alles kan met cefcÉiiMir velpon Zal fondsspreekuur verdwijnen? Troon en Democratie KASTEEL TE HUUR j VENSTER VOOR WIE GEZELLIG WIL FRITUREN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODEVrijdag 5 augustus 1965 Nr. 19831 VAN HET VADERLANDSE ERF Ingezonden mededeling BLIK DOOR HET WERELD Huisartsen, ziekenfondsen, werk gevers en werknemers bestuderen op het ogenblik hoe de aparte spreek uren voor fondspatiënten kunnen verdwijnen. De oplossing zou kun nen zijn, dat huisartsen alleen nog volgens a/spraafc patiënten ontvan gen. Er vinden op het moment be sprekingen plaats met de Maatschap pij voor Geneeskunde en uiteraard houdt ook de Ziekenfondsraad zich intensief met deze kwestie bezig. Het is te hopen dat de ouderwets aandoende scheiding tussen fonds en particuliere patiënten binnenkort zal verdwijnen. Een dergelijke schei ding deed altijd discriminerend aan en vooral het psychologisch effect van de nieuwe regeling achten iüü bijzonder groot. Vele fondspatiënten waren geneigd te veronderstellen dat hun dokter zich meestal met een Jantje van Leyden van hen afmaak te. Wij willen geenszins beweren dat deze veronderstelling juist was, maar de discriminerende regeling, welke thans nog geldt, werkt natuurlijk dergelijke veronderstellingen in de hand. Hierdoor werd in vele geval len de vertrouwensband tussen arts en patiënt ernstig in discredtet ge bracht. En ivat is belangrijker dan dat de patiënt vertrouwen in zijn dokter heeft? Ook uit praktische overwegingen verdient een nieuwe regeling aanbe veling. Bij afspraak kan de arts de tijd reserveren, die hij voor een pa tiënt denkt nodig te hebben. Daar mee wordt voorkomen, dat fondspa tiënten op drukke dagen een uur of langer in de wachtkamer moeten wachten op een dokter, die onder druk van zijn volle wachtkamer con stant in tijdnood verkeert. Ook voor de werkgevers, die nu vaak hun werknemers uren moeten afstaan voor een kort huisartsenconsult, lijkt dit een prettige oplossing. Verhoging indirecte belastingen In Den Haag circuleren thans reeds allerlei geruchten over een drastische verhoging der indirecte belastingen, waarmee de regering- Cals de lege staatskas moet vullen ter realisering van de plannen, die ze in de regeringsverklaring heeft ontvouwd. Als deze geruchten waar zijn, is dat niet bijster bemoedigend voor de meeste Nederlanders, die zo juist nog zo verheugd waren over de recente belastingverlaging per 1 juli. Dat er een accijnsverhoging voor gedistilleerd komt, is vrijwel zeker, maar daarnaast, spreekt men reeds over een omzetbelasting voor textiel, terwijl ook benzine en auto's op nieuw extra-belast zouden worden. De drie laatste fiscale maatregelen zouden sterk in onze economie kun nen ingrijpen en daarom mag men hopen, dat de staat haar kastekorten niet steeds langs deze weg zal trach ten aan te vullen. Er zal wel flink touwgetrokken worden tussen de le den van het kabinet, want wij kun nen ons bijvoorbeeld toch moeilijk voorstellen dat de P.v.d.A. haar goed keuring zal hechten aan fiscale voor stellen, die haar grote populariteit bij een brede kiezerskring ernstig schade zou berokkenen. Men denke hier slechts aan de eventuele omzet belasting op textiel, met de daaruit voortvloeiende prijsverhoging van artikelen die toch al erg prijzig zijn. Ook een accijnsverhoging voor ta bak ligt in de lijn der verwachtin gen. Voor de meeste Nederlanders erg sneu, maar niettemin zien wij liever dat minister Vondeling het in de genotmiddelen dan in onmisbare consumptieve artikelen zoekt. Een prijsstop? De controledienst van het ministe- *rie van economische zaken heeft ont dekt, dat de horecabedrijven hun prijzen meer hebben verhoogd, dan met het ministerie was overeengeko men. Derhalve overweegt minister Den Uyl een prijsstop voor deze be drijfstak. Uiteraard zijn de horeca- bonden daar gebelgd over en ston den zij onmiddellijk klaar met „be wijsmateriaal", dat moest aantonen hoe hoog de lasten wel zijn van de Ned. Herv. Kerk. Zierikzee: Grote Kerk: 9.30 uur ds. C. Groot, Paramaribo. Gasthuiskerk: 10 uur ds. Lam, 7 uur ds. Feunekes. Kerkwerve: 11 uur ds. Zonneveld. Sercoskerkc: 9.30 uur ds. Zonneveld. Burgh: 9 uur ds. Don (jeugddienst), 10 uur ds. Den Engelse, Pernis. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Huizing. Renesse: 9 uur ds. Van Liere (H.D.), 10.15 uur ds. v. d. Made, Rotterdam, 7 uur interkerkelijke dienst. Noord- welle: 10.15 uur ds. Van Liere. Scha- rendijke: 10 uur ds. Roodenburg. Brouwershaven: 11 uur ds. Groot, Paramaribo. Zonnemaire: 10 uur ds. Feunekes. Noordgouwe: 11 uur ds. Keiling. Dreischor: 9.30 uur ds. Kei- ling. Öuwerkerk: 10 uur ds. Velle- koop. Nieuwerkerk: 10 uur ds. G. Wassenaar, Hilversum. Oosterland: 10 uur de heer C. Bolijn, 6 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Keiling. Brui- nisse: 10 en 5 uur ds. H. Jagersma. Lutherse Kerk. Zierikzee: 10 uur rem. dienst, dr. J. F. van Royen, rem. pred., Rotterdam. Gereformeerde Kerken. Zierikzee: 10 en 6.30 uur: ds. Nawijn. Haamstede: 9 en 10.30 uur ds. Th. Vollenhoven, Eindhoven, 5 uur ds. J. Wessel. Den Bosch. Renesse: 7 uur interk. dienst (ds. Van Liere en ds. Wessel). Scharendüke: 10 en 2.30 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentzel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Huijser. Nieuwer kerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oos terland: 10 uur ds. J. Wessel, 's-Her- togenbosch, 3 uur dr. Becker. Brui- nisse: 10 uur ds. Den Heeten, 5 uur ds. Huijser. Gereformeerde Kerken. (Vrijgemaakt). Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. P. aangesloten bedrijven (alsof dit met andere bedrijven niet het geval zou zijn). En wederom werd een argu ment gebezigd, dat wij toch wel erg bedenkelijk vinden. Er zijn tal van kleinere bedrijven die niet meer mee kunnen komen. Moeten nu de prijzen worden verlaagd, dan wordt het voor deze zaken nog moeilijker zich te handhaven. Met andere woorden - de consu ment moet meer betalen, om een aantal horeca-bedrijven in leven te houden. Maar wat zegt het publiek? Het is een misschien vervelende, maar nu eenmaal volkomen logisch uitvloeisel van de moderne maat schappelijke structuur, dat niet le vensvatbare bedrijven ofwel de za ken beter moeten aanpakken, ofwel moeten verdwijnen. Men kan dit be treuren, maar men kan deze ontwik keling niet kunstmatig tegenhouden door prijsopdrijvingen en dergelijke. Duur wonen Tijdens de kabinetsformatie bleek duidelijk, dat de heer Smallenbroek, fractieleider der anti-revolutionairen heel graag minister wilde worden. Hij drong zich zo op de voorgrond en wilde zo hardnekkig benoemd worden, dat verschillende bladen er min of meer ironische hoofdartike len aan wijdden. WU willen aannemen, dat de heer Smallenbroek gedreven werd door een enorm sterke drang het lands belang te dienen. Een drang, zó sterk als ze maar zelden voorkomt. Wij zijn niet zo kwaaddenkend te veron derstellen, dat de heer Smallenbroek vooral verlegen zat om een mooi, groot huis, dat hem gratis in de schoot zou worden geworpen. Dat hij dit huis nu tóch krijgt, is echter meegenomen. De staat trekt f200.000 uit de toch niet zo héél welgevulde staatskas om de heer Smallenbroek woonruimte te verschaffen, die een ijverig minister van binnenlandse zaken waardig is. Het decorum ivil tenslotte ook wat. Op deze woningtoewijzing is veel kritiek geuit. Sommige bladen, die de oppositie (br. de V.V.D.) welge zind zijn, zagen er aanleiding in er een venijnig stukje uit te brouwen. Dat doet vreemd aan, want het is juist de V.V.D.die zich hardnekkig verzet tegen een prijsbeheer sing op onroerend goed. En het huis, waarin minister Smallenbroek zijn entree straks zal doen, kostte een jaar of vijf geleden nog slechts 75.000 Een bewijs, hoezeer die prijsbéheer- sing noodzakelijk is. Maar is een be drag van f 200.000 niet veel te gek om een minister te huisvesten, die misschien over anderhalf jaar als het pand klaar is, al geen minister meer is? En wat vergen dan onze volgen de ministers? Lenen en prjjzen Het vraagstuk lonen en prijzen is de afgelopen week weer een punt van uitgebreide discussie geweest. Het bedrijfsleven dringt, bij monde van de vakbondsbesturen, op een vrijere loonvorming aan. Men krijgt echter niet de indruk, dat de rege ring daar zo enthousiast over is. Mi nister Veldkamp heeft al laten we ten, dat hij er wel vóór zal zijn, mits men dan meerjarige collectieve ar beidsovereenkomsten gaat afsluiten. Er is echter ook een prijzenvraag- stuk. In de eerste helft van dit jaar zijn de kosten van levensonderhoud liefst 6 pet. gestegen. Deze ontwik keling wekt bezorgdheid. De vakbe weging heeft die bezorgdheid ook al openlijk geuit. Maar als de vakbon den een vrijere loonvorming wensen, moeten zij er toch rekening mee houden dat er ook een vrijer prij- zenbeleid zal komen. Dat willen de vakbonden nu juist niet. Zij willen wel hogere lonen, maar verzetten zich tegen het feit, dat die hogere loonkosten worden doorberekend in de prijzen. En dat betekent indirect toch weer een plei dooi voor een geleide loonpolitiek, ook al bedoelen de vakbonden dat niet bepaald Lok, Berkel en Rodenrijs. Haamste de: 7 uur (in de Chr. Geref. Kerk): ds. Lok. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.30 en 6 uur ds. J. W. v. d. Gronden, Almelo. Kerkwerve: 9 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Gronden. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten. Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Ka rens. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland. Zierikzee: 10, 2 en 6.30 uur leesdienst Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur can- didaat Pannekoek, Gouda. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur: Lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur: Lees dienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdijk: 10 uur: ds. Schenk, doopdienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiiigingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen om 7.30, 10.00 en 19.00 uur. Haamstede: Eucharistievieringen om 7.30, 9.00, 10.30 en 20.00 uur. Renesse: Eucha ristievieringen om 8.00, 9.30, 10.30 en 19.00 uur. Bruinisse: Eucharistievie ringen om 9.00 uur (cantine Stoof- polder). Flitsen uit het buitenland TOKIO. Een aanvaring tussen de Amerikaanse vrachtboot „Arizona" van 12.711 ton en het Japanse tank schip „Meiko Maroe" «van 995 ton. blijkt zeker aan zeven van de 19 op varenden van de Japanse boot hrt leven te hebben «gekost. Een Japan ner werd zwaar gewond uit zee op gepikt en elf mem worden nog ver mist. WENEN. Een 27-jarige Hongaar, de werktuigkundige Antal Komlati, is er in geslaagd met een locomotief naar Oostenrijk uit te wijken. Hij heeft daar politiek asiel gevraagd - de locomotief 'gaat terug naar de Hongaarse spoorwegen. LONDEN. Koningin-moeder Eliza beth van Engeland vierde woensdag haar 65ste verjaardag. LONDEN. Twee gemaskerde man nen hebben bij een gewapende over val op een speelcltfb in de Londense wijk Mayfair 24.000 pond (ongeveer 240.000 gulden) buitgemaakt. BANGKOK. De Thailandse vice- premier, minister van binnenlandse zaken generaal Prafas Tsjaroera- ühien, 'heeft verklaard dat de com munisten een ondergrondse oorlog tegen zijn land zijn begonnen. DJAKARTA. Vijfendertig stam hoofden uit West-Irian zullen in midden Java een opleidingscursus van een maand vdlgen. De cursus begint op 23 augustus. JOHANNESBURG. Zes negers die in een Zuidafvikaamse gevangenis langdurige straffen uitritten, hebben geen toestemming gekregen om be roep aan te tekenen tegen een dood vonnis dat over hen werd uitgespro ken nadat zij een medegevangene zouden hebben gewurgd. KHARTOEM. In Khartoem zijn be richten binnengekomen volgens wel ke buitenlandse huursoldaten uit Kongo 'de rebellen steunen, d'ie een aantal districten in Zuid-Soedan in hun macht houden. KOPENHAGEN. Tien leden .van een Hongaars reisgezelschap dat De nemarken bezocht, zijn in Kopenha gen achtergebleven. LIMA. Het Peruaanse leger heeft bekend gemaakt een bende commu nistische gueriUastrij'ders, die moor dend en plunderend door het land trok, verslagen te 'hébben. BRUSSEL. Een aantal winkels van Joodse eigenaars in Brussel is in 'de nachtelijke uren beklad met opschriften als „Naar de gasovens", „Wij komen terug" en met haken kruizen. BRUSSEL. Een motor-Rijnaak uit Rotterdam, de 700 ton metende „An na", heeft op de Maas in België de deuren geramd1 van de sluis van Ri- vière. De schade wordt geraamd op twee miljoen Belgische frank (150 duizend gulden). Bovendien zal het scheepvaartverkeer tussen Namen en Givet gedurende een week zijn ge stremd. Premier Wilson van Engeland meent op grond van uit Hanoi ont vangen inlichtingen te kunnen stel len dat terugtrekking van de Ame- kaanse troepen uit Vietnam geen noodzakelijke voorwaarde vormt voor onderhandelingen over Viet nam. Wilson gaf deze mening don derdag in het Lagerhuis toen hem vragen over de kwestie-Victnam werden gesteld. FEUILLETON Op dit moment was ze door het dolle heen geweest. „O, dan moet ik zeker zo praten, als jij doet tegen je personeel! Bedoel je dat soms? Jij moet nodig wat van mij zggen, me neer 'honderd procent!" Drie dagen was ihet „uit" geweest. De vierde deg was ze hem tegenge komen bij het krantenkioskje op het Kerkplein. Voor ze het zich gere aliseerd had', waren 'hun handen in elkaar vergleden. Zonder wat te ko pen liep hij verder met het meisje. „Ineke, drommelse meid, ik heb drie Sinds de Griekse koning Otto I in de vorige eeuw wegens despotie van dé troon werd gestoten, heeft de jonge Griekse dynastie - geïmpor teerd uit Denemarken overigens - een historie van verbanningen waar op vrijwel geen lang bestaand vor stenhuis kan bogen. Konstantijn I werd in 1922 ge dwongen af te treden en in balling schap te gaan. George II overkwam hetzelfde toen in 1924 de republiek werd uitgeroepen, die bleef bestaan tot hij in 1935 terug mocht komen. En dan kan men als minder ter zake doend diverse mindere conflicten en de complete burgeroorlog beschou wen als die aan het eind van de oor log. Deze historische achtergrond kan men niet vergeten bij het bezien van de huidige crisis .In theorie gaat het voorlopig om het voortbestaan van het kabinet van de ongelukkige Athanassiades Novas, maar in feite is er een oorlogje aan de gang tus sen de 77-jarige premier en de jonge koning. De vorst heeft een paar over- winninkjes behaald zoals het de laan uitsturen van Papandreou en later toen Papandreous aanhang die eerst het parlementsdebat boycotte toch maar dit terrein van onlusten en po litieoptreden bezocht, overigens zon der de oude leider. Maar uiteindelijk staat de oude politicus waarschijn lijk sterker dan de koning. Niet populair De grootste fout van deze laatste is waarschijnlijk dat hij zijn per soonlijke populariteit - die er is - overschat heeft. Die is namelijk al tijd nog geringer dan een wantrou wen jegens het hof dat de Grieken niet zonder historische reden is in geprent. Voor Novas was er dan ook geen vernietigender uitspraak dan toen Papandreou zijn kabinet betitel de als purpergeboren, een oude term die vroeger gebruikt werd voor de troonopvolger die in het paleis van Byzantium hst levenslicht zag. Dat hof is de groep adviseurs rond de vorst en die hem er toe aanzet maatregelen te nemen van een in grijpende aard als geen andere wes terse koning zich kan permitteren. Zoals bijvoorbeeld het geval was toen Konstantijn de premier aan kant zette. Papandreou kan men dus niet helemaal ongelijk geven als hij zegt zich ten doel te stelten dat de toestand in Griekenland zo wordt als in alle andere westelijke monar chieën, waar de koning regeert, maar niet heerst. Voor men overigens al te zeer on der de indruk raakt van dlie demo cratische opvatting moet men zich wel weer even 'herinneren dat (hijfcelf door G. DEUTEKOM dagen «in een hel geleefd". Op een stil hoekje tin een donkere straat hadden ze elkaar omhelsd. Maar dit alles was slechts uitstel geweest. Ze dacht terug aan de woorden van Ellie Witteveld en durfde wat meer te zeggen. Ze kri tiseerde zijn optreden tegen het per soneel, met als gevolg nieuwe woor denwisselingen. En op een warme zomerdag, een «paar weken voor ze gezamenlijk met vakantie zouden zouden gaan, barstte de bom in alle hevigheid los. In d'e stuidio was de op zijn Grieks koning Paul, vader van Konstantijn, indertijd trachtte te «bewegen tot een zelfde ingrijpen als waarvan hij nu de dupe is! Verdeeldheid Dat het hof - of de koning per soonlijk - zoveel invloed poogt uit te oefenen, is op zichzelf ook niet zo merkwaardig. Een dreigementen van Novas is, dat h\i verkiezingen wenst volgens het systeem der even redigheid, wat als konsekiventie zou hebben dat tal van kleinere partij tjes kans maken een afgevaardigde in het parlement te krijgen. De Grie ken hebben immers van oudsher een neiging tot onderling ruzie maken als een tweede natuur. Fn in de po litiek ly'kt hun alles toegestaan. De huidige twist is begonnen toen Papandreou zijn minister van oorlog aan kant wilde zetten en zijn functie wilde overnemen. Dat eerste was voor de koning nog tot daaraantoe, het tweede leek hem heel gevaarlijk. En wel om dezelfde reden als Papan dreou de portefeuille van dejensie wenste. Het leger heeft indertijd een vrij kwalijke rol gespeeld onder pre mier Karamanlis om te zorgen dat diens politieke vrienden zouden win nen. Uit zuiver democratisch opzicht was enige zuivering daarom niet on gewenst. Maar Konstantijn bleek kennelijk beducht dat de zuivering meer zou inhouden dat legerinvloed een volgend maal aan Papandreous volgelingen ten goede zou komen Eigen hulp De voornaamste verwijten van Pa pandreous volgelingen gaan niet zo zeer naar de jonge koning dan wel naar zijn moeder, koningin Frede- rika, die indertijd niet helemaal on gerechtvaardigde ergernis opwekte met een weldadigheidsfonds waar van de financiën niet openbaar wa ren en dat velen voorkwam als een stichting die moest zorgen dat de het hof welgevallige politici de beste kansen maakten. En om aan te tonen dat het weliswaar van origine Deen se koningshuis volkomen vergriekst is, treedt een neef van Konstantijn, prins Peter, weer op als aanklager tegen Frederika en Konstantijn, die een soort fascisme zouden willen. Dit is dan nog maar een beknopte catalogus van grieven over en weer met bijbehorende veten. Hoe de hui dige ruzie ook afloopt - en het eind resultaat zal waarschijnlijk nog in geen maanden zijn te schatten - ze ker is wel dat zowel monarchie als democratie in Griekenland weer een aantal beschadigingen hebben opge lopen, die niet doen verwachten dat voorlopig een soepel lopend staats bestel in Athene te zien zal zijn. verjaardag van een der personeels leden gevierd en omdat de baas op réis was (had men er na werktijd een vrolijke boel van 'gemaakt. Er was gegeten en gedronken, een pick-up met platen was aangesjouwd, er werd gedanst, geflirt en gestoeid. Maar Ineke had om half negen met Bert afgesproken, dus ging ze tegen die tijd weg. Half verfomfaaid stap te ze in zijn wagen en 'begon dadelijk een verhaal op te zetten van het feestje, vast in de overtuiging, dat Bert 'het interessant zou vinden en met 'belangstelling zou luisteren. In- plaats daarvan begon hij met kritiek op haar uiterlijk en eindigde met zijn afkeuring uit te spreken over dergelijke intimiteiten met de an dere personeelsleden. „Een fatsoen lijk meisje doet zoiets niet en zeker niet als ze verloofd is, Ineke. Soms kan ik je niet begrijpen". De prettige iherimineihrgen aan de vrolijke fuif in de studio vervaagden a'ls 'bij toverslag. En in een flits dacht ze: Wat wordt mijn toekomst naast hem? Zal ik dan nooit meer mezelf kunnen zijn, eens heerlijk me uitle ven en af en toe de jongens in de studio opzoeken? Dat vindt Bert vast niet goéd. Op ijskoude toon had ze geant woord: „Dus omdat ik wel deelnam aan dat verjaardagsfuifje, behoor ik tot de categorie onfatsoenlijke meis jes?" „In iéder geval 'kan ik zoiets n'iet tolereren. Het zal 't beste zijn, dat we maar spoedig trouwen, dan kan ik je beter 'beschermen". „Ik ben ruim drie en twintig en best in staat op mezelf te passen". Hij schudde zijn hoofd. „Dat kun je niet. Kam je haar een beetje. En or zit een knoop los aan je truitje". Langzamerhand steeg de woede in haar op. Hoewel ze werktuiglijk het kleintjes uitjj& ket binnetiiohd SCHIPHOL. Een zwartharig meis je uit Argentinië - de 22-jarige Rosa Aramaio - is de eer te beurt geval len door de directie van de K.L.M. als de miljoenste passagier van dit jaar bij de Nederlandse luchtvaart maatschappij begroet te worden. ROTTERDAM. In Rotterdam heeft zich weer een ernstig geval van be roving voorgedaan. In het havenge bied werd de 27-jarige Duitse zee man F. Heute, opvai-er.de van de coaster „Blümenfhal", die in de Nas- sauhaven «ligt, door drie nog onbe kende mannen met een fles bewuste loos geslagen en beroofd van zijn portefeuille met f 260. VENRAY. Het anderhalf jaar oude zoontje van de familie van Osch in Venray is op het erf naast de ouder lijke boerderij overreden door een vrachtwagen van een veiling en ge dood, Noch de Chauffeur, die met de wa'gen aan het manoeuvreren was, noüh de bijrijder hadden het jonge tje gezien. DORDRECHT. De elfjarige Basti- aan Visser uit Dordrecht is de Wol- wevershaven in zijn woonplaats ver dronken. De jongen sprong van de kant op een anderhalve meter lager drijvend vlotje. Hij gleed daarbij uit en raakte te water. Pas een uur la ter kon zijn stoffelijk overschot wor den geborgen. DEN HELDER. Een groep van twaalf instructeurs van de Neder landse Koninklijke Marine wordt deze maand in Dar-es-Salaam ver wacht voor de opleiding van eenhe den van de 'kustwacht van Tanzania, aldus is in welingelichte kringen te Dar-es-Salaam vernomen. UTRECHT. Tussen Schiedam en Delft is een arbeider die werkzaam heden aan de spoorbaan verrichtte in botsing met een trein gekomen. De man, «die 35-jarige J. van Wezel uit Halsteren werd daarbij ernstig aan het hoofd gewond. Hij was in dienst van een aannemers-bedrijf dat voor de spoorwegen werkt. DEN HAAG. Op rijksweg 12 in Vleuten-De Meem is een autobus uit Emmen, vermoedelijk doordat de remmen weigerden, op een stilstaan de file personenauto's 'ingereden. Zes daarvan werden bij de kettingbot sing, die volgde, beschadigd. Vier in zittenden van de «auto's werden licht gewond. De 25 buspassagiers bleven ongedeerd. ROTTERDAM. Blijkens een opga ve van de Rotterdamse politie zijn de «afgelopen maand in de Maasstad 20 auto's gestolen. Het merendeel, vijftien wa'gen's 'konden worden op gespoord. DEN HAAG. Z.K.H. Prins Bern- hard «gaat deze maand vijf dagen naar Tanzania. Hij zal er, zoals reeds gemeld, de opening van de nieuwe sisalspinnerij van de Vereenigde Touwfaibrieken en de Duitse firma P. Baumhüter (in Dar-es-Salaam bij wonen. haar begon te kammen, gaf ze een scherp woord terug. Hij zette de wa gen aan de kant en naar haar toe- leunend antwoordde hij: „Je schijnt nog steeds niet te willen inzien, dat je als mijn aanstaande vrouw be paalde reserves in acht dient te ne men. Zodra een meisje verloofd is, verandert- haar leven al. Maar bij jou heb ik er nog niet veel van ge merkt". Ze ha'd geantwoord: „Ik moet ze ker net zo worden als jij op je kan toor". Dat woordje „kantoor" werkte dit maal op hem als een rode lap op een stier. Hij was wild tegen haar uitge varen en opnieuw had ze even hard teruggeschreeuwd, dat ze zijn slavin niet was en niet van plan was zich nu al de wet te laten voorschrijven. Zwijgend had 'hij de wagen gestart en waren ze naar haar kamer gere den. Daar werd de woordenwisseling voortgezet en deze liep zo hoog op, dat Bert zich op een gegeven ogen blik omgedraaid had en zonder nog een woord te zeggen haar kamer en de woning 'had verlaten. De volgende dag ontving ze 'haar ring terug met een formeel briefje: Bij nader inzien vond hij 'het toch maar beter voor beide partijen om de verloving te verbreken, zodat ieder voortaan zijn eigen weg zou «kunnen gaan. Vele tranen had ze «gehuild, maar koppig als ze was, had ze hem met gelijke munt betaald en hem de dag daarop eveneens zijn ring laten te rugbrengen. Een vol jaar had ze hem niet ge zien. Om hem hier, in dit kasteel op nieuw te ontmoeten. Wat ter wereld had Bert Hoogihuis bewogen om in zijn eentje een vakantie op dit kas teel «door te brengen? (Wordt vervolgd) ZONDER SPATTEN - ZONDER WALM DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ingezonden mededeling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5