Denkt u er aan te bestellen? in de gezellige beugelfles en... in pijpjes STREEKNIEUWS SUCCESJES Te koop: 1 en 2 persoons bedden, l en 2 persoons ledikanten, ook in opklap. L. Kaashoek, Lange Nobelstraat 23, tel. 2167, Zie rikzee. Prima jonge hennen, tortel duiven, sierduiven, postdui ven en vele soorten krielkip pen. Nog steeds vooroorlogse prijzen. T. C. v. Damme, Dapperweg 17, Haamstede. Te koop gevraagd: Tweedehands meubelen en antiquiteiten. Overal te ont bieden. Telef. 471, G. Heij- boer, Bogerdweg 47 te Drei- sehor. Te koop: Drie moderne clubs en blan ke kloostertafel. L. Kaas hoek, Lange Nobelstraat 23, tel. 2167. Zierikzee. Een „Koelstra" kinderwagen. Hoog model, i.p.st., f 125,00 Dorpsweg 18a, Bruinise, tel. (01113)-516. Kinderledikantjes en boxen. L. Kaashoek, Lange Nobel straat 23, tel. 2167, Zierikzee. Zevenweekse hennen. Even tueel ruilen tegen slachtkip- pen. Spotprijzen. T. C. van Damme, Dapperweg 17, Haamstede. Er is Grolsch, Grolsch-Speciaal en Grolsch-Oud-Bruin. Bij Grolsch en Grolsch-Oud-Bruin kunt U kiezen tussen beugelfles en pijpje. Grolsch-Speciaal, het extra-feestelijke bier, wordt alleen gebracht in pijpjes met de extra-feestelijke, zilveren wikkel. Voor alle soorten geldt: Grolsch, het verse bier met die bijzondere smaak en frisheid, gebrouwen volgens de natuurlijke methode van Gildemeester Peter Cuyper. Stropketting, gegarandeerd voor 15 ton. Fa. D. Padmos, tel. 2150. Zierikzee. Diversen Huur een koelkast voor 12.75 per maand zonder vooruitbe taling, met recht van koop. Vandaag besteld, morgen bij u thuis. Bel (óók 's avonds) Vlissingen 4410 - Goes 5397 - Zierikzee 2540 - Axel 338 of Sluis 277. In weer en wind met „Shell" produkten. De Braai, Nieu- werkerk, tel. (01114) 377. Ned. Ver. van Sexuele Her vorming. Het boekje „Ouders vragen", geschreven door T. Blankenstyn-Biersma, hoort ieder ouderpaar in huis te hebben. Het helpt u bij de sexuele opvoeding van uw kinderen. Stort f 0,65 op giro 156499 t.n.v. N.V.S.H. afdeling Sch.-D. en het wordt u franco toegezonden. Voor uw buitenschilderwerk de beste verf voor hout dat vochtig of eventueel nat is, raden we u aan: Nathout- grondverf te gebruiken. In lichtingen hierover bij „Verf en Kleur", Meelstraat 40, tel. 2100, Zierikzee. H.H. veehouders! Wij verzor gen de klauwen van uw melkvee! J. Flikweert Az., Nieuwerkerk, tel. (01114)-442. De bekende verse varkens worst f 1,75 per 500 gram, f 3,25 per kg. Slagerij R. Or- née, St. Domusstr., Zierikzee. Loodgieters-, gasfitters- en vvaterfittersbedrij f H. Ver- sdhuur en Zonen, Koraalstr. 3, Zierikzee. Tel. 2223. Voor huizen waar geen be hang op de muren zit, heb ben wij emmertjes „Latex" muurverf in verscheidene kleuren; ook voor buiten te gebruiken. „Verf en Kleur", Meelstraat 40, telefoon 2100, Zierikzee. Grote sortering in alle soor ten fietsen; alle prijzen. A. van Hese, Lammermarkt 36, Zierikzee. Vermist: Wie weet onze grijze cyper se kat, welke al enige maan den zoek is, vermoedelijke omgeving, plan Buize. Mu- lockstraat 22, tel. 2605. SCHIPHOL. Teneinde met presi dent Soekarno 'het contact te tekenen voor de 'bouw van Fok'ker-Friend- ship vliegtuigen in een Indonesische vliegtuigfabriek zijn Fdkker's finan cieel directeur H. During en ver- koopdirecteur F. J. L. Diepen per Garuda-lijntoestel van Schiphol naar Djakarta vertrokken. KERKNIEUWS De „Internationale Raad van Christelijke Kerken" GENEVE, 11-8. In een op woens dag op een congres in Genève van de „Internationale Raad van Christelij ke Kerken" (I.C.C.C.) goedgekeurde resolutie wordt onder meer gezegd: „Scheidt u af van de Wereldraad van Kerken, die een bondgenoot van het communisme is geworden. De Oecumenische Raad vormt er een tekenend voorbeeld van hoe commu nisten er in slagen in een godsdien stige organisatie door te dringen en deze voor ihun eigen doeleinden uit te buiten". Het congres duurt van vijf tot elf augustus. Bij de „Internationale Raad van Christelijke Kerken" zijn een aantal, in hoofdzaak Amerikaanse, protestantse goeperingen aangesloten die 'heftig tegen 'het communisme en de oecumenische beweging zijn ge kant. Het is bekend dat de raad zich als ,;het enige bolwerk" beschouwt tegen het doordringen van commu nisten en hun bondgenoten in de oecumenische bewegingen". Aan het congres wordt door een achthonderd afgevaardigden deel ge nomen. ZIERIKZEE Jeugdgroep naar St. Hilaire vertrokken Gistermorgen (woensdag) is vanaf Zijpe een uit vijftien jongelui be staande groep uit Zierikzee en om geving naar St. Hilaire vertrokken, waar de kinderen een veertiendaag se vakantie zullen door brengen. Per bus werd de groep, die onder leiding staat van de heer J. J. van Male. naar Roosen daal vervoerd. Vandaar ging het per trein naar Viers (Frankrijk), waar de pleegouders de kinderen af konden halen. BURGH Brommer gekraakt Een plotseling naar rechts ma noeuvrerende autobus van Garage van Oeveren, bestuurd door C. A. v. d. W. deed een bromfiets, bestuurd dooi' A. v. D. uit Rotterdam zich klem rijden tussen bus en gepar keerd staande auto's. Het ongeluk gebeurde voor bakkerij Rademaker waar de geparkeerde rij auto's stond. De brommer kwam van Westen- schouwen. De bus ging te vroeg naar rechts omdat van de andere kant een auto naderde, waardoor de brom mer zich klem reed. De brommer werd gekraakt en zeer zwaar be schadigd. Ook een auto van H. uit Tilburg liep schade op. Persoonlijke ongelukken deden zioh niet voor. De rijkspolitie onderzoekt het ongeval. BURGH-HAAMSTEDE Evenementen-programma V.V.V. Dinsdag 17 aug.: 10 uur natuur wandeling rond slot Haamstede en duinen. Start bij ingang slot tegen over hotel Bom 'in Haamstede. 13.30 uur: excursie per autobus Zeeuwse Landbouw Mij. over 'het eiland. Be zoek aan diverse landbouwbedrijven en kennismaking met de landbouw machines in bedrijf. Woensdag 18 aug.: 20 uur kleuren film „Schouwens Westhoek" in zaal Tavenu (hotel Bom, Haamstede). Donderdag 19 aug.: 20 uur Lam pion-optocht met na afloop vreugde vuur. Lampions met kaars in voor verkoop bij V.V.V.-kantoor. Mede werking Kon. Harm. „Witte van Haemstede" en fanfarecorps „Luctor et Emergo". Start bij garage Dijk man, Zuidstraat, Haamstede. 20 uur: kleurenfilm „De bewoners van de inlagen" in zaal Tavenu (hotel Bom, Haamstede). Zaterdag 21 aug.: V.V.V. Burgh- Haamstede ontvangt Tamboer- en Pijpercorps „Pro Patria" uit Dubbel dam. 10.30: uur afmars „Pro Patria" vanaf camping „Rozenhof", Hogeweg via Burgh naar Haamstede. 10.30 uur: afmars j'eugdcorps „Pro Patria" vanaf Grand Hotel „Witte v. Haem stede" via rusthuis „Duinoord" naar Haamstede. 11 uur: voorstelling vol tallige corps aan de burgemeester van Westerschouwen voor het ge meentehuis te Haamstede. 19.30 uur: afmars „Pro Patria" vanaf Grand Hotel „Witte van Haemstede" via rusthuis „Duinoord" en 'gelijktijdige afmars van jeugdcorps van camping „Rozenhof" naar kom Haamstede en vervolgens naar de weide bij de Prinses Beatrixschool (achter V.V.V.- kantoor) waar het gezamenlijke corps een taptoe uitvoert. OUWERKERK Concert „Nieuw Leven" De harmonie „Nieuw Leven" te Ouwerkerk ihoopt a.s. zaterdagavond 14 dezer om 8 uur haar tweede zo- merconcert in d!e muziektent vut te voeren. Het programma is als volgt: 1, Camping, mars, P. B. Bisselink; 2. La Bouquetière, fantasie, Fr. Ric- oius; 3. Saint Triphon, mars, A. Ney; 4. La Dame de Trèfle, ouverture, L. Langlöis; 5. Dl varna, mars, Joh. C. de Wit; 6. Le Trouvère, potpourri sur 1' opéra de Verdi, M. J. H. Kessels; 7. Colonel Bogey, mars, K. J. A'lford; 8. Horizon Ohampètrc, fant. ouvert., J. M. Champel; 9. De Garde, mars, C. J. N. Cori; 10. Cosméa, ouverture, J. Beekhoven; 11. Concordia, mars, C. J. N. Cori. OOSTERLAND De collecten over de maand juli in de Ned. Herv. kerk alhier be droegen voor de kerkvoogdij f 333,72, voor de centrale vrwarming f 77,76 en voor de diaconie f 193,86. Graanoogst gestart Ook in onze polder zijn de eerste symptomen merkbaar van de graan oogst. Ondanks de. vele regens dei- laatste tijden is het graan aardig aawgerijpt en vooral de gerst is aan de maaitijd toe. Overal ziet men thans de combines in het land het graan maa'Ldorsen. Wat de opbrengst zal zijn in het algemeen is nog niet te zeggen, maar gelet op de omstan digheden valt het beschot nog niet tegen over het algemeen. Dit laatste ligt veel aan de grondsoorten die in onze polder zeer verschillend zijn. BRUINISSE Bromfiets contra muurtje Mejuffrouw H. H. uit Bruinisse reed met een geleende 'bromfiets de afrit van de 'haven naar de Oude straat af, waardoor zij te veel vaart kreeg en de madht over het stuur verloor. Irrplaats van de Oudestraat in te rijden, botste zij tegen het muurtje aan dat voor het café „Het Veerhuis" staat en dat vroeger dienst deed bij hoge vloed als waterkering. Zij sloeg over het muurtje heen. De brommer kwam met een klap tegen het muurtje tot stilstand. Wonder boven wonder 'bekwam rnej. H. zo goed als geen letsel, maar de brom fiets werd zwaar beschadigd. Sprintende ober Wanneer het plotseling gaat stort regenen - en hoe vaak is dat in onze huidige „zomer" niet aan dc orde - dan verdringen de talrijke vakantie gangers in Ouwehands Dierenpark elkaar om een droog plaatsje te ver overen in het parkrestaurant. De enome staf bedienend personeel weel er overigens wel raad mee. omdat men gewend is aan massabezoek. Toch zou één van de obers, de heer Grove - die al een reeks van jaren de dierentuinbezoekers eau een nat je en een droogje voorziet - bijna het financiële slachtoffer zijn gewor den van die compacte drukte tijdens zo'n stortbui. Toen het opgeklaard was bleek hem namelijk dat één echtpaar, behorend bij een toering- cargezelschap, ivas vertrokken zon der af te rekenen. Het ging om een bedrag van f 25 en dat was de heer Grove wel iets te veel om het er zelf bij te leggen. Hij bedacht ziclr geen ogenblik, wierp zijn tableau van zich af en sprintte naar het parkeerter rein, altijd nog een achthonderd me ter verwijderd van het restaurant. Daar aangekomen trof hij het echt paar, juist op het punt staande met de tois af te reizen. Meneer dacht dat mevrouw had afgerekend; mevrouw dacht dat meneer dat had gedaan, een logischer gedachte van mevrouw dan van meneer, want waar broeken zijn betalen immers geen rokken! De heer Grove accepteerde het excuus van het echtpaar en meneer betaalde hem de rekening. Met de vijf en twintig gulden op zak wandelde Grove rustig uitrustend naar zijn restaurant terug. Nou ja, rustig, hij had de achthonderd meter nog be hoorlijk in de benen, alhoewel lüj blij was vroeger nog eens lid te zijn geweest van een aüeüekvereniging, anders had onze sprintende ober wellicht naar zijn centjes (cunnen fluiten ROOSTEREN. Bij de uitvoering van werken aan een sluis over het Juliankanaal in Roosleren is woens dagmiddag de omstreeks 60-jarige heer Demandt, woonachtig in Gre- venbricht, door een achteruitrijden de vrachtauto gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer was werk zaam bij Rijkswaterstaat. LAND- EN TUINBOUW Financiële bijstand Als een boer of tuinder vroeger in financiële moeilijkheden was ge raakt en nergens meer geld kon le nen was de gang om hulp naar het gemeente- of kerkbestuur voor hem een zware onderneming. Zelfs als zijn gezin of bedrijf geheel buiten eigen schuld in een noodsituatie was gekomen gold bij velen het onpret- SPORT VOETBAL Renesse I cn II a.s. zondag tegen Oude Tonge I en II Renesse, dat Sn de' afgelopen we ken al een viertal avond-wedstrijden heeft gespeeld, komt zondagmiddag op 'het sportterrein im de Loane met 'het le en 2e «elftal dn het veld tegen het le en 2e elftal van Oude Tonge. De reserve-elftallen zullen elkaar te' 14 uur ontmoeten terwijl de le elf tallen van beide verenigingen te 16 uur tegen elkaar zullen aantredten. DUIVENSPORT C.C. „Schouwen-Duiveland" Ned. Bond van zaterdagvliegers De C.C. „Schouwen-Duiveland" van de Ned. Bond van zaterdagvliegers vloog 23 juli mee op Bordeaux. Af-: stand 835 km. Zeer opmerkelijk wa ren1 de behaalde successen waarbij de volgende prijzen werden behaald bij de eerste 25 pi'ijzen: A. Timmerman, Zierikzee 1; L. J. Fonteine, Droischor 5, 12; T. Dale bout, N'ieuweikerk 9; J. Venvijs, Zie rikzee 11, 21; J. M. Kloet, Brouwers haven 15; W. Dalebout, Zierikzee 20. In concours waren 596 duiven. ONDERWIJS RÜks Middelbare Land en Tuinbouwschool te Goes Het onderwijs aan dé Rijksmiddel bare Landbouwschool te Goes is uit gebreid met een tweejarige middel bare tuinbouwopleiding (B-richting). In verband hiermede is bij Kon. Besluit de naam van de school per 1 juli 1965 gewijzigd' in Rijks Middel bare Land- en Tuinbouwschool. De houding van Indonesië met betrekking tot Maleisië blijft onge wijzigd. Dit heeft de Indonesische minister van buitenlandse zaken, dr. Soebandrio, aan de ambassadeur van Australië in Djakarta meege deeld. is een sociaal recht tige gevoel, dat zij werden „bedeeld" Voor deze opvatting bestaat sedert de invoering van de Algemene Bij standswet geen aanleiding meer. Te recht wordt in de memorie van toe lichting op deze wet gezegd, dat in de loop der jaren zich een evolutie heeft voorgedaan in de opvattingen over de verantwoordelijkheid van de gemeenschap voor zijn leden. Sommige risico's van de enkeling zijn sociale risico's geworden, waar voor de verantwoordelijkheid van de gemeenschap als vanzelfsprekend wordt aanvaard. Wat vroeger een gunst was is door de Bijstandswet een recht geworden van iedere landgenoot. Voor de zelfstandige on dernemer in beroep of bedrijf is de te vei-lenen bijstand aangepast aan zijn plaats en taak in de samenle ving. De Rijksgroepsregeling zelf standigen, die krachtens de Algeme ne Bijstandswet bij Koninklijk Be sluit is ingesteld, biedt de mogelijk heid de zelfstandigen die in tijde lijke moeilijkheden zijn geraakt of daarin dreigen te geraken, te helpen deze moeilijkheden te boven te ko men dan wel te voorkomen. De ab normaal slechte weersomstandighe den van dit jaar hebben voor vele zelfstandigen, w.o. boeren en tuin ders, zelke ernstige nadelige gevol gen, dat het voortbestaan van het eigen bedrijf rechtstreeks wordt be dreigd. De Bijstandswet erkent hun recht op hulp en de groepsregeling voor zelfstandigen geeft aan, hoe de wet voor deze groep moet worden uitgevoerd. Geen zelfstandige be hoeft zich dus te laten weerhouden een beroep op die regeling te doen. De voornaamste voorwaarden waaraan de aanvrager moet voldoen zijn: a. de ondernemer moet reeds een redelijke tijd zelfstandig werkzaam zijn; b. hij moet vakbekwaam zijn en de vereiste vergunningen tot. uitoe fening van zijn beroep of bedrijf be zitten; c. het bedrijf of beroep moet in normale omstandigheden een zelf standig bestaan opleveren', d. vast moet staan, dat de aanvra ger door de bestaande kredietinstel lingen niet of niet meer kan worden geholpen; e. de zelfstandige moet jonger dan 65 jaar zijn. De aard en omvang van de bij stand kan geheel worden aangepast aan de noodzakelijke behoeften van de aanvrager.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 4