VELEN DANKTEN DE VERTREKKENDE BURGEMEESTER Prinses en liefde op het eerste gezicht Feest in Suriname STREEKNIEUWS JONGE PAAR OP SOESTDIJK HARTELIJK GEHULDIGD Marine - vaartuigen bezoeken Zierikzee STREEKNIEUWS Het afscheid van inr. F. Th. Dijckmeester Toespraken konden worden gevolgd via gesloten t.v.-circuit ZIERIKZEE, 28-6. Na de uf/iciële raadsvergadering verzamelden de talrtfke genodigden, onder wie velen van de gehele provincie en daarbui ten, zelfs uit het buitenland, zich in de Schutterszaal, die echter te klein bleek om hen allen te bevatten, zo dat een aantal hunner in de trouw zaal werd ondergebracht om daar de toespraken via een gesloten t.v.-cir cuit te volgen. Als eerste spreker voerde mr. dr. A. J. J. M. Mes, plaatsvervangend commissaris der koningin het woord, namens het Provinciaal bestuur en in zijn functie van voorzitter van de Stichting Zeeuwse Muziekschool. Spreker dankte burgemeester Dijck meester voor het vele dat hij in het belang van de Zierikzeese Muziek school, die een der beste van de pro vincie genoemd mag worden, gedaan heeft. Spreker onderstreepte zijn woorden met het aanbieden van een geschenk in de vorm van twee lang speelplaten met muziek van Bach. Namens de burgemeesters van Schouwen-Duiveland sprak burge meester A. H. Vermeulen van Brou wershaven, die zijn scheidende col lega dankte voor hetgeen hij in het kader van het eilandelijk geheel tij dens zijn ambtsperiode heeft gedaan waarbij hij meer dan gewone acti viteit aan de dag heeft gelegd. Als de belangrijkste zaken in het inter gemeentelijke werk noemde spreker de waterleiding en het Zweedse Ro de Kruisziekenhuis. De collega-bur gemeesters bewaren zeer aangena me herinneringen aan de persoon van de heer Dijckmeester en hebben veel van hem geleerd. Burgemeester Vermeulen wenste het gezin Dijck meester veel heil, zegen en voor spoed toe en bood namens de colle ga's en de gemeenschappelijke re gelingsorganen een fototoestel en een verrekijker aan. Hatfield Miss R. Clark, de opvolgster van burgemeester Fitzpatrick uit Hat field, (sprak vervolgens (tot veler verbazing in redelijk verstaanbaar Nederlands) namens de bevolking van Hatfield, burgemeester Dijck meester toe, waarbij zij de spijt er over uitdrukte dat deze Zierikzee vaarweL moet zeggen. Zij merkte op dat vele Europese steden onderling met elkaar verbonden zijn, maar dat de band tussen Zierikzee en Hatfield een heel bijzondere is, daar die werd gelegd in de periode die gekenmerkt werd door de stormramp van 1953. Zij noemde dit contact zeer belang rijk vooral voor de jonge mensen. Aan het smeden van de sterke band heeft burgemeester in sterke mate medegewerkt, daarbij geholpen door zijn echtgenote. Zijn chax-me en hu mor kwamen hem daarbij goed van pas. Miss Clark beschouwde de heer en mevrouw Dijckmeester als de beste vrienden van Hatfield en zijn bewoners. Zij gaf hun haar beste Wensen mee voor de nieuwe taak, die hen in Haax-lemmermeer wacht en bood een geschenk in de vorm van een zilveren dienblad met in- sciptie aan. Namens de plaatselijke kerkge nootschappen dankte ds. J. B. As sendorp burgemeester Dijckmeester voor zijn bijdrage aan het kerkelijk leven. Belangrijk noemde hij in dit verband de oecumenische gespreks- kring, waaraan de burgemeester ook deelnam de traditionele herden kingssamenkomsten en interkerke lijke diensten, die hij vaak bijwoon de en zijn medewerking bij de bui ten-Kerstzang op de avond voor Kerstmis. Tot slot richtte hij een hartelijk afscheidswoord tot het ge zin Dijckmeester. Het lid van de delegatie van Saint Hilaire du Harcouët, de heer Blouin, die de gehele jumelage-ontwikkeling tussen zijn stad en Zierikzee heeft meegemaakt, herinnerde aan de hoogtepunten van de jumelage, waarbij burgemeester Dijckmeester betrokken was, cn waarvan hij spe ciaal noemde de eerste steenlegging van het nieuwe stadhuis van St. Hi laire. Gelet op het vertrek van bur gemeester Dijckmeester kunnen wij niet applaudisseren, maar wij willen hem toch feliciteren met zijn nieu we benoeming", aldus spreker. Dijkgraaf A M. Geluk van het wa terschap „Schouwen-Duiveland" verklaarde dat het waterschap „een dijkmeester" zomaar niet kan laten gaan. Daar het reglement toestaat dat ook personen buiten het eiland hoofdingeland kunnen blijven hoop te spreker dat de heer Dijckmeester in deze functie zou blijven (wat de ze in zijn later uitgesproken dank woord accepteerde). De dijkgraaf merkte verder op dat tussen hem en de heer Dijckmeester altijd bij zonder prettig overleg is geweest on der meer met betrekking tot de keersluis in Zierikzee, de Grevelin- gendam, de wegenvraagstukken en het toerisme. Hartelijke woorden van dank richt te spr. ook tot mevrouw Dijckmees ter voor hetgeen zij als presidente van de Commissie van Toezicht op de landibouwhuishoudschool „Prinses Juliana" voor het lancibouwhuis- houdonderwijs 'heeft gedaan en vele malen de diploma's aan de geslaagde leerlingen had uitgereikt. Ook deze spreker wenste ihet 'gezin Dijckmees ter het beste toe voor de toekomst. Namens het watersohap overhandig de spr. de burgemeester de plaquette 1953 als blijk van waardering voor hetgeen deze voor het herstel en de opbouw in de na-rarnpse periode heeft gedaan. liet lyceum Dr. J. J. Westendorp Boerma, rec tor van 'het Prof. Zeeman Lyceum dankte de burgemeester voor zijn werk, verricht als president-curator van ihet lyceum, welke functie deze niet als een sinecure 'heeft opgevat. Vaak bezocht 'hij de leraai-svergade- ringen en was 'hij aanwezig bij het uitreiken 'der diploma's. Vooral nu de reorganisatie van bet middelbaar onderwijs van stapel loopt zal de scheidende president-curator zeer gemist worden. Dr. Westendorp Boerma sprak ook als voorzitter van de Vereniging „Stad en Lande" en noemde de ac tiviteit van de burgemeester bij de restauratie en zijn. medewox'king bij het samenstellen van de monumen tenlijst. „U 'hebt 'kans gezien er schot in te 'krijgen", aldus spr. Adjudant M. A. Stegeman van de Rijkspolitie bi-acht de burgemeester dank voor 'het heel px-ettige contact dat hij steeds met hem heeft gehad. Commandant C. Berrevoets van de bx'andweer vatte zijn gevoelens sa men met de woorden: „Hier staan wij dan als weeskindex-en, wij zijn onze burgemeester kwijt". Spr. ge waagde verder van de ingenomen heid van de burgemeester met de brandweer, wat om. 'bleek bij de aanschaffing van het nieuwe mate riaal en de 'belangstelling op de ver gaderingen, die altijd fijn en goed waren. Spr. besloot met de woorden „Wij zijn een beetje egoïst, wij gun nen het U wel, maar Haarlemmer meer niet", waarna hij de burge meester een ihandbx-andblusaipparaat aanbood „voor a'lles geschikt, behal ve voor politieke branden". De voorzitter van de Zierikzeese Ox'anjevereniging, tevens sprekend namens „Zierikzee Ontvangt Vreem delingen", herinnerde aan de moei lijkheden bij de komst van de bur gemeester, negen jaar geleden en dankte hem voor de px-etbi'ge samen werking en zijn bijzondere steun. De heer Krips bood als uiting van dank baarheid en waardering een lamp aan. Haringvlietbrug Namens 'directie en commissarissen van de Hardngvliebbrug sprak 'bur gemeester P. W. Hordijk van Mid- dielhamis, die opmerkte dat het geen opzet is geweest dat juist die stich ting voor de korste weg naar Haar lemmermeer heeft gezorgd. „Wij zijn de beste speler uit ons elftal kwijt", zeide spr., die vervolgens een klein model beeldhouwwerk „De Siamese Tweeliing" aanbood. De heer J. W. van den Doel, voor zitter van de Ver. tot Bev. van Chr. Onderwijs zeide dat de heer Dijck meester zich t.'o.v. het bijzonder on derwijs ook een goed burgervader heeft getoond, waarvoor hij hem Sn het bijzonder dankte, hem tevens Göd's zegen toewensend voor de toe komst. Als vertegenwoordiger van de Zie rikzeese Middenstands Centrale rele veerde de heer J. G. L. Simmers di verse activiteiten van de burgemees ter i n het hela mg va n de midden stand, er op wijzend 'dat deze vele nieuwe zaken in de stad heeft ge opend'en zi'Oh 'heeft ingezet voor de bevordering van het watertoerisme cn de oplossing van verkeersproble men. Ook deze spreker betrok mevr. Dijckmeester in zijn dankwoorden en bood een reiswekker aan. De heer J. J. Duvekot uit Goes dankte namens de psychiatrische in richting „Vrederust" en het sanato rium „De Viersprong" te Halsteren burgemeester Dijckmeester voor zijn werk in het belang van 'inrichting en sanatorium 'gedaan, waardoor hij iets van Göd's barmhartigheid onder de mensen heeft mogen uitdragen. SOESTDIJK, 28-6. Prinses Beatrix zei tydens haar persconfe rentie op paleis Soestdijk naar aanleiding van de vraag, of het liefde op het eerste gezicht was: „Ja, zo'n beetje". In verband met het feit, dat de heer Von Amsbcrg de Duitse na tionaliteit heeft, zei de prinses: „Als het voor mij gaat tussen plicht en wensen, dan gaat mijn plicht vóór". Ze voegde daaraan toe, dat een verloving het onderwerp van vele uitvoerige cn diepgaande gesprekken heeft uitgemaakt. Daarbij hoopten de prinses cn de ging tot een verloving besloten. Daarbij hoopten dc prinses en dc heer Von Amsbcrg dc gevoelens in Nederland te respecteren. „Maar desondanks", zo zei de prinses, „hebben we geloofd ons eigen leven cn een nieuwe toekomst te moeten opbouwen. Wc hebben er het vol ste vertrouwen in", aldus de prinses, „dat men ons dc tijd zal gunnen cn het vertrouwen zal geven, om samen dc thans bestaande weer stand te overwinnen". Dc prinses cn de heer Von Amsbcrg hebben elkaar voor het eerst ontmoet, een jaar geleden ten huize van een neef van prinses Bea trix, baron Von Ocynhausc. Daarna hebben ze elkaar verschillende keren ontmoet cn in januari van dit jaar is dc heer Von Amsbcrg op palcis Socstdjjk aan dc koninklijke familie voorgesteld. Dc prinses vertelde daarover: „Mijn vader is enthousiast cn mijn ouders zijn van het begin af aan erg gelukkig geweest met mijn verloofde". Hartelijke woonden van dunk sprak ook de heer G. H. Rosink, hoofd van de Beatrixsehool, die de scheidende bux-gemeester een, door enkele leer lingen geknoopt, vloerkleedje aan bood. De visserij In verband met de tijd was hét niet mogelijk nog meer sprekers het woord te verlenen. Zo kon ook de vertegenwoordiger van de Vissers vereniging „Helpt Elkander" ook niet meer aan 'het woord komen. Wij zijn eohter in de gelegenheid hier in het kort weer te geven wat namens deze groep der bevolking gespi'Oken zou zijn. Met dankbaarheid gewagen de Zie rikzeese vissers van de wijze waarop burgemeester Dijckmeester hun be langen niet alleen behartigd heeft in de hogere kringen, maar zich ook vaak heeft vrij gemaakt om met hen te spreken en zijn kennis op dit ter rein te verruimen. Zij prijzen zich gelukkig dat zijn medewerking vaak tot gunstig resultaat heeft geleid. Herinnerd wordt verder aan ae mosselfeesten en de bottenvissenj. waarbij de burgemeester ook steoda van zijn medeleven getuigde. Hei doet dan ook allen leed dat zij af- sdheid moeten nemen van hun ere voorzitter, hun burgemeester, tevens bestuiu'slid van „Zeviibel", maar bo venal van de heer Dijckmeester ab medemens. Het bestuur is voorne mens de burgemeester in zijn nieuwe standplaats een kleuren-fotoalbum aan te bieden van de vissei'sfeesten en 'de bottenvisserij en spreekt, me do namens alle leden, de beste wensen uit. Alle sprekers werden door bux-ge meester Dijckmeester persoonlijk be dankt, waarbij deze op verschillende zaken en gebeurtenissen nog wal dieper inging. Inzonderheid richtte hij zich tot de delegaties van Hat field en St. Hilaire, waarbij hij cie heer Blouin verzocht zijn dank over ite brengen aan burgemeester Guine- bault en de hoop uitsprak dat hij nog eens een bezoek aan St. Hilaire zal 'kunnen brengen. De 'burgemees ter gaf ook uiting aan zijn trots t.a.v. het Pxvof. Zeemanlyceum, dat lang niet het minste van het land is, waarbij hij de trouw der leerkrach ten roemde. Bijeonder dankbaar toonde spr. zidh voor 'het geschenk van de Beati'ixsdhool. Saimenvatten'd kon spr. verklaren dat hij en zijn gezin zidh geheel op genomen 'hebben gevoeld in de hech te en waarachtig levende gemeen schap van Ziexikzee, wat 'hun leven heeft verrijkt en gelukkig gemaakt en waarin hij persoonlijk veel heeft geleerd. Hierna volgde een x-eceptie in ae secretariskamer, waarbij gelegenheid bestond het afsChei'dsregister te teke nen en persoonlijk 'afscheid te nemen van de heer en mevrouw Dijckmees ter en hun twee oudste zoons. De velen, die hiervan gebruik maakten bewezen wel de grote plaats, die hol vertrekkende burgemeestersgezin in de 'harten der Zierikzeeënaars heeft ingenomen. ALMELO. Maandagavond is de 64- jarige landbouwer J. H. Letteboer uit Almelo om 'het leven gekomen, toen 'hij met zijn bromfiets de rijks weg 36 bij Almelo overstak en door een personenauto werd aangereden. PARAMARIBO, 28-6. Ter gelegen- hid van de officiële bekendmaking van de verloving van prinses Bea trix werden maandag dn Paramaribo al enkele festiviteiten gehouden. Zo marcheerde 's ochtends de militaire kapel 'door de hoofdstad, terwijl In de middaguren 'de politieband tijdens een mars door het centrum voor een feestelijke stemming zorgde. 's Avonds was ihet 'groot feest voor de jeugd. De Surinaamse padvinders 'hadden nl. 'een fakkeloptocht georga niseerd, waarvoor ooa alle andere jeugd- en sportverenigingen waxen uitgenodigd. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomei-a vondcompeti tie rayon Zierikzee Smit Bolnes-Zieikzeeveteranen 1-3; PZEM-Rij'kswatex-staat 1-3. Heden (dinsdag)avond wordt ge speeld: Drukkerij L. O.-Velocitas (kwart over zeven). ZIERIKZEE Brandweer moest uitrukken Maandagavond ontstond om onge veer 21 uur brand in het pakhuis van de fa R. P. Hoogerheijde aan de Hogemolen.st ra a l alhier. De Ibxiand- weer was snel ter plaatse en wist 'het vuur binnen korte tijd onder controle te 'krijgen. De deur van het pakhuis alsmede enig emballage materiaal werden vernield. Naar de Officiële verlovingsfoto van H.K.H. Amsberg. Prinses Beatrix en de heer Claus von (Opname: Max Koot). oorzaak van de brand wordt een on derzoek ingesteld. Leerlingenuitvoering Muziekschool Heden (dinsdag)avond (7.30 uux-) vindt in de Concexizaal de jaarlijkse leexiingenuitvoering plaats van de afdeling Zierikzee van de Zeeuwse Muziekschool. Op het programma staat o.a. de Kindex-symphonie van Haydn uit te voeren door het jeugd orkest, optreden van koorklasse en balletgroep. Verder zullen uiteraard de individuele leexiingen hun kun nen laten horen. OUWERKERK In verband met de vexioving van prinses Beatxix zal de muziekvere niging „Nieuw Leven" vandaag (dinsdag) een muzikale rondgang maken. ZIERIKZEE, 28-6. Van donder dag a.s. tot en met zondag krijgt het publiek van Zierikzee en omgeving de gelegenheid om eens kennis te ne men van het werk van onze Marine. Gedurende deze dagen zullen n.l. vier mijnenvegers met een beman ning van in totaal 65 koppen lig plaats kiezen in de Nieuwe Haven. Veer dit nict-alledaagse bezoek is een gevarieerd programma opgesteld met als hoogtepunt zaterdag a.s. een rondgang door dc stad door het Pij pers- en Tamboerskorps van de. Ma rine, dat voor deze gelegenheid spe ciaal naar Zierikzee komt De kleine vloot wordt donderdag morgen om 8 uur in de haven ver wacht en reeds op dezelfde dag (van 2 tot 4 en van 5.30 tot 7 uur) kun nen belangstellenden de vaartuigen bezichtigen. Het technische deel van de bemanning hoopt op deze eer ste dag van 3 tot 4.30 uur een be zoek te bx'engen aan de motorenfa- briek van Smit en Bolnes. Het publiek krijgt verder gelegen heid de schepen te bezoeken op vrij dag van 10.00 tot 11.30 en van 2 tot 4 uur en bovendien op zondag van 2 tot 4 uur. In het kader van het bezoek van onze Jantjes geeft de koninklijke harmonie „Kunst en Eer" donder dagavond om 8.15 uur een concert in de 'tent, waarbij voornamelijk het programma voor het komende con- coux-s ten gehore zal worden ge bracht. Om 10 uur donderdagavond Talrijke feestelijke delegaties maakten hun opwachting DEN HAAG, 28-6. Om negen uur maandagavond begon de huldiging op Socstdijk. De eerste delegatie die bij het verloofde paar zijn opwach ting kwam maken, bestond uit schoolkinderen uit de gemeenten Baarn en Soest. Zij veerden lampi onnen met zich mee cn een span doek met het opschrift „Baarn groet u beiden". Inmiddels was de gehele konin klijke familie op het bordes ver schenen. Er wei-den bloemen aan geboden. De kinderen zongen „Lang zal ze leven" en het Wilhelmus. Ver volgens betrad een delegatie van Madurodam de trappen van het bor des. De loco-bux-gemeester bood een linnen kan met rozen aan. Daarna kwam een groep van dertig verte genwoordigsters van een vereniging van vrouwelijke studenten uit Lei den met bloemen; het comité Vlaai*- dingen, eveneens met een bloemen hulde, die werd aangeboden door een jongedame die op dezelfde dag als prinses Beatrix geboren is. Uit Den Bosch kwamen „Zoete lieve Gerx-itje" cn De eerste boei de beste" met een grote mand, waar van dc inhoud kennelijk heel erg bij het paar in dc smaak viel. Kinde ren van een bakker uit Nedex-lang- broek boden een taart aan. Tenslotte mochten alle belangstellenden die zich voor de paleishekken hadden verzameld voor een kort défilé langs trekken. Er waren veel kinderen on der die feestelijk waren uitgedost, en oranje ballonnetjes met zich mee voerden. Feest in Breda In het schakelprogi-amma van de N.T.S. werd na de huldiging op Soestdijk ovei*geschakeld naar Bx-eda waar een ware carnavalsstemming heerste. Tienduizenden mensen wa ren op de been. Op de max-kt werd de Jenka gedanst cn de caféhouders schonken gratis oranjebitter. Eerder op de avond bleek dat op het Leid- se plein in Amsterdam vrijwel niets te beleven viel. Wel was opvallend, aldus de reporter, dat enorm veel kranten wei-den verkocht. In Den Haag heerste eveneens stilte. In het internationaal pers centrum Nieuwspoort werd een aan tal binnenen- cn buitenlandse joux-- nalistcn voor dc camera gehaald om hun mening over de vanochtend op Soestdijk gehouden persconferentie te geven. SOESTDL1K, 28-6. Het begon op een Koninginnedag ie lijken toen na zoete lieve Gerritjc en d'n boer uit Oetcldonk, die twee poppen, Bos sche koek en bx-andewijn met suiker aanboden, een Vlaax-dingse deputatie cn twee miniatuur banketbakertjes gloemen en een taart ten geschen ke gaven. De gemeente Soest was met een afvaax-diging van zo'n kleine 30.000 kinderen, vadei-s en moeders, wel heel sterk vertegenwoordigd. Het Scester Oranjecomité had voor deze gelegenheid 1600 toeters. 1000 ballon nen, 2500 vlaggetjes en 2500 hoedjes uitgedeeld tot gx-ote vreugde van dc jeugd. Kinderen die dat over hun hart, konden krijgen lieten voor het bordes hun ballonnen los, zodat de blcek-blauwe lucht al gauw gevuld was met honderden oranje stipjes. .Oranje boven, leve Trix cn Claus" zongen de kinderen toen tenslotte ook twee grote „struiken" ballonnen de lucht ingingen. Soest gaf verder nog acte de preseence met drie drum bands cn een paar sportverenigingen. De stoet werd gesloten door een wa gen uit Aalsmeer, waar uil twee verloofde stelletjes stapten die sa men het gigantische bloemstuk dc trappen van het bordes opdroegen, waarmee Aalsmeer zijn vreugde over de verloving uitte. Inmiddels waren voor de paleis hekken een paar duizend belang stellenden samengestroomd. Toen de koninklijke familie zich in hel pa leis terugtrok, bleven ze juichen maar hun hoop op de herhaling van een rijtoer cn de wandeling van maandagmiddag ging niet in vervul ling. Zaterdagavond laptoe pijpers- en tainboerkorps brengt de harmonie een serenade op het Luitje. Officiële ontvangst. Vrijdag van 4.30 tot 5.30 uur wordt de max-inemenseneen officiële ont vangst op het stadhuis toebereid waarna een bezoek wordt gebracht aan het gemeentemuseum. Het ge meentebestuur brengt van 6.30 tot 7.30 uur een officieel tegenbezoek. Zaterdag maken de Jantjes per bus (van 10 tot 12 uur) een tocht naar Flakkee. Het hoogtepunt van het bezoek aan Zierikzee valt op zatei-dagmiddag: om 2.30 uur vindt de officiële opening plaats van de jachtensteiger bij het Luitje. Deze plechtigheid zal muzikaal worden opgeluisterd door het Pijpers- en Tamboerskorps van 35 man. Na de ingebruikneming van de steiger staat een vaartocht naar de Oosterschelde brug op het programma en getracht wordt hieraan het muziekkorps per mcsselkotter te laten deelnemen. Tot slof volgt van 5 tot 5.30 uur een mars dcor de stad en om 9.30 uur een taptoe op het Havenplein. Zon dag hopen de Jantjes tenslotte een bezoek te brengen aan een meeu wenkolonie in de Westhoek. Nader vernemen wij dat dit be zoek aan Zierikzee een uitvloeisel is van de opening van de Grevelin- gendam Het. optreden van de Marine kon toen geen doorgang vinden en de komende dagen betekenen de in lossing van de belofte Zierikzee, zij het op een later tijdstip, niettemin een marineshow te presenteren. zonnige perioden Verwachting tot woensdagavond: dx-oog weer met zonnige perioden; iets warmer; overwegend zwakke wind. 30 juni. Zon op 4.23, onder 21.04 Maan op 5.22, onder 22.43 1 juli Zon op 4.24, onder 21.03 Maan op 6.46, onder 23.19 Eex-ste kwartier: 5 juli te 20.36 uur. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 30 juni 3.58 v.m. 1 juli 4.52 v.m. BROUWERSHAVEN: 30 juni I juli 3.30 v.m. 4.20 v.m. 16.26 n.m. 17.14 n.m. 16.01 n.m. 16.52 n.m. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 29-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Hoewel ons land zich nog voortdurend dicht 'bij eer. zone met 'hogedrukgebicden 'bevindt, is van- morgen een zwak front via de Noordzee tot over ons land doorge drongen. Het 'ging vergezeld van een zone met veel 'bewolking, maar daar uit viel geen rogen van enige bete kenis. Het front wordt gevolgd door een ihogedru'kgebied, dat over de Noox-dzee in de richting van ons land en noord-Duitsland tx-ekt. In ver band hiermede blijft het droog weer en kunnen morgen zonnige perioden worden verwacht, waarbij de mid- dagtexnperaturen wat 'hoger kunnen worden dan vandaag. De hogedruk- zone .brengt op 'het va'steland van Europa over 'het algemeen droog cn zonnig weer. Gebieden met onweers buien treffen we echter aan 'boven zuidwest-Frankrijk en boven de Balkan, waar zich kleine storingen in de 'hogere luchtlagen bevinden, aan de rand van het wai'mtegebied boven de Middellandse zee. BURGH-IIAAMSTEDE Gelukstelegram Vogelwacht aan Prinses Beatrix De Vogelwacht „Schouwen-Duive land" heeft besloten een gelukstele gram te zenden aan prinses Beatrix in verband met haar verloving met de heer Claus von Amsbexg. De prin ses heeft enige tijd geleden een ex cursie van de Vogelwacht meege maakt. OUWERKERK Openluchtconcert „Nieuw Leven" De harmonie ..Nieuw Leven" te Ouwerkcrk heeft in dit zomerseizoen jl. zaterdagavond het eerste open- luöhtconccrt in de muziektent op de Ring uitgevoerd. Tussen dc begin- en eindlmars stonden o.m. een ouver- ture, een wals en een potpourri op het programma. BRUINISSE Botsing op kruispunt Op het benidlitc kruispunt Lange wég-Rijksweg 18, waar in de loop der jaren enkele ernstige ongelukken zich vooidoden, vond zondagavond weer een autobotsing plaats, die zich gelukkig 'dit keer 'beperkte tot ern stige materiële schade. De heer H. W. B. uit Bruinissc. komende uit de richting Zierikzee, wilde bij dc krui sing dc Langewcg richting Bruinissc inslaan. Hij werd toen in do linker flank gereden door do aeliter hem komende heer L. uit Mtinchen-Glud- baoh. Intussen naderde ook de heer G. uil Apeldoorn en botste tegen do beschadigde wagens aan, wat hem eveneens op een beschadigde auto kwam te staan. Vooral do wagen van de heer B. was ernstig beschadigd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2