De dokter geeft goede raad Ambachtsheren De Jonge m Oosterland LET OP DE DETAILS Wereldraad van Kerken achter ^pogingen tot staking vijandelijkheden in Vietnam ZIERIK2EESCHE NIEUWSBODE Mandie n imt ut; x,. ui.-» Zletekteraen Alle mogelijke bacteriën vormen een bedreiging voor onze gezondheid. Dat geldt weliswaar voor alle jaar getijden, maar in de zomermaanden leven veel mensen heel wat minder hygiënisch dan zij dat van huis uit gewend zijn. Toch moeten alle vakantiegangers er ernstig naar streven niet al te zeer van hun goede gewoonten af te wij ken. Dat betekent dat dagelijks het gehele lichaam dient te worden ge wassen dat men de handen moet wassen voor de maaltijden en na ge bruikmaking van het toilet. Ziektekiemen kunnen het lichaam zo gemakkelijk binnendringen: men zij voorzichtig met het nuttigen van rauw voedsel, men drinke vooral geen onbetrouwbaar water. Eventu ele wondjes dient men, met het oog op mogelijke infectie, met grote zorg te behandelen. Wandelsport Wie aan wandelsport doet, weet wel hoe de voeten moeten worden verzorgd: iedere dag goed wassen. Krachtig afdrogen, de huid verstevi gen door inwrijven met kamferspiri- tus; de nagels kort houden (recht af knippen en de scherpe rand bijvij len), eventuele eksterogen door een deskundige laten verwijderen. Luchtig schoeisel is voorbehouden voor het dagelijks leven, maar bij wandelsport draagt men stevige schoenen, met wollen sokken daarin, opdat het transpiratlevocht goed ge absorbeerd kan worden. Bruin worden Aan de talrijke iv aar schuwingen over het gevaar van felle zonnebe stralingen die het publiek de laatste jaren op alle mogelijke manieren heeft ontvangen, behoeft alleen het volgende nog te worden toegevoegd: a. het bruin worden begint aan de allermodernste stranden al een beetje in diskrediet te raken; er kan dus niet meer van ivorden gezegd dat het een specifieke mo de-eis is. Wat dat betreft kunt u gerust een flinke zonnehoed op zetten. b. wie zich desondanks toch die spe ciale zomertint wil aanmeten, doet er het beste aan het begeer de pigment geleidelijk aan te ver werven, hetzij door de duur van het „roosteren" langzaam op te voeren, hetzij de huid geruime tijd aan de lucht bloot te stellen, maar dan buiten het directe zon licht. Slagroompunten Het nemen van lichaamsbeweging dient behalve voor de gezondheid ook voor het slank blijven of slank worden. Vooral alles wat sport op en b'g het water is, komt in de zomer het lichaam ten goede: balspel aan het strand, zwemmen, roeien, zeilen, kanoën. Voor uw lijn heeft u verder een verstandig samengestelde voeding V-odig. Veel snoepen en een overvloe dig alcoholgebruik behoren daar be slist niet bij. Gebruik uw vakantie daarom niet om nu eens extra veel slagroompunten te verorberen of om alle alcoholische dranken van de Naar de politie van Saigon heeft meegedeeld, is de dader van de bom aanslag tegen een drijvend restau rant in Saigon op 25 juni j.l. gear resteerd. De man heeft een beken tenis afgelegd. Bij deze aanslag vie len 44 doden en 80 gewonden. UTRECHT. Ongeveer 1150 firma's zullen deelnemen aan de internatio nale jaarbeurs (de 85e algemene beurs) die van 6 tot en mét 14 sep tember in Utrecht wordt gehouden. De Veiligheidsraad van de Ver enigde Naties zal dinsdag weer bij een. komen ter bespreking van de toestand in de Dominicaanse repu bliek. MARKTBERICHTEN Centr veiling Middelharnis Veiling van vrijdag 16 juli 1065. Eigenheimers, middel f 25,90-28,00; drielingen f 6,90-13,50; Zintje, grof f 30,40; middel f 20,80-21,40; Doré, middel f 26,10-28,30; driel. f 10,- 14,60; Blauwputten f 27,90; Lekker- landers f 24,80; Present f 29,10-30,10; voeraardappelen f 2,20-2,60. Aanvoer 60 ton. Tomaten A f 1,17-1,20; C f 0,66; boskroten f 5,-; bloemkool A f 0,33- 0,40; A2 f 0,21-24; B f 0,26; B2 f 0,15; peulen f 2,40-2,51; sla f 10,40-10,80; rode kool f 0,37-0,39; komkommers A f 0,23-0,26; B f 0,13; gele savoye f 0,43; Senga f 1,30-1,40; Talisman f 1,32-1,58; frambozen f 2,25; rode bessen f 0,75-0,80. streek waar u vertoeft één voor één te proberen. Zonnesteek Voor het optreden, van een zonne steek is helemaal geen directe zon- bestraling nodig. Sinds men weet dat precies dezelfde verschijnselen ook bij bewolkte lucht kunnen optreden, spreekt men liever van warrntestu- wing. Dat is een vrij gevaarlijke toe stand, die onmiddellijk ingrijpen ver eist. De getroffene dient te worden neergelegd in een koele omgeving, knellende kledingstukken moeten worden losgemaakt. Wanneer de situatie een werkelijk ernstig karakter heeft, dient er een dokter te worden gewaarschuwd: in afwachting van diens komst kan men de patiënt koelte toewuiven en hem met water besprenkelen. Dr. Alfreda Briedé. FINANCIËN EN ECONOMIE Aflossing 4 pet. staatslening 1961 DEN HAAG, 17-7. Het ministerie van financiën deelt mede, dat van de 4 pet. lening 1961 ten laste van de staat der Nederlanden op 15 augustus 1965 aflosbaar zal worden gesteld één twee-en-twintigste deel van het op die datum uitstaande be drag van deze lening, zijnde i' 11.742.300,- of zoveel meer of min der als uit systeem van uitloting op eindcijfers van de numers der schuldbewijzen en afronding van de aflosing op de inschrijvingen in het schuldregister zal voortvloeien. De uitloting zal op 26 juli plaats vinden. LANDBOUW EN VEETEELT „Long-life" melkprocédé Blijkens een bericht in de „Finan cial Times" zijn deskundigen in het Verenigd Koninkrijk er in geslaagd om melk door middel van korte ver hitting goed te houden bij normale temperaturen en zelfs gedurende zes maanden wanneer de melk in ste riele containers wordt verpakt. De consequenties hier van zijn zeer be- alngrijk voor landen waar onvol doende of geen verse melk wordt ge produceerd, en daar waar het tran sport te lang zou duren. Er zijn in Engeland reeds twee fabrieken ge bouwd voor de produktie van „long life" melk, terwijl plannen bestaan voor de bouw van een derde.De nieuwe lang houdbare melk is in verscheidene plaatsen in Engeland beproefd, doch de consumenten kon den geen verschil ontdekken tussen deze en normaal gepasteuriseerde melk. Het produkt werd enige tijd gebruikt op Britse passagiersschepen en naar verluidt overwegen zowel de Britse als de Amerikaanse Marine om orders te plaatsen. Er is reeds een kontrakt getekent voor leverin gen aan Midden-Amerika. In het binnenland zal het produkt wel moe ten vallen onder de regeling voor de maximum kleinhandelsprijzen, maar t.b.v. de export kan de Milk Marke ting Board deze melk leveren voor de prijs van industriemelk, aldus Landbou w-wereldnieuws". LAND- EN TUINBOUW Sterke ontwikkeling van <le tuinbouw De tuinbouw heeft de laatste ja ren een grote expansie doorgemaakt. Dit bij kt uit een rede van de direk- teur van de Tuinbouw, waaraan wij enkele zinsneden ontlenen. Van elke honderd gulden, die alle werkenden in de land- en tuinbouw tezamen verdienen, zijn er thans vijf en twintig afkomstig uit de tuinbouw, in 1950 daarentegen nog maar elf gulden. De waarde van de produk tie steeg van 500 tot 1500 miljoen gulden in dezelfde periode. Rekening houdend met de waardedaling van de gulden betekent dit altijd nog een verdubbeling. Nergens ter wereld wordt zoveel glastuinbouw aange troffen als in Nederland. Het glas nam toe van 3300 ha in 1950 tot 5600 ha in 1963. De teelt van grove groenten nam af en die van fijnere duurdere groenten in de open grond, nam toe. De twaalf miljoen Nederlanders ge bruiken maar een deel van wat hier wordt geproduceerd. De export be draagt bij de glasprodukten 80 °/o. De tuinbouw is dus wel erg export- gevoelig. West-Duitsland en Enge land zijn de belangrijkste afnemers; in de groenten- en bloemensector is dit zelfs 75 GENÈVE, 16-7. De Wereldraad van Kerken heeft vrijdag een beroep gedaan op alle betrokken partijen alles te doen om en elk initiatief te steunen dat de vijandelijkheden in Vietnam kan beëindigen. Aan de kerken in Noord- en Zuid-Amerika werd gevraagd „alle moeilijke initia tieven te nemen" om vrede en rechtvaardigheid in de Dominicaanse republiek te brengen. De oproepen werden gedaan in re soluties, die door de veertien leden tellende bestuurscommissie van de wereldvredesraad deze week een stemmig werden aangenomen en vrijdag werden gepubliceerd. De Wereldraad van Kerken om vat 222 protestantse, Anglicaanse, orthodoxe en oud-katholieke kerken in meer dan tachtig Janden. De commissie voor internationale aangelegenheiden van de raad heeft voorts verzocht een internationale Flitsen uit het buitenland ATHENE. De donderdagavond ont slagen Griekse premier Papandreou heeft een beoep op het Griekse volk gedaan, „de democratie te verdedi gen" en hem te steunen ,.in de nieu we onverbiddelijke strijd" die hij gaat voeren. Papandreou beloofde, weer aan de macht te zullen ko len komen. LA PAZ. Generaal Barrientos van de militaire junta in Bolivia heeft beweerd dat getracht -wordt in Bo livia een regering „van het type Castro" te vestigen. Aan dit complot zou de afgezette president Paz Es- tenssoro meewerken, die nu in Peru is. WENEN. In het Oostenrijkse par lement in Wenen zijn 'heftige debat ten gevoerd tussen de coalitiepartij en, de volkspartij en de socialistische partij, over het radio- en televisie- bestel. SAIGON. Zuid-Vietnam heeft een algemene mobilisatie afgekondigd van mannen en -vrouwen en de sterk te der Amerikaanse troepen op het ogenblik in Vietnam wordt geraamd op 75.000 man. SAIGON. De Zui'dvietnamese ver keersweg no. 20 van Saigon naar Da- lat -is sinds vrijdagochtend weer voor het verkeer opengesteld, zo is uit goede bron vernomen. Dalat, dat 250 kilometer ten noordoosten van de hoofdstad ligt, is en'kele weken af gesneden geweest -doordat een ge deelte van de weg door Yietcong- strijders bezet was. Er was een luchtbrug georganiseerd om de stad te bevoorraden. ST. THOMAS. Een vliegtuig van de Maagdeneilanden in de Carabi- sdhe zee is kort na -het opstijgen van het vliegveld van St. Thomas in zee gestort. Minstens twee van de der tien inzittenden 'hebben het leven verloren. Een van 'hen is de piloot. Vier passagiers zij-n gered er. in een ziekenhuis opgenomen. He f schroef- vliegtuigen en kustwaöhtboten zoe ken naar de zeven vermisten. WELLINGTON. In Wellington heeft de N-ieuw-Zeela-ndse minister va-n defensie, Dean Eyre, meegedeeld dat het grootste deel van de voor Zuid-Vietnam bestemde Nieuw-Zee- la-ndse artillerie-eenheid op de lucht machtbasis Bien Hoa is aangekomen. De rest zou binnen en'kele dagen volgen. MARMANDE. Nabij de Franse plaats Marmande zijn een moeder en haar vier 'kinderen verdronken, toen de 'door de va-der bestuurde auto in een kanaal reed. De -bestuurder zelf werd gered. SEOEL. In mrdden-Korea zijn door overvloedige regen-val overstromin gen veroorzaakt. Men vreest dat tientallen mensen zijn verdronken. 40.000 zij-n -dakloos geworden. DJAKARTA. De Indonesische mi nister voor het leger, luitenant-gene raal Achmad Y-ani, heeft verklaaixl dat :hij het eens is met -de voorzitter va-n de communistische partij, die -herhaalde ma'len heeft aangedrongen op ibewapen-in-g va-n arbeiders en boe ren ter verdediging vain de natie. SAIGON. Brigadegeneraal N-goe- jen Hoe Co, de Zu-id-vietnamese mi nister van -defensie, i-s als voorzitter va-n -de generale staf van de Zuid- Vietnamese strijdkrachten geïnstal leerd. MOSKOU. De dood van Stevenson werd door het Sowjet-Russasche persbureau Ta's-s woensdagavond in een bericht va-n een -regel gemeld. Het gaf geen commentaar op .de dood va-n 'de man -die door Tass dikwijls gekritiseerd- is als vertegenwoordi ger lin d-e V.N. va-n het Amerikaanse imperialisme' KOEALA LOEMPOER. De rege ring van Maleisië heeft de Japanse regering opheldering gevraagd over de levering aan Indonesië van vijf Japanse raketten- van het type Kep- pa-8. Naar de Japanse regering eer der aan Maleis-ië hald meegedeeld, waren de raketten uitsluitend voor vreedzame -doeleinden bestemd, nl. wetenschappelijke. WASHINGTON. Het ministerie van defensie in Washington heeft vrijdag bekend gemaakt, dat in de week eindigend op 12 juli bij de strijd in Vietnam 34 Amerikaanse militairen zijn gesneuveld en 116 ge wond. Sinds januari 1961 zijn, vol gens Amerikaanse gegevens, in Viet nam in totaal 503 Amerikanen ge dood en 2720 gewond. dn In het Waarheidsboek van Zierik- zee (1570-1612) vindt men op 13 fe bruari 1587 vermeld: „Jan Antonis de Jonge, jegenwoordich gemeinte burgemeester van Zierikzee, en Bo- nifaeius, den soone van voors Jan Anthoniss". Verder kwam hij nog voor als 'thesorier van Zierikzee (1599), en verder als wachtmeester (1605), en heet hij in een stuk van 9 november 1607: Leenman beooster- schelde van de Grafelijkheid van Holland, terwijl als zijn laatste func tie nog vermeld dient te worden: Ge- commiteerde van de dykagiën van Dreyschor (van 1598 tot zijn dood) We zien dat Jan de Jonge een zeer gezien ingezetene van Zierikzee ge noemd kon worden. Ook op finan cieel gebied boekte hij grote voor uitgang, in 1588 vond men de eerste sporen van het grootgrondbezit, het welk hij bij zijn overlijden naliet. SCHIPHOL. De internationale or ganisatie voor de burgerluchtvaart, I.Q.A.O., heeft berekend dat, het aantal bij luchtvaartmaatschappijen met geregelde lijndienst in gebruik zijnde propellervliegtuigen sinds 1958 met ruim 30 procent is ge daald. Op 3 april van dat jaar 1588 ver-mes SteUnmolen, met een twee-acht- kocht jhr, Joris van Steijnmolen, Heer van Oosterland in Duiveland aan" d'eersame Jan Anthoniss de Jonge" partijen van aanwassen, ge legen binnen de parochie van Oos terland. Verder komen we grond aankopen tegen te Haamstede, in Ouwerkerk en Nieuwerkerk. te Dreyschor, Kerkwerve, Serooskerke etc. Op 17 april 1605 wordt Jan Anlh. de Jonge beleend met gemeten bouwland (koornland) in Oosterlands parochie, de steenscliieters, 11 ge meten 24 roeden -bij -koop van de Grafelijkheid, en een leen daarvan zijnde. Sinds 1609 en 1610 is de Jonge nu Heer van Oosterland en 'sHeer Jansland. Nog niet van Oostersteijn, omdat eerst zijn afstammelingen daarvan in bezit kwamen. Op 16 december 1609 wordt de Jonge be leend met driekwart van de Heer lijkheid: „Cleyn Dreyschor, genaemt 'sHeer Jansland". Hij kocht deze aan van de twee dochters van jhr. van Steijnmolen: Lutgert en Eme- rentia. Op 10 april 1610 kocht hij het nog resterende kwartdeel van Rombout van Mansdale en Johan van Auxtruijs. Zo kwam de hele Heerlijkheid van 's Heer Jansland in het bezit van Jan Anthoniss de Jonge. Evenzo werd hij op voornoemden datum beleend met driekwart in tweederde delen van de Hoge Heerlijkheid van Oosterland, na aankoop van bovengenoemde da- VOOR DE VROUW Kleinigheden vervolmaken uw kleding en geven een persoonlijke noot Een uiterst belangrijk onderdeel van de kleding zijn de details. Ze vestigen immers de aandacht op be paalde onderdelen, accentueren lij nen en vervolmaken het geheel. Witte garneringen hebben deze zo mer de voorkeur. Witte kragen en manchetten op mantels, wit op cos- stuums en japonnen en jasjes, witte strikken bij halsuitsnijdingen, veel wit op hoeden. Ook witte bloemen, zoals margrieten, anjers en niet te vergeten camelia's zijn bijzonder ge liefd en worden overal, waar het maar aardig staat, gedragen. Bij halsuitsnijdingen van japonnen, te gen of op de rand van een grote hoed, luchtig vastgezet in de taille, speels gehecht op de rok vlak bij de zoom, op de manchet van een blouse mouw, aan de slippen van een cein tuur, aan het hengsel van een hand tas, midden op een avondtasje of misschien wel boven op het avond schoentje. Knopen Een andere mode-garnering is de knoopsluiting bij mantels en cos- tuums. Vaak zijn de knopen bij wijze van versiering, precies in het midden dicht op elkaar in een rijtje ge plaatst of juist paarsgewijs, zodat we van een dubbele knoopsluiting spreken, of er is slechts één dubbele knoopsluiting in de taille, die voor al bij zeer smalle redingotes sugge reert dat de taille verhoogd is. In tegenstelling hiermee, maar zeker niet minder nieuw is de verkapte sluiting, waarbij slechts bovenaan, bij de kraag, een zichtbare knoop wordt aangebracht. Interessant en heel aantrekkelijk zijn de verschillende kragen. Er zijn heel veel vormen, van kinderlijke bobbed kraagjes tot matrozenkragen aan toe. Deze laatste zijn vaak in heel mooie kantuitvoering. We zien revers en kraagjes, lang gerekte revers en shawlkragen langs v-Wrrn-iige halsuitsnijdingen van ba tist, organza, nylon of kant. Maar we kunnen ook een rolkraagje, een met bloemetjes versierd kraagje, een boordje of een kraagje bestikt met sma-l-le -gekleurde bandjes, kiezen. Ceintuurs Ook de ceintuurs komen weer he lemaal in het modebeeld. Leren en suède ceintuurs, gevlochten leren exemplaren, die als sluiting ge knoopt worden en heel smalle cein- huurtjes. „Geklede" ceintuurs, die versierd zijn met parelrandjes, snoe zig om op een gekleed japonnetje of bij een geklede jumper te dragen. Stoffen ceintuurs en zijden ceintuurs met slippen. Hart veroverend is ook de hyper moderne garnering op japonnen van verscheidene fijn gekleurde bandjes, in kleur precies afgestemd op de stof. Heel mooi langs v-hals-uitsnij- d-ingen, langs een a-symetrische slui ting of langs zomen. Heel fijntjes voor smalle, maar zeer diepe décolleté's zijn beeldschone broches of welig bloeiende organza rozen en brede nylon of organza strikken met tot aan de rokzoom af hangende slippen. Hoeden De betoverende hoeden van dit seizoen kunnen we tot de details en zeker tot de accessoires rekenen. Vlotte, doorgestikte vilten hoeden met geknepen bol en een rand, waar mee we alle kanten uit kunnen. Breedgerande witte of pastelkleurige hoeden, passend bij elegante zomer- japonnen, uit het gezicht opgeslagen bretons, hoeden van fijn sisal of pa- rabuntal met een rand vol exotische bloemen en niet te vergeten snoe zige bloemenhoedjes. Heel mooi zijn de hoedjes, waarbij tussen de bloemen ook nog heel kun stig enkele groene blaadjes verwerkt zijn. Heel luchtig en gekleed zijn de bloemengevalletjes, die in vorm op bruidskapjes lijken. Jong en vrolijk zijn de „bakermütsen", vaak van de zelfde stof als de japon of in een goed passende kleur. Mutsen kunnen ook gehaakt en zeer wijd van model zijn. Zij vor men dan een ideale, luchtige be scherming voor het haar. Sjaals Met sjaals kunnen we als het ware toverenEen eenvoudig zomer- toiletje krijgt bijvoorbeeld een heel ander aanzien met een vierkante, zijden sjaal. We vouwen hiertoe de stof dubbel, zodat een driehoek ont staat. De twee punten bij de vouw knopen we samen in de hals, zodat de sjaal in een driehoek, mooi ge drapeerd, op het voorpand van het japonnetje valt. Op een jumper kun nen we zo'n sjaal ook dragen, maar dan draperen we de geknoopte ein den op één schouder, de driehoek valt dan speels over de andere schouder. Een lange, rechthoekige sjaal, die op één schouder samengeknoopt wordt, ikan op deze, heel charmante, manier een décolleté verbergen. BETTY TEELING &te part van van Mansdale en Aux- truis, zodat kü voor twee derde ei genaar werd van deze Heerlijkheid. Het resterende deel, een derde van Oosterland, vormde de Heerlijkheid van Oostersteijn. Omdat eerst in 1619 de zoon van Jan Anth de. Jonge, Bonifacius, ei genaar werd hiervan, is Jan. Antho- nisse nooit Heer van Oostersteijn ge weest. Na zijn dood ontstond er nog een proces tussen zijn erfgenamen over de gewasssen (gorzen) van Oos terland, die, zoals vermeld door hem in 1588 reeds waren aangekocht. En nu, na zijn overlijden in 1617 reeds de vraag of die aanwassen behoor den tot de in 1609 door hem aange kochte Heerlijkheid van Oosterland. Was zulks het geval, dan vielen deze gorzen, als zijnde leengoed, aan zijn leenopvolger i.e. zijn zoon Bonifa cius te deel. Waren zij echter allo- diaal (eigen geërfd, niet leenroerig) goed, dan competeerden ook zijn an dere kinderen en behuwdkinderen een deel in deze aanwassen. Op 24 maart 1621 besloot men het geschil door rechtsgeleerden ite doen be slissen. (De uitslag hiervan konden we met ontdekken). Blijkens de stuk ken bestond de nalatenschap van de eerste Ambachtsheer de Jonge van Oosterland uit huizen, landerijen en Heerlijkheden, rentebrieven, lijfren ten, obligatiën tot een waarde van niet minder dan f 383.860,een voor die tijd fabelachtig bedrag dat misschien in vergelijking met de te genwoordige geldswaarde wel met 40 of 50 vermenigvuldigd dient te worden, zodat het wel 18 a 19 mil joen gulden zou bedragen. Dit moest onder zijn 17 nog in leven zijnde kinderen en zijn weduwe worden verdeeld. Voor 25 jaar.... BRUINISSE. Door de drijvende bokken Heraclesen „Kolossus" worden de in de mond van de vluchthaven gezonken baggermolens en bakken gelicht. De toegang tot de haven zal dus binnenkort weer vrij zijn. NIEUWERKERK. Alhier werd een jeugdmiddag gehouden, uitgaande van het Ned. Verbond van Chr Meisjesverenigingen. De middag werd geopend én „Rehoboth", waar na de meisjes naar een nabijgelegen weide trokken om de middag met muziek en spel door te brengen. HAAMSTEDE. In de vergadering van de Vereniging voor Vreemdelin genverkeer werd besloten 'in /ver band met de tijdsomstandigheden, waardoor geen toeristen naar Haam stede en Burgh komen, dit jaar geen contributie van de leden te heffen ZIERIKZEE. Hier zijn een vijftien tal kinderen uit verschillende gezin nen naar Duitsland vertrokken om daar, op uitnodiging van verschil lende Duitse instellingeneen koste loze vakantie door te brengen. BRUINISSE. De mosselzaadvisse- rij op de Waddenzee heeft een gro tere vlucht genomen dan werd ver wacht. Tot op heden werden 5000 tonnen aangevoerd. BROUWERSHAVEN. Binnenkort kunnen alhier weer aanvragen voor nieuwe bouwwerken bij het gemeen tebestuur worden ingediend. Hiertoe dient gebruik te worden gemaakt van een formulier dat verkrijgbaar is bij de gemeente-opzichter. ZIERIKZEE. De Nederlandse Stu dentenfederatie komt ook hier een beroep doen op de ingezetenen. De federatie houdt een inzameling van materiaal, dat verzonden wordt naar Rotterdam en andere grote steden. Het gaat hier o.a. om bedden en dekens. HAAMSTEDE. Hier werd een los geslagen kabelballon waargenomen. De kabel sleepte over de grond en vernielde een telefoonkabel en een hoogspanningslijn. BROUWERSHAVEN. Alhier heeft een collecte welke werd gehouden in het kader van de Nationale Inza meling het bedrag van f 718,10 op gebracht. BRUINISSE. Hier heeft een En gels vliegtuig een viertal bommen neergeworpen die terechtkwamen in een naburig weiland. Enige huizen in de omtrek werden beschadigd ter- Wijl er ook veel glasschade viel te constateren. DE LEEUW VAN BASHRA standaard van godsdienstvrijheid te ontwikkelen die niet is onderwor pen aan de beperkingen van natio nale wetten. Gemeld werd dat aanmerkelijke vooruitgang is geboekt op de eerste bijeenkomst van de gezamenlijke werkgroep van Wereldraad en rooms-katholieke kerk bij het vast stellen van de gebieden waarop mo gelijk gezamenlijk kan worden op getreden. Deze werkgroep komt voor het einde van dit jaar voor de twee de maal bijeen. In een eenstemmig aangenomen resolutie zegt de commisise te hopen dat een verklaring over godsdienst vrijheid die op de komende bijeen komst van het Vaticaanse concilie zal worden behandeld, „aangenomen en van kracht verklaard zal worden zonder dat de inhoud daarvan ver der zal worden verzwakt en zonder beperkende uitleg". 53. Vanuit hun schuilplaats bespiedden Aram en Agua behoedzaam de kampplaats der piraten. „Daar bij de rotsen onder ons, staan een aantal paarden", sprak de avon turier, nadat hij de situatie in het kamp een tijdlang opgenomen had. „Ik geloof dat wie die te pakken moeten zien te krijgen, Agua". „Er zal zonder twijfel een wachtpost bij staan", zei de hagedis. „Wij moeten zorg dragen dat hij geen kans krijgt alarm te slaan eer wij in het zadel zitten, heer". „We kunnen hem tussen ons in nemen. Daalt gij aan de rechterzijde de rotsen af, dan zal ik het links doen. Op die manier kunnen wij hem niet mislopen". „En als wij hem vindenmompelde Agua, een snelle beweging met z'n hand makend. „Als wij hem vinden? Wel zorg dat hij geen lawaai maakt", zei Aram en schoof zijn zwaard iets naar voren. Het volgende ogenblik had hij zich over de rotsen laten glijden en verdween geruisloos in de duis ternis. .Intussen wachtte Sanai enige tijd op de plaats, die de avonturier als schuilplaats had uitgezocht. Maar toen zij de zekerheid had dat Aram en zijn dienaar buiten ge- hoorsafstand waren, rees zij lenig op. „Ik zal u laten zien, dat ik u niet nodig heb, christenhond!" mompelde ze, 'n woedende blik in de richting werpend waai'in zij de avonturier vermoedde. „Bij Allah, ge kunt een prinses uit een oud geslacht van ko ningen niet behandelen zoals gij met mij gedaan hebt. Alleen zal ik de Leeuw van Bash ra ook wel weten te vinden". En drif tig begon ze haar weg te zoeken tussen de zware stenen. Maar zij was nog niet ver gekomen, toen ze plotseling met een ver schrikte kreet terugweek. Van achter een rotswand dook eensklaps een donkere ge stalte voor haar op

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5