Gemeenteraad Middenschouwen stelde uitbreidingsplan vast Thans volop aardbeienpluk in Nederland STREEKNIEUWS Wandeltocht A.S.V. „Brouwershaven" Tegen het ontwerp werden geen bezwaren ingediend SCHAREN'DIJKE, 30-6. De raad van Middenschouwen kwam woens dagmiddag in open bit re vergadering bijeen onder voorzitterschap van Op voorstel van burgemeester en wethouders besluit de raad aan Ge- burgemeester S. Prancke. Afwezig was de heer D. van der Wekken, deputeerde Staten te verzoeken de presentiegelden voor de raadsverga deringen vast te stelten op resp. f 20 en f 15 per lid per 'bijgewoonde dag- resp. avondvergadering en voor ver gaderingen van de raadscommissies op f 10 per vergadering. Nadat een commissie uit de raad gerapporteerd heeft, dat de geloofs brief van 'het nieuw 'benoemde raads lid D. Hanse in urde bevonden is, besluit de raad tot diens toelating. Gedeputeerde Staten hebben be zwaar gemaakt tegen een prijs van f 5 per m-. bij verkoop van eer. per ceel grond aan de noordzijde van de Kuijerdamseweg te Ellemeet aan de 'heer J. W. Kooman aldaar. B. en w. stellen thans voor de grond aan betrokkene te verkopen tegen de prijs van f 6,50 per m-. Dit is de uiterste prijs waartoe 'de heer Koo man bereid is de grond aan te ko pen. De raad besluit conform het voorstel. Het uitbreidingsplan in hoofdzaak voor de gemeente Middenschouwen wordt door de raad vastgesteld, zo als dit in ontwerp ter visie heeft ge legen. Er zijn geen bezwaren tegen het plan ingediend. De raad besluit in principe aan het bestuur van de dhr mat. kleuter- söhoolvereniging gelden beschikbaar te stellen voor aanschaffing van meubilair en ontwikkelingsmateri aal voor de te bouwen eonklassige kleuterschool te Scharendij'ke. De vergoeding voor vakonderwijs voor de 'bijzondere lagere school te Kerk- werve wordt voor 1964 vastgesteld op f 1.757,33 Ambtswoning burgemeester Burgemeester en wethouders heb ben een voorstel aan de raad inge diend om een 'krediet beschikbaar te stellen voor vergroting van de ambtswoning voor de 'burgemeester. In dit voorstel wordt uiteengezet, dat de wonmig te klein is, nu de 'kin deren, 'behorende tot 'het gezin van de burgemeester groter worden. Het is de bedoeling, 'dat de woning te vens wordt voorzien van eer. cen trale verwarming. De voorzitter lidht toe, dat de ra ming van de totale kosten- wat te genvalt. Een gedeelte van de kapi- taalslasten wordt terugontvangen door de hogere 'huur, welke voor de ambtswoning zal worden vastgesteld. De 'heer Viergever vraagt zich af of het niet voordeliger is een nieuwe woning te bouwen. De voorzitter antwoordt, dat dit stellig niet het geval is. Wethouder Padmos is van oordeel, dat spoedig met de verbouw moet worden begonnen, daar de kos ten het volgend jaar weer hoger zul len zijn. Met algemene stemmen besluit de raa'd akkoord te gaan. met het plan voor verbouw van de ambtswoning en 'hiervoor het nodige krediet te voteren. Vervolgens besluit de raad tot vaststelling van de 4e Lm. 6e wijzi- SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie rayon Zierikzee Drukkerij L. en O.-Velocitas 1-1. Heden (donderdag) woi'dt gespeeld: Velocitas-Neptunus (7.15 uur). ONDERWIJS Examens Brood- en Banketbakkersbedrijf Op de te Goes en Middelburg ge houden examens voor het brood- banketbakkersbedrijf, slaagden on der meer: Voor -het igezellemdiploma (vak- fiheorie, warenkennis, praktijk brood^ bakken en praktijk banketbakken): J. Boot te Ouwerkerk en C. Janse te Renesse. Voor het patroonsdiploma (vak theorie, warenkennis, praktijk brood bakken en praktijk 'banketbakken): D. C. Everaers te Renesse en H. de Glopper te Westenschouwen. Voor 'het patroonsdiploma brood bakken en va'ktheorie slaagden: B. Kommer te Burgh en L. Meerman te Oosterland, die 'beiden enkele punten tekort kwamen voor liet ban ketbakkersdiploma A'ïle zes zijn leerlingen van de dag-avond-nijverheidscursus van de L.T.S. te Zierikzee. ging der gemeentebegroting voor 1965. De rondvraag In de rondvraag wijst de 'heer Viergever er op, dat de beplanting op de hoek van de Carlstraat-Elker- zeeseweg te Sdharendijke weinig fraai is. De voorzitter zegt toe, dat aan de ze beplanting aandacht zal worden geschonken; waarschijnlijk is het beter om hier een gazon aan te leg gen. De 'heer J. H. de Jonge deelt mede, dat aan de achterzijde van het sport veld te Ellemeet door verschillende personen 'het reoht van voetpad wordt genomen door de beplanting. De voorzitter zegt, dat met de ge meentewerkman zal worden nage gaan hoe dit kan worden tegenge gaan. Reisje bejaarden van Brouwershaven naar Goeree Met twee R.T.M.-bussen vertrok ken woensdagmorgen 77 bejaarden van Brouwershaven voor het maken van hun jaarlijks uitstapje. Via de Grevelingendam ging het aan op het naburig schiereiland, waar een tocht werd gemaakt door alle plaatsen. De lunch werd des middags gebruikt iin café „Dorpszidht" te Oude Tonge, waarna de toöht werd voortgezet naar Ouddorp. Hier genoot men van het prachtige vergezicht naar Schou- wen-Duiveland en zagen de bejaar den hun eigen gemeente met de ma jestueuze kerk boven de dijk tore nen. In Sommelsdij'k werd de thee gebruikt, waarna men de terugtocht weer aanvaardde naar Bruinisse, waar in het verenigingsgebouw de warme maaltijd, verzorgd door het hotelbedrijf P. v. d. Velde, alle eer word aangedaan. Zoals gebruikelijk kwam slager M. v. Dongen, oud- Brouwenaar zijn stadgenoten weer tracteren op een 'heerlijk stuk worst, wat bijzonder werd 'gewaardeerd. Te kwart voor acht manoeuvreerden de Chauffeurs K. Quist en L. v. d. Linde hun bussen achter d'e muziekvereni ging „Apolilo", waarbij het met een pittige mars op de muziektent af ging. De oudjes sdhenen nog onver moeid, want alras gingen de benen van de vloer. De organisator der be- jaardenreis, de heer J. Dekker, sprak eén algemeen dankwoord tot de mil de gevers(sters), 'het gemeentebestuur voor hun gift, de chauffeurs en de verpleegsters, zuster van Kaam en zr. v. d. Velde. In het bijzonder Dr. L. van Egeraat puzzelt in Dreischor DREISCHOR, 30-6. Het uiordt een zeer merkwaardige maar zeker inte ressante tocht, welke een bekend damesblad in het land met medewer king van niemand minder dan de natuurkenner bij uitstek, dr. L. van Egeraat, organiseert. Het wordt een puzzelrit, die via de Haringvlietbrug en de Grevelingendam naar Schou- wen-Duiveland voert. Komende uit de richting Nieuwerkerk moet naar het centrum van het dorp gereden worden, de Ring. De deelnemers aan de tocht zullen op de gevelsteen met de „Drie Schaapjes" gewaar moeten worden in welk jaar Dreischor's raadhuis is gebouwd. De antwoor den dienen schriftelijk te worden in gezonden aan de redaktie van het betreffende blad. Ook in enkele an dere plaatsen op Schouwen-Duive- land zullen soortgelijke vragen wor den gesteld. Wanneer men de tocht maakt is niet belangrijk. Wel be langrijk is dat de antwoorden voor 21 augustus a.s. binnen moeten zijn. Degenen die aan deze puzzelrit wil len deelnemen, hebben dus ruim schoots de tijd om een geschikte dag uit te zoeken. Ongetwijfeld zal het de komende maanden druk worden in hel anders zo stille en landelijke Dreischor. Stijgende leeshonger UTRECHT, 30-6. Vorig jaar heb ben 'de 292 openbare bibliotheken in Nederland met ihun 301 filialen sa men 28 miljoen 'delen uitgeleend, 21 miljoen meer dan in 1947. Dit heeft prof. 'dr. L. Brummel, oud-bibliothe caris van de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag, verteld op de jubile umbijeenkomst van de Vereeniging ter bevordering van de belangen des Bockhandels in Utrecht. Hij zei, dat er odk een sterke stij ging in de belangstelling voor het wetenschappelijke boe 'kvalt waar te nemen. Deze blijkt onder meer uit de cijfers van 'de centrale catalogi bij de Koninklijke Bibliotheek, waar het aantal aanvragen tussen 1938 en 1963 steeg van 26.000 tot 166.000. De 'boeken!m,arkt geeft eveneens een 'dergelijk beeld te zien. Tegenover een produktie van 6573 titels in 1950 staat 1964 met ruim 10.000 titels. Scheepvaartberichten Esso Rotterdam (t.), 30-6 te Lavera. Seinelloyd, 28-6 te Djibouti. DEN HAAG, 1-7. Het is nu volop aardbeientijd in Nederland. Op de fruitveilingen in de centra waar dit produkt wordt ge teeld komen dagelijks duizenden kilo's aardbeien van over het algemeen goede kwaliteit. Het grootste deel gaat naar de fabrieken in ons land en in West-Duitsland voor verdere verwerking. Fa- brieksaardbeien worden vooral aangevoerd op dc veilingen in Bra bant cn Limburg. In Breda en Venlo komen thans dag-aanvoeren van 200 tot 300 ton industrie aardbeien. In 's-Hertogenbosch, Zun- dert cn Bergen op Zoom zyn de dagaanvocren iets kleiner maar toch ook van grote betekenis. In Zaltbommcl komen eveneens dagelijks veel industrie aardbeien maar hier is ook de aanvoer met dop, voor verse consumptie, van grote betekenis. Dat is ook het geval in Kapelle-Biczelingc op Zuid-Bevcland. Tengevolge van het grote aanbod cn afnemende vraag van bui tenlandse zyde, liep In het begin van deze week de prijs van dc aardbeien voor verse consumptie belangrijk terug. Sinds het mid den van deze week is er echter weer sprake van een prijsherstel, mede omdat het aanbod is afgenomen. Goede kwaliteiten aardbei en voor verse consumptie doen thans op de veilingen rond f 1,56 per kg. Dc klasse in kwaliteit wordt verkocht voor f 1,lol f 1,25 per kg. dankte hij Apollo" voor de muzi kale ontvangst. Namens de bejaar den dankte de 'heer J. de Krijger, die zijn woorden in dichtvorm tot het publiek richtte. Al met al een ge slaagde reis, waarbij veel door de bejaarden is genoten, dank zij de offergezindheid van de gehele bur gerij. Eenstemmig advies Stichting v. d. Arbeid DEN HAAG, 30-6. Het bestuur van de Stichting van de Arbeid heeft woensdagmiddag een eenstem mig advies vastgesteld aan het Col lege van Rijksbemiddelaars over de tekst van de vergunning op grond waarvan de bijzondere uitkering vcor 1965 in twee etappen kan wor den verleend. „We zijn het volledig eens", aldus ir. J. Bosma, werkgevers-voorzitter van het stichtingsbestuur. Ruim negen duizend nieuwe woningen in mei DEN HAAG, 30-6. In mei 1965 zijn volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek 9109 nieu we woningen gereedgekomen. In mei 1964 weiden 7381 nieuwe woningen opgeleverd. In de jaren 1959 t.m. 1963 kwamen in de maamd mei 'gemiddeld 7158 woningen gereed. Het aantal 'in d'e eerst vijf maanden van 1965 ge reedgekomen woningen bedraagt 41.844, tegen 33.593 iin de overeen komstige periode van 1964. Gemid deld kwamen in de overeenkomstige periode van de jaren 1959 t.m. 1963 28.077 woningen gereed. Verloofd paar bezocht Raad van State DEN HAAG, 30-6. Enige honder den belangstellenden, 'die zich op het Binnenhof hadden verzameld, hieven een 'gejuich aan toen prinses Bea trix en 'haar verloofde, 'de heer Claus von Amsberg, woensdagmiddag om dri euur met hun auto arriveerden voor een bezoek aan de Raad van State. De informele kennismaking van het verloofde paar met de Raad van State was om vier uur afgelopen. Enlkele minuten later stapte het paar, toegejuicht door de mensen die wa ren 'blijven wadhten, in de gereed staande a<uto. ZIERIKZEE Oud loodgietersbedrijf (150 jaar) werd verkocht Na een loopbaan van bijna vijftig jaar ,jin 't vak" heeft de heer J. B. Wansink alhier besloten zijn lood gieters- en elektriciteitsbedrijf, te vens winkel, in het bekende pand Poststraat 2 (het zg. Tempelieren- huis) over te dragen aan de heer W. H. Everaarts. Het gebeurt bijna wel iedere dag dat een zaak van eigenaar verwisselt, maar in dit geval is het toCh niet zo „alledaags", omdat de zaa'k van de iheer Wansink reeds be staat sedert 1764, toen een zekere Abraham de Vos zioh in het pand vestigde als loodgieter. De Vos be woonde het Tempelierenhuis tot 1811 waarna hij werd opgevolgd door de koperslager Joh. Jac. Wansink, die op jeugdige leeftijd 'kwam te overlij den. Zijn twee zoons zetten 'hierop d'e zaa'k voort, waarna van 1898 tot 1938 de heer Ant. J. Wansink er het koperslagersva'k beoefende. Van 1938 tot 'heden werd de zaak gedreven door d'e heer J. B. Wansink, die voor hij zelfstandig werd, reeds lang bij zijn vader in de zaak werkzaam was en thans terugziet op vijftig jaar „'lidht, lood en sanitair". In die pe riode veranderde er heel wat op ver- liöhtingsgebied: Ihet begon met pa tentolie en via de vleermuisbran ders, petroleum en de beroemde gas- gloeikousjes 'kwam in 1930 in Zie rikzee de elektriciteit. Vooral de gasgloeikousjestij'd is een beruchte periode, daar weet de heer Wansink wol van mee te praten, want in al die jaren heeft hij zich - als zoveel ambachtslieden - nogal eens moeten omschakelen. „Zeelandia" voetbalt tegen marinepersoneel Heden (dondcrdag)avond vindt op het sportpark „Bannink" een voet balwedstrijd plaats tussen een elftal van de Kon. Zeelandia en een elftal van de Marine. Deze wedstrijd vindt plaats in het kader van hel bezoek van de Marine aan Zierikzee cn vangt aan om 7 uur. Geschenk leerlingen muziekschool voor scheidende burgemeester Na afloop van de leerlingenuit voering der Zierikzeesc Muziekschool dinsdagavond in de Concertzaal. !s burgemeester mr. F. Th. Dijckmees ter 'bij zijn vertrek naar Haarlem mermeer gehuldigd voer zijn werk voor de school, wei ko voor een be langrijk deel dankzij het werk van mr. Dijckmeester zo'n prachtig on derkomen heeft gevonden in het pand Poststraat 43. Voor het front van ouders, leerlingen en belangstel lenden dankte de directeur, de heer J. M. Luijkenaar, de scheidende burgemeester, voor deze „fantasti sche school", mede namens alle leer lingen. De heer Luijkenaar overhan digde mr. Dijckmeester vervolgens als geschenk namens de school een fraaie antieke pijpenbak. Mevrouw Dijckmeester kreeg in de zaal intus sen een bloemenhulde aangeboden. Mr. Dijckmeester herinnerde in zijn dankwoord voor het hem aange boden geschenk aan het feit dat hel ideaal van een eigen muziekschool is mogen gelukken. „Het was mij een vreugde er aan te mogen meewer ken", aldus mr. Dijckmeester. Vergadering C.M.M.C. Dealgemene ledenvergadering van de C.M.M.C. vindt plaats op woens dagmiddag 7 juli a.s. in het „Huis van Nassau". Op deze vergadering vindt o.a. de uitreiking plaats van de predikaten .^hygiënisch melkwin- ningsbedrijf" 1964. KERKWERVE Bejaarden gaan op iels naar Schiphol Woensdag 7 juli a.s. zullen de be jaarden te Kerkwerve 'hun jaarlijkse reis hebben. Ditmaal zal de tocht naar Schiphol gaan, waar een bezoek zal worden gebracht aan de lucht haven. Momenteel ihebben 67 ouden van dagen zidh opgegeven voor de reis. Met twee reislbussen zal de trip gemaakt worden. Om de bussen vol te 'krijgen bestaat de mogelijkheid voor anderen te Kerkwerve om deze reis mee te maken. Men dient zich dan in verbinding te stellen met de heer J. Landman. ELLEMEET Motorrijder botste tegen wielrijder Maandagmiddag omstreeks 12 uur botste de 26-jarige motorrijder de Vr. uit Scharendij'ke op de Kuijer damseweg bij de Loostraat tegen de overstekende wielrijder O. uit Elle meet De Vr. klaagde over pijn in de rug en heeft vermoedelijk en her senschudding. De landarbeider O. brak een sleutelbeen en 'kreeg kwet suren aan ihet hoofd. Dckter Simons uit Renesse verleende ter plaatse geneeskundige 'hulp. DREISCHOR Concert „Crescendo" De harmonie „Crescendo" hoopt zaterdagavond te 19.30 uur 'haar eer ste seizoenconcert uit te voeren. De volgende nummers zullen worden uitgevoerd: 1. In vrijheid (mars) C. J. N. Cori; 2. Une soirée d'Automne aux Arden nes (fantaisie) A. Gouaert; 3. Ouver ture „Regina", G. Rossini, arr. Al- phons Dreisen; 4. Heinzelmarmchens Waöhtparade, K. Noaok; 5. Marie Henriëtte (ouverture) L. Montagne; 6. Letkiss Baby (jenka) J. Kraft, arr. M. Everaarts; 7. Kiiïgsway Mars, Ton Kotter; 8. Schubert's Rosamunde, Frits Jaikma sr.; 9. Populaire pot pourri no. I, Alfred Delbecq; 10. Pog Nose (ouverture) Cor. M. Melle- ma; 11. Potpourri 3, arr. M. Ever aarts. ZONNEMAIRE Inzameling Rode Kruis De inzamelingscampagne van 'het Rode Kruis heeft f 247,05 opgebracht De opbrengst bedroeg vorig jaar f 160,15. Alle gevers en geefsters wordt hartelijk dian'k gebracht. BROUWERSHAVEN Concert „Apollo" Aanstaande zaterdag 3 juli hoopt de muziekvereniging „Apollo" des avonds 'half acht den concert te ver zorgen in de muziektent. Het pro gramma luidt: 1. Spearmint, mars, V. Turine; 2. De Pa'devoort, ouverture, P. B. Bisselink; 3. The longest day mars, Robert Martin; 4. Horizon Ohampêtre, ouverture, J. M. Oham- pel; 5. When the Saints go marching in, mars, Walters; 6. La vie Cham- pêtre, ouverture, L. Vermaelen; 7. Vous permettez monsieur, S. Adamo; 8. Vincnetino, ouverture, P. B. Bis selink; 9. Divama, mars, Joh. C. de Wit. OUWERKERK Kleuters trokken naar het strand Dinsdag hebben de 'kinderen van de kleutersdhoal alhier een bezoek gebracht aan het stran'd1 te Renesse. Het reisje ging in vijf auto's, o.a. langs Soh'Uddebeurs en Brouwersha ven. Nadat allen geruime tijd van zon en water genoten hadden, be zocht men de speeltuin, waar de glij baan het meest in trek was. Verver singen werden met 'graagte genut tigd en veel te vlug brak de tijd van vertrekken aan. „Nieuw Leven" gaf Oranje-concert Ter gelegenheid van de verloving van prinses Beati-ix en van de ver jaardag van prins Bem'hard heeft „Nieuw Leven" jl. dinsdagavond een feestprogramma in de tent uitge voerd. Na het Wilhelmus is een aan trekkelijk licht programma ten ge hore gebradht, waarna 'de voorzit ter van de Oranjevereniging de exe cutanten hartelijk bedankte voor het geboden'e. OOSTERLAND „Even Buiten" wordt verbouwd I-Iet reeds vele jaren bestaande café-restaurant „Even Buiten" van de heer A. Mol, staande aan de Rijksweg alhier, is 'in andere 'handen overgegaan. De iheer Mol, 'die als op volger van zijn vaideiv de heer M. Mol, op 1 januari 1944 het bedrijf voor eigen rekening begon, 'heeft dit thans veikooht aan de heer W. II. Bouma uit Rotterdam. Voor rekening van 'deze nieuwe eigenaar, die de zaak over enige weken 'hoopt te be trekken, is .men bereids begonnen de zolderverdieping te verbouwen. Be halve een badkamer zal hier voor prtvêgdbruik meer slaapgelegenheid worden aangebracht. In do naaste toekomst echter staat 'bier een grote uitbreiding op het programma. Men is nl. van plan een grote restauratie Gebreide kleding blijft in de mode In de mode blijft de gebreide en gehaakte kleding deze zomer troef. Deze originele gevlochten japon met grote zakken en capuchon heet „Lawrence of Arabië" en werd op een modeshow in Duitsland aan inkopers uit de hele wereld getoond. Ook de wintermode 19G5-'66 zal de modieuze dame nog in lussen hullen, terwijl zij tegelijkertijd wijde wiegende rokken, smalle mouwen en veel bont zal dragen. zaal aan het pand toe te voegen die aan de achterkant zal worden ge bouwd. Er zal dan op ruime schaal gelegenheid worden 'geschapen de maaltijd hier te gebruiken, eventu eel gezelschappen te ontvangen etc. „De Vriendenkring" en o.l.-school op reis De reisvereni'ging „De Vrienden kring" alhier hoopt haar jaarlijkse tweedaagse trip te houden op dins dag 6 en woensdag 7 juli e.k. Dit maal zal de reis maar Luxemburg gaan. Ook de leerlingen van de open bare lagere school, hoofd de heer Knuijt, komen 'eerstdaags aan hun trekken. Op woensdag 7 juli doen de kleinste leerlingen hun schoolreisje, terwijl de ouderen tie -volgende dag, donderdag 8 juli, aan bod komen. BRUINISSE Zomerreisje Herv. Kerkkoor Het Hervormd Kerkkoor te Brui nisse maakte vorige week 't jaarlijks zomerreis je en begunstigd door fraai zomerweer ondervond men dat het goed toeven is in 'het „Land van her tog Jan". Men dronk koffie in Baarl'e Nassau, bezocht het Eurostrand in Valkenswaard, waar men de koffie tafel gebruikte en men winkelde ver volgens in Eindhoven. De Kempen, de Meijerij en al 'die mooie streken van Noord Brabant, die men rijden de van plaats tot plaats passeert, het maakte dit reisje tot een genoegen. Via Goriinohem met zijn brug over de MerwCde, 'ging het toen op Rot terdam aan en daar deed men het ge reedstaande 'diner alle eer aan. Over de al meer in zwang komende route Grevelingendam, bereikte men Schouwen-Duiveland weer, na een uiterst gezellige en geslaagde reis. De heer W. van Kooten, gebo ren te Bruinisse, thans te Hansweert werd bevorderd tot sluismeester. Zoutschadeherstel gemeentewoningen In een viertal woningen aan de Sohooistraat en de Kerkstraat, eigen dom van het woningbedrijf van de gemeente Bruinisse, is men begon nen met het zg. zoutschadeherstel. De woningen moeten een ingrijpende opknapbeurt ondergaan. De bewo ners zijn naar leegstaande zomerwo ningen vertrekken. Auto bestuurd in „kennelijke staat" Door de rijkspolitie, greep Brui nisse, werd proces verbaal opgemaakt tegen de heer van A. uil Sommels- dijk. Deze bestuurde op de Greve lingendam een auto, terwijl hij „in kennelijke staat" verkeerde. Ten einde zijn roes te 'kunnen uitslapen werd 'hij in de cel van het politie bureau opgesloten. Pand Molenstraat publiek verkocht Door notaris P. Heering werd voor mevr. wed. Kool aard te Bruinisse in hotel Storm publiek verkocht het buis cn erf aan de Molenstraat no. 18. Het pand werd niet gegund. De hoogste biedprijs was f 21.000. Sleepschip aan de grond Het met steen voor de Deltawer ken te Brouwershaven'geladen sleep schip .Sohulda", sdhipper L. Schoen makers, voer maandagavond op de 'hoek van de Krammerplaat, op de scheiding van Zijpe, Grevelingen en Krammer omhoog. Het söhip bleef enkele uren zitten, maar de sleep boot „Expres", kapitein W. Kijne, kon 'het schip bij hoog water toch Vlot trekken en de reis kon worden voortgezet. „Helpt Elkander" maakte zomerreisje De vrouwenvereniging „Helpt El kander startte dinsdagmorgen 6 uur van Bruinisse voor haar jaarlijks zomerreisje, dit keer naar de omge ving van Hoog Elten. Via 'het veer Zijpe reed men door Noord Brabant en in het mooie Uder. hout werd de koffie gebruikt. Na Udenhöut werd de reis een aaneenschakeling van natuurschoon, want Berg en Dal, Arnhem en omgeving, de omgeving van Elten, de Veluwezoom. Zeist, Renkum, al deze plaatsen hebben een bekende kJartk voor natuurlief hebbers. Voor de liefhebbers was een tochtje op de Rijn ingelast. Vla de Grevelingendam'keerde het gezel schap terug, in een opgewekte stem ming, na een gezellige dag. Reeds veel inschrijvingen voor tocht van morgen De wandeltocht, welke de Alg. Sportvereniging „Brouwershaven" morgen, zaterdagmiddag 3 juli orga niseert, belooft ook ditmaal, gezien de vele inschrijvingen, welke reeds binnen zijn, een groot succes te wor den. Daar het de tiende tocht is, welke deze vereniging, met ieder jaar een toenemend aantal deelnemers houdt, zal de muziekvereniging „Apollo" diit gebeuren een muzikaal tintje geven. Vanaf hotel Ringelberg, waar de start plaats vindt, zal „Apollo" de tippelaars via de Zuiddijkstraat en Kromwal tot buiten de gemeente begeleiden. De jeugdige wandelaars kunnen inschrijven voor de 8 km tocht (tot en met 10 jaar). De gro teren kunnen inschrijven voor de 15 en 25 km. Zij die voor de eerste keer meelopen ontvangen een fraaie A.S.V.B.-medaille, voor de tweede keer het cijfer 2, enz. Hiernaast ontvangt men nog extra prijzen voor de grootste deelnemers- groepen en de groepsmedailles. Ter gelegenheid van het tweede lustrum ontvangt iedere wandelaar(ster) een herinneringslintje. De route De route is als volgt. 8 km: Zuid dijkstraat, Kromwal, Schouwsedijk naar Den Osse, links naar Blankers- weg, Dirksweg. Dapperweg, Krom wal, Zuidwal, Poorldij lest raat, Markt 15 km: Markt, Zuiddijkstraat. Kromwal, Schouwsedijk, Den Osse. Blankevsweg, rechts naar Dirksweg. Kerkweg, naar Loperskapelle, rechts Kapelleweg langs de Haven van Scharendijke, Dorp (rust), linksaf Platteweg, Bethlehemplein, Elker- zoescheweg, „Molen dc Lely". links af naar Looperskapelle. naar Brij- dorpe, links door Hoogenboomswcg, Dirksweg, Dapperweg, Noorddijk- straat, Markt 25 km: tot Scharendijke zelfde route als 15 km-tocht, dan door dorp rechts via Dijkstraat, linksaf langs zeednk, Kuijerdamseweg. naar Ellemeet, Wuissestraat, Schelpweg. linksaf over de Delingsdijk, rechtsaf doro Zwaardweg, linksaf door Taay- ersweg. Schutje. Turelureweg, Schenkeldijk, Provinciale Straatweg, Pocrtdijkstraat, Markt. WASHINGTON. Het Amerikaan se ministerie van defensie heeft woensdag bekend gemaakt een drin gend bericht ontvangen te hebben dat de luchtmachtbasis Dauang in Zuid-Vietnam is aangevallen. Dc woordvoerder deelde mee dat ver scheidene mortiergranaten op dc basis zijn terechtgekomen. Het tele gram gaf geen nadere bijzonderhe den. ROTTERDAM. Burgemeester W. Thomassen van Rotterdam heeft op de vijfde Jeugdhavendag medege deeld. dat H.K.H. Prinses Beatrix en haar verloofde de heer Claus von Amsberg vermoedelijk over twee weken Rotterdam zullen bezoeken. DEN HAAG. Prins Bcrnhard zal op dinsdag 6 juli eer. vaandel uit reiken aan het dertiende pantser in fanterie gardefusel'iers Prinses Irene in de Westenbergkazerne te Schalk haar. UTRECHT. Dp leden van dc ,.Vcr- eeri'iiginig ter 'bevordering van de be langen des Bockhandels" vieren he den (donderdag) in Utrecht het 150- jari'g 'bestaan van hun organisatie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 7