r® Toenemende agressiviteit in de samenleving Een wonder op wasdag Jeugdgroep uit Hatfield te Zierikzee „China is nog niet sterk" OP REIS? Indonesië beproeft binnenkort A-bom STREEKNIEUWS Aanhoudende regen veroorzaakt nood toestand in waterschap Salland Jongen (16) bekent veertig aanrandingen VAN HET VADERLANDSE ERF De politie had de moordzaak in Valkenburg nog maar net tot klaar heid gebracht, toen vakantievierend Nederland werd opgeschrikt door een nieuwe uitbarsting van moordlust. In Rotterdam, Breda, Eindhoven en Tilburg speelden zich ernstige dra ma's af en weliswaar heeft de po litie met prijzenswaardige slagvaar digheid de moordenaars weten te grijpen, maar hiermee is de algemene onrust niet weggenomen. Het is immers duidelijk, dat het aantal agressieve delicten een sterke toeneming vertoont. Wat hierbij frappeert is, dat de moorden veelal niet gepleegd wor den door doorgewinterde misdadi gers. Ook niet door uit inrichtingen ontsnapte rijksverpleegden, zoals al tijd weer hardnekkig wordtgesug- gereerd. Vaak zijn de moordenaars mensen die nog nimmer voor derge lijke delicten met de politie in aan raking zijn geweest. Deze moordzaken roepen vragen op. Is de structuur uan onze moder ne maatschappij niet zodanig, dat de agressiviteit in de hand wordt ge werkt? Er wordt veel getheoreti seerd en gepsychologiseerd over de menselijke verhoudingen. Dat is al een veeg teken. Wanneer die men selijke verhoudingen goed waren, zou daarover niet zoveel gezegd en ge schreven behoeven te worden. De eerbied voor de naaste, het fundament voor elke gezonde ge meenschap, komt steeds meer in het gedrang. Ook de moderne massa communicatiemiddelen werken hier aan mee. Men weet wel te zeggen waar men tegen is, maar zelden waar men vóór is. Grote groepen van de bevolking stijven zich in een weinig vruchtbare verzetshouding. Het was de Groningse socioloog prof. Bouman, die hieraan kortgele den in zijn nieuwe boek over de cul tuurgeschiedenis van Europa in de twintigste eeuw nog enkele briljante bladzijden wijdde. Aldus wordt een klimaat geschapen, waarin de mis daad, in het bijzonder de agressieve misdaad, gemakkelijk kan gedijen. Meer „klassiek" Minister Vrolijk heeft besloten op het nieuwe derde radionet uitslui tend lichte muziek uit te zenden. De ontvangst hiervan zal niet alleen mogelijk worden gemaakt op de f.m.- band, maar ook op de middengolf, zodat straks alle Nederlandse radio luisteraars de nieuwbakken Hilver- sumse Veronica zullen kunnen be luisteren. Wanneer dit derde net straks de ganse dag lichte klanken zal uitzen den, zou dat wellicht voor de omroe pen een aanleiding kunnen vormen nu eindelijk eens meer service te verlenen aan een wellicht kleine, maar zeker belangrijke groepering van onze bevolking, die noch aan de televisie noch aan de radio veel ple zier beleeft, nl. de liefhebbers van culturele programma's. Indien de liefhebbers van lichte muziek op het derde net ruim aan hun trekken ko men hopen wij dat het aantal goede concerten op het eerste en tweede radionet verveelvoudigd zal wor den en dat ook aan andere culturele evenementen meer aandacht zal ge schonken worden. Aan de radioluis teraars die altijd gehoopt hadden op een radionet in de trant van het befaamde, klassiek georiënteerde Third Program uan de B.B.C. zijn de omroepverenigingen dit toch wel verplicht. Deskundig Hoewel men altijd ietwat cynisch spreekt over het nut van ambtelijke instellingen, is er toch een overheids instituut in ons land, dat zijn kosten dubbel en dwars opbrengt. Wij doe len hier op de Algemene Rekenka mer, die haar bevindingen in 1964. in een lijvig rapport heeft vastge legd, dat onlangs werd gepubliceerd. Uit dit rapport blijkt andermaal dat dit controle-instituut de staat vele duizenden guldens bespaart en bo vendien soms tal van interessante ontdekkingen doet. Zo bleek deze keer bij een tot het ministerie van landbouw behorende dienst een zwarte kas te bestaan! Er was wel iswaar geen sprake van fraude, maar de manipulaties kwamen toch maar niet voor op de officiële begroting. Legio zijn de gevallen van slecht of merkwaardig beheer van over heidsgelden bij schoolbesturen. Zo zijn er scholen die hun geld verkeerd beleggen, zodat men duizenden gul dens aan rente-opbrengst aan de neus voorbij laat gaan. Men vraagt zich dan toch wel af, hoe groot de deskundigheid is van de administra teurs door wie die scholen hun fi nanciën laten behartigen. Veertiendaagse vakantie ZIERIKZEE, 28-7. Woensdagoch tend om half tien arriveerde per bus een 15-tal kinderen uit Hatfield. De groep, onder leiding van mr. Fitz- patrick, zal veertien dagen blijven en wordt ondergebracht bq Schouw- se gezinnen. Die konden woens dagmorgen de kinderen afhalen bü het „Huis van Nassau", waar eerder in de ochtend loco-burgemeester H. Koevoets en de heer H. Asma de groep welkom hadden geheten. Er wacht de Engelse gasten een druk programma. Vandaag (donder dag) kunnen ze de visserij dag mee beleven, terwijl vrijdagochtend een ontvangst ten stadhuize plaatsvindt. Daarna zulen de kinderen per bus een tocht maken over Schouwen- Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG. In de middaguren weer een aflevering van „Huisje, boompje, beestje", een programma ou er wonen in de ruimste zin uan het woord. Verder volgt er nog een reportage van de atletiek-ontmoe- ting Rusland-Verenigde Staten. Na dat Lancelot weer een avontuur be leefd heeft en ook journaal en Brandpunt tot het uerleden behoren volgt er een circus-programma. De televisie maakte namelijk opnamen van het programma van circus Alt- hoff, beroemd om zijn paardendres- suur. De avond op het eerste net wordt besloten met een programma door het Cocktail trio, Roger Marino, The Tree Bells, Les Missiles e.a. Zij verzorgen muziek in vele stemmin gen. Op het tweede net is de eer weer aan Top Cat, de brutale straatkat die nu alweer vele maanden onze beeldbuis frequenteert. Ook de „Schone Heks" is weer present. U kent de geschiedenis misschien wel. „Zij" is een allerliefst vrouwtje maar ze bezittoverkracht. „Hij", Dar- rin, is en gewone liefhebbende echt genoot die dikwijls verbluft staat van de toverkunsten van zijn, even eens liefhebbende, echtgenote. ZONDAG. In de vooravond weer een aflevering van Kentucky Jones, waarna er internationaal agrarisch nieuws wordt gepresenteerd. Na het sportjournaal een optreden van „The Spotlights" die op deze avond voor wat lichtvoetig amusement zorgen. Dit mag ook wel, want het program ma dat daarna volgt is nogal „zware kost". Het is het toneelstuk „Hanni bal", geschreven door de Joegosla vische auteur Vantsja Kljakovitsj. Het spel brengt de verveling van het huwelijk in beeld. Johan Kaart speelt de rol van de man, terwijl Emmy Lopes Dias de rol van echt genote vervult. Voor het laatste jour naal komt nog een gesprek met de auteur Jan de Hartog. De Hartog woont al vele jaren in de Verenigde Staten waar zijn laatstverschenen boek „Het Hospitaal" grote opschud ding verwekte. Op het tweede net een Franse tekenfilm over het leven van enkele straathonden. Daaraan vooraf gaat een Amerikaanse documentaire over Korea. Mao Tse Toeug: PEKING. 28-7. Mao Tse Toerg heeft onomwonden verklaard, d it China „nog steeds niet erg sterk" is. Hij zei dit in de loop van een ge sprek in Peking met Li Tsjoeeng- Jen die vice-president van nationa listisch China is geweest en die ra een veblijf van jaren in de V.S. naar Peking is teruggekeerd. Moa zei dat er nog minstens 20 a 30 jaar van op bouw nodig zijn om van China een echt machtig land te maken. De Chinese communistenleider had ook verklaard dat iedereen, die naar het buitenland was 'gegaan en terug wil de keren, welkom was. kleintjes uit ket bintxei uitj$9 itvlaAa Duiveland. Zaterdag en zondag wordt de groep in. de gelegenheid gesteld om iets meer te zien van Zie rikzee. Er werd voor die dagen geen programma opgesteld, zodat de deel- nemers(sters) op eigen gelegenheid rond kunnen kijken. Bezoek aan Amsterdam Maandagmorgen om zeven uur vertrekken de gasten uit Hatfield vanaf het Havenplein voor een be zoek aan Amsterdam, terwijl voor woensdag een bezoek aan de Efte- ling op het programma staat. Don derdag wordt per R.T.M.-boot een tocht naar Veere gemaakt. Om half negen zullen de kinderen vertrekken vanaf het Luitje. Vrijdag, zaterdag en zondag zijn vrije dagen. De kinderen kunnen dan zelf bepalen waar ze heen willen. Maandag negen augustus wordt in café-restaurant „De Val" een af scheidsavond gehouden. Naast de kinderen worden hier ook de gast gezinnen verwacht. Dinsdag tien au gustus zullen de kinderen de terug reis aanvaarden. Demontage van de REM-zendinstallatie AMSTERDAM, 28-7. De zendin- stallatie op het REM-eiland zal op zeer korte termijn worden gedemon teerd. Dit verklaarde mr. H. J. Sluy- ter, rechtskundig vertegenwoordiger van de eigenaresse van 'het REM- platform en de zen'dinstallatie (de Panamese maatschappij „Exploitatie on de Constucoiones Maritim Exco- mar S.A.), naar aanleiding van een besluit van de offioier van justitie te Amsterdam, mr. J. F. Hartsuiker, om van vervolging der verdachten in de REM-affaire af te zien zodra de zekerheid 'bestaat dat de instal latie hier te lande niet meer kan worden gébruikt. De demonta'ge zal geheel gesohie- den op kosten van de Panamese maatschappij. Mr. Sluyter kon nog niet precies zeggen wanneer de zen'd installatie zal worden weggehaald. „Dat is vooral afhankelijk van de weersomstandigheden", aldus de rechtskundige. Vader overrijdt zijn 4-jarig dochtertje METSLA WIER, 28-7. Te Oostrum jn Friesland is 'het 4-jarig doohtertje van de timmerman-aannemer E. P. Visser uit Oostrum omgekomen on der een auto, bestuurd door haat- eigen vader. Toen 'de 'heer Visser met zijn personenauto een tegemoet komende boerenwagen zou passeren, sprong van de drie 'kinderen die ach ter deze wagen liepen zijn 4-jarig dochtertje Christina achter de wa gen weg vlak voor de auto. De heer Visser bracht het kind direct naar het ziekenhuis te Ddkkum waar 'het meisje een half uur later is over leden. DEN HAAG. Na de gehouden openbare vergadering van de Eerste Kamer is de senaat met reces ge gaan. Eerst op dinsdag 7 september zal de Eerste Kamer opnieuw bijeen komen. AMSTERDAM. De Nederlandse re gering heeft de concrete toezegging gedaan tot deelneming in het kapi taal van de op te richten Aziatische ontwikkelingsbank. Het bedrag van de deelneming kan echter nog niet worden genoemd, omdat eerst het Nederlandse parlement nog moet worden ingelicht. SCHIPHOL. De directie van de Fokkerfabrieken acht het niet uit gesloten dat, wanneer de Britse re- geving de uitvoer van onderdelen voor de voor Indonesië 'bestemde „Friendships" zou verbieden, zij zal overwegen het 'benodigde materiaal in andere landen aan te kopen. UTRECHT. De 66-jarige mevrouw Waayer uit Amsterdam is op de met automatische halve overwegbomen beveiligde overweg in de Dolderse weg in Den Dolder onder de trein Amersfoort-Ubreoht geraakt en op slag 'gedood. HAARLEM. De Haarlemse politie heeft een opsporingsbevel uitgevaar digd voor de 15-jarige scholier Theo- dorus Willem Sluijmer uit Haarlem, die sinds vorige week maandag spoorloos verdwenen is. Hij heeft na een onenigheid met zijn ouders de woning verlaten. DEN HAAG. Twee Nederlandse deskundigen op zuivelgebied, een van het ministerie van landbouw en een van het Produktschap voor Zui vel zullen over enige maanden 'naar Jordanië gaan om te onderzoeken of daar mogelijkheden zijn voor het op zetten van een Nederlan'ds-Jordaans zuivelproject. SCHIPHOL. De minister van bui- tenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, is in 'gezelschap van zijn echt genote met een lijaitoestel van Ali talia van Schiphol naar Rome ver trokken. Het doel van zijn reis is dit keer: enkele weken vakantie houden en rust genieten in het meer zonnige zuiden. ROTTERDAM. De zesjarige Wen- cislaus Leonardus Maria Lommen uit Rotterdam, 'die sinds zaterdag middag spoorloos was, 'blijkt te zijn verdronken. De Rotterdamse politie dregde het lichaampje op uit het water van de Delfshavense Schie. VEENENDAAL. De 13-jarige Her man Pater uit Leersum is op rijks weg 12 tussen Maarsber.gen en Vee- nendaal op slag gedood toen hij per rijwiel de rijksweg overstak. Hij werd gegrepen door een peronen- auto, bestuurd door een inwoner uit Arnhem, die de op de rijibaan fiet sende jongen niet meer kon ontwij ken. BOLSWARD. Turfschipper J. de Vries uit Rien in de Friese gemeente Hennaardera'deel, eigenaar van het enige Friese „skutsje" (binnenvracht schip met zeilen) dat nog in actieve dienst was, zal met zijn werk op houden. De Friese „skutsjes" wor den nu dus alleen nog 'gébruikt voor het wedstrijdzeilen. DEN HAAG. De Kroon heeft be slist, dat in het duingebied bij Vrou wenpolder geen torengebouw mag komen. De Kroon heeft ook goed keuring onthouden aan de bestem ming gelegd op gronden, die grenzen aan 'het duingebied waar het toren gebouw was geprojecteerd. NEEDE. Op een 'kruising van twee landbouwwegen in de buurtschap Noordijk, gemeente Neede, is de heer J .Mink, bedrijfsleider van de tex tielfabriek Jordaan-ter Weme, te Neede, verorfgelu'kt. Hij verleende geen voorrang aan een van rechts komende vrachtauto. HEERHUGOWAARD. In het ka neel Al'kmaar-Kolhorn onder de ge meente Heerhugowaard is de acht jarige B. Bruin bij het spelen ver dronken. Ingezonden mededeling Geen centje WITTE KRUIS poeders meeneemt! DJAKARTA. 28-7. Indonesië zal zijn eerste atoombom waarschijnlijk enige tijd na de in november in Al giers te houden conferentie van Afrikaans-Aziatische landen beproe- Dit heeft brigade-generaal Raden Hartono, die de leiding over de af deling materieel van het Indonesi sche leger heeft, verklaaid in een interview met het blad van de strijd krachten „Angkrat Bersendjata". Vier dagen geleden zei president Soekarno dat Indonesië binnenkort zijn eigen kernbom zal vervaardigen, „indien Allah zulks wil". Hoewel geen bijzonderheden be kend zijn geloven waarnemers dat Indonesië op dit gebied met com munistisch China samenwerkt. Ge neraal Hartono zei verder dat Indo nesië meertrapsraketten beproeft „die Singapore en Koeala Loempier na een druk op een knop kunnen vernietigen". ZIERIKZEE P.V.-groepen naar Brielse meer Samen met de padvindersgroep „De Kaninefaten" te Westerschou- wen is de „Mr. Bakkergroep" vdn het N.P.V. te Zierikzee woensdag morgen vertrokken voor een kam- peervakantie aan het Brielse meer. De groepen staan respektievelijk onder leiding van de hoplieden Van Waveren en de Leeuw. De reis werd gemaakt met enkele particuliere auto's. Een aparte vrachtauto was ingeschakeld voor 'het vervoer van de fietsen. Een uitgebreid program ma is voorbereid. Met veel élan ging de P.V.-jeugd het kamp tegemoet. Een beetje beter weer, daar zouden ook deze jongelui uiteraad zeer mee zijn gebaat. Gekampeerd wordt op een parti'kulier terrein. Het kamp duurt tot en met 4 augustus a.s. Maquettewagen „Bartimeüs" komt Wij vernemen dat tijdens het mos- selfeest heden (donderdag) de komst is te verwachten van de maquette wagen van het blindeninstituut „Bartimeüs". De maquette is ver vaardigd door enkele inwoners van Den Bommel (Goeree Ovefla'kkee) en heeft ten doel de aandacht te ves tigen op verbetering en uitbreiding van het bekende 'blindeninstituut, waarvoor een 'belangrijke som be schikbaar moet (komen. Tijdens de rondrit worden aan het publiek le peltjes, ballpoints e.d. ten verkoop aangeboden, de opbrengst waarvan uiteraard het 'beoogde doel ten goe de komt. Organisator van de trip is de heer P. Both te Den Bommel. De wagen was zaterdag jl. te zien te Bruinisse. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Biervliet (toez.): G. H. F. Kelling, Dreischor-Noordgouwe; te Nieuw-Loosdrecht (toez.) J. J. Poldervaart te Scheveningen; te Waarde (Zld.) G. J. E. Tichelaar, kand. te Utrecht; te Bovenkarspel- Grootebroek A. J. Uitenweerde, kand. te Amsterdam. Aangenomen naar Den Haag (vak. M. N. W. Smit) H. Snoep te Middel burg; naar Bergum (Fr.) (toez.) J. H. Pol te Longerhou-Schettens, die be dankte voor Brummen (vak. C. I. Dijkhuis) (toez.) en voor Scherpen- zeel (toez.). Benoemd tot vikaris te Wasse naar R. Steenstra, kand. aldaar die deze benoeming ook aannam. Geref. Kerken Aangenomen naar Surhuisterveen (2e pred. pl.) H. Wij mans te St. Ja- cobiparochie; naar Gent (België) M. J. Vos te Asperen. Ingezonden mededeling De wonderen zijn de wereld nog niet uit. Vraag het maar eens aan ■mevrouw M.Hendrix, Hoogakker- Iaan 26, Apeldoorn. Zij dacht stel lig dat haar was niet witter kon. Toch liet een Sunil team het zien: haar was wérd witter, enkel en alleen omdat er met Sunil gewassen werd. Een wonder", zei mevrouw Hen- drix, "zelfs mijn was is witter!" En uw was? Probeer zelf Sunil U zult 't zien. Sunil met ultra-was- werking geeft het hóógste wit TOPWIJZIGING IN ENGELAND Edward Heath nieuwe leider van Conservatieve partij LONDEN, 28-7. De 49-jarige Ed ward Heath is gekozen tot leider van de Britse conservatieve party, als opvolger va!n Sir Alec Douglas- Hcme Zijn naaste rivaal, Reginald Maudiing, maakte bekend dat hü zijn nederlaag erkent en dat hq zqn kandidatuur intrekt. Edward Heath, de pro-Europese en strijdlustige nieuwe leider van En- gelands conservatieve partij, maakt een goede kans om premier Wilson op eigen terrein te verslaan. Het feit dat de than9 49-jarige Heath uit een middenstandsmillieu komt, betekent een breuk met de conservatieve tra ditie. Tot nu toe kwamen de leiders van de conservatieve partij altijd voorts uit de aristocratie. Bij Heath, die vrijgezel is, komt de politiek op de eerste plaats. Door zijn progressieve visie en zijn en thousiasme voor één groot verenigd Europa is Heath de man, die zijn partij zou kunnen overhalen om een nieuwe poging te doen voor toetre ding van Engeland tot de E.E.G. Als je in de politiek gaat, zo heeft hij eens gezegd, moet je of van me ning zijn dat je voortdurend het grootste aantal mensen tevreden stellen of - zoals ik doe - geloven dat je de politiek hebt gekozen om een hoop „onzinnige dingen" kwijt te raken. Eén van deze onzinnige dingen is volgens Heath het feit dat Engeland buiten Europa staat. Zijn vastberadenheid bij de mislukte on derhandelingen in Brussel over En- gelands toetreding tot de E.E.G. gaf een buitenlandse journalist de op merking in de pen, dat men in Heath ai een „kant en klare" premier voor Europa had. Landbouwschap houdt zich bezig met wateroverlast DEN HAAG, 28-7. Het dagelqks bestuur van het landbouwschap heeft aandacht besteed aan de ern stige moeilijkheden waarin vele TEL AVIV. Enkele duizenden men sen hebben in Tel Aviv betoogd te gen de benoeming van „de Wehr- machtcommandant Rolf Pauls" tot ambassadeur van west-Duitsland in Israël. Drukte in de Mont Blanc-tunnel CHAMONIX, 28-7. In de eerste week van het bestaap van de tunnel door de Mont Blanc zijn bijna 26.000 auto's hierdoor gereden. Het groot ste aantal passeerde op zondag, 25 juli, namelijk bijna 4.600 auto's. De Mont Blanc-tunnel is, zoals bekend, thans nog tussen 22.00 en 6.00 uur gesloten. Men verwacht dat de tun nel per één augustus a.s. de volle 24 uur voor het verkeer zal zijn open gesteld. land- en tuinbouwbedrijven door wateroverlast zijn komen te verke ren Hierbij is in de eerste plaats ge dacht aan die veehouders, die voor een belangrijk deel van hun bedrijf zijn aangewezen op het gebruik van uiterwaarden, die als gevolg van de voortdurende abnormale waterstand van de grote rivieren sinds het vroe ge voorjaar permanent onder water staan ofwel sindsdien verscheidene malen overstroomd zijn. Bovendien zijn zij als gevolg van de overmatige regenval in de afgelopen weken ook vele andere land- en tuinbouwers in verscheidene delen van het land in grote moeilijkheden geraakt. Het dagelijks bestuur heeft beslo ten de ernst van de situatie onder de aandacht van de minister van landbouw en visserij te brengen en hem te verzoeken als eerste maat regel een inventarisatie te doen plaatshebben van de omvang van de schade. Nader inzicht hierin is noodzake lijk om te bepalen welke maatrege len genomen kunnen worden ten be hoeve van de ernstig gedupeerde be drijven. RAALTE, 28-7. Van de 50.000 hec tare boerenland in het gebied van het waterschap Salland staat mo menteel zeker 12.000 hectare volko men blank. Ongeveer een gelqk aan tal hectaren is zo dras dat men er geen vee meer in kan weiden. De voorjaashooioogst was gering en van slechte kwaliteit. Het zomer- hooi drijft rottend rond op de vele binnenzeeën die hier zijn ontstaan. De uiterwaardboeren langs de IJs- sel hebben nog helemaal niet kun nen hooien of veeweiden. Onder Raalte namen de boeren tot tweemaal toe het recht in eigen hand. In hun wanhoop groeven zij een gleuf door de weg en de dijk van het Overijssels Kanaal, om snel ler het water van de Elskamperwa- terleiding te kunnen afvoeren. De gemeente, die de weg en de dijk in beheer heeft, dichtte de gleuf, die inmiddels door het kolkende water kregen. een breedte van twee meter had ge- Vele boeren hebben al vee ver kocht. anderen vrezen hun financi ële ondergang als zij voor al hun vee hooi en krachtvoer moeten kopen. Nooddijken, die zij op verschillende plaatsen om hun weilanden en hun akkers hebben gelegd, zijn al lang van geen nut meer gebleken. Het waterschap Salland is al ja ren bezig met een serie verbete- ringswerken, waarvan de kosten op rond 50 miljoen gulden zijn begroot. ROTTERDAM, 28-7. Een zestienja rige Rotterdammer heeft bü de po litie bekend in de afgelopen jaren in het zuidelijk stadsdeel ongeveer veertig maal meisjes en vrouwen te hebben aangerand of pogingen daar toe te hebben gedaan. De bekente nissen deed dc jongeman, een fa brieksarbeider, tqdens langdurige verhoren, die de politic hem afnam na zün arrestatie. Men kwam op het spoor van de jongen door een telefoontje van een 18-jarig meisje uit Tuindorp, dat vertelde dat zij in haar slaapkamer was lastig gevallen door een buur jongen. Deze was 's morgens vroeg nog gekleed in pyama door de open staande achterdeur of via het dak raam naar binnengekomen. Toen bleek dat het meisje bepaald niet van zijn niet mis te verstane opptre den gediend was, verdween de jon geman snel. Kort. daarop kwam een melding binnen, dat in Lombardije een meis je door een jongeman was lastig ge vallen. Na' een korte speurtocht ar resteerde de politie van het bureau Boezemsingel op de van Briener- oordbrug de gezochte jongen. Deze droeg over zijn pyama een pantalon, die hij van een waslijn had gehaald en een jasje gestolen uit een bouw keet, Hij liep op klompen, die hij langs de weg had gevonden. Voor 35 jaar.... ZIERIKZEE. In noord-Zeeland en omstreken is het slecht weer. Te Voorne en Putten heeft een cycloon gewoed, die veel schade aanrichtte. ZIERIKZEE. Het gemeentemuse um ontving o.m.: een rijmprent, een zilveren geldstukje uit 1786 (een pietje"X een kwitantie van 21 ok tober 1807 voor het te koop stellen van huizen aan de Varremarkt en een draagpenning uit 1809 met het opschrift Vloeyplank A no. 4". BRUINISSE. Na een diensttijd van negen jaar in de gemeente vertrok de Groene Kruis-zuster De Korte- van der Groep. NIEUWERKERK. Voor de A.R.- centrale Schouwen-Duiveland sprak de oud-minister van oorlog J. J. C. van Dijk. ZIERIKZEE. V.V.V. wist beslag te leggen op een fraaie litho van Jelle Troelstra, voorstellend de Korte Nobelstraat. NIEUWERKERK. Alhier wordt hard gewerkt aan het grote Oranje feest, dat op 2 september zal wor den gehouden. Zestien praalwagens zullen in de optocht meerijden. HAAMSTEDE. Door de kerkvoog dij der Ned. Herv. gemeente zijn plannen opgesteld tot restauratie van het historische kerkgebouw. ZIERIKZEE. Het ualt te verwach ten dat in de Schouwburgloge aan de Balie, Schouwen-Duiveland zal kunnen kennismaken met de ope rette „Die Czardasfürstin". ZIERIKZEE. In de tuin uan dc so ciëteit „Ons Genoegen" speelde het harmoniegczelschap „Apollo" te'Wts- sen kerke, onder leiding van de heer C. Flipse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6