GF GF" golden fiction ASPIRIN ff) BAYER - voor rokers met een eigen stiju DE VIERDE DAG VERGADERING DER GEMEENTERAAD VAN BRUINISSE Bij verkoudheid vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. Mosselfeest Bruinisse op vrijdag 23 juli C.B.T.B. wenst subsidie voor individuele landbouwinvesteringen Geslaagde rimboejacht zeeuwse welpen ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 29 juni 1965 Nr. 19809 Bouw nieuwe Chr. Huishoudschool aan de Dorpsweg BRUINISSE, 28-6. In de vrij dagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad te Bruinisse waren alle leden aanwezig. Een verzoek van het Bejaardenco mité om verhoging van subsidie wcrdt aangehouden tot een volgende vergadering. Besloten wordt het verzoek van de A.N.VV.B. om financiering van de bewegwijzering van de toegangswe gen naar de Grevelingendam binnen de gemeente Bruinisse eveneens naar een volgende vergadering te verdagen Men wil eerst de gereedkoming af wachten van de weg over de Greve- lingendam, die nu nog slechts ge deeltelijk kan worden bereden. Mo gelijk is het dan nog nodig dat bor den die de weg naar Bruinisse aan geven worden bijgeplaatst. De raad acht zich niet meer gebonden aan. een schrijven van 1948, waarin de toenmalige raad financiering van de bewegwijzering, toezegde. Niemand kon toen voorzien dat de Grevelin- gendam er zou komen, die een zo groot aantal wegwijzers noodzakelijk maakte Ook werd er op gewezen, dat de aanduiding „Hellegatplein" voor verschillende toeristen onduidelijk is en hen niet aanspreekt omdat zij nog nooit van het Hellegatplein hebben gehoord. Nieuwe huishoudschool Van de afdeling Zeeland van de C.B.T.B. is bericht ingekomen, dat de minister in principe accoord gaat met de bouw van een nieuw school gebouw voor de Chr. Huishoudschool alhier, zij verzoekt het daarvoor eer der aangewezen terrein aan de Dorpsweg daarvoor te reserveren. De heer C. Kik heeft gehoord, dat het aan de C.B.T.B. te verkopen terrein, oorspronkelijk groot 4000 na thans nog slechts 3100 m- groot is, iets wat er misschien toe zou kun nen leiden dat het bepaalde perceel voor de bouw van de school niet meer aantrekkelijk was. B. en w. weten niets van een inkrimping van het terrein tot 3700 m-; wel is hun bekend dat het terrein nog 3900 m- groot is. Een en ander zal nader wor den onderzocht. Bungalowpark en jachthavens De voorzitter, burgemeester Van de Linde, deelt mede dat Ged. Staten met belangstelling kennis hebben ge nomen van de plannen tot stichting van een bungalowpark en van twee jachthavens aan het Grevelingen- bekken, westelijk van de hofstede van de heer J. J. van de Velde, op de buitendijks gelegen gronden. Een der genoemde jachthavens is echter de werkhaven van Rijkswaterstaat en de voorzitter is bereid bij Rijks waterstaat de ingebruikgeving als jachthaven te gaan bepleiten. De heer Jumelet zal dit laatste toejui chen. Minder enthousiast is hij voor een bungalowpark op het z.g. „Hooge Slik", dat eerst verwezenlijkt zal kunnen worden als het Brouwersha- vense Gat is afgesloten. Hij vindt het ontwerpen van alle maal plannen op papier nu wel erg aardig, maar hij vraagt zich af of er ooit iets tot stand komt. Hij heeft nu al veel plannen met enthousiasme horen pousseren, maar zo lang er niets verwezenlijkt wordt moet men maar een toontje lager zingen Waar bleef het plan tot aanleg c.q. opspuiting \ran een badstrandje en hoe staat het met de z.g. Uit valsweg? B. en w. schijnen niet eens kans te zien, de bodem van de ijsbaan te egaliseren.. De voorzitter zegt dat het tot voor kort te nat was om deze egalisering uit te voeren, thans hebben de ge meentewerklieden zoveel ander werk, dat inderdaad de uitvoering nog niet ter hand kon worden geno men. Overigens wijst hij er op, dat Bruinisse de eerste en enige gemeen te aan het Grevelingenbekken is, die ■tot dusver met recreatieplannen voor de dag kwam. Dat op iedere kaart van het toe komstige Deltagebied jachthavens en bungalowpark van Bruinisse zijn opgenomen zegt hem toch wel iets. Burgemeester Van de Linde wordt daarna weer herkozen als no. 1 op de voordracht van commissaris van de N.V. Brugverbinding Haringvliet. De heer Jumelet spreekt er zijn afkeuring over uit, dat alle burge- meestrs, zijnde overheidspersonen met een goed salaris indertijd heb ben meegewekrt aan het creeëren van een commissariaat en daarvan een betaalde functie hebben ge maakt. Dit verhoogt de exploitatie kosten van de brug en werkt een tariefsverlaging van de tolgelden ze ker niet in de hand. En dit laatste is toch wel hard no dig. Bij de 6e en 7e begrotingswijziging verzoekt de heer Van de Velde te bevorderen, dat wanneer bepaalde gemeentewerklieden iets verrichten ten bate van het woningbedrijf dit ook aan het woningbedrijf in reke ning wordt gebracht. De scheepsbouwer D. van Duiven- dijk beklaagt zich in een schrijven aan de raad, dat hij in zijn beroep belemmerd wordt door de slechte toestand van zijn' woning aan de Schipperslaan. Hem is bovendien de huur opgezegd, omdat de eigenaar zelf de woning wil gaan bewonen. Besloten wordt de heer Van Duiveri- dijk op de lijst te plaatsen van ui terst urgente gevallen, zodat hem bij voorrang een woning zal worden toegewezen. De firma P. Maaskant en Zonen beklaagt zich in §en schrijven aan de raad, dat aan de firma L. Pad mos en Zonen een grote vergoeding is gegeven voor het verplaatsen van een hijsmast, terwijl aan hen die vergoeding (door Ged. Staten) niet werd toegekend. De heer Hoogerheide noemt nog enkele voorbeelden van grote bedra gen die door Maaskant moesten wor den betaald voor aanleg van water leiding en elektriciteit, terwijl door Padmos werd aangesloten aan de zelfde kabel en aan dezelfde leiding voor een veel kleiner bedrag aan kosten. Naar aanleiding van feiten in het schrijven genoemd en zeker naar aanleiding van de mededelingen dooi de heer Hoogerheide gedaan, zal naar een en ander door b. en w. een diepgaand onderzoek worden in gesteld. Reeds in een vorige raad werd deze zaak besproken, maar naar aanleiding van deze nieuwe gege vens zal men in een volgende ver gadering hierop nader terug komen. De heer Van Gilst deelt mede, dat de Statuten van de Stichting voor een Bejaardentehuis zijn goedge keurd en dat de akte dezer dagen zal worden gepasseerd De voorzitter neemt op zich de no dige stappen te doen ter verkrijging van de beschikbare grond. Rondvraag Bij de rondvraag vraagt de heer v. d. Velde, hoelang hij nu nog moet vragen naar het torenuurwerk. De torenklok is regelmatig een aantal minuten voor of achter, kan die niet zoals vroeger regelmatig gelijk wor den gezet? Ook informeert hij naar de boete voor de aannemer De Herder die zijn huizen die voor de gemeente gebouwd waren veel te laat oplever de. Deze boete zal een dezer dagen gerechtelijk worden ingevorderd De heer Van de Velde zag graag wat meer minder-validen ingescha keld bij het schoonhouden van de gemeente en andere werkzaamhe den. „Dit was vroeger wel mogelijk maar nu niet meer" aldus de voor zitter. Verder zag de heer Van de Velde graag een begin gemaakt met de be loofde bebouwing in de Nieuwstraat (waar voorheen de schuur van Hoo- gerwerf stond). De heer De Koning meent dat op de Boomdijk door de rioolzuiverings installatie een rioolleiding is verge ten, maar volgens de voorzitter kon de auto daar niet komen. De heer Kik spreekt er zijn teleurstelling over uit, dat de brandweer bij de Regionale wedstrijden in Zierikzee slechts een 11e plaats innam De heer Hoogerheide drong op spoed aan bij het opnieuw plaatsen van de palen in de haven en de voorzitter deelt mede dat hij is her benoemd als burgemeester van Brui nisse. Ingezonden mededeling DAAR STAAT ACHTER Ingezonden mededeling BRUINISSE, 28-G. Aan de vrij dagavond te Bruinisse gehouden ge meenteraadsvergadering ging een bespreking vooraf, met de leden van de Vissersvereniging, het feestcomi té en het bestuur van de V.V.V. over de feestelijkheden die ter ge legenheid van het z.g. mosselfeest zullen worden georganiseerd. Nadat burgemeester C. H. van de Linde allen welkom had geheten gaf hij het woord aan de eomitéleden De heer Jac. Littooy, wnd. voorzit ter van het feestcomité, was van me ning, dat wil 'het comité een feest kunnen organiseren, zoals het be hoort, het niet aan financiële midde len mag en kan ontbreken. Daar het niet mogelijk is, om door middel van een behoorlijke gemeen tesubsidie een feest op touw te zet ten, daar de middelen daartoe ont breken en waar ook de Vissersvere niging reeds 50 van de kosten wordt gedragen, zij het dat dit kos ten zijn, die op een enigszins ander vlak liggen, zo zag de heer Littooy geen andere mogelijkheden, dan het heffen van entree, van ieder cfle het dorp binnen komt. De heer C. Jumelet, vertegenwoor diger van de V.V.V., sprak slechts van een afzetting van bepaalde ge deelten van de gemeente, iets waar voor het raadslid Jumelet veel meer voelde, dan voor algehele afsluiting van de gemeente en het heffen van een retributie aan ieder die het dorp binnen komt. De heer De Koning, was het daar mee eens. Als mcsselkweker, zag hij zeker liever geen afsluiting van we gen, het heffen van een entree geld op andere wegen, om de gemeente binnen te komen juist als het er om gaat zoveel mogelijk mensen naar de gemeente te krijgen om hen te con fronteren met het Zeeuwse zeeban ket; de mossel. De heer Hoogerheide had tegen het heffen van entreegeld veel minder en de heer M. J. van de Velde zelfs in het geheel geen bezwaren, maar de laatste wilde wel van het feest comité weten welke attracties men met de opbrengst van de retributie aan het publiek wil voorschotelen. Nog geen afgerond programma. Een afgerond programma blijkt nog niet te zijn samengesteld, iets wat door de heer Van de Velde werd betreurd. De heer Littooy noemde voorbeel den van gemeenten die bij het orga niseren van feestelijkheden eveneens voor het bijwonen van de attracties een heffing van de bezoekers vroe gen en na enig heen en weer pralen, nam de heer Van de Velde het voor stel van het feestcomité over, waar na met 5-2 stemmen werd besloten burgemeester Van de Linde te mach tigen zodanige maatregelen te ne men, dat het voor het feestcomité mogelijk wordt om, naar Bruinisse komende, bezoekers van het mossel feest een entreegeld te vragen van vermoedelijk f 1,per persoon (kin deren niet meegerekend). Het mosselfeest zal dit jaar waar schijnlijk niet op zaterdag worden gehouden, maar op vrijdag 23 juli Gedacht wordt aan een attractie in het muzikale vlak. De raad mach tigde daarna de burgemeester om die maatregelen te nemen, die nodig zijn tot afsluiting van een gedeelte van de gemeente als de V.V.V. bepaal de attracties laat uitvoeren. Vol smaak en tóch zacht! Of u nu GOLDEN FICTION rookt of GOLDEN FICTION FILTER, beide getuigen van een exclusieve smaak. Want u wilt immers genieten van een "''3®1®*®" melange van pure, ongesausde tabakken. Officiële opening van woninginrichting-stoffeerderij Jaarlijks 20 miljoen in ontwikkeling en saneringsfonds UTRECHT, 29-6. Drs. R. Zy'Istra, voorzitter van de Nederlandse Chris telijke Boeren- en Tuindersbond, vindt dat er jaarlijks twintig miljoen gulden in het ontvvikkelings en sa neringsfonds moet komen voor het subsidiëren van investeringen op in dividuele land- en tuinbouwbedrij ven. De individuele subsidiëring is zo wel in de E.E.G.- partnerlanden als buiten de E.E.G. dusdanig ingebur gerd, dat afschaffing niet verwacht mag worden; wil de Nederlandse land- en tuinbouw zijn concurren tiepositie behouden en verbeteren, dan zal ook ons land tot dit stelsel moeten overgaan. Het Engelse sy steem van een gerichte subsidie op basis van een bedrijfsplan is hierbij volgens de heer Zijlstra verre te verkiezen boven het thans in ons land toegepaste stelsel van subsidi ering van - als voorbeeld voor hun omgeving dienende - „ontwikke lingsbedrijven". De heer Zijlstra sprak heden (dins dag) morgen in Utrecht op de alge mene vergadering van zijn bond. Hij gaf toe dat de Nederlandse overheid een redelijk bedrag beschikbaar stelt" voor de „traditionele" middelen van structuurverbetering: cultuurtechni sche werken, onderwijs, onderzoek, voorlichting. Maar die traditionele middelen zijn niet meer toereikend en met name ligt het tempo, waarin ze effect sorteren, te laag. De situatie in andere landen Minister Biesheuvel heeft in Brus sel gevraagd om een overzicht van de subsidiemaatregelen in de zes E.E.G.-landen. Dat overzicht is er nog niet maar de heer Zijlstra kon wel al een paar voorbeelden uit Duitsland geven. Voor kassenbouw krijgt men daar een directe subsidie van 30 procent en rentesubsidies tot drie procent. Voor subsidie bij vor men van samenwerking werd vorig jaar 31 Vz miljoen mark uitgetrokken. Silobouw, koelinrichtingen, aardap- pelbewaarplaatsen, sorteerinrichtin- gen, koelhuizen, slachterijen: subsi dies van twintig, dertig en veertig procent. In 1963 besteedde de Bonds republiek 300 miljoen mark aan ren tesubsidies voor verbetering van be drijfsgebouwen, silo's, hooiventilatie e.d. Ook Frankrijk heeft de struc tuurverbetering met kracht ter hand genomen met behulp van een ruime subsidiepoUtiek en buiten de E.E.G. geeft Engeland subsidies op de ver betering van bedrijfsgebouwen tot een derde van de kosten. Als straks onze E.E.G.-partners Duitsland, Ita lië en Luxemburg als compensatie voor hun graanprijs verlaging miljar den guldens ontvangen uit gemeen schapsmiddelen, zullen die naar alle waarschijnlijkheid ook worden ge bruikt voor een versnelde structuur verbetering, voorspelde de heer Zijl stra. Over de E.E.G. zei de heer Zijlstra verder dat deze aanwijsbare voorde len heeft opgeleverd voor onze groenten- en fruitsector, onze sier teeltsector en onze varkens- en vleesproduktie, en een aanwijsbaar nadeel voor onze pluimveehouderij. Speciaal voor deze zwaar getrof fen bedrijfstak vroeg hy van de overheid ruime steun in de vorm van subsidie by modernisering van produktie, verwerking en afzet. APELDOORN Z.K.H. de prins der Nederlanden heeft zaterdagmid dag in het culturele centrum in Apeldoorn, een gedeelte van de re- unie bijgewoond die enige honder den oud-Engelandvaarders vandaag hebben gehouden. BURGH, 28-6. Zaterdagmorgen opende burgemeester Everwijn, ver gezeld van mevr. Everwijn en 'de ge meente-secretaris, de heer J. W. de Jonge een winkel in diverse artike len voor woninginrichting annex stoffeerderij van de heer J. Mol te Het voldeed' de burgemeester om namens het gemeentebestuur deze nieuwe zaak, gevestigd aan de Weel- dewög, te mogen openen. Na de offi ciële opening, waarbij de sleutel door een zoontje van de fam. Mol aan de 'burgemeester was overhandigd, zeide de eerste burger dat een speciaal zaak op d!it gebied nog niet in de ge meente aanwezig was. Het initiatief dat de heer Mol nam, is dan ook zeer gelukkig te noemen. Ook andere branches doen van lieverlee hun in trede in de gemeente. De zaak aan de Weelde weg, gevestigd in het voor malige metselaarsbedrijf van de heer J. v. d. Werf, is slechts een aanloop je, want de /burgemeester kon nu wel verraden dat de heer Mol een der gegadigden is voor het winkelcen trum in Renesse. Deze eerste werk zaamheden op dit gebied zullen wel licht spoedig uitgroeien tot een ver dere realisatie van deze plannen. In zijn vorige gemeente, Zuidzande, stond een der grootste toonzalen van Zeeland op dit 'gebied en spreker hoopte in de toekomst op een derge lijke zaal. Aan het slot van zijn toe spraak wenste de burgemeester de familie Mol veel succes toe in hun nieuwe zaak, die rijkelijk was voor zien van bloemstukken, aangeboden door zakenrelaties en familie. De winkel waartoe de vroegere werkplaats is omgetoverd, bevat een keur van artikelen op modern wo- ningmriöhtinigsgebied. Zo staat een aantal luxe bankstellen op kopers te wachten, evenals diverse clubjes, fauteuils, gordijnstoffen, tapijten, ondertapijten, matrassen, bedden, di verse kleinere luxe artikelen. Achter de winkel is de werkplaats, waar de ondernemer dagelijks volop werk heeft met het moderniseren van bankstellen, stoelen enz. De opslag plaats is boven de winkel ingericht. De heer Mol heeft verder de be schikking over- toonkamers elders, waar hij zijn klanten indien ze in Burgh (niet kunnen slagen, heen kan rijden. Een oholera-epidemiie en een hit tegolf hébben in verscheidene delen van India ongeveer duizend mensen levens geëist, aldus in New Delhi ontvangen berichten. ROTTERDAM. In de vroege morgen van zondag is door onbe kende oorzaak een pakhuis van dumpgoederen in de Zwarte Paar denstraat te Rotterdam volledig uit gebrand. Europatocht 1965 BURGH, 28-6. Zaterdag j.l. werd de traditionele Rimboejacht van de Welpenhorde in de Provincie Zee land gehouden. Ook de welpen van Zierikzee en Westerschouwen gin gen pe r auto, boot en bus naar het krekengebied van Staatsbosbeheer te Veere De Rimboejacht werd geopend met de hordercep; hetgeen uit de mon den van 280 jongens geweldig klonk. Na het vlaghijsen en het opzeggen van de welpehwet heette Akela Pier- hagen-Boekamp alle Rimboejagers van harte welkom en wenste hun een goede vangst toe. Voor het spel begon werd van de horde's uit Westerschouwen en Zie rikzee één welp naar voren geroe pen. Deze horde's hadden namelijk met de actie „Heitje voor 'n Kar weitje" de eerste en tweede prijs 'ge wonnen met een gemiddelde op brengst van bijna f 10,per jon gen. Beide horde's ontvingen een totemleer als aandenken en de Ka- ninefaten uit de Westhoek krijgen voor hun eerste plaats nog een prijs toegestuurd De jacht. De jacht kon toen beginnen en de horde's, elk gekleed naar 's landswijs gingen al spelende van land tot land en reisden zo in één middag Eux-o- pa rond. Het grootste plezier had den de welpen in Spanje waar he vige stierengevechten waren en in Brussel waar ze het garen mochten kanten of het kant mochten garen! Zo waren er 22 landen met evenveel verschillende spelen. Onder de gezamenlijke broodmaal tijd1 ontving ellke horde een totem- leer als aandenken aan de Europa- tocht 1965 Bij het kampvuur werd door alle jongens zo hard mogelijk meegezongen en gejuich d voor de pittige declamaties door de welpen opgevoerd. Na de bus, 'boot en autotrip waren alle welpen van Zeeland weer terug in hun veilige nestjes waar de no dige rust, na deze spannende jacht en les op het gebied van groot en wijs worden, weer gevonden werd. Ook de verkenners van Schou- wen-Duiveland waren bij de eerste drie van Zeeland, waarvoor de lei ding bijzonder erkentelijk is. ZWANENBURG. Eén landbouw- schuur aan de IJweg in de Haarlem mermeer met de daarin staande ka pitale landbouwmachines is zondag middag door brand verwoest. De schade wordt geschat op 250.000 gul den. Wiel had ze, voor het vertrék, nog in 'dübio gestaan: zal ik 'gaan, of niet? Maar mem was immers Üe laatste tijd zo bijzonder goed? En klaagde nooit meer over haar hart. En Jan van Asselt zou Immers een oogje (in ihet zéil (houden? Hij had toch zelf gezégd, 'dat ze rustig met vakantie kon gaan en dat hij haar zou waarschuwen bij het minste of geringste? Om half tien was het telefoontje van dokter van Asselt doorgekomen in het hotel. Zo had mevrouw van der Spoel verteld. Ernstig ziek, maar geen onmiddellijk 'levensgevaar aan wezig. Hoeweloverkomst was wel 'gewenst. Haar eerste reaktie was geweest: mooder is dood, dodh d'it werd dooi de vrouw met de meeste klem tegen gesproken. „Ze heeft een hartaanval gëhad, maar maakte het om half ne gen redelijk goed. Dat zei dokter van Asselt". Doch Akke ihad het maar half ge loofd. Van der Spoel maakte zic'h gereed om Akke in zijn wa'gen naar Nederland te brengen. De nachttrein naar Holland was al uit Bazel ver trokken en de volgende ging pas om zeven uur. Als hij de nacht door reed, zou het inliet druk zijn op de autobaan en zouden ze sneller kun nen rijden als de trein. Vroeg in de morgen bereikten ze het achtbanenstuk nabij Keulen, waar van der Spoel bij een Tanik- stélle de wagen liet bijvullen en van Feuilleton door H. van Omme de 'gelegenheid gébruik maakte om van Asselt dn Boüega te bellen. En van hem hoorde Akke, dat haar moeder nog leefde en de toestand redelijk wel was. „Binnen enkele uren hen ik thuis", zei Akke. „Zeg haar dat maar, Jan, en ga je vanmorgen meteen naar haar toe?" „Maar dat spreekt vanzelf, Akke. En..maak je geen zorgeen verpleegster zit ibij haar, dat heb 'ik meteen in orde 'gemaakt". „Dank je wel, Jan, voor alles, 'hoor!" „Kom nou, Akke, je weet, dat ik het met liefde voor jullie doe, hé?" Klokslag twaalf uur stopte de 'be stofte wagen voor het grote huis aan de Voorstraat en een halve minuut later zat Akke bij het ziekbed van haar móéder, die hoog in de kussens lag en moeilijk ademde. Van der Spool was ze intussen al vergeten. Even opende de zieke haar ogen en probeerde te glimlachen. „Akke.." prevelde ze. De vrouw greep haar hand en zei zadht: „Ik ben er, mem, maak je nu maar geen zorgen meer hoor. Ik blijf by je, hoor je me?" De vrouw knikte en sloot opnieuw haar ogen. Dokter van Asselt kwam die middag nog een keer aan en gaf de zieke een injectie. Akke keek hem angstig aan en toen hij klaar was nam ze hom mee naar een hoek van 'het vertrek. „Hoe is het, Jan? Kan zekan ze er nog overheen 'komen?" Hij klopte haar geruststellend op de schouder. „Waar leven is, is hoop Akke, Er wordt gedaan, wat mense lijkerwijs mogelijk is. Maar jij bent nu bij haar en dat is een geruststel ling voor (haar. De pols is wat regel matiger geworden". Met nieuwe hoop keerde Akke naar het ziekbed terug. Doch die zelfde avond stierf mevrouw Fen- stra zonder nog een 'keer tot bewust zijn te zijn gekomen. Akke was radeloos van verdriet en van Asselt, die 'haar een kalme rend spuitje gaf, had hevig met de jonge vrouw te doen. Zacht voerde hij haar uit de sterfkamer. Jacdb dood en nu mijn mem ook nog.... nu heb ik niemand meer", snikte ze op hartverscheurende toon. Van Asselt greep haar stevig beet en dwong 'haar 'hem aan te kijken. „Je hebt ons nog, Akke, Ji'kke en mij. En van Avereest en zijn vrouw. En de familie van der Spoel. Wees dankbaar, dat je je moeder nog een paar onbezorgde levensjaren hebt kunnen bezorgen". Doch Akke was ontroostbaar en tenslotte belde Jan zijn vrouw, die tot na de begrafenis bij Akke zou blijven. De fcüd hjald gin skoit, zeggen de Friezen. Het leven gaat door. Maar voor Akke werd het leven nog een zamer. Jan van Asselt zag bezorgd toe, hoe Akke vermagerde en keek bedenkelijk in het bleke gezicht, dat toch al zo afstak togen het zwart van haar rouwkleren.. Hij hield haar onder controle, pleegde overleg met Douwe van der Spoel en af en toe kwam zijn vrouw een middagje naar Bollega om te proberen Akke wat afleiding te bezorgen. Terwijl ook Ji'kke van Asselt haar vrije tijd op offerde om tc trachten Akke op te monteren. Zelfs Lena kwam een paar malen uit Leeuwarden met haar zoontje over en de 'kleine kerel was in staat om een flauw glimlachje op Akke's gezicht te toveren. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5