DE VIERDE DAG Mr. Dijckmeester hartelijk ontvangen in Haarlemmermeer Eyeri™op tweede plaats Zeeuwse competitie Vlootdagen Koninklijke Marine te Zierikzee Geïnstalleerd als burgemeester SPORT Nieuwe werk zal sterk verschillen van dat in Zierikzee (Van een speciale verslaggeefster). Over het algemeen Is in Haarlem* mermeer met instemming kennis ge* nomen van de benoeming van mr.. F. Th. Dijckmeester, oud-burgemees ter van Zierikzee, tot burgemeester van Haarlemmermeer; een grote ge meente in de randstad Holland met 50.0(10 inwoners, die vier grote dor pen en een groot aantal kleinere ker nen en buurtschappen bevolken. Natuurlijk zijn er in de afgelopen weken contacten tussen Haarlem mermeer en Zierikzee geweest. De in Zierikzee verstrekte inlichtingen hebben de Haarlemmermeerder» veel vertrouwen gegeven in hun eer ste burger, die men donderdag 1 juli op hartelijke wijze tegemoet is ge treden. B\j de grens van de gemeente werd het burgemeestersgezin verwelkomd door een deputatie van het gemeen tebestuur, maar ook door de met vlaggetjes zwaaiende kinderen van de nabij gelegen scholen. Aan me vrouw Dijckmeester werd een bou quet bloemen aangeboden. De installatie van mr. Dijckmees ter te Haarlemmermeer werd bijge woond door een Zierikzeese delegatie bestaande uit de beide wethouders mi*. K. A. Keuning en H. Koevoets, de gemeentesecretaris, de heer R. van Ommeren en de voorzitters der raadsfracties, de heren M. C. Ver- heijen, M. C. Doeleman, J. G. L. Sim mers en J. R. de Boer. Per auto reed men snel met politie escorte naar Hoofddorp, waar de 'heer en mevrouw Dijckmeester, als mede de loco-burgemeester van Haarlemmermeer overstapten in een fraai rijtuig. Twee landelijke rijver- enigingen, de Hoofdldorpse ponyclub en het fanfarecorps „Excelsior" brachten de nieuwe burgemeester in optocht naar 'het Raadhuisplein, waar de rijvereniigingen en (het fan farecorps zich om het bordes groe peerden, waarop het burgemeesters gezin enige tijd vertoefde, zeer ten gerieve van een legertje fotografen. Uit de luid uitgesproken dank woorden bleek duidelijk de voorlief de van de burgemeester voor de landelijke rijvereniigingen. Officiële instalatie. In de raadszaal vöigd'e de officiële installatie, die onder meer werd bij gewoond door vele 'burgemeesters uit de omliggende gemeenten, door de oud-burgemeesters Jandsonius en van der Willigen van Haarlemmer meer en door talrijke hoge autoritei ten op velerlei terrein van het maat schappelijk leven. Loco-burgemeester A. van der Zwaard spralk de "heer Dijckmeester toe namens de gemeenteraad en na mens de bevolking. Hij stelde vast dat het werk in Haarlemmermeer sterk zal verschil len van dat in de prachtige stad Zie rikzee. „Hier zien geen elf eeuwen op U neer, doch slechts ruim elf de cennia", aldus de loco-burgemeester. Spreker gaf vervolgens een over zicht van velerlei zaken, die het ge meentebestuur van Haarlemmermeer thans 'bezig 'houden, om zich daarna in persoonlijker woorden tot het bur gemeestersechtpaar te richten. „Ik 'heb verleden zaterdag in Zierikzee bemerkt dat men U diaar slechts no de liet gaan en dat U een grote plaats in de harten van de Zierikzeeënaars had veroverd. Ik hoop en vertrouw dat U ook in onze Haarlemmermeer dezelfde plaats zal kunnen verove ren. Wij zullen igraag met U samen werken tot de meerdere 'bloei van onze mooie gemeente". Overdracht ambtsketen. Teruggrijpend op de Zierikzeese ambtsperiode van burgemeester Dijckmeester zeide de loco-burge meester: „Het wapen van deze stad 'bevat een leeuw, het wapen van Zeeland toont de golvende baren met een leeuw, die worstelt en ontzwemt, het wapen van Haarlemmermeer toont evenzo golvende baren met daarboven niet een leeuw, doch drie zware korenaren, als symbool van de aan de golven ontworstelde vrucht baarheid. In zeker opzicht vertonen deze wapens dezelfde basis: moed, strijd en overwinning. Uw ambt zal hier inhouden: worsteling met be stuurlijke problemen. Ik wens U toe dat U 'hierbij zult ontzwemmen als overwinnaar en dat uw arbeid voor U en voor de inwoners van Haarlem mermeer even vruchtdragend zal zijn als de korenaren op het wapenschild van Haarlemmermeer". Na deze woorden droeg de loco-burgemeester de ambtsketen over aan de nieuwe burgemeester. Ook de nestor van de gemeente raad, die vervolgens het woord voer de, gewaagde van het feit dat men vanuit Zierikzee veöl goeds over burgemeester Dijckmeester had ge hoord. De gemeentesecretaris, de heer G. A. Thien, had, gezien de ontvangen inlichtingen uit de Zeeuwse stad, alle vertrouwen in een goede en prettige samenwerking met het gemeenteper- soneel. Mr. Dijckmeester richtte zich in eerste instantie met woorden van dank tot H.M. Koningin Juliana, die hem heeft benoemd en tot de mi nister van binnenlandse zaken, die de verantwoordelijkheid voor deze benoeming op zich nam. Het ver heugde hem zeer dat zijn moeder bij deze installatie aanwezig kon zijn. Nog „een vreemde" „Een burgemeester verschijnt al tijd in een gemeente als „een vreem de", aldus mr. Dijckmeester, die zei- de nog maar zeer oppervlakkig op de hoogte te zijn van Haarlemmer- meer's problematiek, maar niettemin had begrepen dat deze zo boeiend en veelzijdig is dat hij zich gelukkig acht om hier burgemeester te mo gen zijn. „U bent mij tegemoet ge treden op een wijze, die mij hot mooiste doet verwachten". „Ik 'hoop en vertrouw dat met God's 'hulp wij iets in deze gemeente tot stand kun nen brengen dat wezenlijk waarde heeft en met „gemeente" bedoel ik dan ,,de ingezetenen", want tenslotte is alle gemeentelijke werk gericht op de bevordering van het menselijk geluk", zo besloot de nieuwe burge meester zijn installatierede. De genodigden werden hierna in de gelegenheid gesteld persoonlijk kennis te maken met de heer en mevrouw Dijckmeester. Receptie. Het burgemeesterseohtpaar begaf zich vervolgens naar de aula van de, nabij het raadhuis gelegen, Techni sche school, waar tijdens een open bare receptie een ieder, die dat wenste, kennis 'kon maken met de SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie rayon Zierikzee Velccitas-Neptunes 1-3. Heden (vrij- dagjavond wordt gespeeld: Zeelan- dia-P.T.T. en Neptunes-van Aken's Bouwbedrijf. Het programma voor de volgende week luidt: Maandag 5 juli: Rijkswaterstaat- Drukkerij L. O. Dinsdag 6 juli: Kon. Zeelandia-Nep- ttunus. Woensdag 7 juli: Zierikzeevetera- nen-van der Wekken en P.T.T.- P.Z.E.M. Vrijdag 9 juli: van Aken's bouwbe drijf-Smit en Bolnes en Velocitas- Rijksvvaterstaat. Alle wedstrijden vangen aan om kwart over zeven. KORFBAL Burgh - Z.S.C. 5-1 In een rustige wedstrijd heeft ook Z.S.C. moeten ondervinden dat het altijd moeilijk blijft om Burgh in eigen huis te verslaan. De 5-1 uitslag geeft een goed beeld van de wed strijd. De ruststand was 2-0, door doelpunten vain Joop Hanse en Jaap Rijnberg. Na de rust scoorde Corrie v. Ndeuwenhuize (3-0), waarna Z.S. C. een kansje zag om de achterstand op 3-1 te brengen. De 5-1 stand werd bereilkt door Maarten Hanse en Ri- nus Kloet. Zaterdagavond speelt Burgh thuis tegen Nieuwerkeik. OUWERKERK S.V.O.W.K. bestaat 25 jaar Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de sportvereniging O.W.K. wordt zaterdagavond a.s. om 7 uur een voetbalwedstrijd gespeeld tussen oud-leden en het huidige elf tal. De wedstrijd zal muzikaal luister worden bijgezet door het muziekge zelschap „Nieuw Leven". Na afloop van de wedstrijd volgt een gezellige samenzijn in het clublokaal van de heer Vijverberg. nieuwe burgemeester, die een zware taak op zich heeft genomen, maar dié in Haarlemmermeer met groot ver trouwen is ontvangen. Daartoe heeft de bevolking van Zierikzee blijkens de toespraken ter gelegenheid van de installatie in niet geringe mate bijgedragen. Spreekuren voor ziekenfondspatiënten DEN HAAG, 1-7. De staatssecre taris van sociale zaken en volksge zondheid, de heer Bartels, heeft zich tot de ziekenfondsraad gewend met het verzoek het vraagstuk van de af zonderlijke spreekuren voor zieken fondspatiënten in studie te willen nemen. Hij deelt dit mede in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid, de heer van Lier (P.v.d.A.) De bewindsman heeft de zieken fondsraad gevraagd te onderzoeken in hoeverre het mogelijk is om te bevorderen, dat de in de praktijk dikwijls als discriminatie gevoelde afzonderlijke spreekuren voor zie kenfondspatiënten wordt beëindigd. Onder bijzonder grote belangstel ling vond in het kader van de Sou- burgse sportweek te Souburg een wielerwedstrijd plaats voor nieuwe lingen, waaraan ook werd deelgeno men door de Sehouwse vertegen woordigers Evertse en Wurth. Beide jeugdige renners speelden in deze wedstrijd weer een vooraan staande rol met hun agressief rijden Toch konden zij niet voorkomen dut Kievit en v. d. Ploeg er in de slot fase in slaagden te ontsnappen en een voorsprong van 2ü sec. te nemen welke zij niet meer afstonden. Wim Evertse slaagde er op handi ge wijze in ook nog uit het peloton weg te springen waarmee hij beslag op de 3e plaats kon leggen. De uit slag was: 1. J. Kievit. Borssele, 60 km. 'in 1 uur 39 min.; 2. A. v. d. Ploeg, Baarn; 3. W. Evertse, Zierik zee; 4. A. v. Overveld, Zegge; 5. C. Koeken, Achtmaal; 6. A. Wurth, Brouwershaven; 7. M. Zoete, Soest- dijk; 8. P. Oomen, Breda; 9. Th. Lokven, 's-Hertogenbosch; 10. M. Groezen, Made. Ook in St. Jansteen heeft Evertse in een wedstrijd over 80 km. zich weer op bijzonder uitstekende wijze weten te weren. In deze boeiende en spectaculaire course werden tal rijke uitlooppogingen ondernomen, welke alle door het hoge tempo in het peloton schipbreuk leden. Een massale eindsprint moest uiteinde lijk de beslissing brengen. Evertse, die van ver de sprint had ingezet wist hierbij op de eervolle 2e plaats te eindigen, waarbij hij met gering verschil door Groezen werd geklopt. De uitslag: M. van Groezen, Made, 80 km. in 2 uur 2 min.; 2. W. Evertse Zierikzee; 3. J. Kievit, Borssele; 4. J. Gijzel. Kapelle; 5. A. v. Overveld, Zegge; 6. P. VonCk. Heikant; 7. A. Broeien, Zevenbergen; 8. P. Oomen, Breda; 9. C. Freijters, Zegge; 10. T. van Hasselt, Roosendaal. Door zijn uitstekende resultaten in de laatste wedstrijden is Wim Evert se in de Zeeuwse wielercompetitie opgeklommen naar de 2e plaats met maar 1 puntje achterstand op Kie vit. De stand in deze competitie is momenteel: 1. Jan Kievit, Borssele, 61 pnt.; 2. Wim Evertse, Zierikzee, 60 pnt.; 3. A. van Overveld, Zegge, 59 pnt.; 4. P. Oomen, Breda, 55 pnt.; 6. M. van Groezen, Made en C. Koe ken, Achtmaal, 47 pnt.; 7. Jaak Beun, Biervliet, 38 pnt. RENESSE Concert „Luctor et Fmergo" uitgesteld Door onvoorziene omstandigheden kan het voor morgen (zaterdag)avond in het programma van de attraktie- commis9ie van de V.V.V. aangekon digde concert van 'het fanfarekorps „Luctor et Emergo" geen doorgang vinden. Het concert zal nu plaats vinden op vrijdag 9 juli a.s. Jaarverslag over 1964 van Stichting Zeeland Belangrijk orgaan treedt weinig op de voorgrond ZIERIKZEE, 1-7. „Van verschil lende z\jden wordt wel opgemerkt, dat het moeilijk is zicht te krijgen op het werk van de Stichting Zee land. Be indruk bestaat, dat de re organisatie van enige jaren geleden een en ander niet heeft vergemak kelijkt". Zo begint het jaarverslag over 1964 van de Stichting Zeeland, provinciaal opbouwergaan. Een or gaan dat, tenminste zo blijkt uit de geciteerde regels uit het jaarverslag, niet zo op de voorgrond treedt, doch dat daarom niet minder belangrijk is voor de provincie Zeeland. Ook in 1964 was de Stichting weer het middelpunt van tal van activi teiten die over de gehele provincie „uitwaaierden". Adviescommissie voor plattelandsbeleid De door Gedeputeerde Staten in gestelde Adviescommissie Platte landsbeleid, waarvan het secretari aat berust bij de Stichting Zeeland, kwam in 1964, door verhindering» van de leden, niet bijeen. Wel werd, in overleg met de provinciale plano logische dienst en het Economisch Technologisch Instituut, veel mate riaal verzameld over de huidige si tuatie van het Zeeuwse platteland. De adviezen betreffende aktuele on derwerpen die de Adviescommissie Plattelandsbeleid reeds geruime tijd geleden aan de Gedeputeerde Staten uitbracht, bleven daar vooralsnog in portefeuille. Het was dus helaas niet mogelijk om het provinciaal bestuur cp doeltx-effende wijze kennis te la ten nemen van de problemen van het Zeeuwse platteland. Problemen bij de bouw van dorpshuizen In het verslagjaar vroegen ook de voorlichting over en de begeleiding van verschillende dorpshuisplannen veel tijd en aandacht. Om het dorpshuis meer af te stemmen cp de behoefte van de gemeenten, werd in verschillende plaatsen een enquête onder de plaatselijke verenigingen gehouden. Helaas moest de Stichting constateren dat het tot stand komen van dorpshuizen uitermate moeilijk is. Met name worden de steeds stij gende bouwkosten alsmede de ho gere eisen die men aan een dorps huis gaat stellen genoemd. "Minder culturele activiteiten Met betrekking tot de kunst en cultuur moet de Stichting constate ren dat er in 1964 minder evenemen ten op cultureel gebied plaats von den in de provincie Zeeland. Het be stuur van de Stichting Zeeland heeft dan ook het secretariaat opdracht gegeven een onderzoek in ite stellen Heden (vrijdag) middag officiële ontvangst op het stadhuis ZIERIKZEE, 2-7. Sedert gisteren (donderdag) is de Koninklijke Mari ne te gast in Zierikzee en ligt een viertal mijnenvegers gemeerd aan het Luitje ter hoogte van de Nieuwe Bcogerdstraat. Deze ligplaats maakt het contact met de bevolking vrij ge makkelijk en dat kan ten goede ko men aan de zograag geziene verbe terde verhouding tussen de marine en de bevolking. Reeds op de eerste dag van het bezoek werd dit gesti muleerd met de openstelling van de vaartuigen voor het publiek. Reeds velen hebben inmiddels van de gele genheid cm eens een kijkje te nemen van het werk van de Kon. Marine gebruik gemaakt. Het technische personeel van de in totaal 65-koppige bemanning bradht onder leiding van luitenant-ter-zee eerste 'klasse Besanqon een bezoek aan 'de motorenfabriek van Smit Bolnes. Aan het 'begin van de avond bond een voetbalelftal van de marine op het sportpark „Bannink" de strijd aan met 'het zomeravondvoetbalelf- tal van de Kon. Zeelan'dia. De ma rine bleek duidelijk sterker dan Zeelandia, dat ziöh niettemin tot aan de rust aardig kon handhaven want toen was de stand nog steeds 0-0, In de tweede 'helft slaagde de jonge en sterke marineploeg er echter in het Zeelandia-doel niet minder dan vier maal te doorboren, zodat deze sportieve strijd eindigde in een 4-0 overwinning voor de Jantjes. Na af loop werden de Zeelaindia-voetbal lers aan boord ontvangen en het ging er daarbij bijzonder hartelijk toe De heer J. Willemse overhandigde als voorzitter van de bedrijfsont- spanningsvereni'ging een herinne- ringsfoeker waarvoor de luitenant ter-zee techn. d'ien'st derde 'klasse v. d. Berg een dankwoord sprak. Heden (vrijdag)avond, aanvang 7 uur, speelt een marine-volleybal team een wedstrijd legen de volley ballers van de sportvereniging „Delta Sport". De wedstrijd vindt plaats op het sportpark „Bannink". Intussen verzorgde de Kon. har monie in de tent op het Havenplein een zomeravon'dconcert, waarvoor een redelijke publieke belangstelling bestond. Het programma werd ge opend met een pittige mars en voorts werden de twee concourewerken, de Original Suite van Gordon Jakob cn il Signore Brussdbino van Rossini ten gehore gehradht. Het concert werd afgewisseld met enige pittige concertmarsen en Wiener Praterle- ben (wals) en ook een 'bekend ge deelte uit d'e Aida van Vendii. Na afloop van het concert mar cheerde „Kunst en Eer" naar de ha ven om voor d'e vier mijnenvegers en de marinemannen een serenade te brengen, waarvoor van inwoners en toeristen een flinke belangstel ling bestond. Het verdere programma Heden (vrijdag)middag van 2 tot 4 uur en op dezelfde uren zondag а.s. worden de vaartuigen opnieuw voor het publiek opengesteld. Van middag vindt op het stadhuis een of ficiële ontvangst plaats, waarna van б.30 tot 7.30 het 'gemeentebestuur een tegenbezoek brengt. Morgen (zater dag) wordt om 2.30 uur de officiële opening van de jadhtensteiger aan het Luitje fmuzïkaail opgeluisterd door het Pijpers- en Tamboerskorps van de Kon. Marine, om 5 uur een mars door de stad en om 9.30 uur taptoe op het Havenplein. naar het teruglopen van culturele activiteiten. Gelukkig werden er in het verslagjaar ook enkele culturele projecten verwezenlijkt, hetgeen de Stichting tot grote voldoening stemt. Zo kwam in 1964 ook de nieuwe schouwburg van Middelburg gereed terwijl in de sector beroepsmuziek een uitbreiding van het aantal eve nementen viel te constateren. Dooi de Z.V.U. worden nu jaarlijks 19 symphonische concerten gegeven, waarvan er 9 bestemd zijn voor jeugdige bezoekers. Naast het Rot terdams Philharmonisch Orkest en het Residentie-orkest werken aan de concertspreiding in Zeeland nu ook het Brabants Orkest en het Lim burgs Symphonie Orkest mede. Helaas moest de Stichting consta teren. dat irv de sector amateurmu- ziek haar aan het provinciaal be stuur uitgebrachte adviezen betref fende subsidiëring niet steeds wer den opgevolgd. De door de Stichting Zeeland ingestelde muziekcommissie blijft echter bereid de verenigingen te adviseren bij het zo moeilijke pro bleem van de repertoirekeuze. Spart- en jeugdzaken Met voldoening meldt de Stichting dat gedurende 1964 in verschillende Zeeuwse gemeenten sportaccomoda- ties gereed zijn gekomen. Helaas kregen pedagogische en technische scholing van sportleiders niet de door de Stichting gewenste aan dacht. Wat betreft Schouwen-Dui- veland deelt de Stichting mede, aangewezen als lid van de Zeeuw se Sportraad. Tot slot besteedt het jaarverslag aandacht aan de jeugdzaken. Hierbij wordt vermeld dat ook in 1964 weer talrijke natio nale en provinciale jeugdcontaeten tot stand zijn gekomen. Met name het in contact brengen van de jeugd met kunst en cultuur kreeg in het verslagjaar de aandacht. Ook de Z.V.U. werkte hieraan mede door het instellen van een „Cultureel Jeugd- paspoort" dat het jeugdige schouw burg- en concertzaalbezoekers mo gelijk maakt de uitvoeringen tegen gereduceerde prijs le volgen. Naast de in dit artikel genoemde activiteiten „bedrijft" de Stichting Zeeland nog tal van werkzaamheden die minder „aan het licht" treden. Dit houdt overigens niet in dat deze activiteiten van minder belang zijn en we kunnen, blijkens het jaarver slag, met een gerust hart aannemen dat drs. K. Laansma, directeur van de Stichting, de waarheid sprak toen hij, gevraagd naar zijn mening, zei: „We hebben het gevoel dat we goed zitten met onze Stichting". Hoofdstuk 26. Eerst even naar Amerika. Begin januari 'kwam Douwe van der Spoel onverwachts op een mor gen waar 'het grote 'huis in de Voor straat. Akke verwelkomde hem met een handdruk en keek verrast. „Nee maar..ihoe komt u zo midden op 'de dag in onze sta'd verzeild?" Ze 'hielp hem uit zijn jas en ging hem voor naar de kleine salon. „Hdbt u <a'l koffie gedronken? Niet? Nou, dan zal ik u eens trakteren, hoor. Twee minuutjes". Terwijl ze een poosje later hun koffie dronken, 'begon van 'der Spoel glimlachend: „Ik kom voor zaken, Akke". Ze knikte. „Ja, u zult wel overal uw 'klanten ihëbben. Dus waarom in Bollaga niet?" „Nee, dat is het niet. Ik wil graag zaken met jou doen". „Met mij?" „Ja. Ik was net bij je notaris. Do kwestie is - en dit blijft natuurlijk onder ons - we gaan uitbreiden. Maar nietin Hcerenveer.. Ik kan d'aar niet meer voldoende uit de voe ten cn nu ben ik op zoek naar ge schikt bouwterrein. Vorige week kreeg ilk een tip en er is een mooi stuk grond hier, op het nieuwe in- dustirctorroin, dat voor ons geschikt lijkt. Er moeten namelijk montage- Feuilleton door H. van Ommc hallen op gebouwd worden. De ge meente verwees mij naar notaris van Avereest en 'deze vertelde mij, dat jij de eigenaresse bent van de 'bewuste grond. Alles 'bij elkaar een hektare. Vandaar, dat ik hier nu ben. Mis schien kunnen we zaken doen". Akke werd rood. Zo bij stukjes en beetjes had ze wel eens van die no taris vernomen, wat allemaal haar bezit was: een aantal huisjes aan de rand van de stad, maar ook hole stukken grond, in Böllega en elders. Maar dit alles regelde de notaris voor haar, natuurlijk na eerst over leg gepleegd te hebben. En 'dat zei ze ook. „Ik 'heb er niet het minste verstand van, meneer. Die dingen regelt mijn notaris alle maal". Hij knikte. „Dat weet 'ik. De nota ris 'heeft mij de grondprijs .genoemd, maar die vind ik te hoog. Is d'aar niet over te praten?" Ze dacht een poosje na. „Bent u met uw wagen?" „Allicht". „Laten we dan maar even naar hem toe rijden. Wat mij 'betreft, krijgt u het voor de helft, hetgeen de notaris vraagt, maar dat is natuur lijk niiet zakelijk en dat zou moei lijkheden kunnen scheppen met an deren. Doch er zal todh wel een mouw aan le passen zijn? Als dik iemand kan helpen, dan bent u 'het zöker, dat weet u wel". Er had! een. lang 'gesprek plaats met notaris van Avereest en na wat heen en weer gepraat (besliste Akke, dat van der Spoel die grond kan krij gen tegen de prijs, die hij kon vo teren. Tenslotte was het een rede lijk 'bedrag en dat gaf de notaris zelfs toe. Hij zou de aikte 'in orde la ten maken, zodat met enkele dagen de transactie kon plaatsvinden. Buiiten, toen ze weer in zijn auto gestapt waren, greep van der Spoel haar hand en zei: „Hartelijk dank, Akke, voor je medewerking. We zou den 'dat hoge 'bedrag niet kunnen be talen, rie je? A'l ben ik directeur, ik ben verantwoording sdhuldig aan de aandeelhouders en de commissaris sen en ik had een limiet. Verder mocht ik niiet gaan. Bollega lijkt me uitermate 'geschikt, voor onze mon tagehallen. Dahk zij jouw 'hulp kun nen we weldra hier gaan bouwen. Enfin, Akke, je weet het: tot weder dienst bereid". Ze knikte. „I'k ben blij, dat ik u kan helpen, meneer". Van der Spoel wilde, nadat hij haan* naar huis had gebracht, weer naar Heerenveen rijden, maar daar wilde Akke niet van weten. „Het Ss al over half één", constateerde ze, „dus u eet vanmiddag bij mij. U kunt uw vrouw 'bellen, zodat ze niet ongerust wordt, of op u zit te wach ten. Ja ja.. ..zo zijn de mannen. Eerst doe je je best voor ze, omdat ze je dure grond' voor een schappe lijke prijs 'kunnen kopen én dan zeg gen ze: dank je wel, en willen er meteen van 'door gaan. Maar zo doen we hier niet". Van der Spoel lachte 'hartelijk cn verklaarde, dat hij graag wilde blij ven eten. Hij had een telefoonge sprek met zijn vi'omv en intussen dékte Akke de tafel. (Wordt vervolgd) In vrede is ontslapen on ze geliefde zwager en oom. de heer JOZEAS SLIK IKK echtgenoot van M.u. RENTIER In de ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam: D. RENTIER. Nieuwerkerk, 30 juni 1965 Na een langdurig doch geduldig gedragen lijden ging van ons heen mijn lieve man, onze zorgzame vader, behuwd- en groot vader LEENDERT MARINUS KOMMER op de leeftijd van 78 jaar. M. KOMMER- DE GELDER Kinderen en kleinkinderen. Beverwijk, 1 juli 1965. Koningstraat 108. De overledene is opge baard in het Uitvaartcen trum, Velzerweg 18. Be verwijk, tegenover het station. Bezoek van 3-4 uur en van 7-7.30 uur. Zaterdag en zondag alleen van 3-4 uur. De crematieplechtigheid zal dinsdag 6 juli om 12 uur plaats hebben op Westerveld te Driehuis, (gem. Velsen). Voor de vele blijken van be langstelling voor en tijdens ons huwelijk ondervonden, betuigen wij onze hartelijke dank. J. v. d. MAAS H. J. W. v. d. JVLAAS- STOUTJESDIJK Oosterland, juli 1965 Het is ons een behoefte U allen hartelijk dank te zeg gen voor uw innig medeleven na het plotseling heengaan van onze geliefde vrouw, moeder en oma, JACOBA LEGEMAATE- v. d. WELLE Fam. C. LEGEMAATE Zierikzee, juli 1965. Ho eve weg 1. J. L. W. Wessels Boer tandarts is zaterdag 3 juli en maandag 5 juli afwezig MAaGPÜN MAAGTABLETTEN fFSSm Een blijvende a'I'Kv uitkomst. I Bü apotheker of drogist I Imp. L Rietbergen c.v. Korenaarstr.55,R'dam-6 jj SUCCESJES Diversen: Beweiding voor een paard gevraagd. M. Stouten, Sand- strömstraat 23, Oosterland, tel. 526. De Duitse officiële woordvoerder von Hase heeft donderdag, namens de bondsregering, in Bonn verklaard dat in Brussel geen 'akkoord over alle kwesties kon worden bereikt als gevolg van de grote (gevarieerdheid van problemen en 'de uiteenlopende belangen van de zes. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 26 juni Fieter Anne, z. van Joseph us Abraham Bernardus den Boer en Pieternella Adriana Boone (Zierikzee)29 juni Marius Ja cobus, z. van Job Adrianus van der Weel en Neeltje Pieternella Hanse (Westerséhouwen); 28 juni Jan Jo- zua, z. van Cornells Jacob Elenbaas en Maatje Martina van den Hoek (Middenschouwen)30 juni Annie Maatje, d. van Simon Landman en Maartje Stoel (Westerschouwen). Gehuwd. 25 juni Marinus de Reus, 23 jr. (Duiveland) er. Neeltje Wilhel- mlna Bil (Zierikzee); 25 juni Ad r ia an van Oord, 22 jr. en Jacoba de Jonge. 20 jr. (beiden Zierikzee); 25 juni Bartel LLnders, 24 jr. (Middenschou wen) en Hendrika Machelina Wil- helmina Mol (Zierikzee). Overleden. 27 juni Anna Sophia van Dooren, 85 jr., geh. gew. met PPetrus Joseph Hickendorff (Zierik zee); 28 juni Neeltje van Almen'kerk, 73 jr. (Brouwershaven), echtg. van Pietcr Fokker; 28 juni Daniël Land man, 70 jr. (Zierikzee), echtg. van Cornelia Verb age, eerder geh. gew. met Adriana Ringelberg; 30 juni Jozeas Sijrier, 73 jr. (Duiveland), echtg. van Cornelia Maria Rentier.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2