CKefarine„4 ZBHSSM Duur „uitstapje" uit de E.E.6. BOUW 700 HUIZEN TUSSEN MIEREWEG EN BOEREWEG Engelse havens en wegen liggen ver achter De automobilist en zijn voeding TWEE Schouwse Westhoek Itreeg grote toeristendrukte te verwerken Zierikzee krijgt plan-West ZIERIKZEE, 19-7. - Een toekomstige uitbreiding van Zierikzee mag ver wacht worden in westelijke richting. De naam van het hierop betrekking hebbende plan is dan ook logisch. Het is plan-West geworden, de begren zingen waarman men gemakshalve aangeven kan met respektievelijk Boere- weg en Miereweg. Het plan-West beslaat een oppervlakte van 25 hectare, waarop in de toekomst totaal 700 huizen zullen kunnen worden gebouwd. Het plan (vorige week werd het ten stadhuize ter visie gelegd) werd ont worpen door het stedebouwkundig adviesbureau Kuiper, De Ranitz, Van der Ree en Van Tol te Rotterdam. By de opstelling van het plan heeft men rekening gehouden met een optimale bevolkingsgroei tot 10.000 inwoners in 1980. Plan-West zal een belangrijke mo gelijkheid bieden de „bouwstroom" (ratiobouw) op te vangen. Bij het plan - als grondslag waarvan werd gekozen Streekplan Schouwen-Dui- veland - is een uitgebreide toelich ting geveegd, waarin wordt gedic teerd, dat het Zierikzee van morgen zich zal moeten ontwikkelen tot een levenskrachtige en veelzijdige streekkern. Een opsomming wordt gegeven van het reeds op het punt van de industrialisatie bereikte en tegen de achtergrond van de nog belangrijk te verbeteren verbindingen (aanslui ting op Damweg) wordt een uitbrei ding der werkgelegenheid verwacht als gevolg van hier te vestigen toe leveringsbedrijven, waardoor af vloeiing van arbeidskrachten zal kunnen worden voorkomen. In de ramingen wat betreft het bevolkingsaantal voor de tcekomst, werdt gewezen op de onzekere fak- toren, die hierbij in het geding blij ven. Een bevolkingsvermeerdering evenwel is noodzakelijk, gelet op de belangrijke verzorgende funktie, die Zierikzee vcor de streek vervult. Het plan-West beoogt samen met een industrieplan het ruimtelijk ka der te scheppen, waarbinnen een harmonische ontwikkeling zich zal kunnen ontplooien. Het plan biedt de mogelijkheid gronden voor de bouw te verkrijgen, zodat een onge stoorde woningproduktie is gegaran deerd. Aantal huizen Het aantal woningen te Zierikzee bedraagt thans 2200, waarvan er 750 in slechte tot zeer slechte staat zijn. Totaal zullen - naar de opstellers van het. plan verwachten - 950 wo ningen dienen te verdwijnen. Op de dan opengevallen terreinen zullen ca 650 woningen worden herbouwd. De huidige woningvoorraad zal dus op de duur afnemen met 300 woningen. UTRECHT, 19-7. Pref. dr. C. den Hartog, bijzonder hoogleraar in de leer van de voeding en de voedsel bereiding, vindt, dat het aandeel van de voeding in verkeersongeval len, de daling van het bewustzijn als gevolg van het gebruik van on voldoende voedsel of slaperigheid na overmatige maaltijden nog onvol doende zijn bestudeerd. Hij meent dat vetzucht, gecombi neerd met een zittende houding, de bloedsomloop ongunstig beinvloed, doordat het hart; dat op hetmid- denrif ligt, meer overdwars komt te liggen. In „Gezondheidszorg", het maand blad van het Groene Kruis, schrijft prof. Den Hartog over de automobi list en zijn voeding. Hij wijst er on der meer op, dat herhaaldelijk mel dingen komen van verkeersongeval len rond het middaguur en van de onverklaarbare dood van beroeps chauffeurs die grote hoeveelheden voedsel en drank hebben gebruikt. Rust nemen Prof Den Hartog citeert uit een boekje van de Deutse Gesellschaft für Ernahrung, waar de automobilist onder meer wordt geadviseerd een goede maaltijd in rust te gebruiken. Tijdens de rustpauzen (om de twee uur tien minuten) is het wenselijk kleine hoeveelheden koolhydraten te gebruiken in de vorm van chocolade, fruit en wellicht een koek, die ertoe bijdragen een opkomende vermoeid heid sneller te overwinnen. Een gunstige invloed hebben ook eiwitrijke, vetarme voedingsmidde len, zoals een ei, magere worst en een broodje met vlees. Op deze wijze voorkomt men een omvangrijke mid dagmaaltijd te gebruiken, want prof. Den Hartog vindt dat er 's middags in het algemeen te veel wordt gege ten. Ingezonden mededeling Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijn en griep! Vier middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderen! De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren groter geworden. Er is vastgesteld waar en hoe pijn ontstaat en men heeft geleerd pijn te meten. Men heeft kans gezien de werking van een der oudste pijnbe- strijders door toevoeging van daar na ontdekte middelen belangrijk te versterken. Eén der bestanddelen is liet betrouwbare maagmiddel Che- farox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ide aal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. In de uitbreidingsplannen Malta I, Malta II en Kaaskenswater is bouw ruimte vcor 350 woningen. Na sa nering en realisering van alle uit breidingsplannen zal de woningvoor raad ca 2250 bedragen, waarin 7500 Inwoners gehuisvest worden. B(j de maximale verwachting van ca. 10.000 inwoners zullen elders in de gemeente bouwterreinen moeten werden ontsloten vcor ca 2500 in woners. Bij een gemiddelde bevol kingsdichtheid van 100 inwoners be tekent dit een bouwplan van 2500 ha, waarin dus het plan-West voorziet. M.b.t. het te realiseren plan-West wordt gewezen cp een goede directe verbindingsmogelijkheid via West straat en Poststraat met de stads kern. Stimulars vcor winkelstand De nieuwe wijk kan veer zijn wijkveerziening in de binnenstad te recht, hetgeen een extra stimulans zal geven aan de winkelstand. Be halve ruimte voor enkele recreatieve verzorgingen is eventueel plaats vcor enkele openbare gebouwen. Gelet cp de mogelijkheid van een nog sterke re greei van het bevclkinsaantal is het oostelijk van de uitbreiding ge legen agrarische gebied in het plan opgenomen. In het plan is bebouwing te realiseren met hoofdzakelijk een gezinswoningen. voor bijzondere be bouwing, vcor greenstroken, plant soenen en-of sportterrein, een weg en grond voor agrarische doeleinden. BLIK DOOR IIET WERELD Sinds de Fransen vertoornd weg liepen van de Brusselse conferentie tafel is in de E.E.G. hoegenaamd niets veranderd. Wellicht is achter de schermen wat gesproken - door Spaak en Luns toen ze in Parijs wa ren - maar voorlopig geldt nog de door president De Gaulle gelaste boycot, die voorlopig verdere ont wikkeling onmogelijk maakt. Als dat zo zou blijven, doemt uiteindelijk het einde van de Europese Gemeenschap aan de horizon op, een vooruitzicht dat vooral Franse industriëlen en landbouwers met schrik hebben ge signaleerd: Parijs kan niet uit de Euromarkt zonder ernstige econo mische schade te lijden. Maar dat zelfde geldt ook voor de anderen, zij het wellicht in doorsnee in iets min dere mate. De resultaten van de E.E.G. sprin gen niet zo direct in het oog, maar ze zijn er niet te minder om. Sinds het begin is de handel der zes leden onderling met 166 procent gestegen. 190 miljoen Dat is niet vanzelf gegaan, maar te danken aan het feit dat de douane rechten na 1958 geleidelijk met ze ventig procent zijn verminderd en vele beperkende bepalingen (contin- genteringen) totaal zijn afgeschaft. Dat hield in dat fabrieken in alle zes landen konden gaan werken op een potentiële markt van 190 miljoen mensen, wat voor Nederlandse be drijven dus betekent een zestien keer zo grote thuismarkt. Voor Frankrijk is deze vermenig vuldiging niet zo groot, maar in we zen veel belangrijker. Bijvoorbeeld de autoindustrie kon slechts concur rerend werken als de series groot waren, want hoe meer exemplaren er worden gemaakt hoe lager de kostprijs per stuk. Wanneer nu de thuismarkt zou te rugvallen van 190 miljoen op een kleine vijftig miljoen, dan houdt dat in dat de series kleiner moeten wor den en de produktie navenant duur der, wat dan bovendien nog het con currerend exporteren naar landen buiten de E.E.G. moeilijker maakt. 2Ï4 miljard Een ander Frans voorbeeld: de agrarische export steeg van 1960 tot 1964 met 250°/o. Op de wereldmarkt was die stijging nog geen veertig procent. De voorlopig ingezouten financiering van de landbouwafde- ling betekend dus vooral voor de Franse boeren dat de hoop op betere inkomsten vervliegt. Tenzij de schat kist de strop overneemt, wat de re gering dan ongeveer twee en een half miljard gulden zou kosten. Niet be paald een aantrekkelijk vooruitzicht voor ministers van financiën. De overige vijf hebben er natuur lijk op de zelfde wijze belang bij het zestal compleet te houden, zij het dat deze door samen te blijven toch altijd een nog aanzienlijker markt overhouden dan de generaal wan neer die het zo ver mocht laten ko- Nog geen tegenkandidaat van De Gaulle PARIJS, 19-7. De nationale raad van de Franse socialistische partij heeft maandag met een meerderheid van 2.028 tegen 881 mandaten het plan van Marseille's burgemeester. Gaston Defferre, verworpen, dat een verbond van de oppositiepartijen - met uitzondering van de communis ten - tegen president De Gaulle's re gime beoogde. Hierdoor blijft het meest urgente probleem der oppositie bestaan: de aanwijzing van een kandidaat, die zich bij de presidentsverkiezing van 5 december kan meten met De Gaulle of de man die hij als zijn opvolger zou wensen. Vonnissen in Warschau WARCHAU, 19-7. De Poolse his toricus Karol Modzelewski is in Warchau wegens het schaden van het landsbelang tot drie en een half jaar gevangenisstraf veroordeeld. Hij wordt ervan beschuldigd samen met de tot drie jaar veroordeelde Jacek Kuron geschriften te hebben ver spreid, die onjuiste gegevens bevat ten over de politieke en economische toestand in het land. Modzelewski werkte aan de histo rische faculteit van de universiteit van Warchau en was lid van dc communistische partij. Jn december vorig jaar is hij gearresteerd. men dat hij uit de gemeenschap stapt Het valt moeilijk te voorspellen wat voor economische offers De Gaulle desnoods brengt om een hem onwelgevallige politieke ontwikke ling tegen te gaan. Maar zuiver re delijk gedacht zou het nu zo'n beetje de tijd worden voor het smeden van een compromis om de E.E.G. verder te laten draaien. Maandag zijn in totaal elf Oost duitsers naar West-Berlijn en West- Duitsland gevlucht. Zij kwamen be houden aan. Eén vluchteling werd door Oostduitse grenswachten neer geschoten voordat hij de Ameri kaanse sector van Berlijn bereikte. Hij werd op een legerwagen wegge voerd. Men weet niet of hij dood of alleen gewond is. Op de Amerikaanse ambassade in Parijs is maandagochtend een Frans protest overhandigd tegen het vliegen van een Amerikaans verken ningsvliegtuig boven de verboden zone bij de Franse kerninstallaties in Pierrelatte. Dit vliegtuig, aldus het Franse ministerie van ocrlog, nam vrijdag j.l. 175 foto's van deze installaties. Nabij Vienne, in het Franse de partement Isere is aan de Rhone een voormalige Romeinse rivierhaven ontdekt. Men heeft twee droogdok ken aangetroffen, magazijnen en ka demuren. LONDEN, 1S-7. Een rai.tal Brit se parlementsleden uit de regering en oppositiepartijen is van mening dat het Lcndense havenstelsel on gunstig afsteekt bij dat van Dussel- dirp en Rotterdam. Z(j hebben een reis gemaakt naar deze beide ha vensteden ec naar Londen en Bir mingham ender auspiciën van de Reads Campaign Council. Het doel van de reis was een be zoek in te stellen naar de vertraging bij het verveer over de weg van Bir mingham naar Londen en tevens om na (te gaan hoe door Rotterdam en Dusseldcrf dergelijke problemen werden aangepakt. Een Labourlid zei op de gehouden persconferentie dat in Rotterdam met in totaal 16.000 arbeidskrachten, in de haven 146 miljcen ton goede ren per jaar verwerkt en dat 25.000 man in Lenden slechts tct 64 miljoen ten kwamen. Een ander Labourlid verklaarde dat Groot-Brittanië wel eens op belangrijke exportmarkten te duur zou kunnen worden, wanneer vertragingen en opstoppingen niet aangepakt zouden worden. Naar zijn LEEUWARDEN. Ongeveer 375 rijk gepavoiseerde schepen en scheepjes uit geheel Nederland zijn in Leeuwarden van start gegaan vcoi de zevende elfstedentocht te water. DEN HAAG. De heer Eugene R. 'black, de speciale adviseur van pre sident JcC/in:cn voor ontwikkelings plannen dn zuid-oost-Azië, zal met Nederlandse regeringsautoriteiten sprdlcen over de ontwikkeling van dat gebied. mening zcu het Britse wegen pro gramma in sneller tempo moeten werden uitgevoerd. ZONNEMAIRE, 20-7. Alhier vend de jaarlijkse afscheidsavond van leerlingen van de c.l.-school plaats. Nadat het hcofd der school, de heer K. Mandemaker, alle aanwezigen, waarender vele ouders, welkom had geheten, voerden de leerlingen die de school gaan verlaten een toneel stuk op. Het heette „Schuylevinck" en getuige het applaus dat na de voorstelling opklonk viel het zeer in de smaak. De kinderen hadden hun rol dan ook bijzonder goed ingestudeerd. Na het toneelstuk reikte de heer Man demaker aan de scheidende leerlin gen het getuigschrift uit. Hij hoopte dat hetgeen dë jongens en meisjes op de school hadden geleerd een grondslag vcor hun verdere leven zou zijn. Als dank aan het onderwij zend personeel, de heer Mandemaker en de heer G. Schoon, boden de leer lingen de heer Mandemaker een ge schenk aan. Het bestond uit 6 kop jes en 6 borden alsmede enkele zak- UW ZOONTJE VERMAAKT ZICH KOSTELIJK Uw buren zullen hel echte; minder leuk vinden, wani hij heeft de krant te pakken die U hen beloofd hebt. Neem daarom een abonnement op de 2IERIKZEESCHE NIEUWS BODF Bondskanselier Erhard heeft de Duitsers maandag in een televisie toespraak opgeroepen in het staat kundige en particuliere leven jaar lijks de twintigste juli 1944 te her denken, de dag, waarop een mis lukte aanslag op Hitier werd ge pleegd. KERKNIEUWS Oud-Geref. Kerk BRUINISSE. Zaterdag 24 juli a.s., 7 uur ds. H. Wiltink, Doetinchem. SPORT DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" ZIERIKZEE, 20-7. Heden (dms'dai?) 20 juli 'in'korven voor Dax (13-18. 30). IN MEMORIAM <ls. M. VAN DER KLIS Tijdens een vakantieverblijf in Zwitserland overleed maandag j.l. plotseling da bekende predikant der Chr. Gereformeerde Gemeente ds. M. van der Klis. die van 1948 tot 1964 de Zierikzeese gemeente dezer kerkgroepering diende, tel hij de stedelijke gemeente verwisselde met die van Papendrecht. Ds. Van der Klis werd cp 13 april te Gouda geboren en liet zich in 1S31, cp engt-veer drieëntwintigjari ge leeltijd inschrijven als student aan de theologische hogeschool van de Christelijke Gereformeerde Ker ken in Nederland, waar hij in juli 1S3S zijn kandidaatsexamen aflegde. Op 8 november van dat jaar werd de heer Van der Klis bevestigd als predikant van de Chr. Gerei. Kerk van Maarssen. Op 2 mei verwisselde ds. Van der Klis deze Kerk met die van Ouderkerk aan de Amstel, van waar hij cp 13 juni 1548 naar die van Zierikzee vertrok. Op 26 febru ari 1S84 vertrok ds. Van der Klis naar Papendrecht, waar hij toen werd bevestigd door ds. C. v. d. Zwaai uit 's-Gravenmoer. Tijdens zijn langdurige ambtsbe diening te Zierikzee was ds. Van dei- Klis o.m. in de classis Middelburg kerkvisitator, examinator dogma tiek en ethiek en deputaat vooi de geestelijke verzorging van militairen Voorts vervulde ds. Van der Klis veer de gen. synode van de Chr. Ger. Kerken in Nederland tal van andere kerkelijke functies. Zierikzee heeft ds. Van der Klis leren kennen als een predikant, die gemakkelijk omgang verkreeg mei mensen van allerlei richting en stand. Hij heeft zich voor school en kerk zeer beijverd en was neg aan wezig bij do eerste steenlegging van de thans vrijwel voltooide nieuwe kerk der Chr. Geref. Gemeente te Zierikzee. Velen zullen met ontroe ring van zijn plotseling verscheiden hebben kennis genomen. Wij vernemen neg dal - na eer rouwdienst - het stoffelijk overschot van ds Van der Klis zaterdag a.s. te Papendrecht ter aarde zal werden besteld. LAND- EN TUINBOUW Natste mei-irwand in laatste twintig jaar Voor de laatste maal u>as de heer W. Hack,, directeur van de lagere technische school aanwezig bij de diploma-uitreiking, die traditiege trouw met enige plechtigheid weer- plaats vond in het schoolgebouw aan het Jannewekken. De heer Hack zal 7i.l. per 1 oktober a.s. zijn functie neerleggen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. (Foto: Zieriiikzeesdhe Nieuwsbode) Leerlingen o.l.-school Zonnemaiie namen afscheid Nooit eerder zoveel lenteregens, ze lazen wij. Nu, dat hadden wij zelf al wel gemerkt. Ook aan het gras. Dit was zeer vochtrijk, 85% water was heel gewoon. D.w.z. maar 15% drege stof. Kuilgras vergde extra zorg. Een andere zorg ligt bij de be mesting. Van voorlichtingszijde wordt het volgende gezegd: waar de voorjaars bemesting reeds vroeg heeft plaats gehad en men met kali wat voor zichtig is geweest, verdienen ge maaide percelen (naast stikstof) ook wat extra kali. Immers met het hooi en kuilgras - en door de vele re gens - is veel kali aan de grond ont trekken. Daarbij moeten we ook denken aan de komende winter. Heeft de zode te veel kali verloren, dan is de kans op uitwinteren groot. Een nadeel, dat pas ernstig in hel vol gend voorjaar voelbaar wordt, maar dat door een flinke gift - tenminste 200 kg Kalizcut 40% per hectare - nu nog gced kan worden voorkomen. doeken. De voorzitter van de ouder commissie, de heer W. Flohil, bracht het onderwijzend personeel dank voer het vele werk dat het afgelopen jaar werd verricht. „Het valt niet mee", aldus spreker, „om de kinde ren rijp ite maken voor de maat schappij. U legt toch a.h.w. de grond slag voor hun verdere leven". De heer Flohil hoopte dat de leerlingen het op de school geleerde in praktijk zouden brengen en hij riep de schei dende leerlingen op om verder te studeren. De voorzitter bracht ook dank aan ds. Feunekes, die mede werking verleende bij het schminken van de toneelspelers en die in deze avond een groet aandeel heeft gehad. De verloting bracht f 72,30 op en de heer Flohil bracht daarvoor alle aan wezigen dank. De volgende leerlingen ontvingen het getuigschrift: Lucie Hillebrand, Nelleke Flikweert, Jaap Flohil, Nico van Nieuwenhuijzen, Herman Deïst en Adrie van Ast. SPORT DUIVENSPORT Fondclub Schouwen-Duiveland Wedvlucht vanuit Chateauroux, op 25 juni, deelname 170 duiven, gelost cm 5.30 uur, aankomst 1ste duif 12.04 uur. F. Maijs, Zierikze: 1, 6, 20 en 32; F. M. Dalebout, Nieuwerkerk: 2, 3, 8, S, 10, 33, 34, 50 en 54; A. de Koning, Bruinisse: 4, 11, 15 en 51; Ph. Ste- ketee, Bruinisse: 5 en 14; J. Verwijs, Zierikzee: 7, 23, 44, 47, 52 en 57; Felius-Westenbrugge, Zierikzee; 12, 37 en 40; C. Bal, Sirjansland: 13, 17 en 46; J. Bal, Bruinisse: 16 en 22; W. Blom, Schuddebeurs: 18 en 38; A. Timmerman, Zierikzee: 19, 24 en 53; J. P. Verwest, Zierikzee: 21, 35 en 39; A. Hagesteijn, Zierikzee: 26; P. Flikweert, Zierikzee: 25, 30 en 45; J. Dekker, Zierikzee: 27; F. D. Hillebrandt, Renesse: 28, 29, 42 en 56; C. Berrevoets, Zierikzee: 31 en 56; Gebr. Stoutjesdijk, Zierikzee: 36; H. Slagboom: 41, 43, 48 en 49. heeft U op de krant zitten wachfen en juist nu U in uw bed ligt hoort U dat de buren de krant in de bus stoppen) U KUNT DIT VOORKOMEN door zelf een abonnement op ons blad te nemen. Scheep vaart berichten Abida, 16-7 van Kiel naar Umea. Alchiba, 19-7 t.a. rede Djeddah. Volgende week top? WESTERSCHOUWEN, 19-7. Nog ncoit hebben Haamstede en Burgh het zo druk gehad als cp maandag morgen, teen een enorm aantal gas ten de derpen introk cm bcodschap- pen te gaan deen. Een ware vloed golf van auto's en mensen nam be zit van straten, parkeerterreinen en winkels. Hele rijen auto's stonden maar raak geparkeerd om toch zo kort mogelijk bij een winkel rte komen. •Zelfs tussen Haamstede en Burgh op de Burghse weg ontstond een file wachtende auto's. Door het prachti- gezomerweer was iedereen vroeg in de weer cm na de inkopen te hebben gedaan zo snel mogelijk naar hel strand te kunnen. Een groot bakkersbedrijf in Haam stede werkte cp volle toeren om zo veel mogelijk brood 4e bakken waar bij een toevoer uit Bergen op Zoom de voorraad kwam aanvullen. Dc eigenaar van de bakkerij, de heer J. Geleijnse noemde deze manier van inkopen „hopeloos". Hij zei dat een dergelijke toeloop niet meer te ver werken is. Niet alleen in de bakke rijen maar ook in de groente cn vleeswinkels. „Een dergelijke grote verkoop heeft tot: gevolg dat geen enkele zaak zich daar op kan instel len" aldus de heer Geleijnse, die hoopte cp een toekomstige vakantie- spreiding van februari - december. Een groot contrast met deze win- kelkelbestorming bood de maandag middag teen er af en toe eens een auto het dorp passeerde. Op het strand was het toen weer enorm druk. Tegen de avond begonnen de straiten zich weer te vullen met huis- waartskerenden. Gelijk bekend be ginnen de Duitse vakanties pas a.s. zaterdag, zodat theoretisch de vol- gènde week de top van het jaar meet worden, doch voorspellen is altijd moeilijk en het is al meer ge beurd dat er in augustus de meeste gasten per dag het strand bezochten. .en natuurlijk drukke stranden. Een dame in het Zierikzeese ge meentemuseum heeft - op zoek naar voorwerpen uit lang vervlogen tij den - het hoofd diep gebogen in de richting van een nis, waarin zij iets zag liggen, dat zich wel liet deter mineren, maar harerzijds toch een wat intensere beschouwing waard bleek. In gepeins stond zij boven het voorwerp tot lacherige schrik van een eveneens in het museum rondwandelend heer, die snel op de dame toe ijlde en met een excuseer het voorwerp zich toe eigende. Hij mocht dal doen, want het was zijn eigen pijp (anno 1965), die hij daar wat lichtzinnig feitelijk eventjes had neergelegd. We vinden dit een schoolvoorbeeld van contemporaine humor in een historische sfeer. De dame overgens heeft raar opgekeken. Dat wel. Dat is dan het eerste opge tekende mopje in de bouwvakvakan tie. Een tweede is van geheel andere aard en werd gedïkteerd door de te levisie, hel wonderkastje dat velen vlijtig bestoren. De betreffende kij kers hebben het monstertje flink on der controle overgens, maar daar gaat het nu niet om. Feit is dat op eeti ander t.v.-toestel - men loopt daar zo wel eens tegen aan - de men sen er anders uitzien. Het is onjuist te zeggen „helemaal anders", maar toch wel anders. De nieuwslezers bleken dikker en allerlei executan ten hadden wat gavere hoofden, als men het zo noemen, toil. In zo'n absurde situatie zijn er na tuurlijk maar twee mogelijkheden. De nieuwslezers zijn inderdaad, wat dikker en de executanten hebben wat gavere hoofden of niet. Het zou een strijdvraag van de eerste orde kunnen worden, maar een technische benadering van het mysterie heeft intussen geleerd, dat op het onderha- vige t.v.-toestel dc mensen een beet je worden uitgerekt, zodat er een soort lachspiegcl-effekl ontstaat. De grappigheid, is zo subtiel dat de kijkers daar niet vanaf willen stap pen. Trouwens men mag ook tiet gcwenningselcment in dit verband niet. gering achten. Laten dc nieuws lezers cr maar ccn beetje uilgcrektcr uitzien cn dc executanten iets min der gaaf. So what. Dat was dan het tweede mopje, dat ons gewerd, in de ze lijd, waarin miljoenen vakantie houden. SCH1ERE1L ANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2