KASTEEL TE HUUR Een fraai interieur Gevolgen van Russische graanaankopen Ontploffing in Fins munitiedepot Herstel Nationaal Monument Dakloos na boerderijbrand Weer een meisje aangerand en duizenden boeken Nieuwe ontwapenings voorstellen? Ada Kok verbetert wereldrecord Djakarta verbrandt grammofoonplaten Snel dalend waterpeil in de Westhoek Velen keerden terug naar zonnig Westerschouwen Het interieur van Ac nieuwe Huisspaarbank aan het Havenparit, die vorige week in gebruik werd genomen. De foto iverd gemaakt vanuit de kantoor ruimte en geeft een kijkje op een deel daarvan en de fraai aangeklede wacht ruimte. Duidelijk onderscheidt men de bij als symboliek motief boven de (bronzen) buitendeur. (Foto: Zierükzeesühe Nieuwsbode). financiën en economie WESTERSCHOCWEN, 15-8. De afgelopen week verwachtten de za kenlieden het vertrek van een groot aantal zomergasten en dus ook dat het vvat rustiger zou gaan worden in de verschillende bedrijven. Inder daad vertrok vrijdag een flink aantal zomergasten, maar direkt daarna werden de vrijgekomen plaatsen al weer ingenomen door nieuwe toeris ten. Hun aantal werd steeds groter en spoedig kon men zeggen dat de Westhoek weer- vol zat. Dit leidde tot enige moeilijkheden, daar voor al de bakkers op een zo grote terug komst niet hadden gerekend. Zater dagmiddag was er enige tijd geen brood meer te krijgen, doch weldra rookten de zwart geblakerde schoor stenen weer volop, zodat de gasten toeh weer aan hun trekken kwamen. Zondag werd de stroom naar het warme strand met zijn koel helder zeewater nog groter en reeds in de voormiddag kwamen de dagjesmen sen in een frequentie van ongeveer 5U0 auto's per uur naar de Westhoek. In de namiddag waren in Westen- schouwen de parkeerterreinen om en nabij de trap vol. De Punt bleef ook nu weer parkeerruimte overhouden. Deze dagjesmensen, hoofdzakelijk afkomstig uit Brabant, hadden er weer eens 3 Vz uur wachten bij de pont voor over gehad om dan toch Stafchef V.S. tegen oorlogsuitbreiding WASHINGTON, 15-8. Generaal Wheeler, stafchef van de gezamen lijke Amerikaanse strijdkrachten, heeft zich tijdens een zondag voor de Amerikaanse televisie gehouden vraaggesprek tegen uitbreiding van de oorlog tot Noord-Vietnam of Chi na verklaard. Het was Wheeler be kend diat bepaalde militairen of le den van de regering voor een groot scheepse aanval op Noord-Vietnam en de nucleaire installaties van China voelen. Deze stroming was volgens hem in. de regering niet krachtig te noemen. Hij brak een lans voor voortzetting van de poli tiek zoals deze thans wordt gevoerd. Noodtoestand in Chili SANTIAGO, 15-8. President Frei van Chili 'heeft op drie na alle vrij- en-twintig provincies van bet larïd tot rampgebied verklaard. Het land lijdt grote söhade als gevolg van de tropische regenbuien die al een week lang vallen. Een-en-veertig mensen verloren het leven, vierduizend stuks vee zijn verdronken en grote gebie den staan onder water. De spoor wegverbinding met Argentinië is op een groot aantal plaatsen vernield. HELSINKI, 14-8. Zeker twee men sen hebben zaterdag het leven ver loren bij een ontploffing in een mu nitiedepot van het Finse leger by Lahti. Een aantal militairen werd gewond. Het aantal gewonden bedraagt ongeveer vijftig. Men tast nog in het duister over het lot van twintig mi litairen, die zich ten tijde van de ex plosie in een wachthuisje bevonden. Op het terrein woedde enkele uren na de ontploffing nog een hevige brand. Hefschroefvliegtuigen brach ten de ernstig gewonden naar Hel sinki. Gouverneur Otto Kerner van Il linois heeft 2.000 man van de natio nale garde van deze staat opdracht gegeven onmiddelgk naar Chicago te gaan, waar vrijdagnacht rassenret- letjes zyn uitgebroken. AMSTERDAM, 14-8. Vandaag (maandag) begint men met de her stelwerkzaamheden van bet natio naal monument op de Dam. Het mo nument beeft 'door poreus geworden voegen en ruimten achter de tra- vertinplaten van de vuestukken veel water en vuil opgenomen, waardoor verzakking en zichtbare verontrei niging naar buiten optraden. Deze kunnen bovendien ernstige vorst- schade tot gevolg hébben. Bij de'her stelwerkzaamheden maakt men ge bruik van een speciale injectiehulp- stof. HEERLEN, 14-8. Zaterdagmor gen is de uit 1697 daterende boerde rij „de Vrankhoeve" in Heerlen door brand vernield. De boerderij werd bewoond door drie gezinnen in to taal bestaande uit zeventien perso nen. De hooi- en strovoorraden, landbouwwerktuigen en wat pluim vee zijn. verloren gegaan. Over de oorzaak verkeert men nog in het onzekere. De schade valt nog niet te ramen. De hoeve, die op de monumenten lijst voorkomt, is eigendom van de Oranje-Nassau mijnen. De bewo ners zijn tegen brandschade verze kerd. Man verdronken bij verhalen van schip GRONINGEN, 14-8. Op het terrein van het provinciaal electriciteitsbe- drijf in Groningen is de 63-jarige W. Spelstra uit Groningen verdronken, toen bij met een drie meter lange ihaak een sChip wilde verhalen. Bij deze werkzaamheden verloor hij het evenwicht. Op zijn hulpgeroep snel den enkele mensen toe, die trachtten met dezelfde haak de beer Spoelstra te redden, maar het was al te laat. Ook mond op mond-beademing mocht niet meer baten. 2ich heerlijk uit te kunnen strekken op het warme strand. Het opkomen de water dreef de zonnebaders op én grote mensenkluwen en geruime tijd was het weer echt Zandvoort. Vliegtuigjes trokken reclame's over de bruine badgasten en op zee voe ren jachten voorbij. Echt een heer lijk zomerse dag, die 15 augustus 1965. Betogingen tegen Grieks koningshuis ATHENE, 15-8. In diverse delen van Griekenland zijn anti-royalisti sche betogingen gehouden. In Athe ne trokken drieduizend mensen in optocht door de straten onder kre ten als „democratie, democratie", totdat de politie hun last gaf zich te verspreiden. Te Saloniki in het noor den van het land kwamen tiendui zend aanhangers van de Verenigde Democratisch-linkse Partij (E.D.A.) bijeen. Ook nu werd geroepen „die Duitse (koningin-moeder Frederika) moet gaan" en „dood aan de Yan kee-gangsters". Ook in Heraklion op Kreta werd, een anti-royalistische bijeenkomst gehouden. Hij ivilde zo graag blussen VUGHT, 15-8. Zaterdag tegen mid dernacht werd. de vrijwillige brand weer van Vught gealarmeerd voor uitslaande brand in de hooischuur van de landbouwer van de Meer aan de Fortstraat. Met drie autospuiten werd het fel laaiende vuur, dat groot gevaar voor de omgeving opleverde, aangepakt, maar pas zondagochtend om zeven uur was het nablussings- werk achter de rug. Het vuur had echter zo mooi gebranddat de po- lietie een nader onderzoek naar de volgens haar abnormale ontstaans wijze van de brand begon. Het resultaat daarvan was dat één van de leden van de vrijwillige brandweer, de 28-jarige P. uit Vught werd aangehouden, die zaterdag avond met veel ijver had helpen blussen. De man, die reeds tien jaar tol het korps van de vrijwillige brandweer behoorde, had zijn hart zozeer aan zijn werk verpand, dat hij zelf de brand in de hooischuur had gesticht „omdat hy zo graag eens wilde blussen", zoals hij beken de. ZAANDAM, 15-8. - Een 17-jarig Zaandams meisje is zaterdagnacht op een verlaten bouwterrein in Zaan dam aangerand door een 36-jarige gehuwde beroepschauffeur uit die plaats. Juist op het moment dat het meisje zich half ontkleed uit de auto kon be vrijden, naderde een patrouillewagen van de politie van Zaandam, zodat de aanrander vlot kon worden inge sloten. Het meisje had tijdens een cafébe zoek 's nachts om één uur ruzie ge kregen met haar verloofde. In over spannen toestand had ze zich op het wegdek van de Westzanerdijk ge worpen, voor een naderende auto. Een tweede automobilist, de 36-ja- rige beroepschauffeur, bood aan het meisje naar het politiebureau te brengen om haar te kalmeren. Ver loofde en omstanders stemden hier mee in. De man reed in plaats van naar het politibureau naar een ver laten bouwterrein in plan-Poelen burg, waar hij het meisje aanrandde. De „meubelcheque" UTRECHT, 14-8. De gezamenlijke Nederlandse meubelfabrikanten zul len op de tiende (tweejaarlijkse) vakbeurs voor meubelen en woning textiel, die van 8 tot en met 13 no vember in Utrecht wordt gehouden, de „meubelcheque" introduceren. De meubelcheque, een wat duur der soort cadeaubon, wordt beschik baar gesteld in waarden van 25, 50 en 100 gulden en zal bij alle erkende woninginrichters kunnen worden ge kocht en besteed volgens hetzelfde systeem dat men al kent in bijvoor beeld de grammofoonplatenhandel en de boekhandel. Het verschil is, dat platen en boeken in elke winkel evenveel kosten, terwijl voor meu belen geen vastgestelde prijzen gel den. De opzet van meubelcheque systeem is daarom wat ingewikkel der. Een groep Indonesische infiltran ten is na de overdracht van West- Irian aan Indonesië dood in de jun gle nabij Fak Fak aangetroffen, zo heeft de Indonesische minister voor het leger, luitenant generaal Ach- mad Yani, zondag tegenover het of ficiële persbureau Antara verklaard. DJAKARTA, 15-8. Vyfhonderd juichende, dansende en anti-Engels en anti-Amerikaanse liedjes zingen de Indonesiërs (voor het meerendcel jongeren) hebben zaterdagavond op het voorplein van het Djakartaansc politiebureau vierhonderd grammo foonplaten en vierentwintigduizend bccken ceremonieel verbrand. De grammofoonplaten en boek werken waren en'i'ge weken geleden door de politie 'in beslag genomen tijdens razzia's In de muziekwinkels en de boekhandels. De jongeren sme ten vol geestdrift longplay platen van de Beatles, de Shadows, Connie Francis, The Rowing Stones en de Everfy Brothers, maar ook van de Vrouw lag dood in huis ZAANDAM, 14-8. Vermoedelijk verscheidene dagen heeft in een wo ning in Zaandam een vrouw dood op bed gelegen zonder dat iemand er van wist. Nadat kennissen tweemaal vergeefs hadden aangebeld bij de 63- jarige mevrouw M. Lenipr-Kruiver, verschafte de politie zich toegang tot de woning. Ze trof de vrouw dood in bed aan. Uit een lijkschouwing van de G.G. D. bleek, dat de vrouw was over leden aan een hartaanval. Dat niemand iets heeft gemerkt van de dood van de vrouw is te ver klaren uit de omstandigheid, dat ze zich alleen in huis bevond. Haar kinderen wonen niet in Zaandam en haar man lag in het ziekenhuis. Mevrouw Lenior had weinig contact met haar buren. LONDEN, 14-8. Goedingeliclite kringen in Londen meenden te weten dat de Verenigde Staten morgen (dinsdag) nieuwe westerse voorstel len op de ontwapeningsconferentie in Genève zullen indienen. Een Ame rikaans ontwerp-verdrag, dat be oogt het verspreiden van kernwa pens tegen te gaan, zou nagenoeg de algemene instemming van de andere westerse landen op de zeventienlan- denconfêrentie hebben gekregen. Toch „stoppelliaenefeest" in Sallaml RAALTE. 14-8. In verband met het gedeeltelijk mislukken van de oogst in Saftland ten gevolge van wa teroverlast 'heeft men zich afge vraagd of de stoppel haenefeesten - een dankfeest voor de oogst - eigen lijk wol zin 'hadden. Het organise rend comité beeft 'besloten van wel. Ze worden 26, 27 en 28 augustus in Raalte gehouden. Het overwoog dat de boer ook dankbaar blijft voor bet mindere dat ihem ten deel viel er. het accent niet alleen ligt op materiële zaken. Voorts dat bij een nakomen van de reeds gemaakte afspraken de belan gen van vele zakenlieden gemoeid zijn. Beschaamde Commandant PALMERSTONE, U-S. De brandweer van Palmerstone, in Nieuw-Zeeland, bluste de zer dagen een schoorsteen brand bij haar beschaamde commandant. Deze had name lijk enkele dagen tevoren zijn bezorgdheid uitgesproken ouer het grote aantal schoorsteen branden in het stadje. Kijken naar de maan Boven Nieuw-Mexico is een ballon opgelaten met een telescoop aan boord van 60 cm diameter. Vanaf 33 km hoogte werd het maanoppervlak bestudeerd. Door middel van een signaal vanaf de aarde werd de bal lon van de telescoop gescheiden, waarna deze per parachute terug keerde. WESTHOEK, 14-8. Terwijl nog geen veertien dagen geleden velen klaagden over het teveel aan water, zit het agrarische deel van de be volking thans midden in de oogst. Na 4 augustus viel er slechts 4,1 mm regen en dat vormde een gerede aanleiding om de combines uit de schuur te halen. In de loop van de vorige week verschenen de eerste combines op de velden, al bleek al vrij vlug dat het vochtgehalte toch nog tamelijk, hoog was. Zaterdag was wel een hoogtijdag en de dors machines gromden de gehele dag hun eentonig lied, om 's avonds de oogst af te leveren die vervoerd kon worden .naar de graansilo's. Het vochtgehalte was toen reeds gedaald tot 17 hetgeen een normaal ge halte is. De opbrengsten per gemet variëren van 33 tot 20 mud. Ondanks de vreugde om de goede oogst zijn er toch nog wel landbouwers (en ook fruittelers) die het dalende wa terpeil in hun sloten met bezorgd heid gadeslaan. In 14 dagen is het waterpeil namelijk met niet minder dan 22 cm gezakt. Behalve de droog- Blue Diamonds (diie vorig jaar om streeks kerstmis op een tournee in Indonesië overal een warm onthaal hebben gekregen) op de brandstapel, terwijl pol'itie-agénten blikken vol benzine op het vuur goten. Met zo mogelijk nog -groter 'geestdrift sme ten de Indonesiërs de boeken en boekjes op de brandstapel, die even dreigde te doven toen er teveel boe ken tegelijk in werdén gegoond. Vol gens de politie betroffen het hier gruwelverhalen, cowboy-romanne tjes en zinineprikkelende lectuur, die evenals de twist, rock and roll en Beatleplaten „niet overeenstemmen met de identiteit van het Indonesi sche volk". Deze uitspraak te afkom stig vain president Soekarno. BOEDAPEST. 14-8. Op de eer ste dag van de zweminterland tus sen Hongarije en Nederland te Boe dapest heeft Ada Kok het wereld record op de lüü m vlinderslag da mes verbeterd en gebracht op 1 inln 04,5 sec. Het oude record stond se dert 16 oktober van het vorig jaar cp naam van de Amerikaanse Sha ron Stouder met 1.04.7. Ada Kok verbeterde uiteraard ook het Euro pees record, dat met 1.05.1 op haar naam stond. Viei' Nederlanders verongelukt in Frankrijk BOULOGNE SUR MER, 14-8. Zaterdagmiddag is bij Boulogne sur Mer aan de Franse kust een sport vliegtuigje met vier Nederlanders in zee gestort. De vier inzittenden van het vliegtuigje zijn daarbij om het leven gekomen. Het zijn een hotelier, de heer Haarhuis, die het sportvlieg tuigje bestuurde, zijn vrouw, me vrouw Haarhuis-Lamers, hun 21-ja rige dochter, allen afkomstig uit Arnhem en de verloofde van de dochter, de heer Van der Ven uit Spekholzerheide Dode en vijf zwaargewonden bij auto-ongeval MEERSSEN, 14-8. Op rijksweg E-9 te Meevssen in Zuid-Limburg is een personenauto van de weg gevlogen na een botsing, waarbij nog twee auto's waren betrokken. De bestuui'der, de 44-jarige verte genwoordiger F. van Vuuren uit Maarheeze, kon na veel inspanning uit het wrak worden gehaald. Hij bleek op slag te zijn gedood. Zijn echtgenote, twee dochters en een zoon, als mede een ander inzittend kind, raakten zwaar gewond en moesten in een ziekenhuis te Maas tricht worden opgenomen. Kind gedood dool stroom in afrastering DEEST, 14-8. In de afrastering van de boomgaard-van de landbou wer L. in Deest (gemeente Druten) is een negenjarig kind van de fami lie Sengers dood aangetroffen. Landbouwer L., die nogal eens last had van kinderen die appels uit zijn boomgaard haalden, meende de af rastering van de boomgaard onder stroom te moeten zetten. Hij ge bruikte daarvoor de volle netspan ning van 220 volt. De politie en de arbeidsinspektie hebben de zaak in onderzoek. KERKNIEUWS Nöd. Herv. Kerk Aangenomen naar Grijpskerke (toez.): kand. A. Krij'ger, Voorburg. Bedankt voor Beerta: H. A. Sche pers, West-Terschelling. Evarag. Lutoh. Kerk Bedankt voor Rotterdam (vak. Th. Scharten): 'dr. C. J. Munter, Gronin gen. Ger. Gemeenten OUDE TONGE. Vrijdag 20 aug.: 7 uur dis. G. Mouw. te van de laatste weken zijn ook de toeristen, die zeer veel water gebrui ken, de schuld van het dalende wa terpeil. FEUILLETON Geholpen door Piet en Bert kwam het meisje tegen koffietijd beneden, waar ze in een gemakkelijke stoel werd gelegd. "Ons pechvogeltje," zei Bert zacht. Ineke keek hem even aan. Ongewoon klonk dit uit zijn mond: Nu had hij net zo gesproken als vroeger, toen ze nog verloofd wa ren. "Mijn lieve schollebollie" zei hij dikwijls, als ze entrenous waren. Op diezelfde toon had hij nu tegen het meisje gezegd: "Ons pechvogeltje." Het pechvogeltje liet zich intussen vertroetelen door de anderen. Ze kreeg een sigaret en iemand bracht haar koffie, terwijl een derde met een grote plak cake op een schotel bij haar kwam brengen. "Zo, u hoeft niets te doen vandaag, hoor? Blijf maar lekker zitten. Het zal wel niet veel betekenen. Let eens op: Met een paar dagen loopt u weer ge woon." Omdat iedereen zich inspande om Jo Heenstra te troosten en het haar zo prettig mogelijk te maken, ver trok Ineke na het eten naar buiten en maakte een lange wandeling dooi de omgeving. In een rustige gele genheid dronk ze thee, maar zorgde er voor, dat ze tijdig weer terug was op het kasteel, omdat ze op het roo ster gezien h'a'd, dat zij vanavond aan de beurt was om mee te helpen de avondboterham klaar te maken. Hoofdstuk 7 De tweede dag bleek, dat de ver standhouding tussen de meeste gas ten onderling al vrij snel goed en MOSKOU, 14-8. Het verrassende besluit van de Sowjet-Unie haar schaarse dollars te besteden aan gro te graaninkopen in het westen zou vergaande economische en politieke terugslagen kunnen hebben, zo ver klaarden westelijke deskundigen in Moskou. Westeiyke zakenlieden wa ren somber gestemd ten aanzien van de kans op grote orders der Rus sische industrie in dit jaar. Diplo maten der Afro-Aziatische landen vreesden, dat het moeilyker zou kun nen worden Sowjetrussische econo mische hulp te verkrijgen. Eenenzeventig" opvarenden van een Chileens marinevaartuig worden vermist. Het schip is ter hobgte van Valdivia, 900 km ten. zuiden van Santiago, bij zwaar stormweer op de rotsen gelopen. In de afgelopen maanden van dit jaar zijn in Polen vijfenveertig kinderen omgekomen en meer dan zevenhonderd gewond bij ongeluk ken met oorlogstuig uit de Tweede Wereldoorlog. De cholera epidemie dit twee we ken geleden het oosten van Perzië trof is 'bedwongen. 90 van 'de 500 pa tiënten zijn overleden. Een Brits "socialistisch parle mentslid 'heeft vrij<dag als zijn me ning te kennen gegeven dat hij het een bijzondere zaak vindt, dat En geland 40 miljoen pond stei-Iing zou verliezen door de uitvoer van moto ren voor aan Indonesië te leveren Nederlandse vliegtuigen te verbieden b Twee Russen zijn afgelopen za terdag in een bootje uit Siberië in Alaska aangekomen, waar zij asiel vroegen. Politieke figuur iu tuin BONN, 12-8. Westduitsers die er van houden stenen kabou ters in hun tuin te zetten, kun nen nu ook politieke figuren in verkleind model krijgen. Een fabriek in Hessen brengt Erhard, Brandt, Kennedy, Churchill, Chroesjtsjef, Aden auer en de Gaulle op de markt De Franse president houdt de Gallische haan in de hand. 17 door G. DEUTEKOM prettig was. Er vormde zich al een clubje jongeren en de ouderen von den elkaar aan de kaarttafel. Slechts een paar mensen isoleerden zich. Ineke had al gauw gemerkt, dat het in de eerste plaats de slome van Dalen was, die zich het minst in de conversatiezaal liet zien. Verder was er nog een ander, die ze niet bij naam kende, een man met een niet bepaald gunstig uiterlijk, die weinig sprak, tijdens de maaltijden naast de schrijver Lode zat en doorgaans recht voor zich uit zat te kijken. En verder de schrijver, die zich meestal dadelijk terugtrok op zijn kamer. "Om te werken aan mijn nieuwe ro man," zoals hij zei. De oude me vrouw Van Meel zat bij het raam met een breiwerkje. De man met het ongure gezicht was al snel vertrok ken, terwijl de giechelende meisjes Oosterveer niets liever deden dan plaatjes draaien en dansen, of ze lieten hun draagbare radio keihard spelen, tot de andere gasten er aan merkingen op maakten, waarna ze de knop omdraaiden en giechelend naar builen gingen. Verder was er nog ene meneer Schalkwijk, van wie ze met geen mogelijkheid zijn leeftijd kon schatten. De man zag er tame lijk verzorgd uit, rookte dunne si garen en maakte dikwijls een praa tje met mevrouw van Meel. Zijn haar was peper- en zoutkleurig, maar ouder als vijf en dertig kon hij onmogelijk zijn. Tenslotte nog de twee vrienden Bastiaanse en Van Gent, even stoere dansers als de meisjes Oostefveer, echte grapjas- De noodzaak voor de Sowjet-Unie de voedselaankopen in het westen te doen zou ook betekenen dat de plan nen voor meer consumptiegoederen, betere woningen en grote kapitaals investeringen in de landbouw, die de nieuwe leiders in het Kremlin be loofd hadden, beperkt zullen moeten worden. Waarnemers zijn van mening dat Moskou waarschijnlijk grote hoe veelheden goud naar het westen zal moeten zenden om de rekening te kunnen betalen. Volgens ruwe wes telijke schattingen zou de Sowjet- Russische regering voor de twee transacties, die deze week gesloten werden, ongeveer 530 miljoen dollar moeten trachten te vinden. Samen met de kleinere graaninvoeren voor voorraadvorming en heruitvoer be lopen de So>vjetrussische kosten voor buitenlands graan sedert augus tus 1964 ongeveer 700 miljoen dollar SPORT DUIVENSPORT P.V. „Zierick" Zicrikzee Wedvlucht uit St. Quentin (206 km). Wegens slecht weer werden ze op maandag 9 augustus gelost. Eerst duif 11.03.11 uur. C. Seijbel: 1, 2, 3, 4, 6 en 13; F. Maijs: 4; Gebr. Stoutjesdijk: 7 en 8; H. Slagboom: 9 en 10; A. J. Stout jesdijk: 11, 12 en 14; Jac. Verwijs: 15. Wedvlucht op zaterdag 14 augus-- tus uit Noyon (239 km). De vlucht had een zeer traag verloop. Uitslag: C. Seijbel: 1, 2, 3, 4 en 12; P. Flikweert: 5 en 9; Gebr. Stout jesdijk: 6. 7 en 11; Jac. Venvijs: 8 en 10. A.s. donderdag inkorven voor Creil van 6 tot 6.30 uur. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzce Wedvlucht vanuit St. Denis, af stand 327 km, deelname 127 duiven. Gelost 6.30 uur met zwakke z.w.- wind, eerste duif 10.52 uu. Felius-Westenbrugge: 1, 2, 4, 5, 9, 15, 20, 28 en 29; L. Noordijk: 3, 22, 24 en 31; K. Bouman: 6, 7 en 11; J. Dekker: 8, 16, 18 en 21; F. Regoort: 10, 12, 17, 25 en 26; J. Kaaisteker: 13; A. Hagesteijn: 14; Gebr. Krijger: 19 en 23; J. Verwest: 27; L. v. d. Hoek: 30; P. Roskam: 32. A.s. woensdag inkorven voor Or leans (nat.) van 6-6.45 uur. Vrijdag inkorven voor Neufvilles van 6-6.30 uur. sen, ongedurig, levenlustig en altijd klaar om te helpen, als dat nodig was. Toen Ineke tegen vijven terug kwam van haar wandeling, zag ze de jongens met de zusjes uit Kam pen in de tuin zitten, luisterend naar het radiootje, dat de nieuwste top hits uitzond. Ze liep even langs Jb Heenstva. "Hoe gaat het nu?" Het meisje glim lachte. "Ik wordt door iedereen ver- wend. Het doet geen pijn meer." voegde ze er aan toe, op haar enkel wijzend. "Ik kan er al een beetje op lopen." "We zullen er vanavond nog een nieuw verband om doen," zei Ineke hartelijk. De broodmaaltijd verliep gezellig en achteraf had Ineke er geen spijt meer van, dat ze plotseling op het idee gekomen was om voor de af wisseling eens een kasteel te huren. Dat ze nu, na de nachtelijke escapa de met Jo, niet alleen in dit grote gebouw bivakkeerde. Dit was een hele geruststelling. Het vervelende bleef alleen, dat Bert er ook. was. Anders zou het beslist een denderen de vakantie kunnen worden. Over het algemeen waren het stuk voor stuk wel leuke lui en die ze niet aardig vond, liet ze immers links liggen? In de ochtend had ze ook kennis gemaakt met de twee werksters, die ondanks de plotselinge drukte in het kasteel rustig hun arbeid hadden verricht. Natuurlijk waren ze bin nen het uur op de hoogte gesteld van het nachtelijk avontuur, maar de beide vrouwen namen het hele verhaal klaarblijkelijk met een kor reltje zout. „In ieder oud kasteel zal het wel eens een beetje spoken", meende de oudste en ging vervolgens verder met haar taak. Niet de moeite waard om je druk over te maken. Dat klopt, dacht Ineke, maar jullie slapen hier ook niet. (Wordt vervolgd) Oost in volle gang

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2