Parijs houdt de club klein 2 Sportieve kleding ™"f 19.75 d e u r I o o Lid van Provinciale Staten stelt vragen over de verdroging Ingezonden mededeling BLIK DOOR HET WERELD I YENSTER Veel is niet overgebleven van de oorspronkelijke opzet die zeven lan den de Westeuropese Unie deed vor men, waarvan er zes overigens toch al een rijkelijk contact met elkaar hebben in hun E.E.G. In Luxemburg bleek weer dat thans het voornaam ste nut van de organisatie er in be staat dat die zes hier nummer zeven kunnen ontmoeten: de Britten, die in deze dan eigenlijk het zevental van de Europese Vrijhandels Asso ciatie vertgenwoordigen. Minister Stewart bracht - nog net voor zijn zes collega's halsoverkop naar Brussel terug moesten om de landbouwregelingen er door te ja gen - ter sprake dat men toch moest voorkomen dat tussen de twee delen die E.V.A. en E.E.G. heten een on overbrugbare kloof zou ontstaan en hij bepleitte daartoe een gesprek tussen de twee economische blokken Men kon al terstond constateren dat in. dit opzicht - hoe vriendelijk De Gaulle en Wilson dit voorjaar ook voor elkaar waren in Parijs - de Franse president op zijn stuk is blijven staan. Zijn man in Luxem burg was maar een staatssecretaris; de anderen stuurden hun minister van buitenlandse zaken (op België na, maar daar zit men dan ook eigenlijk zonder regering). Die staatssecretaris zei in opdracht dat hij er niets in zag. Of te wel: voor Parijs is de Euromarkt nu net groot genoeg om een poging te doen er de hegemonie in te veroveren wat in een uitgebreidere club, zeker met Engeland er in, wel eens moeilijker zou vallen. De anderen waren daarentegen aanzienlijk vriendelijker. Duitsland koo9 dit ogenblik om een wat soe peler regeling te treffen voor de kos ten van het Britse Rijnleger opdat die niet een voortdurende lekkage van ponden blijft veroorzaken. Kort om: de E.E.G. is het» onderling nog lang niet eens, maar dat is uiteraard geen nieuw verschijnsel sinds De Gaulle. Zieke V.N. Het twintigjarig bestaan van de Ver- engide Naties heeft weinig aanlei ding gegeven tot feesteen. Tenslotte waren de omstandigheden daar niet erg naar. Er zijn twee grote conflic ten - Santo Dbmingo en Vietnam - en in beide gevallen staat de vol kerenorganisatie volkomen machte loos. Overigens neemt dat niet weg, dat er in die twintig jaar ook veel goeds is verricht en secretaris-generaal Oe Thant heeft niet zo ongelijk als hij constateert dat de V.N. voorna melijk faalden in die kwesties waai de grote mogendheden voor zichzelf een weg hadden uitgestippeld en dan niet van zins waren naar de Veilig heidsraad of de assemblee te luis teren. Wat niet alleen op de Sowjet- Unie slaat, maar evenzeer op de Het fietsende meisje in Nederland - op de hoogte van het vaak koele weer - kleedt zich dit jaar in een katoenen „pulli" en een ruime broek- rok van corduroy. Amerikanen. Britten en in enige ge vallen ook de Fransen. Dat geldt dan vooral voor het basisprobleem van de vrede en de veiligheid. Op aller lei sociaal, cultureel, opvoedkundig, wetenschappelijk, menslievend ge bied heeft de organisatie uitstekend gewerkt. Ook die aspecten van het werk der V.N. worden echter bedreigd door wat nog steeds als de grote ziekte van de organisatie voortwoe kert: de weigering van enige groten - met name Frankrijk en de U.S.S.R. - om mee te betalen aan militaire expedities die ze niet billijken, in casu Kongo. Weliswaar is door of fervaardigheid van enige landen het faillissement voorkomen, maar het kernpunt: het stemrecht van die wanbetalers - is nog steeds niet ge regeld. Vooral de V.S. maken er een principe-kwestie van: zozeer dat ze praktisch niet meer terug kunnen komen op hun eis dat Moskou en Parijs moeten betalen of hun stem recht verliezen. En aan de andere kant kunnen die twee die eis haast niet meer inwilligen zonder dat de vernederend beschouwde schijn ge wekt wordt dat ze hebben gebogen voor Washington. Met als konse- kwentie dat de V.N. voor hun voor naamste taak - voor vrede te waken - na twintig jaar machtelozer staat dan ooit. Vermist meisje terecht UTRECHT, 5-7. Door de oplettend heid van de alarmcentrale van de A.N.W.B. in Den Haag, heeft de po litie dit weekeinde de vijftienjarige Utrechtse coupeuse Hertdrika Maria van Hasselt die al sinds 5 juni zoek was, kunnen opsporen. Ze bevond zich in Salzburg en is inmiddels door haar vader opgehaald en thuis gebracht. Haar „begeleider", de 40- jarige 'bloemertkoopman A. L. F. M. zit nog in een Oostenrijkse cel. Een verzoek om zijn uitlevering zal wor den ingediehd. OVERHEMDEN Bel-o-fast I» blijvend zelfitrijkcad Elegant kleding'' HAVENPLEIN 11 - ZIERIKZEE VALENCIA. Te Valencia, in Ve nezuela, ontwaakte schoenmaker Mareelino Monteverde m een dicht gespijkerde doodkist. Hij was de dag tevoren door een hartaanval'getrof fen waaraan hij naar men dacht was overleden. Zijn treurende familie hoorde zijn verwoede bonzen op het deksel van de kist en bevrijdde hem. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Utrecht (wijkgem. Oranjekerk): W. I. Doude v. Troost wijk, Doorwerth-Heelsum. Benoemd tot directeur van de Ned. Herv. Ver. Kinderzorg in Nooxd- Holland: S. Tijmstra, Slootdoi-p, die deze benoeming ook aannam. Obr. Ger. Kerken Aangenomen naar Hillegom: kand. W. v. Dijk, Deventer. Ger. Gemeenten Beroepen te Amsterdam-C., Oost- kapelle, Sdherpenisse, Terneuzen- Axel, Uddel, Vlis9ingen, Wolphaarts- dijk en te Zoetermeer: kand. Chr. v. d. Poel, Rotterdam; te. Veenendaal: kand. G. J. v. d. Noort, Capelle a.d. IJssel; te Kootwijkerbroak, H.I. Am bacht, Kortgene, Waaide, Waarden burg: kand. A. Hoogerland, Werken dam. Evawg. Luth. Kerk Beroepen te Leiden: J. Happee, Utrecht. Haamsteedse bejaarden maakten reis naar Flakkee HAAMSTEDE, 5-7. Haamstede heeft vorige week één dag bijna de gehele dag zonder bejaarden geze ten, die maakten die dag nl. het jaarlijkse reisje, daartoe in staat ge steld door financiële bijdragen van de bevolking. Reeds om kwart voor acht in de ochtend reden twee grote R.T.M.- bussen voor en na afscheid genomen te hebben van de autobezitters, die de buiten het dorp wonende bejaar den hadden opgehaald, stapte men in. Via het veer Zijpe ging de rit naar Dordrecht, waar men een kopje koffie gebruikte. Een wandeling door het Wantijpark was een welkome adempauze. Een bezichtiging van de Dordtse Grote Kerk besloot het bezoek aan deze stad. Via de Brienenoordbrug ging het toen op Goeree aan met als eerste pleisterplaats Middelharnis. Hier nuttigde men een broodje, waarna de rit verder ging naar Ouddorp. Daar kon men winkels kij ken voor de terugreis naar Haam stede, via de Grevelingendam, een feit zou worden. Eerst werd echter nog de inwendige mens versterkt in „De Blauwe Keet". Het was half negen toen de bussen Haamstede naderden. Hier wachtte de bejaar de reizigers een verrassing. „Witte van Haemstede" bereidde hun een muzikaal welkom, hetgeen bijzonder op prijs werd gesteld. Dat bleek wel uit de slotwoorden van de voorzitter van het bejaardencomité. de heer L. C. v. d. Velde. Hij bedankte aller eerst de beide chauffeurs, de heren Quist en de Vlieger en ook de Haamsteedse bevolking kreeg een. dankbetuiging voor het mogelijk maken van deze reis. Natuurlijk werd „Witte van Haemstede" niet vergeten en het korps antwoordde op de woorden van de voorzitter met het spelen van vrolijke marsmuziek. MARKTBERICHTEN (irauubturs Kullcrdiin ROTTERDAM, 5-7. Op de Rotter damse graanbeurs werden de vol gende prijzen genoteerd af boerderij Groene erwten tot f 37.00; Schok kers tot f 45.50; Bruine bonen, boe- renschoon tot f 62.00. Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 5-7. Aanvoer 1886 stuks vee, t.w.1254 vette koeien en ossen en 632 varkens. Prijzen per kg: Vette koeien en ossen extra kwal. f 4,30-4.60, ie kw. 3.95-4,20 2e kw. f 3,50-3.70, 3e kw. f 3,25-3,45; stieren f 3,95-4,40, worst koeien f 1,55-160; varkens extra kw. f 1,95-1.98, le kw. f 1.92-1,95, 2e kw. f 1,88-1,91, 3e kw. f 1,84-1,87. Vette koeien en ossen: aanvoer groter, handel zeer kalm. prijzen gedrukt. Varkens; aanvoer iets meer. handel aanvankelijk goed, afloop kalm, prijzen even hoger. DODELIJKE ONGELUKKEN SOMEREN. De veertigjarige heer P. van Hoof uit Someren is bij een verkeersongeval in zijn woonplaats om het leven gekomen. Hij werd met zijn fiets aangereden door een perso nenauto- De heer van Hoof werd zwaar gewond naar hel ziekenhuis in Geldrop overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. EINDHOVEN. De 61-jarige brom fietser C. A. Braspenning' isin Eind hoven dicht bij zijn woning bij het oversteken van de weg aangereden door een personenauto, welke werd bestuurd door H. N. uit Vaals. Zwaar gewond werd de man naar het St. Jozef ziekenhuis vervoerd en vandaar naar het St. Elisabethzie- kenhuis in Tilburg overgebracht. Daar is hij in de afgelopen nacht aan de gevolgen overleden. DORDRECHT. De 29-jarige koop man M. van Peer uit Sprundel is op de rijksweg 16 bij Dordrecht om het leven gekomen, doordat hij met zijn bestelauto, waarmee hij een la ding aardbeien vervoerde, in botsing kwam met een op de vluchtstrook staande lantaarnpaal. BOEKEL. De 17-jarige Jan van Hees uit Boekei is op de grens van de gemeente Boekei en Gemert met zijn bromfiets tegen een boom ge reden. De jongen is in de loop van de nacht in het ziekenhuis in Veghel aan zijn verwondingen ovei'leden. VUGHT. Op de rijksweg Vught- Boxtel in Vught is de 31-jarige bromfietser J. M. Voets uit Boxtel bij een verkeersongeluk gedood. De man werd bij het oversteken twee maal aangereden, eerst door een personen- en daarna door een be stelauto. OIRSCHOT. Een uit Tilbux-g af komstige en uit de richting Eindho ven komende personenauto is het Wilhelminakanaal ingereden. De 24- jarige echtgenote van de bestuurder, de 27-jarige L. de V. uit Tilburg, kon nog uit de auto worden bevrijd, doch het gelukte niet de levensgees ten. op te wekken. HEEZE. In Heeze is de 14-jarige R. Adx-iaans uit deze gemeente on der de achterwielen van een in een bouwput achteruit rijdende vracht auto met zand geraakt, overreden en gedood. De jongen x-eed wel meer met de vrachtauto mee en is bij het achteruitrijden vermoedelijk van de treeplank gevallen. De chauffeur zou volgens de politie geen schuld treffen. Aan Gedeputeerde Staten van Zeeland Boomgaarden Hogezoomgebied W.-Schonwen opnieuw ter sprake Van de katoenen zomerkleding maakt de sportieve broek een voor naam onderdeel uit. De foto toont twee laag gesneden modellen, ivaar- op een ferme riem het goed doet. De stoffen zijn respektievelijk denim en whipcord. ZIERIKZEE, 5-7. Het lid van Provinciale Staten van Zeeland, de heer W. Koster te Axel, heeft vra gen gesteld aan Gedeputeerde Staten naar aanleiding van de gehouden zitting van de Raad van State, waar in de bezwaarschriften tegen het streekplan Schouwen-Duiveland be handeld werden. De heer Koster vraagt o.a. of het G.S. niet opgeval len is dat er m.b.t. de .z.g. ver drogende boomgaarden ten noord westen van de Hogezoom in de ge meente Westerschouwen een duide lijk meningsverschil bestond tussen de directeur van de Prov. Planologi sche Dienst en de gewestelijk secre taris van het Landbouwschap. De heer Koster stelt hierbij ver der de vraag of G.S. de mening van de P.P.D.-directeur, dat de boomgaarden er fris en aardig bij stonden, voldoende achten om daar uit de conclusie te trekken dat de moeilijkheden voor de belangheb benden niet zo ernstig meer zijn. Het statenlid vraagt verder of G- ROTTERDAM. De zestigjarige me vrouw P. Dons-Goossens uit Rotter dam is verongelukt. Toen ze met haar fiets op de Koninginneweg in Rotterdam reed passeerde haar een vrachtwagen met aanhanger. Op dat moment verloor ze de macht over het stuur en viel. Ze raakte onder een der wielen van de vrachtauto. De elektriciteitsbedrij ven in oost- Vla anderen en de stakende arbeiders hebben het afgelopen weekeinde een akkoord 'bereikt, waardoor een einde is gekomen aan een staking waar door een 70-ta'l bedrijven kwam stil te liggen. Ongeveer 20.000 Belgische arbeiders waren door de actie met werkloosheid bedreigd. WASHINGTON. De Amerikaanse en Britse ministers van financiën zijn ihet er over eens 'dat de dollar en het pond sterling een essentiële rol zuilen blijven spelen in de finan ciering van de internationale handel. S. bekend zijn met de inhoud van het artikel van de Rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst. voor Zeeland ge titeld „Verdwijnend fruitgebied in de Westhoek van het eiland Schou wen-Duiveland", gepubliceerd in 1962, waarin door deskundigen ge steld wordt, dat de fruitteelt in dat gebied op een uiterst wankele basis is komen te staan en voorts vraagt de heer Koster of G.S. kennis heb ben genomen van de inhoud van het advies van de Vaste Commissie van de Rijksdienst voor het Nationale Plan betreffende bedoelde verdro gende boomgaarden aan de mi nister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid. Herstel motiveren Delen G.S. de mening van ge noemde Vaste Commissie, dat de be treffende boomgaarden zich uitste kend hebben hersteld en er talrijke nieuwe boomgaai'den zijn ingeplant? luidt een andere vraag van de heer Koster, die als de vraag bevesti gend wordt beantwooi'd, G.S. vraagt dit herstel dan nader te motiveren en een overzicht te verstrekken van het aantal nieuwe ingeplante boom gaai'den en de betreffende opper vlakte. Zo niet, aldus vervolgt het statenlid, mo^t dan worden aange nomen dat de in het advies der com missie op het geconstateerde herstel volgende verklaring, luidende: „G.S. verklaax'den dan ook dat de behoef te aan bebouwing met het oog op de economische situatie thans min der dx-ingend is", in strijd is met de werkelijke opvattingen van G.S.? De vragensteller wil vei'der graag weten of het juist is dat de direc teur van de P.P.D., optredende na mens G.S. van Zeeland, ter zitting van de Raad van State heeft ver- klaard, dat het advies van de Vaste Commissie van de Rijksdienst voor het Nt. Plan, met betrekking tot ge noemd gebied aan de Hogezoom, door de provincie kan worden ge volgd, hetgeen betekent dat de door de Prov. Saten van Zeeland vastge stelde bestemming „agrarisch ge bied B" zou dienen te worden ge wijzigd in „agrarisch gebied", waar door de mogelijkheid voor bebou wing zou worden teruggebracht van 1 ladhuis per halve ha tot 1 landhuis per 2 ha. Tenslotte vraagt de heer Koster of - indien het antwoord op de vo rige vraag bevestigend luidt - de di- i'ecteur van de P.P.D. dan in deze inderdaad het standpunt van G.S. weergaf en - zo ja - achten G.S. het juist om, in afwjjknig van het be sluit van Prov. Staten van Zeeland, juist om, in afwijking van het be langhebbenden bjjzonder nadelige gevolgen kan hebben? Bijzonder „in" voor het strand zijn dit seizoen „geklede" badjassen. Deze badstof jassen zijn elegant van model en van dessin, zodat de draagster er een belangrijk grotere „actie radhts" in heeft dan alleen aan strand, in huis of tuin. FINANCIËN EN ECONOMIE Amerikaans rapport over economie in Sovjet-Unie WASHINGTON, 5-7. Volgens een dit weekeinde gepubliceerd congres- rapport zal de absolute voorsprong van de Amerikaanse economie op de Sowjet-Russische blijven toenemen. Het rapport voorspelt eveneens dat de economische groei van de Sow- jet-Unie in de komende 5 jaar niet sneller zal zijn dan die van Frank rijk of Italië en aanzienlijk geringer zal zijn dan die van Japan. Deze conclusies zijn vervat in een door deskundigen samengesteld rap port voor de gezamenlijke economi sche commissie van het congres, ge naamd „huidige economische aan wijzingen voor de Sowjet-Unie". In het rapport wordt opgemerkt dat hoewel het bruto nationale produkt van de Sowjet-Unie het op een na grootste ter wereld was, het bruto nationale produkt pei' hoofd van de bevolking slechts op de vijfde plaats De Sjah van Pex-zië, op bezoek in de Sowjet-unie, heeft vrijdag op een persconferentie gezegd dat zijn land van plan is op economisch gebied nauw met de Sowjet-Uinie te gaan samenwerken. Dit. zal van groot'be lang zijn voor het handhaven van de vrede in het midden-oosten en de rest van de wereld, meende hij. SPORT VOETBAL Bedrijfs- en zomeravondvoetbal rayon Zierikzee. Competitiestand per 3 juli 1965. Kon. Zeelandia 9 6 2 1 14 23-13 Neptunus 9 5 2 2 12 28-13 R.W.S 8 4 3 1 11 19-16 P.Z.E.M. 9 4 3 2 11 30-12 V.A.B. 9 5 1 3 11 20-16 P.T.T. 9 5 1 3 11 23-19 v. d. Wekken 9 4 2 3 10 20-15 Zierikzee vet. 9 4 1 4 9 18-19 Smit-Bolnes 9 2 1 6 5 10-30 Di'ukk. L&O 9 36 3 12-23 Velocitas 9 18 1 6-33 Van 5 juli tot 10 juli laatste wed- strijdweek. In de week van 21 juli tot 17 juli eventueel beslissingswed strijden voor le, 2e en 3e plaats. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" - Brouwershaven Uitslagen van de wedvluchten der P.V. „De Reisduif" te Brouwersha- ven vanaf Ohateauroux op 25 juni. In concours 44 duiven. Afstand 570 kilometer. A. J. Flikweert 1, 3, 7; W. Blom 2; Joh. Flikweert 4» 6; L. J. Fon- teinie 5, 11; C. Wesdorp 8, 10; J. M. Kloet 9. Vanaf Noyon op 26 juni. In con cours 42 duiven Afstand '247 'km. G. Vos 1, 2, 3; J. M. Kloet 4; P. Flöhil 5, 8, 9, 10; L. J. Fonteine 6, 11; C. Wesdorp 7. Heden (dinsdag 6 juli) inkorven voor Angouilême en donderdag 8 juli voor St. Quentin. KERKNIEUWS Afscheid, bevestiging en intrede ds. J. P. van Roon (Van 1950 - 1957 te Zierikzee) door ds. A. J. van Rennes uit Ave- zaath, toen nog predikant te Strijen, bevestigd als predikant van de her vormde gemeente van Korten'hoef in Onze oud stadgenoot ds. J. P. van Roon, zal zondagavond 11 juli a.s. om zeven uur in d'e Nieuwe Kerk afscheid nemen van de 'hervormde gemeente van Ermelo en de week daarop, nl. zondagavond 18 juli a.s. om zes uur in de Nieuwe Kerk, na vooraf 's morgens om tien uur in datzelfde kerkgebouw te zijn beves tigd door dr. C. van Leeuwen uit Ermelo, intrede doen als predikant van de 'hervormde gemeente van Katwijk aan Zee, waar hij beroepen is in de vakature van ds. P. Moeren hout, die op 22 november van 'het vo- riige jaar naar Rotterdam-Kralingen is vertrokken en die daar een week later intrede beeft gedaan. Ds. van Roon werd op 2 mei 1920 te Strijen geboren. Hij bezocht eerst het gymnasium te Dordrecht en stu deerde daarna nog theologie aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Nadat de 'heer van Roon in 1946 door het pro- de classis Hilversum. Op 8 oktober 1950 verwisselde ds .van Roon deze gemeente met die van Zierikzee en sinds 24 maart 1957 dient hij de hér- vormde gemeente van Ermelo, waar hij toen werd bevestigd door zijn ambtsvoorganger, ds. G. Spilt, die begin september 1946 naar Utrecht was verti'okken. Tijdens zijn ambtsbediening als predikant van de herv. gemeen te van Zierikzee was ds. van Roon o.a. lid van bet bi'eed moderamen van de classicale vergadering van Zierikzee, scriba van bet breed mi nisterie van de ring Zierikzee, lid van de redactie van 'het Hervormd Kei-kblod voor Sdhouwen-Duiveland en vei'der werd 'hij dooi' de classis Zierikzee ook nog enkele jaren afge- vinciaal kerkbestuur van Friesland vaardigd naar de generale synode was toegelaten tot de evangeliebe diening in de Nederlandse Hervorm de Kerk en hij eerst nog enige lijd te Strijen werkzaam was geweest als hulpprediker werd hij op 19 januari van het daaropvolgend jaar (1947) van d'e Nederlandse Hervormde Kerk. Te Ermelo was 'hij o.a. voor zitter van de provinciale commissie Gelderland van de confessionele ver eniging en thans is hij nog lid van het hoofdbestuur van de C.E.F.A. stond, na dat van de V.S., Frankrijk, West-Duitsland en Engeland en slechts met iejs voor dan van Italië en Japan. Het rapport vat de economische problemen waar het Kremlin mee te kampen heeft als volgt samen: „In de tweede helft van dit decennium zien de Russische leiders zich ge plaatst tegenover een sterk toene mende vraag bij schaarser geworden middelen. Gegeven een verminderde toer\ame van het aantal arbeids krachten en de verminderde effici ency van de kapitaalinvesteringen, kan het regime niet tegelijkertijd de levensstandaard verhogen, een snel le groeisnelheid handhaven en zich meten met. de V.S. In de ruimte vaart en de aloomontwikkelingen. Het geboortecijfer In het rapport wordt eveneens opgemerkt dat het geboortecijfer in de Sowjet-Unie is gedaald als een onbedoeld effect van het grote ge deelte van de getrouwde vrouwen dat werkt. Sinds het begin van de vijftiger jaren is het geboortecijfer gedaald met 21 procent en de Sow- jet-regering maakt zich grote zorgen over de zware last van de huishou ding voor de werkende huisvrouwen en moeders. Volgens het rapport zijn de zware huishoudelijke lasten, ge combineerd met de eisen van een werkkring voor vele werkende vrou wen aanleiding geweest tot beper king van het kindertal tot 1 hoog uit 2. Een andere factor die tot deze daling' bijdroeg is het relatief kleine aantal vrouwen dat nu de leeftijd bereikt voor het krijgen van kinde ren, door de lage geboortecijfers ge durende de tweede wereldoorlog. Het rapport voorspelt dat de bevol king der Sowjet-Unie die nu onge veer 229 miljoen bedraagt, in 1957 tussen de 245 en 261 miljoen en in 1985 tussen de 259 en 299 miljoen zal liggen. Voor 60 jaar.... ZIERIKZEE. Dat een automobiel onze poorten kwam binnenrijden baarde bij de stadgenoten wel enig opzien. Naar wij uit goede bron ver nemen waren de heren afkomstig uit Vlissingen. SCHUDDEBEURS. Tussen deze ge meente en Zierikzee is met de tram een rund overreden. Het dier, dat zich, op de tramlijn beuond, werd door het tweede rijtuig een poot af gereden waarna het in de sloot tui melde. ZIERIKZEE. Alhier keerde dr. A. van der Hoeven per rijtuig terug van een patiënten-bezoek te Dreischor. Aan de Blokweg ontstond een defect aan het rijtuig waardoor het in een sloot terecht kwam en geheel ver nield werd. RENESSE. Als bijzonderheid kan worden gemeld dat in een der bossen onder deze gemeente een egel is aan- getroffen. Dit zeldzame dier staat bij de bevolking bekend onder de naam stekelvarken. ZIERIKZEE. Alhier iverd de jaar lijkse paardenmarkt gehouden. Aan gevoerd werden: 106 paarden, 1 veu len en 3 hitten. De prijzen lagen tus sen de f 110 en f 450. S1RJANSLAND. Ter gelegenheid van zijn huwelijk trakteerde dewel- eerw. heer ds. J. H. C. Kamsteeg alXe schoolkinderen in deze gemeente. ZIERIKZEE. Aan 't Sas wordt thans de havenkant met keien be straat. Reeds eerder werd hier een keiweg aangelegd. Op die manier krijgt men een flinke los- en ladings plaats die vooral in de bietencam pagne de landbouwers van groot nxd kan zijn, ZIERIKZEE. Hier arriveerde de stoomboot vo, 397 van de firma Braakman te Rotterdam met een groot aantal pleziergasten uit Ant werpen. ZIERIKZEE. Hier is het ijzerwerk voor de nieuwe gasketel aangekomen. Binnenkort zal met de opbouw van de ketel een begin worden gemaakt. ZIERIKZEE. De deelneming aan de Zierïkzcese Pa ardenloterij is zeer geanimeerd. Door het comité moeten 2000 loten meer worden afgegeven dan vorig jaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6