VLAG LIT BIJ DE CAV - GRAANCAMPAGNE IS GESTART Hartelijk afscheid kapelaan Embrechts Twee miljoenste t.v.-kijker werd feestelijk ingehaald Nieuwe bosbranden in zuid-Frankrijk Zeeland's commisaris sloeg eerste paal voor 300 woningen Opstandigheid in Soedan Verenigde Staten erkennen Singapore lil de komende weken: dag en nacht actie in en om de silo ZIERIKZEE, 11-8. Sedert don derdag j.I. waait van de silo der Co- cp. Aankoopvereniging „Schouwen- Duiveland" G. A. alhier trots de vlag met het voor de landbouw welbe kende embleem van de Cebeco. Dit vlagvertoon b(j de C.A.V. vindt ze ker niet plaats zender gerede aan leiding, want het betekent dat de jaarlijkse campagne van de graan oogst weer van start gegaan is. Dat wil vcor de mensen van de CLA.V. zoveel zeggen dat men de komende weken dag en nacht paraat zal zijn om de kostbare oogst van de aange sloten landbouwers cp Schouwen- Duiveland in ontvangst te nemen en met de grootste zorg te behandelen. De vlag op de silo vormt het sym bool van de activiteiten waarmee het seizoen ieder jaar opnieuw ge paard gaat. De hoogbouwsilo (48 meter hoog) heeft sedert 1956, het jaar waarin de bouw plaats vond, zijn waarde met een opslagcapaciteit van 2.780 ton wel duidelijk bewezen. Daarnaast is ook de uit 1962 daterende laagbouw- silo met een opslagcapaciteit van 3000 ton - onderverdeeld in 14 cel len van 220 ton - onmisbaar gewor den. Deze laagbouwsilo kan geheel worden gelucht via een roostervloer welke op de bodem is aangebracht. Dankzij dit beluchtingssysteem kunnen vochtige partijen zeer lang durig buiten bederf worden gehou den, zodat de droogperiode aanmer kelijk kan worden verlengd. Deleng te van dit gebouw is 56 meter, de breedte 20 meter. Voor aan- en afvoer is voorzien in transportbanden van 40 ton per uur. Tevens zijn twee verplaatsbare schrapers aangebracht met elektri sche aandrijving waarmee de cellen op eenvoudige wijze kunnen wor den gevuld en leeg gemaakt. On danks deze uitgebreide voorziening is momenteel opnieuw uitbreiding van de laagbouwsilo (met 1800 ton) in voorbereiding. In de gesloten storthal, tussen de beide silo's, bevindt zich de trommeldro- ger met een capaciteit van 10 ton per uur. (Foto: Ziïerikzeesohe Nieuwsbode), De storthal Belangrijke apparatuur bevindt zich verder in de gesloten storthal welke zich bevindt tussen de beide silo's. In deze storthal, op vier plaatsen voorzien van ruime deuren, bevinden zich twee stortputten, en verder een trommeldi'oger (10 ton per uur), een voorreiniger (60 ton per uur), een transportband van 72 meter lengte (60 ton per uur) en een hefbrug met een hefvermogen van 15 ton. Samenvattend beschikt de C.A.V., incl. uitbreiding laag bouwsilo, over een opslagcapaciteit van totaal 10.600 ton en een ont- vangstcapacilteit (incl. stortput bij hoogbouwsilo) van 110 ton per uur. De verwerkingscapaciteit, continu Dit is één van de twee verplaatsbare schrapers met elektrische aandrijving in de laagbouwsilo. Met dit apparaat kunnen de cellen op eenvoudige wijze worden gevuld en leeg gemaakt. (Foto: Zierïkzeesdhe Nieuwsbode). met 2 personen, bedraagt voor het sorteren 12.000 kg, drogen 15000 kg en verladen in schip 40.900 kg. De omzet in het seizoen '64-'65 bedroeg 13.500 ton. Uit deze misschien wat dorre op somming van technische gegevens blijkt intussen wel dat de C.A.V. volledig is toegerust voor de ont vangst en het drogen van tonnen granen in een vrij kerte periode. 'Het dorsen en de aanvoer van het (losse) graan gaat vandaag de dag immers zeer snel en niet zoals vroe ger verdeeld over een veel langere periode. Het is duidelijk dat het to taal aan investeringen hierdoor be langrijk is gestegen. De huidige „top"-aanvoer heeft verder tot ge volg dat de beschikbax-e opslagruim te slechts één maal, en niet meer zoals voorheen meei-dere malen, kan werden gebruikt. Voor de landbouw moet het toch wel een gei-uststellende gedachte zijn dat in het korte tijdsbestek dat de vlag de silo zal sieren daar de waax-devolle px-odukten in een bij uitstek goed geoutilleerde omgeving niet alleen letterlijk maar in dit ge val ook figuurlijk waarlijk met zorg wox'den „opgevangen". Deze weten schap vonrxt dan ook een van de wezenlijke peilers van deze „Co- operatieve" welke door tal van boe ren in de loop der jaren gezamen lijk werd tot stand gebracht. Overigens willen wij met dit arti kel niet leuter pleidooi houdexx vcor de C.A.V., dat. ligt immers niet cp enze weg. We hebben slechts een belangrijk aspect van dc landbouw willen schetsen cp het mement dat vcor agrarisch Schcuwen-Duiveland weer drukke weken zijn aangebro ken. In een volgend artikel hepen we eens nader te bezien welk aan deel de zogenaamde vrije handel le vert in deze campagne cm het „gou den graan". Op een „groene golf" door Eindhoven EINDHOVEN, 11-S. Mei hel om- draaien van een knop heeft heden middag om half vier de Eindhovense hoofdcommisaris van politie de heer B. van der Werf de zogenaamde „Goene Trechter" bij het begin van de bebouwde kom aan de Boschdïjk in bedrüf gesteld. Hiermee is Eind hoven in het bezit gekomen van een Nederlandse primeur van de groene trechter. Het verkeersafwikkelingssysteem wordt in Duitsland reeds op uitge breide schaal gebruikt en ook in Amerika heeft het toepassing gevon den. Komend uit de richting Den Bosch ontmoet het gemotoriseerde verkeer op ongeveer twaalfhonderd meter voor de wegkruising nabij kei ■nicuuxe hoofdkantoor uan Philips Nederland langs de Boschdijk het eerste van een serie snelheidssigna len, die aangeven met welke snel heid men telkens moet rijden om op bedoelde wegkruisina alsmede op de kort daarna volgende tweede weg kruising groen licht te treffen. Wie zich houdt aan de aangegeven snel heden, rijdt in. een groene golf, waar in d<3 goede tijd bij elk volgend sig naal korter wordt. De automobilis ten die voor in de golf rijden, moe ten wat langzamer gaan en zij die achter in de golf rijden moeten wat sneller gaan dan de gemiddelde om allemaal door het volgende groen te komen. Raakt de automobilist door een of andere oorzaak buiten de trechter, dan wordt hij hierop gewe zen door een verlicht groen golfte- ken met een rode streep erdoor. Door langzaam te rijden kan men trachten in de volgende groene golf terecht te komen. Verliezen in Z.-Vietnam WASHINGTON. 11-8. De Ame rikaanse minister van defensie, Rc- bei-t McNamara, heeft woensdag te gen vex-slaggevers gezegd, dat de Vietcong in mei, juni en juli rond 7500 man heeft verloren bij gevech ten in Zuid-Vietnnm. De verliezen van de Zuidvietnamese stx-ijdkx-ach- ten bedroegen in die periode x-ond 3000 man. De Amerikanen hadden 130 man vex-lox'en. De Vietcong had in deze drie maanden zwaardex-e verliezen gele den dan in de periode daarvoor. Dit kwam dcor de luchtbombardemen ten van de Amei-ikanen en het gro tere aantal Amerikaanse tx'cepen in Zuid-Vietnam. Slachtoffer van bokssport MEDELLIN, 12-8. Voor de eerste maal iheeft de bokssport in Colum bia een slachtoffer geëist, nil. de 19- jairige middengewicht Jaii'o Guttier- rez. In de vierde ronde -van het ge vecht, dal hij zondag te Medellin leverde tegen Joaquin Navarro, be sloot de scheidsrechter de ongelijke strijd te staken. Guttierrez was vol komen groggy, raakte 'bewusteloos en o verleed' ia ter in het ziekenhuis aan hersenletsel, zonder bij kennis .te zijn gekomen. Bijeenkomst in r.k. parochiecentrum te Zierikzee ZIERIKZEE, 12-8. Op hartelijke wijze heeft de R.K. parochiegemeen schap woensdagavond tijdens een bijeenkomst in het Parochie Cen trum afscheid genomen van baar ak- iitve en gewaardeerde kapelaan C. Embrechts, die na een periode van drie jaar zUn eerste standplaats gaat verlaten om deze te verwisselen met de parochie van de H. Hart-kerk te Bergen op Zoom, waar de kape laan in dezelfde funktie werkzaam zal zijn. Niettemin mag men deze benoe ming als een grote px-omotie zien en zoals pastoor H. van Deursen op merkte, een beloning van de bis schop voor het harde wei-ken op velerlei gebied in de Zierikzeese pa rochie en daar buiten. Een lange rij sprekei's van diverse verenigingen en bestux-en gaf tijdens de bijeen komst blijk van grote waardering voor de zox-g en ijver waarmee kape laan Embrechts zijn taak heeft op genomen. Namens het dameskoor dankte mej. L. den Boer de kapelaan voor de medewerking bij de oprichting van het koor en de blijvende belang stelling die men van zijn zijde mocht ondervinden. Een zelfde belangstel ling gold het mannenkoox-, waarvan de dirigent de heer P- Zomex-s hax-te- iijk dankzegde voor de vriendschap pelijke samenwei-fciing en als onder wijzer van de R.K. lagere school de kapelaan een grote steun noexnde bij het invoex-en van de vernieuwingen in het godsdienstonderricht aan de school. Spreker hoopte dat de opvol ger van kapelaan Embrechts diens inspirex-ende werkwijze zal navolgen. De heer P. Vex-kaart sprak na mens K.A.B. en N.K.V. dankwoox*- den voor het organiseren van ge- spi'eksavonden en wenste de kape laan een gezegende ai-beid in zijn nieuwe parochie. De ontspannings vereniging Inter Nos werd vertegen woordigd door de voorzitter, de heer J. v. d. Bi-and die zijn spijt betuigde over het vei'tx-ek van de kapelaan en 'hem dankte voor de vele moeite ge daan voor de vereniging. Vei-der wei-den afscheidswoorden gesproken door de heer J. Dekker die kapelaan Embrechts namens kei'kbestuur en Vincentius-vereni- ging feliciteerde met de promotie en hem het beste toewenste in zijn nieuwe standplaats, onder Gods rijk- ste zegen. Als oudste kerkbestuurs- lid prees de heer F. Murk de kwa liteiten van kapelaan Embrechts, toen deze wegens ziekte de taak van de pastoor overnam. Speciaal noem de hij in dit vex-band de strandziel- zorg. Pastoor Van Deursen herinnei-de aan zijn vrijwel gelijktijdige entree met de kapelaan in Zierikzee, drie jaar geleden, waardoor zij samen de parochie moesten leren kennen. Een lijstje opmakend over deze tijd kon- stateerde de pastoox-, dat kapelaan Einbrechls zijn eerste parochie met ere kan verlaten en terug mag zien op een arbeidzame periode. In 'het bijzonder prees spieker hierbij de aandacht voor de verzor ging van de litui-gievei-nieuwing en de zorg voor de misdienaars en de R.K. lagei-e school. Veel belangstelling heeft de schei dende kapelaan getoond voor dc oe cumene, waaruit kontakten voort kwamen met chlstelyke jeugdvere nigingen. Vooral de gespreksavon- den met ds. Ketting te Noordgouwc bleken zeer nuttig te zyn geweest en het verheugde spreker dat ds. Kel- ling b|j dit afscheid aanwezig kon zijn. Na een pex-soonlijk vvooi-d nam pastoor Van Deux-sen in hartelijke bewoordingen afscheid van de kape laan. Prettige tijd Vervolgens dankte kapelaan Em brechts alle voorgaande sprekers voor de goede wensen en geschen ken er aan toevoegend dat zijn tijd te Ziei-ikzee een bijzonder prettige was, door een nauw kontakt met de parochianen. Vei-wachtend dat dit in een grctei-e parochie anders zal zijn, dankte hij allen voor de vx-iend- schappelijke medewei-king in de af gelopen drie jaar, hopende dat zijn opvolger kapelaan J- Commissaris een zelfde tegemoettreding en be langstelling mag ondervinden. Aan het slot wei-den de parochi anen in de gelegenheid gesteld per soonlijk afscheid te nemen van de kapelaan. Een Zuidvietnamese hulpcolonne is er woensdagavond in geslaagd zich aan te sluiten by de Zuidviet namese para's die liet door de Viet- ccng belegerde kamp Doec Co ver dedigen. Bondskanselier Erhard van west- Duitslaud heeft woensdag een waar schuwing laten lhoi-en tegen commu nistische pogingen de Navo-defensie te verzwakken. Hij zei dat de com munisten proibei*en in Eui-opa een gebied met een verzwakte defensie te scheppen. Scheepvaartberichten Abida, 11-8 te Curasao vex-waoht. Esso Amsterdam, 10-8 van Fawley naar Thameshaven. Klimpoging van blinde CHAMONIX, 11-S. Wegens vermoeidheid, en de mist die rond de berg hing heeft de blinde Nederlandse alpinist Henri ran den Berglx de be klimming van de Grepon op veertig meter van de top moe ten opgeven. Hij is met zijn twee metgezellen naar Mon- tenvers teruggekeerd, waar hij dinsdagavond laat aankioam, 19 uur nadat hij het bivak op de Morene van Nantillons had verlaten, maar hij de naclit had doorgebracht. „Bouwstroom" in gang gezet BUSSUM, 11-8. In een speciaal feestprogramma heeft de AVRO de 2.000.000ste televisiekijker ingehaald. Dat geschiedde met een quiz, geleid door Mies Bouwman, die de tweemil joenste, de assuradeur C. Bouterse uit Schagen en diens echtgenote, in de studio begroette. Voorzitter E. A. Schuttenhelm van de N.T.S., die blij zeide te zijn dat de t.v.-wereld er weer een nul bij had, deelde de heer Bouterse mede, dat de N.T.S. hem alle kosten, die hij voer het televisiekijken heeft ge maakt, zal vex-goeden, dus de aan schaf van het toestel en het betaal de kijkgeld. Na afloop van de quiz introduceer de Mies Bouwman het Nederlandse publiek ook de allereerste kijker van ons land. Dat bleek niemand minder dan minister-president Cals zelf te zijn. Voor de vuist weg sprekend memoreerde deze dat hij op 2 okto ber 1951, dus nu bijna veertien jaar geleden, ook de eerste uitzending had ingeleid. Baas blyvcn Evenals toen raadde hij ook de tweemiljoenste kijker aan de televi sie altijd de baas te blijven. „Die raad heb ik zelf ook altijd getracht op te volgen". Voor de medewerkers aan de tele visie zelf had hij een bemoedigend woord, waar het de stx-oom van kri tiek betreft, die deze medewerkers NEDERLANDERS: KASSENBOUWERS 's-GRAVENZANDE. 11-8. Drie mannen uit (het Wcstland, een tuin der-koopman, een timmerman en een metselaar gingen zestien jaar geleden samen kassen bouwen. Het is thans een miljoenenbedrijf, Üc N.V. Voskamp en Vrijland in 's-Gra- venzande, dc grootste onderneming op dit gebied ter wereld. Meer dan dc 'helft van dc warenhuizen is voor de markt in ons land. 45 px-ocent van de px-oduktie gaat naar Ierland, Ca nada, Egypte, Spanje, België, Enge land, west-DuitsIand, Zweden, Roe menië en Bulgarije, terwijl in nog een aantal andere landen experimen tele kassen werden gebouwd. Over een paar maanden wordt in Mar dials Beton in Frankrijk een eigen fabi-iek geopend. De directie denkt er over om ook in Ierland een eigen bedrijf tc vestigen. dagelijks over hun hoofd moeten la ten gaan. „Trek u er niet te veel van aan", zei hij, „dankzij kritiek kunnen we ook een goed programma krijgen". Direct daarop liet hij zelf een woord van kritiek horen. Dat echter niet beperkt bleef tot televi siemedewerkers. „Mensen die door iedereen gezien worden", zo sprak de premier, „denken soms dat ze ook algemeen gezien zijn". De vakantie van de ministers DEN HAAG, 11-8. De ministers willen ook wel 'eens met !hun gezin op stap en daarvoor is dan augustus de geschiktste maand. Bovendien valt er in augustus n'iet zo erg veel te regeren en ten slotte is ihet prak tischer dan zoveel mogelijk minis ters tegelijkerftijd dn (het begin van augustus hun vakantie genieten dan dat de vakanties uiteen'l'iggen, zodat er langere tijd geen voltallige minis terraad zou kunnen worden gehou den. Aldus minister-president Cals in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid van der Spek (P.S.P.), die 'had geconstateerd dat*.begin augustus negen van de veei'bien ministers tegelijk met ver lof waren. Niet veel sehot in de Geneefse conferentie GENEVE, 11-8. Scmjon Ssarapkin, Ruslands onderhandelaar op dc ont wapeningsconferentie, heeft woens dag op een pcrslunch dc V.S. ervan beschuldigd dat zij hun vertegen woordigers naar Geneve hebben ge zonden om de al zolang bekende me ningen van Washington tc herhalen. Uit niets was tot nu toe gebleken dat de opvattingen van de V.S. over de ontwapeningskwesties enige ver andering hadden ondex-gaan en dit was dan ook de reden waarom hij en de leider van de Amerikaanse delegatie, William Foster, minder met elkaar hadden ovei'legd dan op vooi'gaande zittingen. Ot> de vraag of de conferentie ge doemd was tc mislukken, antwoord de Tsarapkin; „Dat zou ik nu niet zo beslist cn duidelijk willen zeg gen. Ik ben een onverbetex-lijke op timist. Ik hoop dat wij tot een ak- koord kunnen komen". TOULON, 11-8. Tekort aan wa ter heeft wcensdag in het zuiden van Frankryk de brandweerlieden gehinderd by het blussen van een nieuwe serie bosbranden. Bovendien werden de verbindingen bemoeilykt doordat tientallen telegraafpalen en electriciteitsmasten zijn vernield. Omdat de wind geluwd is heeft' men hoop de geïsoleerde branden in bedwang te houden. Woningen wor den niet onmiddellijk bedreigd. Hondei'den extra brandweei'lieden en soldaten wei-ken hax-d om een herhaling van do rampzalige brand van vorige week te vcox-komen. Op minstens zeven plaatsen in de de partementen Var, Alpes Marinimes, Bouches du Rhone en Gard staan stukken bos in brand. Het water wordt nu met tankwagens aange voerd uit Mai-seille en andere ste den. KARTOEM, 11-8. In de Zuld-Soc- danese provincie Equatoria (hebben militairen (bij aanvaller, op dx-ie kampen elf „rebellen" gedood, zo is officieel meegedeeld in de Soedanesc 'hoofdstad Kartoem. Voorts werden vijf pex-sonen gevangen1 'genomen en een hoeveelheid levensmiddelen, mu nitie, wapens en .dekens in toeslag genomen. Vol'gens berichten uit Joe- ba voligen de regeringstroepen nu dezelfde guerrilla-tactiek als de op standige negers in 'het zuiden, die voor onafhankelijkheid strijden. De Soudanese regering (heeft, als gemeld de vorige week een grootscheepse actie afgekondigd tegen die opstande lingen, nadat dezen een ultimatum om zich over te geven hadden gene- geerd. WASHINGTON, 11-8. Een woord voerder van het Amerikaanse minis terie van buitenlandse zaken heeft woensdag medegedeeld dat de Ver enigde Staten (het nieuwe bewind van Singapore hébben erkend. De Ame rikaanse minister van buitenlandse zaken Rusk heeft een mededeling van deze strekking gedaan aan zijn ambtgenoot van de Singapoi-ese re gering Radjaralnam. Te Zierikzee komen er lachlig ZIERIKZEE, 11-8. In de nog vrije enclave in het bouwplan Malta, bij Mulockstraat en Caustraat, heeft Zeeland's commissaris, mr. J. van Aartsen, in aanwezigheid van de burgemeestei-s van verschillende gemeenten op Schouwen-Duiveland, andere gemeentelijke' vertegenwoordigers en talrijke funktionarissen uit de bouwwereld, woensdagmiddag dc eerste paal geslagen voor 80 te bouwen woningen, onderdeel vormend van 300 huizen, die in het kader van de ratiobouw op Schouwen-Duiveland worden gebouwd. Met deze door uiterst fraai zomerweer begunstigde start, is de „bouwstroom" op gang gekomen, die deze streek belangrijk soulaas zal bieden op het punt van het huizentekort. Gekleed in witte jas en stevig gehelmd, bediende mr. Van Aartsen de heimachine, die met flinke dreunen dc eerste paal - keux-ig versierd met een ruiker bloemen - de grond injoeg. Op de ter plaatse nog aanwezige ruimte worden 20 woningen gebouwd, waarna de 60 voor Zierikzee bestemde aan de Calandweg zullen verrijzen. Aan de eei'ste (officiële) paal was een bijeenkomst in de tx'ouwzaal van het stadhuis voox-afgegaan, waarop loco burgemeester H. Koevoets Zee land's commissaris en de aanwe zigen, inzonderheid ook de voorzit ter van het Bouwcomité burgemees ter A. A. van Eelen van Duiveland, een hartelijk welkom toeriep. Uit de aanwezigheid van de commissaris concludeex-de de heer Koevoets de bijzondex-e interesse van mr. Van Aartsen voor de bouwex-ij op Schou wen-Duiveland. Hij vond het een op wekkende gedachte dat de gemeen ten - dat wil in dit geval zeggen iedei-e gemeente voor zich en ge meenschappelijk - iets kunnen doen tegen „volkvijand no. 1" de woning nood. Alleen al in Ziex'ikzee zijn 300 woningzoekenden en door het leed van de woningnood worden vooral de minst draagkrachtigcn ge troffen. „Er kan thans iets aan deze nood worden verholpen door dc bouw van 300 woningen op Schouwen-Duive land cn dat is een heel plezierige zaak. Door samenwerking bleek dit resultaat haalbaar", aldus dc loco- burgcmccstcr, die zich content toon de over het karakter van de tc bou wen woningen, gelet op dc ruimte cn dc prettige indeling. Door deze x'atio-bouw kan zelfs woi'den gedacht aan een bescheiden krotopruiming. Om weer bij Zierik zee te blijven; van de 2200 woningen zijn er 750 slecht tot zeer slecht Bo vendien biedt dc bouw - ook voor de andere gemeenten - wat meer perspektief voor do industrie cn dc ïecx-calievc ontwikkeling, zoals men die zich op Schouwen-Duiveland zich ziet ontwikkelen. Met. de toewij zing van het normale bouwvolume (vorig jaar 35 woningen) doet men immers niet zoveel. De heer Koe voets dankte de directie van de Volkshuisvesting voor de goede be geleiding van deze ratiobouw en had woorden van waardering voor de werkzaamheden van de Bouwcom missie. Redelykc huren De voorzitter van de Bouwcom missie de heer A. A. van Eeten stel de het op hoge prijs dat de commis saris de uitnodiging tot het slaan van de' eerste paal zo spontaan had willen aannemen. In een dankwoord betx-ok hij de px-ovinciale dix-ectie, de gemeenten en de directeux-en van gemeentewei-ken. Spreker vond dat de aanbesteding nog al hoog is uit gevallen en was enigszins beducht vcor de hoge huren ïrxet name voor de andere gemeenten als Zierikzee. Een met al heeft de voorbex-eiding ook lang geduurd, vond de heer Van Eeten. Achttien maanden zijn nodig geweest om tot deze datum te komen en de zaak van de grond te krijgen. Wat dc huren betreft kregen wij nadien nog een nadere toelichting van bevoegde zydc, waaruit bleek dat - krachtens een verdubbeling van de bedrage - dc huur wordt f 21,35 min f 3,50 a f 4,—, zodat van een zeer behoorlijk, om niet tc spreken van een laag huurpcil kan worden gespreken. Vooral gelet op de kwaliteit van de woningen, die kunnen worden vergeleken voor wat Zierikzee be treft, met de huizen in dc Plcvier- straat. Geen kritiek Zeeland's commissaris vond het. ook allemaal erg meevallen. Hij gaf uiting aan zijn voldoening over de gang van zaken tijdens een - na het slaan van de eerste paal - in de Mondi-agon-foyer gehouden bijeen komst - gearrangeerd door de wo ningbouwvereniging „Beter Wonen" die, gelijk bekend, i'eeds in 1953 een eei-ste bundeling van woningen hier ter stede realiseerde en nadien zeer direct was betx-okken bij de woning bouw te Zierikzee. Mr. Van Aartsen vond dc voorbe reidingstijd „niet zo vreselijk lang" cn had op de huurhoogte geen kri tiek, vooral als men deze ziet in na tionale verhoudingen. „Ik waax-deer het bijzonder dat Schouwen-Duiveland eveneens ge bruik heeft gemaakt van de moge lijkheden tot een bouwslx-ooiri. zoals ook in andex-e delen van de pi-ovin- cie in gang is gezet", aldus mi\ Van Aartsen, die vond dat het ministerie van Volkshuisvesting met deze ratio bouw een belangrijke maati-egel heeft genomen. Met name noemde spreker ook de krotten, de oprui ming waarvan „ons nog stelt voor een heel grote taak". In het alge meen stelde mr. Van Aartsen dat de behoefte aan een moderne, goed geoutilleerde woning toeneemt en het is een zware taak om in deze behoefte te voox-zien. „Nu de eex-ste paal is geslagen, hoep ik dat noch de bouw, noch de bewoning tot teieux-stelling zullen leiden" zo besloot mr. Van Aartsen. Beheer voor „Bclcr Wonen" De voox-zitter van „Beter Wonen", de heer J. Coumou tenslotte schets te de rol van de woningbouwvere niging in deze bouwstx-oom. Na vijf maanden voox-bereiding door het bouwteam en na 15 maanden bou wen, neemt „Beter Wonen" dc ver plichting op zich 50 jaar lang „deze woningen als een goed huisvader te behei-en". De heer Coumou richtte dankwoorden tot de Nationale Wo ningraad en dc P.D.V. in Zeeland, x-eleveei'de dc naooi'logse bouwge schiedenis te Zierikzee en stelde dat het aanvaarden van een eigen ver antwoordelijkheid door de burgerij voor het volkshuisvestingswerk van primair belang is. Zo is het ook voor „Beter Wonen" een blijde dag, aldus de heer Coumou die tot slot een dankwoord sprak lot allen, die op enigerlei wijze medewerkten om liet gestelde doel - de r&tio-bouw - tc bex-eiken. Een toast werd uitgebracht op het welslagen van de ondenxe- ming.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2