EXCURSIETIJD SCHELDEMONDEN WEER AANGEBROKEN De heer Joh. van Beveren koninklijk onderscheiden met zilveren medaille Zaterdag 10 juli concours te Renesse 568ste STAATSLOTERIJ C.B.T.B. opende de rij Jubilaris bij Zeelandia werd hartelijk gehuldigd BR.UINISSE, 3-7. Als in deze examentijd, aan het proefbedrijf „Scheldemonden" bcoordelingscüfers zouden werden gegeven, dan zou dit bedrijf zeker glansrijk „door het ex amen" komen. Bü het bezoek, dat we dezer da gen in gezelschap van de C.B.T.B. aan het bedrijf brachten, bleek al les er keurig bjj te liggen. Niet al leen dat alle gewassen keurig on- kruidvrij op de diverse percelen groeiden, maar ook die groei zelf bleek de toets der kritiek glansrijk te kunnen doorstaan. De 'kalkrijke lichte kleigrond, waaruit dit 30 ha. grote bedrijf be staat, is ongetwijfeld uitstekend ge schikt voor het doel, een proefbedrijf Een bedrijf om proeven te nemen en zodoende mee te werken dat de land bouw met zijn tijd kan meegaan. Daarvoor is nodig een minutieus speurwerk in de laboratoria, maar daarnaast bedrijven als „De Schel demonden" en andere, die wat men in de laboratoria 'heeft ontdekt, in de praktijk toepassen. Drie soorten van werkers, de ge leerden, de leiders van de proefbe drijven, die de richtlijnen aangeven en de leiding hebben bij de proeven en ten slotte de gewone werkers, die met groot geduld uitvoeren wat hun door de leiding wordt opgedra gen. Want, geloof gerust, ook voor de gewone werkers is 'het werken op een proefbedrijf een uiterst verant woordelijke zaak, omdat het bete kent dat men uiterst omzichtig te werk moet gaan om de resultaten van de verschillende proef veldjes apart te houden. Wie werken er samen op dat proef bedrijf „De Scheldemonden", door C.B.T.B. voorzitter van der Bijl te recht een sieraad voor ons eiland genoemd. De proefvelden zijn aangelegd in samenwerking met de Rijksland- bouwvoorlichtingadienst op de Zeeuwse eilanden, de Stichting Ne derlandse Uien Federatie, de afde- lliing Nacobrouw van het 'NIBEM, 'het Instituut voor Bodemvruchtbaar heid, de Keuringsdienst van de N. A.K. en het Instituut Veredeling van de Tuinbouwgewassen. Wie geen vreemdeling is in de agrarische wereld weet dus dat er proeven worden genomen met een gerst, om een 'goed brouwgerstras te kweken of gewoon maar een gerst ras met een goede opbrengst en be stand tegen ziekten, dat is ook zo voor de andere granen en voor het vlas. Verloop van werkkrachten Maar proeven worden er ook ge nomen met uien en aardappelen en om vast te stellen hoe men 'het beste het onkruid 'kan weghouden. Want dit laatste is voor de land bouw anno 1965 wel hét grote pro bleem. Het verloop van de werk krachten in ide landbouw dwingt eenvoudig tot 'het nemen van andere maatregelen. Het aantal arbeidsuren, nodi'g voor het kweken van een goed prödukt uien, voor 'het afleveren van behoorlijke suikerbleten, het móét omlaag, omdat de mensen^ die vroe ger het arbeidsintensieve gewas ver pleegden niet meer te vinden zijn. Onkruidverdelging langs chemische weg, 'het zaaien van precisie-zaaid, onkruid verdeling langs mechanische weg, uitgebreide proeven met de re sultaten van onderscheidene chemi sche indelingen, ze zijn voor iedere belangstellende te zien. En wist u dat met veel regen de grond weinig stikstof bevat en in een droog jaar meer stikstof? De stikstofgift kan dus geregeld worden naar de omstandigheden van het kli maat. Het is prof. de Pauw, die .op dit gebied uitgebreide studies maakt, maar om die studies aan dé praktijk te toetsen heeft 'hij het proefbedrijf Scheldemonden nodig. Duidelijk te kenen zich op het proefveld de stand van de gewassen gerst, tarwe en aardappelen af. Weinig ziekten. Opmerkelijk is het dat dit jaar in de gewassen weinig ziekten voorko men, nog weinig sporen van. gele roest in het graan, nog weinig teke nen van phtophtera in de aardappe len. Twee gevreesde verschijnselen in de agrarische wereld, die de op brengst sterk 'kunnen beïnvloeden. Onder de tarwerassen als Ibis, Fe lix, Wüdan, Heine, Flevina, Manella en andere begint Manella de aan dacht te trekken. Bij de gerstrassen wordt Cambrimis, ook een ras van de laatste jaren ,als een goed ras ge prezen. Dïk Trom was volgens zijn vader „een bijzonder 'kind", onder de klei ne groene erwten 'is „Dik Trom" ook een erwt, die om zijn bijzondere kwaliteit hier en daar nogal in trek is. Op 'het proefbedrijf- kunt u na gaan of die „Dik Trom"-telers het bij het reohte eind hebben. Wat wilt u? Een kort ras met stevig stro, of een wat langer ras met goede op brengst? U 'kunt 'het zien en verge lijken. Wie het liever bij de Schokkers houdt, boude de namen Maro, Emi grant en Big Ben in zijn gedachten. Het kiemkrachtproefveld, waar men proeven nam met gerst met 98 pet. 'kiemkraCht, naast 'gerst met 84 pet. 'kiemkradht gaf het merkwaar dige beeld te zien, dat lange tijd kon worden gezien waar nu dc gerst stond die de meeste kiemkracht 'had, maar dat nu door het beter uitstoe len van het niet zo dik opgekomen zaaigoed van de mindere kiemkracht de verschillen wegvallen naarmate de oogsttijd nadert. Zephier, Delisa, Balder, nieuwe en oude namen, waarvan sommige nu al gaan dringen om 'de Cambrinus voorbij te strovcr. in 'kwaliteit. Zoals reeds aangestipt, wie een studie wil maken van do suikerbie tenteelt volgens de laatste methoden en met gebruik van moderne mid delen en bestrijdingsmiddelen, hij mag het proefbedrijf Schel demon den zeker niet overslaan voor zijn studie. Interessant bedrijf. Studies kan men maken van rij afstanden en van rij-bespuitingen, van bemesting, van de reacties van het onkruid en van. de plant zelf die moet blijven groeien, maar soms ook wel eens te gronde gaat als het ver- delgingsmiddel ook de plant zelf aantast. In de vroege aardappels dringen de rassen Parel en Lekkerlander zich op. Zij worden misschien de plaatsvervanger van de Doree, die enigszins van de vooraanstaande plaats die hij de laatste jaren had, wordt verdrongen. ZIERIKZEE, 5-7. In „Mededelin gen 1965", een uitgave van de Vei-e- niging Hospjtaalkerkschip ,JDe Hoop", wordt het overlijden her dacht van de heer M. C. van Hall, sinds 1941 voorzitter van de vereni ging. De heer Van Hall, die de leef tijd van 63 jaar bereikte, werd in 1938 lid van het bestuur. Zijn groot vader, Ch. Boissevain, behoorde in 1898 tot de oprichters van „De Hoop" maar het was, zo schrijft „Medede lingen", niet alleen familietraditie die de heer Van Hall ertoe bracht dit werk ter hand te nemen. „De Hoop" was als het waren zijn hob by en met veel enthousiasme toog hij dan ook aan het werk toen er in 1955 plannen bestonden voor het in de vaart brengen van een dei'de schip. Het is dan ook voor een gx-oot gedeelte aan zijn ijver en toewijding te danken dat dat nieuwe schip er is gekomen. Dat zijn aktiviteiten ook buiten onze landsgrenzen waardering ondervonden, blijkt wel uit het feit dat de heer Van Hall in 1955 werd benoemd tot officier in de Noorse oi'de van Sint Olav. Nieuw hospitaalkcrkschip Verder besteedt „Mededelingen" aandacht aan het nieuwe hospitaal kerkschip dat op 21 april 1964 zijn eerste reis naar de visgronden maak te. De plannen tot het verkrijgen van een vaste ligplaats voor het schip verkeren nog in het beginstadium. Ook in 1964 is Nederland „De Hoop" niet vergeten. Er kwam voor een be drag van f 760.000,aan giften bin nen. Het aantal donateurs en contri buanten ondex-ging' geen noemens- waax-dige stijging al zal daar-, als hel een beetje wil, snel verandering in komen. Zodx-a ei" nieuw film- en dia materiaal over het schip gereed is hoopt het secretariaat de vooi'lich- ting opnieuw krachtig ter hand te nemen. Geestelijke verzorging en hulpverlening. Er werden in het verslagjaar 118 kerkdiensten aan boord van „De Hoop" gehouden. In totaal werden 50 schepen door predikanten bezocht, tei'wijl het aantal rapporten van goede ontvangst bijna 1800 bedroeg. Naast de geestelijke kreeg ook de medische verzorging de aandacht. Hoewel het schip een bijzonder mooie spreek- en behandelkamer bezit, scheen dit toch geen invloed SPORT ATLETIEK Ook in de late aardappels woedt de strijd om een voorname plaats op de i-assenlijst onverminderd voort en daarcm.wie iets interressants wil zien en horen op agrarisch gebied, hij make gebruik van deze gelegen heid, Iedere bezoeker 'krijgt een keu rig verzoxgde folder die hem weg wijs maakt in de doolhof van proef velden en praktij kvel'den. En over bezoek heeft de heer bij de Vaate dan odk niet te klagen. Excursies van verschillend georiën teerde mensen, die echter maar tot één conclusie kunnen komen: „Een bezoek aan het pi-oefbediijf Schel demonden is altijd interessant". te hebben op het aantal patiënten dat zich onder behandeling stelde. Het waren er 24 van wie 8 in een ziekenhuis moesten worden opgeno men. Naast de zorg voor de mens was er ook de zorg voor de machine. In 1964 werd 68 maal technische hulp verleend. Met name was er veel laswerk te verrichten, hetgeen uitstekend kon geschieden in de goed geoutilleerde wei'kplaats. Daar wex-d ook de voorraad resei-ve-onderdelen nogal eens aangesproken, kortom: de werkplaats was het centrum van de afdeling „technische hulpvei-lening", zoals „De Hoop", ook in 1964, weel een centrum was voor allen die hun taak op zee vei-richtten. Parkeren auto's receptie niéuwe 'commissaris Bezoekers van de x-eceptie van de Commissaris der Koningin en me vrouw Van Aartsen op donderdag 8 juli in de Statenzaal te Mdddelbui'g van 16.00 tot 18.00, kunnen hun auto parkeren op het Abdijplein te Mid delburg. Dit is te bereiken via de Balanspoort. Van officiële zijde ver zocht men ons zulks mede te delen. kleintjes uit£(9 het binnenland DEN HAAG. Overeenkomstig een voorstel van Kamervoorzitter van Thiol zal de Tweede Kamer deze week de nota over het omroepbestel van minister Vrolijk in openbare be handeling nemen. Het ligt in de be doeling reeds op dinsdag 6 juli met deze behandeling te beginnen. TERNEUZEN. Dow Chemical In ternationaal N.V. dn Temeuzen is met de 'bouw van een ethyleen-oxMe fa'bi-iek begonnen. De capaciteit van de nieuwe fabriek 'bedraagt meer dan 50.000 ton per jaar. De grondstof, ethyleen, zal 'door Shell geleverd worden via de pijpleiding die thans tussen Pernis en Terneuzen wordt aangelegd. DRONTEN. Met het open draaien van het kraantje van een bloedplas- ma-apparaat verrichtte staatssecre taris van sociale zaïken en vöïksge- zoridheid 'dr. A. J. H. Bartels in Dx-onten op symbolische wijze de opening van het gezondheidscentrum voor Oostelijk-Flevoland. Acht dagen in de ruimte HOUSTON, 5-7. Volgens functio narissen van het Amerikaanse bu reau voor lucht- en ruimtevaart zal de eerstvolgende Amerikaanse be mande ruimtevluchtomstreeks 17 augustus beginnen. Het is de bedoe ling dat Gordon Cooper en Chax-les Ccnrad met de „Gemini 5" een vlucht van acht dagen zullen onder nemen. Oorspronkelijk waren de gedach ten uitgegaan naar een vlucht van zeven dagen, te beginnen op 9 aug. De verlenging van de duur van de vlucht niet een dag en de daarmee gepaard gaande verandering van plannen en extra opleiding maken het nodig de datum ongeveer een week te verschuiven. Margarine duurder DEN HAAG, 3-7. Vandaag (maan dag) is de consumentenprijs vair het pakje margarine van 250 gram met 2 cent verhoogd. Deze prijsvex-hoging is tot stand gekomen in overleg tus sen het ministerie van economische zaken en de bond van Nedex-landse margai'inefabrikanten. Deze bond deelt mede dat de oor zaak van deze verhoging moet wor den toegeschreven aan de sterke stij ging van de pi-ijzen van margarine- grondstoffen in de afgelopen maan den, terwijl tevens een zekere aan passing in de handelsmarge plaats vond. De Zeeuwse visserij iu 1964 ZIERIKZEE, 2-7. De Zeeuwse cester. en mosselvloot ging in 1964 met 27 schepen achteruit. Het to taal aantal schepen dat deze vloot nu telt is 237, waarvan 9 schepen te Zierikzce en 44 in Bruinisse. De Zierikzeese vloot nam wel toe in motorvermogen, doch het aantal vaartuigen bleef constant. Bx-uinis- se kx-eeg er in 1964 twee schepen bij, ter*wijl tevens het motorvermogen toenam. In het jaarverslag van Ze- vibel, waaraan deze gegevens zijn ontleend, wordt vex-der nog aandacht besteed aan de activiteiten van de ze vereniging. Met name wordt de recordverzen ding van mosselen gememoreerd, terwijl verder wordt geconstateerd dat de garnalenvloot terugliep van 83 naar 78 schepen. De actie voor het behoud van een open Oosterschelde vond in 1964 bij velen weerklank. Het bestuur van Zevibel hoopt dan ook dat er nog eens een grondig on derzoek zal worden ingesteld naar voor- en nadelen van de afsluiting van de Oosterschelde. SPORT H.L.O. Voor de veertiende maal werden de H.L.O.-proeven afgelegd door de 'heer L. Dey te Zierikzee. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Prijsvlucht uit Neufvilles. Afstand 123 km. Gelost om 8 uur met n.w.- wind. Aankomst Ie 'duif 10.1 uur. Deelname 335 duiven. P. Roskam 1, 25, 43, 62, 71; Feleixs- van Westen'bnigge 2, 5, 10, 11, 12, 31, 36, 37, 38, 42, 44, 48, 57, 67, 82, 83; L. v. d. Hoek 3, 6, 8, 15, 16, 26, 59, 73; J. Kaaijsteker 4, 9, 19, 70; H. MeiTe 7, 54, 66; Gebr. Krijger 13, 27, 39, 41, 69; J. C. Wesdorp 14; L. Noordijk 17, 20, 47, 49, 50, 52, 58, 61, 77, 79, 80, 84; C. Bouman 18, 24, 32, 51, 55, 56, 65, 75; M. WeSdorp 21, 28; J. Dekker 22, 23, 29, 33, 68, 72, 76. F. Regoort 30, 74; J. Verwest 34, 40; L. H'eijboer 35, 64; Jan van Westenbrugge 45, 53; A. Ha- gestexjn 46, 60, 63, 81; C. BeiTevoets 78. Wedvlucht uit St. Denis, Afstand 327 km. Gelost 5.45 uur. M. Wesdorp 1, 6, 9, 10; J. van Wes tenbrugge 2; J. Kaaijsteker 3, 4, 7; Feleüs-v. Westenbrugge 5, 8; H. Merle 11. P.V. „Zierick", Zierikzee tc Zierikzee Wedvlucht uit CMéans (440 km.). In concoux's 41 'duiven. Zeer traag vex-loop. P. Fli'kweert 1, 4, 6, 8; W. Dalebout 2, 3; Jac. Verwijs 5; C. Seijbel 9, 10, 11; Fr. Maijs 7; J. Dalebout 12. A.s. dinsdag inkorven voor An- goulème. A.s. 'donderdag 'irfliorven voor St. Quentin. A.s. vrijdag jonge 'duiven voor Hoedekenskenke. De 'heer Fr. Maijs Iheeft op Cha- leauroux ide 'eerste px'ijs in de afd. Zeeland van ide N.B.v.Z. Zijn duif was de eerste derby-'duif en won daar f 100 mee. RENESSE, 3-7. Ter gelegenheid van dc herdenking van haar 60-jarig bestaan organiseert het fanfarecorps „Luclor et Emergo" op zaterdag 10 juli a.s. op het gemeentelijk sportter rein een muziekconcours waaraan door tien gezelschappen zal worden deelgenomen. In de sectic Fanfare zijn dit: 2e afd. „Mastlands Fanfare" Westmaas; Verpl. W. Boismorliei' suile-A. den Arend. Keuze. w. Fête aux Village- P. Stalmeier. Muziekver. „Concor dia", St. Philipsland. Verpl. w. als voren. Keuze w. Divertimento op 132 - G. H. Boedijn. Miekvei". „Vcc- re's Genoegen", Vcere; Verpl. w. als voren, evenals Keuze w. Sectie Har monie. 2e afd. „Witte van Hacmstc- dc", Haamstede. Verpi. w. Sympho- nictlu - M. do Boeck. Keuze w. „L ZIERIKZEE, 4-7. Tydens een za terdagmorgen in „Mondragon" ge houden feestelijke bijeenkomst van directie en medewerkers van de N.V. Koninklijke Zeelandia heeft loco- burgemeester H. J. Koevoets een koninklijke onderscheiding uitge reikt aan de heer Joh. van Beveren, die op deze dag hartelijk werd ge huldigd in verband met zijn veer tigjarig jubilexxm in dienst bü dit bekende Zierikzeese bedrijf. Zeer lot verrassing van de jubilaris deelde de loco-burgemeester mee, dat het KM. de Koningin had behaagd de heer van Beveren te onderscheiden met de ere-medaille in zilver, ver bonden aan dc Orde van Oranje Nassau. In een toespx'aak tot de jubilaris constateerde de heer Koevoets o.m. dat de heer van Beveren in de afge lopen veertig jaar een steunpilaar van Zeelandia is gewox-den. Intussen was het de wethouder bekend dat de loopbaan van de jubilax-is zich nog verder heeft uitgestrekt, want de heer van Beveren begon deze als broodbezorger en vond via de boek handel en de bankwereld zijn uit eindelijke bestemming bij Zeelandia, waar hij wexkzaam is op de afdeling expoi't. Een eigen plaats Ixi de afgelopen veertig jaar heeft de heer van Beveren uitei-aax-d de grote ontwikkeling van het bedrijf van nabij meegemaakt en - aldus de wethouder - in die tijd heeft u ge toond wat u waard was en heeft men u leren kennen als een hoog- gewaai'deerde kracht en collega, met altijd een opvallend goed humeur. Intussen neemt de 'heer van Bevex"en niet alleen bij Zeelandia een eigen plaats in, maar ook de Zierikzeese gemeenschap heeft hij vele jaren gediend op een wijze waaraan zeer velen prettige herinnei-ingen bewa ren en wel als musicus. „U hebt heel wat muzieknootjes gekraakt", con- stateei'de wethouder Koevoets, die in dit verband herimierde aan de vele muzieklessen die de Zeelandia-jubi- lai'is in de loop der jaren heeft ge geven, zijn directeurschap van de mandolineclub en lidmaatschap van „Kunst en Eer" en het Zierikzees' Strijkorkest in vroeger jaren. Zeer veel feestelijke partijen werden door de heer van Bevei'en muzikaal op geluisterd. Met waardering memo reerde de wethouder verder het feit dat de veelzijdige jubilax'is meer dan tien jaar geheel belangeloos les ge geven heeft aan korpsleden van het Leger des Heils en ondanks alles een bescheiden mens is 'gebleven, waarna spr. de versierselen beho rende bij de verleende onderschei ding de jubilaris op de borst speldde Zoals de voorzitter van de Zee- landia-cntspanningsvereniging, de heer J. Willemse - die de leiding had van deze bijeenkomst - eerder had opgemerkt, bleek de heer van Beveren in zijn muzdefc altij'd ,,'oecu- HAAMSTEDE, 5-7. Wandelaars en zich motorisch voortbewegende personen worden bü het naderen van de campings „Duinhoeve" en „Ginsterveld" getroffen door de aan blik van een groot aantal wit ge schilderde caravans. Zü vormen on derdelen van het reeds vorig jaar op bescheiden schaal begonnen cara vanpark van de „Algemene Bank Nederland". Dit bedrijf biedt <de «employé's door middel van het kamp de mogelijk heid om tegen een kleine vergoeding va des Bois" - A. Thiry. Sectie Fan fare. Ie afd. „Volharding" Gouds- waai'd. Verpl. w. Sonatine op 182 - G. H. Boedijn. Keuze w. „Fete Pro- vencale" - Fr. Popy. „Luotor et Emergo" Renesse. Verpl. w. en Keu ze w. als voi'en. „Amicitia" Dix-ks- iland. Vcxpl. w. en Keuze w. als vo ren. Afdeling Uitmuntend. „Onder ling Genot" Strijen-Sas. Verpl. w. „Plein-soleil". Kalkman. Keuze w. „Vier Bagatellen" P. v. Mevei". Sec tie Harmonie. Ere afd. "Kunst en Eer" Zierikzee. Verpl. w. „An origi nal" suite G. Jacob. Keuze w. „Ouv. II signor" Bruschino - G. Rossini-,1. Ham. Sectie Fanfai'c. Vaandel afd. fanf. „Apollo" Goedereede, Verpl. w. „Resuxgam" E. Ball - J. Bi'oer. Keuze w. „Le retour d'Ulysse" 'A. Scassola - 6. Zurmuhle. menisch te hebben gedacht", want tot de eex'slen die de jubilaris en zijn familie gelukwensten behoor den enige zustei's van de Cornelia- stiehting. welke instelling mede heeft mogen profiteren win het werk van de jubilaris op dit gebied. Levenskunstenaar In eei'ste instantie was het echter de directeur van Zeelandia, de heer M. Doeleman H.J.zn., die een geluk wens uitspx-ak en in een kox*te toe spraak vele herinneringen ophaalde uit de afgelopen veertig jaar. De heer Doeleman gaf hiei-bij uiting aan zijn vriendschappelijke gevoe lens voor de ondei'scheiden jubilax-is. „U bent een levenskunstenaar van de bovenste plank", aldus spr., die de heer van Beveren vooi'ts dank bracht als één van de Zeelandia- mensen van het eex-ste uur. De heer Doeleman besloot zijn toespraakje van „hart tot hax-t" met het ovei-- handigen van een geschenk onder couvert. Namens het personeel sprak ver volgens de heer J. Willemse, die de heer van Bevex"en vooral danlc bi-acht voor zijn px-ettige en opge wekte wijze van samenwerken en dit ondei'sti-eepte met de aanbieding van een geschenk in de voi'm van een lei-en bromfietsjeklcer. Tenslotte bi-acht de heer van Be vei'en dank voor de hem verleende onderscheiding en voor de gesproken woorden en aangeboden geschenken mede namens zijn echtgenote, die uiteraard had meegedeeld in de aan het adx-es van de jubilax-is gerichte woorden van opx-eehte waardering. De heer Joh. van Beveren met zijn vertrouwde accordeon, een tweetal dat op Schouwen-Duiveland grote bekendheid heeft verworven. hun vakantie op SChouwen-Duive- land door te brengen. Het caravan park beschikt momenteel over 30 ca ravans idie elk plaats 'bieden aan 6 a 8 pei"sonen. Een asfaltweg leidt ide gasten naar de kantooiwag'en die het centrum van 'het caravandorp vormt. Vandaar uit 'gaan tegelpaden naar de vex'schillende caravans. Het caravankamp beschikt over 'n eigen rioleringsstelsel teiivijl ook bloembakken en straatverlichting tot de uitrusting van het „dorp" beho ren. Elke wagen beschikt over een elektro- en waterlöidingaansluiting. Naast een x-iante inrichting mag ook het uiterlijk riant worden genoemd. Elke caravan beschikt namelijk over •een gi-asveld met een oppervlakte van ongeveer 600 vierkante meter. Het ligt in de bedoeling om over enige tijd een wasserette aan de kampinrichting toe te voegen. Mo menteel moeten de dames zich nog behelpen met een aantal wasmachi nes 'die tot een, enigszins primitieve, wasserij zijn gepi-omoveei'd. Het 2 ba. igrotc terx-ein wordt in vakken verdeeld door het windschut van een vroegere boomgaard. Hot ligt in dc bedoeling dat aan de ingang van het terrein een woning zal worden ge bouwd waar de beheei-dei". de lxcer P. Slager, zal' i-csi'dei-en. De gasten van het caravandorp 'komen uit alle delen van Nederland en dit brengt heel wat administi-atief werk met zioh mee. Daarom werd er een kan toorwagen 'geplaatst drc vooi'zicn is van moderne tel- en schrijfmachines Daar bevindt, zich ook 'het gasten boek, waarin zich dankbetuigingen van tientallen employé's bevinden, cmployé's die veertien dagen hun kantoorkruk verwisselden voor een riante caravan in Haamstede. Discuswerpen. Tijdens de vox-ige week zondag ge houden interland atletiekwedstrij den tegen Tjsecho Slowakije eindig de de Zierikzeese atlete E. Goedhart- Schot op de dex'de plaats met een worp van 45,18 meter. Zij werd met deze afstand de eerste Nederlandse van deze wedsti-ijden. Esther Goed hart staat thans nog 15 cm achter de Nederlandse recordhoudster Loes Bohling. KERKNIEUWS Néd. Herv. Kerk Bei-oepen te Wezep: A. Romein, Noordeloos. Aangenomen naar Enschedé (vak. D. Oosten): J. v. Beek, voox-gamger v. >d. afd. van 'de Ver. van Vrijz. Her vormden te Vlissirngen-Goes; de be noeming tot secretaris van de Herv. Jeugdraad voor het Jongvolwasse- nenwerkT. M. Loran, Bexgentheim. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bei'oepen te Waardhuizen: J. Slot man, Pernis. Ger. Gemeenten Viertal te Kampen en tc Zoeter- meer: kand. P. Hortkoop, Kloetinge, kand. A. Hoogerland, Werkendam; kand. G. J. v. d. Noort, Capelle a.d. IJssel en kand. C. v. d. Poel, Rot terdam. Tweetal te Hardinxveld-Giessen- darn, tc Oud-Beijerlanid en te Slik kerveer: kand. A. Hoogerland, Wer kendam en kand. C. v. d. Poel, Rot terdam; te Nijkei'k en le Poeder- ooyen: kand. A. Hoogerland, Wer kendam en karïd. G. J. v. d. Noort, Capelle a.d. IJssel; tc Ki-uiningen: 'kand. G. J. v. d. Noort, Capelle a.d. IJssel en kand. C. v. 'd. Poel, Rot terdam. Beroepen te Boskoop, Den Haag- Zuid, Kapclle-Biczelinge en te SI. Anna land: 'kand. Ohr. v. d. Poel, Rotterdam; te Box-ssöle, Katwijk aan Zee, Rilland-Balh, Terwolde en te IJsselmonde: kand. A. Hoogerland, Werkendam. Doopsgezinde Broederschap Beroepen le Rotterdam, mcj. da. C. E. Offerhaus, Franekcr; te Wor- kiim-Ma'k'kum-IIindelopcn: J. P. J. Knipsoheer, Surhuisterveen, die dit bei-oep ook aannam. DEN HAAG. In een brief aan de Sociaal Economische Raad heeft de minister van sociale zalken en volks gezondheid d!r. G. M. J. Veldkamp, de S.E.R. nader advies gevraagd over het vraagstu'k van de loonindexering DEN HAAG. In 1964 heeft het Rijksax-beidsbux-eau 800 Italianen, 4000 Spanjaarden en 2800 Tux-ken aangeworven. Daarnaast zijn vorig jaar naar schatting nog 4000 tot 4500 Spanjaai-den, 1000 Tux-ken en kleine aantallen Gx-ieken, Portuge zen en Marokkanen gearriveerd, zo wordt opgemerkt in het jaarverslag van de Rijksdienst voor het nationa le plan ovei- 1964. DEN HAAG. Een auto, bestuurd door de 18-jarige Theo Kuipers uit Heemstede is op de spoorwegover gang bij de Boekenx-odeweg, ten zui den van het station Heemstede-Aer- denhout, door een posttrein overre den. De heer Kuipers overleed aan zijn verwondingen. SCHIPHOL. Met ingang vah zon dag 4 juli heeft de Turkse lucht vaartmaatschappij Tux-kisch Airlines een regelmatige dienst geopend tus sen Amstei-dam en Ankara ten be hoeve van de in ons land weikzame Tux-kse ax-beiders, die hun verlof in het vaderland willen doorbrengen. RUURLO. Op de 'boerderij van de heer H. J. Klein Linclenschot in Ruurlo is een dezer dagen een stier geboren zonder achterpoten. Het dier is nog steeds in leven en verkeert in goede conditie. OLDEBROEK. De Utrechtse wet houder van onderwijs, de heer H. van der Vlist, heeft in Oldebroek „Jeugd land" geopend, het buitencentrum van Utrecht. ONDERWIJS ri-ofcssor-Zccmanlyccuin tc Zierikzee Eindexamen afdeling H.B.S. B Geslaagd C. J. van Burg, mej. E. van Duivcndijk, E. A. Franke, J. L. Hendrik se, P. L. van der Hul Ie, H. W. van der Klooster, J. Ringelberg, B. F. Scholing, -T. J. J. Stuik, C. A. Svvonne. C. W. Veelhoek en II. M. van der Westen. Fanfare „Luctor et Emergo" bestaat zestig jaar Vereniging Hospitaalkerkschip „De Hoop M. C. VAN HALL: WERK VOOR „DE HOOP" WAS ZIJN HOBBY. Ingezonden mededeling maandag 5 juli 1965 c. DERDE KLASSE Prijzen van: f 15 zijn gevallen f 50 zijn gevallen f 100 zijn gevallen 200 zijn gevallen 400 zijn gevallen f 1000 zijn gevallen Een prijs van f 2000 Een prijs van f 2000 Een prijs van f 2000 Een prijs van i 2000 Een prijs van f 2000 Een prijs van f 5000 op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers is gevallen is gevallen is gevallen is gevallen is gevallen is gevallen eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: op het nummer: op hel nummer: op het nummer: op hel nummer: op het nummer: op het nummer: 9 694 575 656 379*) 0124 083444 087965 032552 058366 024724 097432 De prijs van f 30.000 is gevallen op het nummer 009185 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Kampeerterrein 'Alg. Bank Nederland' te Haamstede

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6