Procedure verkoop woningwet-woningen STREEKNIEUWS zal worden versneld De Veiligheidsraad over Cyprus Subsidie voor kampweg en parkeerterrein De Ghanese missie naar Vietnam drukkerij L 0 A.E.G. Turna Turnamat COMFORT VOOR U! H. J. BAX DEN HAAG, 6-8. De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening heeft maatregelen getroffen ter bespoediging van de procedure voor de verkoop van woningwetwo ningen aan bewoners daarvan. De taxatie van over te dragen wonin gen zal in het vervolg nog slechts geschieden door een door het Rijk en een door de gemeente of de wo ningbouwcorporatie aan te wijzen deskundige. De voorheen geldende bepaling, dat deze twee een derde deskundige moesten aanwijzen, is in getrokken, waardoor een vlottere gang van zaken mogelijk is. De minister heeft in een brief aan de gemeentebesturen de regeling voor de overdracht van woningwet woningen tevens op enkele punten verduidelijkt. Zo is het advies van de minister om geen woningen te ver kopen aan gegadigden, van wie op grond van hun leeftijd niet kan wor den verwacht dat zij de woning nog geruime tijd zelf zullen bewonen, nader gepreciseerd in de bepaling, dat personen die de leeftijd van 55 jaar hebben bereikt, niet meer in aanmerking komen voor aankoop van een woningwetwoning. Een uit zondering op deze regel kan worden gemaakt, indien de echtgenote van een zodanige aspirant-koper aanmer kelijk jonger is. De regeling voor de overdracht van woningwetwoningen aan bewo ners stelt deze laatsten in staat de door hen bewoonde woning op aan- NEW YORK, 5-8. De Veiligheids raad heeft de kwestie Cyprus weer besproken. Zowel Turkije als Cyprus had cm een bijeenkomst gevraagd. Eerstgenoemd land is het niet eens met maatregelen die de Griekse meerderheid op Cyprus heeft geno men om de politieke invloed van het Turkse volksdeel tot vrijwel nul te reduceren. De Grieken op Cyprus beschuldigen Turkije van inmenging en intimidatie. De Cyprische minister van buiten landse zaken, Kyprianoe, verklaarde zich bereid de zaak te bespreken met de Turken op Cyprus en met de V.N.-bemiddelaar, dr. Galo Plaza van Ecuador. De Turken willen evenwel niet met de bemiddelaar samenwer ken. Zij beschuldigen hem van par tijdigheid. Modelvliegtuigje stortte neer LONDEN, 5-8. Vier koeien ter waarde van in totaal vijfduizend gulden werden geëlektrokuteerd en een dorpje kwam zonder stroom te zitten toen in de buurt van de En gelse plaats Rainham, ten oosten van Londen, een vliegtuig neerstortte. Het toestel waseen modelvlieg tuigje van een meter lengte, dat door een 14-jarige schooljongen vanaf de grond werd bestuurd maar „nukkig" was geworden en de vrijheid had ge kozen. Het stortte uiteindelijk neer op een hoogspanningskabel, die knapte en een drassig weiland, waar op koeien graasden, onder stroom zette. Het vliegtuigje liep slechts ge ringe schade op. De E.E.G. en de Franse landbouworganisaties PARIJS, 5-8. Het nieuwe memo randum1 van de E.E.G.-commissie in zake financiering der gemeenschap pelijke landbouwpolitiek heeft de in stemming van alle Franse landbouw organisaties. De voorzitters van die organisaties hebben een communi qué uitgegeven, waarin het memo randum een „goede werkbasis" wordt genoemd. Men stemt er in het bijzonder meer in, dat het memoran dum aan bepaalde Franse bezwaren tegen de aanvankelijke voorstellen is tegemoetgekomen. De Franse landbouw ziet derhalve met belang stelling uit naar een antwoord op de vraag of de Franse regering nu bereid is de besprekingen in Brussel te hervatten, aldus het communiqué. trekkelijke voorwaarden in eigendom te verwerven. Van deze mogelijk heid wordt, vooral in de zuidelijke provincies, in toenemende mate ge- bruik gemaakt. Sinds de regeling in februari 1961 werd gewijzigd zijn 7000 woningwet woningen definitief overgedragen. Vlug met begroting ZELHEM, 5-8. De Achterhoek- se gemeente Zelhem heeft de reputatie bijzonder vlug te zijn met het indienen van de ge meentelijke begroting. Dit jaar maakt daarop geen uitzonde ring. B. en w. van deze ge meente hebben nu reeds aan gekondigd dat de raadsleden in de raadsvergadering van 11 augustus de ontwerp-begro- ting voor het dienstjaar 1966 aangeboden zullen krijgen, die dan in de daarop volgende raadsvergadering, vermoede lijk in september, behandeld zal kunnen worden. Zeeman deed verslag over Danang DANANG, 5-8. De Italiaanse ge zagvoerder van de tanker, die dezer dagen overhaast zee koos toen de Veitcong een aanval op het oliedepot bij Danang deden, heeft van deze ontsnapping verslag gedaan. We had den vijf minuten 'nodiig om de ma chines warm te laten lopen en nog eens tien minuten om het anker te lichten. Ik heb nog nooit een anker zo tergend langzaam boven zien ko men. De kabels 'hebben we maar in zee laten vallen, want intussen was de aanval al een ihaLf uur aan de gang .aldus de kapitein. Twee doden bij autobotsing KORTGENE, 5-8. In de omgeving van Colijnsplaat op Noord-Beveland zijn donderdagmiddag twee auto's met elkaar in 'botsing gekomen, waarbij de beide Chauffeurs om het leven zijn gekomen. Er zijn tot dusver geen getuigen, maar uit de situatie ter plaatse meent de politie te mogen concluderen, dat de 55-jarige notaris A. van Heere waarden uit Gilze en Rijen met zijn Volkswagewbusje geen voorrang heeft 'verleend aan de van rechts ko mende personenauto, 'bestuurd door de 49-jarige verzekeringsagent P. Bouterse uit Kamperland. De vrouw van de notaris werd"zwaargewond naar het ziekenhuis Sint Joanna te Goes vervoerd. De in Goes geboren notaris was voornemens enkele da gen vakantie in Colijnsplaat door te brengen. Kon. R. Lloyd ontsloeg ontevreden Pakistani ROTTERDAM, 6-8. Een veertigtal Pakistani heeft het schip de „Fries land" verlaten uit protest tegen vol gens hen „onduldbare toestanden aan boord van dit schip", van de Kon. Rotterdamse Lloyd. De bezwaren gelden vooral de kwaliteit van het eten, dat door de koks van de „Fries land" wordt bereid. Het schip ligt momenteel in de haven van San Francisco. De directie heeft besloten om de in totaal 45 Pakistani te ver vangen door 25 Nederlandse zeelui. De Nederlanders vertrékken morgen (zaterdag)avond om negen uur van uit Brussel met een cbartervliegtuig naar San Fi-ancisco. De K.R.L. zoekt op het ogenblik naar een mogelijk heid om de Pakistani per vliegtuig van San Francisco naar Karatsji over te brengen. Na de ervaringen van de laatste dagen rekent men er al min of meer bij de K.R.L. op op, dat zich ook op de twee andere schepen van de K.R. L., waarop Pakistani varen, moeilijk heden zullen gaan voordoen. WESTERSCHOUWEN DEN HAAG, 5-8. Uil het begro tingsartikel 208 van hoofdstuk VIII der Rijksbegroting 1965 „subsidies en andere uitgaven ten behoeve van voorzieningen voor openluchtrecrea tie ten algemeencn nutte" heeft de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk voor een be drag van f 8.416,350,toezeggingen Kleurentelevisie in de Ver. Staten WASHINGTON. C-S. In Ame- riko. is de kleutentelevisie geen toekomstbeeld meer, zoals in ons werelddeel. In januari 1964 hadden anderhalf miljoen Amerikaanse kijkers al een toestel, waarop ze kleurentele visie kunnen ontvangen. Dat is ongeveer drie procent van alle toestellenbezitters. In januari van dit jaar laas dit getal reeds gestegen tot 5,4 procent.. Men heeft uitgerekend, dat het aantal kleurentoestellen in ja nuari 1966 rond de vijf miljoen zal zijn. In januari 1967 rekent men op vijftien procent en in januari 1968 op 20 procent van alle kijkers, die kleurentelevi sie kunnen ontvangen. gedaan voor de verschillende pro vincies. Voor Zeeland is onderhandse regeling uit de bus gekomen. Voor de verbetering van de Duin weg met aanleg van een parkeerter rein in 'de gemeente Oostkapelle f 224.750, een parkeerterrein met de daarbij behorende wegen als on derdeel van het recreatieplan Koudekerke - Vlissingen f 175.000, een wandelpad door de duinen in de gemeente Koudekerke f 23.250, verbetering en verbreding van de Kampweg en aanleg van een per- keerterrein in de gemeente Wester- schouwen f 26.600,en de aanleg en verpozingsmogelijkheid voor de watersport bij „De Piet" in de ge meente Arnemuiden f 85.000, ACCRA, 5-8. Dc Ghanese minister van buitenlandse zaken, Quaison- Sackey, is onderweg naar Washing ton om een boodschap van president Nk roem ah inzake Vietnam aan pre sident Johnson te overhandigen. De boodschap zou 'handelen over de be sprekingen die de persoonlijke afge zant van president Nkroemah in Hanoi heefL gevoerd. Dc afgezant, Kvvesi Armah, keerde donderdag van zijn reis naar de Noordvietnamese hoofdstad in Acora terug. Z1ERIKZEE Schipper brak heupbeen in roeiboot Heden (vrijdag)morgen m schipper Kriessels van het m.s. „Franciscus" uit Grevenbrioht bij een val in zijn roeiboot zo ongelukkig terecht geko men op de rand van de sloep dat hij zijn heupbeen brak. De fractuur werd geconstateerd door dokter K. van Leeuwen uit Bruinisse, die de eerste hulp verleende en overbren ging naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom noodzakelijk achtte. Schipper Kriessels kwam te vallen terwijl zijn schip varende was van de haven van Den Osse naar Brui nisse, nadat het een lading mijns teen voor de Deltawerken had afgeleverd. Te Bruinisse gearriveerd werd me dische hulp ingeroepen. R.K.-modevakschoo) Juist voor de opheffing heeft de R.K. modevakschool nog een aantal geslaagde leerlingen afgeleverd. Het diploma coupeuse behaalden de da mes: J. Bolijn, Zierikzee; M. v. d. Hoek, Kerkwerve; N. Stouten. Mid- denschouwen; N. Bevelander, Noord- welle en I. de Vlieger en I. Zorge te Ouwerkerk. Eerste paal voor nieuwe fabrieksuitbreiding „Zeelandia" Woensdagmorgen is de eerste paal de grend ingegaan voor een nieuwe fabrieksuitbreiding van de N.V. Kon. „Zeelandia" op het industrieterrein. De nieuwe fabriek is nodig ge worden om te komen tot een verdere ontlasting van de werkzaamheden van het bedrijf in de stad en zal spe ciaal worden ingericht voor de ver vaardiging van poedervormige pro- dukten. Het nieuwe gebouw wordt in een U-vorm verbonden met het bestaande magazijn, waarbij een binnenplaats wordt uitgespaard voor recreatieve doeleinden. De nieuwe uitbreiding van „Zee landia" wordt uitgevoerd naar een ontwerp van het architectenbureau Schuch en Kraamer. Er wordt zowel laag- als hoogbouw toegepast, waar bij de hoogbouw is bestemd voor het plaatsen van de machines. OOSTERLANI* informatiebureau V.V.V. Het beriöht over 'het V.V.V.-inlor- matiebureau op het parkeerterrein van „De Blauwe Keet", opgenomen in 'het 'nummer van donderdag, be hoeft in zoverre correctie dat het initiatief en de realisering is uitge gaan van V.V.V. Zierikzee en dus niet van de provinciale vereniging. Men deelt ons nog mede dat het bu reau ten dienste staat van alle ver enigingen, vertegenwoordigd in de V.V.V. contact-commissie Schouwen- Duiveland. Scheepvaart berichten Koratia (t.), 5-8 te Rotterdam, naar Milaz'zo. Diplomatieke verkeerszondaars WASHINGTON, 5-8. Buitenlandse diplomaten in de V.S. zullen yoort- aan als „ongewenste personen" kun nen worden uitgewezen, als zij te vaak de verkeersregels overtreden. Dit blijkt uit het 'antwoord van de adjunct-onderminister van 'buiten landse zaken Douglas MacArthur op een vraag van senator Clifford Case van New Yersey. De senator had het State Department met 'klem verzocht maatregelen te nemen tegen buiten landse diplomaten, die voortdurend de snelheidsbepalingen overtreffen op weg tussen Washington en New York. Maatregel van Johnson WASHINGTON, 5-8. President Johnson heeft woensdag opdracht gegeven elk sociaal onderzoek in het buitenland, dat de bevolking in het onderzochte igébied kan krenken te beëindigen. Uit 'kringen van het Wit te Huis werd vernomen dat deze maatregel voortvloeit uit de moei lijkheden ontstaan rond een Ameri kaans project 'in Latijns-Amerika - Caimelot genaamd - dat tot doel ha'd het opsporen van de oorzaken van sociale onrust en revoluties. Het project, dat uitging van het Amerikaanse leger, werd opgeheven nadat enkele landen protesteerden omdat Camelot inmenging in hun binnenlandse aangelegenheden be tékende. Gevaarlijk misdadiger gepakt in VS.. WASHINGTON, 5-8. Het F.B.I. heeft donderdag eindelijk de 26-ja- rige Robert Woodford, een van de „tien meest gezochte misdadigers" in de V.S., in de kraag gevat. Woodiford was op 14 december jl., toen hij een gevangenisstraf uitzat wegens een roofoverval, voor een rechter geleid in verband met een andere zaaik. De rechter ontsloeg hem van rechtsver volging, maar in plaats van dat hij terug werd gébracht naar de gevan genis werd hij op straat gezet. Wood- Cord maakte dankbaar gebruik van de vergissing en was sindsdien spoorloos. EINDHOVEN. Philips heeft verge vorderde plannen om samen met de Engelse General Electric (telecom municatie) een 'bedrijf op te zetten in Mexico, zo verneemt 'het A.N.P. ZANDVOORT. De 54-jarige M. Oversier uit Berkol en Rodenrijs is toen hij de boulevard1 Bamaart te Zamdvoorl wilde oversteken, om zich met 'kennissen naar do camping „Dc Duinrand" te begeven, aangereden door een auto, 25 meter meegesleurd en op slag gododd. Met Gode dank delen 4* wij mede dat onze lieve 'f ouders K. T. DE JONGE J. DE JONGE- R1NGELBERG j op 19 juli herdachten j dat ze 25 jaar geleden J in het huwelijk werden «j verbonden. |j TRIEST EN HILLIE J NICO EN MAATJE RIJN. J FR IA, ARTI. Zierikzee, augustus 1965 J Gelegenheid tot felici- teren, zaterdagmiddag 14 augustus a.s. van 2-4 j uur in het Geref. Jeugd- gebouw, St. Domusstr., Zierikzee. X,v"X"X">*X">*X,*X*-X,*X*,> ATTENTIE Wijziging predikbeurten Chr. Geref. Kerk A.s. Zondag 8 augustus zal de morgendienst te Kerkwerve om 9.00 uur en te Zierikzee om 10.30 uur beginnen. Officiële publikatie Opkomst eerste oefening Ten behoeve van de dienst plichtigen, die op 9 en 10 augustus a.s. voor eerste oefening onder de wapenen komen wordt een aantal ex tra-treinen ingelegd. Deze dienstplichtigen moeten van deze treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrékken, dat zij op het be treffende station aansluiting hebben op de voor hen be stemde extra-trein. De dienstplichtigen, die hun plaats van opkomst niet met een dezer hierna genoemde treinen 'kunnen bereiken, moeten reizen met treinen van de norma'le dienstrege ling. Ingevolge hun lastge ving moeten zij 'dan reizen met de eerstvolgende reisge legenheid na 06.59 uur. Extra treinen op maandag 9 augustus Amsterdam-Bergen op Zoom Amsterdam CS v 9.27 - Slo- terdijk v. 9.33 - Haarlem v. 9.45 - Heemstede v. 9.50 - Leiden v. 10.06 - Den Haag HS v. 10.22 - Delft v. 10.32 - Schiedam v. 10.42 - Rotter dam OS v. 10.55 - Blaak v. 11.00 - Zuid v. 11.04 - Ba- rendreoht v. 11.11 - Dord recht v. 11.19 - Roosendaal v. 11.46 - Bergen op Zoom a. 11.57. Zwolle - Bergen op Zoom: Zwolle v. 9.29 - Wij'he v. 9.40 - OLst v. 9.47 - Deventer v. 9.56 - Zutphen v. 10.13 - Die ren D v. 10.25 - Arnhem v. 10.44 - Eist v. 10.54 - Nijme gen v. 11.03 - Wijchen v. 11.14 - Oss -v. 11.26 - 's-Her- togenboséh v. 11.47 - Tilburg v 12.04 - Breda v. 12.19 - Roosendaal v. 12.38 - Bergen op Zoom a. 12.49. Amsterdam-Vught: Amster dam v. 10.42 - Muiderpoort v. 10.48 - Amstel v. 10.52 - UtreCht v. 11.15 - 's-Herto- genbosch v. 11.50 - Vught.a. 11.55. Extra treinen op dinsdag 10 augustus Amsterdam-Maastricht: Am sterdam CS v. 9.29 - Muider poort v. 9.35 - Amstel v. 9.39 - Utrecht v. 10.09 - 's-Herto- genlbosch v. 10.48 - Vught v. 10.54 - Eindhoven v. 11.14 - Roermond v. 11.46 - Sittard v. 12.02 - Maastricht a. 12.17. Dordrecht-Bierick: Dordrecht v. 9.24 - Lange Zwaluwe v. 9.41 - Breda v. 9.57 - Gilze- Rijen v. 10.11 - Tilburg v. 10.28 - 's-Hertogertbosch v. 10.53 - Vught v. 10.59 - Eind hoven v. 11.19 - Helmond v. 11.29 - Blerick a. 11.50. Vakantie met zon vakantie met regen met kleding van KOEVOETS kant U er tegen! Havenpark 5 - Zierikzee Voor de blijken van deelne ming, ons betoond na het overlijden van onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder JOBJE FREEN. geboren Sala betuigen wij ome welge meende dank. Namens de familie, A. FREEN Zierikzee, augustus 1965. Weststraat 31. X~X**X"X*,XMX"X-*X"X*'X"X**X"X"X,»X"X*«X,,X*'X*«XMX Een trots bezit zo'n SUCCESJES Te koop: 1- en 2-persoons ledikanten, oök -in opklap, 1- en 2-pers. bedden. L. Kaashoek, Lange Nobelstraat 23. Tel. 2167, Zie rikzee. Goed onderhouden .Koelstra' kinderwagen. Prijs f 25,-. Te bevragen 'bureau van dit blad In 'het centrum van Zierikzee (Melkmarkt) winkelpand met woonhuis; totale oppervlakte 130 in-. Direct leeg te aan vaarden. Oök dn huurkoop. Bezichtiging" na aispraak en nadere 'inlichtingen onder no. 2257 ajh. bureau van dit blad of tel. (01110)-2716. Een rjg/a.n. herenrijwiel merk .Magneet', Goudzwaard Verrenieuwstraat 19, Zierik zee. Dressoirs, uittrektafels, stoe len en haardfauteuils. L. Kaashoek, Lange Nobelstraat 23. Tel. 2167, Zierikzee. 50 pakken prima hooi. Wil ook ruilen voor Lucernehooi. J. H. Bakker, Venkelstraat 36, Zierikzee. Kinderstoelen, kinderledi- kantjes en boxen. L. Kaas hoek, Lartge Nobelstraat 23. Tel. 2167, Zierikzee. Een Volks wagen 1500 Super 1965. Dernonstratiewagen. - Garage Slager, te'I. 344, Brou wershaven. Goggomcbiel 1959 en Tri umph 350 c.c. 2-cyl. motcr 1957. E. v. Nhuwenhuijzen, Haven N.Z. 9, Brouwersha ven. Tel. 218. Te koop gevraagd: Hele of gedeeltelijke inboe dels. L. Kaashoek, Lange No belstraat 23. Tel. 2167, Zie rikzee. Vrijstaand boerderijtje. A. C. F. Viisman, Genretsonlaan 16, Eindhoven. Tel. (04900)-25750 Verloren: Een grijsgeruite boodschap pentas met in zijvak rode portemonnaie met inh. Tegen beloning terug te bez. bij J. J. Dorst, Blokweg 37, tel. 3109, Zierikzee. Eeh damespolshorloge. Tegen beloning terug te bezorgen bij J. van Zuidland, Blokweg 39; tel. 2026, Zierikzee. Diversen: De uitverkoop is afgedaan, wij zullen nu met vakantie gaan! Doch 16 augustus zijn wij er weer. - B. S. Hanse, Zonnemaire. Formica, Decowal, Botop. C. Berrevoets, St. Domusstraat 12, tel. 3104, Zierikzee. huwelijkskaarten of TURNA: automatische trommclwasmachinc - in houd 5 kg prijs 845,- (zonder aangebouwde centrifuge) TURNAMAT: dezelfde uitvoering doch met aan gebouwde centrifuge prijs f 1095,- Beiden op wieltjes verplaatsbaar Ideaal voor kleine keukens Breedte Turna55 cm Breedte Turnamat 92 cm Laat u vakkundig voorlichten bij WELTEVREDEN Telefoon (01110) 28 05 ZIERIKZEE X"X,,X"X"X"X~X"X"X"X"1 Onze nieuwste permanenten geven meer volume en zijn de meest natuurlijke en on zichtbare basis voor een duurzame watergolf. Kapsa lon Bal. Triplex, meubel- en spaan derplaat. C. Berrevoets, St. Domusstraat 12, tel. (01110)- 3104, Zierikzee. U wilt toch keus bij het kie zen van Uw pijp? Sigm. D. C. Viergever, Weststraat, Haam stede, heeft pijpen in alle prijzen! "Verpleegster worden? En dan liefst in een moderne gezellige stad? Onze eerst volgende cursus vangt in september 1965 aan! Inlich tingen: Directrice Diacones- senhuis, Parklaan 95a, Eind hoven. Sneldienst 'Koophandel'. Van Rotterdam: Centraal Bode huis Leuvehaven 10 uur. Zekveld 12 uur; Dordrecht: Van Putte, 12.30 uur. Aan komst Zierikzee 4 uur. Chr. Contact Bureau (C.C.B.) voor Nederland, Lindelaan 32, Krommenie (N. H.). Huwe- lijksbemidd. en briefw. Voor inl. postz. bijsluiten. Laat uw aansteker niet on gevuld liggen! Wij hebben alle gasvullingen, alsmede benzine, capsules en busjes. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraanplein, Zierikzee en Weststraat, Haamstede. Autorijschool Lemsom, tel. (01110) 2259, Kerkwerve. Er kend en gedipl. door F.N.O.P. en V.A.M.O.R.-opleiding voor rijbewijs B-E (luxe auto) en C-E/D-E (vrachtwagen en bus). Verkeersles iedere dins dag om 7.30 uur in ons theo rielokaal. Prefab-garages met stalen kanteldeur in acht moderne kleuren. Nieuw in Zeeland. Folders en inlichtingen: W. Daansen, Markt 8, tel. 495, Aarden burg. Loodgieters-, gasfitters- en waterfittersbedrijf H. Ver schuur en Zonen, Koraalstr. 3, Zierikzee. Tel. 2223. Wü zijn met vakantie van 9 t/m 17 augustus a.s. Bakkerij W. Roelse St. Domusstr. 82 - Zierikzee Wegens vakantie van 9 t/m 16 aug. gesloten Kapper A. W. Bieseu Appelmarkt Zierikzee RENESSE Zitdag: dinsdag 10 augustus a.s., van 9.30 tot 5.00 uur, in het Wijkgebouw. Deze zitdag wordt waarge nomen door dhr. De Weerdt. SMALLEGANGES VOETVERZORGING DAM 21 ZIERIKZEE Te koop: Eén BMW LS Eén Morris Oxford Eén Ford bestel FK 1250 Eén Chevrolet (1956) Eén BMW motor, 500 c.c. Garage Remeeus Ouwerkerk tel. (01114)473 Te koop: Volkswagen 1500 Super 1965 Dernonstratiewagen GARAGE SLAGER Telef. 344 - Brouwershaven Esso bestelt twee mammoet-tankers DEN HAAG, 5-8. Het Esso-con- cern heeft bij een tweetal Westduitse werven opdrachten geplaatst voor de bouw van mammoettankers van resp. 170.800 dwt. en 151.800 dwt. Kieler Howaltswerke A.G. zal het eerste en A.G. Weser Bremen het tweede schip bouwen. De 170.800 tons tanker zal het grootste schip zijn dat tot dusver in Europa werd gebouwd. Beide sche pen zijn de eerste Esso-tankers met een tonnage groter dan 100.000 dwt. Zij zullen volgens plan worden af geleverd in de tweede helft van 1967 waarna zij ruwe olie gaan vervoeren van het Midden Oosten en Noord- Afrika naar Europese havens. Baby sterft ROTTERDAM', 5-8. Hel overlijden van een elf maanden oude baby, vier dagen geleden in het Dijkzagt zieken huis te Rotterdam aan een hersen bloeding, is, zo heeft de recherche thais vastgesteld, het 'gevolg geweest van zware mishandeling door dc va der van 'het kind, de 27-jarige los- werkman Joh an van L. Na zijn ar restatie 'heeft Ide los werkman 'be kend ihet 'kind enige tijfd voordat het In :het Dijkzigt ziekenhuis moest op genomen worden, mishandeld te hebben. Dc ongehuwde moeder van dc ba by, de 25-jari'gc Franoina A. S„ is eveneens gearresteerd. Beiden zullen vandaag (vrijdag) voor de officier van justitie worden geleid. Waarom nog langer koude kamers? Neem zo'n sierlijk „infrarood"-kacheltje met Esso Gas. Wenst u warmte èn service? Belt u ons dan op. Hoofddcpöt voor Schouwen- Unvenplein 2 - Zierikzee Telefoon (01110) 27 78

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 7