STREEKNIEUWS Amusementsorkest Co Valeska (Meppel) bestaat tien jaar Doodstraf geëist op proces in Cairo Enkele fragmenten uit de geschiedenis van de Nutsspaarbank ZIERIKZEE Geklaagde zangavond in „De Speelman" Een flink aantal belangstellenden heeft gisteren (woensdag)avond in kunstcentrum „De Speelman" geno ten van een sfeervolle ontspannings avond. welke werd verzorgd door drie talentvolle (jonge) toonkunste naars. In deze vorm 'heeft Zierikzee nog niet eerder een dergelijke ro mantische liederenavond gepresen teerd gekregen. Zangavonden zijn immers, ook in ihet seizoen, uiterst schaars in deze omgeving. Het bijzondere van deze avond in „De Speelman" was dat het optreden van de zangers Bert Buurman en Ad Verstappen plaats vond temidden van 't publiek, dat de 'gebrachte lie deren dus van zeer nabij kon beluis teren. Er was, anders gezegd, nu eens geen afstand tussen de uitvoerende kunstenaars en het ge/hoor en op deze wijze ontstond een intiem har monisch geheel. De heren Verstappen en Buuxman brachten, aan de vleugel begeleid door de heer Otto van Solkema, een programma van romantische liede ren, waarbij vooral de voordracht en het volume van do heer Buurman de aandacht trok. De liederen waren gekozen uit werken van Mozart en Schubert, waarbij enige aria's uit bekende opera's uitstekend pasten in dit ontspannende zomeravond-lied e- renfestijn, dat „omlijst" werd door schilderijen uit de lopende expositie van de Amsterdamse kunstenaars Ritobeling en Vogel. Aan het slot van het programma werden de heren zangers en 'de pianist dank gebracht voor 't gebCosne en veel succes toe gewenst cp hun verdere loopbaan door de heer F. Onossen, die mei deze avond terug mag zien op een geslaagd experiment. J. Voor het te 's-Gravenhage gehou den examen voer hel praktijk-diplo- ma boekhouden (uitgaande van de Stichting Ned. Associatie voor Prak tijkdiploma's) slaagde onze oud stadgenoot, de heer J. J. Hagesteijn. HAAMSTEDE Bij de in Rotterdam gehouden examens slaagde voor het Textiel- brevet o.a. onze dorpsgenote mej. M. J. M. Bolijn. Record aantal tippelaars De laatste wandeltocht, deze keer een middagtccht die gehouden werd op woensdag en georganiseerd door s.v. Zeemeeuwen en V.V.V. Haam- stede-Burgh is wat het aantal deel nemers betreft zeer groot geweest. Ondanks het betrekkelijk goede strandweer namen 320 tippelaars bij het gemeentehuis Haamstede hun startkaart in entvangst en begon nen moedig aan de voor hen liggen de 15 kilometers. Dit was dan al weer de laatste wandeltocht en dit jaar namen bij na 1000 wandelaars deel. Dat deze route bijzonder gewaardeerd werd, bleek wel uit de vele dankbetuigin gen die het adres van Zeemeeuwens voorzitter, de heer W. J. v. d. Maas bereikten. Natuurlijk waren dit be dankjes van de oudere, we kunnen wel zeggen, echte tippelaars, want door vele jongeren wordt een der gelijke tocht nog altijd beschouwd als een race naar de finish om zo gauw mogelijk het kruisje in ont vangst te nemen en te vertrekken. Van de sportieve opzet blijft dan niet veel meer over. De excursie van de Z.L.M. over het eiland werd ditmaal ook een succes, want de Z.L.M.-heren kon den een volle bus begeleiden. RENESSE Internationale kerkdienst in Ned. Herv. kerk Het is dit seizoen reeds meerdere malen voorgekomen dat er voor de toeristen op werkdagen een dienst werd gehouden. Ook woensdagavond was dit het geval. Het was een kerk dienst waarbij zowel gebruik werd gemaakt van de Nederlandse als van de Duitse taal. Als uitgangspunt voor de prediking was gekozen Matth. 5 „het zout der aarde en het Licht der wereld". Er bestond op merkelijk veel belangstelling voor deze dienst, zowel van Duitse als van Nederlandse zijde. Een Engels trio van Youth for Christ, een zon- dagsschoolgroep uit Wuppertal en het strandpastoraat verleenden me dewerking. Voorgangers waren ds. F. A, van Liere en een Duitse evan gelische predikant, die ook op zon dagen voorganger is voor de Duitse toeristen te Haamstede en Renesse. ZONNEMAIRE Concert „Nut en Uitspanning" Bij gunstig weer 'hoopt de muziek vereniging „Nut en Uitspanning" een concert te geven in de kiosk. Er zal een gevarieerd programma worden uitgevoerd. Zowel ouvertures als marsen kernen hierop voor. NIEUWERKERK Gevonden voorwerpen Een portemonnaie met inhoud. In lichtingen bij de postcommandant dei' rijkspolitie. OOSTERLAND Informatiebureau V.V.V. Ten gerieve van de vdle toeristen, die Schouwen-Duivela'md bezoeken in deze vakantielijd, is door de Pro vinciale Ver. voor Vreemdelingen Verkeer een zg. „Informatica bu reau" gestationeerd op het parkeer terrein van het café-restaurant „De Blauwe Keet". Het ligt dn de bedoe ling te zijner tijd op deze plaats een permanente V.V.V.'-kiosk cp te rich ten, doch voorlopig behelpt men zich nog met eer. wagen. Enige stu denten, die vele talen spreken, zijn bo:d e'.lke dag alle mogelijke in lichtingen te verstrekken omtrent bezienswaardigheden van deze Stre ken. Ongetwijfeld betekent dit Infor- mationibureau een uitkomst voor vele vreemdelingen die op 'het eiland een kijkje nemen. BRUINISSE De heei" H. Schikker Sz„ te Harlingen geboren en voorheen wo nend te Bruinisse, slaagde dezer da gen voor het theoretisch gedeelte van het diploma eerste stuurman grote handelsvaart. De heer Schik ker ontving zijn opleiding aan de gemeentelijke hogere Zeevaartschool te Den Helder. De nieuwe wijkverpleegster te Buimisse, zuster M. D. Castel, die in juli haar diploma wijkverpleging toe haalde en toenoemd werd tot wijk verpleegster in vaste dienst, is per 1 augustus haar werkzaamheden te Bruinisse begonnen. Zeepokken op mosselen Van de Waddenzee komen thans berichten van veel pokkenval op de op de mosselpercelen gereed liggen de, consumptiemosselen. De vesti ging van zeepokken op de mossel schelpen heeft -geen nadelige gevol gen voor de kwaliteit, maar de schel pen krijgen een oxxouglijk aanzien, zodat de handel ze niet accepteert- De pokkenval is op de Waddenzee niet plaatselijk maar 'komt in ver schillende gebieden voor. Meer dan voorheen zal dus de le vering de eerste maanden moeten plaats hébben van percelen in Zee land. Opnieuw wordt 'hiermede geaccen- tueerd, dat de mosselkwekerij de Zeeuwse percelen niet missen kan. De Oosterschelde moet open blijven ook al kost het aanleggen van de vereiste dammen, waarbij het zout blijven van de Oosterschelde ge waarborgd is, dan iets mec-r. Gehoopt wordt dat de pokken in de maanden november en december weer van de mosselen zullen ver dwijnen, c.q. te verwijderen zullen zijn. Schepen die hadden gedacht met de levering te 'kunnen beginnen, moesten deze weak leeg van de Wad denzee terugkeren. V.V.V .organiseert skelterraces Door het 'bestuur van de afdeling Bruinisse van de V.V.V., vindingrijk in het organiseren van toeristische evenementen, woden zaterdag 8 aug. dkelterraces georganiseerd. Dl- deel nemers kunnen 'inschrijver, in vier verschillende categorieën. Deze zijn: 1. jongens en meisjes tot 17 jaar; 2, jongens van 17 jaar en ouder; 3. da mes van 17 jaar en ouder en 4. ver enigingen en groepen die in groeps verband willen deelnemen. Ongetwijfeld zullen deze wedstrij den, wanneer het weer meewerkt, vele bezoekers naar Bruinisse trek ken. Dragline beschadigt melkauto De 'heer J. Stouter., die met zijn melkauto op het havenplateau te Bruinisse, enige klanten bediende aan tooord van in de haven liggende schepen, had zijn wagen daartoe enige meters achter een dragline ge parkeerd. De dragline die bezig was uit een schip auto's met grint te la den, verplaatste zich. de dragline- machinist 'ken de auto niet zien. De dragline stond toen zo dicht bij de geparkeerde auto, dat teen de ma chine weer begon te draaien, het achterstel van het draadwerk tegen de melkauto 'botste met aanzienlijke materiële schade aan deze melkauto als gevolg. ZIERIKZEE Orgelbespeling Gasfhuiskerk Zaterdag 7 augustus a.s. wordt het orgel van de Gasthuiskerk bespeeld öcor de Zierikzese organist de heer Th. Faber (2.30-3.30 uur). Het publiek heeft gratis toegang tot het kerkge bouw. DEN HAAG. Sedert de inwer kingtreding op 1 juli van de wet tot wex'ing van ongewenste handwape nen zijn bij de plaatselijke politie ruim 12.500 van dergelijke wapens ingeleverd. Ze zijn ter vernietiging ovex-gedragen aan de intendance van de Rijkspolitie. Het betreft 6.289 sti letto's, 725 valmessen, 3.788 boksbeu gels, 1.704 ploertendoders, 16 hand wapens, bestemd voor het versprei den van weerloos makende stoffen en 103 geheime wapens, in totaal 12.625 stuks. Muzikaal succes van oud-Zierikzccënaar KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Zetten-Andelst (toez.): kawd. D. v. Vliet, Kolham; te Nieuw - Amsterdam (toez.): A. J. Onstenk, Bathanen; te Brandwijk en te Mole naarsgraaf: kand. H. A. v. d. Pol, Ede; te Stad aan 't Haringvliet (toez.) J. G. v. d'. Vlist, Odhten; te Zoelen: kand. Joh .Richter, Doorwerth. Ger. Kerken Aangenomen naar Vlagtwedde: T. Lopers, Kootrwij'kerbroek. Ger. Gemeenten Aangenomen naar Kampen: kand. P. Honikoop, Kloetinge, die bedankte voor Aalst (Gild.), Amsterdam-C., Corsica (U.S.A.), Enschedé, Leiden, Nieuw-Beij erfland, Rotterdam-Zuid- wij'k-Pendreöht-Lonïbardijen, Slik kerveer, St. Annaland, Waardentourg en voor Zoetermeer. Ds. G. J. Waardenburg te Haarlem 45 jaar predikant (Van 1924-1928 te Zierikzee) Zondag 8 augustus a.s. za] het vijfenveertig jaar zijn geleden,dat ds. G. J. Waardenburg uit Haarlem werd bevestigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Ds. Waardenburg werd op 13 no vember 1893 uit een predikantgezin te IJ'tens in de gemeente Hennaar- deradeel in Friesland geboren. Hij bezocht eerst het stedelijk gymna sium te Leeuwarden en studeerde daarna nog aan de Rijks universiteit te Leiden en aan die te Grorringen, waar hij in 1919 ook nog zijn docto raal examen theologie aflegde. Ver der studeex-de hij nok oog enige tijd aan de universiteit van Giessen in Duitsland. Nadat de heer Waardenburg, in september 1918 door het provinciaal kerkbestuur van Friesland was toe gelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 8 augustus 1920 door zijn vader, ds, H. Waardenburg, be vestigd als eerste predikant van de toen nieuw geënstitueerde Hervorm de Gemeente van Hansweert in de classis Goes. In deze, zijn eerste, gemeente heeft ds. Waardenburg voor de uitbouw en versterking van deze jonge gemeente veel organise- rend werk verricht. Verder had daar, evenals ook in zijn beide andere ge meenten, ook nog het jeugdwerk zijn bijzondere blangstelling. Op 31 augustus 1924 verwisselde de jubila ris de Hervormde Gemeente van Hansweert met die van Zierikzee, waar door hem een centrum voor gemeente-arbeid werd gesticht. Ver der was hij daar voorzitter van de classicale zendingscommissie in de classis Zierikzee en voorzitter van de plaatselijke afdeling van de Christelijke Nationale Werkmans bond. Tenslotte diende ds. Waardenburg tot 1 mei 1959, toen hem op ruim vijfenzestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend, nog ruim dertig jaar de Hervormde Gemeente van Haar lem. In deze, zijn derde en laatste, gemeente heeft ds. Waardenburg zich op veel terreinen bewogen en in de loop der jaren vele bestuurs- funkties vervuld en zitting gehad in tal van colleges en commissies. CAIRO, 4-8. Op het proces in Cairo tegen drie Westduitsers, be schuldigd van spionage voor Israël is woensdag de doodstraf geëist te gen de paardenfokker Wolfgang Lctz en diens echtgenote Clara. Van daag (donderdag) komt de derde verdachte, de vertegenwoordiger van het Mannesmann-concern in Cairo Franz Kierow, aan de beurt. De ver dedigers zullen maandag hun plei dooien houden. Van schuur tot huis tot schuur CULEMBORG, 5-8. Onder be scherming van een sterke politie macht (tussen 30 en 40 man) hebben gemeentewerklieden uit Culemborg van (donderdag)morgen vroeg bij de landbouwer W. J. van Sterkenburg in Culemborg alle kozijnen verwij derd uit een tot woning omgebouwde hooischuur. De verbouwing was ge schied in strijd met de voorschrif ten en zonder vergunning. Kortgele den waren op last van het gemeente bestuur de ramen en de deur ver wijderd. De heer Van Sterkenburg was echter in gebreke gebleven de schuur binnen een bepaalde tijd weer zijn oorspronkelijke aanzien terug te geven. Tot incidenten is het niet gekomen. Vliegtuig verongelukt (vervoerde wilde dieren) PANAMA, 5-8, Een tweemotorig Peruaans vliegtuig van het type C- 46 met wilde dieren aan boord, be stemd voor Amerikaanse dierentui nen, is woensdag kort na het opstij gen van het Panamese vliegveld To- cumen ontploft. De zeven inzitten den, drie bemanningsleden en vier verzorgers, vonden de dood. Uit vrees dat een aantal dieren, waar onder gevaarlijke slangen, het on geluk overleefd en de wijk heeft ge nomen, heeft de Panamese Nationale Garde het gebied waar' het toestel is neergekomen afgezet. Postzegels met toeslag voor vluchtelingenwerk DEN HAAG, 4-8. Do P.T.T. is voornemens in het begin van 1966 een serie van twee bijzondere post zegels uit te geven met toeslag ten bate van het vervoer van vluchte lingen 'door 'het I.C.E.M., het Inter gouvernementele Comité voor Euro pese Migratie. Deze organisatie draagt o.m. zorg voor hel. vervoer van vluchtelingen naar 'het land van hun bestemming. 30 westelijke landen, w.o. ook Ne derland, zijn bij het I.C.E.M. aange sloten. Opening nieuw gebouw: 12 augustus het orkest Co Valeska; achter de microfoon de heer J. Hogerheijde Sterke toename water verbruik in Rotterdam ROTTERDAM, 4-8. Omstreeks 1980 zal Rotterdam en omgeving on geveer 160 miljoen m:: water gebrui ken en twintig jaar later, in het jaar 2000 dus, ongeveer 220 miljoen m3. Twee jaar geleden had Rotterdamse agglomaratie (1,1 min. inwoners) nog maar 85 min m:{ nodig. Een en ander is voorspeld door de commis sie drinkwatervoorziening Rotter dam in het rapport dat zij heeft op gesteld over de maatregelen die op kortere of langere termijn in de Maasstad getroffen kunnen worden om tot verbetering van de drinkwa tervoorziening te komen. Brand aan Rivièra eindelijk bedwongen TOULON, 4-8. De vakantiegangers aan die Rivièra kunnen sinds woens dagavond weer wat ruimer ademha len. De brand die zondagmiddag jl, was uitgebroken en sedertdien twee doden, 17 gewonden en 13.000 hectare verwoeste grond veroorzaakte was eindelijk bedwongen. Duizenden mi litairen. gendarmes, brandweerlieden en vrijwilligers 'hadden toen vier da gen strijd geleverd tegen het door een felle mistral aangewakkerde vuur, dat tienduizenden kampeerders op de vlucht joeg. u De Franse minister van cultuur, Andre Malraux, is zeer tevreden over de besprekingen die hij de af gelopen dagen heeft gevoerd met Mao Tse Toeng en andere Chinese leiders, zo wordt van welingelichte zijde in Peking veronmen. Mechanische „koe" DEN HAAG, 5-8. In de kom buis van de nieuwste zeesleep boot van N.V. Bureau Wijs muller, de „Noord-Holland", is een „mechanische koe" gestald De bemanningsleden kunnen bij deze „koe" uit enkele in grediënten zelf melk vervaar digen. De sleper (5.90 brt.), die accomodatie voor 30 opvaren den heeft, is gisteren uit IJmuiden naar Emden ver trokken om vandaar de zuiger „HAM 207" naar Vlaardingen te brengen. De „Noord-Hol land" is, aldus Wijsmuller, de eerste „automatische" zee sleepboot van de vloot. Het schip, dat ruim 48 meter lang is, een machinevermogen van 2950 I.P.K. heeft en een snel heid van 15 mijl kan bereiken, beschikt als eerste over trek- meters, wat, zo wordt gezegd, een hog cmate van veiligheid tegen het breken van de sleep- verbinding met zich brengt. Op initiatief van koning Willem I had in 1819 het hoofdbestuur van het Nut aan alle departementen een aanschrijving gericht om de oprich ting van spaarbanken te bevorderen. Het departement nam dat initiatief al heel gauw. Cp 26 februari 1819 benoemde men een uit 9 leden be staande commissie welke aan het toenmalige stadsbestuur verzocht „een geschikt lokaal in het stadhuis ter beschikking te stellen voor het houden van, vergaderingen, alsmede een van drie sloten voorziene kist, teneinde de effecten en gelden der spaarbank te kunnen bewaren!" Burgemeesterskamer Op 3 mei 1819 werd de burgemees terskamer voor dat doel aangewe zen. Tweehonderd reglementen had men inmiddels laten drukken, als mede 200 „boekjes" volgens het Haags model ad. 12Vz cent, waarop besloten werd de bank op 10 mei 1819 te openen. Genoemde commissie bestond uit 9 leden, „mannen van enig krediet in de maatschappij ge nietende, teneinde alle voordelen die tegen deze inrichting mochten be staan, zoveel mogelijk weg te ne men en bij de inleggers alle voor- gevens van wantrouwen te benemen" Gemeentebestuur informeerde Na het eerste boekjaar informeer de het gemeentebestuur naar de gang van zaken .Oe Bank deelde mee dat 28 deelnemers konden worden inge schreven, dat de inleggelden f 6486,95 bedroegen, waarvoor 4 werd ver goed, terwijl de kosten van admini stratie f 40,bedroegen, waaronder f 26,aan bodeloon. In 1913 werd het kind van het departement mon dig verklaard, het kreeg een eigen vermogen en een eigen naam: „De Nutsspaarbank". Sinds 1905 heeft de bank een eigen gebouw. Eerst in de Meelstraat, hoek Klokstraat. Eerste spaarbank van Scliouwen- Duivcland. Tijdens haar slichting, in de eer ste decennia van de vorige eeuw, was de bank de enige instelling van dien aard op Schouwen-Duiveland Gedurende lange tijd van haar be staan heeft zij aan lal van mensen gelegenheid gegeven hun spaarpen ningen rentegevend veilig te beleg- in juli 1955 met dit orkest van start ging. Het bestond al van kort na de oorlog, toen een zekere Tonny Nobbe het oprichtte en het tot een goed muzikaal peil wist te brengen. In 1955 vertrok echter de leider en Co Hogerheijde werd de „coming man". Al enige jaren speelde hij in het orkest, waarin hij goed was voor- vrijwel alle instrumenten. Zijn grote muzikaliteit en veelzijdigheid waren eigenschappen om van het orkest een „blijvertje" te maken. Dat is hem volkomen gelukt. Nieuwe naam De heer Hogerheijde bedacht voor het ensemble een nieuwe naam. Het werd Co (zijn eigen voornaam) Va leska (de tweede voornaam van zijn echtgenote) en die combinatie is te Meppel en wijde omgeving in de loop der jaren een muzikaal begrip geworden. Ontelbaar zijn de feest avonden, recepties, dansavonden, die door het orkest Co Valeska in een muzikaal kader zijn gezet. Het erkest heeft een duidelijk ei gen stijl en de leider is nooit be zweken voor de (soms zeer tijdelijke) muzikale mede, die de lijn uit een orkest halen en die tot na-aperij leidt Er zijn daar in het noorden aller lei orkestjes, die soms even snel op komen als verdwijnen, maar het or kest Co Valeska heeft het epitheton gerenommeerd verworven en het en semble heeft dan ook talrijke vaste klanten, w.o. vooraanstaande vere nigingen. en hotels, die periodiek het orkest Co Valeska laten optreden. Andere taken Behalve leider van dit amuse mentsorkest dirigeert de heer Hoger heijde de muziekverenigingen „Apol lo" te De Wijk en „Tsids" te Steen- wijk. Dat was in grote lijnen het verhaal van een oud-Zierikzeeënaar, die het in de muziek een heel eind heeft gebracht. Wü hepen dat er nog eens een gelegenheid zal zyn voor het orkest Co Valeska de trein naar het zuiden te nemen en hier cp te treden. De familie waaruit deze musicus stamt is zo Zierikzeesdat het bijna niet kan uitblijven, dachten wy. gen. Haar werkkring bepaalt zich niet alleen tot Zierikzee, maar strekt zich uit over heel Schouwen-Dui veland. Langzaam is het vertrouwen der inleggers veroverd. Zo heeft men in 1838 nog door het uitloven en uitreiken van premieën het aantal deelnemers op moeten voeren. In 1830 (de Belgische opstand) en 1848 (revoluties in Europa) moesten maat regelen worden getroffen om de bank voor verliezen, veroorzaakt door het overgroot aantal opvragin gen van inleggen door spaarders die angstig geworden waren door de da ling van de Staatsfondsen, te be hoeden. Vele thesauriers hebben aan de bank gewerkt, mannen die voor name functies in de stedelijke sa menleving bekleed hebben. Bekende boekhouders waren J. Franse (nota ris) tGt 1893, W. J. Rensen. tot 1900, A. Verhage tot 1919, daarna M. Pol dermans en nu de heer M. de Regt. M.J.K. I ZIERIKZEE, 4-8. Op 12 8 augustus betrekt - gelijk ge- meld - de Nutsspaarbank het nieuwe bankgebouw aan het Havenpark. Voor de betreffen- 9 de bankinstelling betekent de ingebruikneming het passeren w1 van een mijlpaal. Het leek ons o daarom dienstig iets te reve- leren uit de rijke historie van w (5, deze bank. In bijgaand artikel 9, ft treft men enkele bijzenderhe- 8 den aan, die de lezer stellig 9 zullen interesseren. 9 In Bulgarije wordt de landbouw- produktie ernstig bedreigd door een periode van langdurige droogte. Volksraden en partijbesturen zijn bijeengeroepen om te overleggen hoe de oogst kan worden gered. ZIERIKZEE, 4-8. Hoe vergaat het Zierikzeesc mensen (wy bedoe len de autochthonen), die Zierikzee gaan verlaten om elders hun geluk te zoeken? Een dwaze vraag, want er zyn er duizenden die in de loop der jaren het „hogerop" hebben gezocht. Meestal onttrekt zich hun doen en laten aan de waarneming. Zy gera ken in het vergeetboek. Het is ech ter altyd prettig eens, iets te horen over hen, die destyds afscheid na men, vooral als het goede berichten zyn. Zo liepen wy (figuurlijk) aan tegen de heer Jacobus (Co) Hoger heijde, die in het Meppelse veel suc cessen boekt als musicus. Professio neel speelt onze oud-stadgenoot in de Jchan Willem Friso kapel, maar in zyn vrije uren is hy de ziel van het amusementsorkest „Co Valeska", dat deze maand zyn tienjarig be staan vierde. Het orkest geniet in Meppel en omgeving een grote vermaardheid en populariteit en de viering van het tweede lustrum geeft aanleiding iets te vertellen over dit muzikaal lichtvoetig ensemble, dat gedragen nimvW <4w»r Wrw hpnr Hno'oi'höjalfl rïif» ZIERIKZEE, 4-8. Zierikzee is deze zomer zo maar opeens een heel drukke stad geworden. Vooral op bijzondere dagen en - hoe vaak kwam dat niet voor in dit seizoen - als de toeristen de natuur ontvluchten stroomt de stad snel vol en bij degenen die zich hier een dag ophouden, komen de auto-toe risten, die in het centrum een poosje blijven „plakken". Dan wordt het soms heel. erg druk... niet ongezellig, maar soms wel eens een beetje lastig, want Zierikzee kent nog al wat „flessehalzen", waarin het verkeer blijft steken. Hoe ook, hel eerste seizoen na de opening van de Grevelingendam, Jtccfl roei oan getoond, dot een opvallende zomerdrukie voortaan tot de normale verschijnselen zal blijven behoren. (Foto: Zterikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2