1 NORTH I si IN fekri Algemene Bank Nederland W/9ÖS/7V 't is weer tijd voor Premier Pengel sport kerknieuws marktberichten bekendmaking verlovingen Beatrix korte berichten uit het binnenland sport BUITEN EN BINNEN BUITENGEWONE VERF Een A.B.N. Spaarbiljet 1965/70 van f.100 is op 1 maart 1970 aflosbaar met f.130 per stuk Ingezonden mededeling f Luister naar ,,'t Is weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band o.l.v. Peter Schilperoort via Radio Veronica - za. 11.15 en 18.45 u.zo. 10.30 en 18.45 u. ZON NEMAIRE Behendigheids wedstrijd voor landbouwtractoren DUIVENSPORT P.V. „De Beiaduif' - Brouwershaven Vanaf Orleans. In concours 100 duiven. Afstand 448 km. Ie Harrie Wesdorp; 2e, 3e, 15e en 17e G. Vos; 4e, 5e, 8e, 10e en 20e G. Flikweert; 6e en 21e C. Wesdorp; 7e L. Fonteijne; 9e, 11e, 13e en 19e A. J. Flikweert; 12e en 24e W. Blom; 14e, 16e, 22e en 23e P. Flohil; 18e J. M. Kloet. Vanaf Creil. Afstand 292 km. In concours 41 duiven. Ie, 2e, 7e en 9e L. J. Fonteijne; 3e, 5e en 8e P Flohil; 4e W. Bloip; 6e en 10e C. Wesdorpr 11e Joh. Flik weert. Aanstaande woensdag 30 juni in- korven voor Orleans, bekervlucht. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht vanuit Creil; gelost om 5.45 uur; aankomst 1ste duif 9.35 uur. L. v. d. Hoek: 1; J. Kaaisteker: 2, 7, 10; A. Hagesteijn: 3; W. Westdorp: 4, 5, 11; J. Verwent: 6, 14; Filius- Westenbrugge: 8, 13; Gebr. Krijger: 12, 15. KORFBAL S.D.K.B. 2e klas A. Unitas-SKNWK II 4-4; DES-WIK II 6-0. Promotie competitie 2e klasse Noad-Renesse 2-3; Dosko-ZSC II 7-1 Unita's-SKNWK II 8-2. Na-competitie 2e klasse DES - Velccitas 8-1; WIK II - Zee meeuwen II 5-2. Adspiranten SKNWK-WIK 2-3; Dosko-Zeemeeu- wen 3-1. Vriendschappelijk SDKB-DKB 5-8; SDKB jun. - DKB jun. 6-5. Ger. Gemeenten OUDE TONGE. Donderdag 1 juli. 7 uur: ds. P. Blok, uit Dirksland. Oud Ger. Kerk BRUINISSE. Dinsdag 29 juni, 7 uur: ds. J. v. Prooijen, uit Grafhorst. OOSTERLAND. Woensdag 30 juni, half acht: ds. J. van Prooijen, uit Grafhorst. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oudeschoot-Oranje- woud (2e pred. pi.) J. P. Kramer te Zwartsluis: te Veenendaal (vak. P. de Jong) (toez.) W. Chr. Hovius te Nieuw-Lekkerl and. Benoemd tot hulppred. te Zwolle (wijkgem. IV) J. T. Storm te Nij- broek. Geref. Kerken. Beroepen te Middelburg (vak. Jac. Boonstra) J. Wessel te 's-Hertogen- bosch; te Delfzijl (vak.'F. J. Bil) P. v. Breugei te Soesterberg. Aangenomen naar Monster (2e pred. pl.) J. Rowaan te Westmaas, die bedankte voor Gramsbergen en voor Vorden; naar Dronten (Ooste lij k-Flevoland) (3e pred. pl.) C. v. Noort te Klundert-Moerdijk. Geref. Kerken Vrijgemaakt. Aangenomen het beroep als do cent aan de opleidingsschool voor Goeroes op Oost-Soemba P. P. Goos- sens te Schouwerzijl. Geref. Gemeenten. Tweetal te Ridderkerk A. Hooger- land, kand. te Werkendam en Chr. v. d. Poel, kand. te Rotterdam. Beroepen te Lethbridge (Alberta, Canada) G. J. v. d. Noort, kand. te Capelle a.d. IJssel. Vrije Evangelische Gemeenten. Aangenomen naar Bussum A. J. Buurman te 's-Gravenhagè. Baptisten Gemeenten. Aangenomen naar Scheverringen (tevens predikant-directeur diako- nessenhuis Tabitha aldaar) H. Ploe ger te Zandbulten-Dokkum. Paus Paulus heeft maandag op een audiëntie voor pelgrims ver klaard, dat op de komende voltallige zitting van het Vaticaanse concilie bepaald zal worden dat het gods dienstige geloof geëerbiedigd moet worden en dat niemand gehinderd of gedwongen mag worden in ge loofszaken. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de rtdakteur. Het is de laatste weken weeral enkele keren voorgekomen dat hon den en katten uit een auto werden gezet, die dan vlug verder reed. Het gevolg was dat er weer een zwerf dier bij was gekomen. Gelukkig konden wij in de meeste gevallen de dieren spoedig ophalen en in een nieuw tehuis plaatsen. De vraag blijft eohter, waarom deze mensen dieren hebben als ze er tooh weer zo gemakkelijk van af willen komen. Waarom plegen deze mensen een strafbaar feit en laten zij een dier aan zijn lot over? Waarom niet even de moeite genomen om ons te bel len, of te schrijven, waarna wij alles deen om de dieren een goed tehuis te geven? Daarom wilier, wij langs deze weg alle lezers vragen: Moet uw huisdier weg? Geef ons berioht.' Laat het geen zwerfdier worden. Sophia-Vereniging lot Bescher ming van Dieren, Esdoornstraat 33, tel. 583, Nieuwerkerk. P. J. HEIJBOER. Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 28-6. Aangevoerd totaal 1637 stuks vee, t.w.: 1038 vette koeien en osser. en 599 varkens. Prijzen per kilogram: vette kei en en ossen: extra kwaliteit f 4,30-4,65, Ie f 4,00-4,20, 2e f 3,60-3,80, 3e f 3,30 -3,50; stieren f 4.00-4,25; worstkoei en f 3,35-3,60; varkens (levend ge wicht): extra kwaliteit f 1,92-1,95, le f 1,88-1,91, 2e f 1,82-1,87, 3e f 1,75 -1,80; slachtzeugen f 1,50-1,55; zware varkens f 1,47-1.48. Vette koeien en ossen: aanvoer korter; handel kalm; ruim prijshou dend. Varkens: aanvoer kleiner; handel redelijk; prijzen iets stijver, behalve zware varkens en slachtzeu gen. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 28-6. Op de Rotter damse graanlbeurs werden de vol gende prijzen genoteerd af boerderij: Groene erwten tot f 37,00; Schok kers tot f 46,50; Bruine bonen, boe renschoen tot f 62,00. De burgemeesters van de onder scheiden gemeenten op Schouwen en Duiveland maken bekend, dat, ingevolge de Wet tot wering van on gewenste handwapenen, Stb. 1965, nr 141, welke wet op 1 juli 1965 in wer king zal treden, het voorhanden heb ben, invoeren, vervaardigen of afle veren van bepaalde handwapenen verboden en strafbaar is. Degene die deze voorwerpen onder zich heeft is verplicht deze in te leveren bij de politie ter plaatse, tegen een daar voor vastgestelde vergoeding. Het betreft hier de navolgende handwa penen: A. Stiletto's; b. Valmessen; c. Boks beugels; d. Ploertendoders; e. Hand wapenen, bestemd voor het versprei den van vergiftige, verstikkende of weerloosmakende stoffen, niet zijn de gassen; f. Geheime handwapenen; g. Losse onderdelen van stiletto's, valmessen of geheime wapenen. De handwapenen moeten worden ingeleverd in het tijdvak van 1 tot en met 14 juli 1965. Alleen bij inle vering gedurende dit tijdvak wordt vergoeding toegekend. Tenslotte wordt er nog op gewezen, dat over treding van de wettelijke voorschrif ten kan worden gestraft met hech tenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste vier duizend gulden. 29 juni 1965 H. P. EVERWIJN, burgemeester Westerschouwen. A. H. VERMEULEN, burgemeester Brouwershaven. A. A. VAN EETEN, burgemeester Duiveland. C. H. VAN DER LINDE, burgemeester Bruinisse. F. Th. DIJCKMEESTER, burgemeester Zierikzee. ROTTERDAlM. In de vroege mor genuren van maandag is een inbraak gepleegd in een juwelierswinkel aan de Korte Lijnbaan in Rotterdam. In samenwerking met de Culturele Vereniging heeft de landbouwvereni- ging Ceres" te Zonnemaire zater dagmiddag een behendigheidswed strijd georganiseerd voor landbouw tractoren met aanhangwagens. Aan deze wedstrijd, die werd ge houden op het terrein, daartoe wel willend-beschikbaar gesteld door de heer St. van den Berge, namen 17 personen deel. Voor de aanvang der wedstrijd richtte de heer J. J. C. de Vlieger hartelijke welkomstwoorden tot de deelnemers en wenste ihun veel suc ces toe. Spr. verheugde zich over 'het behoorlijke aantal deelnemers en liet hen vervolgens een nummer trekken om de volgorde te bepalen. Het uitgezette parcours bleek niet gemakkelijk, zodat van de chauffeurs all'e rijvaardigheid werd 'gevergd om het tot een goed einde te brengen. Nadat de heren juryleden de fou ten hadden gecontroleerd volgde de prijsuitreiking. De prijzen waren be schikbaar gesteld door: de land- bouwvereniging „Ceres" te Zonne maire, de heer J. J. Dane te Zonne maire, fa. Schipper te Goes, fa. van Twist te Dordrecht, fa. J. van der Valk te Zierikzee, fa. P. H. Verhulst te Zonnemaire en fa. J. C. Paauwe te Zonnemaire. De uitslag De uitslag luidt als volgt: le prijs plus wisselbeker: de heer Pi eter de Vliger Pz., (0 strafpunten)2e prijs: de heer W. Ketting (18 strfpnt.); 3e prijs: de heer J. Klomp (19 strfpnt.); 4e prijs: de heer J. Stoel Jz., (52 strf. pnt.); 5e prijs: de heer J. Fonteijne (67 strfpnt.); 6e prijs: 'de heer R. de Murnniik (82 strfpnt.); 7e prijs: de heer J. L. Stoel Cz. (92 strfpnt.); 8e prijs: de heer P. Lampert (96 strfpnt.); 9e prijs: de heer J. van Almkerk (106 strfpnt.); 10e prijs: de heer M. J. Dees (117 strfpnt.); 11e prijs: de heer A. Goudzwaard (153 strfpnt.); 12e prijs: de heer J. van den Hoek (275 strfpnt.); 13e prijs: de 'heer J. Goe- mans (311 strfpnt.); 14e prijs: de heer H. Stoel Jz. (333 strfpnt.); 15e prijs: de heer N. de Vlieger Az. (374 strf. pnt.); 16e prijs: de heer C. van Ast (414 strfpnt.); 17e prijs: de heer L. M. Hailebrand (472 strfpnt.). Na afloop dankte de heer de Vlie ger alle deelnemers voor hun spon tane medewerking, waardoor deze middag zeer geslaagd mag worden genoemd, mede door het mooie zo merweer. Spr. sprak de hoop uit dat in de toekomst meer 'dergelijke wed strijden zullen kunnen worden geor ganiseerd, waarmede deze middag werd besloten. Het Russische partijblad Prawda schrijft, dat het nu meer dan ooit nodig ds dat de communistische we reld eensgezind staat tegenover de Amerikaanse tactiek in Vietnam. De Sowj et-Unie zou zo nodig haar hulp aan Noord-Vietnam vergroten. Nieuwerkerkse bejaarden De traditionele reis met de be jaarden alhier werd op donderdag 24 juni 1.1. gehouden. Met ideaal toerweer werd om half negen met twee autobussen van de R.T.M. ge start. Over de Grevelingendam naar Oude-Tonge, waar het echtpaar Goudzwaard zich bij hei gezelschap voegde om de reis als reisleider mee te maken. Allereerst werd het eiland Flakkee geheel verkend. Te Oud dorp in „Duinzicht" werd een groot gat gemaakt in de meegenomen eet waren. Daarna werd de bouwput in de Grevelingen bezocht, waar in hoofdzaak voor technici zeer veel interessants was 'te zien. In Dirks land werd in een filiaal van de be kende Victoria-fabriek te Dordrecht bezocht. Met de grote veerboot werd over gevaren van Middelharnis naar Hel- levoetsluis en via Rockanje, Oost- Voorne werd gereden naar Rotter dam, doch onderweg werd aan de bekende gelegenheid „De Delta- Poort" een uurtje gestopt om nog een consumptie te gebruiken, waar na verder werd gereden naar en door Rotterdam en over de Brienen- cord-brug werd de terugtocht aan- yjaard. Veel werd op deze mooie tocht gezien en genoten, iets waar van de bejaarden nog lang met el kander over zullen spreken. Muzikale ontvangst. Ongeveer half acht was men weer op het punt van uilgang terug en werd aan „De Wereld" door het mu ziekcorps afgehaald en omstuwd door een grote menigte en onder vrolijke marsmuziek reed de stoet door het dorp en werd voor „Ons Dorpshuis" ontbonden. Hier dankte de voorzitter, de heer J. J. Bouman, de ingezetenen die door spontaan te tekenen op de lijst, deze reis heb ben mogelijk gemaakt. De heren bakkers en slager en allen die gif ten in natura gaven voor hun bijdra gen en ook de dames die reeds vroeg in de morgen in de weer geweest zijn om de circa 600 broodjes te sme ren en te beleggen en verder de chauffeurs, de hceren Kwist en Gle- rum die de bejaarden veilig vervoer den. De heer K. B. Bij de Vaate dankte namens de bejaarden voor de schitterende reis die het Oranje-co mité hen heeft aangeboden. Hij roem de de organisatie op de reis. He hecfl ons zeide hij letterlijk aan niets ont broken. Bewondering had hij voor de chauffeurs die op meesterlijke wijze het gezelschap op het spitsuur door Rotterdam hebben geloosd. Dank SCHIPHOL, 27-6. Vervroegd naar Nederland igekomen teneinde op uit nodiging van Vice-minister-president Biesheuvel de verloving van pninses Beatrix 'bij te wonen, heeft de Suri naamse premier, J. Penigel, zondag middag op Schiphol in antwoord op desbetreffende vragen verklaard: „Bij ons vormt de heer von Ams- berg helemaal geer. probleem. Wij in Suriname 'begrijpen niet dat er hier zo'n drukte over wordt gemaakt. Hij mag dan een Diiitser zijn, dat was prins Bernhard ook en kijk eens hoe loyaal die zich in de oorlog heeft ge dragen, zelfs met gevaar voor eigen leven. Wij moeten ten aanzien van Claus von Am Sb erg afwachten en het beste van hem hopen. Wij vinden onze prinsessen kordate meisjes, die met hun keuze eni'g risico aanvaar den en dat waarderen wij". maakten geslaagde tocht ontving ook zuster Van den Berg die zich altijd belast met de gebrek- kigen en daar uitstekend mee weet om te gaan De verzorging was tot in de punt jes geregeld. Het comité kan terug zien op een bijzonder geslaagde reis. SCHIPHOL. In verband met de feestelijkheden rond de verloving van prinses Beatrix en de verjaardag van (haar zwager is prinses S imon e von Lippe, de echtgenote van prins A'sohwin, de broer van prins Bern hard, maandagmorgen met een lijn- vliegtuig van de K.L.M. uit Parijs op Schiphol aangekomen. VLISSIN'GEN. Op de werf van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te VMssingen is het derde vi9verwerken'de motorkoelsöhip van een serie van vier, bestemd voor Rusland, te water 'gelaten. UTRECHT. De looncommissie van de Stichting van de Arbeid heeft tot nu toe dit jaar ongeveer driekwart van het totale aantal collectieve ar beidsovereenkomsten, waarin de ar beidsvoorwaarden van een anderhalf miljoen werknemers zijn geregeld, behandeld. RIDDERKERK. In het Dijkzigt- ziekenhuis in Rotterdam is de 44- jani'ge M. van Besooijen uit Amster dam overleden aan de verwondingen die hij opliep bij een verkeersonge val op de rijksweg 16 Dordrecht- Rotterdam. OMMEN. Op een niet-beveiligde overweë in de Eerderveldweg tussen Mariënberg en Ommen is een auto door een trein aangereden. Van de drie inzittenden, een man, zijn vrouw en een stiefzoon uit Amsterdam, d:e met vakantie in Ommen waren, zijn de 'bestuurder en zijn echtgenote vrij ernstig gewond. De stiefzoon liep een Shock op. De auto werd vernield. ROTTERDAM. Op een achttal plaatsen in Rotterdam, voornamelijk in Oversöhie zijn in dit weekeinde leuzen als „Heraus met Claus" en de naam Beatrix met oen swastika in plaats van cpn x gekalkt. De politie heeft een jonge reclamctekcnaar. die zich hiermee bezig hield aangehou den. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. Hotel goedkoper AMSTERDAM, 26-5. De ver- pleegprijs stijgt zo hoog dat de administratie van het zieken huis te Jönköping, Zweden, pa tiënten wier behandeling zulks gedoogt in een hotel onder- bi engt. Als voorbeeld noemt men patiënten die buiten de stad woonachtig zijn en voor observatie worden opgenomen. Dit citeert dr. J. J. van Log- hem sr. uit Presse Med. in het Ned. Tijdschrift voor Genees kunde. DUIVENSPORT P.V. „Zierick", Zierikzee Wedvlucht uit Ohateauroux (562 'km.) op vrijdag 25 juni. In concours 91 duiven. Fr. Maijs 1, 3, 6, 8, 14, 26; L. Ber- revoets 2; J. Verwijs 4, 10, 20, 24, 27, 30; J. Dalebout 5, 18; Ohris Timmer man 7, 9, 29; P. Flikweert 11, 13, 22; L. de Hooge 12; Gebr. Stoutjesdijk 15; J. v. <L Sande 16, 19; C. Seijbel 17; H. Slagboom 21, 23, 25, 28, 31. Wedvlucht uit Noyon op zaterdag 26 juni. Afstand 239 km. In concours 64 duiven. W. Dalebout 1, 5. 7, 8, 9; Jac. Ver wijs 2, 12, 16; P. Flikweert 3, 4, 10, 14, 15; H. Slagboom 6, 13; M. v. d. Wielen 11. A.'S. woensdag in'korven voor Or- léans, 440 km., van 5,45 tot 6,30 uur. Premier Jonckheer in Nederland SCHIPHOL, 28-6. Op uitnodiging van vice-minister-president Bies- heuve1 is de minister-president van de Nederlandse Antillen, de 'heer E. Jonckheer, maandagmorgen per vliegtuig in Nederland aangekomen. Doel van dit bezoek is de bijwoning van 'de verloving van prinses Bea trix. Franse grotmeisjes verliezen tijd-gevoel LACAVE, Zuid-Frankrijk, 28-6. De zeven Franchises 'die sinds vorige week in de grot van Lacave vertoe ven hebben, vdlgens de artsen die het experiment volgen, ieder besef van tijd verloren. Zo gingen zij in de nacht van zaterdag op zondag twee maal naar :bed. De dames daalden vorige week in de 110 nieter diepe grot af voor een poefneming die 15 dagen moet duren. Aanvankelijk hadden zij nog gevoel voor de tijd maar op een gegeven ogenblik werd dit snel minder. Zon dag herhaalden zij hun verzoek om geitekaas. De verstandhouding beneden schijnt nog steeds goed te zijn. Ingezonden mededeling Ingezonden mededeling Een nieuwe, voordelige spaarmethode voor iedereen die spaart voor een doel dat over enkele jaren moet worden bereikt. Elke 100 gulden, waarvoor u een A.B.N. Spaarbiljet 1965/70 koopt, groeit in vier jaar en acht maanden met een bedrag van f 30.-. Storting op 1 juli 1965. Inlichtingen (ook over de fiscale voordelen) en inschrijvingen bij alle kantoren van de Algemene Bank Nederland. (Nederlondsch* Handel-MaaischoppIJ Do Twontseho Bank)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 7