De nieuwe jachtensteiger aan het Luitje officieel geopend STREEKNIEUWS Man lost drie schoten op medeminnaar Zierikzee was vier dagen stad van de Koninklijke Marine Aanwinst voor Zierikzee (Foto: Zlerikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 5-7. In de vorm van een goed bruikbaar steiger in de Nieuwe Haven heeft Zierikzee een belangrijke aanwinst geboekt cp hel punt van een verbeterde accomuda- tie van jachten. Men mag wel zeg gen „met groot ceremonieel" werd de nieuwe steiger zaterdagmiddag officieel in gebruik gesteld door de loco-burgemeester, de heer II. Koe- vcets, die staande op de ponton aan het Luitje „in de rug was gedekt" door een tweetal schepen van het marine-squadron, bestaande uit een viertal mijnenvegers, die voor vlag vertoon een heel lang weekeinde in de stedelijke haven lagen afgemeerd Extra reliëf kreeg de plechtigheid door het optreden van liet tamboer en blazerscorps van de Kon. Marine te Vlissingen, die zorgde voor een passende muzikale omlijsting. Onder de wilde luchten, die deze zomer zo veel te zien geeft, met zo nu en dan felle lichtbundels zon, die vanachter grote wolkengevaarten omlaag scho ten, speelde zich een opwekkend en kleurrijk tafereel af, dat werd ge volgd door talrijke van gemeente wege uitgenodigde autoriteiten en „veel volks", dat een plaatsje had gevonden op de IVest-Havendjjk en de muur b\j het Bolwerk. In een toespraak wees de heer Koevoets op de nieuwe contacten, die Zierikzee met 'het water heeft gekregen door middel van het wa tertoerisme en het was in verband daarmede een evidente zaak, dat de gemeente uitzag naar vergroting van de accomadatie, waarbij gedacht werd! aan een nieuwe jachthaven. Deze plannen dateren al van 1960. De kosten zouden een half miljoen ver gen; de gemeente heeft gepoogd de aanleg gedaan te krijigen, maar dat is niet gelukt. „Thans echter hebben wij een jachtensteiger gekregen; het is geen afdoende oplossing, maar voor ge bruik in een korte interimperiode verwachten wij toch dat er een nut tig gebruik van zal worden gemaakt" Wachtlijst Die verwachting 'blijikt in de prak tijk gewettigd, want reeds is er een wachtlijst van gegadigden, die aan het steiger willen afmeren. De loco burgemeester dankte allen hartelijk, die hebben medegewerkt bij de tot standkoming van het steiger, met name G.S. van Zeeland, het Bureau Watertoerisme van de A.N.W.B., de Kon. Roei en Zeilvereniging „De Maas" te Rotterdam en de Zk-rik- zeese Watersportvereniging. De Dienst Aanvullende Werken te Den Bosch gaf royale adviezen bij de rea lisering van het projekt. dat werd uitgevoerd door de fa. Van de Straa- ten te Hansweert. Ook de Dienst Gemeentewerken had bemoeiing mei dit steiger. Zierikzeese Watersportvereniging. Namens de stedelijke watersport vereniging sprak de voorzitter de heer C. H. P. van den Bout, die de gemeente feliciteerde met de niuwe jaöhtaccomodatie. Hij gewaagde van vele moeilijkheden die moesten wor den overwonnen en hield de instan ties het; „there 'is no morning, only today" voor ogen. Namens bestuur en leden bood 'hij daai'op de vereni- gingsvlag aan van de watersportver eniging, die direct daarop door de loco-burgemeester werd gehesen, met welke handeling de ingebruik neming van de steiger een feit was. Bereidwillige Marine. De loco-burgemeester richtte zich hierna tot de squadron-comandanl, die hij bij voorbaat dank bracht voer het aanbod van een vaart met de schepen naar de Oosterseheldtbrug. Een zelfde bereidheid bleek aanwezig bij de mossel vissers, die hun sche pen ter beschikking stelden. Gelukwensen werden verder uit gebracht door de voorzitter van „De Maasde heer J. v. d. Giessen, die enerzijds herinnerde aan de hoeda nigheid van Zierikzee als verzamel plaats van Maas-jadhten .anderzijds zich zeer gelukkig toonde met de nieuwe ligplaatsen. Symbolisch bood spr. de nationale driekleur aan. De heer T. B. v. d. Straaten tenslotte bood een scheepsroeper met verster ker aan, namens de bouwfirma. Genodigden en talrijke belangstel lenden begaven zich hierna aan boord van de (vier) marineschepen. Ook de mosselschepen voegden zich daarbij en het totale tafereel wekte onmiskenbare reminiscenties aan „vlaggetjesdag". Een bijzonder fees telijke noot vormde -het tamboer- en hoornblazerskorps, dat plaats nam op een mosselvaartuig en vrolijk spe lend meevoer in 'het convooi, dat via de havensluis "het ruime sop koos. de nieuwe steiger Doden en gewonden door noodweer in Noord-Italië ROME, 5-7. Zondag trok een wervelwind, gepaard met hagelste nen zo groot als een tennisbal, over het noorden van Italië. Elf mensen kwamen daardoor om het leven en tachtig mensen werden gewond. Dopr de storm werden bomen ont worteld, auto's ondersteboven ge worpen en in tal van daken grote gaten geslagen. In de provincie Par ma werden telefoonverbindingen ge stoord en verscheidene wegen door neervallend puin versperd. Uit en kele plaatsen werd melding gemaakt van hagelstenen met een doorsnee van tien centimeter. In het zuiden van het land houdt de hittegolf aan. In Palermo werd zondag een temperatuur gemeten van 42 graden Celcius. De stad Busseto, nabij Parma en geboorteplaats van Giuseppe Verdi, is praktisch geheel verwoest. Ook wijngaarden werden vernield. Auto's werden als speelgoed opgenomen en tegen muren of bomen geworpen. Van vele huizen werden daken af gerukt of beschadigd. Het N.V.V. en de huurverhogingen UTRECHT, 24-6. Naar aanleiding van het wetsontwerp van minister Bcgaers tot wijziging van de Huur wet heeft het N.V.V., dat wjj om commentaar vroegen, verwezen naar het S.E.R.-advies waarin het stand punt van de vakbeweging over de huren is vastgelegd. Dit stanpunt komt erop neer, dat men het schokeffekt van de oor spronkelijk voorgestelde twee maal tien procent te groot vindt en mede op grond daarvan de voorkeur geeft aan - in eerste instantie - drie jaar lijkse verhogingen van vijf procent. Het N.V.V. vindt het opvallend, dat de minister voor wat betreft de variatie in de huurverhogingen in afwijking van het advies heeft geko zen voor tweemaal vijftien procent voor de duurdere tussen 1921 en 1945 gebouwde woningen. Uit een oog punt van huur aanpassing had 'het volgens het N.V.V. voor de hand ge legen, dat de betere kwaliteitswo ningen uit 'deze bouwperiode, die re latief lager in huur zijn, extra zou- clen worden 'belast. De schade, die de wervelstorm in het gebied van Piacenza heeft aan*-, gericht, wordt geschat op ruim acht miljoen gulden. In Milaan kwamen, verscheidene straten onder water te staan, ter wijl het spooi*wegverkeer tussen Milaan en Bologna enkele uren was gestremd. Ook op andere lijnen was dit het geval. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomeravonidcompebitie rayon Zierikzee Neptunus-Van Aken's Bouwbedrijf 3-4; Kon. Zeelanldia-P.T.T. 3-0. Heden (maanidag)avond wordt ge speeld Rijkswaterstaat-Drukkerij L. O. (kwart over 7). KORFBAL Burgh - s.k. N.W.K. 10-2. Een met 5 invallers uitkomend Ni'euwerkerk 'bood tegen het ook niet volledige Burgh goede tegenstand doch kon todh indet voorkomen dat Burgh de overwinning met dubbele cijfers liet aantekenen. Het spelbeeld was behoorlijk en de slechts gering in aantal zijnde bezoekers hebben genoten van het enthousiasme waar mee de spelers zioh dn d'e strijd wier pen. Dat .de Nieuwerkerkers met een zo grote nederlaag naar huis moesten behoeft men wiet kwalijk te nemen, want ze hebben hun uiterste best gedaan. Inmiddels heeft Burgh nog maar aan één puntje genoeg om zich kampioen der eerste klasse te kunnen noemen. De ruststand was 5-1. Doelpunten van Joop Hanse (4), A'dri v. d. Weel (2), Corrie v. Nieuwenhuijze, mevr. Krijnse Lootaer-v. d. Weel (2) en Maarten Hanse. Voor Nieuwerkerk scoorden de Braai en Adri Romijn. De zeer belangrijke wedstrijd Burgh-Brouwerdhaven wordt a.s. woensdagavond gespeeld op het sportpark „Van Zuijen". ZIERIKZEE: Aan de rijksuniversiteit te Gro ningen slaagde voor het examen En- gers M.O.-A mej. M. J. M. Doeleman te Zierikzee. „Muziek" voetbalde tegen de burgerij NOORDGOUWE, 5-7. Zater dagavond vond te Noordgou- we een niet-alledaagse sport- ontmoeting plaats, namelijk een voetbalwedstrijd tussen le den van de muziekvereniging „Con Amore" en een elftal uit de burgerij van Noordgouwe- Schuddebeurs. Voor deze strijd bestond een flinke publieke belangstelling. Men mag wel zeggen dat zeer genoten is van deze wedstrijd, waarin de „muziek" het onderspit delfde met 4-2 tegen de zeker wel iets sterkere Noordgouw-Schudde- beurs-combinatie. HAAMSTEDE Sportvereniging „Burgh" voor fusie In de Tuinbouwschool vergaderde de sportvereniging „Burgh" teneinde de fusiemogelijkheden te bespreken. De voorzitter de heer Mooij kon vaststellen dat het vereiste aantal leden, om hierover te kunnen stem men, aanwezig was en hij onder streepte nog eens duidelijk de voor delen die aan een fusie verbonden zijn. Na stemming bleek dat 28 leden voor de furie waren, terwijl slechts 2 leden zich 'hier niet mee konden verenigingen. Daar s.v. Renesse de plannen heeft afgewimpeld, gaat Burgh nu wachten op de beslissing die s.v. Zeemeeuwen in haar deze week te houden vergadering gaat nemen. BURGH Inwoner 10.000e Z.L.M.-lid De heer A'dr. Kenters die zich een dezer dagen als lid opgaf bij de Z.L. M., zal bijzonder plezierigs herinne ringen aan dit lidmaatschap bewa ren. Toen -hij donderdag de Z.L.M.- tentoonstelling in Axel bezocht, werd hij daar door 'het algemeer^ Z.L.M.-bestuur met bijzondere har telijkheid ontvangen. Hij bleek het, 10.000ste lid te zijn geworden. Na een toespraak door de voorzitter dr. M. A. Geuze, ontving de gelukkige fruitkweker uit Burgh een polshor loge voorzien van een toepasselijke inscriptie. Zijn verloofde mej. Nelly Verton 'deelde in de vreugde door de aanbieding van een bloemstuk. NOORDWELLE De heer D. M. Hart alhier slaag de aan de H.T.S. te Vlissingen voor (het diploma werktuigbouwkunde. OOSTERLAND Ook alhier werden de leerlingen van de openbare lagere- en christe lijke sdhool, alsm,ede van de chr. kleuterschool „Radda Barnen" ge- tracteerd ter gelegenheid van de ver loving van prinses Beatrix met de heer von Amsberg. Na deze tractatie die bestond uit een ijsje en een aan vullend zakje snoep, wed door het onderwijzend personeel één en ander verteld over de vorstelijke verloving. Kleuterschool toonde resultaten Vorige week was er gelegenheid in de lokalen van de chr. kleuterschool „Radda Barnen" alhier om het werk der leerlingen te bezichtigen, waar voor goede belangstelling bestond. Aanwezig waren 'behalve het hoofd der school, mej. M. K. Beije, de leid ster mevr. Dalebout-van Dijke enige bestuursleden der school. Er was veel te bezichtigen en ook vooral van de 'kleinste leerlingetjes waren bij zonder mooie werkstukjes te 'bewon deren. Ook het werk der grotere leerlingen dwong respekt af voor de wijze waarop het was vervaardigd. Exotische vlindersoorten met al lerlei kleurschakeringen trokken de aandacht, zowel als het zg. „doodle- werk" waarmede de letters „Radda Barnen" op papier waren aange bracht. Als iets nieuws waren er de speel- en werkbladen, die als het ware een intelligentietest voor de kinderen zijn. Verschillende voor werpen uit het 'dagelijkse leven zijn foutief op deze platen getekend of iets er aan ontbreekt. De taak is aan de 'kleinen om de fouten op te spo ren. Al met al een collectie kleuter- werk die het bezichtigen ten volle waard was. Het onderwijzend per soneel verdient een woord van hulde voor al het geduld 'en de toewijding betoond om dit alles de kinderen bij te brengen. Ten slotte zij nog mee gedeeld dat juist op deze 'dag (1 juli) het schoolhoofd mej. Beije uit Zier ikzee, 15 jaar aan de school verbon den was. Een felicitatie aan haar adres waard, voor alles wat zij in deze jaren voor de school en de kin deren 'heeft verricht. Vrouwenvereniging besluit seizoen De christelijke vrouwenvereniging „Martha" alhier, presidente mevrouw Groen ewegen-Krans, heeft als naar gewoonte de vergaderingen, die cen-s in de twee weken worden gehouden, beëindigd wegens het zomerseizoen. Op een nader te bepalen datum hoopt men deze werkzaamheden weer te hervatten. Opstandelingen in Peru LIMA, 5-7. Peruviaanse militai ren zijn maandag in de Andes een grootscheepse operatie begonnen te gen terroristen die onder communis tische leiding zouden staan. Het is de bedoeling, aldus een minister, dat voorgoed een einde wordt gemaakt aan de ondermijnende activiteit van extremistische elementen. De groe pen worden gesteund door de lucht macht. Stellingen van de opstande lingen in het oerwoud zullen eerst worden gebombardeerd. Oplossing voor kwestie Dominicaanse Republiek SAN DOMINGO, 5-7. In San Dn- mingo acht men het mogelijk dat de ze week begonnen wordt met de vor ming van een voorlopige Domini caanse regering. Uit officieuze bron wordt verno men,- dat Caamanisten en Imbertis- ten er >in hebben toegestemd dat de leiding van hel nieuwe kabinet toe vertrouwd wordt aan een van de volgende personen: de advocaat Hec tor Garcia Godoy van de hervor mingspartij ven oud-president Bala- guer, de partijloze arts Felix Goico on de advocaat Silvertre Alba de Moya van de Dominicaanse revolu tionaire partij van ex-president Juun Bosch. Godoy heeft verklaard, dat „de voorlopige oplossing" zeer nabij is en dat het enkel nog om detail kwesties gaat. Achtervolging van botersmokkelaar BRUSSEL, 5-6. Ruim 150 km heeft een vrachtauto met ruim 26000 kg Nederlandse smokkelboter hel afgelopen weekeinde een achtervol ging kunnen doorstaan voordat de tuit aan Belgische douaniers moest worden prijsgegeven. De smokkelwagen werd door de douane van de Belgische plaats Neerpelt ontdekt. De achtervolging- voerde ever tientallen kilometers wegen in Belgisch Limburg voordat de smokkelaars hun ontsnappings poging' opgaven, de vrachtauto ver lieten en in de duisternis wisten te ontkomen. Daarvoor echter waren al tal van automobilisten, onder wie ook uit Nederland, het slachtoffer geworden van kraaiepoten", die vele banden deden sneuvelen. De Anne Frank stichting AMSTERDAM, 3-7. B. en w. van Amsterdam hebben de gemee t teraad voorgesteld aan het bestuur van de Anne Frank-stichting voor 1965 een subsidie in het exploitatietekort te verlenen van 10.000 gulden. Het. te- kort bedraagt 20.000 gulden. Het mi nisterie van onderwijs en weten schappen draagt 10.000 gulden bij. Gezien de dienende functie die het Anne Frank-huis verricht, is naar de mening van b. en w. ook van ge meentewege aanleiding in de kosten bij te dragen. De visserij in 196-1 DEN HAAG, 3-7., De totale be somming van de Nederlandse vis serij (exclusief de opbx-engst van de aanvoer in het buitenland) steeg in 1964 tot de gemiddelde besomming in de jaren 1961 tot en met 19C3 roet 9U u tot 162.5 miljoen gulden, terwijl de aanvoer met 13 u toenam tol 338.4 miljoen kg. De waarde van de uitvoer steeg tot de genoemde peri ode met 20 miljoen gulden tot 196.3 miljoen. De gemiddelde opbrengstprijs van de totale visserij was in 1964 14 0 hoger dan in 1963 doch 6 u'o lager dan gemiddeld in de jaren 1961 tot en met 1963. Populair concert Concertgebou w-orkest AMSTERDAM, 3-7. Ongeveer 5.000 muziekliefhebbers uit Amster dam en wijde omgeving hebben weer het jaarlijks tijdens het Holland fes tival terugkerende evenement be leefd van het populair concert door het Concertgebouworkest in de Zuidhal van het nieuwe Rai-gebouw, onder leiding van Bernhard Haitink. Man kon een speld horen vallen onder het massale concertpubliek toen Haitink een aanvang maakte met het uitvoerige en gevarieerde programma, dat bestond uit een in strumentaal en een vocaal gedeelte. Het was de vijfde maal in succes sie dat het Concertgebouworkest in het nieuwe Rai-gebouw optrad. Voor het eerst geschiedde dit in 1961 na de tournee van het orkest door de Ver. Staten. Het alkoliolisme in de wereld TORONTO, 5-7. Er zijn op het ogenblik ongeveer twintig miljoen alkc'holisten in de wereld van wie vijf miljoen in de Verenigde Staten. Dit is 'berekend 'door Bill W., één van d'e twee mannen die de organisatie tot steun aan alkoholisten, Alcoho lics Anonymous, kortweg A.A., op richtte. Bill W., wiens volledige naarn in overeenstemming met da regels van A.A. niet wordt'genoemd, spra'k zaterdag op een bijeenkomst in Toronto, waar ongeveer tiendui zend bekeerde alkoholisten uit acht tien landen 'bijeen waren. KORTE BERICHTEN UIT IIET BINNENLAND KAPEDLE AAN DE IJSSEl.. Zes- tig varkens zijn omgekomen bij een brand op de bo-rdrrij van de heer A. Ooms te Kupelh- u.in de l.lssi-l. Meer dan 2UÜ varkens werden tijdi;: in veiligheid gebracht HAARLEM. De dienst van de volksgezondheid en liet laboratorium voor parasitologie te Leiden stellen een onderzoek in mar de oorzaak van de huid irritatie, die ontstaat na het zwemmen in openbaar water in Over veen. UTRECHT. In Utrecht is een 27- jarige -veemarbeider de heer I. Mil- derd, met zijn bromfiets tegen de laadbak van een stilstaande vracht auto gereden. Hij viel en liep zwaar schedelletsel op. Hij werd naar het academisch ziekenhuis gebracht, waar hij in de loop van de nacht overleed. GRONINGEN. De 76-jarige heer D. Appelhof te Groningen is om het le ven 'gekomen toen hij vlak voor zijn woning in de Korreweg 147a de straat overstak en door een perso nenauto werd aangereden. Het slachtoffer liep een schedelbasisfrac- tuur op en overleed ter plaatse. AMSTERDAM. Bij de Rijkspost spaarbank is in juni 1965 ingelegd f 113,4 min. en terugbetaald f 101,4 min., hetgeen een positief spaarver- sdhii opleverde van f 12,0 min. (vo rige maand l f 36,4 min. en in juni vorig jaar f 17.0 mnl.). DEN HAAG. Het olie-eiland Aru ba wordt steeds moor een .toeristen- eiland, zo bleek tijdens een Haagse persconferentie van de gezaghebber, de heer O. S. Henrique/.. DEN HAAG. In het schooljaar 1964-'65 waren er volgens het Cen traal Bureau voor de Statistiek 422 scholen voor land- en/of tuinbouw- onderwijs, waaraan 25.720 leerlingen onderwijs genoten. Het 'grootste ge deelte hiervan (76 pet.) volgde het lager land- en/of tuinbouwondervvijs Scheepvaartberichten Esso Amsterdam (t.), 5-7 te Augusta verwacht. Esso Rotterdam (t.), 4-7 te Port Said naar Bahrein. Semelloyd. 3-7 van Beiroulh naar Genua. AMSTERDAM, 5-7. De 37-jarige caféhouder L. F. van Inge is de vo- rigee nacht bij een schietpartij in een woning aan de Plantage Kerk- laan in Amsterdam ernstig gewond geraakt. Hjj kreeg een pistoolschot in de borst, in een bovenbeen en een schampschot over de buik. Het slachfoffgr wilde om 'kwart over zes eën bezoek brengen aan de 46-jarige Jeiletje L. met wie hij een verhouding' 'ha'd gehad. De vrouw woonde nu samen met de 28- jari'ge wielrenner J. C. Zij weigerde haar vroegere minnaar open te doen en zei 'dat zij hem rniiet binnen wilde hebben. Toen 'd'e man de toegang probeerde te forceren schoot de in bed liggende C. dwars door de deur en raakte de caféhouder in de rech ter borst. Deze viel en trapte lig gend het on'derpaneel uit de deur, waarna de wielrenner nog twee schoten op hem 'loste. Volgens de po litie heeft de dader vermoedelijk in paniek gehandeld. Hij zou een dode lijk angst voor de caféhouder heb ben, die al enig emalen had gedreigd 'hem van kant te zullen maken. Het slachtoffer werd overgebracht naar 'het Weesperpleinziekenhuis. Hij verkeert niet meer in levensgevaar. De 'dader 'heeft een volledige beken tenis ofgelegd. De politie trof in de kamer nog tien patronen aan. Kijkspel aan Nieuwe Haven ZIERIKZEE, 3-7. Praktisch vier dagen lang is Zierikzee Marinestad geweest Het bezoek van een mq- nenvegerssquadron, dat normaliter Hellevcetsluis als thuishaven heeft, is uitgegroeid tot een levendige en charmante manifestatie, die „vlag vertoon" tot doel had, in het kader waarvan de verhouding tussen de Kon. Marine en de bevolking van Zierikzee - of liever van Schouwen- Duiveland - als allervriendelijkst mocht worden gekwalificeerd. Geen wender, want van de zijde der offi cieren en manschappen der in de Nieuwe Haven gestationeerde mij nenvegers is niets nagelaten om de bevolking in de manifestatie te be trekken. De afgemeerde schepen bo den - vooral in de avonduren, dank zij een royale illuminatie - een prachtig en levendig schouwspel op dat talloze kijkers trok. Het hoogtepunt van het program ma van vrijdag vormde 'de officiële ontvangst door de beide wethouders en 'die bijna volta'l'lige gemeenteraad in 'die Schutterszaal van het stadhuis. In een toespraak noemde loco-bur gemeester H. Koevoets de komst van d'e marine naar Zierikzee geen alle daagse gebeurtenis en wees hij op de vrijwel constante 'belangstelling wel ke de bevolking in ide afgelopen da gen voor het squadron heeft getoond. zonder voor de medewerking aan de vlootschouw. Hij bood de algemene commandant luitenant ter zee eer ste klas H. Besancon en de comman dant van d evier schepen een foto boek aan van Zierikzee. Luitenant Besancon wees 'hierna in een dank woord voor de prettige ontvangst van zijn mannen te Zierikzee op het belang van een goed contact tussen strijdmacht en burgerij. „U heeft een warm hart voor ide marine getoond", aldus de commandant, die het ge meentebestuur dank 'bracht voor de gastvrije en gezellige ontvangst. De gemeenteraad 'bracht aan het begin van de avond een tegenbezoek aan de Vier schepen en op het sport park vond een volleybalwedstrijd plaats tussen een team van de ma rine en volleyballers van Delta- Sport. De Zierikzeeënaars waren be langrijk sterker en wonnen de wed strijd met 5-0. Taptoe op Havenplein Zaterdag is het squadron middel punt geweest van veel belangstel ling. Belangrijk daartoe bij droeg het tamboer- en blazerskorps van de Marine te Vlissingen, dat assis teerde bij de opening van de jach tensteiger en verder zorgde voor een muzikale wandeling door Zierikzee. De grote verrassing echter vormde een lopende taptoe in de avonduren. Onder het licht van de flambouwen en schijnwerpers trad het korps op voor een niet te schatten menigte, die rijen dik het Havenplein om zoomde. De „Jannen" zorgden voor tal rijke originele figuraties, feilloze ritmen en glasheldere trempettonen. Het was een boeiend kjjkspel, dat heel wat applaus aan het publiek ontlokte. De manschappen van de schepen hadden het kennelijk ook naar de zin. Niet zender succes keken ze uit naar 'jeugdige stadsbewoonsters en het contacten bleek van een leien dakje te gaan. Officieren en man schappen brachten o.m. bezoeken aan Flakkee en aan de meeuwenko lonie in de domaniale duinen. Heden (maandag)-morgen kwart over negen zijn de Marine-vaartui gen, weer vertrokken. Vroegere contacten. Wethouder Koevoets herinnerde in zijn toespraak aan contacten tus sen Zierikzee en 'de marine in vroe ger eeuwen. De stad had toen zeifs een eilgen vlaggesdhip dat tevens deel uitmaakte van 'de nationale Vloot. In het pan'd om de hoek Ha- venplein-Visstraat woonde in vroe ger tijd de admiraal van de Zeeuwse vloot. In 1813 vond nabij de stad' de slag van de Engelse vloot plaats. In het 'begin van deze eeuw kwam de marine •regelmatig naar Zierikzee en in die tijd werden 'de sdhepen bij het Havenhoofd geproviandeerd door mensen uit de stad. „Zierikzee is ge voelig voor uw bezoek", zo besloot wel'h. Koevoets zijn toespraak, waar na 'het gezelschap namens de Stich ting Zierikzee Ontvangt Vreemde lingen nog oens werd verwelkomd door de heer E. P. J. Krips. Z.O.V.-geschenken. Zoals bekend vormde de Z.O.V. het contactorgaan tussen marine en gemeente en de heer Krips dankte de marfneleidinig dan ook in 't bij- mijnenvegers in de Nieuwe Haven

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2