Een stijlvolle zangavond in de Grote Kerk te Brouwershaven Kleine bedrijven in N.O.P. werken samen Ds. H. JAGERSMA DEED INTREDE Nederlandse bus in Duitsland verongelukt Zeeverkenners aan gevaar ontsnapt Jongeman verdwijnt met auto en geld Hulp voor getroffen boeren en tuinders Geslaagd initiatief BROUWERSHAVEN, 31-7. Het is van tit V.V.V. te Brouwershavcu een gctde gedachte geweest cm in het gerestaureerde gebouw van de Ned. Herv, Kerk een zangavond te orga niseren die zaterdagavond door plm. 31)0 personen werd bijgewoond. Vcoral van de zijde der toeristen uit plaatsen cp Schouwen-Duiveland be stend vcor dit evenement een goede belangstelling. Medewerking aan dit zangfestijn verleenden het gemengd zangkoor Sursum Corda uit Scharendijke on der leiding van de heer Jac. Schouls en het Ned. Herv. Kerkkoor van Brouwershaven o.l.v. ds. R. Oort. De avond werd geopend door de burgemeester van Brouwershaven de heer A. H. Vermeulen, die met vreugde aan het verzoek voldeed om allen welkom te heten in de geres taureerde kerk, welke een schoon voorbeeld is van de Noord-Franse kerkbouw. „Dit gebouw", aldus spre ker, „getuigt van een glorieus ver leden en is één van de historische bijzonderheden, waaraan Brouwers haven zo rijk is. Ik stel het bijzon der op prijs,,, aldus de heer Ver meulen, „dat de V.V.V. u allen deze avond heeft willen bezorgen en wel om meer dan één reden. Het kerk gebouw wordt hierdoor nog meer tot het publiek gebracht en krijgt daar door. naast de godsdienstoefeningen een culturele bestemming van hoog gehalte. Mocht deze avond slagen en bij u in de smaak vallen,,, besloot de burgemeester zijn toespraak, "dan zou ik V.V.V. gaarne de popularise ring van het gezamenlijk zingen in de kerk willen aanbevelen. Deze community-singing kan bijdragen tot een genoeglijk samenzijn en tot een hechtere gemeenschap". Het programma Hierna volgde samenzang van Fsalm 105 1 en 2, hetwelk werd begeleid door een koperensembele, bestaande uit leden van het plaatse lijk muziekcorps Apollo". Sursum Corda zong vervolgens een vijftal liederen waaruit bleek, dat deze vereniging, ondanks enige absenten vanwege de vakantie op een zeer hoog peil deze liederen wist te ver- Lange afstand. JOHN O'GROATS, 31-7. Bill Emmerton, een 44-jarige Aus traliër, heeft een bijzonder in spannende vakantie doot zich- zelf uitgezocht. Emmerton is zaterdag in John O-Groats, het noordelijkste punt van Schot land begonnen aan de 1439 ki lometer naar Land's Ennd, het zuidelijkste puntje van Enge land. Hij wil deze afstand hardlopend afleggen. Emmer- ton, die als prof. atleet zijn sporen al heeft verdiend, ge tuige zijn zeven professional lang eafstand records, wil ook het record, dat sedert 1961 met 15 dagen, 19 uur en 32 minuten op naam van de Brit Frank Musgrave staat, verbeteren. Toen Emmerton zaterdag in het kleine Schotse dorpje aan zijn opgave begon, regende het hevig en waren de heuvels in mist gehuld. Misschien breekt de komende dagen de zon nog wel door tolken. Afwisselend met samenzang zong hierna het Ned. Herv. Kerkkoor o.l.v. ds. R. Oort liederen van Bort- nianski en J. S. Bach. Ook dit koor wist de aanwezigen op voortreffelij ke wijze te boeien. Tot besluit zon gen beide koren gezamenlijk „Hoopt cp God" van F. Schneider, het ge heel o.l.v. de heer Jac. Schouls. Een tjjzcnder sfeervol geheel werd geschapen na de pauze toen by de intredende duisternis de kaarsver lichting werd ontsteken, wat by zon der tot zyn recht kwam en bijdroeg tct een stemmingsvol geheel. Een prachtig intermezzo vormde het optreden van de soliste mevr. Kuiper-Hartog uit Diepenveen, die momenteel met vakantie te Brou wershaven vertoeft. Onder doodse stilte zong zij enige liederen met orgelbegeleiding door ds. Oort. Deze zangavond weid besloten met samenzang Gezang 104, waarna de 'heer P. de Moor namens het V.V.- V.-bestuur 'n woord van dank sprak tot de 'deelnemende zangkoren met hun dirigenten, de soliste mevrouw Kuiper en de autobezitters voor het gratis vervoer der Seharendijkse gasten. Al met al is het een zeer geslaagd evenement geworden, waar V.V.V. met genoegen op kan terugzien en dat zeker voor herhaling vatbaar is het volgend jaar, hetzij op vokaal of instrumentaal gebied. landbouw en veeteelt tweede kamer Huis en auto van DEN haag, 31-7. In een bü het Landbouw-Economisch Instituut ver schenen studie wordt verslag gedaan van een onderzoek naar de invloed van de bedrijïsgrootte op de be drijfsorganisatie en de bedrijfsresul taten van akkerbouwbedrijven in de Noordooostpolder. Het onderzoek is gebaseerd op ge gevens over de jaren 1958-1959 t/m 1960-1961 van door de staat in eigen beheer genomen Iandbouwbedryven, waarvan de bedryfsoppervlakte uit een liep van 10 tot 72 hectare. Twintig tloden na scheeps- botsing in Japanse haven TOKIO, 1-8. - In de haven van Osaka, in west-Japan, is zondag op 45 meter uit de kust, een sleepboot in botsing gekomen met een vaar tuig dat een pleziervaart maakte. Door de schok der aanvaring wer den 53 passagiers en vier beman ningsleden van het pleziervaartuig in het water geslingerd. Twintig van hen zijn verdronken; onder hen be vinden zich vele kinderen. Een aan tal drenkelingen werd door een vaar tuig van de kustwacht gered. Nieuwe Oostduitse maat regel tegen vluchtelingen KIEL, 31-7. De Oostduitse autori teiten maken het mensen die naar het westen willen uitwyken steeds moeilijker. Volgens verklaringen van gevluchte Oostduitse grenswachten zijn, om te beginnen langs de grens met Sleeswyk-Holstein, bommen en patronen met een verdovend gas langs de demarcatielijn geplaatst. Het gas ontsnapt als iemand met de voet blijft haken achter een draad die dicht langs de grond is gespan nen. In de periode van woensdagavond tot donderdagavond wisten in totaal acht mensen naar het westen uit te wijken. Een 34-jarige man liet zich met zijn 32-jarige vrouw en zijn ne genjarige zoon aan een touw van het voormalig Rijksministerie van Luchtvaart, dat tegen de gi-ens tus sen oost- en west-Berlijn ligt, in het westelijk stadsdeel zakken. Een 26- jarige man wist zich gedurende veeleien uur vast te klemmen aan een remstang onder een interzonale trein, die van Neu-Brandenburg naar Frankfort reed. De andere vluchtelingen kwamen in Hessen en in Neder-Saksen over de grens. Op de akkerbouwbedrijven in deze polder is - als gevolg van de stex-ke stijging van de lonen en de toege- genomen mechanisatiemogelijkheden - de vaste arbeidsbezetting voortdu rend afgenomen. In het algemeen is een economisch verantwoorde mechanisatie op de kleinere bedrijven mider gemakke lijk te realiseren dan op de grotere bedrijven. Uit het ondex-zoek kwam echter naar voren dat de kleinere bedrijven daarin, althans in de pe riode van onderzoek, vrij goed zijn geslaagd. Voor een belangrijk deel was dit mogelijk door een ondeiTinge samenwerking tussen deze bedrijven. Deze samenwerking beperkte zich niet tot het gezamenijk exploitex-en van wex-ktuigen, maar strekte zicli ook uit tot de gezamenlijke uitvoe ring van werkzaamheden, waarbij de bedrijf sleidex-s met hun personeel op eikaars bedrijf arbeid verrichtten. De ai'beidskosten en ook de bewer- kingskosten konden daardoor op een economisch verantwoord niveau ge houden worden en per hectare wa ren ze dan ook niet veel hoger dan die op de grotere bedrijven. Ook het netto-overschot per hectare was vrij wel gelijk. Besclionkenc reed man dood AMSTERDAM, 1-8. De Amstex*- damse politie heeft procesverbaal opgemaakt tegen de 23-jarige met selaar B. L. uit de hoqfdstad we gens het veroorzaken van een do delijk ongeluk en het x-ijden onder invloed van alcohol. De metselaar-, die een auto bestuurde, sloeg op de hoek Ruysstraat-Wibautstraat links af en verleende daarbij geen voox-- rang aan een hem tegemoetkomende scooterberijdér. De botsing die volg de was zo hevig dat de bestuurder van de scooter, de 52-jax-ige stoker T. J. van Velsen uit Amsterdam, ter plaatse overleed. Via luidspi-ekers aan boord van vliegtuigen van de Peruaanse Lucht macht worden de Indianen in het Andesgebergte opgeroepen zich te onthouden van steun aan de zich daar bevindende communistische guerrillastrij ders. Na de ontdekking van een sa menzwering tegen de regering zijn in Columbia een twintigtal mensen gearresteerd, zo heeft generaal Ge- rardo Ayerbo, bevelhebber van het Columbiaanse legei-, zaterdag be kendgemaakt. minister Smallenbroek kerknieuws-, hervormde gemeente bruinisse DEN HAAG, 31-7. - Het Tweede- Kamerlid P. Voogd (Boerenpartij) heeft de ministers van binnenlandse zaken en van financiën schriftelyk gevraagd of het juist is dat de Rijks gebouwendienst een villa heeft aan gekocht voor ongeveer f 200.000, die bestemd is voor ambtswoning van minister Smallenbroek (binnenlandse zaken). Kan deze woning zonder meer betrokken worden of zullen er nog kosten by komen? Aldus de beer Voogd. Verder wil hij van de minister ver nemen of het juist is dat de auto waar oud-minister Toxopeus steeds gebruik van maakte, is afgedankt en is vervangen door een grote Ameri kaanse limousine. Was er geen mogelijkheid om met de heer Toxopeus overeen te komen dat hij zijn ambtswoning eerder vrij zou maken, zodat niet nog een dure ambtswoning behoefde te worden aangekocht? Ook wil dit Kamerlid vernemen of de ministers het juist vinden dat het Rijk in een tijd van inflatoire spanningen zich dergelijke uitgaven permitteert voor een naar alle waar schijnlijkheid korte ambtsperiode. BRUINISSE, 1-8. In de gods dienstoefening van zondagmorgen werd de nieuwe predikant der Ned. Hervormde Gemeente te Bruinisse. ds. H. Jagersma, die overkwam uit de gemeente Nijcga-Elahuizen, be vestigd door ds. J. f. Berkel, oud- hefprediker te Apeldoorn. Als tekst kcos ds. Berkel Matth. 14 16: „Maar Jezus zeide tot hen: het is hun niet van ncde heen te gaan: geeft hij hun te eten". In de middagdienst vei-bond de nieuwe predikant zich aan zijn. ge meente met een predikatie n.a.v. Ps. 25 4: „Heere, maak mij Uwe wegen bekend". De predikant merkte op dat in het algemeen Gods wegen on doorgrondelijk zijn. Het komt in de praktijk van het geloofsleven even wel aan op de persoonlijke relatie tussen God en mens. In het slot stond ds. Jagersma stil bij het woord van Chx-istus: „Ik ben de weg". Na de dienst werd het woord ge voerd door de praeses van de clas sis ds. F. A. van Liere te Renesse, DEN HAAG, 1-8. Een autobus met 31 passagiers, afkomstig uit Dordrecht en onmiildellyke omge ving, is zaterdagochtend by Sint Al- degond, in de buurt van Kochum (Reinland-Pfaltz) van een tien meter hege helling in de rivier de Moezel gestort. Alle'inzittenden konden in veilig heid worden gebracht. Zondagavond deelde men mede dat drie vrouwe- lyke inzittenden vrij ernstige ver wondingen hebben opgelopen, maar dat hun toestand niet zorgwekkend is. Maandag zullen vier van de twin tig nu nog verpleegde passagiers werden ontslagen. Vier echtparen zyn inmiddels per trein weer op weg naar huis. De autobus kwam in botsing met een tankwagen, viel opzij en kantel de de helling af. Omwonenden en de chauffeur van de tankwagen hielpen de inzittenden via de ramen uit de bus, die gedeeltelijk in het water lag. De Nederlandse reizigers werden in pensions en in het St. Jozefs-zieken huis in Zeil aan de Moezel opgeno men. De bus is afkomstig van een reis bureau en toeringcarbedrijf in Dordrecht en was met vakantiegan gers van Oostenrijk op de terugweg naar Nederland. De bedoeling was dat zij zaterdagavond in Dordrecht zouden aankomen. De directeur van het reisbureau, die zatex-dagmiddag naar de plaats van het ongeluk is gereden verklaar de zondag dat er over de oorzaak van het ongeluk nog niet veel te zeggen valt. Volgens hem heeft de bus een klap gehad van de aanhan ger van de tankwagen. De tankwagen miste een voorwiel, maar het was niet duidelijk gewor den of deze voor de botsing of daar na was losgeraakt. ds. M. G. Westerhof als praetor van d!e Rin'g en ide consulent ds. H. J. Gx-oenewegen te Oosterland. Ds. Van Liere herdacht in zijn toespraak de overleden predikant ds. Van der Sar, die hij kenschetste als een ijve rig pastor in dienst van de gemeente. Hij hoopte dat ds. Jagersma - met name ook in classicaal verband - nuttig werkzaam zal mogen zijn. Ds. Westerhof (heette Bruimisses nieuwe predikant welkom in de ring Zierikzee en het predik anten convent. Ds. Groen'ewegen zeide het weitk, dat het consuil^ntschap met ziéh bracht, met liefde te hébben gedaan. Hij haa'kte in op een opmerking in d'e preelk van de 'bevestiger, dat het er voor de gemeente, ook al onder de nieuwe 'herdei', om gaan zal te luis teren naar Jezus3 stem. Andere sprekers Namens de Gereformeerde Kerk sprak ds. G. den Heeten, die hoopte op een goede samenwerking en een diito persoonlijk contact. Bij ontstentenis van 'burgemeester C. H. v. d. Linde, sprak namens de burgerlijke -gemeente wethouder W. van Gilst, die de altijd goede ver standhouding tussen burgerlijke en kerkelijke gemeente onderstreepte. Hij wees op de 'aparte mentaliteit van de Bruse bevolking. Hij stond stil bij de structurele veranderingen, die zich in de 'gemeente voltrekken en vroeg 'in dit verband de aandacht van de nieuwe predikant voor 'hand having van de zondagsrust. Met na me vroeg hij om medewerking bij de realisering tot 'oprichting van een protstants bejaardentehuis in Duive- lartd. Namens kenkeraad en gemeente sprak ouderling S. A. Jumelet, Op zijn verzoek zong de gemeente de nieuwe predikant Gez. 94 toe. Ds. Jagersmat dankte alle sprekers in hartelijke bewoordingen en betrok in zijn dankwoord 'allien, die blijken, van belangstelling hadden gegeven. De dienst werd om. bijgewoond door predikanten en afgevaardigden van kerken van geheel Sohouwen-Duive- land en St. Fhilipsland. Het kerkge bouw was geheel bezet. Amerikanen zagen t.v.-uitzending uit VSSR NEW YORK, 31-7. De Amerikanen hebben zaterdag voor het eerst een rechtstreekse televisie-uitzending uit de Sowjet-Unie gezien. De ..Ameri can Broadcasting Company", ver zorgde een reportage van een Ame rikaans-Russische atletiekontmoeting in Kief. De beelden werden via Mos kou, Leningrad, Helsinki, Frankfort en 7iog enkele andere Europese ste den overgebracht naar Rome, van- ivaar ze via de satelliet Early Bird over de Atlaxitische oceaan naar Au] dover en vervolgens naar New York teerden gezonden. De ontvangst was goed. Bosbranden op Corsica door brandstichting BASTIA, 1-8. Het merendeel van de bosbranden, waardoor Corsica sinds bet begin van de vorige maand wordt geteisterd, schijnt een gevolg te zijn van brandstichting. De gen darmerie heeft daarvoor bewijzen gevoyden. Nadat dezer dagen voor de tweede maal de toestand, vooral in het ge bied Calvi, kritiek was geworden, neemt het gevaar thans wat af. De mobilisatie van alle beschikbare red- dings- en blustroepen blijft echter gehandhaafd. Van het Fx-anse vaste land komen tweehonderd militairen om het vuur te bestrijden, dat tot dusver ongeveer 50.000 hectax-e bos en struikgewas heeft vex-nield. Hef aantal toeristen op Corsica was in juli duidelijk minder dan men had gedacht. Dit wordt ook ge weten aan de bosbranden. Arrestaties De Corsicaanse politie heeft zon dag een schaapherder gearresteerd en een andere voor ondeivraging aangehouden in verband met de branden die veel schade aan de bos- stand op het eiland hebben aange richt. De eerste herder, Jean Domi nique Arrighi, wordt er van beschul digd brand te hebben gesticht nabij Sagone, aan de noordkant van het eiland. De andere hei-der voelt men aan de tand over branden die het westen van Corsica hebben geteis terd. Turkye heeft om een spoedby- eenkomst van de Veiligheidsraad verzocht, teneinde de „ernstige toe stand3' te bespreken die is veroor zaakt door de „onwettige besluiten" van de Cyprische regering. Nlosselfeest te Zierikzee HANS WEERT, 1-8. Twee sloepen van de Zce-Sccufcploeg uit Antwer pen, „Dolfyn" en „Bruinvis" die ver trokken waren uit Den Doel in Bel gië cp weg naar Hansweert zyn zon dagmiddag cm half vier ter hoog te van de Schaar van Valkenisse, d.i. een bocht in de Westerschelde op Nederlands grondgebied, in ernstige moeilijkheden geraakt toen ze dooi de sterke wirid aan lager wal raak ten. De sloepen waren elk bemand met acht personen. De leiders van de sloepen, die ook de oudsten waren, waren zeventien jaai". De leeftijd van de verkenners liep van elf tot ze ventien. Een visser merkte de jongens op en belde het bergingsbedi-ijf Poldex-- man te Hansweert, dat uitvoer met he bergingsvaartuig „Inktvis". Het bergingsvaartuig heeft de sloepen kunnen oppikken en de jongens overgenomen. Om half vijf werd de haven van Hansweei-t bereikt. Toen het bergingsvaairtuig bij de sloepen arriveerde stond een er van al voor de helft vol met water. De jongens hadden allen hun zwemvesten aan- geti-okken. DODELIJKE ONGELUKKEN MAASTRICHT. De 26-jarige Karei Haut uit Maastricht is zaterdagavond op ,de 'brug van de Smeermaserweg te Maastricht bij een verkeersonge val om het leven 'gekomen. ZANDVOORT. Op het noordelijk stx-arid in Zandvoort is een hoopje kleren gevonden afkomstig van een 21-jarige jengema'n uit Fi-an'kfurt om Main, die in een hotel in Amsterdam logeerde. Nu hij zidh tot heden toe (zondagavond) niet beeft gemeld, n'eemt de politie aan dat d'e jonge man is verdronken. VARSSEVELD. De 45-jarige W. Bierman uit Vai'sseveld is op de Hal- seweg in zijn woonplaats met zijn bromfiets plotselinig linksaf geslagen en geschept door een personenauto. De 9-jarige Jan ter Maat, een logee tje afkomstig uit Arnihem, die achter op de bromfiets zat, was op slag dood. De beer Bierman is ernstig gewond naar ihet Wiilbetmina zieken huis te Doetinöhom overgebracht, waar een been geamputeerd werd. Voor zijn leven wordt gevi-eesd. UDEN. De 20-jarige dienstplichti ge soldaat A. F. Suppers uit Raven- stein ds bij een venkeer-son geluk op de rijksweg 'in Uden om het leven gekomen. Hij werd uit een auto ge slingerd in een S-bocht en is ter plaatse ovei-leden. De militair, die gelegerd was in Ossendrecht, was ongehuwd. Een andei'e militair, de 19-jarige G. H. M. Leende Leendex-s, uit Ravenste'in, werd oök uit de auto geslingerd er. liep ernstige verwon dingen op. AMSTERDAM. In Tuindorp-Slo- termeer is zaterdagavond de drie jarige Jan Fred'erifk Meelteer van de zevende verdieping van een flatge bouw aan de Eastonstraat naar bene den gevallen. Het jongetje werd naar het W.G.-zidlcenbuis gébracht en ds daar twee uien later overleden. Zierikzee vierde weer het jaarlijks mosselfeest, ditmaal omspeeld door wat men wel een storm mag noemen. De mosselprinses met haar hofdames (me vrouw R. Schot-Koster en mej. A. Kouijzer) werden ten stadhui:e ontvan gen. Neptumis kondigde hun komst aan. De storm maakte de vlootschouw onmogelijk. Neptunus werd daarom per mosselkor neergelaten op de bodem van de Nieuwe Haven. Mosselprinses en hofdames waren hiervan getuige. Men ziet hen op de foto bij het betre den van de Z.Z. 8, die op de bankstelHng aan de Engelse kade lag afgemeerd. Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbede). Ook bosbrand in zuid-Frankrijk LA LONDE, FRANKRIJK, 1-8. Aangewakkerd door de mistral die een. snelheid van meer dan 90 km per uur had heeft een bosbrand zon dagmiddag duizenden kampeerders in La Lende, aan de Rivièra, voor hun leven deen renen. Over een breedte van zestien km di-cng het vuur de 5.000 vakantie- gangei-s naar de x-and van de rivier, waardoor de autoriteiten zich ge noodzaakt zagen onmiddellijk evacu atiemaatregelen te treffen. In het kamp van La Favière bevonden zich ender anderen honderden. Engelse, Duitse en Italiaanse toeristen. Ongeveer 10.000 hectax-e bos, vex-- scheidene landhuizen en het Grand Hotel in Box-mes wei-den een prooi der vlammen. Meer dan 500 brand weerlieden, militaii*en en andex-en tx-achtien de brand te stuiten. Voox-- al het dorp Box-mes Les Mimosas, 2000 inwoners, werd bedreigd. ROTTERDAM, 31-7. De Rotter damse politie stelt alles in het werk om er achter te komen, waar de 25- jarige assistent-verkoper Jan Hen driks uit de Maasstad op het ogen blik verblijft. Men weet wel bijna zeker dat de jongeman in een auto van. zijn wex-k- gever en met een bedrag van 8300 gulden ervan door is gegaan. H. is n.l. verdwenen, nadat hij de firma aan de Benthuizerstraat, waar hij werkt, per auto had verlaten om voor zijn werkgever bij een bank 8300 gulden te innen. H. voerde die opdracht van zijn baas pex-fect uit, zo is gebleken, maar hij keerde tot op heden niet terug. DEN HAAG, 31-7. De minister van landbouw en visscry en de staatssecretaris van cultuur, recre atie en maatschappelijk werk heb ben in een gezamenlyke brief de aandacht van de gemeentebesturen gevraagd vcor de noodzaak van snelle hulpverlening aan zelfstandi gen, land- en tuinbouwers, die door de slechte weersomstandigheden in moeilijkheden zyn gekomen. Zij wijzen daai-in op de mogelijk heden daartoe van de rijksgroeps regeling zelfstandigen, te weten gel delijke bijstand in de kosten van het levensonderhoud en geldleningen op voor het bedx-ijf passende voor waarden voor het aanschaffen van bedrijfsbenodigdheden of het vol doen van di'ingende schulden. Op de gemeentebestux-en is een be roep gedaan om de door waterover last gedupeerde ondex-nemei-s vlug en zo goed mogelijk le helpen. De minister van landbouw heeft tevens de i'ijksland- en tuinbouwconsulen- ten verzocht aan de uitvoering van de x*egeling - waarvoor gegadigden zich kunnen wenden tot de afde ling sociale zaken van de gemeente van inwoning - medewerking te verlenen. In Engeland voor de t.v. sigarettenreclame taboe LONDEN, 31-7. - Zaterdagavond zijn in Engeland voor het. laatst x-e- clames voor sigarettenmerken ver toond. Zij zijn door de regering ver boden na een felle anti-rookcam- pagne van Britse medische deskun digen. Via de televisie mag nog wel reclame woi'den gemaakt voor pijp tabak en sigai-en. De Bx-ilse sigax-ettenfabrikanten hebben naar schatting ruim zestig miljoen gulden per jaar uitgegeven aan televisiex-eclame. ia Er is zaterdagavond een bomaan slag gepleegd op de Amerikaanse ambassade in Quito, de hoofdstad van Ecuadoi-. De schade is gi-oot. Vóór 50 jaar. RENESSE. Ten overstaan van no taris F. J. H. Jespers werd alhier publiek verkocht een huis, schuur tje en erf voor f 690,-. Voorts 1 ge- met en 294 roeden bouwland voor f 1085,- per gemet. NOORDWELLE. Tussen Noord- welle en Scharendijke is de tram, die uit de richting Burgli kwam, ontspoord. Een tram uit Brouwers haven nam de passagiers over. HAAMSTEDE. Door de heer P. M. van der Velde, gemeente-veld wachter alhier is aan het strand na bij de Verklikker een jles gevonden waarin zich een in het Duits gesteld briefje bevond. Het werd vermoe delijk vanaf een. zinkend schip in zee gegooid door één der bemati- ningsleden. ZONNEMAIRE. De unie-collecte voor de School met de Bijbel welke dit jaar voor de eerste maal plaats vond heeft f 88,- opgebracht. RENESSE. Iiier iverd een verga dering gehouden van het steuncomité voor Belgische vluchtelingen die enige tijd in deze gemeente hebben vertoefd. BRUINISSE. Op de dijk langs het Nieuwland zal bij de lantaarn een houten gebouwtje worden geplaatst ten gerieve van de ambtenaren die belast zijn met de controle van naar België varende schepen. RENESSE. IJier fielden de leden van. het onderwijzersgenootschap Westelijk Schouwen een vergadering onder het motto „Het onderwijs in de aardrijkskunde in de koloniën". ZIERIKZEE. Hier xoordt een ba zar gehouden ten bate van de bouw van een nieuwe christelijke school. De bazar bevat een thcesalon, een elektrische visserij en een grabbel ton. NOORDGOUWE. Alhier kwam een bietentram in botsing met een boerenwagen bespannen met twee paarden. De paarden kwamen tegen de locomotief aan en werden ernstig gewond. De voerman, sprong van dc magen, en werd slechts licht gemond. HAAMSTEDE. Het salaris van de burgemeester, alsmede van de secre taris is verhoogdmet f 100,- en alzo gesteld op een bedrag van f 600,- per jaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2