Schapen en geiten op fokveedag Zierikzee STREEKNIEUWS ZIERIKZEE, 38-6. Het beste rundvee van Schouwen-Duiveland vormde jl, vrijdag de trots van de deelnemers aan de centrale fokveedag te Zierikzee. Deze dag gaf een goed beeld van de kwaliteit van de fokprodukten in deze streek, ook al was het totaal aantal inzendingen iets minder dan bij de Ju bileumtentoonstelling in 1964. Links boven zien we de ere-kampioene, tevens kampioene van deze feeste lijke en levendige fokveedag: Sneeker 156, van de heer A. J. Dalebout te Ouwerkerk. Hierboven (midden} toont de heer A. 'Vijverberg, eveneens uit Ouwerkerk, zijn Albertje 3, tot kampioen-vaars werd uitgeroepen. Rechts boven: reserve-kampioene koe De Kleine Erg 3, van de heer C. v. d. Houten te Kerkwerve. Imponerend was bij de paarden Carlo van 't Broek (hengst met afstamme lingen) van de heer A. N. Steendijlc te Nieuwerkerk, foto links. De geilen trokfcen deze dag eueneens veel belangstelling, in 't bijzonder - hoe kan het anders - dit kwieke trio: geit, wagen en kranige baas, die de dag van z'n leven had. (Foto's: ZierikzeesChe Nieuwsbode). Ingezonden mededeling TENTOONSTELLING BURGERWEESHUIS omerkijkópel 1965 Alleen op woensdagavond 30 juni en donderdagavond 1 juli van half zeven tot half negen in plaats van f 1.25 - toegang 50 cent. ZIERIKZEE Ontmoeting met de kunst De bijzonder boeiende en attractie ve expositie van hedendaagse beel dende kunst, welke onder het motto „Zomerkijkspel 1965" is ingericht in 'het Burger Weeshuis is de moeite van een bezoek meer dan waard. Be langstellenden die ondanks 'hun in teresse niettemin 'kampen met „drempelvrees" krijgen deze week, buiten de normale openingsuren, vol op gelegenheid de zeer gevarieerde collectie - geplaatst in een unieke omgeving - te bezichtigen. Voor ge reduceerde toegangsprijs nl. zal de tentoonstelling op de avonden van 30 juni en 1 juli a.s. geopend zijn voor degenen die zich overdag moei lijk kunnen vrij maken. Hopenlijk zullen velen die donderdag a.s. tij dens de koopavond in Zierikzee zijn hun schreden ridhten naar het Wees huis. Dat zelfde geldt ook voor de middenstanders die van deze unieke kans mogelijk het beste kunnen pro fiteren op de woensdagavond. Zoals gezegd een bezoek loont zeker de moeite. Voor een kennismaking met de beeldende kunst hoeft men nu slechts enkele stappen te doen. Ho pelijk zullen velen van de geboden gelegenheid gebruik maken. In de radiorubriek Artistieke Staal kaart (VARA) van woensdag a.s. (aanvang 7.30 uur) zal een bespre king worden gewijd aan de tentoon stelling „Zomerkijkspel '65" in het Burgerweeshuis alhier. BÜRGH „Eenzame vragensteller" kwam op bezoek De bekende Oorschotse eenzame fi guur uit de „Eén tegen allen" wed strijd tegen Zierikzee, de heer L. Termeer was zondagmiddag in Burgh Doordat in zijn opgaven ook de Vo gelwacht Schouwen-Duiveland haast je-rep je werd genoemd en de voor zitter in recordtijd naar Zierikzee werd gebracht om daar de pinda- slierten in ontvangst te nemen, ont stonden contacten die uiteindelijk zo nauw werden dat de heer Termeer, zelf een echt natuurliefhebber naar de Westhoek kwam om een vleugje natuur op te snuiven. Hij slaagde daarin wonderwel omdat een bezoek aan de broedkolonies der zilver meeuwen altijd een evenement van de grootste orde betekent. De voor zitter der Vogelwacht de (heer J. P. C. Boot vergezelde de „eenzame" Oirschotter en diende hem met de nodige uiteenzettingen. Natuurlijk is er ook nog over ihet Zierikzeese spek- takelfeest gesproken en de heer Ter meer denkt er met veel vreugde aan terug. Over één vraag heeft hij 30 uren nagedacht voor hij de juiste formulering die aanvaardbaar moest zijn, had gevonden. Het speet hom heus dat Zierikzee verloor, terwijl het antwoord op tafel lag. In Hoo- geveen vond de heer Termeer de or- ganisatie veel minder goed. HAAMSTEDE Bejaardenreis Het jaarlijkse reisje der 'bejaarden zal dit jaar plaats vinden op donder dag 1 juli. Vertrek van af hotel Bom ds morgens om 7.45 uur. Dit jaar een reis naar Dordrecht via het pont- veer te Zijpe Terug via Barendrecllt, Haringvlietbrug naar Sommelsdijk- Middelharnis, waar 'de koffiemaaltijd genuttigd wordt. Verder naar Oud dorp en terug over de Grevelingen- dam naar de „Blauwe Keet", waar warm gegeten wordt. Terug in Haamstede ca. 20 uur. Vliegveld in rondvlucht-circuit We moeten ver in 'de 'historie te ruggaan om activiteiten te kunnen vinden rond het vliegveld Haamstede doch in 1965 is de Haamsteedse vlieg- weide weer in een stervlucht opge nomen. Landen is tot nu toe nog verboden, doch het luchtruim boven het veld gonsde zaterdagmiddag on geveer een uur lang van vliegtuig motoren-geluid. Vanuit Hilversum vertrokken die middag een 25 bin nen- en buitenlandse sportvliegers naar Eindhoven. Vanuit die plaats ging het op Hoeven aan, waarna Haamstede's Vliegveld 'gerond moest worden. Daartoe was door het be stuur van de zweefvl'iegclub een grote letter H op het veld uitgelegd ten teken aan de 'bestuurders dat dit Haamstede was. De talrijke vliegtui gen van diverse fabrikaat trokken veel belangstelling. Het was alleen jammer dat een tussenlanding hier nog tot de onmogelijkheden behoort. Rode Kruis-campagne De opbrengst van de Campagne 1965 van de afdeling Schouwen (W) van het Ned. Roode Kruis bedraagt: Burgh f 371,65; Haamstede f 746,48; Renesse f 506,48; Noordwelle f 165,-; Serooskerke f 54,50; Eellemeet f 135,- en Scharendijke f 336,25. Een totaal bedrag dus van f 2315,36. In 1964 was het totaal der cam pagne f 1947,90 vermeerderd met de extra opbrengst van de gehouden oliebollenverkoop, groot f 405,37, een totaal dus van f 2353,27. Het resultaat in 1965 is dus weer zeer goed en het bestuur is bijzon der verheugd over dit resultaat en dankt een ieder die zich voor dit bedrag inspande zeer hartelijk. NOORDGOUWE Slot-bejaardenbijeenkomst Vorige week dinsdagmiddag werd alhier de laatste bejaardenbijeen komst in dit s:eizoen gehouden. Het weer liet zich aanvankelijk wat som ber aanzien, maar tegen het uur van samenkomst brak gelukkig de zon door. Vooi-zitter J. Goosen opende, nadat gezongen was Ps. 98, de bij eenkomst met een hartelijk wel komstwoord tot de aanwezigen, spe ciaal tot de spreekster voor deze middag, mevr. Ezendam. Deze ver gastte de aanwezigen op een serie fraaie vakantiedia's, welke met grote aandacht werden gevolgd en zeer in de smaak tvielen. Tussendoor werd thee en koffie met heerlijke koek ge serveerd. De dames van Oost en J. Braber en de heer van Leeuwen droegen enkele zelf gemaakte ge dichten voor en droegen hierdoor ook in hoge mate tot de gezelligheid bij. Aan het einde van de middag dankte de voorzitter allen voor hun trouwe opkomst in het afgelopen seizoen en 'hoopte dat allen in sep tember, als de vereniging zijn tien jarig bestaan hoopt te vieren, weer prosent zullen zijn. Met het zingen van Gezang 135 werd de welgeslaag de' samenkomst besloten. De vrouwenvereniging maakte een mooie reis Op donderdag 24 juni maakte de vrouwenvereniging alhier hot jaar lijks reisje, 's Morgens om 7 uur werd per touringcar van do fa. van Oeveren uit Zierikzee de reis aan vaard. Via de Grevelingendam ging het richting Rotterdam waar om 9 uur het eerste kopje koffie werd ge bruikt. Langs het vliegveld Ypen- burg werd de reis voortgezet naar Wassenaar, waar volop genoten werd van de prachtige omgeving. Vandaar ging het langs het vliegveld „Val kenburg" naar Noord-wijk aan Zee en vandaar langs de Noordzeekust naar Zandvoort waar een kijkje ge nomen. werd vanuit de bus bij de auto- en motorsport. Over de Zee weg, door de mooie omgeving van Haarlem werd het Kopje te Bloe- mendaal bereikt, waar men een prachtig uitzicht had op de mooie omgeving. Langs het Noordzeekanaal en door de Velsertunnel, werd naar Amsterdam gereden, waar een paar uurtjes gewinkeld werd. Van Am sterdam werd de terugreis aanvaard over Rotterdam, waar een warme maaltijd werd genuttigd. Om onge veer tien uur 's avonds werd het dorp weer bereikt. Hier richtte de voorzitter woorden van dank tot Chauffeur Willemse voor zijn accu raat rijden en zijn goede zorgen. Het was een-gezellige reis geweest, waar van allen heel veel hebben genoten. SCHUDDEBEURS Bouw bungalow bijna gereed Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de voltooiing van de fraaie bungalow voor de revalidatie arts dr. A. L. de Groot te Rotter dam aan de Zuiddijk te Schudde- beurs. Het is een zogenaamde B.G.- woning, zoals er ook elders op Schouwen-Duiveland zijn geplaatst. Drie Bogaerswoningen te Schuddebeurs Op de hoek van de Donkereweg en de Heesterlu9tweg te Schudde beurs is het Aannemingsbedrijf C. J. Schot uit Zierikzee begonnen met de bouw van 3 Bogaerswoningen voor een drietal opdrachtgevers. Ze ko men op de plaats waar vroeger de z.g. „Witte Huisjes" stonden, welke een aantal jaren geleden werden ge sloopt. NIEUWERKERK Collecte A.V.O. De huis aan huis collecte voor AVO, sociale zorg voor minderva- liden, heeft alhier f 88,38 opgebracht. Gecollecteerd is door: Annie Hage, Mineke Hage, Karei van 'tHof, Ri- ni van 'tHof, Connie ten Hove, Jo- pie Matthijsse, Nelleke Matthijsse, Sarie Matthijsse, Jacquelien Seijbel, Marian Siesse, Hans Stoutjesdijk, Carien de Wit, Elli de Wit. ZIERIKZEE, 28-6. De schapen teelt welke zich gunstig ontwikkelt was op de Fokveedag vertegenwoor digd met ca. 120 moderne Texelse vlees-wolschapen en kwam daarmee goed voor de dag. Voorts namen een 40-tal geiten aan de keuringen deel. De geitenfokkcrij heeft intussen wel het sterkste steunpunt in Wester- schcuwen, waar - zo vernemen w- - ook de fabricage van geitenkaas jes voor de toerist ingang heeft ge vonden. Tweejarige en oudere rammen la en kampioen ram: Z 1000, eig. C. J. Zoeter, Ouwerkerk; lb. en re servekampioen 1487 ZH, eig. J. A. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk en A. Har- tog, Burgh; 2a.: Z 795, eilg. A. P. v. d. Weijd'e, Ellemeet en C. v. d. Houten, Kerkwerve; 2b: Z 864,, eig. C. P. Fl'ikweert, Nieuwerkerk. Rammen, geboren in 1964 la: Z 1010, C. J. Zoeter, Ouwer kerk; lib: Z 999, J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk; 2a: 200, C. H. van Schelven, DreisGhor; 2b: Z 1005, J. Pimmelaar, Burgh. Enkelingen, ooien, geboren in 1964 la en reservekampioen ooi: 9733, C. J. Zoeter, Ouwerkerk; lb: 9724, C. J. Zoeter, Ouwerkerk; lc: 9734, C. J. Zoeter, Ouwerkerk; 2a: 290, A. Hartog, Burgh; 2b: 172, J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk; 2c: 171, J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkenk; 2d: 9753, C. J. Zoeter, Ouwerkerk; 3a: 167, J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk; 3b: 142, C. H. van Schelven, Dreisdhor; 3c: 9716, C. J. Zoeter, Ouwerkerk. Enkelingen ooien, geboren vóór 1964 la: Z 5725, C. J. Zoeter, Ouwer- keaik; 2a: Z 5731, C. J. Zoeter, Ouwer kerk; 2b: Z 5982, J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk. Oudere ooien met haar in 1965 geboren ooilammeren la: Z 5739, J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk; lb: Z 5460. Gebr. Boot, Kerkwerve; 2a: Z 5743, J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk; 2b: Z 5476, A, Vijverberg, Ouwerkerk. Oudere ooien met haar in 1965 geboren ooi- en ramlam la: Z 5738, J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk; lib: Z 4957, J. J. A. v. d. Veilde, Nieuwerkerk; 2a: Z 5440, A. Hartog, Burgh; 2b: Z 5101, C. Boot, Noordwelle; 2c: Z 5864, A. Vij verberg, Ouwerkerk; 3a: Z 5857, C. Boot, Noordwelle. Oudere ooien met haar 1965 geboren ooilam la: Z 5726, C. J. Zoeter, Ouwer kerk; lb: Z 4485, C. J. Zoeter, Ouwer kerk; lc: Z 5737, J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk; ld en kampioen ooi: Z 4751, C. J. Zoeter, Ouwerkerk; 2a: Z 5933, J. J. A. v. d. Velde, Nieuwer kerk; 2b: Z 5729, C. J. Zoeter, Ouwer kerk; 3a: Z 5097, A. Hartog, Burgh; 3b: Z 5091, W. de Kok, Kerkwerve; 3c: Z 5856, C. Boot, Noordwelle. la: Z 5454, C. P. Fükweert, Nieu werkerk; Kb: Z 5428, C. J. Zoeter, Ouwerkerk; lc: Z 5728, C. J. Zoeter, Ouwerkerk; ld: Z 5079, C. J. Zoeter, Ouwerkerk; 2a: Z 5080, C. J. Zoeter, Ouwerkerk; 2b: Z 5485, J. J. A. v .d. Velde, Nieuwerkerk; 2c: Z 5083, C. J. Zoeter, Ouwerkerk; 3a: Z 5858, A. P. v. d. Weijde, Ellemeet; 3b: Z 5110, C. P. Flik weert, Nieuwerkerk. Jaarling ooien met haar in 1965 geboren ooi- of ramlam la: 367, W. de Kok. Kerkwerve; lb: 280, A. P. v. d. Weijde, Ellemeet; 2a: 9739, C. J. Zoeter, Ouwerkerk; 2b: 293, J. Ptonmelaar, Burgh; 3a: 283, A. P. v. d. Weijde, Ellemeet. Afdeling geiten Boklammeren la. Peter uit de Hoogenboomlaan, geitenfökver. Bruinisse-Sirjansland lb. William van Stolwijk, geitenfök ver. Zierikzee. Goede rubriek met best kopnum- mer. Geitlammeren la. Carla, E. W. Moerland, Noord- gouwe; lb. Adrie uit de Hoogen boomlaan, A. J. Verboom, Renesse; lc. HollaxTdia 15 van Schouwen, R. C'. W. de Haan, Haamstede; ld. Anja, M. O. Hanse, Burgh; 2a. Wilma, Joh. Pannekoek, Noordgouvve; 2b. Irene v. d. Vijf Schouwtjes, Joh. Panne- koek; 2c. Maggi 4 van Schouwen, R. C. W. de Haan, Haamstede; 3a. Mie- ke, A. Verwijs, Bruinisse; 3b. Are- naria van Schouwen, R. C. W. de Haan, Haamstede; 3c. Grietje, mej. v. d. Stadt. Vrij goede rubriek, enkele dieren wat weinig ontwikkeld. Eenjarige geiten la. Hanna 4 van Schouwen, R. C. W. de Haan, Haamstede; lb. Jaco- mien 11 van Sohouwen, R. C. W. de Haan, Haamstede; lc. Vania van de Vijf Schouwtjes, Joh. Pannekoek, Noordgouwe; 2a. Gorrie's Hanna, L. Bos, Brouwershaven2b. Jacomien 10 van Schouwen, R. C. W. de Haan, Haamstede; 3a. Mardina v. Bux-gih- sluis, M. Hart, Burgh; 3b. Ax-enax-ia 7 van Schouwen, R. C. W. de Haan, Haamstede; 3c. Anja 6 van Schou wen, R. C. W. de Haan, Haamstede. Goede rubriek met fraai kopnuxn- mer. Tweejarige geiten la. Arenaria 6 van Schouwen, R. C. W. de Haan, Haamstede; lb. Hu- brina 3 van Schouwen, R. C. W. de Haan, Haamstede; lc. Fabiola, J. Kool-aard, Anna Jacobapolder; ld. Mientje van Jans, M. Hart, Burgh; le. Roosje T., M. Hart, Bux-gh; 2a. Gerda, mej. v. d. Stadt; 2b. Mieke, A. Vexwijs, Bruinisse. Beste klasse met drie beste kop- nummers. Driejarige geilen la. Anna uit de Hoogenboomlaan, R. C. W. de Haan, Haamstede; lb. Harrna 3 van Sohouwen, Haamstede; 2a. Pirola -van Schouwen, R. C. W. de Haan, Haamstede; 2b. Hubrina, J. Koolaai'd, Anna Jacobapolder; 2c. Bianca, E. W. Moerman, Noordgou we. Goede rubriek met vrij goed kop- nuxnmer. Vierjarige geiten la. Joke, L. J. de Wit, Kerkwerve; 2a. Erna, A. v. d. Velde, Renesse. Matige klasse. Vijfjarige geilen la. Cox'rie, L. Bos, Brouwex-shaven; 2a. Ax'enaria 5 van Schouwen, R. C. W. de Haan, Haamstede; 3a. Bertha, E. W. Moerman, Noordgouwe. Matige klasse met typisch kop- nummer. Oudere geilen la. Ria uit de Hoogenboomlaan, A. J. Vex'boom, Renesse; l'b. Greta van Kasteelweg, A. J. Verboom, Renesse; 2a. Cato, A. v. d. Velde, Renesse. Groepen van vier stuks geiten van een jaar en ouder van geitenfok- verenigingen la. Groep van R. C. W. de Haan, Haamstede; lb. geitenfokvex-eniging Haamstede; lc. geitenfokvex-eniging Ziex-ikzee; ld. geitenfokvereniging Renesse. Kampioene werd no. 23; resex-ve- kampioene no. 33. DE LEEUW VAN BASHRA 42. Wat Aram waarschuwde, wist hij latei- niet meer, maar op het ogenblik dat de man hem wilde toesteken, wendde de avon turier zich bliksemsnel om en deed een wilde poging om weg te duiken. Maar in de duistex-nis kon hij niet Zien waar hij zich bevond; de wand van het schip stuitte zijn beweging halverwege. Hij zag een triomfantelijke uitdrukking vei-schijnen in de ogen van de man tegenover zich en be sefte dat do dood Ihans voor hem gekomen wus Doch juist op dat ogenblik zag hij ver- bijstei-d hoe er een schok voer door de man tegenover hom. Het mes gleed uit zijn hand; even stond hij bewegingloos, toen zakte hij zonder geluld in elkaar. Aram x'ccs hijgend ovei-eind en staarde naar de schim die zich thans door het luik liet zakken en bedaai-d op hem toekwam. De gevallen lantaarn verlichtte Agua spook achtig en wiex-p een glimlicht langs de helft van hot wapen, dat thans tussen de schou derbladen van de aanvaller stak. „Zij probeerden ons een paar uur ge leden dit mes op dezelfde wijze te geven", zei de hagedis onverslooi'baar, de vinger langs de neus leggend. „Het was een ge- ïiocgen het hen in dank tex-ug te bezox-gen! Persoonlijk wil ik daar nog aan toevoegen, dat een Genuesc straatvechter aanmerke lijk beter met een werpmes kan omgaan dan welke zeeman dan ook. Ik hoop niet dat ik u aan het schrikken heb gemaakt, meester.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6