Twintig jaar met de bom KASTEEL TE HUUR STAND LANDBOUWGEWASSEN GEEFT WISSELEND BEELD I koelkasten j BADLAKEN ANANAS stukjes literblik nu 119 ZILVERUITJES 89 GRATIS BALLON 98™"5S'. DRUIVENSAP TOILETPAPIER Jamaica RUMBONEN 59 Twee nieuwe Zeeuwse atletiek-records De situatie op Schouwen-Duiveland WELTEVREDEN 5 tel. 11)1110)2805, Zierikzee 5 voor 3 Pracht 90 x 140 cm bij AtofiQC voor slechts 2 volle zegelboekjes grote pot bij pot A iO pindakaas dubbel aantal zegels bij: grote fles 139 met 30 gratis zegels Popla 1000 het betere pak van rollen VV"" met 20 gratis zegels bij Combo thee echte 150 gram van 73voor bovendien 15gratis zegels BLK DOOR HET WERELD kleintjes uitfr het bmntnhiAd GRONINGEN. De 54-jarige mevr. F. C. Kuoi-Bakker uit Groningen is in het R K. ziekenhuis in haar woon plaats overleden na een verkeerson geluk. Zij werd op de fiets aangere den door een personenauto, die haar op de stationsweg in deze stad geen voorrang verleende hoewel dat in die situatie verplicht was. AMSTERDAM. De 54-jarige druk ker E. de Wilde is in een woning aam de Eerste Oosterparkstraat te Amsterdam van de trap gevallen. Hij overleed kort daarna. UTRECHT. Gedurende het week einde heeft de Utrechtse politie vier jongelieden uit de Domstad gearres teerd, die er van worden verdacht eind juli (begin augustus) een vrij omvangrijke serie inbraken te heb ben gepleegd in Utrecht, Breukelen, IJsselstein, Zeist, Amsterdam en Zandvoort. Drie van de vier hebben reeds bekend. LEEUWARDEN. Op Rijksweg 43 bij Joure, waar mettertijd een tun nel voor voetgangers en fietsers zal worden gebouwd in verband met de talrijke ongelukken, die hier regel matig plaatsvinden, is de 87-jarige M. Westerhof door een auto aange reden en op slag gedood. SCHIPHOL. De DC-4 machine van Martin's Air Charter PH-MAE is op Schiphol kort na de landing bij het uittaxiën op de landingsbaan door zijn neuswiel gezakt en daar bij licht beschadigd. AMSTERDAM. In de eerste zes maanden van 1965 zijn in ons land 152.129 personenauto's verkocht, zo meldt de R.A.I.-persdienst. Dit be tekent ten opzichte van het eerste halfjaar van 1964 een stijging met 14,5 pet. SCHIPHOL. De Britse luchtvaart maatschappij B.E.A. en de Britse vliegtuigfabriek Hawker Siddley Aviation hebben gezamenlijk be kend gemaakt, dat de B.E.A. een order heeft plaatst van 300 miljoen gulden voor een nieuwe, vergrote versie van de driemotorige Trident- machine, genaamd de Trident 2. AMSTERDAM. De anarchistische beweging „Provo" wenst deze weck een onderhoud met de Amsterdamse hoofdcommissaris van politie omdat zij gelooft „met de politie beter tot een vergelijk te kunnen komen in een redelijk gesprek dan door middel van straatgevechten". DEN HAAG. Radjkoemar Raghu- nath Sinha, de ambassadeur van In- di in ons land, heeft in tegenwoor digheid van vele ambtgenoten de In diase week op de Scheveningse pier geopend. Op de pier zijn in kiosken en vitrines Indiase produkten uitge stald, zoals koperen sier- en ge bruiksvoorwerpen en textiel. BUSSUM. Aan de oever van de vijver bij het spoorwegviaduct in Bussum staan sinds maandagmor gen drie ruw houten kruisen. Direct daarvoor leest men: „Is dit vol doende?" als dramatische en opval lende reactie op het derde verdrin- kingsgeval in deze langzamerhand in Bussum beruchte vijver. Zaterdag middag raakte de 5-jarige Peter Bouwmans spelenderwijs te water. Twee kinderen sloegen alarm, maar voordat volwassenen de kleine Peter uit het water konden halen, was het voor de jongen al te laat. LAKEWOCD. In Lakewood in Californië is een licht vliegtuig in een woonwijk neergestort waardoor minstens vijf mensen om het leven zijn gekomen. Wat biedt de BEELDBUIS? DONDERDAG. Om half acht Lu cille Ball, die dit keer weer eens op komt voor de gerechtigheid. Na jour naal en Brandpunt volgt weer een aflevering van Jan-Willem Hofstra's rubriek „Kijk op kunst". Het toneel spel van vanavond is een herhaling van „Des duivels prentenboek", een blijspel van Jan de Hartog. Het kaartspel speelt een belangrijke rol in dit stuk waaraan medewerken Si- grid Koetse, Jan Retèl, André van den Heuvel en Joan Remmelts. Via het tweede net een aflevering van „Darrin en Samantha": hij een normale echtgenoot en zij een, ove rigens zeer charmante, bezemsteel heks. VRIJDAG. Nadat we in het voor programma hebben gekeken naar een vakantiequiz van Leo Schmidt volgt, na journaal en „Attentie", weer een herhaling van „Stiefbeen en Zoon", waarin Rien a>an Nunen en Piet Ro mer verwikkeld raken in financiële problemen. Het zal ongetwijfeld vele kijkers een genoegen doen dat er voor het winterseizoen weer een nieuwe serie belevenissen van vader en zoon Stiefbeen op het programma staat. Er waren aanvankelijk nogal wat moeilijkheden, maar de N.C.R.V. is er blijkbaar dan toch in geslaagd om een nieuwe serie samen te stel len. Na pa en zoon Stiefbeen een af scheid. En wel van het programma „Hoe bestaat het?" met George Noordhoff en Dick van Ruler. In de ze laatste uitzending besteden zij aandacht aan een messenwerper en natuurlijk vraagt Diclc van Ruler zich weer af: Hoe beslaat het?", George Noordhoff zal er, voor de laatste maal, een antwoord op trach ten te vinden. Op deze avond verder nog een Duits programma dal „Een meisje met pep" is genoemd. Het meisje waar het om gaat is werk zaam in een warenhuis waar men, volgens de reklameplaten, alles heeft. Z«' :oekt echter naar een bepaald muziekje dat, hoe ze ook speurt, on vindbaar blijft. Ze gaal zoeken en komt op haar weg verschillende ster ren (muzikale dan) tegen. Op het tweede net een optreden van de Franse zanger Maurice Fa- non (of heet zo iemand chansonnier?) Juist nu de hervatte ontwapenings conferentie van Genève zich bezig houdt met de verspreiding van kern wapens, herdenkt Hirosjima dat het twintig jaar geleden - 'n de vroege morgen van 6 augustus 1945 - de eerste stad was waarboven een atoombom ontplofte. Intussen is hei vernietigend ver mogen der wapens die in de kern arsenalen liggen opgeslagen, ontzag lijk toegenomen. Die kemt neer op meer dan tien ton T.N T. per leven de ziel en tien ton T.N.7. is onge veer de kracht van de zwaarste bom men die tijdens de oorlog in Europa zijn gebruikt. En die hoeveelheid vernietigende wapens neemt nog steeds toe. De V.S. - en waarschijn lijk ook Rusland - verminderen de produktie omdat ze er al zo veel heb ben. De Britten zijn tevreden met hun bescheiden voorraadje, maar de Fransen zijn nog maar net begonnen met de fabricage, evenals de Chine zen. Bovendien gaan in allerlei lan den nu stemmen op, dat men ook tot de atoomclub moet behoren. Een idee die in de gedachten leefde van de geleerden die de bom maak ten, was dat ze een zo vernietigend wapen hadden vervaardigd dat daar door juist het gebruik onmogelijk zou worden. En inderdaad: zo'n situ atie is gegroeid nadat in 1949 Joseph I als eerste Sowjot-kernbom ont plofte. Er ontstond iets als een even wicht van afschrikking. Het leek toen ook logisch dat er naast de drie kernmog endheden van toen geen nieuwe meer zouden komen. Immers: de kosten waren gigantisch en de technische en wetenschappelijke pro blemen niet minder. Ook anderen Maar de techniek van. het bommen maken bleef niet geheim, kon dat ook niet blijven aangezien ze voor een groot deel parallel liep met de techniek van het bouwen van reac toren voor opwekking van elektrici teit en andere vreedzame doeleinden. En er is een toestand ontstaan dat een enigermate technisch ontwikkeld land met weliswaar grote, maar geen ondraaglijke kosten kernwapens kan vervaardigen. Frankrijk was er het eerste voor beeld van, al ziet men aan de lang zame ontwikkeling dat het zelfs een dergelijk rijk en industrieel sterk ontwikkeld land nog ivel moeite be zorgt, China is er een voorbeeld van hoe ook een technisch minder ont wikkelde natie zijn bom kan maken, als het er zich maar verbeten op toelegt. Zweedse generaals hebben hun stemmen al laten opgaan ook die weg te bewandelen en de mogelijk heden zijn er zeer gunstig voor, tech nisch en financieel gesproken. Het zelfde geldt voor Canada - merk waardigerwijs - in nog sterkere ma te voor Israël onder dwang van de Arabische, vooral Egyptische, drei ging. Minder evenwicht Er zijn verschillende lijsten opge steld over potentiële kernbommen- bouwers, waarop doorgaans ook de namen voorkomen van Japan, Zuid- Afrika, België en west-Duitsland. Een reeks landen die er zeg tien jaar geleden niet over gedroomd zou hebben aan een dergelijk werk te beginnen. Toen was er immers het evenwicht van afschrikking: de Rus sen zouden het wel uit hun hoofd la ten kernwapens te gebruiken omdat ze de Amerikaanse snel genoeg op eigen dak konden krijgen en omge keerd. Dat evenwicht is er nu in veel mindere mate. Die wederzijdse drei ging maakt nu veel minder indruk omdat zowel Washington als Moskou zich intussen van zo grote voorraden hebben voorzien dat de een de ander niet meer kan vernietigen; beiden hebben het vermogen nog terug te slaan, ook 'nadat ze zelf getroffen zijn, nl. door het gebruik van kern onderzeeërs en in onvernietigbare bunkers opgeslagen raketten. Daar mee zijn ze min of meer buiten spel gezet voor het geval een derde kern wapens gaat gebruiken. Zouden de V.S. en Rusland elkaar over en weer moeten vernietigen bij voorbeeld omdat Israël en Egypte tegen elkaar met atoombommen aan de vang gaan? Ht wordt wat onge- loofwaardig. Dat is ook een van de redenen waarom president Kennedy indertijd met zijn kernmachtplan voor de N.A.V.O. kwam. Hij wilde door bijvoorbeeld de Duitsers wat zeggenschap te geven, voorkomen dat ze gingen denken: is die Ame rikaanse paraplu nu wel zo veilig dat. wc zelf geen kernbom nodig heb ben? Safety first En hoe meer kernwapens er in hoe meer laiiden komen, hoe precair- j VENSTER der de situatie wordt. Amerika kan bijvoorbeeld India wel de verzeke ring geven dat het China met kern wapens zal bestoken, wanneer Mao ooit zijn bom tegen New Delhi zou gebruiken. Maar wanneer dat nu weer eens tot represaille door de Russen zou kunnen leiden, die toch niet altijd overhoop hoeven te lig gen met Peking? Men kan zich voor stellen dat de Amerikanen dan toch maar liever New York en Washing ton voor vernietiging bewaren, zelfs al zou New Delhi er aan gaan Het is veiliger niet op een ander aangewezen te zijn, maar zelf wat te kunnen. Veiliger dan wel te verstaan voor dat land zelf, maar bepaald niet voor de wereld als geheel, waarin dan opnieuw de dreiging dat kern bommen gebruikt worden toeneemt. En wie kan voorzien hoeveel padde stoelen boven de steren zullen op stijgen als er één boven een met de grond gelijk gemaakte stad is ge weest? Sneeuwbal Dit is een reden waarom de ge ruststellende werking van het even wicht der afschrikking is verdwenen. Of liever gaat verdwijnen nu Israël bij voorbeeld binnen een paar maan den zijn bom zou kunnen hebben en India binnen een paar jaar, met als konsekwentie dat Egypte, respectie velijk Pakistan niet achter zullen willen blijven: met de daarop vol gende sneeuwbal. De moeilijkheid in Genève is nu dat daar de kernbombezitters van de niet-bezilters (of liever: de nog-niet bezitters) vragen af te zien van kernbommen. Dat heeft er iets van weg of en alcoholistische vader zijn zoon kapittelt omdat hij een glaasje wil gaan drinken. Niet bepaald een indrukwekkende vermaning. En bo vendien wordt dan van die landen gevergd dat ze hun leven toevertrou wen aan de belofte van een aantal naties. Zoiets te beslissen is wel heel moeilijk in een wereld waar men zo nu en dan nog al eens een belofte ziet schenden. Gelukkig heeft het er de schijn van dat het bommenmaken nog zo moeilijk is dat de wereld nog wel een paar jaar respijt heeft voor de zaak hopeloos is geworden en er geen houden meer aan is op het stuk van de kernspreiding. Maar een paar jaar zijn ook weer niet zo lang dat men toch moet hopen dat er binnenkort een of ander veilig systeem wordt bedacht waardoor Hirosjima zich niet herhaalt. Flitsen uit het buitenland PARIJS. In haar studie van de Spaanse economie schrijft de orgar nisatie voor Economische Samen werking en Ontwikkeling (O.E.S.O.) dat er een einde moet worden ge maakt aan de inflatie in Spanje om te voorkomen dat de economische toestand van het land in gevaar komt. Dc OESO beveelt de Spaanse regering daarom aan de buitenland se handel sterker te liberaliseren. DORTMUND. De Westduitse christen democraten zijn zondag in Dortmund de campagne begonnen voor de Bondsdagverkiezingen op negentien september. SYLT. Zaterdag zijn bij het ba den op het Westduitse eiland Sylt een 30-tal kinderen en een leidster door een krachtige onderstroom de zee in gesleurd. Drie kinderen en de leidster kwamen om het leven. KHARTOEM. Soedanese militai ren hebben bij een actie in Zuid- Soedan zeventien „opstandelingen" gedood, van wie er zes een militair uniform droegen. Eén der gesneu velden had de onderscheidingstekens van generaal. MEXICO STAD. In Vera Cruz heeft de douane een partij van 300.000 aanstekers, met een geza menlijke waarde van ongeveer 4.280.000 gulden, in beslag genomen. De in 170 dozen verpakte aanstekers waren bestemd voor grote bedrijven in Mexico en met valse grenspapie- ren uit de Verenigde Stalen geïm porteerd. ROME. President Saragal. van Italië zal in september zes Zuidame- rikaanse landen bezoeken, n.l. Bra: zilie, Uruguay, Argentinië, Chili, Ve nezuela cn Peru. Hij zal worden vergezeld door zijn minister van buitenlandse zaken, Fanfani. KHARTOEM. Slechts vijf opstan delingen in Zuid-Soedan hebben ge hoor gegeven aan het ultimatum van de Centrale Overheid om zich over le geven. Do termijn die op twee we ken was gesteld, liep woensdag te middernacht af. Bij een beoordeling van de stand der gewassen op de Schouwen-Dui- velandse akkers per maandag (9 au gustus), na de veel te natte en te koude afgelopen vier maanden, mo gen we momenteel over het alge meen nog niet ontevreden zyn. Be kijken we evenwel de toestand in vergelijking met vorig jaar - een topjaar - dan is het vrij ongunstig, hoewel er grote verschillen zyn. By een vergeiyking echter met de toe stand in april j.l. dan kan de huidige situatie niet anders dan gunstig wor den genoemd. Toen immers moest men zich afvragen wat kan daar nog van terecht komen? De grond op Schouwen-Duiveland is vrij heterogeen en dan ontstaan in een nat jaar vanzelfsprekend gro te verschillen. De stand van de granen, 2600 ha wintertarwe, 1050 ha zomertarwe en 2400 ha zomergerst is over 't alge meen vrij gunstig. De legering van dit gewas is meegevallen. De kg-op- brengst zal wel tegenvallen en van wege veel doorzaaien zullen er wel extra droogkosten ontstaan. De stand van de suikerbieten, 2260 ha, is niet slecht, maar over het al gemeen staan ze „boven op". Soms lijkt het of de aprilzaai beter resul taat zal geven dan de maartzaai. Van de meizaai zal niet veel goeds verwacht kunnen worden. De aardappelen, 1475 ha, staan vrij gunstig behoudens uitzonderingen. De phytophthora aantasting is tot nu tce meegevallen en vroegtydig dood- sprceien is praktisch nog niet nodig geweest. De stand van de erwten (1350 ha) is over het algemeen ongunstig, vooral op structuurgevoelige plek ken en daar waar de chemische on- kruidbestrijding mislukt is. Plaatse lijk kreeg de kamille de overhand en 'bedekte de erwten. De oogst zal te- MARKTBERICHTEN Graanbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 9-8. Op de Rot terdamse graanbeurs werden de vol gende prijzen genoteerd af boerde rij: groene erwten tot f 48,00; schok kers tot f 61,00; bruine bonen boe- renschoon tot f 81,00. Paardenmarkt Utrecht. UTRECHT, 9-8. Op de Utrechtse paardenmarkt werden 355 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1000 tot f 1450; werkpaarden f 1050 tot 1475; oude paarden f 800 tot f 1300; 3-jarige paarden f 825 tot f 1250; 2-jarige paarden f 700 tot f 950; veulens f 300 tot f 625; hitten f 580 tot f 825. Slachtpaarden per kg geslacht ge wicht f 2,60 tot f 3,40; jonge slacht paarden per kg geslacht gewicht f 3,40 tot f 3,70. De handel was vlug. Engeland heeft Singapore als on afhankelijke staat erkend, zo is of ficieel in Londen verklaard. FEUILLETON „Naar gelang het u hier bevalt zeker". „Ja. Zo ikunt u het noemen. En u?" „O, ®k heb voor drie weken ge huurd. Hoe 'doet u ihet met het eten? U, als alleenstaande jongeman?" „OCh, 'dat as van minder belang. Er zulllen hier in de omgeving wel gelegenheden zijn, waar wat te bik ken is, veronderstel ik. Ik (héb er eigenlijk nog niet zo over nagedacht" Ineike kreeg een gewaagd idee. „Ik was eigenlijk van plan, als mijn si garet op is, op verkenning uit te gaan in het dorp". Ze keek op haar horloge. „Het is zo ongeveer etens tijd. In het dorp moeten 'behoorlijke restaurants zijn". „Best mogelijk. Ik (ben hier niet bokend". „Ik evenmin. Hobt u al plannen, voor wat uw avondmaaltijd betreft?" Van Dalen schudde zijn hoofd. „Nee, daar heb ik nog niet bij stil gestaan". Ze 'boog zich wat dieper- naar hem toe cn zei zacht: „Zullen we er bei den tussen uit trekken?" De aangesprokene keek haar ver bluft aan. En toen hij bleef zwijgen, vervolgde Inöke: „U bent te verle gen, maar ik zie aan uw gezicht, dat u wel wilt. Nou? 't Is mooi weer. We hebben geen jas nodig. Mag ik op uw gezelschap rekenen?" Na enige aarzeling antwoordde dc jongeman: „Goed, juffrouw Inklem a hel, is geen slecht i'dee. Wc zoeken een leuke gelegenheid en gaan daar rustig wat eten". genvallen, ook de kwaliteit, daar door het vele vocht rotting van peu len ontstond. Vlas en graszaad Het vlas, 420 ha, heeft veel gele den van het slechte weer. Veel lege ring en veel onkruid, bovendien ver oorzaakte de ahnwezige groenbemes- ter, die wel omhoog ging, moeilijk heden: kort en krom vlas. De ver wachting inzake kg-opbrengst en kwaliteit is dan ook ongunstig. Bij het graszaad was de stand vrij goed. De oogst ondervond echter veel moeilijkheden, extra werk en droogkosten. Vastgroeiïng van het gemaaide zaad maakte verwerking nodig, wat plaatselijk zaadverlies met zich mee bracht. De kg-op brengst viel tegen. Geduld is een schone zaak bij deze teelt, maar het moet opgebracht kunnen worden en dat valt in zo'n nat jaar niet mee. De stand van de uien (p'lm. 500 ha) is slecht te noemen, evenals die van de bruine en witte bonen (plm. 250 ha). De opkomst van de zaai-ui- en was als slecht en daar kwam plaatselijk bij een erge aantasting van de made van de uienvlieg. Het percentage uitschot zal dan ook wel eens hoog kunnen uitvallen. ZIERIKZEE, 8-8. In het afgelo pen weekeinde hebben dc Zierikzee- se Delta-Sport atletes Esther Goed- hart-Schota en Jopie Stoutjesdijk elk kans gezien een Zeeuws record te verbeteren. Ester Goedhart verbeter de dit record kogelstoten met een worp van 13,6 meter ty'dens dc open Amsterdamse kampioenschappen. De inschry vingen voor deze wedstry- den in de hoofdstad waren zo talrijk en hadden zoveel prominenten aan gelokt dat deze open stryd met even veel recht een voorvvedstryd voor de Nederlandse kampioenschappen zou kunnen worden genoemd, welke volgende week plaats vindt in Groningen. Bij het kogelstoten werd Esther Goedhart derde, tweede werd zij bij het discuswerpen met 44,78 m. De Nederlandse meisjes hebben in tussen te Haarlem bij de interland wedstrijden tegen de Franse meisjes in cijfers uitgedrukt een geweldige nederlaag te incasseren gekregen. De Francaises wonnen met niet minder dan 67 - 39, terwijl vorig jaar slechts één punt verschil kon worden geno teerd. De Nederlandse meisjes ver loren ondanks een verbeten verzet, waarbij de verschillen in feite maar fracties van een seconde waren. On danks het feit dat Jopie Stoutjesdijk op de 80 meter horden met 11,9 sec. een nieuw Zeeuws record vestigde toonden de Franse meisjes zich iets sterker. Hoe fanatiek er gestreden werd op dit nummer blijkt wel uit het feit dat er tussen sprintster num mer één en vier slechts één vijfde sec. verschil lag. 14 door G. DEUTEKOM Ze boog zich nog dieper naar hem toe, zacht fluisterend: „Ik betaal voor mezelf hoor, En ik stel uw ge zelschap erg op prijs". Maar die avond, toen het al bijna middernacht was en ze op haar ka mer terugkwam, daoht ze aan de saaie maaltij'd in ihet dorpshotel. Het diner was matig en duur geweest en de man, in wiens gezelschap ze die avond verkeerd ihad, antwoordde tij dens de gesprekken doorgaans alleen maar met éénlettergrepige woorden. In'eke had van haar werk verteld, maar het enige, wat zij van Van Da len tc weten was gekomen dat hij koopman van beroep was, doch wat hij precies verhandelde, had ze niet begrepen. Omdat ze al jaren dage lijks in de studio met mannen om- igin, had ze al gauw door gehad, dat Van Dalen slechts zoveel gezegd had, wat hij kwijt wilde. Of hij is erg ge sloten en verlegen, of 'hij verbergt opzettelijk iets voor mij, was haar oordeelgeweest. In het avondlijke donker waren ze, bijna zwijgend, te ruggelopen naar het kasteel, waar iedereen al gegeten bledlc te hebben en waar men een overeenkomst had gemaakt, dat iedere dag en'kelc men sen voor de maaltijden zouden zor gen, telkens tindcre, en dat men die maaltijden tezamen zou betalen. Zo doende werd het ook niet duur. Ze had nog tot elf uur in dc grote conversaticzaa'l gezeten, luisterend naar de gesprokken, kijkend naar 'het dansen. Zelf had ze oen walsje en con foxtrot gedraaid mot Piet van i' ZIERIKZEE, 9-8. In bijgaand i1 artikel wordt een overzicht ge- 1 geven van de toestand in de 1 I1 landbouw op Schouwen-Dui- 1 I' veland. Het is de neerslag ran 1 een zeer consciëntieuze beoOT- deling door een deskundige, al 11 staat voorop dat het gaat om I een momentopname en dat de 1 II faktor van het weer voor de 11 bomende weken van enorm be- 1 1 lang blijft en analyses van nu t 1 en prognoses voor straks, diep- i t 1gaand kan beïnvloeden. De bonen kunnen helemaal niet tegen nat en kou, zodat men niet veel van. deze oogst kan verwachten. De prijsontwikkeling kan evenwel een gunstig effect geven, hetgeen ook van enkele ander produkten ge zegd kan worden. De slechte weersomstandigheden veroorzaken soms een opéénhoping van de werkzaamheden, wat veelal resulteert in extra (kosten en ongun stige kwaliteits-beïnvloeding. Mcoi weer in de komende maan den kan veel goed maken! Het staat wel vast dat het succes van de Francaise rechtstreeks een gevolg is van het ingrijpen van de Franse president die er voor heeft gezorgd dat in Frankrijk na 2 uur de schoolbanken leeg zijn en dat de jeugd dan verplioht onderwijs 'krijgt op de sportvelden en in de zwemba den. Sindsdien zijn de sportpresta ties van de Franse jeugd met spron gen omhoog gegaan en zij behoort nu tot de beste van West-Europa. De sterke Franse meisjesploeg had voor de komst naar Nederland drie weken trainingskamp achter de rug en bereidt zich thans opnieuw ter dege voor op de wedstrijd tegen Duitsland. WASHINGTON. In een tijdschrift van het Amerikaanse rechtse John Birch Society, „American Opinion", wordt president de Gaulle een „com munistisch paard van Troje" ge noemd, terwijl de televisie program ma's van de BBC als „links en pro- communistisch" worden bestempeld. LIMA. De luchtmacht van Peru heeft de posities van een groep op standelingen bij Huancayo in het hart van de Andes met napalmbom men bestookt. Volgens te Lima ont vangen berichten wordt de. groep, die naar mening van de Peruviaan se overheid uit communisten be staan, door militairen ingesloten. Aken en met een andere jongeman, die ze nog niet kende. Af en toe had ze naar Bert 'gekeken, 'ddch 'deze zat wat achteraf te lezen en had blijk baar geen last van 'de muziek en het lawaai. In een hoek van de zaal za ten twee echtparen te kaarten. Van Da'len zag ze nergens meer. Zeker al naar zijn kamer, was haar veronder stelling. Ook 'de schrijver Lode liet zich die avond niet meer zien. Op haar kamer kedk ze even uit het raam, voor ze het sloot. Het was een zachte, zoele avond. Van bene den klonken flauw de geluiden van het gezelschap. Maar buiten was al les rustig. Net was ze van plan het raam te sluiten, toen ze twee gedaan ten zag, die om de hoek van het kas teel kwamen. Ze liepen langzaam en aanvankelijk daolit Ineke, dat Qiet een jongen en een meisje was, doch toen ze bijna vlak onder haar raam bleven staan, ontdekte ze, dat het twee mannen waren, waarvan één de slome Van Dalen, die ze overgehaald had met haai* te dineren. De twee voerden een gesprek. Flarden daarvan ving ze op: „Hoe kon ik nou? Die griet vroeg of ik kon toch n'iet zeggen, dat jij en ik ACh, betekent nikseen beetje 'hysterisah grietje.ik ontloop haar weloverigens, we kunnen beier gewoon doen'hoe kon ik jc nou waarsöhuwen?wilde meteen wegloopt ihct minst in de gaten gewoon meedoenmet alles". Ineke trok zidh verontwaardigd terug. Zo, dus die slappe Van Dalen vond haar een hysterisch grietje! Zo'n gemeen ventje! En vertelde haar, dat hij hier helemaal geen ken nissen had. Dat hij hier helemaal in zijn eentje gekomen was. Iemand, die ze achter z'n ellebogen heeft. Nou. meneer Van Dalen, u zult van mij geen last meer 'hebben. Vanaf -dit ogenblik bent u lucht voor mc. En niet eens zo'n prettige lucht. (Wordt vervolgd) Zierikzeese uieisjes uarneii deel aau zware wedstrijden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6