Variaties voor de vrije tijd Raadsvergadering van de gemeente Duiveland te )osterland VIV0 STREEKNIEUWS Meer elektrische apparaten in Zeeland Keuring paarden Centrale Fokveedag Zierikzee Engels Jongenskoor geeft kerkeoneert te Ouwerkerk OOSTERLAND, 29-6. De raad van de gemeente Duiveland kwam maan dagavond in openbare vergadering bjjeen in het gemeentehuis te Oos terland, onder voorzitterschap van burgemeester van Eeten. De voor zitter opende de vergadering met het ambtsgebed. Alle leden waren te genwoordig. In zijn welkomstwoord wees de voorzitter op het bijzondere van deze raadsvergadering, die juist valt cp de dag dat onze kroonprinses haar verlovingsfeest viert. Er is blijdschap in den lande om dat ook door dit heugelijke feit de dynastie in de toekomst mogelijk zal worden bestendigd. Met algemeen goedvinden wordt dan ook besloten aan prinses Beatrix en haar verloof de, namens de gemeenteraad van Duiveland, een gelukstelegram te doen toekomen. De ingekomen stukken behelsden in hoofdzaak een aantal goedkeurin gen van Ged. Staten betreffende in vorige vergaderingen genomen be sluiten van de raad, zoals grond- verkopingen, verkopingen van wo ningwetwoningen, de weegbrug te Viane en dergelijke. Niemand van de raadsleden heeft bezwaar dat de vergoeding, die aan hen wordt uit gekeerd voor het bijwonen van de raadsvergaderingen en de vergade ringen van verschillende andere commissies wordt verhoogd tot resp. f 20,- en f 10.-, zulks met ingang van 1 januari 1965. Vervolgens komt aan de orde de vaststelling: 16e wijziging van de be groting- voor het jaar 1964, die zo wel als de 17e wijziging van dezelfde begroting geen tegenkanting onder vindt. De laatste omvat de aanpas sing van de begroting 1964 in laatste instantie. De gemeenterekening en de rekening van het gemeentelijk woningbedrijf voor het dienstjaar 1S63 zijn door de rekeningcommissie nagezien op dinsdag 25 mei j.l. De giwcne dienst sloot tenslotte met een nadelig saldo van f 261,- en de ka- pitaaldienst vermeldt als ontvang sten f 6. 317.103,97 en als uitgaven f 6.800.136,37, alzo hier een nadelig saldo van f 483.032,40. De commissie adviseert bij monde van de heer van Dienst (arb.) de re keningen goed te keuren. De voor zitter dankt de commisie voor het werk hieraan verricht. Besloten wordt verder aan de heer Joh. de Bruine Mz. te Oosterland te verkopen 640 ca bouwgrond aan het industrieterrein voor de prijs van f 3360,-. Reeds eerder kocht de heer de Bruine een perceel groot ongeveer 2000 ca, doch bij het maken van een bcuwplan bleek dit te weinig te zijn, zodat er nog een strook van 8 m bij komt. Eveneens wordt goedgevonden om aan de Coöp. Ver. tot Exploitatie van Landbouwwerktuigen „Nieuwer- kerk" G.A. te verkopen een perceel grond groot 1140 ca voor een prijs van totaal f 2778,-, onder voorwaar de dat de genoemde vereniging een rentevergoeding zal betalen van 4 procent over het bedrag van aan koop ad f 2778,- vanaf de datum van ingebruikneming door de voornoem de vereniging, zijnde 1 september 1962 tot aan de datum van de inge bruikneming door de voornoemde vereniging, zijnde 1 september 1962 tot aan de datum van de juridische levering. Concert jongenskoor te Ouwerkerk Het jongenskoor van de Grammar- school uit Northampton in Engeland is bereid bij haar bezoek aan Zee land een concert te geven in de Ned. Herv. kerk te Ouwerkerk en wel op woensdag 1 september a.s. Aangezien er op de begroting een te kort vermeld wordt van f 100,- heeft het V.V.V.-bestuur een verzoek in gediend bij het gemeentebestuur voor een even grote subsidie. Omdat een dergelijk cultureel evenement een uitzondering is voor onze ge meente is men van mennig deze sub sidie niet te mogen weigeren. De heren Bolle, Boogert en van Klinken (allen s.g.p.), zijn tegen het voorstel en willen geacht worden te hebben tegengestemd. Desondanks wordt het voorstel aanvaard. Een krediet groot f 1660,- verleent de raad voor het plaatsen van een lichtmast nabij Vissersweg om de toegang naar Ouwerkerk bij avond beter te kunnen vinden, zoals deze masten al lange tijd geleden wer den geplaatst op andere toegangswe gen tot de dorpen. De elektriciteits maatschappij begrootte de kosten ZIERIKZEE, 30-6. In 1964 nam dc aanschaf van electrische apparaten in Zeeland beduidend toe. Dit blijkt uit het jaarverslag over 1964 van de Provinciale Zeeuwse Electriciteits- Maatschappij (P.Z.E.M.) te Middel burg. Het aantal heetwaterinstalla- ties onderging de kleinste stijging. Op 31 december 1964 waren er 2.305 installaties in gebruik, op dezelfde datum in 1963 bedroeg het aantal heetwaterinstallaties 2.082. Het grootst is de stijging bij de accumulerende kachels. In 1963 wa ren er in Zeeland 610 van deze ka chels, terwijl eind 1964 het aantal van 1.059 werd bereikt. Evenals in 1963 steeg de verkoop van elektrici teit in 1964 bevredigend. De totale opbrengst bedroeg dat jaar nl. f 25.129.000, hetgeen, in vergelijking met 1963. een winst van f 821.700,- betekent. Verwezenlijking van projecten In het verslagjaar werd ook be gonnen met de verwezenlijking van een aantal projecten, terwijl ook en kele belangrijke werken gereed kwamen. Voor het in 1963 gereed ge komen schakelstation op het Indus trieterrein te Zierikzee werd de ver binding naar het schakelstation Ho- gemolenstraat verzwaard. Naast dit project te Zierikzee werden ook van het plaatsen van deze lichtmast met natrium verlichting, dubbelar- mig, op het genoemde bedrag. In verband met zijn benoeming le Ellewoutsdijk tot hoofd van de open bare lagere school aldaar, heeft de heer P. J. H. C. Knuijt - thans hoofd van de o.l.school te Oosterland - de raad verzocht hem ontslag te ver lenen als zodanig. Besloten wordt de heer Knuijt eervol ontslag te ver lenen met ingang van een door het college van b. en w. in overleg met de heer Knuijt, te bepalen datum. Door het bestuur van de chr. kleu terschool te Nieuwerkerk is een ver zoek binnengekomen om een bijdra ge voor de aanschaffing, i.e. ver nieuwing van schoolmeubelen en on derwijsbehoeften. Zulks zijnde een bedrag groot f 1559,35 voor meubi lair en f 146,90 voor het geven van muziekonderwijs aan deze school. Indien blijkt dat dit nodig is zal aan deze wensen worden voldaan, doch wethouder Kuijper (arb.) is niet te gen het voorstel doch wil eerst nog eens onderzoeken of het hoog nodig is eer het genoemde bedrag, dat toch geen kleinigheid is, voor dit doel zal worden gevoteerd. Verder wordt voor tractatie aan de schoolkinderen van alle lagere scholen in de ge meente een bedrag groot f 600,- ge geven, zulks naar aanleiding van de verloving van de kroonprinses der Nederlanden met de heer von Ams- berg. Namens het Oranjecomité te Nieuwerkerk, waar de tractatie al heeft plaats gevonden, brengt de heer van Nieuwenhuijze (v.v.d.) een woord van oprechte dank aan het gemeentebestuur voor deze mooie geste. De rondvraag Bij de rondvraag informeert de heer Bakker (arb.) of er al stappen „Sterna" herdenkt twee ZIERIKZEE, 30-6. In het jongste nummer van „Sterna", het orgaan van de Vogelwacht Schouwen-Dui- veland" worden twee onlangs over leden bestuursleden herdacht. In dc eerste plaats besteedt de redaktie aandacht aan het overlijden van het bestuurs- en erelid de heer J. Vij verberg. De heer Vijverberg, die de leeftijd van 84 jaar bereikte, kreeg, zoals be kend, grote bekendheid door zijn artikelen over het vogelleven die hij voor verschillende tijdschriften ver zorgde. De heer Vijverberg was rid der in de orde van Oranje-Nassau. Verder memoreert de Vogelwacht de heer Gerrit van den Hoek te Mori- aanshoofd, die op 15 mei plotseling overleed. De heer van den Hoek was een gewaardeerd medewerker van de Vogelwacht en daarom heeft zijn overlijden grote verslagenheid bij bestuur en leden gewekt. „Sterna" besteedt verder aandacht aan het aftreden van de secretaris, de heer N. H. Lysen. Te veel verouderd in Nederlandse tuinbouw NAALDWIJK, 30-6. Aan de voor avond van de Westlandse handels tentoonstelling, Wehate, heeft ir. W. van Soest, directeur van het proef station te Naaldwijk, er de aandacht op igevestigd dat in oudere glastuin bouwcentra in 't land nog teveel ver ouderde situaties bestaan. Een snelle en vaak radicale bedrijf smodernise- ring is in vele gevallen dringend ge wenst. Er is nog ruimte voor tal van verbeteringen op het 'gebied van de teelt en op het gebied vèn de tech niek. De wetenschap in de ruimste zin des woords heeft pas sinds kort vat op deze bedrijfstak gekregen. En de glastuinbouw met zijn zowel tech nische als tuinbouwkundige en bota nische facetten is een bij uitstek dankbaar terrein voor tuinbouwkun dig onderzoek. In de naaste toekomst zullen we ter verbetering van de concurrentiepositie extra aandacht moeten schenken ten eerste aan de verbreding van het assortiment, ten tweede verbetering van het sorti ment en ten derde opvoering der in wendige kwaliteit, aldus ir. v. Soest. werken tot stand gebracht in de beide Bevelanden alsmede in de om geving van Vlissingen, van waaruit een nieuwe kabel naar het recreatie gebied langs de Walcherse kust streek werd gelegd. Voorlichting aan gebruikers Ook in 1964 geschiedde de voor lichting aan de gebruikers via het blad „Stroom". Verder werden er vier cursussen gegeven over elektri citeit. Deze cursussen werden be zocht door 108 leerlingen van de Rijks- en Christelijke Kweekschool te Middelburg. Leerlingen van de U.T.S. en de Machinistenschool wer den in de gelegenheid gesteld een bezoek te brengen aan de electri sche centrale „Zeeland". Voor U.L. O.-scholieren werden lezingen met films gegeven. Ruim 19 scholen, ook lagere en landbouwscholen, toonden hiervoor hun belangstelling. Naast het streven naar een zo goed mo gelijke „bediening" van de verbrui kers, blijft de P.Z.E.M. streven naar een zo prettig mogelijk contact tus- sensen maatschappij en „klant". Naar het zich laat aanzien zal dit jaar het aantal „klanten" nog be duidend stijgen, waardoor de P.Z. E.M. haar voor- en vooral- verlich tende taak voor nog meer Zeeuwen krijgt te vervullen. ondernomen zijn treinde in de ko mende vacature va hoofd van de o.l. school te Oostermd te voorzien. De voorz. deelt medtdat er al twee advertenties zijn gematst en dat er meer dan tien sollicitnten zich heb ben aangemeld. De heer van Dienst arb.) wijst op de hoop puin en afval te bij de kas sen van bloemkweker an Dijke te Nieuwerkerk ligt. Hij zü deze hoop. die op gemeentegrond gelegen is. spoedig opgeruimd wilfa zien. Er zal aandacht aan wordn besteed. De heer van den Hoek (ih.u.) wijst op een perceel grond an de Es- dcornstraat te Nieuwerkrk, waar het onkruid welig tiert. Bj zou de heer Tieleman als eigenaar verzocht willen zien het perceel spedig te zuiveren van dit onkruid zals ste kels en brandnetels. Ook lier zal aandacht aan worden bestek. Omdat er zoveel baldadigbid ge beurt op het schoolplein vande la gere scholen te Oosterland pu de heer Boogert (s.g.p.) hier graai weel een hek zien aangebracht, da dan regelmatig op slot kon wordei ge daan na schooltijd. Over het ilge meen voelt men hiervoor weinig Het is niet alleen dat de jeugd wel >ver het hek zal kunnen springen, (och men is van mening dat de hek;en regelmatig op slot kan worden ;e- bruikt als draaimolen zodat ze spo- dig defect zullen zijn. Bovendien zü- len ze toch wel altijd open blijvta staan. Tenslotte informeert de hee Bolle (s.g.p.) in verband met dt grondverkoop aan de heer Joh. de Bruine aan het industrieterrein te Oosterland. waarom men niet bij het begin van deze strook is begonnen. De voorzitter zegt dat dit gedeelte om verschillende reden minder ge schikt is voor het doel dat de Bruine met het stuk bouwgrond voor heeft. Hierna sluiting. overleden bestuursleden Aftreden secretaris De heer Lysen is reeds vanaf de oprichting van de Vogelwacht de stuwende kracht geweest, al achtte hij het nu de tijd om, zo schrijft „Sterna", „de pen erbij neer te leg gen". De scheidende secretaris werd, als waardering voor zijn vele ver diensten (waaronder1 het leggen van contacten met zusterverenigingen), benoemd tot erelid van de Schouwse Vogelwacht. Naast de bestuursmededelingen besteedt „Sterna" verder nog aan dacht aan de vele vogels die slacht offer werden en worden van de stookolie. Op het strandgedeelte tus sen het „Watergat" en het „Koe peltje" bij Scharendijke werden maar liefst 82 dode vogels gevonden. De zwarte zee-eenden waren met een aantal van 33 stuks verre in de meerderheid, al vielen, ook verschil lende meeuwsoorten en enkele futen als slachtoffer van de stookolie. Tij dens een tocht van Westenschouwen tot het Watergat werden 76 dode vo gels geregistreerd. Tot slot besteedt de voorzitter, de heer J. P. C. Boot te Haamstede, aandacht aan het vo gelleven in vroeger dagen. Dit was dan, zowel letterlijk als figuurlijk, „in vogelvlucht" het juninummer van „Sterna", waarin onze vogel vrienden weer heel wat van hun ga ding kunnen vinden. Ingezonden mededeling Overstekenkijk uit!!! Uk/65-speldjes alOct.bij ruim 4500 CENTRR levensmiddelen-bedrijven Eerste Kamerlid A. A. van Eeten beëdigd Tot lid van de Eerste Kamer is dinsdagmiddag, bij de aanvang van de openbare vergadering, toegelaten en beëdigd de 'heer A. A. van Eeten te Nieuwerkerk, burgemeester van Duiveland. De heer van Eeten werd in deze functie 'benoemd in de vaca- ture van dr. rrvr. I. A. Diepenhorst, die werd benoemd tot minister van onderwijs en wetenschappen. ZIERIKZEE Licht schade bij aanrijding Dinsdagmiddag omstreeks 1.45 uur vond op de hoek Watermolen-Sint Anthoniesdam een aanrijding plaats. De 12-jarige L. A. kwam met zijn fiets uit de richting van de Water molen, terwijl mevrouw C. van der W. in haar auto vanuit de richting St. Anthoniesdam naderde. De jon geman botste frontaal op dc perso nenauto, doch geliikfg bleef de scha de beperkt tot een verbogen voor wiel. De ijlings gealarmeerde dr. Bontkes behoefde, dan ook niet in aktie te komen. Diploma-uitreiking L.T.S. Op zaterdagmiddag 10 juli a.s. vindt de uitreiking getuigschriften L.T.S. en A.N.S. plaats aan de ge slaagde leerlingen van de Lagere Technische school alhier. De bijeen komst vindt plaats in de bestuurs kamer van de school. Nieuwe expositie in kunstcentrum bodega „De Speelman" Wat betreft de activiteiten op het gebied van de beeldende kunst komt Schouwen-Duiveland en in t' bijzon der Zierikzee deze zomer bepaald niet tekort. De reeks exposities in kunstcentrum Bodega „Dè Speel man", welke in dit verband zeker mag worden genoemd, wordt op nieuw voortgezet en ditmaal worden er schilderijen van over de grenzen geëxposeerd, namelijk van de Zwit serse schilderes Jeanet Bürgi. Te vens zal er werk te zien zijn van de schilder Ccrttewech uit Middelhar- nis en andere kunstenaars. De nieu we tentoonstelling duurt van 1 juli tot 31 juli en is iedere dag (behalve dinsdags) geopend vanaf 10.30 uur 's morgens. Zaterdag a.s. wordt een dubbele feestdag Dinsdagavond trok de gymnastiek vereniging „Rust Roest", voorafge gaan door de eigen drumband, door Zierikzee en op deze wijze ging de verloving van Prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg op maandag j.l. alhier niet onopgemerkt voorbij. Dat er dinsdag geen activi teiten waren van de Zierikzeese Oranjevereniging betekent intussen niet dat men deze gebeurtenis in het koninklijk gezin onopgemerkt voorbij wilde laten gaan. Het tegen deel is het geval, maar in verband -net de komst van de Marine deze veek naar Zierikzee, een bezoek dat reeds enige maanden geleden werd voorbereid, heeft men besloten de viering van de verloving van prin ses Beatrix met de komst van de Jantjes te laten samenvallen. Dat gaat dan gebeuren op zaterdag a.s., cp welke dag de burgerij verzocht wordt de vlag uit te steken. Onge veer om 5 uur hoopt het pijpers- en tamboerskorps van de Marine een rondgang door de stad te maken. Om half tien geeft dit korps op het Havenplein een taptoe. Inmiddels hebben de leerlingen van alle lagere scholen dinsdag van de Z.O.V. een tractatie ontvangen in de vorm van een bon welke naar eigen wens kon worden besteed. Dinsdagmiddag waren de scholen gesloten. Zoals eerder gemeld geeft de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" heden (donderdag)avond een concert iri de muziektent. NIEUWERKERK Afscheid aan kleuterschool Voor de hoofdakte 'kleuterleidster slaagde dezer dagen o.m. mej. J. W. T. 'de Regt, 'kleuterleidster alhier. Voorheen moest zij iedere vrijdag om les en moest mevrouw Westerhof- Sjoerdsma haar vervangen. Hieraan is nu een eind gekomen, nl. het ver vangen, en 'heeft mevr. Westerhof afscheid van de kleuterschool geno men met dank voor de welwillend heid en opoffering om lange tijd de school te dienen. Gevonden voorwerpen 1 sleutel, merk Hutra; 1 alpino muts met lederen band. Inlichtingen bij de postcommandant der rijkspo litie te Nieuwerkerk. Verkeersongeval liep goed af Dinsdag jl. had een verkeersonge val plaats op rijksweg 18 nabij de Vissersweg te Nieuwerkerk. Een uit de richting Zierikzee komende mo torrijder haalde een voor hem lij dende personenauto in, op het mo ment dat een tegenligger (eveneens een personenauto) hem reeds zeer dicht genaderd was. De motorrijder had de tegenligger 'niet gezien. Door dat die tegenligger zover naar rechts uitweek, dat de reohterwielen dooi de berm reden, raakte de motor de achterzijde van die auto en liep het ongeval af met alleen materiële schade aan beide voertuigen. De Premiekeuring voor merries van 2 jaar en ouder van de Kon. Ver. „Het Ned. Trekpaard", afd. Zeeland. 2-jarige merries, kleine maat: 2e pr. Julia van Ouwerkerk, eig. A. J. A. Bolijn, Ouwerkerk. 3-jarige merries, grote maat: le pr. Roelina v. d. Vlasbloem, A. N. Steendijik, Nieuwerkerk. 4-jarige merries, kleine maat: le pr. Festra van Landzicht, J. J. de Glopper, Ellemeet; l'b. pr. Tosca van Steenzwaan, A. N. Steendijk, Nieuwerkenk; 2a. pr. Kitty van Berg en Dal, B. J. Kloosterman, Noord- wel'le; 2b. pr. Corrie van de Vlaeke, J. C. Jonker, Duivendijke. 4-jarige merries, grote maat: la. pr. Carla van Litjenshof, G. A. Kloet Zoon, Zierikzee; lb. pr. Thea van Steenzwaan, A. N. Steen- dijk, Nieuwerkerk. 5-10 jarige merries, kleine maat: la. pr. Kampioene en erekampi- oene merrie: Gerrie van Ossenbroek, C. v. d. Houten, Kerkwerve; lb. pr. Carla van Oudenpolder, A. J. Rotte, Kerkwerve; 2a. pr. Tosca van de Veeberg, M. den Boei-, Kerkwervej 2b. pr. Jeanne van Maurits, J. C. Jonker, Duiven'dijike; 2c. pr. Nora van de Polder, wed. M. L. v. d. Velde Zoon, Zonnemaire; 2d. pr. Nella, Fr. van der Have, Oosterland. 5-10 jarige merries, grote maat: la. pr. Thea vail Bree. B. J. Kloos terman, Noordwelle; l'b. pr. Sonja van Steenzwaan, A. N. Steendijk, Nleuworkerk; 2a. pr. Elza, P. v. d. Het is zover. Als alles klopt, staan er weer zonnige weekends op ons te wachten. Zonnige vrije tijd. Volgens de almanak houdt de zomer een ylo- rierijke intocht. En als we aan zomer denken, - aan zomer zoals zomer be hoort te zijn - bekruipt ons onver mijdelijk het verlangen naar werve lend wandelen, en suffig strand-luie- ren. Dat mogen wij, uitverkorenen der moderne eeuw, want we hebben meer vrije tüd dan opa en oma vroe ger kenden. En aangezien „ledigheid des dtiioels oorkussen" is, betfrert zich ieder van ons, om die vrije tijd zo prettig en nuttig mogelijk door te brengen. Zolang er nog geen echte vakan tie-reizen in het spel zijn, wordt alle aandacht besteed aan het zorgvuldig voorbereiden van de weekenden. Tal van mensen bladeren driftig in fol ders en brochures om stille streken uit te zoeken „waar nu eens niet iedereen naar toe gaat". Tafels lig gen bedolven onder uitgespreide landkaarten, waar de meest schilder achtige wandel- en fietstochten op worden uitgestippeld. Niet iedereen hoeft het natuurlijk ver van huis te zoeken om zich te ontspannen. Mensen, die liever niet aan de wekelijkse semi-volksverhui- zingen naar bos en strand willen meedoen, blijven op hun balkonnetje of in hun tuin, genieten van het goe de der aarde, en kijken aan het eind van de zondag, tevreden in hunreeds gebruinde knuistje lachend, naar de voorbijtrekkende autokaravaan. Dan zijn er nog de terras-zitters, lieden motorrijder kwam zelfs niet ten val. Aan 'het op de juiste wijze reageren van de tegenligger 'heeft de motor rijder deze goede afloop te danken, daar anders een frontale 'botsing ge volgd zou zijn met alle gevolgen van dien. Schoolreis openbare lagere school Traditie getrouw heeft de o.l. school alhier dezer dagen het jaar lijkse schoolreisje gemaakt. Vroeger dan voorgaande jaren werd vertrok ken. In de eerste plaats, omdat er een uitgebreid programma moest af gewerkt worden en ten tweede om dat mij vroegtijdig op de bloemen veiling in Aalsmeer moest wezen. Zo werd reeds om zes uur gestart met een touringcar van de firma van Oeveren. Via Grevelingendam, Haringvlietbrug en Brienenoordbrug ■ging 'het naar Gouda. Slechts kort had men ihier gelegenheid om het mooie middeleeuwse stadhuis en waaggebouw te bewonderen. Langs de mooie vaarweg „De Gouwe" reed men langs Waddmxveen, Boskoop, Alphen en Ter Aar langs de West- einderplassen op Aalsmeer aan, waar men omstreeks half negen de vei lingsgebouwen 'bereikte. Door een gids, die direkt de volle aandacht van de meisjes en jongens had, werd men 'hier vakkundig rondgeleid. Een duidelijk beeld 'kreeg men van de grote omvang van het werk op deze veiling. Wat een sChat van bloemen was er te bewonderen. Vandaar was het maar een stap Waart, Oosterland; 2b. pr. Rila van Steenzwaan, A. N. Steendijk, Nieu werkerk. Merries ouder dan 10 jaar, grote maat: le pr. Ylia, C. v. d. Houten. Kerk werve. Merries ouder dan 10 jaar, kleine maat: le pr. Tilly van Kapellebrug, P. C. de Waaij, Dreisohor; 2e pr. Tilla van 't BoddöbroCk, A. Geleijnse, Duivendijke. Keuring Bond van Paardenfokkers Schouwen-Duiveland Jonge merrieveulens, geb. na. 20 mei: la. pr. Cora. Fr. v. d. Have, Oos terland; lb. pr. Xandria van Steen zwaan, A. N. Steendijk, Nieuwer kerk; 2a. pr. Lady van de Vlaeke. J. C. Jonker, Duivendijke; 2b. pr. As- tri d, P. v. d. Waart, Oosterland. Oudere merrieveulens, geb. voor 20 mei: la. pr. en tevens het beste veulen van de keuring: Xer.ia van Steen zwaan. A. N. Steendijk. Nieuwer kerk; l'b. pr. Silvia, P. C. de Waaij. Dreischor; 2e pr. Gerjori van Cercs, G. A. Kloet Zoon, Zierikzee; 3e pr. Aslrid van de Heuvels weg, M. den Boer, Kerkwerve. Jonge hengstveulens, geb. na 20 mei: le pr. Max van 'de Arke. C. van Sluis, Duivendijke; 2e pr. Peter van de Slikweg, A. Geleijnse, Duiven dijke. Oudere hengstveulens, geb. voor 20 mei: die huu weekeinde ten gunste bren gen van het horeca-bedrijf, mensen die onder parasolbescherming en in een vjolijk geschilderde stoel tijd schriften en bier verslinden. Naast het „hoe besteed ik myn vrije tijd" is ook het „wat trek ik aan" van belang, uiant in je beste pak langs 's Heren stoffige wegen fietsen wordt natuurlijk op den duur een slordige zaak. Nee, in onze vrije tijd moeten wij dat losse" hebben, ook in onze kleding. Vooral de aar- dewroetende kampeerders dragen liever iets gemakkelijks bij hun ke ver-ontwijkende kapriolen. Voor hen z\jn er pullovers, broeken en bad pakken uit moderne vezels als dra- Ion, die door hun lichte gewicht en soepelheid juist het komfort geven clat in het buitenleven onontbeer lijk is. En als Jantje al stoeiend met een belendend tentbewonertje in de modder raakt, hoeft moeder zich geen haren uit het hoofd te trekken, want zijn draion trainingspakje is weer snel schoon en droog. Ook het wassen van de draion picknicklakens knabbelt nauwelijks aan haar vrije- tijdskoek. Hetzelfde geldt voor de dralonslaapzakken, die het kamperen dubbel plezierig maken. Het is duidelijk dat de door we tenschapsmensen voorspelde verdub beling van de vrijetijd niet alleen te danken zal zijn aan voortgezette automatisering: ook de moderne ve zels zullen er een geweldige steen aan bijdragen. naar Schiphol. Ook hier werd een paar uur genoten van het drukke ge woel van aankomende en vertrek kende vliegtuigen naar vele delen der wereld. Te snel moest men hier vandaan om ook de dierentuin in Wassenaar te kunnen, bezoeken. Ook deze is een bezoek waard. Gezamen lijk maakte men een rondgang door de tuin. Zowel jonig als oud toonde bijzondere belangstelling voor de di verse soorten apen. Hier kregen de leerlingen nog enige tijd om van de speeltuin te genieten. Op de terug tocht werd nog eens 'gestopt bij het Hellegatsplein, waar allen zich nog eens flink uitleefden. Het was klok slag acht uur toen men aan „De Wereld" kwam. Onder vrolijke mars muziek, gegeven door ons muziek korps „O. en U." bereikte men hos send de Ring. Door "de „Fijnproever" werden de leerlingen getracteerd op een zakje patat. Vermoeid, maar vol daan, terugziende op een instructief en prettig reisje ging men huiswaarts AALTEN. De 6-jarige Bennie Eb- bers uit Aalten is in een ziekenhuis te Nijmegen overleden aan de ver wondingen die hij had opgelopen bij een verkeersongeval. Het jongetje was van achter een geparkeerde auto plotseling de weg overgestoken en werd toen door een motorrijwiel aangereden. In de nacht van dinsdag op woensdag is een gedenkteken in het stadion van Bamber met antisemi tische leuzen bekladderd. le pr. Roel, H. A. Geluk, Ellemeet; 2e pr. Frits, J. C. Jonker. Duiven dijke. Jarige hengsten: 2e pr. Xerxes van de Linge, A. N. Steendijk. Nieuwerkerk. Jarige merries, kleine maat: le pr. Wilma van Steenzwaan, A. N. Steendijk, Nieuwerkerk; 2e pr. Gerda van SdhelphoCk. B. J. Kloos terman. Noordwelle; 3e pr. Vera van Landzicht, wed. M. L. v. d. Velde Zoon, Zonnemaire. Jarige merries, grote maat: le pr. Roza van Ceres, G. A. Kloet Zoon, Zierikzee; 2e pr. Anita van Zuiddorpe, L. P. Bolijn, Ouwerkerk. Hengst met afstammelingen: le pr. Carlo van 't Broek. A. N. Steendijk, Nieuwerkerk. Merries met afstammelingen: le pr. Tilly van Kapellebrug. P. C. de Waaij, Dreischor; 2e pr. Rita van Steenzwaan, A. N. Steendijk, Nieu werkerk; 3e pr. Carla van Litjens-- hof, G. A. Kloet Zoon, Zierikzee. Fokgroepen: le pr. A. N. Steendijk. Stalgroepen: le pr. B. J. Kloosterman. Vierspan van een eigenaar: le pr. A. N. Stccndij'k. Vierspan van meerdere eigenaars: lie pr. C. v. d. Houten, A. Geleijnse H. A. Geluk, J. C. Jonfker. Jaarverslag van de P.Z.E.M.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6