lil plaats van verrekijker werd luchtbuks up kluut gericht Moord op kind De lawineramp in Argentinië STREEKNIEUWS Jonge paartjes per boot naar het stadhuis Hollandse student in Engeland gedupeerd na twee en een half jaar opgelost Onverlaat wa» actief bij inlagen van Koudekerke Een beeld van de ruitershow op de Beatrixweide ie Haamstede. Ook dit jaar waren er veel bezoekers, al was in vergelijking met vorig jaar de belang stelling iets minder. Maandagmorgen kwamen enige jongelui uit Burgh-sJuLs bij de voor zitter van de Vogelwacht aan de deur met onder hun arm een jonge kluut. Het dier was door onverlaten met een luchtbuks raak geschoten en de kogel vernielde een zijner vleugels. De misselijke streek werd gepleegd in de Inlagen bü Koude kerke vanuit een auto. AL enige jaren geeft de Vogel wacht met fraaie bordjes aan welke vogels men op diverse plaatsen langs de zeekust van Schouwen-Duiveland te zien krijgt. De Vogelwacht heeft dikwijls genoeg gesteld dat men vanuit de auto's op de zeedijk bij Koudekerke een prachtig uitzicht heeft op de aldaar vertoevende klu ten, mits men er niet stopt, want dat is verboden. Tallozen hebben hier dan ook met een kijker gewapend genoten van het prachtige beeld dat de kiuut met zijn wit-zwart ge kleurd vederdek hen biedt. Vooral buitenlanders waaronder Engelsen vinden het een uniek plaatsje van vogelrust. En nu heeft plotseling een of an dere onverlaat inplaats van een kjj- ker een buksloop op deze prachtige vogels gericht met het hierboven beschreven gevolg. De Vogelwacht adviseerde om het jonge dier in de Inlaag bij de hoeve „De Zeeuw" te zetten waar het be ter aan de kost zal komen dan er gens in een hok. Zieke torenvalk Zondagavond trok de voorzitter der Vogelwacht er nog eens op uit naar een vreemde vogel die ergens op een ballustrade van een boeren woning zat. Daar aangekomen bleek de vogel inmiddels van plaats te zijn veranderd en in de garage onder de auto te zijn geki'open. Daar was het gemakkelijk hem te vangen. Het was een torenvalk die kennelijk ziek was. De vogel werd meegeno men en thuis goed verzorgd. Maan dagmorgen lag de torenvalk dood en het was duidelijk te zien dat hij een zware strijd had gestreden om toch in leven te blijven doch hij is de krampen niet te boven gekomen. De oorzaak ligt hoogstwaarschijnlijk in vergiftigd voedsel. De vogel werd opgestuurd om na te gaan wat de juiste doodsoorzaak is geweest. Vrolijke kopmceuwen Een heel wat vrolijker aanblik bo den de laatste warme dagen de kop- meeuwen. Vanaf moeder aarde zijn talloze insecten opgestegen om het wat hoger op te gaan zoeken en daar werden ze een welkome prooi voor de meeuwen. Het is niet te zeggen welke insecten dit nu geweest zijn. Wel waren zaterdag hele zwermen vliegende mieren op pad en op kam- peertenten en televisiemasten liepen ze met duizenden tegelijk.«Echte uit- Scheepvaartberichten Esso Rotterdam (t.), 16-8 van Rasta- Tïura naar Bombay. Esso Den Haag (t.), 16-8 van Brega naar Rotterdam. Esso Amsterdam (t.), -4-8 van Pur- fleet, naar Brega. Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG. Om half acht een af levering van de Jacky Gleasonshow met als gast Paul Anka. Na het jour naal en Attentie een Duits televisie spel. Het verhaal luidt als volgt. De politie heeft sterke aanwijzingen dat een overleden oude dame geen na tuurlijke dood is gestorven. Er zijn maar heel weinig aanknopingspun ten en daarom gaat men zoeken naar het motief voor de moord. Langzaam maar zekerzoals dat bij een goede detective behoort, ontwikkelt het stuk zich en krijgt de kijker een in zicht in het hoe en waarom. Op het tweede net een film over Koeweit, waar we parelduikers aan het werk zien. WOENSDAG. Na Barend de Beer brengen we een bezoek aan de dode stad Angkor die in Cambodja ligt. We maken kennis met reeds lang geleden uitgestorven beschavingen, waarin koningen een grote rol speel den. Na journaal en „Televizier" een herhaling van het Hartewensconcert, zoals dat ook op de beeldbuis ver scheen op oudejaarsavond 1964. Me dewerkenden zijn o.a. Daniël Wagen berg, Marietta van Wijk, Frans van Bruggen e.a. Na het Hartewenscon cert weer een aflevering van de se rie rond vader en zoon Preston, die de verdediging van een ter dood ver oordeelde op zich nemen. Op het tweede net een aflevering van de K.R.O.-rubriek „Beeldende Kunst", waarin we op bezoek gaan bij de beeldhouwer Andrê Voltan. spatting van de natuur die men onverwachts krijgt na warme dagen. Men ziet deze mierenzwermen niet zo dikwijls en nu In 1965 komt er opeens een massale zwerm over de Westhoek heen gevlogen. Weinig vlinders Waren we in voorgaande jaren rijkelijk voorzien van diverse soor ten vlinders, nu zal het aan velen al zijn opgevallen dat er dit jaar zo UTRECHT, 16-8. Het Nederlands Katholiek Vakverbond is ongerust over de uitvoering van de nieuwe algemene bijstandswet. Gebleken is, aldus „Ruimzicht", het officiële orgaan van het N.K.V., dat deze minder goed is gestart dan mogelijk was. Als oorzaak noemt het blad de lakse houding van een aantal gemeentebesturen. Hoewel de gemeenten meer dan een jaar de tijd gehad hebben om zich op de nieuwe situatie voor te bereiden, is men er in het algemeen niet in geslaagd de nodige aanpassingsmaatregelen te treffen. Dit blijkt volgens het N.K.V. ook uit het zeer geringe aantal com missies van advies dat na januari tot stand is gekomen. De gemeentera den hebben op dit punt te weinig initiatieven ontplooid. Het orgaan van hel N.K.V. noemt het een ernstige zaak dat de ge meenten zich, ook wat de normen van uitkering betreft, onvoldoende Singapore zal zich niet bij Indonesië aansluiten SINGAPORE, 16-8. - De minister van buitenlandse zaken van Singa pore, Rajaratnam, heeft maandag de verzekering gegeven dat Singapore zich niet zal aansluiten b\j Indonesië voor een confrontatie jegens Ma leisië. Hij verklaarde, dat de suggestie die de Indonesische minister van binnenlandse zaken, brigade-gene raal Soemarno, maandag iin Djakarta deed inzake een gezamenlijke actie tegen Maleisië vermoedelijk geba seerd was op een onjuiste voorstel ling van zaken ten aanzien van de politieke scheiding van Singapore en Maleisië. Deze sehei'ding wist niet uit „dat de bewoners van 'beide gebieden één zijn", aldus Rajaratman. Het lot van Singapore is onverbrekelijk verbon den met dat van Maleisië „en de ver nietiging van de één moet onvermij delijk de vernietiging van de an'der inihdudfen". Taylor verwacht geen nederlaag in Vietnam WASHINGTON, 17-8. De voorma- lige Amerikaanse ambassadeur in Saigon, Maxwell Taylor, heeft maan dagavond voor de televisie gezegd geen onvermijdelijke nederlaag te verwachten in Vietnam, „wat in be paalde kringen in Washington een vreemde obsissie schijnt te zijn". In het vraaggesprek met hem en generaal Wheeler, voorzitter van de gezamenlijke stafchefs, zeiden beiden dat China waarschijnlijk geen oorlog zal beginnen, uit eigenbelang en „vrees voor de gevolgen". Een Amerikaanse overwinning in Vietnam moet volgens Taylor wor den gedefinieerd als „Hanoi er toe brengen zijn buren met rust te la ten". Wanneer Noord-Vietnam zich uit de oorlog terugtrekt „zal een groot deel van de Zuidvietnamese binnenlandse vraagstukken wegval len en zal er een soort kleinere po- litie-actie overblijven", zei Taylor. HILVERSUM, 17-8. Gisteravond (maandag), na twee en een half jaar, is de verdwijning opgelost van de negenjarige Arie van Hemert uit de Nieuwe Bcelstraat in Hilversum. Het kind blijkt om het leven te zijn gebracht op het erf van de kap perszaak van de Nieuwe Doelstraat in Hilversum door de nu twintigja rige magazijnbediende H. G. G. I. Hij is vannacht door de politie bij fami lie in Amstelveen van zijn bed ge licht. Het kind was op 13 februari 1963 's avonds om zeven uur uitgestuurd weinig zijn. Alleen het Koolwitje werki hard en in groot aantal om de koolbladeren via de gelegde eit jes zo gauw mogelijk onder de vraatzuchtige rupsen te krijgen en dat het een succesvolle operatie is geweest komt al duidelijk uit. An dere soorten zoals de prachtige Ata- iantavlinder komt maar sporadisch voor, evenals de verschillende soor ten Vosjes. Daaruit blijkt dat elk jaar, ook in de natuur, weer „anders dan anders" is. aan de bijstandswet hebben aange past. Bij de oude armenwet had elke gemeente haar eigen normen. Deze waren vrij willekeurig en bovendien geheim. Het is gebleken dat de aan passing van deze normen aan de geest en de letter van de bijstands wet lang niet irt alle gemeenten heeft plaats gehad. LAATSTE NIEUWS Omtrent de lawineramp in Argen tinië is nader bekend geworden, dat te Puenta del Inca, eveneens in de provincie Mendoza, tien mensen om het leven zijn gekomen. De meeste slachtoffers behoorden vermoedelijk tot het personeel van een hotel, dat door de lawine bedolven werd. De reddingsoperatie verliep onder zeer moeilijke omstandigheden. Er woedde een sneeuwstorm en er heerste een temperatuur van 15 graden onder nul. In Mendoza is officieel meegedeeld dat gevreesd moet worden dat alle veertig vermisten - op twee (po- litie-agenten) na allen vrouwen en kinderen - de dood hebben gevon den. De slachtoffers waren visouwen en kinderen van spoorwegarbeiders, die naar het gebied waren gezonden om de spoorlijn vrij te maken van rots blokken en sneeuw die er eerder op terecht waren gekomen. De arbei ders waren, toen de lawine naar be neden kwam, aan het werk. Het kamp waarin de vrouwen en kinde ren zich bevonden, werd bedolven onder de massa sneeuw en gesteente, die ook de rivieren de Las Cuevas en de Tupungato versperde. Het gebied is in een groot meer herschapen. En kele dorpen worden ernstig door het water bedreigd. De Argentijnse lucht macht maakt zich gereed om de door de lawine opgeworpen dammen te bombarderen. KERKNIEUWS Ger. Gemeenten HAAMSTEDE. Woensdagavond 18 augustus, half 8 dr. P. Blok, uit Dirksland. SPORT P.V. „De Reisduif" - Brouwershaven Wedvlucht „De Reisduif' op 9 aug. vanaf St. Quenfciin. Afstand 214 km. Jonge duiven: L. J. Fonteijne 1, 4, 7; G. Fli'kweert 2, 6; W. Blom 3; C. Wesdorp 5, 8, 9. Oude duiven: J. M. Kloet 1; W. Blom 2. WIELRENNEN Nederlandse ploeg oppermachtig in Boekarest BOEKAREST, 16-8, Het tweede en laatste onderdeel vaar 'het dn Boek a- om zijn broertje te halen, dat speelde bij een familie die het café bewoonde op de hoek van de Groest en de Nieuwe Doelenstraat. Enige ogen blikken later kwam het broertje uit eigen beweging naar huis, maar van Arie werd niets meer bespeurd. Twee en een half jaar lang heeft de Hil- versumse politie het onderzoek in tensief voortgezet, maar tot gisteren- (maandag)avond was er geen spoor van ontdekking. Het ergste was al lang voor Arie gevreesd. Deze vrees is nu bewaarheid. Onder de vloer De huidige bewoner van het pand aan de Nieuwe Doelenstraat, even eens een kapper, heeft de Hilver- sumse politie aan de oplossing ge holpen. De moord werd ondekt, doordat deze kapper in zakelijke re latie stond tot een oom van het slachtoffertje, de heer P. samen had den ze meermalen gesproken over het verdwijnen van Arie en ook had de kapper al eens gezegd, dat het in zijn zaak zo vaak onfris rook. Toen dit gisteren weer het geval was, besloot de oom dan maar eens onder de vloer te gaan kijken, om dat hij vermoedde, dat dit mogelijk in verband kon staan met het ver dwijnen van Arie, Tussen de vloer van het pand en de grond bevinden zich loze ruimten. De oom van Arie kroop langs een moeilijke weg naar een verafgele gen compartiment en trof daar in derdaad restanten aan, die de stof felijke resten van het kind zouden kunnen zijn. Onmiddellijk waar schuwde hij de politie. rest gehouden „Imitatie wereldkam pioenschap op de weg voor ama teurs", een 18Ü kin .lange rit in lijn. is in een eclatant Nederlands succes geëindigd. Het door bondscoach Joop Middelink geleide oranje-quintet be heerste de strijd volkomen en vooral Eddy Beugels en Daan Holst reden zeer sterk. Beugels ontsnapte reeds na 30 km. mei de Pool Szpitalny en dit tweetal werd pas 110 km. verder achterhaald, eerst door tien coureurs daarna pas door nog drie anderen. Bij de vijftien leiders bevonden zich op dat moment alle Nederlanders. De uitslag: 1. Daan Holst (Ned.) 180 km. in 4 uur 24 minuten en 45 seconden: 2. Eddy Beugels (Ned.) 4.24.51. ZIERIKZEE Benoeming directeur Lagere Technische School Zoals wij gisteren (maandag) reeds hebben gemeld is tot directeur van de Technische School „Schouwen- Duiveland" alhier benoemd de heer H. W. C. Scherjon te Rotterdam. De ze benoeming gaat echter niet in per 1 september zoals ons aanvankelijk was medegedeeld, doch per 1 no vember a.s. Midden-Zeeland route A.N.W.B. De A.N.W.B. is overgegaan tot de uitgifte van een vouwblad waarin op duidelijke wijze beschreven wordt de Midden-Zeeland route. Deze rou te voert over aantrekkelijke wegen door een mooie streek en het vouw blad biedt de gelegenheid op een gemakkelijke wijze de weg te vinden naar een aantal langs de route gele gen bezienswaardigheden. Hockeywedstrijd op sportpark Zaterdag a.s. zal de hockeyclub Schouwen-Duiveland op het sport park „Bannkik" een mixed-wedstrijd spellen tegen een uit badgasten sa mengesteld team. De wedstrijd be gint om vier uur. Voorbereidingskosten voor bouw verzorgingstehuis bejaarden De voorfinanciering van de bouw en inrichting van een verzorgings tehuis voor bejaarden te Zierikzee gaat een punt van bespreking vor men op de 24 augustus a.s. te houden 'gemeenteraadsvergadering. In op dracht van de Stichting Algemene Bejaardenhuisvesting en -verzorging a.'ihier wordt deze bouw voorbereid door de Ned. Centrale voor Huisves ting van Bejaarden (N.C.H.B.). Ter financiering vaar de voorberei'dings- 'kosten stellen b. en w. de raad thans voor een rekening-courant krediet van f 35.000 te open'en. BURGH Lichte schade bij aanrijding Doordat de automobilist v. G. uit Roosendaal zijn voertuig in de lange bocht van de Burghse Ring op het linker weggedeelte 'bracht, téneanide eni'ge 'brommers te passeren, kwam hij 'in aanraking met een uit tegen- overgestelde richting 'komende auto, bestumld1 door L. H. uit Noordwelle. Beide voertuigen liepen geringe schade op. Tegen eerstgenoemde maakte de rijkspohtie proces-verbaal op wegen's het in'gevaar brenigen van de verkeersveiligheid. Automobilist remde te sterk Maandagmiddag moest de automo bilist H. M. R. uit Spijkenisse, toen hij met zijn auto de Hogeweg naar Wes tens oho uwen bereed, plotseling remmen, omdat de bromfiets 'het fietspad verliet om de camping „Ro zenhof" binnen te rijden. Hij remde daarbij zo hard dat zijn Imperial (ikofferrek) van het dak vloog en zijn auto 'beschadigde. De brommer werd 'bereden ,döor W. J. M. uit Rot terdam. De rijkspolitie onderzoekt de toedracht van het gebeurde. OUWERKERK Woensdagavond orgelconcert in Herv. Kerk In de reeks orgelconcerten, wélke V.V.V.-Ouwerkerk 'organiseert, zal (de plaatselijke organist, de heer Swenne a.s. woensdagavond om half 8 'het orgel in de Néd. Herv. kerk bespe len. Het programma ds a'ls volgt: 1. Praeludium (d moll), J. S. Bach; 2. Wer nur den lieben Gott laszt wat ten, J. S. Baöh; 3. Jesu, meine Freu- de, Johann Gottfried Walther; 4. Herzl'idh tot mich verlangen, Jdhann Gottfried Walther; 5. Traumerei, R. Schumann; 6. Largo, G. F. Handel; 7. Melodie in F, A. Rubinstein; 8. O d'el imio dolce ardor, Alessandro Stra- della; 9. Lasz mioh miit Tranen rnein Los 'beklagen, G. F. Handel; 10. Bar carole, P. Tschai'kowsky; 11. Caro imio ben, Tommasso Giordortii; 12. Béat! mortui, F. Mendelssohn Bar- tholdy; 13. Die Ehre Gottes aus der Natur (Gloire 5 Dieu), L. von Beet hoven; 14. Es ist ibestimmt in Gottes Rath. F. Mendelssohn Bartholdy; 15. DEN HAAG, 16-8. In de Goede Vrijdagkerlt in Den Haag wordt van 25 tot en met 28 augustus het tweede nationaal orgelconcours voor ama teurs gehouden. Voor de afdeling in terpretatie hebben zich 19 en voor de rubriek improvisatie negen orga nisten aangemeld, van wie er na voorselectie 8 en 6 voor de halve finale zijn aangewezen. Voor de win naars zijn wisselprijzen beschikbaar gesteld. De organisatie berust bij de stichting „Pro Organo", die, ge ïnspireerd door de toenemende be langstelling, volgend jaar een Haag se orgelweek houdt waarin amateuis een cursus orgelimprovisatie wordt geboden. Het orgelconcours wordt ingeleid op 25 augustus met een concert door de vak-organisten René Rakier uit Den Haag, winnaar van het concours 1664 in Arnhem. Anders Bondeman uit Eksjö in Zweden, die het con cours in Haarlem dit jaar won, Jacques van den Dool uit Culem- borg, winnaar van het concours 1965 Ioh bete an die Macht dea- Liebe, oud Russische kerklied, D. S. Bort- niamski; 16. Variaties over Gez. 228: Neem mijn leven, laat het, Heer, Jan Hekhuis Wz.; 17. Variaties over Gez. 202: Wat vlied' of bezwijk, Jan Hek huis Wz.; 18. Fantasia. J. Pachelbel; 19. Gez. 282: Blijf bij mij. Heer, want d'avond is nabij, William Henry Monk; 20. Psalm 89: Zal eeuwig zingen van Gods goedertierenheen, Maistre Pierre. NIEUWERKERK Gevonden voorwerpen Een wit fietspompje, 'een rose por- lemonneetje met inhoud, een beige povtemoimeetjc met inhoud, oen wit crème portemonneetje met inhoud, een. paar herensokken. Inlichtingen bij de postcomman- dant 'der rijkspolitie te Nieuweikenlc. FINANCIEEL NIEUWS Produktie levensverzekeringen AMSTERDAM, 17-8. De produktie van levensverzekeringen in mei is volgens het C.B.'S. als vol'gt (in mil joenen guldens). Mei 1965kapitaalsverzekering 306,5 (mei 1964: 322,4), renteverzeke ring 403,6 (349,9), volksverzekering 32,8 (32,3). Totaal voor mei 762,9 (mei 1964: 704,6). Voor januari Lm. mei samen: ka- pitaa'lverzékering 1593,2 (januari t.m. mei 1964: 1602,7), renteverzekering 1864,1 (1804,3), volksverzekering 181,1 (165,0). Totaa'l voor januari t.m. mei: 3620,4 (3572,0). LAND- EN TUINBOUW Uitvoer van land- en tuiribouw- produkten, in juni en eerste halfjaar 1965 Volgens mededeling van het Cen traal Bureau voor 'de Statistiek be draagt de waarde van de uitvoer van land- en tuintoouwprodukten in de .maanld juni van 1965 f 553 min. Dit betekent een stijging ten opzichte van 'de overeenkomstige 'maand van 1964 met 75 mnl. of 16 pet. Hiervan komt f 67 min. voor rekening van produkten van Nederlandse her komst. De uitvoer van agrarische produk ten over het eerste halfjaar van 1965 bereikte een waarde van f 3.046 min. dat is f 333 min. of 12 pet. meer dan in ihet eerste (halfjaar 1964. Het aandeel vaar dé 'land1- en tuin- bouwpröduikten 'in 'de totale Neder landse uitvoer bedraagt over het eerste halfjaar 1965 28 pet. tegen 27 pet. in. dezelfde periode van 1964. Een 13-jarige meisje te Sydney 'heeft tijdens een operatie een kabel aan haar ruggegraat bevestigd ge- 'teregen om 'haar zeer kromme rug reoht te trekken. Het kind, een slachtoffertje van kinderverlamming zou an'd'ers nog meer misvormd zijn geworden, waarbij 'haar longen in ge vaar zouden komen. President Nasser van Egypte is bereid op elk gewenst tijdstip, voor d'at hij op 27 augustus naar Moskou reist, naar Saoedii-Arabië te vliegen om met koning Feisal over Jemen te spréken, schrijft het gezaghebben de blad Al Aihram in Cairo dinsdag. In Boedapest is maaaidag een pro ces begonnen tegen drie Hongaren, onder wie een minderjarige jongen, die een verzetsorganisatie wilden vormen tegen het communistische bewind, zo heeft radio-Boedapest ge meld. Premier Tsjombe van Kongo heeft maandag een onderhoud ge had met de Westduitse president Lübke. Economische vraagstukken vormden de hoofdschotel van het gesprek. in Utrecht en Charles de Wolff, die dit jaar het concours voor vertol kers van hedendaagse muziek in Utrecht won. Op 26 en 27 augustus wordt de halve finale gehouden. BREDA. De 20-jarige J. Nolten uit Breda is in de «nacht van zaterdag op zondag op de Leurselaan in Breda dodelijk verongelukt, doordat hij door onbekende oorzaak met zijn auto van de weg raakte en tegen een boom botste. Hij overleed ter plaatse aan de hierbij opgelopen verwondin gen. De auto werd geheel vernield. DEN HAAG. De penning van bij zondere verdienste in zilver van de gemeente Den Haag, die indertijd werd toegekend aan de in april 1965 overleden, bekende Haagse schrijver, mr, F. Bordewijik, zal alsnog post uum worden uitgereikt. ROTTERDAM. Een voortgezet tuberculineonderzoek door de Rot terdamse G.G. en G.D. op oen aan tal scholen in IJsselmonde heeft op nieuw geleid tot de ontdekking van een aantal gevallen van t.b.c. sinds de t.b.c.-explosie zich in juni van dit jaar op scholen in IJsselmonde voordeed zijn 31 gevallen geconsta teerd. Ingezonden mededeling Laat de oorwatjes niaar thuis, meneer! Sommige verhalen zijn bijzonder hardnekkig. Eén van die verhalen is: een dieselmotor maakt een hoop la waai. Natuurlijk, toen Karl Benz in 1923 zijn eerste dieselmotor constru eerde, maakte dat ding enorm veel herrie. Maar nu is het 1965. Merce des-Benz heeft 42 jaar aan de per fectionering van de dieselmotor ge werkt. Alleen al sinds 1949 heeft Mercedes-Benz meer dan 500.000 die sel-personenwagens afgeleverd - een wereldrecord. Dacht U dat al die die sel-automobilisten met oorwatjes rij den? Vergeet het maar! Wie vóór een draaiende Mercedes-Benz Diesel staat kan nog horen dat er een die selmotor huist onder de machtige motorkap. Maar wie IN de wagen zit moet werkelijk zijn oren spitsen om er iets van te horen. Daarom is er nu geen enkele reden meer om geen diesel te nemen. Want de voordelen kent U, nemen wij aan. De Merce des-Benz Diesel, de grote, de repre sentatieve, de luxueuze, heeft een km-prijs die, bij 30.000 km of meer per jaar - gelijk is aan die van een bescheiden benzine-auto uit de 7 a 8000 gulden klasse. Bel de Mercedes- Benz dealer Gilijamse, Renesse (lel. 01116-370) voor een proefrit - en laat uw ooiwatjes thuis! Varende kraan i1 MAASSLUIS, 17-8. Maandag l1 zijn de veertien dagen duren- 1 i' de technische proeven met de zelfverende kraan Peiyarbe- 1 i' gonnen. Dit vaartuig is 45 me- i' ter lang en 25 meter breed. Er is een kraan op gebouwd met i' 120 ton hefvermogen en een 1 i vlucht van 25 meter. Tussen 1 l' de kraan en de bemannitigs- verblijven op het achterschip 1 ligt een laaddek. De varende J kraan is bestemd voor gebruik 1 in de haven van Cochin (India) 1 ten behoeve van de zeescheep- i 1 vaart. Ze is door de N.V. Ma- |i chinefabriek Mensen in Rotter- dam gebouwd in opdracht van i de „Cochin Port Trust". De i1 1 haven van Cochin is namelijk i1 niet zo uitgerust met kranen, i 1 spoorlijnverbindingen en we- 1 gen als we hier te lande ken- i' 1 nen. Het interne havenvervoer vereist dan ook speciale voor- i zieningen. De varende kraan i 1 kan de geloste zware scheeps- i' ladingen op haar eigen laad- i1 1 dek meevoeren naar de plaats i' I van verdere overslag. Om de i1 II kraan de grootst mogelijke i 1 manoeuvreermdgelijkheid te i' geven zijn de twee voortslu- I1 1 wingsschroeven zover mogelijk i' 1 naar de bak- en stuurboord- I1 1 achterzijde van hel vaartuig i' 1 geconstrueerd. Als de techni- i' 1 sche proeven zijn beëindigd, i zal de kraan door L. Smit en i' Co.'s internationale sleepdienst l' Ie Rotterdam naar Cochin ge- i' sleept worden. i1 DEN HAAG, 16-8. Nu de auto zeer vele paarden vervangt en f thans ook koetsiers dun zijn gezaaid, heeft stalhouder, hotelhouder 1 en paardenfokker W. L. A. Kohier in Den Iiaag een oplossing be- (i 1 dacht om toch een romantische sfeer te scheppen als biruid en brui- i' i degom hun hoogtijdag vieren. Hij liet een boot-op-wielen maken, die 11 igetrokken kan worden door paarden. In de centraal verwarmde, van 1 1 muziek voorziene kajuit, waarin de lucht regelmatig wordt ververst, i kunnen het jonge paar en twintig familieleden een plaatsje krijgen. Maandagmiddag maakte de boot een proefrit door Den Haag. Een j f enkele keer knapte er een streng, maar de koetsier-stuurman wist (i dergelijke euvels snel te verhelpen. De twee bruine paarden hadden L i er een hele sjouw aan, maar eventueel kan de bruidsstoet ook door 1 i vier of zes paarden worden getrokken. De heer Kohier verzekerde, dat een trouwtje met dc boot niet i1 i duurder zal zijn dan met koetsen of auto's. 11 DOVER, 16-8. De politic van Do ver (zuid-oost-Engeiand) heeft de Britse ziekenhuizen dringend om hulp verzocht ten bate van een 19- jarige Amsterdamse student die aan dc bloedziekte i(jdt en wie dc koel- dcos is ontstolen waarin h\j altijd speciaal bloedplasma bü zich heeft. Dit plasma is in geval van ver wonding van een lijder aan de bloe- dei'ziekte - wiens bloed niet uit zich zelf kan stollen nodig om dood bloeden te voorkomen. De kleine plastieken koeldoos voor hef specia- le plasma dat vijfmaal zo sterk is als gewoon plasma zal in een van de twee keffers welke maandagoch tend uit de in Dover geparkeerde auto van de Nederlander werden gestolen. De Nederlander zal per boot naar Frankrijk vertrekken. Aan boord is een nieuwe doos met bloedplasma. Gedurende de reis zal de student on der toezicht staan van de scheepsarts die indien nodig het bloedplasma kan toedienen. In Amsterdam kan de jongeman nieuw plasma krijgen van zijn huisarts. Ongerustheid over uitvoering van de Bijstandswet Nationaal orgclconcours voor amateurs in Den Haag

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 7