Afwachten in Cyprus Factor in de woningnood KASTEEL TE HUUR EEN EXPANSIE VAN DE ZEEUWSE VOLKSHUISHOUDING Ministerraad met vakantie Duitse kerk-jeugdgroep naar Zierikzee Mr" E.T.I.-verslag 196-1 „Vliegende auto" (.roeiend toerisme op Schouwen-Diiivelatid ZlliltlK/EK, 2-8. „De groei van het inwonertal, de alneniing van het negatieve pendelsaldo en de daling van de gemiddelde werkloosheid, al le gemeten over het jaar 1964, ge tuigen van de toenemende expansie van de Zeeuwse volkshuishouding". Dit wcrdt opgemerkt in het recen telijk verschenen jaarverslag van het E.T.I., „Economisch Technologisch Instituut vcor Zeeland". Opmerke lijk is vocral de afname van de pen del in de provincie Zeeland. In 1968 bedroeg het aantal pendelende werk nemers 1180, terwijl in 1964 een aan tal van 880 pendelaars werd geregi streerd. Ook de situatie cp het plat teland is iets gunstiger dan in 1963. De groei van de steden heeft, aldus het jaarverslag, de dorpen niet over vleugeld. Toename van toerisme In 'het jaarverslag wordt ook aan dacht besteed aan ihet toerisme dat de laatste jaren voor Zeeland, en met name ook voor Sehouwen-Duiveland steeds belangrijker wordt. Het totale aantal overnachtingen in de provin cie Zeeland 'bedroeg in 1964 ruim 2,7 miljoen, waarvan Westerschouwen 608.000 overnachtingen boekte. Ver geleken met 1963 betekent dit een stijging met 358.000, provinciaal ge zien bijzonder belangrijk. Wester- sehouwen staat hiermee boven aan de ranglijst van toeristengemeenten. Wat gchet-l Sehouwen-Duiveland be treft: dit staat met de 608.000 over nachtingen op de tweede plaats. Walcheren, met een aantal van 1.550.000,neemt de eerste plaats in. Vervoer via de veren Het E.T.I. verstrekt voorts nog enige interessante cijfers over het vervoer via de veerdiensten. Zo wer den in 1962 via het veer Kats-Zie- rikzee 75.600 auto's vervoerd, terwijl twee jaar later (in 19G4 dus) 111.700 auto's gebruik maakten van dit veer. Dit betekent een stijging van 48 pet. in een tijdsverloop van twee jaar. Wat betreft de opening van de Oos- terscheldebrug verwacht het E.T.I. dat deze brug begin 1966 voor het verkeer kan worden opengesteld. Schelpdierencultuur In het verslagjaar heeft het E.T.I. voor de gemeente Bruinisse een bro chure opgesteld waarin de problemen rond de oester- en mosseleultuur in deze gemeente aan de orde worden gesteld. Op verzoek van Gedeputeer de Staten heeft men tevens een ontwerp opgesteld voor een gemeen- schappelij k compensatie-programma BUK DOOR HET WERELD I VENSTER Cyprus staat weer eens op de agen da van de veiligheidsraad. Ditmaal vanivege een Turkse klacht over het uitstellen van de verkiezingen door de regering vann aartsbisschop Ma- karios, wiens ambtstermijn daarmee ook automatisch wordt verlengd. Bo vendien is er dan nog de nieuwe wetgeving waardoor de aparte Turk se lijsten worden afgeschaft. Dat is inderdaad niet volgens de grondwet van 1960. En de Grieks- Cyprioten begaan op deze wijze een juridisch niet te verdedigen daad. Daar de wereldopinie op te wijzen is het voornaamste doel van de Turkse klacht. Op Cyprus zelf zijn beide bevol kingsdelen er onderhand wel van overtuigd dat een terugkeer naar de ze grondwet onmogelijk is en dat de huidige toestand toepassing er van onmogelijk maakt. Deling een feit Makarios en de zijnen willen pro beren de impasse te doorbreken door op papier een nieuwe staat te gaan uormen waarin voor de Turks-Cy prioten geen uitzonderingspositie ■xeer bestaat. De Turks-Cyprioten daarentegen gillen de toestand van het ogenblik iever wat laten voortduren. Ze zit- en in hun eigen gebieden omgeven oor „groene zones" vol gewapende lannen vrij rustig. Na het beroep lan de veiligheidsraad op beide par ijen om braaf te zijn is er niet veel eer geschoten en ook de uitlionge- ingscampagnes zijn van de baan. vellicht ook omdat Makarios er zo'n lechte pers mee keeg. Ondertussen betekent dit, dat de deling van het eiland zoals vice-pre sident Kutchuk die voorstaat - al dan niet in twee staten of in een fe deratie van autonome gebieden - in feite al bestaat. En hoe langer dit zo is, hoe moeilijker het zal zijn om er nog verandering in te brengen. Ontoereikende pleister Dat laatste zijn de Grieks-Cypri oten zich ook goed bewust. Daarin meer dan in de aanhangig gemaakte grondwetsschending zit het gevaar De voorlopige uitkering uit het Gemeentefonds DEN HAAG, 2-8. De minister van binnenlandse zaken heeft mede namens ziin ambtgenoot van finan ciën bij rondschrijven aan de ge meentebesturen mededeling gedaan van de voorlopige uitkering uit het gemeentefonds voor 1966. Het voorlopige percentage van de algemene uitkering is vastgesteld op 156. Vcor 1965 was dit na de jong ste herziening 152. De factor sociale zerg zal worden berekend op basis van de geraamde kosten over de ja ren 1963, 1964 en 1965, vermenigvul digd met 1,29. Vcor 1965 werd deze factor berekend op basis van de kos ten over de jaren 1960, 1961 en 1962, vermenigvuidigd met 1,78. In de schaalbedragen (de bedragen per inwoner) is enige wijziging aan- gcbracht, o.a. in verband met dc verdeling van het bedrag, dat vrij komt wegens vermindering der ga ranties in 1966 met 20 pet. SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wedvlucht vlucht vanaf Mons door de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland. In con cours waren 175 duiven. De snelheid van de eerste duif was 959.65. Aan komst 12.17.14. De snelheid van de laatste duif was 676.99. Aankomst 13.12.58. J. Quaak 1, 3. 6, 27. 33, 40, 43; Abr, Gcense 2, 42, 56; L. Vermeij 4, 5, 7. 30. 35, 36, 44. 48. 59; P. Wagemaker 8; J. Bakker 9, 20, 55, 58; M. v. d. Est 10, 13, 37. 41, 51; M. Geuze 11, 28, 46. 47, 52; W. v. Dommelen 12. 16; .1. Reijngoudt Zn. 14, 15. 22, 34, 45; C. Verwijs 17, 19, 31, 53; Jo Qurst 18, 32. 38. 50; A. Kot 21. 23, 26; Th. Bak ker 24, 25; J. Gcense 29, 54; A. Fon- teijne 39, 49; J. Zuidweg 57. dat het vechten op Cyprus weer op laait; als er voor Makarios en de zijnen één ding vaststaat dan is het dat de Turks-Cyprioten hun zin niet mogen krijgen. En ivordt het weer schieten, dan herleeft de oude bittere situatie niet zijn extra-risico's van Turkse inter ventie en een Grieks antwoord daar op. Er kleeft voorlopig een pleister op de ivond Cyprus, maar daaronder ge neest het nog niet erg. Frans minister spreekt met Tsjoe En-Lai PEKING, 2-8. De Chinese pre- mier Tsjoe En-Lai heeft maandag de Franse minister van cultuur, Mal- raux, ontvangen, zo heeft het pers bureau Nieuw-China gemeld. Zij voerden een vriendschappelijk ge sprek. De Franse ambassadeur in Peking, Lucien Paye, was daarbij aanwezig. Minister Malraux ver toeft al bijna twee weken in China voor wat officieel een particulier be zoek wordt genoemd. Hij heeft al eerder met de Chinese minister van buitenlandse zaken, maarschalk Tsjen-Ji, gesproken. Malraux is de eerste Franse minister die China be zoekt sinds vorig jaar Peking en Pa rijs diplomatieke betrekkingen aan knoopten. Fabriekseigenaar schenkt zijn bedrijf aan personeel BONN, 3-8. De 70-jarige kinder loze Westduitse industrieel Erich Pfeiffer, eigenaar van een welvarend vacuumpomp-concern in Wetzlar (Hessen), heeft besloten zijn bedrijf - dat een waarde van ongeveer ne gen miljoen gulden vertegenwoor digt, aan zyn personeel te schenken. Ik heb geen naaste verwanten aan wie ik de fabriek zou willen nalaten, bovendien zou het grootste gedeelte naar de belasting gaan, aldus Pfeif fer, die nog voorzitter van de uit personeelsleden gevormde raad van beheer blijft. Zodra ik vertrek zal deze raad de zaak drijven, die dan eigendom van het gehele personeel is, voegde hij hieraan toe. Het loon van de werknemers blijft ongewijzigd. Volgens Pfeiffer zullen zij als aandeelhouders echter harder en beter werken. De aandelen wor den toegewezen in overeenstemming met leeftijd, dienstjaren en be kwaamheden. Over de gift zou bijna vier miljoen gulden belasting betaald moeten worden, doch de premier van de deelstaat Hessen heeft laten we ten dat men er een mouw aan zal passen. Tsjombe naar Nederland LEOPOLDSTAD, 2-8. Premier Moise Tsjombe van Kongo vertrekt 11 aug. uit Leopoldsta'd voor een reis naar België, west-Duitsland, Engeland en Nederland, zo wordt van diplomatie ke zijde in de Kongolese 'hoofdstad vernomen. Doel en duur van de reis zijn nog niet meegedeeld. van de gemeenten Yerseke, Bruinis se, Tholen en Zierikzee. Ook over het wetsontwerp inzake de schaderege ling voor oesterkwekers werd advies uitgebracht. De ontwikkelingskernen Het E.T.Ï. behandelde in 1964 en kele adviezen inzaike vestiging van industrie in de gemeenten Zierikzee en Bruinisse. Er werd aan de Gede puteerde Stater, voorts een apport uitgebracht aangaande het beleid ten aanzien van de ontwikelingskemen. Door een nieuw regeringsbeleid ten aanzien van dit vraagstuk moesten enkele gemeenten die voordien als primaire ontwikkelingskern waren aangewezen, genoegen nemen met een status als secundaire ontwikke lingskern. Ook Zierikzee, dat, samen met de gemeenten Goes, Temeuzen en St. Maartensdijk, als primaire ont wikkelingskern was aangewezen, werd getroffen door dit nieuwe be leid. Het E.T.I. heeft edhter, zo blijkt uit het jaarverslag goede hoop dat de regering ten aanzien van de ont- wikkeLingskernen alsnog enige wij zigingen in haar 'beleid aan zal bren gen, waardoor verschillende plaatsen in de toekomst kunnen 'blijven profi teren van de voordelen die aanwij zing als ontwikkelingskern biedt. DEN HAAG, 2-8. De ministerraad is voor het eerst na 'de oorlog met vakantie. Een woordvoerder van de regering 'heeft maandagmiddag mee gedeeld dat de ministerraad twee of drie weken niet bijeenkomt. Negen ministers zijn met verlof gegaan. In vorige jaren is het wel eens voorgekomen dat het kabinet in een bepaalde week geen vergadering hield maar een dergelijke vakantie is na de oorlog niet voorgekomen. De ministerraad iheeft voor de va kantie .de jaarlijkse begrotingen af gehandeld. Daartoe vergaderde de raad vorige week niet alleen op vrij dag, zoals gebruikelijk, maar ook op donderdag. Grote sigarettensmokkel ontdekt ROTTERDAM, 2-8. De douanere cherche in Rotterdam heeft donder dag aan boord van het Spaanse vrachtschip „Uriibdtorte" een zeer omvangrijke sigarettensmokkel ont dekt. Het zou hier gaan om het ille gaal invoeren van 2.000.000 sigaret ten. In verband hiermee heeft de douanerecherche de 41-jarige hof meester J. U. I. gearresteerd. Een andere opvarende van de „Uribitor- te" die op het ogenblik in de Waal haven 'ligt, zou eveneens bij de 'groot scheepse smokkel betrekken zijn. Nederlandse jongeman verdronk in Italië VLAARDINGEN, 2-8. De 19-jari- ge Adrianus Hofman uit VLaardin- gen 'is in Polezza (Italië), waar 'hij met zijn verloofde en aanstaande schoonouders op vakantie was, tij dens het zwemmen verdronken. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot leraar godsdienst onderwijs aan het Revius-lyceum te Doorn: W. Anker, Rotterdam-Char- tois. Beroepen te Aalst (Gld.): kand. H. A. v. d. Pol, Ede; te Woudenberg (2e pred.pl.) (toez.): J. den Besten, Hui zen (N.H.). Aangenomen naar Sexbierum (toe zegging): T. Tijsma, Twijzelerheide, die bedankte voor In'gen (toez.). Ger. Kerken Benoemd tot geestel. verzorger „Dennenoord" te Zulidlaren: S. W. R. Polman, Medémbl'ilk, die deze benoe ming ook aannam. Beroepen te Aduard: A .Schweit zer, Dedemsvaart. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Bunschoten- Spakenburg (2e miss, pred. voor het zer.d.werk van de Utrechtse kerken): D. J. v. Stelten, Loosdrecht. Ohr. Ger. Kerken Bedankt voor Boskoop, Ermelo, Mussel, N'ieuw-Vennep, Oppedoes, Ouderkerk a.d. Amstel, Ridderkerk, V'lissingen en voor Zaandam: kand. J. v. Amstel, Mijdrecht. ZIERIKZEE, 3-8. - Op vrijdag 6 augustus a.s. arriveert te Zierikzee een kerkelijke jeugdgroep uit dc Duitse plaats Bassun, in de buurt van Bremen. De groep - bestaande uit 17 meisjes en jongens - maakt dc reis onder leiding van de predikant te Bassun en diens echtgenote. De ggoep zal heir ter stede een lang weekeinde doorbrengen op uitnodi ging van de gereformeerde kerk. Animator van deze reis is dc pastor loci ds. J. H. Nawijn. liet contact tussen genoemde pre dikant en de evangelische kerk in de Duitse plaats, 'dateert al van enige tijd terug. Al eerder waren er plan nen voor wat het begin van een uit wisseling zou kunnen zijn, maar tel kens kwam er Iets tussen. Nu ziet het er 'dan naar uit, dat de plannen zullen wouden gerealiseerd. De jeugdgroep maakt de reis per trein, maar het ds nog niet driidelijk of men via Roosendaal dan wel Goes zal reizen. De jongelui verrichten in hun ge meente hulpdiensten in de kinder- godsdienstoefeningen, een figuur dio wij in Nederland niet kennen. Voor de deelnemers(sters) aan de reis is een aardig programma voor bereid. Een „sightseeïng-trip" zal worden gemaakt. In één der zalen van het gereformeerd jeugdgebouw wordt con gezamenlijke maaltijd ge bruikt. De dia-serie „Zierikzee in kleur" zal worden vertoond. De kin deren worden ondergebracht bij gastgezinnen. De terugreis naar Duitsland wordt dinsdagmiddag on dernomen. Met het model van een „vliegende auto", die automatisch naar zijn doel wordt gestuurd, vestigen de West- Duitse Bayeriverke op de eerste In ternationale Verkeer stentoonstelilng in München de aandacht van de be zoekers op hun stand. Volgens de voorstellingen van zijn geestelijke vaders zal dit elegante voertuig door op de grond gerichte straalmotoren tegelijk dragen en aangedreven wor den. Twee straalmotoren echter die nen voor de besturing en de ver snelling, terwijl twee zijwaarts ge richte straalsleuven voor de stabili teit zorgen. In het straatverkeer van de toekomst verplaatst de acht meter lange „vliegmobiel" zich van de rij baan naar een startbordes en stijgt vandaar op naar de elektronisch be waakte wachtsector. Hier kiest de chauffeur op het toetsenbord hel kengetal van zijn reisdoel en laat verder alles over aan de elektroni sche besturing van zijn voertuig. Door een vUeggeleide-installatie op afstand bestuurd flitst de auto vei ling door de lucht tot aan de plaats van bestemming, terwijl de chauf feur de krant leest of via de „boord telefoon" met zakenvrienden confe reert. Weer geland in het straatver keer rijdt de vliegmobiel als iedere andere auto. Bij het parkeren kan deze vliegende auto praktisch gespo- ken geen deuken oplopen: de wielen worden namelijk 90 graden gedraaid en men manoeuvreert automatisch met behulp van radarimpulsen. VAN HET VADERLANDSE ERF kleintjes uit, Aet bigneti We begrijpen soms niet hoe het toch mogelijk is, dat ondanks alle bouwactiviteit de woningnood maar zo weinig afneemt en er duizenden en duizenden „urgente gevallen" blij ven die smachtend uitzien naar een behoorlijke woongelegenheid. Er zijn natuurlijk remmende in vloeden van distributie van bouw volume en de diverse instanties om de vereiste vergunningen'te krijgen, er is een snelle groei der bevolking en de veel tijd vereisende aanpas sing van uitbreidingsplannen. Daar naast echter bestaat het feit, dat ve len in ons land - en we doelen daar bij vooral op de bejaarden - veel meer woonruimte bezet houden dan zij voor zichzelf nodig hebben. Er zijn echter hier en elders tal loze woningen, waar verschillende kamers feitelijk niet (meer) gebruikt xvorden. Wanneer men al die onge bruikte kamers, dus woonruimte, eens bij elkaar optelde, dan zou men tot een ontstellend aantal komen. En wanneer men die dan eens kon ver delen onder de woningzoekenden, dan zouden er zeker enige duizen den drie- of vierkamerwoningen door beschikbaar komen! 0— Ga maar eens in uw eigen omge ving na hoeveel bejaarde echtparen en vooral overgeschoten weduwen nog een volledige eensgezinswoning met vier tot zeven kamers bezet hou den. Op z'n mooist hebben ze één kamerbewoner (ster), waardoor ze niet zo alleen zijn en bovendien de huurprijs voor een belangrijk deel kramen dekken. Zij wonen meest in de vooroorlogse woningen, met dus nog vrij lage huurprijs. En hoewel het er weieens om spant hoe op hun jaren dat hele huis nog „te doen", hoewel zij bij ziekte of slecht ter been zijn zoeleens met gro te moeilijkheden hebben te kampen, dat huis (waarin al hun spulletjes al tientallen jaren hun vaste plaats hebben) verlaten, daar denken zij niet over. Het is ook moeilijk voor hen, want waar kunnen zij heen? Zo lang zij zich nog jong genoeg en fit voelen, willen ze nog niet naar een bejaar dentehuis, zo daar al plaats mocht zijn, waar men ook jaren op kan wachten. Een kleinere woning vin den, een flatje bv. van een paar ka mers, is ook als het zoeken naar een speld in een hooiberg. En zeker als de huurprijs dan nog niet eens min der maar vaak meer blijkt te zijn, voelt zo'n bejaard echtpaar of een weduwe daar niets voor. 0— Maar een heel voorname factor voor hen is ook, dat zij vaak maar moeilijk afstand kunnen doen van het grootste deel van het hun een maal vertrouwde meubilair, waar mee hun huis nu vol staat en dat in een kleinere woning teveel zou zijn. Al die moeilijkheden zijn er en men kan daar alle begrip voor heb ben. Het neemt echter niet weg, dat al die bejaarden en weduwen en soms ook weduwnaars, meehelpen de vaak schrijnende woningnood in stand te houden. Vaak is het werke lijk meer onwil dan onmacht van hen om op een kleinere behuizing over te gaan. Zij willen „hun huisje" niet uit, van veel van hun meubel tjes afstand doen, ook al krijgen ze de verhuiskosten vergoed als ze in een kleinere woning zouden trekken. Ze willen ook niet met enkele soortgelijke gevallen bij elkaar gaan wonen. Ze willen beslist „op zich zelf" blijven en beseffen helaas niet of nauwelijks, dat ze zodoende toch on-sociaal handelen en veler nood in stand houden. Van W. DEN HAAG. De eerste Indonesi sche onderwijsinrichting voor iager en middelbaar onderwijs in west- Europa is maandagochtend in Den Haaig met-officieel 'geopend. De of ficiële opening is op 17 augustus, de Indonegisohe onafhankelijkheidsdag. DEN HAAG. De Zuid-Afrikaanse staatsburger F. W. C. A. Bourquin heeft in een brief aan de minister van buitenlandse zalken van Neder land de hoop uitgesproken dat de minister wegen zal weten te vinden om de Nederlandse regeringssteun aan het Defence and Aid Fund ten bedrage van 100.000 gulden in te trekken. MARKELO. De 19-jarige zangeres L. M. uit Hilversum is in Westerflier gemeente Markelo, met haar auto te gen een boom gebotst en zo ernstig gewond, dat zij in een ziekenhuis in Deventer is overleden. UTRECHT. Bij een vechtpartij in de Utrechtse binnenstad is de 27- jarige Griek C. Spirakis zodanig toe getakeld, dat hij naar een ziekenhuis moest worden gebracht. Niet lang daarna kon de poljtie de 21-jarige Utrechter Z., die bij de vechtpartij betrokken was geweest, aanhouden. Hij is edhter later ontsnapt. WAGENINGEN. Te Wageningen is overleden de heer Kees Mulder (69), die bekend is geworden doordat hij tientallen parachutisten in de maan den na de slag 'bij Arnhem over de Rijn heeft igezet en door de Duitse linies naar de eigen troepen 'heeft teruggebracht. Hij was drager van de Medals of Freedom van Engeland en Amerika. DEN HAAG. De 32-jarige taxi chauffeur J. Lelieveld uit Den Haag is na een rit naar Wassenaar over vallen 'door twee passagiers, die het op zijn 'geld' hadden gemunt. De over val mislukte. De twee overvallers en een 'derde persoon uit het complot zijn nog dezelfde nacht gearresteerd. FEUILLETON Ze had hem wel eens voorzichtig gewaarschuwd. „Bert, lieverd, wees eens een beetje anciers tegen je men sen. Je houdt op deze manier nie mand meer over." Maar in dit op zicht was de jongeman ongenaak baar. „Hoor eens, Ineke, bemoei je alsjeblieft niet met de zaak, hè? Dat kan ik alleen wel af. En probeer je alvast vertrouwd te maken met de gedachte, dat ik van plan ben om mijn zaken en mijn gezin strikt ge scheiden te houden. Met andere woorden; Mijn vrouw blijft geheel buiten de zaak. En als ik zeg geheel dan bedoel ik dit ook voor honderd procent." Ja, ja, die honderd procent. In de pakhuizen beneden was dat zijn bijnaam: is de honderd procent al op zijn kantoor? Te hooi en te gras klonk het uit zijn mond: Als ik een privé-sekretaresse in dienst heb, moet ze ook voor honderd procent voor haar taak berekend zijn. Och, ze had er zelf wel om ge lachen. Schertsend in een sentimen tele bui had ze wel eens tegen hem gezegd: Jij bent mijn honderd pro cent. Waarop zijn enige commentaar volgde: „Daar reken ik dan ook be slist op, Ineke." Kort na het schitterende verlo vingsfeestje ten huize van Bert's ouders waren de eerste heftige ru zies gekomen. Zelf werkneemster nam ze het ongemerkt op voor zijn personeel. Daar er in de studio een prettige, kameraadschappelijke sfeer heerste, kon ze zich niet voorstellen, dat er bij de firma Hooghuis immer een zekere spanning voelbaar was. door G. DEUTEKOM En men was pas gerust, als de jon ge baas weer in zijn kantoor op de eerste verdieping zat, als hij zijn dagelijkse rondgang gemaakt had. Want niets ontging hem. Als er ook maar een baal suiker of een kist met flessen een beetje scheef stond, klapte hij ia zijn handen en wees hij de toegesnelde knecht op deze wantoestand. Alles moést pijnlijk nauwkeurig op zijn plaats staan. Or de en regel zijn in mijn bedrijf een eerste vereiste. Dat spaart tijd en dus kosten. Iedereen moet terstond weten, waar alles staat. Elk artikel op zijn vaste plaats. Aanvankelijk had ze er om ge lachen. Nieuwe bezems vegen schoon. Hij verandert wel na een poosje, was haar gedachte. Maar Bert Hooghuis veranderde niet. Al les moest bij hem volgens een be paald ritme gaan. Van half elf tot kwart voor elf koffiedrinken. Wie om veertien minuten voor elf nog niet aan het werk was, kon er op rekenen een uitbrander te krijgen, als de baas toevallig in de buurt was. Ze had het een poosje aangezien. Omdat ze hem vaak op zijn kantoor opzocht, want hij werkte dikwijls na sluitingstijd door, zag ze veel en hoorde ze nog meer. Geleidelijk aan ging ze zich realiseren: moet hij straks mijn echtgenoot worden? De vader van mijn kinderen? Als hij daar zo achter zijn bureau zat, bestudeerde ze hem wel eens. Do strenge blik op zijn overgens knappe gezicht. De dan koele, grijze ogen, als hij tot zijn personeel sprak. De opgetrokken wenkbrauwen en de plooi, dwars' over zijn voorhoofd, als hem iets ergerde. Ze hield van hem. Of neeze hield van de andere Bert, met wie ze de week einden uit ging. Naar het strand - hij zwom graaf - of naar de vossen. Of zo maar een eindje toeren in zijn rode sportwagen. En dan op een stille plaats parkeren en zijn armen om haar heen. Zijn wilde kussen, die haar zo verwarde, waardoor ze vol komen apathisch in zijn armen lag. Zijn stevige greep op haar, waaraan niet te ontkomen viel en wat ze toch prettig vond. Dan was ze volkomen gelukkig. En dacht ze: Later zal ik ook zo in zijn armen liggen, als we getrouwd zijn. Een heel leven heb ben we voor ons en we zullen altijd gelukkig met elkander zijn. Lieve kinderen zullen we hebbenschat ten, van wie we veel zullen houden. Maar Bert zal mijn man zijn, met wie ieder uur zestig zalige minuten worden. Daar stond weer tegenover de an dere Bert, die ze niet kon begrijpen. Kon een mens zo tweeledig zijn?.Met haar de onstuimige en desondanks tedere minnaar, die de gekste dingen in haar oor fluisterde. Maar in de zaak de onbarmhartige heerser. Aan wie iedereen eigenlijk een hekel had. De boze honderd procent Hoe moet dat, als we getrouwd zijn? Dit werd een nieuwe gedachte voor haar en de toekomst leek haar niet meer zo fantastisch. Want hoe zal hij in huis zijn als we kinderen hebben? Toen Eillie Witteveld, met wie ze gedurende de tijd dat ze se- kretaresse van Bert was, goed over weg kon, vertrokken was na die he vige ruzie over de tikfout en haar in de stad tegenkwam, uitnodigde er gens wat te gaan drinken, zei ze in de lunchroom: „Moid, ik beklaag je. stakker. Bedenk goed. wat je doet, want je zult geen fluit te vertellen hebben, als je eenmaal getrouwd bent". (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6