KASTEEL TE HUUR Aantrekkelijk programma van V.V.V. in de bouwvakvakantie De Mars-foto's STREEKNIEUWS Kasteel te huur Ridderkerk bang voor optreden pyromaan Schilders exposeren in „Schutterszaal" HAAMSTEDE-BURGH De V.V.V. beeft, mede ten gerieve van de vakantie-vierende bouwvak kers, deze week een aantrekkelijk en afwisselden programma samenge steld. Dinsdagavond de eerste van een aantal ballonoptochten, liet startpunt is garage Dijkman, waar ook de bal lonnen voor deze (muzikaal bege leide tocht) verkrijgbaar zijn. De kring Sohouwen-Duiveland zal, traditiegetrouw, doorgaan, met de gasten iets meer van de Sehouwse landbouw en veeteelt te laten zien. Daartoe rijdt woensdagmiddag een autobus langs de Sehouwse dreven. Ervaren explicateurs zullen de gas ten iets over de landbouw en vee teelt op het schiereiland vertellen, terwijl ook enkele bedrijven worden bezocht. De tochten zijn niet gratis, maar daar staat dan ook tegenover dat men vier uur „op pad" is. Woens dag komen ook de wandelaars aan hun trekken: Zeemeeuwen" orga niseert dan namelijk een wandel tocht door de Westhoek, waar na tuurlijk de aandacht zal worden ge vestigd op Ihet vele natuurschoon dat daar aanwezig is. De start vatt deze wandeltocht vindt plaats voor het gemeentehuis van Haamstede. Don derdagmiddag wordt een auto-rally gehouden met als startplaats Haam stede. Met een gemiddelde snelheid van omstreeks 20 km zullen 'de deelne mers een 45-km lange route moeten afleggen. Inschrijven by garage Dijk man te Haamstede. In de Gereformeerde kerk aan de St. Domusstraat vond vrijdagavond de uitvoering plaats van een zang programma, waaraan door ruim hon derd zanglustige belangstellenden werd deelgenomen. Het programma werd gebracht met het oog op een door de N.C.R.V. te maken bandop name, die - in tegenstelling met een eerder gedane publikatie - zal wor den uitgezonden op maandag 9 aug. Onder leiding van de gemeente- zangieider van de 'betreffende om- roepvereninging de heer Hanegraaf, werdi een selectie van psalmen en ge zangen, deels gezamenlijk, deels in ibeurtzang van dames en heren op de band gezet. Het ibleek bij elkaar een zij het opwekkend, toch inspannend karwei, omdat id'e zangleider uiter aard zijn wensen Ihaid op het punt van ritmiek, klankvolume, nuance ring eJd. Het orgel werd 'bekwaam bespeeld door de organist de heer Laurens van Wingerden, die zich zeer serieus op deze uitzending bleek te hebben voorbereid. Een vermel ding apart verdient het fluitspel van zijn dochter Jeanet van Wingerden, die vaak op sublieme wijze de grond- melödieën omspeelde. Een klein werkje van Telemann werd door or- PASADENA, 17-7. De tweede en de derde foto die de Mariner-4 van Mars heeft gemaakt, zijn zaterdag gepubliceerd. Er zyn donkere vlek ken op te zien, die op hoogteverschil len in de bodem wijzen, maar zeker is men daar niet van. De schaduwen kunnen namelijk niet door zonlicht veroorzaakt zijn. De zon moet op het moment dat de foto's genomen werden, vrijwel lood recht boven de gefotografeerde op pervlakte hebben gestaan. De eerste foto is van een afstand van 16.800 km genomen en de tweede en de derde van 15.200 km om vast te stellen of er leven op Mars is. zo heeft een deskundige gezegd, zal net nodig zijn intrumenten op de planeet te zetten. De volgende foto's zullen pas over enige tijd, mogelijk enige weken, worden gepubliceerd. Ook de kinderen worden donder dagmiddag niet vergeten: voor jon ge toeristen staan er dan nl. strand- spelen op het programma. Wie even aanloopt bij de kiosk van het Strandpastoraat (dat de spelen orga niseert) kan alle gewenste inlich tingen krijgen. Shell Nederland is het die op de Prinses Beatrix-weide een viertal kleurenfilms presenteert. Tenslotte nog het hoogtepunt van RIDDERKERK, 17-7. Landbou wers in Ridderkerk zijn begonnen touwen te spannen over hun erf, met blikjes die geluid zullen maken als iemand tegen de touwen loopt. Velen van hen overwegen op kor te termijn een waakhond aan te schaffen. Zij handelen daarmee in overeenstemming met een. advies van de Ridderkerkse politie, die donderdagavond vrijwel alle land bouwers uit de gemeente (de bewo ners van zo'n veertig grote boer derijen) op het politiebureau heeft voorgelicht over de risico's die zij lopen als de pyromaan zijn nachte lijke tochten voortzet. Zij kregen o.m. de raad hun hoeven goed af te sluiten en bij de geringste verdach te beweging op hun erf de politie onverwijld te waarschuwen. Ook is het verstandig, zo hoorden zij, een gel en fluit apart uitgevoerd. De ge luidstechnici waren na afloop uiterst tevreden over bet 'gebrachte, en rru dus maar afwachten hoe het allemaal klinkt via ,de radio-luidspreker op de 9e van de volgende maand. Kind verdronk in gracht AMSTERDAM, 18-7. Zaterdag ds in de Admiraïengraoht de vier-jarige Pranlk Kop verdronken. Een buur jongen had het ventje tijdens het spelen dn het water zien vallen. Na langdurig dreggen werd het lijkje eerst zondagmorgen 'door de water poli tie naar boven gehaald'. Het „Youth for Christ"- kamp te Westerscliouweu WESTERSCHOUWEN, 17-7. Vrij- dag en zaterdag begonnen enkele voorlopers van de bekende Youth for Christ-groep die zich gedurende de laatste jaren al veel vrienden hebben gemaakt gedurende het zo merseizoen met de opbouw van hun kamp waarin ze ongeveer een goede maand zullen vertoeven. Ze bivakkeren ditmaal op de cam ping „Ginsterveld" aan de Jonge Jan Boeijesweg. Het wordt ditmaal een internationaal kamp waaraan veel buitenlanders zullen deelnemen. We hopen later nog eens op deze groep en haar werk terug te komen, doch we kunnen, un reeds mededelen dat ze elke zaterdagavond in Zie- rikzee op het Havenplein een open luchtmeeting zullen houden. Verder komt de groep met de mobiele ge luidswagen die in korte tijd ver werkt wordt tot een podium op 19 en 26 juli in Brouwershaven, op 20 en 27 juli in Zonnemaire, op 22 juli en 5 augustus in Scharendijke, op 28 juli in Renesse, op 2 en 9 augus tus in Kerkwexve, op 3 en 10 augus tus in Haamstede en 12 augustus in Burgh. Bij slcht weer wordt de bij^ eenkomst in de kerk gehouden, be halve in Brouwershaven waar de kerk dan juist gebruikt wordt voor een andere bijeenkomst. de weekde rui ter show die zaterdag avond op de Prinses Beatrix-weide wordt gehouden. Ongeveer 25 paar den zullen hun kunnen tonen en dat is echt wel iets cm eens te bekijken. Als enkele kleinere evenementen kunnen nog genoemd worden de na tuurwandeling op woensdag en de vertoning van twee kleurenfilms in „Tavenu", op woensdag en donder dag. goede verlichting rond de boerderij aan te brengen. „Al te vaak", aldus de politie, „ki-ijgen wij tips achteraf, die bij zonder waardevol hadden kunnen zijn". Op de vergadering viel een zekere angst te beluisteren bij de landbou wers. Een van hen stelde voor een burgerwacht in <te stellen. De politie hoopt echter met de nu aanbevolen maatregelen afdoende bescherming te bieden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: kand. P. Koeman, Huizen (N.H.). Beroepen te Nijega (H.O,): kand. A. G. v. d. Linden, Slikkerveer. Bedankt voor Waarde (Zld.) (toez.) A. de Bruijn, Werkendam. Ger. Kerken Beroepen te Weesp (vak. J. N. Nammensma): D. Barten. Appelscha. Bedankt voor Amsterdam als stud, pred. (vak. •mr. H. M. Kuitert): dis. S. A. Boonstra, Rijswijk. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Zierikzee: G. Buys, Murmerwoude en P. op den Velde, Mijdrecht. Ger. Gemeenten Beroepen te Corsica (U.S.A.), En schedé, Rotlerdam-Lombardijen, Rotterdam-PendreCht, Rotterdam- Zuidwijk en te Zoetermeer: kand. drs. P.' Honkoop, Kloetirage. Bedankt voor St. Catharines (Ont. Can.): A. W. Verhoef, Barneveld- Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Rijssen (4e pre- dikantspl.): J. de Lange, director Ge reformeerde Zendingsbond, Zeist, die bedankte voor Bennenkom (vac. wij len P. J. F. Lamens). Bedankt voor Ameide-Tienhoven (toez.): A. Jonkers, Oude Tonge. Geref. Kerken Aangenomen de benoeming tot zie- kenhuispred. in-de classis Zwolle: L. de Nood, IJsselmuiden-Grafhorst. Bedankt voor Ruinerwold-Koe- kange (vac. J. A. Kwast): M. N. de Wolf, Siddeburen; voor Delfzijl (vac. F. J. Bil): P. van Breugel, Soester- berg. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Veenwouden: kand. C. Bos, Nunspeet. Geref. Gemeenten Beroepen te Kampen: kand. drs. P. Honkoop, Kloetinge. Evang. Lutherse Kerk Aan de universiteit van Amster dam slaagde voor het prop.-examen theologie de heer Th. A. Fafié te Hilversum. Geref. Gemeenten in Nederland ZIERIKZEE. Woensdagavond a.s. om half acht de heer J. Pannekoek, Gouda. LOOSDRECHT. In de nacht van zaterdag op zondag is de 21-jarige L. van der Meuten uit Utrecht 'bij een verkeersongeval gedood. ZIERIKZEE Belangrijke wielerwedstrijd op 29 juli Naar wij vernemen is alhier een ecmité opgericht dat wil trachten op donderdag 29 juli tijdens het mossel- feest een wielerwedstrijd te organi seren. Voor deze „Ronde van Zie rikzee" is toestemming verkregen van b. en w. en van de Kon. Ned. Wielrij Unie. In hel bondsblad van de Unie is een oproep geplaatst voor het contracteren van renners. Het comité heeft hierop 66 inschrijvin gen ontvangen, niet alleen uit Zee land maar ook uit Noord- en Zuid- Holland, Brabant en uit Groningen en Overijssel. Het wordt dus een belangrijke wedstrijd. De wedstrijd zal worden verreden tussen 18.30 en 20.00 uur, dus na het middagprogramma van het mos- selfeest. Het comité bestaat uit de heren A. van Hese, H. M. v. d. Post, L. Dey, G. v. d. Wielen en J. Struijk. Aan de Hogere Zeevaartschool, de „De Ruyterschool" te Vlissingen be haalden o.a, het einddiploma de he ren L. M. Deij te Zierikzee (stuur man) en A. van Loo, voorheen te Zierikzee, thans te Kruiningen (scheepswerktuigkundige). Aan het Koninklijk Tèchndcum P.B.N.A. Ie Arnhem slaagde voor het examen (deel I) hogere land meetkunde, onze stadgenoot de heer A. Raqs. AMSTERDAM, 17-7. Prof. dr. A. L. Janse de Jonge, 'hoogleraar-direc teur van de Valeriuskliniek voor ze nuw- en 'geestesziekten in Amster dam is, terwijl hij op vakantie in Italië verbleef, plotseling overleden. Hij is 48 jaar geworden. Zeilwedstrijden „De Maas" geëindigd Gisteren (zondag) is met een fees telijke, zeer •druk 'bezochte prijsuit reiking in de foyer van „Mondragcn" het einde gekomen van de zeilwed strijden van de Kon. Roei- en Zeil vereniging „De Maas" welke vanaf vrijdag j.l. 'hebben plaats gevonden op de Zeeuwse stromen nabij Zierik zee. Blijkens de woorden van de voor zatter van „De Maas", de heer P. J. v. d. Giessen, hébben de zeilers het de afgelopen dagen te Zierikzee bij zonder naar de zin gehad. „We 'had den hier een uitermate plezierige pleisterplaats en een goed startpunt", aldus de heer v. d. G'iessen. Woorden van dank richtte de voorzitter van „De Maas" aan het adres van het gemeentebestuur en aan het plaatse lijke zeilcomité, dat weer een be langrijk aandeel heeft geleverd aan de voorbereiding van de wedstrijden en enkele prijzen beschikbaar stelde. De heer v. d. Giessen gaf voorts ui ting aan de waardering van de Maas- zeilers voor 'de verbeterde ligplaats in de Zieriikzeese haven, de nieuwe jachtenstei'ger. Hierna 'ging de heer v. d. Giessen over tot het uitreiken van de' prijzen. De wisselprijs van 'de gemeente Zie rikzee voor het snelste jacht bleek te zijn veroverd door de heer drs. D. Gaastra met het jacht „Nefertiti". De „Atalanta"-beker viel dit jaar ten deel aan 'de 'heer G. A. Provoost met de „Scaldis". De „Mondragon"-wis- selbeker ging eveneens naar drs. Gaastra, terwijl het zilveren boeier- ja dht een overwinning werd voor de 'heer N. Kiiklce van 'de „Andromeda". Met deze prijsuitreiking kwam het ein'de van een geslaagd zeilfestijn van „De Maas". HAAMSTEDE Motor botste op auto Zondagmiddag reed de heer G. v. d. H. uit Rotterdam over de Kloos- terweg om bij het rusthuis de toe gang in te (rijden. Een hem achterop komende motorrijder, J. L. uit Ou- werkerk met zijn vrouw als duopas- sagiere reed 'hem achterna en lette niet op dé juist afremmende en ric'h- tingaangevende auto voor hem. Hij botste tdaarop tegen de achterkant van de auto, waarbij 'beiden over het wegdek vielen. De 'heer L. kreeg, doordat 'hij geen valhelm droeg, lich te verwondingen aan het hoofd. Mevr. L. die wel een hc*lm droeg kreeg geen letsel hoewel de stukken van de helm afvlogen. In het Rust huis verzorgde de plaatselijke arts de verwondingen. Beide voertuigen liepen lichte schade op. De motor rijder kreeg een procesverbaal. Auto in de wegberm Donderdag reden drie motorvoer tuigen achter elkaar over de Seroos- kerkse weg in de richting Haamste de. Voorop een auto uit Berlijn be stuurd door S., dan een vrachtauto bestuurd door E. J. W. uit Rotterdam. De achterste bestuurder maakte aan stalten om de twee voorlopers te passeren, doch toen 'hij terhoogte van de vrachtauto kwam maakte ook de ze bestuurder de manoeuvre om zijn voorganger voorbij te rijden. Num mer drie geraakte 'hierdoor in moei lijkheden en werd de berm inge drukt, waarbij de zich aldaar bevin dende 'bermplanken ernstige schade aan de Opel aanrichtte. Gelukkig liep het ongeluk zonder persoonlijke ongelukken af. De Rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Vrachtauto kreeg klapband Doordat een voorveer brak en de voorband de plotselinge druk niet meer kon verwerken klapte van een groente-vrachtauto van J. Z. uit Zwijndrecht, bestuurd door J. v. d. H. uit A'blasserdam, de voorband. De vrachtauto die over de Kloostenveg in de richting Haamstede ter hoogte van het rusthuis reed wed daardoor onbestuurbaar en zwaaide naar links de berm in waar ze eerst een lan taarnpaal ramde en vervolgens tegen een hoop tegels tot stilstand kwam. Gelukkig was er zaterdagmorgen om zes uur nog geen verkeer op de Kloosterweg, zodat het ongeluk goed afliep. BURGH Woonhuis verkocht Ten overstaan van notaris D. v. d. Hoeven uit Renesse werd vrijdag middag in hotel K. J. Bakker te Burgh openbaar verkocht het woon huis Burghse Ring 19, eigenaar de ZIERIKZEE, 19-7. In de histo rische Schutterszaal, hoog in hot Zie- rikzeese stadhuis, wordt tot 1 augus tus a.s. een aantal schilderstukken geëxposeerd van de bekende kunste naars Jan van Heel en Cliiem van Houweninge uit Den Haag. Dit is de eerste maal na de reorganisatie van het gemeentemuseum door de archi varis, de heer C. Postma, dat in deze unieke omgeving een tentoonstelling van schilderyen plaats vindt. De expositie werd zaterdagmiddag officieel geopend door waarnemend burgemeester H.- Koevoets, die in zijn toespraak herinnerde aan de rijke historie van de gemeente. „Er is wel Cens van Zierikzee gezegd: „de stad is één groot openlucht-museum", maar we zijn toch maar blij dat we voor deze bijzondere tentoonstelling deze historische zaal beschikbaar hebben kunnen stellen", aldus de loco-burgemeester, die de tentoon stelling een gelukkige greep noemde en namens het gemeentebestuur dank bracht aan de heren Van Heel en Van Houweninge voor het afstaan van de kunstwerken. De heer Koevoets noemde verder het streven van het gemeentebestuur om belangstelling te trekken voor het gemeentemuseum. Om het mu seum een waarlijk levend instituut te maken is deze nieuwe richting in geslagen. Een andere mogelijkheid zou zijn geweest het eigen bezit van het museum in een niet-alledaagse vorm te presenteren, al of niet aan gevuld met stukken uit particuliere collecties of musea. Intussen heeft het gemeentebestuur, in samenwer king met de heer Postma, het dit maal in een meer moderne richting gezocht en het resultaat is een boei ende collectie moderne schilderkunst welke met de eigen inventaris van het museum een merkwaardige en contrastrijke combinatie vormt, in de 'heer J. Kloet Jz. De belangstelling van nieuwsgierigen was groter dan van de serieuze kopers. In de eerste veiling was de (heer A. W. van de Zande uit Haamstede de hoogste bie der met een bedrag groot f 27.000,-. Na de hervatting bleek niemand der aanwezigen bereid om hier nog iets bij te doen. zodat de .heer v. d. Zande voor hot zalfde (bedrag eigenaar werd. Bij het woonhuis was nog 2 a 80 ca. grond inbegrepen NOORDWELLE Aan het Koninklijk Technicum P.B.N.A. te Arnhem slaagde voor het examen Meetassistent onze dorpsge noot de heer M. R. Geluk. OOSTERLAND Collecte Chr. blindenhulp De hier ter plaatse gehouden col lecte ten bate van de Stichting Chr, Blindenhulp: „De Fakkels Bijéén" werd uitgevoerd door de jongedames Tonnie en Corrie Capelle, Rianneke, Nellie en Lea Rotte en Nellie Krans. Onder dank aan de milde gevers- (sters) kan worden meegedeeld dat de opbrengst ditmaal bedroeg f 72.35 Laatste predikdienst in oude kerk van de Oud Ger. Gemeente De laatste predikdienst in de Oud Ger. Gemeente alhier, die vrijdag avond werd geleid door ds. E. du Marchie van Voorthuijsen uit Leer- sum, was goed bezocht, Het was te zien dat dit een bijzondere dienst was. Na afloop van de prediking heeft de predikant gewezen op het feit dat ruim honderd jaar in dit bedehuis het Woord verkondigd is. Nu mogen we wel niet op een ge bouw zien, want van dit oude kerk gebouw geldt, geldt ook van het nieuwe volgens de woorden van Christus dat er geen sAeen op de ander zal gelaten, worden die niet zal worden afgebroken. Nochthans is het begrijpelijk dat in veler harten vanavond weemoed heerst, vooral bij de ouderen bij wie dit gebouw zo vertrouwd was geraakt. Er zijn ver schillende kerkleden die hier meer dan 70 jaar ter kerke gingen. unieke omgeving van de altijd weer imponerende Schutterszaal. De loco-burgemeester besloot zyn openingstoespraak met het uitspre ken van de wens dat velen uit de gemeente de tentoonstelling zullen bezoeken. Belangstellenden krygen hiertoe de gelegenheid tot 1 augustus aanstaande. Ons nieuive feuilleton Een bonte mengeling, uit alle delen oan het land afkomstige jonge en oudere mensen gaat enkele weken logeren in een kasteel, dat ze tezamen ge huurd hebben. Doch de eerste nacht al hoort iedereen een vrouw op hartverscheurende wijze gillen. Een jonge vrouw schrikt zo ergdat ze bijna, van de trap valt en haar en kel verstuikt. Dit is het begin nan een hele reeks geheimzin nigheden, waarmede de huur ders niet goed raad weten. Als er dan nog schilderijtjes ont vreemd worden, begint ieder een iedereen te verdenken en wordt de stemming geprikkeld is de titel en wat er allemaal in voorvalt, kunt u lezen in ons nieuwe feuilleton, waar mee wij vandaag een aanvang maken. Wij wensen u veel ge noegen. ZIERIKZEE Zangprogramnia voor radio-uitzending Jan van Heel en Cliiem van Houweninge uit Den Haag Exterieur blijft ongewijzigd „Conyers"-huisjes te Noordgouwe worden verkocht NOORGOUWE, 17-7. Morgen-dins dagavond valt de beslissing over de „Conyers"-huisjes te Noordgouwe, In de wandeling „De Koeiery" genoemd. Op de te houden raadsvergadering van de gemeenteraad van Brouwers haven komt een voorstel van b. en w. aan de orde tot verkoop van deze huisjes aan een partikulier, t.w. de heer J. F. K. Kits-Nieuwenkamp te Berkenwoude. Eerder reeds heeft het college aan- dacth besteed aan de „Conyers"- huisjes", door aan de architect de heer M. J. J. van Beveren te Mid delburg opdracht te geven tot een restauratieplan. In de desbetreffende bij het voor stel genoteerde bepalingen, is deze (noodzakelijke) restauratie uiteraard gestipuleerd, zodat de eventuele nieuwe eignaar deze doorzet. Het ligt in de bedoeling van de nieuwe eigenaar, van de huisjes één pand te maken, met dien verstande dat het beschikbaar komt voor perma nente bewoning en dat aan het ex terieur, zulks krachtens de eisen van Monumentenzorg, geen veranderin gen worden aangebracht. In het voorstel wordt een grond prijs (totaal 1100 m2) genoemd van f 8.000,de massa. FEUILLETON Hoofdstuk 1. Op ihet tweed'e perron van het sta tion Arnhem zette Ineke Ink erna Ihaar 'beide koffers neer en keek in het vond. I'dtioot 'gewoon om er in te trappen; ze had er nu 'al spijt van. Inwendig 'had Ze heimwee naar de zoni'ge stranden van Menton en de vriendelijke bevolking van de om liggende dorpjes. Waarom zo stom te zijn om de jaarlijkse traditie van tie-vakantiie-naar-de-Rjivièra plotse ling te onderbreken? Om een gril? Of het avontuurlijke, het geheimzin nige van deze 'hele affaire? Houd nu maarop, Ineke, nakaarten 'helpt niets. Je hebt betaald, de kwitantie zit in je tasje mèt de grote sleutel en derhalve heb te recht op drie weken vakantie in kasteel „Osse- waarde" te SChotendrecht. Ja, dat Schotendredht. In de stu dio, tijdens de koffiepauze, toen ze de advertenties ®rv de rubriek „Met vakantie" had nageplozen, had ze rondgekeken en gevraagd: „Jongens, wie heeft er wel eens van Schoten- dredht gehoord? Niet allemaal tege lijk alsjeblieft. Het 'ligt in Neder land". De lange Pim, die wellicht op sdhool een 9 voor aardrijkskunde als heel gewoon had beschouwd, dacht een ogenblik na, om rustig te ant woorden: „Ergens wékt die naam herinneringen bij me op. Het moet in 'de Achterhoek liggen". De Achterhoek. Daar was ze nog nooit geweest. Even goed zot, dat je door G. DEUTEKOM altijd naar ihet buitenland ging, ter wijl er toch ook wel leuke' vakantie- hoekjes in je ei'gen land waven. Ze had op een advertentie ge schreven. Iets er in ha'd haar getrok ken. Misschien de idee: drie weken kasteelvrouwe te zijin. De uitgeknip te advertentie bevond zich nog in 'haar tasje. Op het ogenblik kende ze 'hem vrijwel uit haar hoofd: KASTEEL TE HUUR aangeboden voor hen, die een exclusieve vakantie willen. 700 jaar oude 'kasteel nabij Sohoten- drecht, 'geheel 'gemeubileerd. Prachtige, rustige omgeving. Voor 'heer, dame of echtpaar. In juli of augustus. Prijs voor mini mum 3 weken f 100 per week. Grote keuken met moderne kookgelegenheid, elektriciteit, warm water, 'badkamers, enz. Brieven onder nummer 434 aan het bureau van dit 'blad. Nadat ze de brief gepost had. zak te de interesse en ze maakte zichzelf diets, dat ze misschien niet eens ant woord kreeg op haar schrijven. Om zo'n kasteel te huren zou wel voor behouden worden aan 'grote pieten, zoals bijvoorbeeld haar 'bazen. Mis schien zij niet eens. Laat staan een tekenaresje. De anderen 'hadden haar voor lichtelijk gctroubleerd verklaard. Gevolg van het dagenlang illustreren van dat kolderveibaal van die nieu we schrijver. Van zoiets hield je al tijd wat over. En men 'had haar met medelijdende blikken aangekeken. Driehonderd 'gulden voor alleen een dak boven je hoofd en een bed om in te slapen. Voor je natje en je droogje moest je 'dan zelf zorgen. Wie was er zo knots? Alleen Ineke. Wat een moord-vakantie kon je niet hebben voor driehonderd piek? Er gens in Italië of zelfs op de Canari- sdhe eilandenEn wie weet, was 'het een mop vaat een of andere halve gare om te zien, wie er allemaal in trapten. Ze kreeg natuurlijk nooit antwoord. Wat maar goed was ook, want wie was er nu zo achterlijk om daar in te trappen? Sohreef behalve Ineke natuurlijk geen nuchter den kend mens op. Een week later ha'd ze een brief. Ze had hem in de studio laten circu leren. zodat iedereen kon constate ren, dat het dus in ieder geval geen mo pwas. Een duur briefhoofd met een nog duurdere naam er onder. Hoogachtend, G. A. G. M. d' Hont van Stulvenisse; voor dezen: P. Bier- mans, sekretaris. In ieder geval werd mejuffrouw I. Inkema uitgenodigd om om 2 juni eerstkomend te komen praten in ho tel „De Zilveren Leeuw" .tussen 8 en negen uur 's avonds. En mejuffrouw I. Inkema was ge gaan. „De Zilveren Leeuw" had een kamertje 'gereserveerd door des ba rons sekretaris: een knappe, rijzige man van omstreeks dertig jaar, die haar vriendelijk verwelkomde en vroeg, of ze iets wilde drinken. Me neer had een grote plattegrond open gevouwen cn voor haar neergelegd op de tafel. Dat was het kasteel. Daar de vertrekken op de begane grond, daar op de eerste verdieping en dat was de tweede verdieping. Do Imkerzijvleugel bleef privé en dus afgesloten. Alleen moest ze een slaapkamer voor zichzelf uitzoeken. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2