Coopvaett STREEKNIEUWS DOUWE EGBERTS Ratio-bouw plannen Haamstede-zuid 't Mooiste bruin Pigmaderm.Tube f 2,95 ONZE PUZZEL-RUBRIEK STREEKNIEUWS ZIERIKZEE Reisje U.V.V. bejaardensociëteit De traditionele reis met de bejaar den van de sociëteit werd maandag jl. gehouden. Met 2 autobussen start te men om half twee van het Haven plein om een tocht over Schouwen- Duiveland te maken. In Brouwers haven werd in restaurant Floris V de thee gebruikt. Toen reed men naar de Westhoek en vandaar terug naar de Val, waar de koffie gereed stond. De vice-presidente mevrouw Woldinga-Veldkamp, deelde mee, dat deze tocht ter afsluiting van het werkseizoen van de U.V.V. gehouden werd. In september zijn alle bejaar den weer hartelijk welkom op de sociëteit. Een der 'bejaarden dankte voor de gezellige tocht en de goede zorgen van de dames U.V.V.-sters op de sociëteit en de gezellige ontspan ningsavonden. MIDDENSCHOUWEN Gemeentepersoneel Hummelo en Keppei bezocht Scharendijke Een gezelschap van 42 personen uit de gemeente Hummelo en Keppei (Gld.), bestaande uit gemeenteperso neel met dames, bracht donderdag middag, op hun jaarlijkse reis een bezoek aan Scharendijke. In het ge- zelsohap bevonden zidh burgemeester jhr. van Panhuis, een der wethou ders en de gemeentesecretaris dhr. D. A. Huntelaar. voorheen werkzaam ter secretarie \^an MiddensChouwen. Bezichtigd werden het nieuwe ge meentehuis en de N.H. kerk. Na ont haald te zijn op een consumptie ver trok het gezelschap weer huiswaarts. HAAMSTEDE Concert Kon Harm. „Witte van Haemstede" Zaterdagavond geeft ide Kon. Har monie „Witte van Haemstede" een concert in de muziektent in de Hing van Haamstede. Op het programma komen o.a. de beide concoursnum- mers voor. Aanvang 20 uur. BROUWERSHAVEN Brand in mestvaalt Donderdagmiddag plm. 17.15 uur werd te Brouwershaven de brand weer gealarmeerd. Het bleek dat de achter de schuur gelegen mestvaalt van het landbouwbedrijf van Gebr. v. Schelven door tot nog toe onbe kende oorzaak vlam Ibad gevat, wat gevaar opleverde voor de belendende schuur. De 'brandweer, die spoedig ter plaatse was, doofde de vuurhaard met enige sChuimtolusapparaten en spoot met twee slangen op de wa terleiding nog enige tijd na. RESTAURANT SAIGON, 1-7. Het drijvende restaurant „My Canh" in Sai gon, waar vorige week bij een bomaanslag 42 mensen het le ven lieten en 90 gewond wer den, is vandaag heropend. De eigenaar heeft de volgende advertentie laten plaatsen: „Het spijt ons oprecht dat enige van onze klanten het slachtoffer zijn geworden van de bomaanslag van 25 juni, waardoor ons etablissement werd beschadigd. Wij delen onze geachte clientèle mee dat het restaurant vandaag her opend wordt met dezelfde goe de service als voorheen". SPORT VOETBAL Zierikzee' 1 - Bodegraven 1 en Zierikzee 2 - Bodegraven 2 D'e voetbalvereniging Zierikzee start a.<s. zaterdag met de voorberei dingen voor de a.s. competitie. Z'ondag a.s. ontvangt Zierikzee 1 de vereniging uit Bodegraven wier eerste elftal uitkomt in de 3e klasse West K.N.V.B., en dus in feite 1 klas hoger speelt atls Zierikzee 1. Vorig seizoen zijn de vriendschap pelijke wedstrijden uitstekend ge slaagd, en wij hebben het volle ver trouwen, dat dit oc/k nu het geval zal zijn. Op hetzelfde tijdstip, t.w. half drie spelen ook de reserve-elftallen tegen elkaar. Een bezoek aan het sportpark „Bannink" kunnen wij ten zeerste aanbevelen. De nieuwe puzzel luidt als volgt. Horizontaal: 1. reinigingsmiddel; 4. herkauwer; 6. elfk; 10. stuk stof; 11. soort stof; 14. rivier in Duitsland; 16. N.V. (Duitse a£k.); 17. toiletgerei; 18. rondhout; 19. van onderen (afk.); 20. pers. voornaamw.; 21. zanggroep; 23. briefaanhef (Lat. aflk.); 25. uitroep; 28. mismaakte; 30. geheel de jouwe (Fr. afk.); 32. bestaat; 34. dierenge luid; 35. bijwoord van tijd; 37. ge riefelijk; 42. Duits pers. voornaamw.; 44. Engels pers. voornaamw.; 45. uitroep; 46. stofmaat; 47. lidwoord; 48. bergplaats; 49. privé persoon; 53. liefdegod; 55. bijwoord; 56. natuur- kundeterm; 58. familielid; 59. be paald soort pijnen; 63. kleine steen tjes; 65. eerst volgend (afk.); 66. re kening; 68. de dato (afk.); 70. land bouwwerktuig; 71. en anderen (afk.); 73. lidwoord (oud); 75. zonnegod; 76. verharde 'huid; 78. jongensnaam; 80. debl v.h. hoofd; 81. ijverig; 82. be kende motorraces (afk.); 83. a'lleen- zang. Verticaal: 1. voedingsmiddel; 2. voorzetsel; 3. meisjesnaam; 4. voor zetsel; 5. treiter; 6. Engels lidwoord; 7. voorzetsel; 8. jongensnaam; 9. be- Tetsel; 10. hofbediende; 12. openbare functie'; 13. woestijn; 15. voedings middel; 17. 'afval, korreltjes; 19. iets mededelen; 22. rivier in Siberië; 24. gelooide huid; 26. onder anderen (afk.); 27. godin; 29. angstig zonder reden; 31. niet zo; 33. zoogdier; 36. geogr. aanduiding (afk.); 38. dubbel klank; 39. deel vJh. hoofd; 40. steun- draad; 41. moede; 43. grondtoon; 44. te zijner plaatse (Lat. afk.); 47. uit roep; 49. rivier in Italië; 50. vuur maker; 51. kledingstuk; 52. meisjes naam; 54. vorm van mogen; 57. ge was; 58. regel; 60. meisjesnaam; 61. vlijt; 62. Engelse ontkenning; 64. 'hennepbraak; 67. drietal; 69. boom; 72. kloostervoogd; 74. Ned. Televisie Stidhting (afk.); 77. soort onderwijs; 78. Engels voorzetsel; 79. Frans voeg woord; 80. deel v.d. weermacht (afk.) Bij de door de Stidhting Vak onderwijs Horecabedrijven gehouden examens in het Jaarbeurs-restaurant te Utrecht, is voor het diploma Hotel-restaurant-houder" 2 e deel geslaagd de heer J. Zoeter, exploi tant van, hotel „Jacob Cats" alhier. BRUINISSF. Kleuterschool maakte reisje Met 19 particuliere auto's maakten de leerlingen van de kleuterschool te Bruinisse woensdag hun jaarlijks schoolreisje. Het doel van de tocht was als vanouds het strand te Re- nesse met de speeltuin aldaar, welk doel via, de roete Dij'kwater, Zonne- maire. Brouwershaven, Rampweg werd bereikt. Nadat een uurtje aan het wat winderige strand was ver toefd, werd de speeltuin opgezocht. De kleuters wisten zich uiteraard zowel op het strand als in de speel tuin te vermaken. Via Burghsluis, Zierikzee en Ouwerkerk, waar in het hotel aldaar nog een consumptie ver orberd werd, kwam men plm. 7 uur te Bruinisse terug en werd luid claxonerend het dorp binnen gere den. STEVENSWEERT. Uit de Maas te Stevensweevt is donderdagmiddag het stoffelijk overschot opgehaald van de 23-jarige L. Damen uit Ohé- Laak (Limburg). De jongeman die dinsdagavond was gaan zwemmen, werd sindsdien vermist. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ne^. Herv. Kerk. Zierikzfee: Grote Kerk: 10 uur ds. d's. Lam (voorber. H.A.). Gasthuis- kerk1.0 uur ds. Assendorp (bed. H. Doop). l7 uur ds. Lam. Kerkwerve: 9.30 uur ds. J. Feunekes uit Zonne- maire. Serooskerke: 11 uur ds. J. Feunekes uit Zonnemaire. Burgh: 10 uur 4s. Hoekstra. Haamslede: 10 uur ds. F. Don uit Burgh (bev. ds. G. E. Huizing), 2.30 uur ds. Huizing (intrede). Renesse: 9 uur ds. van Liere, 10.15 uur de heer Du Pon uit Den Haag. Noordwelle: 10.15 uur ds van Liq'ré. Scharendijke: 10 uur kand. J. J'. Kooman uit Middelburg. Brouwershaven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaire: 10 uur ds. G. Zonne veld uit Kerkwerve-Serooskerke. Noordgouwe: 9.30 uur kand. C. J. Martens uit Utrecht. Dreischor: 11 uur kand. C. J. Martens uit Utrecht. Ouwerkerk: 10 uur ds. Vellekoop. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. J. D. Wuister uit .Schipluiden. Sirjansland 10 uur ds. J. Smit uit Werkendam (bed. H. Doop), 6.30 uur idem. Brui nisse: 10 uur ds. H. W. van den Brink uit Den Haag (bed. H. Doop), 5 uur idem. Lutherse Kerk. Zierikzee: 10 uur dr. H. N. Bierman, vooi-g. Vtfijz. Prot. Verbond te Breda. Gereformeerde Kerken. Zierikzee: 10 uur ds Nawijn, 6.30 uur voorb. H.A. Haamstede: 10 en 5 uur ds.. C. M. Boerma uit Rot terdam. Renesse: geen dienst. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zonne maire: 10 en 2.30 uur ds. Huijser. NieuwerRerk: 10 en 5 uur ds. F. J. Bil uit Badhoevedorp. Oosterland: 10 en 3 uur dr. J. H. Becker uit Nieuwerkerk. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. den Heeten (bed. H.A. en dankz.) Gereformeerde Kerken. (Vrijgemaakt). Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Kei zer. Haamstede: 7 uur ds. J. Keizer uit Brouwershaven (in de Chr. Ger. Kerk). Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur prof. dr. J. van Genderen uit Apeldoorn (voorb. H.A.). Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur prof. dr. J. van Genderen uit Apeldoorn (voorber. H.A.). Gereformeerde Gemeenten. Haamstede: 10 en 2.30 uur ds. J. van Haaren uit Amersfoort. Nieuwer kerk: 10 en 3 uur ds. Karens. Oos terland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland. Zierikzee: 10, 2 en 6.30 uur lees dienst. Renesse: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdjjk: 10 uur dr. W. R. M. Noordhoff uit Rotterdam. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen om 7.30, 10.00 en 19.00 uur. Haamstede: Eucharistievieringen om 7.30, 9.00, 10.30 en 20.00 uur. Renesse: Eucha ristievieringen om 8.00, 9.30, 10.30 en 19.00 uur. Bruinisse: Eucharistievie ringen om 9.00 en 18.00 uur (cantine Stoofpolder). DE LEEVW VAN BASHRA Nog voor de stuurman geheel was uitge sproken, haastte de avonturier zich naar het dek. Eén enkele blik was voldoende om hem te leren, dat de man de waar heid gesproken had. Het zwarte zeil, dat hen reeds zolang gevolgd had, kwam thans langzaam nader en het was duidelijk dat hun achtervolger hen binnen een uur zou hebben ingehaald. Aram staarde somber voor zich uit. Het leek onmogelijk, dat hij zijn geheimzinnige tegenstander voor kon blijven nu er, behalve de transpirerende roerganger geen man meer aan boord was buiten Agua en hemzelf. Hij had plotseling het gevoel of een duivels complot zich langzaam om hem begon te sluiten en au tomatisch gleed zijn hand naar het gevest van zijn zwaard. „Wees verstandig heerkap de stren gen, laat de zeilen neer en geef u over. mompelde de stuurman hees. „Misschien sparen ze ons leven!" Aram aarzelde even. Toen zag hij Sanai's ogen, groot en angstig op zich gevestigd en met een ruk wendde hij zich tot de man. „Ga naar het roer en laat het schip zo goed mogelijk voor de wind weglopen!" beval hij scherp. „De Afrikaanse kust kan niet ver meer zijn en de wind waait er recht op aan. Snel!" De roerganger hak kelde nog iets maar een blik van de avon turier deed hem hoofdschuddend naar het roer terugsluipen. „Agua!, Ga op de voor plecht staan en waarschuw me zodra ge de over het dek, keerde hij zich om en land ziet". Terwijl de hagedis wegschuifel- staarde onrustig naar het zwarte zeil. dat in de verte naderde over de maanovergo- ten zee. Hel scheen hem toe dat het weer dichterbij gekomen was „Misdaad en armoe in onze gouden eeuw" AMSTERDAM, 1-7. Als het voor nemen van dr. S. H, Levie, directeur van de Amsterdamse - speciaal der historische - gemeentemusea, vorm en uitvoering vindt, zal komend na jaar in de Waag een tentoonstelling worden gearrangeerd gewijd aan „armoede en misdaad in onze gou den eeuw". Daarvoor zal, eventueel, materiaal uit eigen bezit en uit bin nen- zowel als buitenland worden gebruikt. Dr. Levie maakte gewag van dit voornemen tijdens een gehouden persconferentie in het voormalige Burgerweeshuis, waarvan de verbou wing en restauratie in volle gang is, doch nog wel enkele jaren zal ver gen, tot het als Amsterdams histo risch museum zal worden geopend. Ingezonden mededeling Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG. In de middaguren re portages van tie tenniswedstrijden op Wimbledon. Zowel net 1 als net 2 zijn ermee in de weer. Het eerste net tot 4 uur. waarna de uitzending vervolgd wordt via het tweede pro gramma. Het avondprogramma be gint met een aflevering uit de film- serie Tiere und Trommeln" waarin we Afrika doorkruisen. Nadat Sir Lancelot een nieuw avontuur heeft beleefd kunnen we kijken naar jour naal en „Brandpunt". Dan volgt de eerste van een reeks operettes die de K.R.O. in samenwerking met de Duitse televisie, dit seizoen op het scherm gaat brengen. Deze avond Die lustige Witwe" van Franz Le- har. Op het tweede net een afleve ring van „Top Cat", een tekenfilm serie over een brutale straatkat die tot heel wat meer in staat is dan miauwen. Daarna een programma voor de teenagers. „Tieneridolen" heet het en in dit programma kun nen de kijkers zien en horen hoe po pulaire teenagermuziek wordt uit gevoerd door even populaire teener sterren. Op deze avond verder nog een aflevering van „De Saint" waar in Roger Moore, alias Simon Tem plar, weer in vele moeilijkheden ver zeild, raakt. ZONDAG. Via het eerste net in de middag sport. In de avonduren een film over Israël door de cineast Ed van der Elsken. Hoofdschotel is de reportage van een uitvoering van het Moskouse poppentheater Sergie Obraztsov. Het is niet zomaar een poppentheater maar meer een thea ter met mensjes-in-het-klein. Op het tweede net beleeft kapitein Zeppos weer een auontuicr. Daarna een do cumentaire over het klokkengieten en het amusementsgedeelte komt voor rekening van Jo Stafford en haar show. Als gast de prominente fïlmakteur Peter Sellers. Zachte geurige pijptabak CALLANTSOOG. In een sloot langs het „Sunglass" vakantie-bun galowpark in de gemeente Callants- oog is donderdagmiddag omstreeks drie uur de twee-jarige Rudie Strand uit Amsterdam verdronken. VENLO. Donderdagmiddag is op de Laaghuissingel te Venlo de 24- jarige scooterrijder T. Schilte uit Helden door een personenauto ge grepen en op slag gedood. Rectifikatie Uitslag schoolsportdag In ons blad van gisteren (donder dag) werd gemeld dat de r.k.l.s. Zie rikzee de tweede prijs behaalde bij het korfbal. Dit moet zijn de chr.l.s. Zierikzee. Ingezonden mededeling en beschermt tegen zonnebrand Ondanks het mooie weer toestond ock de afgelopen week weer een flinke 'belangstelling voor onze puz- zelrulbriök. De prijzen vielen bij lo ting ditmaal ten deel aan: Eerste prijs: de heer J. van Hakken, H. J. Doelemanplein 13, Zierikzee. Tweede prijs: mej. Viergever, Minnebroeder straat 18, Zierikzee. De oplossing luidt als volgt: Horizontaal: 1. rots; 4. paard; 8. egel; 12. ora; 13. pad; 14. oom; 16. era; 17. nto; 19. ego; 21. ems; 23. sago; 25. slede; 27. atap; 29. romeo; 31. lager; 33. ik; 34. belasting; 37. ge; 39. pen; 40. ate; 41. ais; 43. ore; 44. ver; 45. gal; 46. (iel; 47. k.r.o.49. die; 51. oor; 53. r.o.; 55. ouderloos 58. aje.; 59. pinda; 61. egaal; 63. rand; 64. tenor; 67. koel; 69. zet; 71. leb; 72. dar; 73. une; 75. tea; 77. els; 79. tin; 81. sate; 82. snert; 83. raat. Verticaal: 1. roos; 2. or; 3. tango; 4. pa; 5 .adel; 6. rood; 7. do; 9. geste; 10. er; 11. lamp; 1'3. po; 15. me; 18. tomtoe; 20. geest; 22. maggi; 24. ark; 25. sol; 26. eli; 28. arg; 30. eenvoud; 32. analoog; 33. ivoor; 35. aarde; 36. tegel; 38. eel'de; 39. pek; 42. sir; 48. ronde; 50. irene; 52. osaika; 54. opa; 56. dat; 57. oer; 58. ale; 60. inzet; 62. aorta; 63. reus; 65. elan; 66. ober; 68. lint 70. t.t.; 72. ds; 74. na; 76. es; 78. lt; 80. 'ia. DE NIEUWE PUZZEL HAAMSTEDE Onze dorpsgenoot, de heer A. J. v. d. Weel slaagde een dezer da gen voor (het kruideniiers-diploma. Hij 'kreeg zijn opleiding bij de Pitt- mansohool in Goes. BRUINISSE Gevonden voorwerpen Op 'het bureau van de groepscom mandant der rijkspolitie te Bruinisse zijn nadere inlidhtingen te bekomen over de volgende in de maand juni gevonden voorwerpeneen blauwe plastic regenjas; een rose damespa- rapluie, een kinderportemonnaie met inlhoud; een rood kinderjack; een blauwe gymnastiekschoen met blau we sportbroek; een huissleutel; een bril in blauwgroen etui; een zwart lederen sleuteletui met 2 sleutels. Komen aanvliegen: een tortelduif. Vernieling aanplant Bruinisse 'is met groen en plant soen maar sdhaars bedeeld, al kan gezegd worden, dat wat ei* is, dooi de gemeentewerklieden keurig wordt ondehouden. Dubbel jammer is het dan zo nu en dan te moeten consta teren, dat alweer een boompje ge knakt is (toij 'het Groene Kruis-ge- bouw), of 'dat een 'rozenstruik uit d'e grond is. gerukt, want nog. schaarser dan d'e beplanting zijn 'in de gemeen tekas de middelen om toet vernielde te vervangen. En die vervanging kan voorkomen worden als de jeugd en het. oudere publiek zich niet aan zinloze vernieling overgeven en de daders daarvan aan d'e politie meldt. Mosselleveringen beginnen Het 'is nu vrijwel zeker, dat d'e mosselleverilngen, die ivorige week een week werden uitgesteld, maan dag 5 juli beginnen. Het aantal in geleverde monsters is nog wel aan d'e lage kant, maar toch wel van die aard, dat de aanvoer ter hand kan worden genomen. De partijen die ter levering worden aangeboden va riëren wat het visgewidht betreft van 17 tot 23 kg. Bepaald1 goed is de kwaliteit voor wat de leveringen uit Zeeland betreft, in de Grevelingen onder de wal van Werkingen. Maar ook van de Waddenzee komen mon sters die een goede kwaliteit beloven. PARIJS. De Franse' minister van voorlichting, Peyrefitte, heeft don derdag meegedeeld dat de komende presidentsverkiezingen zullen wor den gehouden op 5 december 1965, met 19 december als reservedatum voor een eventuele tweede ronde. WASHINGTON. De Amerikaanse missie, 'bestaande uit vier republi keins congresleden, die de vorige maand naar Parijs is geweest om de Amerikaanse politiek tegenover Frankrijk te toetsen en na te gaan, hoe de Navo ervoor staat, is van mening dat president Johnson naar de Gaulle moet gaan om te trachten de meningsverschillen tussen d'e V.S. en Frankrijk uit de weg te ruimen. HAAMSTEDE. 1-7. Het Boom- gaardsvvekkt-n. een liefelük wandel- laantje athUr het z.g. Dominees-bos je is in de Kop van de laatste jaren meer en nu er in de belangstelling gekomen. Oorzaak hiervan was het besluit van de gemeente om de grond die aan dit w»kken grenst te gaan bestemmen voor woningbouw. De Juliana weg werd aangelegd en deze moderne asfaltweg loopt paral lel onct het Boomgaard wek ken dat door de nieuwbouw die hier reeds verscheen in de vorm van een 6-tal Bogaerswoningen veel van haar be koorlijk uitzicht op de landerijen heeft verloren. Inmiddels zijn dooi de Tech. Dienst der gemeente ver dere plannen gemaakt om dit gebied m zuidelijke richting te gaan gereed maken voor woningbouw. De fa. P. v. Dongen uit Haamstede is begon nen met het bouwrijp maken van de grond en de riolering zit er bijna in. Ook de wegen waaraan de te bou wen huizon komen te staan zijn uit gezet. Vorige week bekrachtigde de ge meenteraad 'het voorstel van to. en w. van Westersehouwen om hier een 40-tal woningen in ratiobouw te bouwen. Bijna 1 miljoen gulden kost deze bouw, terwijl het verder bouw rijp maken nog ongeveer f 175.000 vergt. Ook de verlichting staat op op- ten en indien de plannen uitgewerkt worden op de wijze zoals liet ge meentebestuur dat voorstelt, dan zullen de ratio woningen die in 'blok ken van 4 en 6 gebouwd worden, volgend jaar seplemtoor klaar zijn om de eerste bewoners huisvesting te verlenen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6