DE VIERDE DAG Delta-Sport tweede in dameseompetitic STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 juli 1965 Nr. 19816 Delta-sport is donderdagavond in hét Roosendaalse Red Band stadion uitgekomen in een officiële dames competitie. De dames streden in de ze competitie niet zozeer tegen el kaar als wel tegen klok en meetlint. Deltas port komt als kleine vereni ging in de derde klas uit met op elk atletieknummer een dame. De gro tere verenigingen hebben op elk nummer twee of meer dames opge steld, dit natuurlijk naargelang de grootte van de vereniging. Elke pres tatie wordt gehonoreerd volgens een Internationaal puntensysteem. Delta- sport, dat in deze competitie tegen Thor uitkwam, wist 6868 punten te behalen waarmee de ploeg de twee de plaats in het klassement behaal de. Dat klassement ziet er momen teel als volgt uit (eerste 6 pl.) 1. Sprint, Breda, 7474 punt.; 2. Del- tasport, 6868 pnt; 3. Volt, Tilburg, 6664 pnt.; 4. Estafette, Amsterdam, 6662 pnt; 5. Prins Hendrik, 6184 pnt.; 6. Moe '17, Bergen op Zoom, 6003 pnt. Aan het eind van de competitie zal tussen deze zes ploegen een wed strijd worden gehouden om de kam pioensbeker derde klasse. Verschui vingen in het klassement blijven al tijd mogelijk maar het ziet er wel naar uit dat de Delta-ploeg, be- RECHTSZAKEN Moeder doodde haar drie kinderen ASSEN, 10-7. De Asser rechtbank heeft de 28-jarige Zwaantje K., uit Roswinkel bij Emmen, die haar drie kinderen van respectievelijk acht en negentien dagen en vijf jaar van het leven heeft beroofd, veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien jaar met aftrek van voorarrest. De tengere Drentse vrouw doodde haar drie kinderen in een periode van anderhalf jaar. Haar twee zoon tjes van aoht en negentien dagen oud drukte zij zolang een kussen op het gezichtje, dat de kinderen stikten. Haar vijfjarig dochtertje Jobkien, verdronk zij in een wastobbe. kleintjes ui> het binnei staande uit de dames Ester Goed hart-Schot, Catrien Schot, Janny Schot, Jopie Stoutjesdijk en Jopie Verwest i>p een van de bovenste plaatsen van de ranglijst zal eindi gen. 2e klasser Thor, tot slot, heeft het ook bijzonder goed gedaan. De ze ploeg staat met 12.535 pnt aan de top van de tweede klasse. Een jonge weduwe in Binh Doe- ong bij Saigon, die door haar schoon familie slecht werd behandeld, heeft haar schoonmoeder, twee schoonzus ters en zwager vermoord door co bra's in hun bedden los te laten ter wijl zij lagen te slapen. AMSTERDAM. Na een vliegreis van zestien uur is een groep van 128 Japanse jongens en meisjes in ons land aangekomen, die in drie dagen zuLIen trachten zoveel mogelijk in drukken van Nederland op te doen. ROTTERDAM. De Britse onder zeeër Hr. Ms. „Dreadnought", die vaart op atoomenergie, ligt afge meerd aan de Parkkade in* Rotter dam. Het schip was vergezeld van het onderzeebootmoederschip „Maid stone". DOETINCHEM. In het St. Cani- sius-ziekenhuis te Nijmegen is over leden de 20-jaige monteur Th. Bras uit Gaanderen. Hij botste in Doetin- chem, toen hij een melkwagen wilde passeren en daarbij slipte, met zijn auto tegen een boom en werd ernstig gewond. BREDA. De gemeente Breda heeft het plan om nog dit jaar te begin nen met een onderzoek naar de ge zondheidstoestand van alle tiendui zend bejaarden die in Breda wonen. De gemeente hoopt zo een nauwkeu rig beeld te krijgen van de medische en geestelijke toestand van de be jaarden. DEN HAAG. De staatssecretaris van sociale zaken en volksgezond heid dr. A. J. H. Barels zal deze week voor een oriëntatie over de luchtver ontreiniging een studiebezoek aan de Westduitse Bondsrepubliek brengen DELFT. De Oude kunst- en An tiekbeurs in het stedelijk museum „Het Prinsenhof" te Delft heeft haar 20.000e bezoeker of liever bezoekster, kunnen begroeten. Deze was een da me, die behoorde tot een Belgisch gezelschap dat op uitnodiging van het bestuur een bezoek aan de beurs bracht. BORN. In de schutsluis op het Ju- lianakanaal te Born is de 24-jarige J. Olivier uit Rotterdam verdronken. Hij voer als matroos op het schip „Margriet" uit Rotterdam en is bij het meren verward geraakt in een scheepsdraad. De martroos sloeg overboord. RAALTE. Bij een verkeersongeluk bij Raalte, op de rijksweg Raalte- Heino, zijn een 46-jarige man, W. A. Davina, een een 20-jarig meisje, mej. W. M. L. Hendriks, beide uit Enschedé, om het leven gekomen. AMSTERDAM. In september van dit jaar zullen voor het eerst kinde ren van buitenlandse employé's van Philips, die in verband met de ont wikkeling van hun carrière enige ja ren in Eindhoven werkzaam zijn, la ger onderwijs kunnen ontvangen op een nieuwe internationale school. ROTTERDAM. De heren C. Verol- me en H. Rijke, lid van de hoofddi rectie van het Verolmeconcern, zul len op verzoek van de Indonesische regering half augustus naar Dja karta gaan om de in het afgelopen weekeinde in Parijs gevoerde bespre kingen met president Soekarno en de ministers Saleh en Mardanus (van scheepsbouw) voort te zetten. UTRECHT. De vice-voorzitter van de Nederlandse blindenbond, ds. Jan Wit, heeft op de bijeenkomst ter ge legenheid van het 70-jarig bestaan van deze bond in Utrecht de Wietze Adrianus Jacobsprijs uitgereikt aan de heer Joan van der Keuken, voor zijn televisiefilm „Blind kind". HARDERWIJK. In Harderwijk is het eerste Dolfinarium op het Euro pese continten voor het publiek open gesteld. AMSTERDAM. De Indonesische minister voor het mijnwezen Armu- anto heeft een bezoek gebracht aan de in Amsterdam gevestigde As- scher's Diamant Maatschappij N.V. Wat biedt de BEELDBUIS? MAANDAG. De televisie is deze avond weer eens letterlijk een huis- bioscoop. Na een voorprogramma dat bestaat uit Barend de Beer, Comedy Capers, Openbaar Kunstbezit, Huckleberry Hound en het journaal kunnen we kijken naar „De koning van de ivildernis", een speelfilm van de bekende regisseur Louis King. Een echte familiefilm ditmaal. Jeug dige kijkers behoeven niet naar bed, al laten we dit graag aan de ouders over, want de film is geschikt voor alle leeftijden. Het is nogal een wild verhaal en cowboys spelen er een belangrijke rol in. Niet de hoofdrol, die ivordt vervidd door een paard. Na de film blijft het scherm wilde neigingen vertonen want dan volgt weer een aflevering uit de serie „The Great War", beelden uit de eerste wereldoorlog. Beelden van de tour besluiten, deze avond. Vla het tweede net laat Simon van Collem ons weer eens iets uit zijn oude draaidoos zien. Ditmaal „voer voor psychologen": het gangsterdom in de filmwereld. Het ivordt een pro gramma met en over gansterfilms. DINSDAG. Nadat Walter en Con- ny weer hun zegje hebben gezegd (in het Engels overigens) en nadat ook de mannen van het nieuws weer aan het woord zijn geweest volgt een programma met Charles Aznavour. De zanaer trad al eens voor de Ne derlandse televisie op en dit optre den wordt nu, dank zij de beeldband, herhaald. Na dit, laten we hopen, ontspannende optreden wordt het scherm weer met spanning geladen. Een Amerikaanse thriller, getiteld „Je zult me nooit terug zien" is daar de oorzaak van. Er wordt een vrouw vermist en zoals dat dan meestal gaat verdenkt de politie haar echt genoot ervan, haar te hebben ver moord. Hiermee hebben we eigenlijk te veel verklapt en op die manier blijft er van het met spanning ge laden scherm iveinig over. Via het tweede net het Knokke Festival waarin Nederland strijdt te gen Engeland. Het hangt er maar vanaf wie het best bij stem is. Een kwestie van stemming dus Rektifikatie Diploma-uitreiking Landbouwhuis- houdschool Haamstede. In ons nummer van donderdag 8 juli werd medegedeeld dat Yvonne Aalbregtse het diploma van de pri maire opleiding kreeg uitgereikt. Dit moet zijn Yvonne Fhilipse. KERKNIEUWS Néd. Herv. Kerk Beroepbaar: de heren B. de Graaf, Oud-Vossemeer; M. A. Jans'ens, St. Maartensdijk en H. A. v. d. Pol, Ede. Beroepen te Scherpenzeel (toez.): J. H. Pol, Sehettens-L'ongerhouw; te Ede (vak. E. F. Vergunst): G. van Estrik, Genemuiden; te Bruchem- Kerkwij'k, Kinderdijk, Leerbroek en te Lopi'k: ikand. P. Koeman, Huizen (N.H.); te Brammen (vak. C. I. Dijk huis) (toez.): J. H. Pol, Schettens- Longerhouw; te MolenaarsgraafA. M. Janses, kand. te St. Maartensdijk. Ger. Kerken Beroepen te Zuidland-Abbenbroek (2e pred.pl.): C. E. v. d. Broek, Nieuwleusen. Aangenomen 'de benoeming tot in- dustriepred. voor Overijssel (met standplaats Hengelo)H. Willems, Augustinusga-Surhuizum. Bedankt voor Hasselt, O. en N. Bil'dtzijl, Rottevalle, Vlagtwedüe, Wommels en voor ZuiLiChem-Game- ren: G. Lievaart, laatstel. vrijgem. pred. te Onnen. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Tweetal te Vollenhove-Cadoelen S. Gnossen, Siegerswoude en A, P. v. Dij'k, Nieuwleusen. Ohr. Ger. Keiken Tweetal te Ouderkerk a.d. Amstel: kand. J. v. Amstel, Mijdrecht en kand. C. Bos, Nunspeet. Beroepen te Dokkum: 'kand. J. v. Amstel, Mijdrecht. Ohr. Ger. Gemeenten Tweetal te Rotterdam-Z.E. de Marchie van Voorthuysen, Oud. Ger. pred. te Leersum en H. J. C. H. Zwijnen'burg, Gouderak, waarvan eerstgenoemde is beroepen. Ger. Gemeenten Beroepen te Emmeloord en te Oos- terland: kand. Ohr. v. d. Poel, Wer kendam; te Aalst: ikartd. P. Honkoop, Kloetinge. Zang-radiodienst in Geref. Kerk te Zierikzee ZIERIKZEE, 8-7. Op 16 juli a.s. zal in de Gereformeerde Kerk alhier een zangd'ienst worden gehouden, die wordt vastgelegd door een opname- ploeg van de N.C.R.V. Later zal de dienst wortien uitgezonden. Het pro gramma bestaat uit liederen uit de nieuwe bundel van 119 gezangen, die kort geleden in de eredienst in ge bruik is genomen. Het orgel zal be speeld worden door de heer P. van Donk, één der vaste organisten, die met een kern van 'gemeenteleden de te zingen gezangen heeft ingestu deerd. De uitzending van het pro gramma vindt plaats op maan'dag 26 juli (6.30 uur). SCHENKING AAN PROVINCIE ZEELAND MIDDELBURG. 10-7. De echtgeno- te van de overleden commissaris der koningin in de provincie Zeeland, jlir. mr. A. F. C. do Casembroot. heeft de provincie de volgende schenkin gen gedaan: 1. een schilderij van W. Va ar zon Morel: Binnenkomst van H.M. Ko ningin Wilhelmina te Eede, maart 1945, hetwelk hangt in de bene den-hal van de provinciale grif fie; 2. een houten liggend paard, aange boden door de gezamenlijke Zeeuwse landbouworganisaties bij gelegenheid van de opening van de provinciale griffie op 17 mei 1960 en vervaardigd door mej. G. Rueb: 3. een model van het 17e-eeuwse vice-admiraalsohip „De Roode Leeuw", vervaardigd door de oud- kapitein van de provinciale stoombootdiensten in Zeeland de heer J. de Vuyst; 4. een sclieepskompus (van de vroe gen? K.P.M.), in 1956 wijlen jhr. mr. De Casembroot en zijn echt genote aangeboden door mevrouw Nieuwenhuijse-Bubay als bewijs van dank voor de hulp aan de Hongaarse vluchtelingen. Prinses Beatrix en verloofde waren in Duitsland DEN HAAG, 11-7. Prinses Beatrix heeft dit weekeinde met haar ver loofde de heer Claus von Amsberg een privé-bezoek gebracht aan vrienden in west-Duitsland. De prinses en de heer von Ams berg hebben zaterdag twee uur lang de kunst van 'het kleiduiven schieten beoefend op een baan bij Keulen. Vandaag (maandag) zal de prinses naar Nederland terugkeren. ZIERIKZEE Lamlbouwliuishottdschool „Prinses Juliana" Onderstaande leerlingen zijn be vorderd van het eerste naar het tweede jaar primaire opleiding. Zierikzee: Arvnio van Aken; Ellie v. d. Berg; Geertje Beije; Nanda Bil; Cathy Bliek; Betsie Bolijn; Riet Bolier; Willy Deurloo; Inge Dogger; Mattie Flikweert; Hennie Hage; Adrie den Hartog; Nellie Koster mans; Carla Koster; Martha Koster; Lidie Kouwenberg; Olga Kristalijn; Jöke van Leeuwen; Cchelien Lode- wij'k; Wilma Meerman; Cobie Merle; Nel Padmos; Roosmarie Praet; Fran- Qoise Renshof; Tineke Snijders; Ellie Verloo; Nellie van Vossen; Roos- marie Warrens; Willy Wijsman. Openbare bekendmaking uitbreidingsplan Het hoofd van het gemeentebe stuur van Zierikzee maakt bekend dat Gedeputeerde Staten van Zee land bij besluit van 21 lun: 1965, no. 1584/245, hebben goedgekeurd het door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 28 januari 1965, 110. 9a vastgestelde plan tot herziening van het uitbreidingsplan in onder delen Malta I en de 'daarbij beho rende bebouwingsvoorschriften. Bij besluit van 21 jund 1985, no. 3586/244 hebben Gedeputeerde Sta ten van Zeeland tevens .goedgekeurd het door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 7 juli 1964, no 4a vastgestelde uitbreidingsplan in onderdelen Malta II en 'de bijbeho rende 'bebouwingsvoorsohriften. Bovenvermelde plannen liggen ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage. Belanghebbenden, die bezwaren tegen deze plannen bij de gemeente raad hebben ingediend, kunnen bin nen een maand na heden bij de Kroon beroep instellen. Zierikzee, 12 juli 1965. H'et wnd. ihoöfd van het ge meentebestuur voornoemd, H. KOEVOETS. MARKTBERICHTEN Centrale veiling Middelharnis Veiling van vrijdag 9 juli Veiliragberichten van vrijdag 9 juli 1965. Doré: middel f 27,10-27,90, drielin gen f 12,90-15,90, kriel f 10,00-12,00; Eigenheimers f 27,90-28,60, gepokt f 26,70, 'drielingen f 11,90, kriel f 10,80 -11,10; Present: middel f 28,60-30,00, drielingen f 13,70; Peulen f 180,00- 232,90; Doperwten f 46,00; Bloemkool A f 52,00-57,00, B f 32,00-34,00, C. f 20,00; Sla A f 12,10-12,30, B f 5,30; Tomaten A f 95,00, B f 87,00, C f 57,00; Komkommers A f 30,00, B f 25,00, C f 19,00; Spinazie f 72,00; Gorel'la f 155,00; Talisman f 160,00; Senga f 114,00-126,00; Frambozen f 150,00-185,00; Rode -bessen f 84,00- 92,00; Rode bessen extra f 156,00. GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking in de maand juni. Geboren: 16. Peter, z. van A. Jon ker en J. M. van Dongen (Nooi'd- welle); 16. Marinus Johannes Cor nells, z. van C. van 'der Wekken en H. J. van der Meij'den (Haamstede); 18. Pieternella Margaretha, d. van G. J. de G'lopper en A. Hanse (Haam stede); 22. Joppa, d. van I. 'Duin'hou- wer en A. Matthijsse (Haamstede). GQhurwd: 2. Teunis Sprangers, 24 jr. (Haarlemmermeer) en Pieternella Jonker, 24 jr. (Westerschouwen); 11. Will'em Jan van Rijnsbergen, 27 jr. (Nieuw Lekkerland) en Pieternella Gast, 24 jr. (Westerschouwen); 25. Govert Marinus de Vrieze, 25 jr. en Geertje Marina Hamse, 22 jr. (Wes terschouwen). Overleden: 2. Magdalene Jonker, 87 jr., wed. van J. Hanse (Renesse); 23. Jakob Steur, 89 jr., eohtg. van M. P. Steur (Haamstede). Ingekomen: 3. J. A. M. Heijman, van Voorburg (Noordwelle); 9. G. Sinke en gezin, van Zal^ommel (Re- nesse); 15. A. Leeuwe, van Goes (Haamstede); 18. E. L. E. Giiijamse, van Arnhem (Haamstede); 21. W. M. Heijman-Mal'i, van Teheran (Noord welle); 24. G. E. Huizing en gezin, van Waarde (Haamstede); 25. L. J. F. Kemperman en dochter van Til burg (Renesse); 24. B. Sanderson, van Delft (Renesse). Vertrokken: 8. M. L. de Feiter en gezin (Renesse) naar Goes; 9. K. Din- gemanse en -gezin (Haamstede) naar Hein'kenszand; 11. P. Gast (Ellemeel) naar Nieuw Lekkerland; 22. J. M. de Vrieze (Haamstede) naar Eindhoven; 26. C. J. Evertse (Haamstede) naar Engeland. Aantal inwoners per 1 juli 1965: 4054. Een negenjarige rekenkunstenaar MUNCHEN, 10-7. De 9-jarige re kenkunstenaar Elmar Eder uit Gar- ehing bij Münohen kan de hoogste klas van de lagere school laten voor wat zij is en direct maar het gymna sium gaan. De betrokken instanties hebben dat goedgevonden omdat voor Elmar bv. logarithmen geen enkele moeilijkheid opleveren. Hij is al doorgedrongen in de integraal-re kening en speelt 'het liefst met een elektronisch geheugen, waarvan bij de bediening volkomen machtig is. Zijn wiskundige kennis slaat gelijk aan die van een leerling mei eind examen middelbare school. Ouwerkerk: Els de Rijke. Dreischor: Jannie Vermaas. Brouwershaven: Celia v. -d. Berg; Riet Duinhouwer; Jopie Janse; Joke Oosse; Maatje Smalheer. Zonnemaire: Ada v. d. Berge; Nia v. d. Bijl; Nella van Bloois; Lia Goudswaard. Noordgouwe: Willy Korstanje; Corrie Kort; Ma trie Pannekoek; Ria Pannekoek. Kerkwerve: Ina v. d. Hoek; Ellen Theunisse; Anneke van IJsseldijk; Jannie van Zuidland. Scharendijke: Cora Louwerse; Ella van Oeveren. Oosterland: Marijke Meerman; Co bie Zwager. Serooskerke: Joke Bodbijl. Duivendijke: Trijnie van Wouwe. Ellemeet: Lieneke Horst. 4 leerlingen 'konden niet bevorderd worden. Ook vrouwelijke Vietcong-rebellen SAIGON, 8-7. De afgelopen da gen heeft in een stuk oerwoud van 57 bü 24 km in Zuid-Vietnam, be kend als oorlogszone „d", fejle strijd gewoed. Ongeveer 1.800 Amerikaan se en Australische militairen steun den de Zuidvietnamese troepen. Ver scheidene Vietcong-dorpen en -ge- vcchtsposten werden vernietigd, al dus een woordvoerder van de Ame rikaanse strijdkrachten. Iets nieuws was dat één gevechts- post door vrouwelijke guerrillastrij ders werd verdedigd. Zij deden te genaanvallen met handgranaten. Zo ne „d" ligt ongeveer 55 kilometer ten noorden van, Saigon. In dit ge bied zouden zich ongeveer 8.000 re bellen ophouden. Inmiddels heeft eerste-minister Ngoejen Cao Ky aangekondigd dat de lagere militairen meer soldij zul len ontvangen en bijstand voor hun gezinnen. Salarissen van hogere re geringsfunctionarissen daarentegen worden gehalveerd. Voorts zullen nieuwe belastingen op luxe goede ren worden ingesteld terwijl de le- vensmiddelenprijzen zullen worden verlaagd. Berlijnse octopus dood BERLIJN, 10-7. Otto, de octopus van de Westberlijnse dierentuin, is toch ter ziele. Het dier kwam in april in het nieuws toen het langzaam zichzelf begon op te eten. Daarmee hield het in mei op en het legde daarna 20.000 eieren, wat aanleiding was de naam in Otilie te veranderen. Sindsdien heeft zij niets meer gege ten. Flitsen uit het buitenland DJAKARTA. Ongeveer duizend le den van het overwegend communis tische jeugdfront hebben vrijdag, voorafgegaan door een drumband, voor de Amerikaanse ambassade in Djakarta betoogd tegen de Ameri kaanse interventie in Vietnam. GENEVE. Frankrijk blijkt de boy cot van de E.E.G.-bijeenkomsten te hebben uitgebreid tot de Kennedy- ronde. Gewoonlijk betrouwbare klin gen zeiden vrijdag dat de Franse waarnemer deze week niet is ver schenen in de vergaderingen voor de Kennedyronde. Er werden deze week op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag vergaderingen gehouden. LONDEN. Secretaris-generaal Oe Thant heeft een oproep gedaan tot beëindiging van alle vijandelijkhe den in Vietnam en tot het opnieuw bijeenroepen van de conferentie in zake Indo-China van 1954. MUNCHEN. De Duitse raketdes- kundige prof. Wolfgang Pilz, die bij na vier jaar voor Egypte heeft ge werkt, is in de Bondsrepubliek te ruggekeerd. Volgens zijn advocaat wordt zijn verblijfplaats geheim ge houden omdat zijn leven in gevaar zou zijn. WASHINGTON. Senator Robert Kennedy heeft uit de vooraf aan de pers verstrekte tekst van een rede voering enkele passages geschrapt, waarin hij kritiek leverde op de Vietnam-politiek van pres. Johnson. DJAKARTA. Een Italiaanse bouw onderneming zal in Djakarta een ho tel van zestien verdiepingen zetten. Zij zal de hotelmaatschappij een krediet van twaalf miljoen dollar verstrekken en zelf voor materiaal en technici zorgen. WASHINGTON. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een wetsontwerp aanvaard waarin het stemrecht der negers wordt gega randeerd. Ongeveer zestig Zuidvietnamese parachutisten die een maand geleden bij gevechten op een plantage nabij Dong Xoai door de Vietcong gevan gen werden genomen, zijn vrijgela ten en in Dong Xoai teruggekeerd. Zij verkeren in goede welstand. JOHANNESBURG. Een neger heeft in Johannesburg, Zuid-Afrika, mid den op straat zijn kleren in brand gestoken die hij tevoren met benzine had overgoten. Hij overleed later in een ziekenhuis. Het motief van zijn daad is niet bekend. RANGOON. De revolutionaire re gering van 'generaal Ne Win heeft volgens waarnemers met de kortge leden gedane arrestatie van zekere boeddhistische monniken, handela ren, politici en voormalige hoge of ficieren het laatste bolwerk van de oppositie uit de Weg geruimd en een samengaan van de haar vijandige groepen verijdeld. WENEN. Door de overstromingen van de Donau in Hongarije zijn rond 450 huizen vermeld en naar schat ting 1400 gebouwen zwaar bescha digd. De schade loopt in de miljoe nen guldens. De 20.000 mensen die geëvacueerd zijn, keren geleidelijk naar hun huizen terug. Expositie in Schutterszaai Op zaterdag 17 juli a.s. vindt in de Schutterszaai van het stadhuis de officiële opening plaats van een ten toonstelling van werken der llaagsr kunstschilders Jan van lleel en Chiem van Houwinge. De tentoon stelling zal geopend zijl» voor het publiek van 19 tot en met 30 juli, met uitzondering van de zaterdagen. ZIERIKZEE Gevonden voorwerpen Lijst van gewonden voorwerpen gedurende de maanden mei en juni 1965. 2 zonnebrillen; jongenriem; ronde staaflantaarn; wit kinderschoentje; 8 portemonnaies; gymschoen met sokjes; zakmes; halsketting (kralen); Alpinomuts; grijze wollen sjaal; pas ser, etui met inhoud; 'herenpolshor loge; ruitenwisser; brillekaker met montuur; parkiet; gummi jas en broek (groen); wit babyschoentje; bruin kinderlaarsje; busje (reclame) inh. los geld; doos verband; rubber laars; witte ikinderbroche; zwarte regenbroek; bril met bruin montuur; molen van werphengelpakje met onbekende inhoud; muntbiljet; 'bak- kei'sbroek; snelbinder (spin); schre pel; regenbrodk; blauw jack; zwarte regenpijpen en pet; jongensjasje; bank- en muntbiljetten; 2 zilveren bedelketlinkjes; verder verschillende handschoenen, wanten, sjaals en sleutels. KERKWERVE Bejaarden maakten reis naar Schiphol Daartoe in staat gesteld door de offervaardigheid van de burgerij, or ganiseerde het comité bejaardenreis te Kerkwerve dit jaar wederom een reis. Via de Grevelingertdam en de Haringvlietbrug werd Rotterdam be reikt, waar de 'koffie werd genut tigd. Hierna ging het via 's-Graven- hage, langs 'het Binnenhof en Vredes paleis, en de Scheveningse boulevard naar Schiphol, alwaar een paar uur tjes werd genoten van een voor Kerkwervenaars niet alledaags ge zicht en geluid. Het was zeer druk met komende en gaande vliegtuigen. Tot slot werd over de luchthaven, onder deskundige leiding, met de bussen een rondrit gemaakt langs di verse hangars en werkplaatsen. De terugtocht voerde langs Alphen aan de Rijn en Gouda, over de Brienen- oordbrug naar Rotterdam, waar ge noten werd van een goed verzorgd diner. Even aoht uur arriveerde men te Kerkwerve, waar inmiddels de mu ziekvereniging „Con Amore" uit Noord'gouwe en een groot aantal be woners waren samengekomen om de bejaarden te verwelkomen, Ondor hen bevond zidh burgemeester Francke, die in zijn welkom woor den van dank richtte tot de gehele •bevolking voor hun spontane blijken van offervaardigheid jegens de be jaarden. Namens de bejaarden voer de de heer C. Rotte 'hel woord, met dan'k aan de 'burgerij voor de gelde lijke steun en het comité voor de or ganisatie. Tot slot sprak 'de voorzit ter van het comité, de heer K. A. van Langeraad, een 'dankwoord tot de burgerij, zr. Werkman, de muziek en de heren Tuinman en van der Werf, chauffeurs van de fa. Van Oeveren, die op voortreffelijke wijze hebben gereden. SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" - Brouwershaven Wedvlucht „De Reisduif" vanaf Orleans, afstand 448 km, in con cours, 88 duiven. 1, 3, 4, 7, 17: L. Fonteijne. 2, 6, 21: G. Vos. 5, 18: P. Flohil. 8, 13, 14: C. Wesdorp. 9: Joh. Flikweert. 10, 12: A. J. Flikweert. 11, 19, 20: J. M. Kloet. 15: J. Quist. 16, 22: W. Blom. Donderdag 15 juli inkorven voor Creil. Vrijdag 16 juli van 17.45 tot 18.45 uur inkorven voor Vilvoorde. Jonge duiven. Alles werd 'haar pas duidelijk, toen Jacob op een avond in juli langs zijn neus weg meedeelde, dat Jan van der Spoel tijdens zijn studiereis 'blijkbaar odk nog voor andere din gen tijd had gehad', want 'hij kwam met zijn verloofde een dezer dagen terug in Nederland: de dochter van een der grote Amerikaanse staal- miljonairs. Ze beheerste zidh met ijzeren wils kracht. Ik mag niets laten merken, dacht ze, doch ze voelde het bloed uit haar gezicht wegtrekken. Ze pro beerde zicih een houding te geven, door naar het gascomfoor te lopen en de vlam te temperen. Ze keek iin de pan, die ze 'op het vuur 'haid staan, roerde er even' doelloos in met een grote lepel en antwoordde, haar stem zoveel mogelijk in bedwang houdend: „Dat zal pa van der Spoel niet on welkom zijn. Al was ihet alleen maar op zakelijk 'gebied". Jacob knikte. „Zo gaat dat dikwijls in dergelijke families. Meestal vloeit 'daar een zakelijke 'belangengemeen schap uit voort". Die avond kilste ze'hem hartelijker dan anders. Ze hield zijn hand vast en vroeg: „Waarom kom je niet eens een weekeind? Het huis is groot ge noeg. Maken we er een fijne zondag van". Hij keek haar verrast aan. „Wat graag, maarjij.. ..als vrouw alleen „Jij 'bent het enige familielid, dat me trouw is 'gebleven. Mag ik alsje blieft iemand van mijn familie voor Feuilleton door H. van Omme een weekeind uitnodigen?" De jongen dacht 'even na en knik te. „Je hebt gelijk. Geweldig, Akke, ik verheug me er nu al op. Zater dagmiddag zie je .*ne wel verschij nen". Doch vrijdagsavonds ontving de jongen een telegram: „Ben plotseling verhinderd. Uitstel is geen afstel. Houiden het op volgend weekeind. A'kke". Hoofdstad 28. De gezichtseinder tegemoet. Zondagsmiddags reed- Akke het hek door van villa Inölce, waar di recteur van der Spoel woonde. Ter wijl ze de woning naderde, zag ze verscheidene auto's staan. De tip was dus juist, dacht ze. Receptie van drie tot 'half vijf. Onverwacht deze week thuis gekomen en nu hier een feestje ter gelegenheid van de verloving. Maar voor Akke geen uitnodiging. Doch dat iis natuurlijk niet nodig, waait ze hebben zelf gezegd: Als je zin hebt, kom je maar aanwippen. Wel, ik heb nu zin, goeie zin zelfs. Ze stapte uit en smeet het portier d'ioht. Met haar tasje on'd'er de arm betrad ze 'het bordes. Een bediende boog even en vroeg haar naam. Een gehuurde 'kracht, dacht ze. Speciaal voor deze middag natuurlijk. „Mevrouw Sohaarsma de Zwart uit Bollega", antwoordde ze op af gemeten toon. Na zich in de 'hall wat opgeknapt te hebben, volgde ze de bediende naar de grote salon, 'alwaar ze werd aangekondigd: Mevrouw Schaarsma de Zwart uit Bollega. Houd je goed, A'kke, zei ze tot zich zelf. Laat je niet kennen; gun ze dat genoegen niet. In het midden van ihet vertrek zag ze Jan van' der Spoel staan, naast hem een' jonge vrouw, een knap, roodharig ding, bijna even lang als de jongen. Dus idat is ze. Zonder zioh om de andere gasten te bekommeren, stevende ze recht op 'het paar aan, wist een parelende glimlach te voorschijn te toveren en stak haar gehandsohoende hand uit naar de jongeman: „Zo, Janwel kom in Nederland". Ze keek hem een ogenblik monsterend aan. „De reis schijnt je goed te hebben gedaan. Je ziet er tenminste fantastisch uit. En eh.... van harte gefeliciteerd met je verloving. Wil je me even aan je aanstaande vrouw voorstel len?" Hij drukte haar uitgestoken hand en knipperde met zijn ogen. Terwijl 'hij even zijn lippen 'bevochtigde, pro beerde hij te lachen en zei: „Dank je, Akke. Dit is Vivian. Ze verstaat nog geen Hollands. Vivian, this is mistress Sohaarsma, a friend of our family". Akke keek naar het meisje, dat vriendelijk lachend 'haar hand uit stak, die de vrouw drukte. „How are you, mistress Sjaarsma?" Akke knikte vriendelijk - dat kind kan het ook niet helpen - en zei: „I congratulate you, miss. He is a lucky bird with you". „Thank you, mistress Sjaarsma". Akke wendde zioh weer tot de jon gen. „En goede reis gehad? Veel ge leerd, dat je van pas 'kan komen?" „O ja, Akke, heel best, dank je". „Mooi. Dan ga ik nu even je ouders opzoeken om hen geluk te wensen. Ik zie je nog wel. So long!" Ze draaide zich om er. liep lang zaam door de zaal. 'knikte een paar maal, als ze een 'broer of zus van Jan zag. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5