BMW f 5.575.- Politie in Westhoek heeft veel te stellen met de bromnozems ujt brandend lniis Vietnam-visie van Harriman Het uittreden van Singapore „Duinrand" EEN LUXE Garage P. A. Remeeus Provo-rel te Amsterdam Politie ontruimt kantine van Westhoek-camping Jeugdgroep uit Bassum (Duitsland) brengt bezoek aan Zierikzee Lawaai verscheurt stilte yier fonfcrm gered HAAMSTEDE, 9-8. Met de vele toeristen kwam ook een aantal jon gelui dat men gewoonlijk aanduidt met de naam bromnozems" naar de Westhoek. De-ze groep bezoekers pleegt zich te kleden in zwarte jas jes, dito petten en brillen terwijl hun haren nodig bijgeknipt moeten worden. Overdag slaapt men in lis tig over het kampeerterrein ver spreide tenten, zodat, wanneer een enderzeek wordt ingesteld, slechts ten klein gedeelte van de groep wordt „getroffen". Na acht uur komt het legertje bromnozems bijeen in hun felgekleurde tenten en na de spatbordloze brommers te hebben bijgetankt gaat het door de West hoek heen met een snelheid die ver boven de toelaatbare ligt. Hun vehikels zijn meestaf afkom stig uit België en Italië en doordat <le motoren niet zijn afgesteld, kun nen er duizeling wek kc ncie snelheden mee worden bereikt. Na deze snelle ritten wordt een ander programma punt afgewerkt, nl. het systematisch vernielen van rijshout, dat het strand zo gezellig verdeelt. De politie is reeds herhaalde malen in aktie moe ten komen omdat de jongelui, die voor het merendeel uit do grote ste den afkomstig zijn, meenden het rijs hout te moeten verbranden. Ook voor inbreken deinzen de jeugdige gasten niet terug. Uit het strandpaviljoen van de heer Kloet werden enige we ken geleden, sloffen sigaretten mee- De gemeente-avond, welke de Hervormde gemeente van Brouwers haven vrijdagavond in het jeugdge- bcuw had belegd, mocht zich in een grote belangstelling verheugen. Op het programma stond een causerie door de oud-predikant ds. C. Groot, die momenteel uit Paramaribo met vakantie in Brouwershaven is. Namens de kerkeraad sprak de heer C. J. Bijkerke een welkomst woord, waarbij hij zijn tevredenheid uitte over de grote belangstelling. In het bijzonder bedankte hij de oud-predikant, die zo bereidwillig was om een avond te geven met als onderwerp: „Hoe leven we in een warm land" aan de hand van kleu rendia's. Ds. Groot wist op een vlot te en soms humoristische wijze zijn toehoorders enige uren te boeien met een beschrijving over de leefwijze van de bevolking in Paramaribo, het levensonderhoud, de kerkelijke ver houdingen enz. Ook mevr. Groot nam aan de lezing deel wanneer het meer de dingen betrof, die de huisvrouwen interesseerden op het gebied van textiel, huishouding enz. De kerk Op het kerkelijk terrein deelde ds. Groot mede, ter illustratie van het verschil met zijn tijd, dat hij te Brouwershaven stond, dat de Herv. Kerk te Paramaribo, waaraan hij is verbonden een lidmatenaantal heeft van 4200. Meestal worden de diensten des avonds gehouden en beloopt het aantal kerkgangers plm. 300. Ieder jaar worden ongeveer 300 kinderen gedoopt en nemen 160 per sonen deel aan de belijdeniscatechi saties, waarvan er dan ruim 100 als lidmaat worden aangenomen. In de vierjarige periode te Brouwershaven werden slechts 4 huwelijken inge zegend, in Paramaribo ongeveer 60 per jaar. Wanneer iemand 70, 75, 80 of 85 jaar wordt is het de ge- In een zeker niet onaardig ge speelde wedstrijd is het Zierikzee ge lukt op de overwinning beslag te leggen. Hoewel het spel van de rood zwarten zeker wel perspëktief biedt voor de a.s. competitie 'kwam in hun elftal toch duidelijk enige zwakke plekken naar voren. Vanwege de va kantie moest de thuisclub het zonder Krips en Tiggelhoven doen. Reeds dn d 3e min. wisten de gasten de leiding te nemen door hun midvoor Groene- veld, die uit een 'betwiste buitenspel positie inschoot (0-1). Zierikzee kwam tot enige goede tegenaanvallen waar uit T. Klink in de 8e min. uit een keurige pass van Heijboer vanaf de doellijn wist te scoren. Om onbegrij pelijke redenen werd dit doelpunt evenwel door de scheidsrechter ge annuleerd. Heijboer schoot hierna uit moeilijke positie naast, waarna VOETBAL Zierikzee II-NAC amateurs II 6-8 Daar doelman Stoutjesdijk zich voor de aanvang van de wedstrijd reeds had geblesseerd kwamen de bezoekers in de le helft op vrij goed kope wijze aan een aantal doelpun ten. Bij het afsluiten van de le helft leken de rood-zwarten met een 5-0 achterstand een zware nederlaag te gemoet te gaan. Na de thee kwamen zij evenwel heel wat beter voor de dag, waardoor van een N.A.C.-over- wicht geen sprake meer was. Doel man Verkaart, die Stoutjesdijk ver ving, moest nog drie maal het leder uit het net halen maar hiertegen over stelde de voorhoede van de thuisclub niet minder dan zes tref fers, waarvan J. Jonker 3 en F. de Zeeuw, J. v. Bemd'en en H. Meijer er ieder één voor hun rekening na men. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" - Brouwershaven Jonge duiven: 1, 10 en 11: W. Blom; 2 en 3: J. Quist; 4: A. J. Flik- weert; 5: G. Flikweert; 6, 9, 12 en 13: C. Wesdorp; 7, 8 en 14: L. J. Fonteijne. Oude duiven: 1 en 6: G. Flikweert; 2 en 7: W. Blom; 3 en 4: L. J. Fon teijne; 5: J. M. Kloet; 8: Joh. Flik weert. Donderdag a.s. inkorvcn voor Noyon, prijsvlucht C.C. genomen, nadat enige jongc-lul na een nauwkeurig onderzoek een mo gelijkheid hadden ontdekt om onge hinderd naar binnen te klimmen. Verkeersborden Ook verkeersborden moeten het ontgelden. Zij worden zonder meer uit de grond gerukt. Blijkbaar was dit nog niet genoeg want ook de straatverlichting werd met stenen bekogeld, zodat weldra enige straat hoeken onverlicht waren. Het spreekt vanzelf dat de politie al het moge lijke doet om de jongelui de baas te worden. Zo werd bij een controle een groep aangetroffen die in de dui nen kampeerde en welgeteld nog zestig cent op zak ibleek te hebben. De aanwezige brommers vertegen woordigden echter een waarde van vele duizenden guldens, terwijl er race-olie voor gekoöht werd van vijf gulden per liter. In Renesse heeft de politie drie van deze 'grotendeels minderjarige bromnozems gearres teerd en door hun ouders op laten halen. Minder dan vorig jaar Over deze toestand merkte de heer Everwijn, burgemeester van Wester- schouwen, op, dat de politie al het mogelijke doet om de jongelui te achterhalen. Hij constateerde dat in vergelijking met vorig jaar het aan tal wandaden enigszins 'is afgenomen al blijft de toestand weinig bevredi- woonte, dat men des morgens 9 uur een huisdienst houdt, geleid door de predikant. Aan zo'n verjaardags- dienst wordt soms door 100 perso nen deelgenomen. Bij begrafenissen is meestal een aantal sprekers die een rede houden en is het voor een predikant soms moeilijk de zaak in goede banen te leiden. Meestal vol gen een 250 personen de baar. Het was bijzonder interessant om van deze dingen kennis te nemen en een inzicht te krijgen hoe men in Suriname leeft. De heer Bijkerke dankte Ds. Groot dan ook zeer har telijk voor deze boeiende en leer zame avond en als blijk van erken telijkheid werd hem een boekenbon overhandigd. In de pauze werd gratis koffie en thee geserveerd. Aan de uitgang werd ter bestrijding van de gemaak te kosten een collecte gehouden. Jeugdige Nederlanders omgekomen in buitenland ANNECY-GRAZ, 7-8. In St. Jorloz bij Arrnecy in Frankrijk zijn twee jeugdige Nederlandse vakantiegan gers door een auto aangereden en gedood. Het Franse persbureau A.F. P. geeft de namen van de 17-jarige slachtoffers als Adrienne Heins uit Zaandam en Johannes Krom uit Den Haag. Het tweetal kampeerde ter plaatse met hun ouders. De door een Fransman bestuurde auto reed hen aan bij een inhaalmanoeuvre. In het ziekenhuis te Schladmin'g in Oostenrijk is de 29-jarige verpleeg ster Jannie Koopman uit Amster dam met ernstige verwondingen aan het hoofd opgenomen. De jonge vrouw was tijdens een bergtooht uit gegleden en 70 meter omlaag gestort. Redders brachten haar naar een plek, waar een helikopter 'kon lan den, die haar vervoerde. A. Klink uit een pass van Duinhou wer een fraaie kans kreeg maar naast schoot. In de 11e min. was het eveniwel raak toen de goed mee naar voren gekomen Wim v. Ham een voorzet van A. Klink op de juiste wijze afwerkte (1-1). Nadat de Zeeuw nog eens over het heiligdom van v. d. Merwe 'had geschoten volgde een uitstekende aanval van de NAC- voorhoede waaruit de Grauw vrij voor doelman Stoutjesdijk kwam die geen kans kreeg (1-2). Een fraaie kopbal van Heijboer kon v. d. Merwe nog juist over de lat tippen. A. Klink liet >na goed aangeven van zijn broer weer een goede 'kans liggen, maar in de 32e min. kon de Ibal'ans toch weer in evenwicht worden gebracht dooi de goed doorzettende Heijboer (2-2). Direkt hierna moest doelman Stout jesdijk kordaat ingrijpen om een doelpunt te voorkomen. Heijboer speelde vervolgens aan de andere zijde 'het leder uitstekend vrij voor A. Klink die van twee meter afstand kans zag nog op de staander te schie ten. In de 36e min. speelde Heijboer zich op de l.vleugel handig vrij waar na hij met een fraai schot de stand op 3-2 wist te brengen. Drie min. later was de stand weer gelijk toen na een aantal verdedigingsfouten Willemse in laatste instantie niets beter wist te doen dan als een be kwaam doeiverdediger het leder te stoppen, waarna de toegestane straf schop dQor doelman v. 'd. Merwe on berispelijk word ingeschoten (3-3). De bezoekers namen voor de thee zelfs nog de leiding toen de Zierik- zeese defensie weer niet geheel vrij uit ging waardoor Groeneveld ge makkelijk kon inschieten (3-4). Na de hervatting bleef het een gelijk op gaande strijd waarin do verdedigin gen in de meeste gevallen meester van hun terrein konden blijven. Goe de schoten van W. v. Ham on Duin- houwer vielen tc noteren alsmede een kopbal van Heijboer uit een hoekschop welke rakelings over ging. In de 19e min. kwamen beide par tijen naast elkaar toen Willemse een vrije trap van even buiten het straf schopgebied bijzonder fraai inschoot (4-'4). Nadat beide doelen nog enige malen in gevaar waren geweest viel in de 35e min. 'het beslissende doel punt van de voet van Heijboer die zich eerst handig enige verdedigers van zich had afgeschud waarna hij laag inschoot (5-4). gend. De heer Everwijn riep de be volking op om mede te helpen om de bromnozems de baas te worden. Wanneer ei- wandaden worden ge constateerd doet men het beste deze zo snel mogelijk aan de politie door te geven, waarna deze alles in het werk zal stellen om de daders te achterhalen. Met name de nieuwe mobilofoon-wagen is een hele voor uitgang. Dat ondervinden ook de jon gelui, van wie enkele reeds mede deelden volgend jaar niet terug te zullen komen omdat het dan met hel „keet schoppen" ver gedaan zal zijn. Overigens weerhield het strengere politie-cptreden de jongelui niet om vrijdagnacht de zitbanken bij de duinovergang te Westerschouwen uit hun voegen te rukken en in de be planting te werpen. WASHINGTON, 8-8. Averell Har riman, de reizende ambassadeur van president Johnson die van- een reis naar Moskou in de V.S. is terugge keerd, heeft zondag in een vraagge sprek voor de Amerikaanse televisie- als zi;n mening te kennen gegeven, dat de Noordvietnamese leiders niet lot onderhandelingen boreid zullen zijn, zolang de V.S. hun bombarde menten ten noorden van de zeven tiende breedtegraad niet zullen héb- bén gestaakt. Hij zei ervan overtuigd te zijn dat, als het tot het gebruik van kernwapens in Vietnam zou ko men, de Sowjet-Unie ongeacht het ideologische conflict in de commu nistische wereld één front zal maken met communistisch China. Geen Engelse motoren in Nederlandse Friendships Indonesië LONDEN, 8-8. Engeland heeft Nederland meegedeeld, dat het geen tcestemming zal geven voor de uit voer van Rolls Royce-mojoren, be stemd vcor Fokker Friendships die Nederland vcor civiel gebruik aan Indonesië wil leveren, zo hebben Britse functionarissen zaterdag ge zegd. Indonesië overweegt, als gemeld, de aankoop van twintig Friendships. De Britten stellen op het standpunt, dat geen wapens aan Indonesië moe ten worden geleverd zolang dat land zijn confrontatiepolitiek jegens Ma leisië voortzet. Zij vrezen dat de vliegtuigen voor militaire doeleinden zullen worden gebruikt, zoals het vervoer van parachutisten. HAAMSTEDE, 7-8. Een overval wagen van de Rijkspolitie, bemand met vier agenten, heeft vrijdagavond de kantine ontruimd van het kam peerterrein „Duinrand" - eigenaar de heer L. J. Blom aan de Hoge- weg naar Westenschouwen. Op het mement dat de entruiming werd ge last, was de kantine vrü vol. De dienstdoende agenten sommeerden ieder de kantine te verlaten en na men' daarna de inventaris in beslag. Het optreden van de politie viel bij de aanwezigen bepaald niet in goede aarde en de stemming keerde zich tegen haar De echtgenote van de ei genaar werd de toegang ontzegd. De kantine was verhuurd aan de heer L. den Held uit Dordrecht. De onverwachtse inval had - naar mededeling van burgemeester Ever wijn - een controle op de Drankwet als achtergrond. De kantine heeft n.l. geen vergunning om alcoholische dranken rte schenken; het was echter bekend dat hier bier werd getapt. Een en ander blykt echter toch een - zy het onaangename - storm in een glas water te zijn geweest, want nadat mevr. Blom de burge meester had gebeld, liet deze zich voorlichten door één der leden van de Rijkspolitie, waarna kort daarop van burgemeesterszyde de medede ling kwam dat de inbeslagneming van o.m. koffie, croquetten e.d. on gedaan moest worden gemaakt. Desgevraagd vertelde mevr. Blom dat de inval verre van zoetsappig is geweest. De kampeergasten zaten rustig en gezellig bijeen, maar wer den op vrij abrupte wijze uit de kan tine verwijderd. Het was op de be wuste avond juist bijzonder gezellig. Enige jongelui speelden guitaar en banjo en er heerstte een echte kam- ZOETERWOUDE, 9-8. Vanmorgen om half tien is brand uitgebroken in een woonhuis aan de Hogerijndijk in Zoeterwoude, bewoond door de fa milie Verhagen. Buren ontdekten de brand en hielpen de heer Verhagen zijn vier kinderen, in leeftijd vari ërend van twee tot zeven jaar uit het huis te halen. De brandweer van Leiden - Zoeterwoude heeft zelf geen brandweer - bestreed het vuur aan vankelijk met twee stralen en kon om tien uur meedelen dat het naast liggende huis kan worden behouden. Op de Hogerijndijk, een onderdeel van de provinciale weg Leiden- Utrecht ontstond als gevolg van deze brand een verkeersopstopping omdat de brandweerauto's de weg versper den. Het ziet er naar uit dat het huis geheel zal uitbranden. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 9-8. Aangevoerd to taal 1639 stuks vee, t.w.: 1108 vette koeien en ossen en 531 varkens. Prijzen per kilogram: vette koeien en ossen: extra kwaliteit f 4,20-4,50, le f 3,80-4.15. 2e f 3,35-3,60, 3e f3,15- 3,30. stieren 1' 3,85-4,45, worstkoeien 1' 3,25-3,45; varkens (levend gewicht): extra 'kwaliteit f 2,00-2,03, le f 1,97- 2,00, 2e f 1,93-1,96, 3e f 1.88-1,92, slachtzeugen f 1,55-1,65, zware var kens f 1,65-1,75. Vette koeien en ossen: aanvoer korter, handel kalm, prijzen iets stij ver. Varkens: aanvoer dets korter, handel kalm, prijzen even hoger. LAND- EN TUINBOUW DE PULPPRIJZEN DEN HAAG, 9-8. De prijs voor natte pulp, 'afgehaail'd per as, is vast gesteld' op f 12,75 tot f 13,50 per ton, al naar gelang de ligging van de fa briek. Deze prijs ligt één tot ander halve gulden hoger 'dan vorig jaar. Voor levering af fabriek per schip en per spoor zijn de prijzen f 11,50 tot f 12,00 per 1000 tog. De minimum-groolhan'delsprijs voor gedroogde pulp is met f 4,50 per 100 kilo verhoogd: voor tien ton en meer wordt thans f 23 per 100 kg. in re kening gebracht. Kleinere hoeveelhe den zijn f 0,75 per 100 kg. duurder. Na 6 december worden de pulpprij- zen' met f 1,50 per 100 kg. verhoogd. De bestaande prijsverschillen in ver band met andere wijzen van leve ring en/of andere soorten pulp blij ven gehandhaafd. De prijzen zijn vastgesteld voor de campagne 1965 door de commissie nevenprodukten van de Nederlandse suikerindustrie. peerstemming. Niemand was dron ken of luidruchtig. De politie heeft met haar optreden dan ook niet veel begrip bij het publiek ontmoet. Ze werd uitgefloten en nog tot lang in de nacht bleef het onrustig. Ncoit moeilijkheden De kantine van de „Duinrand" geeft nooit moeilijkheden. Juist deze zomer loopt het er alles gezellig en vlot en van wanklanken is nimmer sprake. Over de vergunningsaffaire vertelde mevr. Blom desgevraagd, dat men met het schenken van bier in overtreding was, maar dit werd ZIERIKZEE, 7-8. Een kerkelijke jeugdgroep uit de Duitse gemeente Bassum in de buurt van Bremen, ar riveerde vrijdagavond te Zierikzee. De groep - bestaande uit ongeveer vyf en twintig meisjes en jongens - cnderleiding van de predikant ter plaatse en diens echtgenote, vertoeft hier op uitnodiging van de Gere formeerde Kerk. De jongelui zyn ondergebracht bij de leden van deze kerkformatie. Vrydagavond vond een ontvangst plaats in de pastorie aan het Vrije, waar ds. J. H. Na- wijn en diens echtgenote als gast heer en gastvrouw optraden. Het contact met de kerkelijke ge meente Bassum is destijds gelegd door ds. Na wijn, die toen nog te Moordrecht stond. De predikant was aanwezig op een kerkelijke confe- In de Pennsylvania avemie tegen over het Witte Huis vlijden zich za terdagavond ongeveer veertig beto gers tegen de Amerikaanse politiek in Vietnam, voorzien van dekens, slaapzakken en proviand, neer voor een „wake" van minstens twee da gen en nachten. De Zuidvietnamese minister van defensie, generaal Ngoeyen Hoeoe Co heeft aangekondigd dat over een dag of tien en „nationale garde" ofwel extra reserve zal worden opgericht waarvan alle jongeren van 17 tot 20 jaar en mannen van boven de dertig deel zullen uitmaken. LAATSTE NIEUWS KOEALA LOEMPOER, 9-8. De premier van de federatie Maleisië Tcenkoe Abdoel Rachman heeft maandag naar aanleiding van het uittreden van Singapore uit de fe deratie in het parlement in Koeala Loempoer gezegd dat van het ont staan der federatie af reeds moeilijk heden met 'Singapore waren ge weest. Hij noemde de breuk een van de pijnlijkste gebeurtenissen van zijn ambtsperiode. Ik heb de kwestie grondig overdacht toen ik in Londen herstellende was van een ziekte en ik'ben toen lot de slótsom gekomen dat er geen betere oplossing is dan deze. Alles was gedaan om de rege ring van Singapore en de politieke leiders aldaar tot samenwerking te bewegen. Als we echter de ene scheur gedicht hadden ontstond er een andere, aldus Rachman. Hij zei dat hij voor een breuk gekozen had omdat dwang slechts meer haatge voelens tot gevolg zou hebben ge had. Sommige landen stelden de eerste- minister van Singapore op een zelf de voetstuk als de premier van Ma leisië. Er kan echter m.aar één pre mier in dit land zijn. Nu Singapore zich heeft afgescheiden staat het de heer Lee vrij leider en premier van een onafhankelijke soevereine staat te zijn, aldus de Toenkoe. Hij be schuldigde Singapore ervan niet te hebben willen meewerken in finan ciële kwesties. Het weigerde de last van grotere uitgaven ten behoeve van de defensie te dragen, uitgezonderd daar waar het ten behoeve van zijn eigen gebi'ed was. De toegezegde le ning voor de ontwikkeling van Sa- bah en Serawak; was niet gehono reerd. Rachman hoopte dat de be volking van deze gebieden zich over de breuk geen zorgen zou maken. De bewoners van Singapore, die nu naar het vasteland willen komen, zijn welkom. De Maleisische premier drong er bij hen echter op aan de kalmte te bewaren. gedaan op aandringen van een brou werij-vertegenwoordiger, die een be keuring wilde uitlokken respektie- velijk riskeren. „Er zijn b.v. talloze fabrieken in de kantines waarvan bier wordt ge schonken zonder vergunning", aldus mevr. Blom, die de overtuiging heeft da.t bij deze onprettige affaire af gunst van derden een rol heeft ge speeld. Zij hoopte dat de weinig tak- tische onderbreking geen fiasko voor het kampeerterrein zou worden. Za terdag zag het hier overigens niet naar uit, want in de avonduren zat het bedrijf weer geheel vol met kampeerders en caravanbewoners. renfcie in west-Duitslamd, waar men overeenkwam aan te sturen op een uitwisseling van jeugdgroepen met Bassum, een stadje van 7000 inwo ners, dat over een fraaie „Stiftskir- che" beschikt, een zeer oudë kerk, die het centrum domineert. Zaterdagmiddag maakte de groep een tripje naar 'de Westhoek. In de avonduren vond een feestelijke bij eenkomst plaats in 'het jeugdgebouw, ingeleid met een gemeenschappelijke maaltijd. Na vertoning van de dia serie „Zierikzee in kleur" werden al lerlei spelletjes gedaan, in het kader waarvan de Zierikzeese en de Bas- sumer jeugd 'in een vrolijke sfeer el kaar ontmoetten. Byzondcrc dienst In de dienst van zondagmorgen werd het woord gevoerd door de Ingezonden mededeling Imp.: Alimpo n.«, Parkstraat Sla, Dan Haag. Ito dealere veraprald over het gehele land. B.M.W.-dealer voor Schouwen-Duiveland: Telefoon (01114)-473 - Ouwerkerk Scheepvaart bericht en Abida, 8-8 te Punta Cardon. Esso Amsterdam (t). 7-8 van White- gate naar Milfordhaven. Esso Rotterdam, 7-8 ten anker Rede Bombay. SPORT VOETBAL Oude Tonge-Burgli 4-1 Een wedstrijd tussen twee jeugd- ploegen van Oude Tonge en Burgh (jongelui onder de 23 jaar) eindigde na een matige vertoning in een 4-1 zege voor de thuisclub. OOSTBURG. Zaterdagmorgen is de 22-jarige P. J. Bax uit Terheij- den (N.Br.) in de gemeente Retran- ohement dodelijk verongelukt. AMSTERDAM, 8-8. Een groep van naar schatting 250 jongelui, zo genaamde provo's, onder wie ook een aantal meisjes, heeft in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks een uur rondom het Amsterdamse lie verdje, het bekende beeldje van het Amsterdamse straatjochie aan het Spui in Amsterdam een rel veroor zaakt, die vcor de politie aanleiding was krachtdadig in te grijpen. Er werden zeven arrestaties ver richt wegens straatschenderij, verzet tegen de politie en belediging. Iedere zaterdagavond tegen mid dernacht worden er bij het beeldje zogenaamde „happenings" gehouden, waarbij het vuur een belangrijke rol speelt. Tot het ritueel behoort ook het leggen van een krans om het beeldje. Hoewel de politie in de regel aan deze manifestatie niet al te veel aandacht besleed, was de ordeverstoring ditmaal toch van dien aard, dat er wel ingegrepen moest \yorden, zo werd achteraf van deze zijde verklaard. Het was op het Spui veel drukker dan anders en de jon gelieden gedroegen zich baldadiger dan ooit. Bassumer predikant die de gemeen teleden dankte voor de prettige en gastvrije ontvangst te Zierikzee. Het meisje Angelica Nogge vertelde een en ander over bet jeugdwerk te Bas sum. De Duitse groep zong gezamen lijk verschillende liederen, die aan de 'dienst een aparte toets gaven. Heiden (maandag)morgen werd de groep ten stadhuize ontvangen. Voor vanmiddag staat andermaal een uit stapje naar de Westhoek op het pro gramma. Tussentijds is er uiteraard tijd geweest Zierikzee „te doen" en wat te winkelen. Morgen (dinsdag)- mi'ddag vertrekt de groep weer naar Bassum. De indruk bestaat dat er contacten zijn gelegd, die een blij vend karakter drageneen soort ker kelijke „jumelage" dus, waarvan bei de partijen 'het mittige en het aange name hebben ontdekt. DE LEEUW VAN BASHRA 75. Aan het hoofd van zijn ruiters stormde de Leeuw van Bashra op de mannen van Zwartmantel in. Vanaf de rotsen zag Aram hoe de Mamelukken aanvoerder met een behendige beweging de lans ontweek die de man in de Zwarte mantel op hem richtte. Beide verdwenen voor een ogen blik in het strijdgewoel, maar even later zag Aram de Leeuw opduiken. Hij schreeuwde zijn mannen, die overal om hem heen met hun tegenstanders slaags waren geraakt, een kort bevel toe. Opeens sprong Aram toe. Achter de Ma melukken was de sinistere gestalte van de man in de Zwarte mantel opnieuw opge doken. Zijn paard aandrijvend tot het uiterste, trachtte hij de niets vermoedende Leeuw van achteren te treffen. Maar eer hij daarin geslaagd was, schoot Aram als een panter op hem neer Geslaagde gemeente-avond Herv. kerk Brouwershaven SPORT Zierikzee I wint van NAC amateurs I met 5-4 Storm in glas water Een kerkelijke „jumelage"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2