Nederland zit al honderd jaar „op de fiets' Hoe kleedt u zich op de fiets? Chefariue..4 Waar is Ché Guevara? KASTEEL TE HUUR 4 beroemde middelen doen wonderen! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 1? augustus 1%5 Nr. 19837 Van „hoge bi" tot „slrano" Onderzoekingen hebben uitgewe zen dat de fiets in ons land de laat ste jaren weer een stijgende belang stelling ondervindt. Nadat het «r eerst naar uit zag dat het rijwiel verdrcngen zou worden door de bronxfiets, wijzen recente verkoop cijfers uit dat de laatste twee jaar belangrijk meer fietsen worden ge kocht dan bromfietsen. Overigens vormt de fiets al on geveer honderd jaar een vertrouwd beeld in onze samenleving, want het was omstreeks 1860 dat de eerste velocipedes" werden vervaardigd door smeden en wagenmakers „die er wel brood in zagen". In 1868 ging men in Amsterdam over tot de oprichting van een rijwielfabriek en toen de produktie op gang was gekomen werd in de hoofdstad de eerste „School voor vélocipèdisten" opgericht, waar besnorde heren en in zwierige kledij gestoken dames de beginselen van het wiel-rijden werd bijgebracht. Fietsclub In 1869 i*ichtte Hendrik Burgers te Deventer de eerste Nederlandse rijwielfabriek op en het spreekt van zelf dat in deze stad, de bakermat van de fiets, al spoedig een rijwiel club het licht zag die „Immer Wei ter" heette. De leden droegen zware lederen jassen, witte rijbroeken en zwarte laarzen. Wanneer „Immer Wei ter" een fietstocht maakte moest de politie er aan te pas komen om de belangstellenden in toom te hou den. Het was dan ook een specta culair gebeuren, met voorop trom petters die met luid geschal aankon digden dat „Immer Weiter" in aan tocht was. De hoge bi Langzamerhand heeft de fiets Ne derland veroverd en het was vooral de hoge bicycle (hoge bi), met een groot voorwiel en een klein achter wiel, die vele vaderlanders ertoe bracht het rijwiel te bestijgen. De spectaculaire ontwikkeling werd nog versneld na 1890, toen de lucht banden werden uitgevonden. Het werd gewoonte vakantie per fiets te houden en de verstilde hotels, die na het uitsterven van de diligence verdroomd langs de landwegen ston den, zagen spoedig weer gasten ver schijnen. In 1883 werd de Algemene Nederlandse Wielrijders Bond opge richt, die bij de regering pleitte voor de aanleg van goede fietspaden, Naast de mens verstaat ook de aap de kunst van het wielrijden. Dit blijkt uit bovenstaande foto, xuaarop we apen van circus Boltini aan het werk zien Wie er geregeld op de fiets of bromfiets op uit moet, zal zich al tijd moeten kleden in overeenstem ming- met de eisen die dat vervoer middel aan enze garderobe stelt. Het is eenvoudig niet mogelijk met een nauwe rek cp een cudervvets dames zadel fatsoenlijk vooruit te komen. We wagen ons niet in onze beste kle ren cp onze tweewieler als er wat veel wolken overdrijven, want dan weten we bii voorbaat dat we ver regend en met bedorven uiterlijk te rugkeren. In al te wijde rokken we ten wc bij winderig weer niet waar wc blijven en als we „in 'tlang" naar een feestje willen, laten wc de fiets vanzelfsprekend thuis staan. Maar wat is nu de ideale (brom)- fictskleding? Dat is een vraag die vooral veel schoolgaande meisjes en werkende vrouwen kwelt. Sommige moeders redeneren van oudsher: dat beetje regen moet je kunnen verdragen: trek een andere rok en droge kousen aan en je kunt er vanmiddag weer door. Dat moge voor de jongste dochter opgaan, de wat oudere meisjes gaan liever een beetje goed gekleed naar school en willen niet in verregende, slonzige plunje in de klas verschijnen om niet uitgelachen te worden. Jongens kunnen zich bij een stort bui in heerlijke regenbroeken of -pijpen hullen, de meisjes trekken van armoe wel een lange pantalon aan, maar daarbij zijn veel exempla ren die toch snel het water doorla ten. Als we straks netjes ergens voor de dag moeten komen, is een lange nylonjas nog te verkiezen boven al lerlei oude of bespottelijke plunje. Wie verstandig is, kleedt zich dan netjes voor het doet van het bezoek en duikt bij ongunstig weer in een zo groot mogelijke nylon of plastic mantel, die ze liefst een paar ma ten te groot gekocht heeft zodat hij over alles heengaaat. Op dit gebied is er juist nieuws uit Frankrijk: de nieuwste nylonjas- sen hebben wijdere armsgaten, zodat we de mouwen niet meer uitscheu ren, hetgeen bij andere exemplaren wel eens het geval was als we ze over een mantel heen wilden aan sjorren in de gauwigheid. Handen vrij! Voor winderig weer is de broek rok favoriet. Deze dracht is weer populair en niet alleen in de mode voor sportieve rokken bij bloesen, maar ook toegepast in tal van meis jesjurken en een aantal grotere ma ten bij confectiegoed. Zo'n comple te japon geeft het cachet van dc ge klede namiddagjurk of normale daagse dracht, maar verbergt de on opvallende middennaad, zodat we er heel gewoon mee kunnen lopen en zitten zonder dat het opvalt dat onze rok geen open rok is. Wie een wijde rok bezit die zich daar voor leent, kan er eigenlijk best een broekrok van maken. Daar heeft geen naaister aan te pas te komen, als we er maar voor zorgen dat de verbinding wordt gestikt in naar binnen vallende plooien. Be gin bovenaan, om valse plooien te voorkomen, maar minstens 35 a 40 cm onder de taille. Zeer sportief staat.de veelkleurige schctgeruite broekrok met elasti sche bovenhand bij een mantel van precies de zelfde stof, zodat de zomen juist gelijk vallen. Daar past elke effen jumper of sportieve bloes bij. Maar inplaats van zo'n grote schotse ruit kunt u natuurlijk ook een heel ander dessin kiezen. De „une-pièce" Voor zonniger uurtjes blijft de gladde rok, of de sportieve rok met enkele loopplooien in trek en daarom heeft een handige confectiefabriek al een „une-pièce" ontworpen van sterke kunststof, dat helemaal de indruk wekt uit afzonderlijke rok en bloes te bestaan, doch toch één ge makkelijk geheel vormt. Als de rok b.v. donkerbruin is, is cok het open armsgat met een zelfde bruin randje afgezet en de kraag in die kleur uitgevoerd. De sluiting bevindt zich met koperen knopen op een tot halverwege doorlopend bruin beleg dat aansluit op de hals. Daarbij past een koperkleurige cein tuur. opgehangen in wijde bruine lussen. Dergelijke luchtige sportieve jur ken, die niet alleen voor wielrijd- sters bedoeld zijn, kunnen we ook kopen of maken als watersportkle- ding in marineblauw met matrozen kraag, als tennisensemble met witte rok en hel gekleurd bovendeel met wit kraagje (waarbij we de rok na tuurlijk wei wat korter nemen) en b.v. als namaak mantelpakje, door een zelfde kleur blazer en rok uit te zoeken of te (laten) maken. Kies vooral goede stof, zodat het zadel er geen indrukken in achter laat. Koop zonodig zo'n modern ver kort rokzadel. En kleedt u vooral op de bromfiets warmer, o.a. door ge bruik van extra of langer ondergoed. Alleen een dikke mantel is niet ge noeg, de gevaarlijkste luchtstroom toch oergezellige dracht. Als „Hij" er nu van de weersom- stuit ook sportief wil uitzien bij een gezamenlijk fietstochtje, laat hem dan eens uilzien naar een leuke lan ge pantalon van b.v. whiskeykleu- rige kunststof met een Engels ruitje. Dat is een niet te opvallende, maar toch oorgezellige dracht. waardoor de wielrijders ongestoord van de natuur zouden kunnen genie ten. Eerste rijwielpad Het eerste rijwielpad liep van Bre da naar Tilburg en het kwam in 1SG2 gereed. In datzelfde jaar maak te het gemeentebestuur van Deven ter bekend dat iedere wielrijder diende af te stappen als de bestuur der van een ander voertuig dat be duidde. In Zwolle was het lange tijd verboden om binnen de stadswallen harder te rijden dan „een paard in flinke draf". Hieruit blijkt wel dat vele gemeentebesturen enigszins vreemd tegenover de fiets stonden. Doordat de A.N.W.B. echter bleef wijzen op het nut van het rijwiel (ook voor de gezondheid), verdween de door vrees ingegeven argwaan vrij snel en momenteel zijn voor fietsers (alsmede voor bromfietsers) uitstekende voorzieningen getroffen. Overal in ons land (en op Schouwen- Duiveland) liggen goede fietspaden die het de vakantieganger gemakke lijk maken om per rijwiel de omge ving te doorkruisen. B.H. Tot de nieuwste ontwikkelingen op rijwielgebied behoort o.a. de „Strano"- fiets die opgevouwen kan worden waardoor zo weinig mogelijk ruimte in beslag wordt genomen. m De Russische eerste minister Ko- sygin en president Mikojan hebben Soekarno gelukwensen gezonden bij da viering van de twintigste Indone sische on a JJhamikeli j kheidsdog. Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. De Verenigde Sta ten hebben bekend gemaakt, dat ze al 'hun diplomaten en regeringsfunc tionarissen uit Brazzaville, de hoofd stad' van voormalig Frans Kongo, hebben teruggeroepen wegens de slechte behandeling die sommigen hunner daar hebber, ondervonden. NIEUW DELHI. Indische troepen hebben aan we bestandslijn iin Kasj mier zestig Pakistaanse militairen gedood toen deze de grens wilden overschrijden. JOHANNESBURG. Eeri gevangê- nisbewaker wiens verklaringen cvei- mishandelingen in Zuidafrikaanse gevangenissen mede oorzaak geweest zijn van opschudding hierover, heeft maandag voor de rechter verklaard ondier ede een valse verklaring over de toestandén in Zuidafrikaanse ge vangenissen te hebben afgelegd. Het is de 22-jarige Gijsbert van Schalk wijk, een van de twee bewakers van wie de verkalkingen door het oppo sitieblad Rand Daily Mail onlangs gebruikt werden in een artikel over de behandeling van gevangenen in de Cinderella-"gevangenis te Boks- burg bij Johannesburg. PARIJS. Een Nederlandse vracht auto is in Anigerviiile, bij Parijs, na een botsing met een Franse toerwa- gen in 'brand gevlogen en vernield. Ook de reiswagen brandde uit. De uit Den Haag afkomstige chauffeur, de heer W. H. A. Veugelerfs, bleef ongedeerd. De Chauffeur van de autobus kwam in de vlammen om. DJAKARTA. Naar officieel is be kend gemaakt in Djakarta, zal Indo nesië 30.000 ton ongeraffineerde sui ker op de wereldmarkt verkopen. WASHINGTON. De regering van de Verenigde Staten heeft een ver lenging van de diensttijd met vier maanden afgekondigd voor alle le den van de marine en haar strijd krachten die op het ogenblik in ac tieve dienst zijn. DJAKARTA. Het offoiciële Indo nesische persbureau „Antara" meOidt dat een groep van zeventien opstan delingen zich kortgeleden met zijn wapens, aan Indonesische militairen heeft overgegeven. In dit gebied zwerft nog een groep van 150 rebel len rond, 'doch ook zij zouden bereid zijn (hun verzet op te geven. PEKING. China heeft de laats te tijd veel goud gekocht in Londen. Naar voorzichtige schattingen heeft het land alleen dit jaar al 125 ton goud ter waarde van 150 miljoen dollar in Londen gekocht en naar China overgebracht. KEULEN. Twee meisjes, van 16 en 17 jaar, in Keulen, hebben we kenlang een 55-jarige vrouw, moe der van een van hun vriendinnen, gemarteld en tenslotte gewurgd. Een dag na hun misdaad werden zij ge arresteerd en bekenden cynisch dat zij de vrouw hadden gedood omdat zij hen bij de politie had aangegeven NEIUW DELHI. Tienduizenden rechtsgezinden zijn vandaag opge marcheerd naar het Indische parle mentsgebouw waar de eerste van een serie van acht door oppositiele den ingediende moties van wantrou wen tegen de regering aan de orde kwam. n „De stem van Kasjmier", het klandestienc radiostation in het In dische deel van het gebied, heeft zaterdagavond gemeld dat dc „vrij heidsstrijders" dc zomerlioofdstad Srinagar volkomen van dc rest van de Kasjmier-vallei hebben afgesne den. Miss Duitsland, de 19-jarige In- grid „Fifi" Finger, heeft dc 14e in ternationale schoonheidswedstrijd in Long Beach, Californië, gewonnen. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt te Utrecht UTRECHT, 16-8. Op de Utrechtse paardenmarkt werden maandag 378 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paardenf 1 1000 tot f 1475; werkpaarden f 1000 tot f 1425; oude paarden f 800 tot f 1320; 3-jarige paarden f 825 tot f 1225; 2-jarige paarden f 700 tot f 925; veulens f 300 tot f 625; hitten f 600 tot f 840. Slachtpaarden per kg geslacht ge wicht f 2,50 tot f 3,30; jonge slacht paarden per kg geslacht gewicht f 3,30 tot f 3,65. De handel was willig. ATHENE. Stefanopoelos en Tsri- mokos, afgevaardigden voor de cen trumpartij, hebben maandag op het bureau van de Kamer een verkla ring afgelegd dat zij voortaan inge schreven willen zijn als „onafhan kelijke afgevaardigden van het een- Britse deserteurs meldden zich bij politie in Maassluis MAASSLUIS, 16-8. Zondalg hebben zich bij de politie 'in Maassluis drie Engelse jonigen's van 18 jaar 'gemeld. Z'e verklaarden drie dagen geleden van een Enigels legeronderdeel in Duitsland nabij Osnabrück te zijn 'gedeserteerd' en geen kans te zien, zoails hun bedoeling was, in Enge land te komen. Sedert hun vertrek uit Duitsland hadden ze zich niet meer gewassen en hadden ook niiet gegeten. De Maassluise politie heeft de jon gelui, nadat ze gelegenheid hadden gekregen zich te wassen en van brood en koffie waren voorzien over gedragen aan de koninklijke mare chaussee in Rotterdam. Deze heeft hen naar hun legeronderdeel in Duitsland' teruggebracht. Politie zag diefstal aankomen UTRECHT. 16-8. Een 41-jarige Utrechtse schilder is zondag in het hoofdbureau opgesloten, nadat hij onder toezicht" van de politie een fiets had gestolen. De man scharrelde 's ochtends rond tussen wat fietsen in de buurt uan het politiebureau Tolsteeg. Agenten die achter het raam hun bo terhammetje zaten te eten, vonden dat hij zich nogal verdacht gedroeg en besloten de man in een auto te volgen. Hij liet de fietseii bij 't poli tiebureau staan, maar wandelde de Catharijnesingel langs, niet wetend dat hij in de gaten iverd gehouden. Bij het bejaardentehuis op de hoek van de Smeestraat stapte hij op een damesfiets die hij na enig wikken en wegen uit de „voorraad" koos. Ver kwam hij er niet mee, want de agenten grepen hem al spoedig in de kraag. Hij werd in de politie-auto gezet en naar het hoofdbureau ver voerd, waar hij bij aankomst nog een vergeefse poging tot ontvluchting waagde. Op het bureau kende men de schilder al. Hij had de vorige dag aangifte gedaan van de diefstal van zijn fiets De 32-jarige Michel Avias in Bour- ges heeft zijn schoonmoeder met een karabijnschot gedood nadat zij hem had verweten zijn 'twee kinderen acht dagen te laat te hebben thuis gebracht. De man is in een echt scheidingsproces gewikkeld. Hij is nu met beide kinderen voortvluch tig. Ingezonden mededeling V/er middelen In één tablet helpen elkaar endoen wonderen! De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. KERKNIEUWS Get*. Gemeenten OUDE TONGE. Vrijdag 20 aug., om 7 uur 's avonds ds. G. Mouw. MARKTBERICHTEN Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 16-8. Op de Rotter damse graanbeurs werden de vol gende prijzen genoteerd, af boederij Groene erwten tot f 45,00; Schok kers tot f 57,50; Capucijners tot f 65,00. Verdachte geheimzinnigheid rondom Fidél Castro's „Tweede man" (Van een correspondent). In de duistere wereld der geheime inlichtingendienstenmaakt men ziek zorgen over Fidel Castro's „tweede man", de arts Ernesto Gue vara, bijgenaamd „Ché", 37 jaar oud. Van Guevara is bekend, dat h\j in feite Fidel Castro in Cuba aan de macht hielp en dat zijn aandeel in de Cubaanse revolutie dat van Cas tro dan wel niet overtreft, doch wel zeer dicht benaderde. Guevara, die van Argentijnse nationaliteit is, was in 1956 de eerste van de een en tach tig rode rebellen, die op Cuba vaste voet aan wal zette en hij week van dat tijdstip niet meer af van de zijde van Fidel, de rode heer van het sui kereiland Cuba. Guevara is een overtuigd marxist en de ideoloog van Castro's partij en was tot aan zijn verdwijnen tevens de exporteur van diens mïlitant-po- litieke communisme, een persoonlijke vriend van de Algerijnse kolonel Houari Boumedienne en ook van (wijlen?) Achmed Ben Bella. Guevara bezocht een groot aantal Afro-Aziatische landen en keerde op 14 maart van dit jaar, na een we kenlang bezoek aan rood-China, in Havanna terug. Van die datum af verdween Ernesto Guevara spoor loos in de nacht en in de nevel Kringen rondom Fidel Castro ge ven voor van niets te weten, doch wat opviel was het feit, dat „Ché" in het midden van juni 1965 als mi nister van industialisatie op Cuba, werd vervangen door Arturo Guz man. Instructeur der partisanen Kort voor zijn verdwijnen had hij zich nog bezig gehouden met de op leiding van communistische partisa- nengroepen in Santo Domingo, Peru, Columbia en in Venezuela. Opge merkt zij echter, dat hij in die lan den tot op lieden niet meer is gesig naleerd. Voor zover kon worden na gegaan moet de reden van zijn ver dwijning worden gezocht in de tus sen Rusland en China gerezen con flicten. Peking en Moskou treden in La tijns-Amerika als eikaars rivalen op, strijden daar zichtbaar om de macht en om de meeste invloed. Rood-Chi na gewon, dankzij Guevara, meer en meer invloed op Cuba, voornamelijk door de lijnrechte toepassing van de marxistische leer door de Chinezen in toepassing gebracht. Chroesjtsjef, toen nog de machtige rode czaar in de Sowjet-Unie, zag dit reeds en verstond zich met (wijlen) president John Kennedy van de Ver enigde Staten, haalde zijn raket-wa pens onder druk van Washington terug en gaf Castro tenslotte, die een minder scherpe koers wenste te varen, doch meer om dollars verle gen zat, voor 1962 en 1963 een lening van een miljoen dollar per dag. Castro won Drie dagen na de terugkeer van Ernesto Guevara uit Peking, om pre cies te zijn op 17 maart van dit jaar, hield Castro een grote rede, waarin hij ondermeer uitdrukkelijk ver klaarde, dat het Cubaanse commu nisme onafhankelijk wilde zijn en blijven, zowel van Moskou en van Peking. Voorts waarschuwde hij de rode machthebbers van de volksre publiek China, onverwijld hun pro paganda in het land te staken en geen pogingen meer in het werk te stellen, hetzij daadwerkelijk hetzij financieel, samenzweringen (of po gingen daartoe en gericht tegen zijn regiem) mogelijk te maken. Van die dag af verdween de Chi nese propaganda uit de Cubaanse bladen .Het Kremlin dankte Castro op zijn eigen wijze en wel door het overnemen van een aantal financiële verplichtingen. Ondertussen kwam vast te staan dat de onrust in landen als Bolivia, Guatemala, Columbia en Santo Do mingo werden veroorzaakt door ge- emigreerde Tsjechische partijgeno ten en financieel mogelijk gemaakt met Russische roebels. De machthebbers in de U.S.S.R. nemen door zo te handelen China elk initiatief in die richting, uit handen. Voor zover kan worden nagegaan is Ernesto „Ché" Guevara door zijn Chinese gezindheid en zijn vriend schap met Mao Tsje Toeng van deze veranderde gang van zaken op Cuba de dupe geworden. Zijn spoorloos verdwijnen heeft niettemin veel on rust en onzekerheid veroorzaakt. FEUILLETON Ze haalde haar schouders op. „Misschien. Tenslotte heb ik vakan tie. nietwaar?" Hij knikte. „Je hebt gelijk. Geniet maar zoveel mogelijk. Ik hoop, dat ik niet stoor?" Ze wees met haar hand naar de lege stoelen. „Ik neem aan, dat het terras voor iedereen beschikbaar is, dus „Een vlotte uitnodiging", ant woordde hij grinnekend. „Dankje wel". Hij ging zitten en klapte zijn sigarettenkoker open, die hij voor hield, maar Ineke schudde haar hoofd. „Ik heb 'm net uitgemaakt", zei ze. Rustig stak Bert een sigaret op, enige tijd voor zich uit kijkend. Plot seling draaide hij zich weer naar haar toe, het meisje onderzoekend aankijkend. „Je ziet er goed uit, Ineke. 'tValt me mee". Ze draaide zich even naar hem om. „Dankje. Ik zou overigens niet weien, waarom ook niet, he?" Hij rookte weer een poosje. Nog immer klonk de muziek uit de con versatiezaal en soms de luide lach van een der meisjes. „Nog steeds aan het tekenen?" „Nog steeds. En bij dezelfde baas. En jo hoeveelste sekretaresse heb jij sinds.." Hij school, in een lach. „Aardig. Nog altijd dezelfde Ineke. Waar schijnlijk geloof je me niet, maar door G. DEUTEKOM het is nog steeds Geesje. De welis waar trage, maar vrijwel volmaakte Geesje Timmer". Ze keek hem, enigszins verrast aan. „Werkelijk?" „Op m'n erewoord". „Dat valt me dan erg mee". „Ze tyranisseert me". Er kwam een glimlach op Ineke's gezicht, doch ze gaf er geen ant woord op. „Ik weet, wat je nu denkt, Ineke, maar het is zo. Ik heb in m'n kan toor niets meer te vertellen. Tot op zekere hoogte natuurlijk. Maar het bevalt me zo goed. Ik zei al: ze is bijna volmaakt". Nadat de afwasploeg zijn werk ge daan had - Bert en Piet hadden het, met goedvinden van de andere gas ten uitstekend georganiseerd - kon iedereen doen, wat hij wilde. Wie koffie wenste, kon het gaan zetten en wie dansen wilde, kon ook zijn gang gaan. De meisjes Oosterveen waren alweer met hun vrienden Basüaanse en Van Gent aan het draaien. Ineke keek het een poosje aan, doch toen ze veronderstelde, dat zij voor de volgende plaat wel eens gevraagd zou kunnen worden, slen terde ze via de eetzaal naar buiten. Iemand had op het terras een aantal gemakkelijke stoelen neergezet, en van hier uit had men een aardig uit zicht op de landerijen, de bossen en het dorp in de verte. Ineke liet zich in een der stoelen neerzakken en stak een sigaret op. Dromerig staar de ze voor zich uit. Wel leuk, zo'n kasteel. Tenslotte ontmoet je over al mensen, hier zo goed als in Frank rijk aan de Rivièra. Ze zat enige tijd te luisteren naar de muziek, die flauwtjes vanuit de conversatiezaal tot haar oren door drong. Hoe oud zouden die meisjes Oosterveen zijn? Twee- of drie en twintig? En de jongens waren vast niet veel ouder. Gek, ik ben vier en twintig en ik voel er al niet veel meer voor om mee te doen. Word ik oud? Eigenlijk behoorde ik bij hen. En Jo Heenstra ook, als ze haar en kel niet verstuikt had. En die twee linke broeders, die slome Van Dalen toch zeker eveneens. Op de een of andere manier is hij bang voor de meneer met. dat ongure gezicht, waarvan ik zijn naam niet eens weet Iedereen heeft zich behoorlijk voor gesteld, maar ik weet niet eens, wan neer die ander gekomen is. Typisch, je hebt er altijd van die eigenaar dige lui tussen zitten. Neem nu die schrijver, die Lode. Zit de hele dag op zijn schrijfmachine te ratelen. Heb ik ooit van die naam gehoord? Zal me de schrijver wel zijn. GekBert danst ook al niet. Vroeger deed hij het toch graag, als we samen ergens waren. Hij kan het goed. Waarom doet hij niet mee? Hij is nogal dik met die Van Aken. Lijkt me ook wel een sympathieke jongen, al zal hij wel een paar jaar ouder zijn. Ze drukte haar sigaret uit en ge lijk keek ze omhoog in het lachen de gezicht van Bert Hooghuis. Ineke voelde, dat ze een kleur kreeg, toen de lange jongeman naast haar stoel stond. „Adn het dromen?" (Wordt vervolgd)'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5