Zierikzee maakt een tussentijdse toeristische balans op Heath bekritiseert premier Wilson De regenschade in land- en tuinbouw STREEKNIEUWS De bosbrand aan de Franse Rivièra Drukte groter dan op andere jaren ZIERIKZEE. 3-8. De maand au gustus is al weer enkele dagen oud en vcor wat betreft het toerisme liggen wat Zierikzee aangaat de kaarten wel duidelyk. Het is belang rijk drukker geweest tot nu toe dan cp andere jaren. Twee faktoren - we vertellen geen nieuws - hebben daar- toe meegewerkt, nJ. de aanleg van de Grevelingendam en het slechte weer, dat dagelijks veel toeristen op Schouwen-Duiveland van de stran den weghield. Om een kans te heb ben op een redelijke dagvulling kwa men talrijke toeristen uit andere de len van Schouwen-Duiveland één of verschillende malen naar Zierikzee. Deze onigdken.de toevlucht van gas ten werd nog groter door het dag- bus-toerisme. Het zou interessant zijn de bussen eens te „turven", die Zierikzee hebb erabezocht en de laat- sten zullen nog niet op bezoek zijn geweest. De opeenhoping van men sen tijdens de piekdagen leidde vaak tot verkeérscongesties, die gemeente lijke autoriteiten en politiemensen grijze haren hebben bezorgd. Zierik zee is een oude stad en er zitten nu eenmaal lastige „flessenhalzen" op punten, die het verkeer persé moet passeren. Dat geeft opstoppingen en voor vele voertuigen een slakken- tempo, waardoor het zakenverkeer belangrijk wordt opgehouden. Het is de prijs, die een toeristenstad voor lopig nog zal moeten betalen. Illus tratief bij voorbeeld- is de tijd dat de wagen van de gemeentelijke rei nigingsdienst tijdens drukke dagen door de stad rijdt. In zeer korte tijd vormt zich een file van auto's, waar van de bestuurders evenwel geduld moeten beoêfenen tot er weer wat ruimte komt, want aan passeren is vaak geen denken. Drukte in horecasector De drukte manifesteert zich voor al ook in de middenstandszaken en in nog sterkere mate in de horeca sector. In de hotels moeten voortdu rend alle zeilen 'bijgezet en het is zwoegen van 's morgens vroeg tot 's avonds laat om de gasten op een redelijke wijze te kunnen bedienen. Talrijke krachten zijn tijdelijk aan getrokken, zowel professionele als hulpkrachten, die doorgaans gere- cruteerd worden uit scholieren, tuk op het verdienen van een vakantie- centje. Feitelijk moet het „centje" wel tussen aanhalingstekens, want er zijn jeugdige „gedienstigen", die na en kele weken werken met honderden guldens thuis komen. Belangstelling vcor schoonheid Zo heeft Zierikzee kennis gemaakt met de druk van het toerisme, die hier en daar wel wat problemen schept. De verkeersproblemen dun ken ons het grootst te zijn, met als onontkoombaar uitvloeisel dat tijde lijk nog al wat Zierikzees' schoon schuil gaat, hetgeen pech betekent voor de belangstellenden voor de ou de monumenten en gebouwen en vooral voor de fotografen, die men dan ook vaak hevig bezig ziet zoeken naar een goed plekje om een „shot" te maken. Intussen 'blijkt die belangstelling voor het oude stadssdhoon op peil te zijn. Vaak ziet men vreemdelingen zozeer verdiept in het bestaren van oude gevels, dat zij nauwelijks meer op het verkeer letten. Vooral op top dagen echter is dit echt wel nodig. Zierikzee heeft kennis gemaakt met het massatoerisme. Het valt aan te nemen dat men met dit eerste jaar de nodige erva ring heeft opgedaan, zodat voor de toekomst eventueel nog maatregelen kunnen worden genomen, om het al lemaal zo vlot mogelijk op te van gen. De indruk is niet irrieëel dat men in de komende winter „op hoog ni veau" deze zaken wel ter sprake kan brengen. Voorlopig zitten we er hier nog midden in en hot wachten is nu maar op hetgeen het weer gaat doen in augustus. Dat er immers een cor relatie bestaat tussen de grillen of goede luimen van ons klimaat cn de toeristendrulcte in deze stad, staat buiten kijf. belangstelling voor oude monumenten. KAMP OP „GINSTERVELD" "Youth for Christ" actief op Schouwen-Duiveland (Van onze redakteur) Haamstede, 2-8. Van 17 juli af houdt de Youth for Christ op „Gin- sterveld" een kamp, dat door al lerlei activiteiten - zich in geestelijk opbouwende zin flink laat gelden op Schouwen-Duiveland. Het is feite lijk voor de eerste maal dat deze streek intensief kennis maakt met Youth for Christ („De jeugd voor Christus"), afgezien van een tien jaar geleden gehouden kamp, dat echter niet internationaal was, maar uit sluitend door Nederlandse jongeren werd bezccht. Thans zijn uit ver schillende landen jongelui naar de Westhoek gekomen, onder leiding van de Nederlandse leider Y.F.C. de heer G. den. Boef en de directeur Y.F.C. voor Eurcpa Bill Yoder. Het is min of meer een komen en gaan van jongeren in dit kamp, maar gemid deld bestaat de bezetting uit vijftig jongelui, wier bedoeling het is zich te verdiepen in geestelijke zaken, met de bijbel als uitgangspunt en cp verschillende „meetings" uiting te geven aan hun geloofsbelevenis. De jongeren van Y.F.C. vormen een bijzondere noot in ide schare va kantiegangers op „Ginsterveld" en feitelijk tooh ook weer n'iet, want ze genieten ook van him vakantie, maar met dit verschil 'dat zij allerlei gees telijke activiteiten er aan verbinden, hetgeen voortvloeit uit de drang het evangelie aan zoveel mogelijk men sen bekend te maken. De deelnemers (sters) aan het 'kamp 'hebben een vrij strenge dagindeling, 's Morgens ze ven uur is het reveille en voordat het ontbijt begint (9 uur) is er een „stille tijd", waarin men contempla tief tot ziah zelf imkeren kan. Van 9-11 uur doet men aan bijbelstudie, waarbij bet gaat om tekstinterpreta tie, de zielszorg zoals deze tijdens de meetings op de juiste wijze dient te worden gegeven en het uitwisselen van ideeën om het werk zo goed mogelijk te doen. Tent der samenkomst Vier tenten heeft Y.F.C. tot zijn beschikking op het kampeertex*rein, dat gedomineerd wordt door de grote „tent der samenkomst", waarin dus allen een plaatsje kunnen vinden. In de middaguren zijn de jongelui vrij tot half drie, waarna de spullen gereed worden gemaakt en men naar de plaats vertrekt, waar 's avonds een „meeting" wordt gehouden. Een korte igebedssamerikemst gaat daar aan nog vooraf. Voordat de meeting begint belast men zich met col'por- tagewerk. Zo hebben Zonnemalre, Brouwershaven, SCharendij'ke en Kerkwerve al kennis gemaakt met de bewoners van het Y.F.C.-kamp, die met zang en gesproken woord de toehoorders wijzen op de Heils boodschap van Jezus Christus. Be langrijk daarbij zijn de persoonlijke getuigenissen, die - het laat zich ver staan - duidelijke rominicenties wek ken aan Leger des Heiis-samenkom- sten. Is h'ct kamp niet „uil", dan is de grote tent 's avonds ook weer goed voor samenkomsten, waar ge zongen wordt en af en toe een film wordt vertoond. Het spreekt vanzelf dat als ont spannend erandversicrimg excursies worden gehouden en 'liet strand be zocht wordt. Druk programma Intussen is het nog geen 14 augus tus en het kamp 'heeft nog heel wat op zijn programma. Gemakshalve la ten we hieronder een schema volgen van de nog te bezoeken plaatsen'he den (dinsdag) Haamstede, donderdag 5 augustus SCharendij'ke, zaterdag ,7 augustus Zierikzee, maandag 9 aug. Kerkwerve, dinsdag 10 augustus Haamstede en tenslotte donderdag 12 augustus Burgh. De publieke belangstelling is geva rieerd, zo vertelde ons de heer den Boef, maar de leiding is zeker niet ontvreden over dit kamp, temeer ge let op de goede verstandhouding met de kerken. Iets bijzonders vormen bv. de kindersamenkomsten in de morgenuren, die soms wel door 150 kinderen worden bekocht. Intussen gaan de gedachten al weer uit naar volgend jaar. Dan zal een vergelijkbaar kamp worden ge organiseerd te Lünen (west-Duits- lan'd). Te Renesse werd over dit kamp 1966 reeds een leiders confe rentie gehouden. In de winter ligt het werk niet stil, maar gaan de acti viteiten uit van de plaatselijke afde ling van Y.F.C., waarvan er een te Haamstede bestaat. In overleg met het hoofdkantoor te Zeist 'kan men dan 'komen tot een uiteraard ook op de 'evangelieveifconid'igin gafgestemd programma. Het Y.F.C. op „Ginster veld" bewijst intussen dat men va- kantiegenöegens en hooggestemde geestelijke activiteiten 'bijzonder goed kan combineren en dat schijnt iets te zijn, waaraan de deelnemende jongelui nadien kostelijke herinne ringen bewaren. ROTTERDAM. Sinds 1 januari van dit jaar zijn 18.858 schepen met een totaal bruto tonnage van 78.845.961 de Nieuwe Waterweg bin nengekomen. Het vorige jaar liepen gedurende de overeenkomstige peri ode 18.771 schepen binnen met een totaal bruto tonnage van 77.751.648. Scheepvaartberichten Esso Den Haag, 31-7 van Bombay naar Kandia. Esso Rotterdam, 3-8 te Rastanura verwacht. DODELIJKE ONGELUKKEN SITTARD. In hel ziekenhuis te Sittard overleed maandagmiddag de 15-jarige P. Jansen uit Hoengen bij Aken (Duitsland). Zondagavond werd hij als duo-zitter op een bromfiets bij. een botsing met een auto op de rijksweg Brunssem - Koningsbos zwaar gewond. VLAARDINGEN. Op de West- lnadse weg te Vlaardingen is de in Schiedam woonachtige Spanjaard R. Gomez-Delgado met zijn bromfiets onder een vrachtauto met aanhang wagen terecht gekomen en een uur na zijn overbrenging naar een zie kenhuis overleden. S.CHEEMDA. In het Winschoter- diep tussen Zuidbx-oek en Scheemda heeft merx het stoffelijk overschot opgedregd van de 65-jarige F. Veen- sti"a, veekoopman uit Groningen, die sedert 24 juli was vermist. Er wer den igeèn sporen van misdrijf ge vonden. DEN HAAG. De 62-jarige bank werker C. van der Lem uit Den Haag is in het ziekenhuis Zuidwal overleden aan de verwondingen die hij in de middag bij een verkeers ongeval had opgelopen. De heer Van der Lem werd op de Hoefkade in de residentie, toen hij op zijn brom fiets een personenauto met aanhang wagen rechts passeerde, aangereden. ELBURG. De 63-jarige mevrouw S. Schouten uit Rhoon bij Rotterdam is bij een botsing nabij de Flevo- bx-ug te Elburg om het leven geko men. Haar echtgenoot en een zoon van kennissen die meereed, bleven ongedeerd. De inzittenden van de andere wagen werden licht gewond. De materiële; schade was groot. Minister Lampe hield receptie DEN HAAG, 2-8. De gevolmach tigde minister van de Ned. Antillen in Nederland, de heer W. F. RL Lam pe, heeft dezer dagen zyn ambt ge durende tien jaar vervuld. Wel be hartigde hy de Antilliaanse belan gen m Nederland reeds verschillende jaren voordien,- maar niet in zij" huidige hoedanigheid. Een reden te meer om bij deze mijlpaal een feestelijk vlaggetje te plaatsen was het feit, dat de heer Lampe eerlang zal terugkeren naar „zijn" eiland: Ax-uba. Dat minister Lampe in Nederland vele viienden heeft weten te maken bleek wel uit 'het 'grote aantal per sonaliteiten, dat gevolg heeft gege ven aan zijn uitnodiging om aanwe zig te 'zijn op een receptie in ka steel „Oud Wassenaar", waar hij en de directeur van zijn kabinet, mr. de Haseth, de gasten ontvingen. Ook de dochter van de heer Lampe, me-! vrouwvan Veen-Lampei, was aan wezig. LONDEN, 2-8. Edward Heath, de nieuwe leider van de Britse con- servatieve partij, heeft vandaag in een xede van drie, kwartier in het Lagerhuis felle kritiek laten horen cp het beleid van de socialistische premier Wilson. Labour heeft vol gens Heath de positie van het land in de wereld verzwakt. De redevoe- ring werd hex-haaldelijk onderbro- ken door bijvalsbetuiging van con servatieven en gejoel van Labour. Vooi'al het financiële en economische beleid moest het ontgelden. Wilson en Heath begonnen ten slotte tegen elkaar te schreeuwen tijdens een algemeen rumoer. Een conservatieve metie van wantrou wen werd met 303 tegen 290 stem men verworpen. Man overleden in cel DEN HAAG, 2-8. In de vorige nacht is de 67-jarige F. S., die enkele uren tevox-en -in beschonken toestand op straat liggend was aangetroffen, in een cel van 'het politiebureau in de Archimcdesstraat in Den Haag overleden. Do doodsoox-zaak is nog niet officieel vastgesteld. Volgens omwonenden was de man vaak dron ken en was hij in een dei-gelijke toe stand meermallen van de trap geval len. Hij werd om tien over (ha'lf drie 's nachts door surveillerende agen ten aangetroffen niet ver van zijn woning. Nadat hij ter ontnuchtering was ingesloten, bleek om tien over half zes, dat de bejaarde man leven loos aChter 'de deur van zijn cel lag. Koppensneller werd predikant NEW YORK, 2-8. Een voorma- lige koppensneller uit het Pe ruaanse Amazone-gebied, die naar eigen zeggen in de loop van de tijd zeker dertig men sen heeft onthoofd, heeft zon dag een preek gehouden in de Presbyteriaanse Kerk aan Fifth Avenue in New York. Opperhoofd Tariri - de leider van de Sjapra-stam - vertelde ongeveer tweehonderd mensen van zijn bekering tot het chris tendom in 1953. DEN HAAG. 2-8. In antwoord cp een schriftelijke vraag van het Eerste Kamerlid ir. M. A. Geuze (CHU), heeft de minister van land bouw mr. B. W. Biesheuvel medege deeld, dat het naar zyn mening thans nog niet mogelük is een volledig in zicht te krygen in de gevolgen van de langdurige regenval en de water overlast voor de opbrengst van de verschillende gewassen. Echter kan thans wel reeds werden geconsta teerd, aldus de minister verder, dat in sommige gebieden aanzienlykc schade is ontstaan en dat dientenge volge verschillende bedrijven in moeilijkheden verkeren. Deze situatie heeft de volledige aandacht van de minister en hij heeft, tezamen met de staatssecre taris van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk, een schrijven ge richt tot alle gemeenten, waarin op de ernst van de situatie wordt ge wezen, teneinde een snelle hulpvei*- lening en juiste toepassing van de mogelijkheden, die de Rijksgroepsre geling zelfstandigen biedt, te bevor deren. Aan de Rijks land- en tuin- bouwconsulenten is opgedi-agen aan de uitvoei-ing van deze regeling me de te werken. De minister is voornemens zodra zulks mogelijk zal zijn, de Staten- Generaal een overzicht van de tota le schade te doen toekomen. Aan het Tweede Kamerlid H. J. Hoeksti-a (CPN), die eveneens aan de minister van landbouw vragen had gesteld over mogelijke hulpvei-lening aan landbouwers en veehouders, die schade ondervinden als gevolg van de aanhoudende regen, heeft minis ter Biesheuvel in vrijwel gelijke zin geantwooi-d. Uit het antwoord van de minister blijkt, dat met name in de veehoudei-ij vele bedrijven in moeilijkheden zijn geraakt. De minister wijst er op dat de a De leider van de Ghanesc vre desmissie naar Hanoi, Kwesi Armah, heeft dinsdag in Londen verklaard, dat er „vredesstappen inzake Viet nam cp handen zijn". ZIERIKZEE Hatfield-groep naar Amsterdam De 15 jongelui uit Hatfield,* -die hier een vakantie van veertien dagen doorbrengen, (hebben igistei'en (maan dag) een 'bezoek gebracht aan Am sterdam. Om zeven uur vertrok, van af het Havenplein, een bus van de fa. van Oeveren 'die de gasten en hun Nederlandse 'bege(M!d(st)ers allereerst naar Hoofddorp (in 'de Haarlemmer meer) bracht. Hier had men nog een interessante ontmoeting met fouige- meester mr. F. Th. Dijckmeestei', sinds kort burgemeester van <d'e ge meente Haarlemmermeer. Toen men na 'd'it 'oponthoud tegen half twaalf in id!e hoofdstad arriveerde, was ér een regenbui om d'e bezoekers enigs zins op te frissen. Allereei-st werd per rondvaartboot 'een tocht door 'de havens en grachten gemaakt en het spreekt vanzelf dat de jeugdige Hat- fielders zich Ihieifaij 'bijzonder amu seerden. Ook het Anne Frankhuis werd ibezodht en hier ondervond het Achterhuis, waar Anne Frank gedu rende een aantal oorlogsjaren was ondergedoken, belangstelling. Er wa ren meer oorlogsherinneringen tij dens 'deze reis. Toen een tocht door het centrum van Amsterdam werd gemaald, stond men ook stil bij het Nationaal Monument >op de Dam. Op de terugweg werd nog een 'bezoek gebracht aan Schiphol, waar de be zoekers het drukke Vliegverkeer van het terras af korfden gadeslaan. Te gen half negen arriveerde men, ver moeid van de tocht maar zeer vol daan, weer in Zierikzee. DE LEEUW VAN BASHRA Rij ksgroepsregeling Zelfstandigen mogelijkheden biedt tot het geven van geldelijke bijstand in de kosten levensonderhoud en hel verstrekken van geldleningen op voor het be drijf passende voorwaarden voor het aanschaffen van bedrijfsbenodigd- heden of het voldoen van dringende schulden. In een kwartier. DEN HAAG, 2-8. „Ongeloof lijk", dit was het commentaar dal een arts van het Juliana- kinderziekenhuis in Den Haag had op het werk van de poli tiemannen in Den Haag, Was senaar en Leiden. In een kivartiertje was hü tijdens het spitsuur van maandagavond van het academisch ziekenhuis in Leiden geweest om bloed op te halen voor een patiënt in het kinderziekenhuis, 's Mid dags waren vier donors uit Den Haag naar het academisch ziekenhuis in Leiden gegaan om bloed af te slaan, dat in het laboratorium in Leiden be paalde behandeling moest krij gen. Daarna was er haast bij om het bloed in Den Haag te krijgen, daar bij lang wachten het bloed aan geneeskracht zou verliezen. De politie werd ingeschakeld en in elke ge meente stond een ploeg agen ten klaar om met hun auto's met zwaailichten en tweetoni- ge hoorns de dokter tijdens het. spitsuur door het verkeer naar Leiden te loodsen en te rug naar het kinderziekenhuis. Nog juist binnen het kwartier kon het patiëntje, een urgent geval, worden geholpen. Abe Pierre gaat Algerijns dorp helpen BUSSUM, 2-8. Abbe Pierre heeft maandagavond in Hilversum per soonlijk een grote actie aangekon digd, die op 25 september a.s. door de stichting „Emmausvrienden Ne derland" zal worden gehouden. Er zullen 200 vrachtauto's nodig zijn en 400 a 500 vrijwilligers voor het ophalen van oud papier, lompen en metalen, die zullen worden ver kocht ten bate van het 30.000 inwo ners tellende stadje Djemila in Alge rije. Dit stadje, dat vroeger een be kend toeristencentrum was, heeft zwaar geleden door oorlogshande lingen en de inwoners leven in zelf gemaakte hutten in een straal van 40 km x*ond de ruïnes van de stad. Ex- heerst honger, buitengewoon grote armoede en ziekte en de omgeving is totaal ontbost. Abbe Pierre heeft gezox-gd voor vrijwilligers én er is een herbebos singsprogramma ontworpen in sa menwerking met internationale or ganisaties. Er is nu geld nodig voor onderwijs, medische verzox-ging, her- bouw van de woningen, scho en en dergelijke. Bui-gemeester J. E. G. Boot van Hilversum heeft de volledige mede werking van de gemeente Hilversum toegezegd. Miuimaal 150 „bekeuringen" DEN HAAG, 2-8. De minister van binnenlandse zaken, de heer J. Smallenbroek, heeft in antwoord op hem door het Tweede Kamerlid drs. H. M. Franssen (PvdA) gestelde vra gen, mede namens zijn ambtgenoot van justitie, dr.I. Samkalden, be vestigd, dat uit ambtsberichten over de gedragslijn bij het korps van ge meentepolitie in Den Helder blijkt, dat een politie-ambtenaar, die aldaar in een jaar blijft beneden een aan tal van 150 „bekeuringen" geacht wordt niet te voldoen aan de norm, die, in het licht van ambtsoefening van goed beoordeelde collaga's in dezelfde omstandigheden, als resul taat van surveillancedienst kan wor den gesteld. Beide ministers zouden het ver keerd achten, indien een minimum aantal bekeuringen werd gehanteerd met het oogmerk om te dienen als enige of belangrijkste graadmeter voor de prestaties van een politie- ambtenaax*. Zulks zou tot een be denkelijke mentaliteit kunnen lei den. Ter beoordeling van de prestaties van een politieambtenaar worden echter tal van gezichtspunten in be schouwing genomen, aldus minister Smallenbroek verder. In dit verband wijst hij er op, dat bij de politie al op ruime schaal wordt gewerkt met een door deskundigen begeleide sys tematische personeelsbeoordeling. 72. „Geeft u over!" schreeuwde de man in de Zwarte Mantel dreigend. „Levert ons het meisje uit, dwazen, of ge sterft op dc plek waar gij staat Hij kwam niet verder. Agua was plotse ling opgerezen en een pijl verliet fluitend zijn boog. Aram begx-eep niet waar zijn merkwaardige dienaar zo gauw dit wapen tuig had opgescharreld - mogelijk had Agua bij zijn korte verkenningstocht aan de andere zijde van de heuvel een krijger neex-geslagen. De avonturier gunde zich trouwens ook niet de tijd om daar veel over na te denken. Hij zag met een zekere spijt hoe Zwart Mantel met een snelle be weging de pijl ontweek cn zijn mannen oen woedend bevel toeschreeuwde. Het vol gende ogenblik regende het pijlen om hen heen. „Jammerzei de hagedis onver stoorbaar een nieuwe pijl op zijn boog leg gend. „Persoonlijk lijkt het mij dat wij een heleboel moeite zouden zijn misgelopen in dien mijn pijl doel had getroffen. Dek u heer. Zij zenden boogschutters naar voren cn hun kruisbogen dragen ver en zuiver". „Ar-Ammompelde Sanai bleek. „Laat mij niet in hun handen vallen, Ar-Am „Dek u achter de rotsenbeval de avonturier grimmig, „Snel! Zij gaan een stormaanval ondernemen LE LAVANDOU, 2-8. De bos brand. aan de Franse rivièra heeft zich maandag nog uitgebreid, aange wakkerd door een sterke mistral. Bü elkaar een duizend soldaten, ma trozen, brandweerlieden en politie mannen trachten de vlammenzee in bedwang te krygen. Tussen de verkoolde resten wordt nog steeds gezocht naar mogelijke slachtoffers, nadat twee mensen, een Fx*ans echtpaax-, te Bormes-Les-Mi- mosas levend zijn verbrand. De villa waarin het gepensioneerde paar woonde blijkt niet beschadigd te zijn Wanneer zij daar in gebleven wa ren zou hun niets overkomen zijn. Maandagmiddag vraten de vlam men zich door het bos van Dom ten noorden van Le Lavandou alsof er geen Catalina-bommenwex-pers, die massa's water uitwierpen, bestonden. PRATERTJE Jantje is een exclusief pratertje, die zijn vrijmoedigheden spuit op momenten, dat het beslist minder goed uitkomt. De moeders zijn in zo'n situatie meestal het slachtoffer, want ze hebben een potentiële angst, dat er kritiek wordt uitgeoefend op hun opvoeding. In dit geval is dat niet nodig, want Jantje wordt heus wel onder druk gezet. Na de twinkeling in zijn zee-blauwe oogjes komt er echter altijd wel wat. Dat is karak terologisch nu eenmaal een nood wendigheid. Het liefst opereert het kereltje in winkels. Daar is veel pu bliek voor luid of onderdrukt ap plaus en ma kan niet zo fel ingrijpen als thuis. Die keer was het dan ook weer raak. Er stond een kopende da me voor de toonbank en Jantje schoot omniddelUjk zijn pijl af: „Die tante heeft heel dikke armen, hé mama?" Nu viel er biologisch over dit punt niét te twisten, maar zo'n „ronde" waarheid valt niet altijd lekker. De winkelmeisjes sloegen van binnen dubbel, maar lieten niets merken. De dame met de dikke ar men evenwel keek zeer verstoord; eerst naar Jantje en daarna naar zijn moeder, die haar lieveling door dringend in een soort houdgreep hield, in de hoop dat hij grenzen zou weten. Er was feitelijk maar één afdoend afweermiddel. Jantje werd de zelf bedieningswinkel ingestuurd, om en kele dingen te pakken. Dal leidde de aandacht af. Hij was daar zeer energiek mee bezig en diverse arti kelen verdwenen in moeders tas. Bo ter moest er ook zijn, maar aan die opdracht ging het ventje zich vertil len. Hij reikte diep in de vrieskast, waar ons smeersel ligt opgeslagen, verloor zijn evenwicht en tuimelde er voorover in. Dat was een klein schrikje. Met behulp van een. winkelbediende vis te ma haar zoon weer uit het bevro ren milieu en schudde hem toen be paald boos door elkaar. Moeder was aan afrekenen toe en spreidde .de gekozen boodschappen op de toonbank. Er was veel bij dat weer retoer moest, want Jantje weet altijd een heel persoonlijke noot in zijn keus te leggen. Het niet van toe passing zijnde moest weer worden terug gelegd. Daar tvas hij nog en kele minuten mee bezig. Toen het allemaal was afgelopen ontmoette Jantje bij de deur de mevrouw, die hem in eerste instantie al tot zijn vrijmoedige constateringen had ge bracht. Men zag ma verbleken. Ze kneep nog vlug in zijn arm, maar het was er al uit: „Die tante heeft toch dikke armen, hé mama?" Toen sloeg de deur dicht, maar door dr ruit zag men dc winkelmeis jes zich overgeven aan een ontspan nen giechelt je.. Op dc stoep werd Jantje door el kaar gerammeld. „Vervelende jon gen", riep zijn ma, maar hij bleef vriendelijk kijken. Een volgende keer (loet hij het vast wc er. SCH1ERE1LANÜMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2