheppen. Zodra de stroom wordt in geschakeld begint overal het gras te bewegen. Zó krioelt het van de „ge- prikelde" pieren. De sidderalen, die ook al met elektriciteit te maken hebben, kunnen nu hun buikjes dik en rond eten met elektrisch gevan gen wormen. Volgens de grote Van Dale is een pierenverschrikkertje een borrel. Bij Ouwehand is niemand meer die daaraan denkt wanneer er over pierenverschrïkker wordt ge sproken. Integendeel, iedereen krijgt daar dan de kriebels! Joostdijk in de onmiddellijke omge ving van het sportterrein: „De Sa- ële", waar vroeger de Engelse Weel was gelegen. In vroeger tijden werd op deze weel door de kinderen schaatsenrij den geleerd. De ijsbaan De nieuwe ijsbaan krijgt een grootte van ongeveer 3850 m". In de tijd dat de baan niet als zodanig in gebruik is, 's zomers en bij zachte winters kan ze als speelweide voor de kinderen dienst doen, omdat het water kan worden afgevoerd. Het plan is om een waterdichte bodem bedekking aan te brengen op een diepte van 70 cm van geplakte ba nen plastic folie. Rond het terrein wordt een dam of kade opgeworpen met een hoogte van 50 cm. De bo dem van de baan komt 20 cm bene den het maaiveld te liggen. Voor de waterafvoer worden onder het ge hele terrein, rustend op de plastic bodem, draineerbuizen, eveneens van plastiek gelegd. Acht rijen in de lengte die uitmonden in een plastic- buizenrij van 8 cm doorsnee, welke op haar beurt het water weer af voert in een in de onmiddellijke na bijheid gelegen sloot. Getracht zal worden, om zodra de goedkeuring van Ged. Staten binnen is, met de aanleg te beginnen, zodat even tueel reeds bij het a.s. winterseizoen de baan gebruikt kan worden. Zo als bekend heeft de gemeenteraad voor deze werkzaamheden een cre- diet van f 16.000,beschikbaar ge steld. SPORT K.N.V.B.-bestuur Zeeland In de vacature, ontstaan in het be stuur van de K.N.V.B. afdeling Zee land, na het vertrek van de heer J. Allaart naar Amsterdam, is voor zien. Bij erikele carïdïdaatstelling werd tot secretaris gekozen de (heer Joh. Geers te Middelburg. ATLETIEK Esther Goedhart-Schot niet nationale ploeg naar Parijs Bij de Nederlandse kampioen schappen te Gron'in'gen behaalde Esther Goedhart-Schot, lid van at letiekvereniging „Delta Sport", een zilveren medaille bij het diökuswer- pen. Zij kwam 'bij het nummer ko gelstoten in bezit van een 'bronzen medaille. Op 4 september a.s. zal zij met de nationale ploeg te Parijs uit komen tegen Frankrijk. ROTTERDAM. De politierech ter in Rotterdam heeft woensdag een deelnemer aan de recente no zemrelletjes in het zuiden van de maasstad veroordeeld tot achtweken hechtenis onvoorwaardelijk wegens verzet tegen de politie. Delft wordt harmonicas tad DELFT, 18-8. Deelnemers uit veertien landen zullen wed ijveren op de wereldkampi oenschappen mondharmonica te Delft van 24 tot 26 septem ber. Met 40 solisten, 12 trio's en 6 speelgroepen bereiken de dit jaar te houden wereldkam pioenschappen georganiseerd door de Federation Internatio nale de l'Harmonika, een re corddeelname. De kandidaten hebben meestal de nationale titel behaald en meten nu in Delft hun muzikale prestaties op internationaal niveau. Op het programma staan hoofdza kelijk werken van moderne componisten. Ralimuizen AMSTERDAM, 18-8. Inspec teurs van de keuringsdienst van waren voor Amsterdam belast met het toezicht op de levensmiddelen hebben in de maand juli honderd partijen afgekeurd. Daarbij waren dui zend staafjes zwart-wit, zes honderd flacons zwart-wit, tweeduizend zakjes suikerwerk en driehonderd staafjes drop „bezet met uitwerpselen van muizen". Minister Biesheuvel opent landbouwpraktijkschool KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Gameren: S. de Jong, Houten (U.); te Ransdorp (toez.) 'kanidi. C. Meijer, Amsterdam. Aangenomen naar Santpoort, pred. v.b.w. )past. prov. ziekenhuis) (toez.): K. J. F. Keunünig, Oostzaan. Bedankt voor Herkingen (toez.): kand. D. v. Viliet, Kolharn. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Monte Alegre (Brazi lië): H. D. v. Derksen, Hilversum. Ohr. Ger. Kerken Tweetal te Rotterdam-Z.M. de Boei-, Amsterdam-N. en J. P. v. d. Boomgaard, Sneök; te Werkendam: M. Baan, Zeist en H. C. v. d. Ent, Mid'delharnis. MARKTBERICHTEN Centrale veiling Middelharnis Veiling van woensdag 18 augustus 1965. Dufob. Princessen f 54-64; Andijvie f 29-34; Bloemkool A f50, B f 33- 36; Tomaten A f 55-62, B f 53-60, C f 34; Komkommers f 16-32; Stok- snijbon'en f 103; Prelude f 37-41; Kassnijibonen f 97-121. Frankenthaler f 326; Stark Ear liest f 20-32; Beauty of Bath f 16- 18; Reine Cl'oude d' Ouillins f 114; Reine Oloude v. Sdhouwen f 130; Ontario f 101; Washington f 60-83. Eigenheimers grove f 10-10,40, middel f 16-17,90, II f 13,50-15,50; Bintje grove f 18,80-21,50, 50/op f 18,40, middel f 14,80-16,80; Doré middel f 15,40; Voeraardappelen f 2,80 Aanvoer 150.000 'kg. Bijna duizend ziekenhuisdokters in Israël zijn woensdag in staking gegaan wegens looneisen. Alleen dringende -gevallen worden nog be handeld. Ingezonden mededeling Wilt U „goedkoop" rijden in een „dure" auto Dat kan; leest U maar Neem een Mercedes-Benz Diesel. Bij een kilometeraantal van circa 30.000 per jaar, rijdt U daarin net zo goed koop als in een benzinewagen van 7 a 8.000 gulden. Maar dat is dan ook de enige overeenkomst tussen een middenklasser en een Mercedes- Benz Diesel. De Mercedes-Benz Die sel geeft U alle ruimte, comfort en representativiteit die nu eenmaal bij dit beroemde merk horen. Wie veel rijdt en goed rekent, koopt een Mer cedes-Benz Diesel. Rijdt U meer dan 30.000 km per jaar, dan wordt hij steeds goedkoper. Voor de hogere aanschaffingsprijs heeft de dealer nu ook een oplossing via de gespreide betaling. Bel de dealer: Gilijamse, Renesse (telef.. 01116-370) en deze maakt gaarne een afspraak met U voor een proefrit. PADERBORN, 18-8. Na een onder zoek van vele jaren is in de kathe draal van Paderborn, in Noordryn- Westfalen, een troon gevonden, waar- vanaf Karei de Grote, volgens ar cheologen, in 799 zijn rijk heeft ge regeerd. Zoontje van toerist speelde met vuur: boerderij in brand HEERLEN, 18-8. De brand, die de •historische Vrankhoeve in Heerlen heeft verwoest, is •ontstaan doordat een 8-jarig Zoontje van een in de -hoeve logerende Amsterdamse fami lie, met vuur heeft gespeeld, zo 'heeft de recherche in Heerlen meegedeeld. De schade wordt door de brandweer op 100.000 gulden geschat. De vader van het jongetje is voor wettelijke aansprakelijkheid verzekerd, maar d'e grootte van de verzekering dekt de schade maar voor eer. deel. GEMEENTE DUIVELAND Burgerlijke Stand en loop der bevolking over de maand juli Geboren: 12. Peter Johannis, z. van C. van Sas en J. A. Heijboer (Nieu- werkek); 9. Jacoba, d. van M. Ren tier en C. J. Looij (Nieuwerkerk); 18. Jacoba, d. van W. Kooijman en W. Verwoert (Nieuwerkerk); 31. Maria Janna, 'd. van C. v. Dijke en M. A. Roks (Oosterland). Overleden: 4. Maatje Flikweert, 71 jr., ecfhtg. van C. Rentier (Nieuwer kerk); 19. Cornelia Abrahamse, 71 jr. (Oosterland); 24. Jacobus Corne lls van den Boséh, 3 jr. (Ouwerkerk). Gehuwd: 2. Hen'dirik D. Hage, 34 jr. (Oosterland) en Johanna C. van Westen/brugge, 24 jr. (Zieri'kzee)9. Johannes van Oeveren, 25 jr. (Kort- gen'e) en1 Jozina E. Geluk, 22 jr. (Nieuwerkerk). Ingekomen: 8. N. W. Bil van Zie ri'kzee (Nieuwerkerk)14. E. Rentier van Koudekerke (Nieuwerkerk); 16. C. J. Geluk van. Deventer (Nieuwer kerk); 20. C. Francke van Nieuw en St. Joosland (Oosterland); 20. J. A. M. Onderdondk van Vlissingen (Oos terland); 22. J. C. v. Westenbrugge van Zierikzee (Oosterland); 16. J. E. Capelle van Bruinisse (Oosterland); 28. P. J. Emok van Zieri'kzee (Ouwer kerk). Vertrekken: 5. N. Mak (Nieuwer- keik) naar Vlaardingen; 9. M. F. v. d. Meijden (Nieuwerkerk) naar Den Haag; 9. A. P. Sijri'er (Nieuwerkerk) naar 's-Gravenlhage; 19. J. E. Geluk (Nieuwerkerk) naar Kortgene; 19. W. van Dijke en gezin (Oosterland) naar Zwijndredht; 19. E. M. C. Dijks hoorn (Nieuwerkerk) naar Maasland; 19. J. Goudswaard (Oosterland) naar Vlaardingen; 31. M. Verstraaten en gezin (Oosterland) naar Bruinisse. DEN HAAG. 18-8. Mr. B. W. Bies heuvel. minister van landbouw en visserij, Ml op 9 september in Em- melcord de landhouwpraktjjkschuol clfltleel openen. De praktijkschool sluit aan bij het lager, middelbaar en hoger land bouwonderwijs voor akkerbouw en gemengd bedrijf. Een week lang zijn de cursisten in Emmeloord. De school startte vijf jaar geleden. Zij telt thans tien instructeurs, toerei kend voor veertig cursisten per week. Verwacht wordt dat de school zich nog zal uitbreiden. Daarbij is rekening gehouden bij de nieuw bouw. Begin dit jaar werd het nieuwe complex in gebruik genomen. De nieuwbouw bestaat uit een lo- geergebouw met 60 bedden, een wo ning voor de beheerder, een onver harde werkhal van 60 bij 40 meter, kantoorgebouwen, filmzaal, biblio theek, een hal voor de 21 tractoren, een hal voor tientallen werktuigen als ploegen, cultivators, eggen, rol len, zaai- en pootmachines, mestver- spreiders, bietenkopper, -lichter en -rcoier, maaidorser, zelfbinder, hooi- bouwwerktuigen e.d. en een reeks stallen o.m. voor de vier paarden. Twaalf hectare De school beschikt over twaalf hectare grond. De leerlingen werken bij goed weer op dit land of op het land van de boeren in de polder. Bij slecht weer gaan de lessen - geen demonstratie-onderwijs - door in de werkhui. Ter gelegenheid van de officiële opening van de landbouw-praktijk- school houdt de minister van land bouw en visserij een rede. Voorts zullen ruiterdemenstraties en een drumband- en jeugdorkestshow wor den gehouden. AMSTERDAM, 18-8. De Amster damse politierechter, «nr. G. H. No- mes, heeft woensdagmiddag tegen vier jongelui, die 'betrokken waren bij de rel in de nacht van zaterdag op zondag bij het beeld van het Am sterdamse Lieverdje in do Spuistraat te Amsterdam, wegens belediging van het openbare gezag, met name de Amsterdamse politie, veroordeeld tot acht welken gevangenisstraf, waarvan vier wegen voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Hij beval voorts de onmiddellijke ge vangenneming van de jongens, de 19-jarige scholier E. E. uil Zaandam, de 18-jarige scholier E. C. B. uit Amsterdam, de 24-jarige kantoorbe diende C. Ch. B. uit Amsterdam en de 24-jarige kantoorbediende H. P uit Nijmegen. De officier van justi tie, mr. H. W. P. tde Vries, had een gevangenisstraf van tien weken, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, geëist. Eervolle tweede plaats in nieuwelingenwedstrijd (Van onze sportverslaggever). ZIERIKZEE, 19-8. Wim Evertse, de Zierikzeese wielrenner die de laatste tüd steeds meer bekendheid gaat krygen, heeft opnieuw een fraai succes aan de toch reeds lange lijst toegevoegd. In een bijzonder levendige en aan trekkelijke wedstrijd voor nieuwe lingen ever een afstand van 70 km begin deze week te Breskens is hij er op bijzonder fraaie wijze in ge slaagd beslag op de eervolle 2e plaats te leggen. De grote animator in deze wed strijd was ongetwijfeld Versluijs uit Lexmond, die er tot tweemaal toe in slaagde te ontsnappen. Meer dan een groot aantal premies leverde dit hem evenwel niet op. Daar deze wedstrijd ook mee telde voor de Zeeuwse wielercompetitie verloren die nummers één en twee in deze competitie, Wim Evertse en Jan Kie vit, elkaar geen moment uit het oog. Wim, die in deze wedstrijd weer uit stekend draaide, was steeds attent als zijn naaste concurrent probeerde een 'beslissing te forceren. Tussen de bedrijven door slaagde Evertse er nog 'in vier premies te bemachtigen. Vier ronden voor het einde viel de beslissing, toen Wouters er in slaag de weg te sprinten, waarna het pe loton stil viel. Met 20 sec. voorsprong slaagde Wouters er dan ook in deze ronde te winnen. Bijzonder spannend was de strijd om de volgende ere plaatsen In de laatste 'bocht voor de finish schoten Kievit en Beun als eersten naar voren. De attente Evertse zag precies een gaatje lus sen deze twee renners. Een prachtig duel volgde hierna tussen Evertse en Kievit, waaruit Wim als winnaar te voorschijn kwam, waarmee hij weer één puntje op zijn naaste rivaal uit liep. Adrie Wurth, die uitstekend meedraaide, had de pech een lekke band te 'krijgen, waardoor hij op dat parcours van 1100 m. meteen was uitgeschakeld. De volledige uitslag was: 1. A. Wouters, Zundert, de 70 km. in 1 uur 45 min.; 2. W. Evertse, Zierikzee; 3. J. Kievit, Borssele; 4. Schipper, Bres kens; 5. P. Oomen, Breda; 6. Ver sluijs, Lexmond; 7. J. v. d. Berg, Hoeven; 8. J. Beun, Biervliet; 9. P. de Zoete, Baarn; 10. C. Koeken, Achtmaal. Warmte in Pynacker Zaterdagmiddag namen Evertse en Wurth deel aan een wedstrijd te Pijnaclcer. Evertse had in deze wed strijd nogal wat af te rekenen met de warmte waardoor hij niet zo ge makkelijk .draaide als wij van hem gewend zijn. Toch slaagde hij er in de sprint van het peloton te winnen, wat hem nog een eervolle 5e plaats opleverde. V. d. Burg, Zukfwijk, Jongeling en v. Wegen, die in deze volgorde eindigden, waren eerdér in deze wedstrijd ontsnapt. A.s. zater dag en zondag wordt te Terneuzen en Oostburg weer -een wedstrijd' ge reden voor nieuwelingen welke mee telt voor de Zeeuwse wielercompe- titie. uitstekend op dreef Burgenieestersgezin helpt bij arrestatie van inbrekers ALPHEN AAN DE RIJN, 18-8. Dank zy de hulp van de burge meester van Alphen aan de Ryn, de heer Z. Bruins Slot, zyn vrouw LAND- EN TUINBOUW Grondonderzoek en bemesting Het hoogseizoen voor het nemen van grondmonsters voor het vast stellen van de bemestingstoestand en het daarop baseren van de be mesting in de komende vijf jaar staat weer voor de deur. Zeer veel grondmonsters worden genomen in de stoppel, dat wil zeggen zodra het graan is gemaaid. Voor de percelen waarop de laats te vier jaar geen onderzoek heeft plaatsgevonden is dit onderzoek spe ciaal van belang omdat er dit jaar relatief veel uitspoeling van plan- tenvoedingsstoffen heeft plaatsge vonden als gevolg van de overmatige regenval. Vooral op de lichtere gron den zal veel kalk, kali en magnesia zijn weggespoeld uit de bouwvoor naar diepere lagen, waardoor ze praktisch als verloren moeten wor den beschouwd voor de plantenwor tels. Voor de boeren betekent dit een extra strop naast de oogstder- ving als gevolg van het slechte weer. Toch zal de bemestingstoestand weer op peil gebracht moeten worden, wil de grond - althans wat de bemes tingstoestand betreft - de komende jaren een goede oogst geven. Zeeivier als meststof Speciaal in Engeland en Ierland neemt het gebruik van zeegras als organische meststof meer toe. Vooral in de tuinbouw behaalt men er goe de resultaten mee, aldus „De Tuin derij". Het verbruik steeg in 1964 met. niet minder dan 20 procent. Deskun digen zijn van mening", dat er nu al voor het verkrijgen van zeewier, speciaal langs de Ierse kust, een soort roofbouw wordt gepleegd, zo dat binnen enkele jaren de aanvoer wel eens kleiner zou kunnen zijn dan men nu vermoedt. en drie zoons heeft de politic van die plaats de afgelopen nacht twee inbrekers op heterdaad betrapt. De 22-jarige J. K. O. en de 21-ja- rige J. van der S., beiden uit Alphen aan de Rijn, waren vannacht het kantoorgebouw van het Vogelpark Avifauna binnengeslopen met het doel de kassa iets lichter te maken. Vanuit het burgemeestershuis, dat recht tegenover dit vogelpark is ge legen, zag een van de zoons het tweetal om het gebouw heensluipen. Hij waarschuwde direct zijn vader, die als hoofd van de politie snel maatregelen namen. Na het bureau ingelicht te hebben, ging de burge meester, vergezeld van zijn echtge note en drie zoons, naar het kantoor gebouw van het vogelpark. Met zijn vijven „omsingelden" zij het ge bouw in afwachting van de gewaar schuwde politie. Toen die arriveer de behoefde zij slechts naar binnen te stappen om beide mannen te ar resteren. Een onderzoek heeft inmiddels uitgewezen dat het tweetal tevoren eveneens een bezoek had gebracht aan het kantoortje van het open lucht. zwembad De Hoorn en aan een bedrijfstechnisch adviesbureau. Alhoewel er hier wel veel vernie lingen zijn aangericht, bedroeg de buit slechts dertig gulden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2