maar het is waar C!Krfarine..4 DE VIERDE DAG 4 beroemde middelen doen wonderen! Nederlandse bevolkingsgroei in 1964 sterker gegroeid dan in vorige jaar BLIJVEN TELLEN... STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag s juii i965 Nr. i9gn HET IS HARTVERSCHEUREND en het kan ook üw kind overkomen Haal niet glimlachend de schou ders op, zeg niet, dat het niet waar is. Wij doelen hier op de handel in ..blanke slavinnen", op de geweten loze lieden, die het op onze dochters voorzien hebben. Met gemoedelijke, opgeruimde praatjes slagen ze er im mers maal al te dikwijls in het ver trouwen van onervaren meisjes te winnen! Ja, begrijpelijk vlot slagen ze er soms in haar te overreden. Het is erg gemakkelijk, wanneer men verre van deze dingen staat, de ogen er voor te sluiten. Maar dal is strijdig met de verantwoordelijkheid, die ouders hebben te dragen tegen over hun. kinderen. De praktijk van de velen, wier levensdoel het gewor den is, strijd te voeren tegen de ge wetenloze elementen in onze samen leving, die het voorzien hebben op wat een normaal mens heilig is, leert dat het onverantwoord is over deze ernstige feiten te zwijgen. Een van de honderden In 'duizenden meisjes van om streeks twintig jaar leeft de drang om er uit te vliegen. Daar zijn ge varen aan verbonden. Hoe groot dat gevaar is, het feit dat er jaarlijks in verschillende Europese landen tien tallen, ja honderden meisjes spoor loos verdwijnen, bewijst het. Hoe groot het gevaar in feite is, kunnen we vertellen aan de hand van een ware historie. Een meisje wendde rich tot één van de Maat schappelijk Advies en Inlichtingen bureaus in ons land om inlichtingen. Ze wilde naar Parijs voor verbete ring van haar schoolfrans en via het Parijse contact van het bureau op een veilige plaats terecht komen in de lichtstad. Een verstandige slap dus. Gewapend met vertrouwd adres- senmateriaal kwam in de Franse hoofdstad aan. Het wisse voor het ongewisse nemend, liet ze zich met een taxi naar het opgegeven adres brengen. Tenminste, dat dacht ze. Weinig seconden nadat de chauffeur haar door een hoge poort een bin nenplaats op had gereden, werd het portier geopend en keek een man haar recht iti het gezicht. Slechts enkele ogenblikken. Toen klapte het portier weer dicht en hoorde ze de heer tegen de chauffeur zeggen: „Merci, die is me te lelijk". Het is de eerste keer in haar leven, dat ze dankbaar geweest is voor haar al te vaak verfoeide uiterlijk .a Pas na dit intermezzo werd ze naar het door haar opgegeven adres gebracht. Anette Een ander geval is dat van Anette. „Goed, om drie uur bij Métro Tro- cadérotoevallig ving de moeder van Anette deze woorden op, toen ze door de eetkamer liep. Dat ivas vrijdagmiddag. Zaterdagmorgen ging Anette naar gymnastiekles. Voor het weggaan zei ze tegen haa rmoeder, dat ze later met Evelyne zou gaan schaatsenrijden. Sedert dat moment heeft niemand haar ooit weer terug gezien. De politie werd ingeschakeld, foto's werden verspreid, maar de moeder wachtte tevergeefs op nieuws van kaar dochter De moeder van Cathérine heeft meer geluk gehad. Deze geschiedenis begon tijdens een vakantie. Cathé rine was met haar ouders aan één van de Italiaanse meren. Daar ont moette ze Olivier en werd verliefd op hem. De ouders waren niet en thousiast, vonden haar te jong, de toekomst te onzeker, enz. De vakan tie ging voorbij. Cathérine ging te rug naar B. waar zij studeerde. Ze had er een kamer bij een oude dame. Op een dag ontving de moeder van het meisje een briefje van haar doch ter: Omdat u niet wilt dat ik met Ingezonden mededeling Vier middelen In één tablet helpen elkaar endoen wonderen! De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teyeel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. Olivier trouw, zult u me nooit meer terug zien. Ik ga naar hem toe. Verloofd-verdoofd Zo snel mogelijk ging de moeder naar B., waar de oud eilame haar wist te vertellen, dat Cathérine acht uur geleden vertrokken was. Ze had gezegd, dat ze naar haar ouders te rugging. Toevallig kende men het adres van Olivier en men vond zon der moeite de jongeman, die erken de Cathérine het afgelopen week end te hebben ontmoet. Nadien had hij haar niet meer gezien, was zelfs een beetje verbaasd dat ze niet ge schreven had iOok nu werd de politie ingescha keld. Na drie dagen een telefoontje: Het meisje was teruggevonden, ver borgen in een vuil hotelkamertje, in het bezit van valse papieren en een vliegbiljet met verre bestemming Cathérine was helemaal in de war, herkende zelfs haar moeder niet. Pas later was ze in staat haar avontuur te vertellen: Olivier had haar gevraagd een week-end met hem in Parijs door te brengen. Ze waren in het geheim verloofd. Hij wachtte haar op bij het station, ze gingen naar de Champs-Elyssées, aten in Saint-Germain, waren in het Louvre en 's avonds zei Olivier: „Nu een klein etentje. Ik breng je in een exclusief zaakje". Van na het eten wist zij zich ?iiets meer te herinne ren Vele trucs Ze hebben de dader gearresteerd op het moment dat hij wilde ver dwijnen. Hij maakte deel uit van een groep handelaars in „blanke slavin nen". Hij bediende .zich van een klassieke truc: een aardige jongeman als verloofde. De methodes van de misdadigers zijn van een ongelofelijk raffinement zij wisselen steeds, rekening houdend met mode en nieuwigheid]es. Er zijn vakboeken vol geschreven over de vele manieren en ontelbare ititgcploz en'gevailen, maar nog ont stellender is het aantal nooit opge helderde verdwijningen Djt alles stemt tot nadenken, want deze dingen en nog vele andere zijn absoluut waar en zij vertegenwoor digen de meest afschuwelijke dra ma's van onze tijd. Ouders de schuldigen Ouders zijn daarom niet verant- zvoord als zijn hun dochters zonder voorafgaande informaties laten sol liciteren op aangeboden betrekkin gen, vooral buitenlanders, en haar zonder vooraf besproken huisvesting naar een grote stad laten trekken. Het Maatschappelijk Advies en In lichtingenbureau belast zich hier in ons land met de zorg voor jonge meisjes. De plaatselijke contactadres sen zijn voor ieder goedwillende ge makkelijk te achterhalen. Waardoor zoeken de meeste meis jes hun toevlucht in de grote stad? Vaak 'door ruzie met de ouders, door een slecht contact met d!e ouders, door gebrek aan verantwoordelijk heidsgevoel der ouders. Dikwijls ook door een te strenige opvoeding, door het onvermogen van vele ouders om werkelijk lief te hebben. Het is ont zaglijk moeilijk kinderen groot te brengen De beste manier om meisjes te be schermen tegen de handel in vrou wen, die zo uitstekend georganiseerd is, is haar te laten weten welke ge wetenloze mensen er ivel in de we reld rond lopen. Inlichtingen om zich zelf te beschermen. Suzy was 18 De onverstandige jonge vrouwen die het plezierig vinden om zich te laten aanspreken in bioscopen, op terrasjes of waar dan ook, geven zich echt niet genoeg rekenschap van de gevaren, die zij lopen. En ook de meisjes, die er een „sport" van ma ken te liften, riskeren, dat hun reis op een heel ander punt zal kunnen eindigen dan zij in hun hoofd had den. Eén sprekend voorbeeld mogen wij u niet onthouden. Het is een spoor loze verdwijning nadat een familie uit Delft jarenlang contact had ge had met een toevallig op het zelfde vakantie-adres aan de Middellandse zee logerend echtpaar. Daar durfden ze hun 18-jarige Suzy wel aan toe vertrouwen voor een week, toen ze zelf onverwachts werden teruggeroe pen. Ze hebben uit de Rivièra één kaartje gekregen dat hun dochter mee mocht naar Parijs, maar daar is ze nooit gearriveerd. Het vriendelij ke echtpaar is er mee vertrokken en nooit meer mee teruggekomen. De opgegeven adressen bleken niet te bestaan. De ouders hebben kris-kras van Parijs lot MBonaco door Frank rijk gereisd en alle politiebureaus afgelopen. Tenslotte herkenden ze in DEN IIAAG, 2-7. In alle delen van het land is de bevolkingsgroei vcrig jaar groter geweest dan in 1063, behalve in het westen. De be volkingsgroei was vooral in hel zuid westen en in het noorden groter. Dit blijkt uit het jaarverslag van de Rijksdienst voor het nationale plan over 1964. Het noorden van het land had in 1964 een zeer klein „vestigingssaldo". Dat is sinds meer dan een eeuw (met uitzondering van het jaar 1935) niet meer voorgekomen. Sedert 1961 ligt de jaarlijkse be volkingsgroei (afgezien van de grenscorrecties met Duitsland in 1963) tussen de 160.000 cn 170.000 zielen. Vorig jaar werd dit getal overschreden. De bevolking nam met 170.900 zielen toe, waardoor het in wonertal van ons land op 31 decem ber 1964 op 12.213.000 kwam te lig gen. Wat opvalt is dat zowel het ge boorte- als het sterftecijfer vrij dui delijk beneden het niveau van de voorgaande jaren bleven. Het ge boortecijfer beliep 20,7 tegen 20,9 in 1963 en het sterftecijfer 7,7 tegen 8,0 in 1963. Het afgenomen sterfte cijfer wordt in het jaarverslag in verband gebracht met de betrekke lijk gunstige weersomstandigheden van 1964. Bij het geboorteniveau is sprake van twee elkaar tegenwer kende tendenties, namelijk de da ling van de huwelijksleeftijd cn de vermindering van de huwelijks vruchtbaarheid. Het aantal huwelij ken per duizend inwoners was in 1964 8,5 tegen 8,0 in 1963. Toulon de foto van een der leden can de „bevriende familie", het bleek een berucht vrouwenhandelaar zonder raste verblijfplaats. Zeg niet, dat het niet mogelijk is. Betty Teeling. Flitsen uit het buitenland TEHERAN. De sjah van Perzië en koningin Farah zijn in Teheran te ruggekeerd na een bezoek van 13 da gen aan de Sowjet-Unie. ROCKWAY BEACH. Een menigte van naar schatting tweeduizend me re r.deals jeugdige vierders van 'het onafhankelijkheidsfeest is zich in het weekeinde in Rookway Beach, een vakantieoord in Missouri, te buiten gegaan aan vandalisme. Zij verniel den ruiten, plunderden winkels en kantelden auto's. PARAMARIBO. Het Surinaamse ochtendblad „De Ware Tijd" meldt, dat premier Pengel in Den Haag de besprekingen 'heeft 'geopend met vier grote aluminium maatschappijen over de ontginning van bauxiet en verwerking ervan tot aluminium in west Suriname. RIO DE JANEIRO. De Braziliaan se regering 'heeft besloten het bevel tot onteigening, waardoor zes petro- leumraffinaderijen waren getroffen, ongedaan te maken. Het decreet was door ex-president Goulart in de laat ste dagen van zijn bewind uitgevaar digd. STRAATSBURG. De Europese ste- denprijs, die de Raad van Europa jaarlijks toekent aan een gemeente, die zich bijzonder verdienstelijk ge maakt heeft voor de verbreiding van de gedachte der Europese eenheid, is dit jaar toegekend aan de Duitse universiteitsstad Tübbingen. Een van de Europese wimpels die eveneens elik jaar worden toegekend, gaat dit keer naar Delft. SAIGON. Volgens een bekendma king in Saigon zijn'in een slag te Bacliieu, ongeveer 175 km. ten zuid westen van Saigon, 90 man van de Vietcong gesneuveld en 30 gewond1. 1 Amerikaan sneuvelde en vier wer den gewond. Aan Zuidvietnamese zijde sneuvelden 14 man en werden er 30 gewond. TOKIO. Japan en de Sowjet-Unie hebben besloten eind juli in Moskou onderhandelingen te beginnen over een consulair verdrag, zo heeft een woordvoerder van het Japanse mi nisterie van buitenlandse zaken don derdag in Tokio meegedeeld. DJAKARTA. Naar Antara heeft geméld1, zijn eind vorige week 'in Pe- matang Siantar, Noord-Sumatra 23 communisten veroordeeld tot gevan genisstraffen, variërend van vijftien tot vijf jaar, wegen's hun aandeel Sn het doodslaan van een onderluitenant van het Indonesische leger. 'CANBERRA. Volgens het Australi sche bureau voor de statistiek zijn in het eerste kwartaal van dit jaar een record aanta'l mensen naar Aus tralië geëmigreerd, ui. 134.576. Daar tegenover stonden 106.132 mensen, die dit land voorgoed de rug toe keerden, eveneens een recordaantal. Tot idfeze laatsten behoorden 490 Ne derlanders. NEW DELHI. Volgens in India aangekomen reizigers uit Tibet heerst daar hongersnood. Velen zou den boomwortels en gras eten. ROME. Straatvegers en vuilnis mannen in Rome zijn na .drie dagen te hebben 'gestaakt, weer aan het werk gegaan. Men'ig Romein za'l dit met een zucht van verlichting heb ben geconstateerd, want men gooide het vui'l de 'laatste 'dagen gewoon op straat. PEKING. Artsen in het Woe Han- ziekenhuis hebben hij een 30-jarige Chinese boer een gezwel verwijderd dat 53V2 kg. woog. De tumor groeide sinds 1959. Het eerste (deel werd vo rig jaar november, de rest in fëbru- ari van dit jaar weggenomen. ZURICH. Op een zolderkamertje in Züriöh heeft men het stoffelijk overschot gevonden van een 72-ja rige vrouw, die daar ruim 8 maan den geleden moet zijn overleden. Men had de bejaarde vrouw voor het laatste 'gezien op 9 Oktober 1964. KOESTJING SERAWAK. Een dorp in Serawa'k, Biawalk, 'is bestookt door mortiervuur uit Indonesisch gebied. Een onderwijzer werd hierdoor ge dood, een dorpsbewoner gewond, al dus een woordvoerder van de Malei sische strijdkrachten. Tijdens het weekeinde hebben de Indonesiërs kleine mortieraanvallen uitgevoerd op Sera wak. BRUSSEL. De Belgische vice-mi nister van 'buitenlandse zaken, H, Fayat, 'heeft verklaard het mogelijk te achten, dat de crisis in de Euro pese Economische Gemeenschap op gelost wordt door een uiteindelijke bem iddeli ngspogrrig. CORSICA. Op Corsica is zondag een bosbrand uitgebroken over een lengte van 30 'km., die reeds 6000 ha. bos in as heeft gelegd. Twee huizen zijn verbrand, enige gehuchten moes ten worden 'geëvacueerd. De brand' werd 'door 4000 man bestreden. REIMS. Tijdens !de 12-uursrace van Reims, die van zaterdag op zondag werd 'gehouden, is in 'de nachtelijke uren een dodelijk ongeluk gebeurd. In een bocht verloor de Belgische coureur Gerard Langlois plotseling de controle over zijn Ferrari. De wagen sloeg tegen een vangrail waarachter zich een baan-commissa- ris en een brandweerman bevonden. De twee mannen werden zo zwaar gewond, dat zij tij'dens 'het vervoer naar het ziekenhuis overleden. Naar het Hongaarse persbureau MTI meldt, heeft Janos Ka'dar, de leider dei- Hongaarse communistische partij, 'die 'de afgelopen week aftrad als minister-president, zondag ver klaard, dat Hongarije 'betere betrek kingen en uitgebreider samenwer king met west-Europese landen wenst. Ingeionden mededeling Van tijd tot tijd telt u uw geld. Is het nog geen tijd om het bij de N.M.B. te brengen? Sparen is er nu nóg inte ressanter geworden: beleggingsboekjes en spaarrekening met een rente van 3!4Vo, termijnboekjes nu met een rente van 4H°/o. Zo blijft u tellen. Bijtellen! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Zierikzee: Lange Nobelstraat 8 ZIERIKZEE Man vernielde uit woede winkelruiten Tegen D. S. alhier is proces-ver baal opgemaakt wegens 'het vernie len van enkele winkelruiten. S. had zich zaterdagavond omstreeks 20 uur bij 'de fa. D. v. d. Wekken aan de Sdheepstimmerdij'k vervoegd, met het verzoek hem bier te levei'en. Daar de winkel gesloten was werd niet 'op zijn verzoek ingegaan. S., die reeds een respectabele hoeveelheid alcoholica naar binnen had gewerkt, werd "hierover zo kwaad dat hij in een vlaa'g van woede de winkelrui ten aan de voorzijde van het pand intrapte. De ruiten vertegenwoordi gen een waarde van enkele honder den -guldens. Reisje „Ons Genoegen" De reisvereniging „Ons Genoegen" heeft de jaarlijkse réis weer achter de rug. Ditmaal werd een tocht rijk aan natuurschoon gemaakt naar Ko blenz, via Breda, Roermond en Dus- sëldorf. In Koblenz weid overnacht MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht. UTRECHT, 5-7. Op de Utrechtse paardenmarkt werden 364 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1000 tot f 1475; werkpaarden f 1050- f 1400; oude paarden f 800 tot f 1350; 3-jarige paarden f 850 tot f 1250; 2-jarige paarden f 700 tot f 975; veulens f 350 tot f 600; hitten f 600 tot f 850. SlaChtpaarden per kg. geslacht ge- wüdht f 2,50 tot f 3,10 'jonge slacht- paarden per kg. 'geslacht gewicht f 3,10 tot f 3,40. De handel was vlug. en toen ging de reis over Blanken- heim en door België (V'erviers) weer terug naar Nederland. Chauffeur was de heer J. Wiliemse. Na een ge zamenlijke maaltijd 'in Bergen op Zoom arriveerde het gezelschap weer behouden te Zierikzee. WESTERSCHOUWEN Bereden politie weer in de Westhoek De bereden groep Wassenaar der rijkspolitie zond weer een 3-tal man schappen voor tijdelijke dienst naai de Westhoek. Evenals vorig jaar zijn het weer de heren Haan, Jaket en v. Leeuwen. Deze groep is volkomen op de hoogte van de omstandigheden in de Westhoek en de reeds opge dane ervaringen in voorgaande jaren kunnen hun weer igoed van pas ko men. Te paard zuilen ze ook dit jaar weer orde houden op het stran'd en 'in 'de duinen, voor zover 'die door het publiek betreden mogen worden. NOORDGOUWE Reisje o.l.-school De 'leerlingen van de laagste klas sen der o.l.-school maakten het jaar lijkse schoolreisje, ditmaal naar „De Waranda" bij Oosterhout. Het weer had zeker wat meer zomers kunnen zijn, maar de kinderen hebben niet tegenstaande dat volop genoten van 'd'e ontspanningsmogelijkheden, die de uitspanning biedt. Te ongeveer half zeven waren 'de leerlingen weer te rug te Noordgouwe, waar vele ouders hen reeds stonden op te wachten. OOSTEKLANr» Ger. Gemeente roept zendingscommissie in het leven Ook in Oostenlanid wint d'e zen- dingsgedachte veld. Dat blijkt wel uit 'het feit dat de Ger. Gemeente in die plaats onlangs een zendingscom missie 'in het 'leven riep. Van het be stuur maken deel uit de heer M. Stouten (voorzitter), J. van der Have (secretaris), A. J. Cromwijk (pen ningmeester), I. de Waal, Bruinisse (vice voorz.) en L. Bolle, bestuurs lid). Voor de 'dames is er nu ook een zen'ddngskrans waarvan 28 dames lid zijn. Op d'e samenkomsten van deze vereniging, die „Bid en Werk" heet, wordt een bijbelinleiding behandeld, terwijl 'de dames tevens kleding ver vaardigen. Deze kleding zal twee maal per jaar worden verkocht en de opbrengst zal ten goede komen aan de zending van de Ger. Gemeenten. Het bestuur van deze zen'dingskrans bestaat uit de dames E. van 't Hof- Blaak (pres.), Cromwij'k-van Vulpen (secr.), C. van Dij ke-Lams (penning- m.esse), F. Stouten-de Bruijne (al- gem. adjunct) en L. Hirdes (be stuurslid). Leerlingen Chr. L.S. naar Westhoek De leerlingen van de vijfde en zes de 'klas van de Christelijke lagere school alhier hebben op 2 juli een uitstapje gemaakt naar de Westhoek. Het lag in de bedoeling de trip per fiets te maken, maar vanwege de straffe wind werd hiervan afgezien. Om acht uur vertrekken de scholie ren en het ging regelrecht op de do meinen aan. Daar werd een bezoek gebracht aan de uitkijktoren terwijl ook het natuurschoon „in lager sfe ren" d'e aandacht trok. Ook het strand van WestensChouwen kreeg bezoek van de Oosteriandse reizigers. Dat de jeugd zich hier opperbest amuseerde spreekt vanzelf .Het reis je vormde ook nog het onderwerp van gesprek toen de bus tegen vijf uur op het dorp arriveerde, waar men enthousiast van zijn belevenis sen vertelde. B-52 bommenwerpers van de Amerikaanse luchtmacht hebben maandag bombardementen uitge voerd in een gebied op ongeveer 60 kilometer ten noordoosten van Sai gon. De streek is een onderdeel van een zóne waar zich naar men ver moedt ten minste 8.000 gucrillastry- ders van de Vietcong ophouden. Op de tweede maart kwam hij on verwachts 's morgens bij haar thuis. Akke was met de werkster bezig de grote salon schoon te maken en zag er niet op haar voordeligst uit. Vlug trök ze de doek, die ze om haar hoofd had af, en ontdeed zich van haar schort. Hij 'keek rond en lachte verlegen. „Ik 'kom n'iet 'bepaald op een gunstig ogenblik wel?" Ze nam hem 'bij "de arm en samen liepen ze naar de keuken. „Jij bent altijd wellkom, dat weet je. Heb ik meteen een mooie gelegenheid om koffie 'klaar te maken". „Ik heb een paarmepsen hierheen gebracht. Ze beginnen al met het grondwerk. De bouwvergunning is gisteren afgekomen". „Gefeliciteerd. Dus jullie kunnen beginnen?" „Nou. Moet je eens opletten: bin nen een week zijn ze horrie-op be zig". „Horrie-op?" 'herhaalde ze ver baasd. „Wat is dat?" „O, met volle kracht. Enneik heb nog mee nieuws. Daarvoor kom i'k juist". Akke zette een pannetje met melk op het gas. „I'k klister". „Morgenavond 'ga ik met het vlieg tuig van Söhiphol maar New York". „Zo? Dat is gauw. Gaat er nog iemand met je mee?" „Nee. Vader zegt: je moet nu maar eens op je eigen 'benen staan. Een Feuilleton door H. van Omme heel programma is voor me uitge stippeld en alle 'bedrijven, die i'k ga bezoeken, weten van mijn komst. Ik verheug me er op, Akke, maar aan de andere 'kant.... lach me alsje blieft niet uit, Akke, maar ik zal mom en heit en jou toch wel missen" „Is dat om je uit te lachen? Het zou niet best zijn, als het niet zo was, wat je vader en moeder betreft. En het is 'een heel eind uit de buurt" „In New Yorie staat een auto voor me klaar. Van een collega van va der, die een paar jaar geloden 'in Europa was en toen heeft vader voor een auto 'gezorgd, ziie je?" „Ik vind het fijn voor je en ge niet jij maar zoveel 'als mogelijk is. En stuur me eens 'een kaartje, wil je?" „Wat dacht je dan? Ik zal natuur lijk veel 'indrukken opdoen daar, maar daarom vergeet i'k jullie niet. Jou evenmin". „Dank je wel, Jan". Een poos 'later, toen de koffie op was en de werkster de keuken weer verlaten had, boog Jon ziöh dichter naar de vrouw en zei zaöht: „Akke we kennen elikaar al een hele poos cn misschien ga i'k nu een gek figuur slaan, maar 'dat heb ik er voor over. Alsals ik straks wog ben mijn reis kan wel een paar maanden 'durendan zie ik jou ook niet moer cn jij mij niet. Akke mem heeft me verleden jaar ge waarschuwd, dat lik Wiet te hard van stapel moet lopen en ze zal wel ge lijk hebben.. Mem is altijd verstandig geweest in zulke dingen. Maar nu ga a'k weg en jij ziet mij ©en hele poos niet. Akkeik had willen wachten tot dk een werkelijk goede positie heb en misschien krijg ifk dit dit jaar al, zie je? Want ze sturen me niet zo maar naar Amerika. Daar zullen ze wel een speciaal doel mee voor ogen hebben. Ik heb een 'kleine hoop, dat ik hier, als de 'hallen klaar zijn, een betere baan krijg. Misschien wel pro curatiehouder of zo. Dan verdien ik een behoorlijk salaris. Akkehet is een beetje moeilijk, maar ik kan het nu niet 'langer voor me 'houden. I'k houd erg veel van je Akke. en ik mag niet meer zeggen. Het is nog te kort 'geleden, 'dat je moeder stierf en Maar als je er misschien aan wil den'ken, dat ik je erg lief vind. I'k droom wel eens van je enne ik weet natuurlijk helemaal niet, hoe jij over me denkt. We zijn goede vrienden en 'kunnen uitstekend met elkaar overweg. Tenminste ik met jou. - .i'k virtd het altijd fijn, als ik bij je benik bedoel, als we sa men zijn. Ennevind je het nou gek, Akke, dat ik dit allemaal gezegd heb?" Geleidelijk aan was de vrouw rood geworden cn om zich een houding te geven, had ze een sigaret gepakt en aangestoken. Toen hij zweeg, keek ze een paar ogenblikken naar zijn vra gende gezicht. Eigenlijk is hij nog net een jongen, daCht ze. Maar ik respecteer het in hom, dat hij zich al die tijd heeft ingehouden. Toen., verleden jaar, toen we met vakantie in Zwitserland waren, maakte hij me ook het hof, zij hot op een onhandi ge manier. En toon mem gestorven was, 'heeft hij alles 'gedaan om me op te monteren, me af te leiden. Ging hij lange wandelingen met me ma ken en was zo attent. Hij is een lie ve jongen on natuurlijk houd ik van hem. Maar genoeg? (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5