Gewapende Oostduitse helikopters boven West-Berlijn Nederland op wereldverkeersexpositie De overstromingen in Europa STREEKNIEUWS PAUL VAN GEESBERGEN ONZE PUZZEL-RUBRIEK WASHINGTON. 24-6. liet Vlie gen van Oostduitse helikopters bo ven uest-Berliju is een gevaarlijke provocatie, meent het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken. Met de bondgenoten wordt overleg gepleegd. De Oostduitsers, zo zegt men, schenden de afspraak die de westelijke geallieerden indertijd met dr- Sow jet-unie gemaakt hebben. Bondskanselier Erhard heeft de vertegenwoordigers van Frankrijk, Engeland en Amerika in Bonn voor gesteld gezamenlijk maatregelen te gen het Oostduitse optreden te ne men. Hij is ook vari mening, dat het westen tel een gemeenschappelijke handelspolitiek jegens Oostduitsland moet komen, omdat anders de han del van de bondsrepubliek met oosi- Berlijn zijn politieke werkzaamheid zou verliezen. MÜNCHEN, 24-6. - „Transport is de Nederlanders, wat de wijn is voor Frankrijk en het bier voor Mün- chen". Ónder dit motto wordt in het Nederlandse paviljoen op de wereld- verkeerstentoonstelling in München op een zeer bijzondere en frappante wijze gestalte gegeven aan de Neder landse inzending - die in een van de 'enorme tentoonstellingshallen domi neert - zal het, alleen al door de wijze van presentatie, uitstekend doen. Men weet hoe het gegaan is. De Nederlandse staat 'heeft een miljoen gulden subsidie verstrekt en het be drijfsleven (in totaal elf grote be drijven) bracht 20 procent van de totale kosten van de Nederlandse in zending bijeen. Deze geiden heeft men aangewend om Dimitri Frenkel Franik een script te laten schrijven over zes aspecten van het Neder landse verkeer en vervoer, welk script door de cineast Hattum Ho ving is verbeeld tot een acht en een halve minuut durende film. Met be hulp van deze gelden bouwde men voorts op een oppervlakte van 1500 vierkante meter een gesloten stand, welks interieur een zeer bijzondere vormgeving "kreeg. In deze volikomen rustgevende ruimte draait men ononderbroken op Twee en een half miljoen vermisten BONN, 24-6. Twintig jaar na de oorlog liggen in de archie ven van het Duitse Rode Kruis nog verzoeken tot opsporing van bijna twee-en-een-half miljoen Duitsers van wie de familieleden nimmer meer iets hebben gehoord. Onder dit aantal bevinden zich 1,3 mil joen militairen. Bovendien zijn er ongeveer tweeduizend jon ge mensen, die als kind van hun ouders werden gescheiden en die thans niet weten hoe hun werkelijke naam luidt. Sinds 1945 heeft het Rode Kruis bijna negen miljoen ver misten kunnen opsporen. Ge middeld verschaft de organi satie dagelijks in tweehonderd gevallen opheldering over ver miste personen. drie schermen tegelijk de film. Het hoofdscherm, 'dat enorme afmetingen heeft, geeft zeer suggestieve beelden van ons zeeverkeer, ons havenver- voer, 'de binnenscheepvaart, het weg vervoer, het rallvervoer en het luchtverkeer. Slechte dienstverlening LOS ANGELES, 24-6. Een jury in Los Angeles heeft een telefoonmaat schappij veroordeeld tor. bet betalen van een schadevergoeding van an derhalf miljoen dollar (5.4 miljoen gulden) aan een advocaat die een aanklacht had ingediend wegens slechte dienstverlening door de maatschappij. De advocaat zou als gevolg daarvan in 1961 zijn verkie zing tot officier van justitie in Los Angeles hebben verloren. Italiaan ontsnapt uit ARNHEM, 24-6. In de nacht van zondag op maandag heeft, naar eerst thans bekend is geworden, de Itali aan Alfredo Ogboni kans gezien te ontvluchten uit de strafgevangenis aan 'de Oranjestraat te Arnhem. Door een gat te hakken in de 'buitenmuur van zijn cel 'kwam hij op een bin nenterrein, vanwaar hij met behulp van. een tomv over de hoge muur wist te komen, die het gevangenis terrein scheidt van de buitenwereld'. De Italiaan, die nog voortvluchtig is, zat 'in Arnhem een gevangenis straf van zeven maanden uit, waar toe de rechtbank te Almelo hem had veroordeeld wegens een aantal in braken in Goor. Hij had van zijn straftijd nog ruim een maand tegoed. Chaplin schenkt prijs aan studenten AMSTERDAM, 24-6. De 76-jarige Charlie Chaplin, die vanochtend in het internationaal congrescentrum te Amsterdam samen met de Zweed' Ingmar Bergman de Erasmusprijs 1965 ontving, heeft op een perscon ferentie gezegd van plan te zijn het hem toekomende deel van de hon derdduizend gulden grote prijs voor Nederlandse studenten te bestem men. „Het geld moet maar worden gebruikt om onbemiddelde Neder landse studenten te helpen" aldus de heer Chaplin, ,/iik ben tevreden en gelukkig met "de grote eer". Amerikaans officier in Vietnam omgekomen SAIGON, 24-6. Een 'als raadgever optredende Amerikaanse officier is in de nacht van woensdag op don derdag om het leven gekomen, toen een afdeling Zuid Vietnamese troepen nabij Ben Me Thoeot, ongeveer 260 kilometer ten noord-oosten van Sai gon, in een hinderlaag van de Viet- cong liep. Bij deze actie werden min stens acht regeringssoldaten gewond. De militairen wilden een colonne burger-<motorvoertuigen ontzetten, die door de Vietcong -waren aange houden. BUITENGEWONE PENSIOENEN '40-'45 DEN IIAAG, 24-6.. Binnenkort zullen de Tweede Kamer vocrsteleln bereiken ever een wijziging van de Wet buitengewone pensioenen 1940- 1945, o.m met betrekking tot de waardevastheid van deze pensioe nen. Dit heeft staatssecretaris Egas (maatschappelijk werk) meegedeeld in de Tweede Kamer bij de behan deling van het wetsontwerp tot ver hoging van de buitengewone pensi oenen 1940-1845 met een tijdelijke toeslag. Het vraagstuk van de ach terstand van deze pensioenen als ge volg van de grondslag daarvan is thans op het departement in studie. Binnenkort kunnen hierover nadere mededelingen worden tegemoetge- zien, zelfs eventueel een wetswijzi ging. „Er wordt hard aan gewerkt", aldus de staatssecretaris. A.N.W.B. plaatst provincie-naamborden DEN HAAG, 24-6. De A.N.W.B. heeft besloten in samenwerking met de provinciale besturen over te gaan tot de plaatsing van provin cienaamborden. Het zullen witte borden worden van 120 x 50 cm, voorzien van de naam van de provincie in donker blauw er. het wapen 'in 'de officiële kleuren. In totaal worden bijna 200 borden geplaatst. De bond heeft terzake voorstellen gedaan aan de colleges van Gedepu teerde Staten der elf provincies en de directeur-generaal van de Rijks waterstaat. Voorts heeft de generale directie van de Rijkswaterstaat de A.N.W.B. toestemming verleend de bewegwij zering van de E- en N-routes dui delijker en uitgebreider te gaan ver zorgen. Scheepsbouw bedreigd door concurrentie DEN HAAG, 24-6. Een van ouds her belangrijke sector in de kapi taalgoederen exporterende indus trie, welke in 1964 evenals in de daaraan voorafgaande jaren een ge leidelijk minder rooskleurig aspect bood, is de scheepsbouwindustrie. De hogere kostprijs, voornamelijk als gevolg van de stijging der lonen, heeft er toe bijgedragen, dat de con currentiepositie van de Nederland se werven verder werd aangetast. Dit zegt de N.V. Exportfinancie ringsmaatschappij in haar verslag over 1964. Daarbij komt nog, dat van de buitenlandse werven een zeer scherpe concurrentie werd onder- vonden. Dit heeft er toe geleid, dat men zich in Nederland veelal ge dwongen zag om, terwille van de werkbezetting, orders itegen verlies gevende prijzen te aanvaarden Laatste zilversmederij verdwijnt AMSTERDAM, 24-6. Nederlands oudste er. tevens laatst overgebleven smederij voor handgesmeed tafelzil ver wordt geliquideerd. Van 1753 af, vijf generaties lang, heeft het ge slacht Helweg ihet op 'de Rozen gracht te Amsterdam gevestigde be drijf geleid. De 'huidige eigenaars, de 78-jarige H. R. C. en diens ibroer de 71-jarige H. K. Helweg, vinld'en Ihet, nu zij bei de de pensioengerechtigde leeftijd ruim hebben overschreden, welletjes Zij ihebben de voorraad zilver en de antieke door hun vooroudiers zélf vervaardigde gereedschappen te koop aangebeden voor een bedrag van f 35.000. De gebroeders Helweg hebben nauwelijks hoop dat het be drijf in zijn geheel zal worden over genomen. „Ons is in heel Nederland niemand «bekend, die dit vak, waar voor men «niet kan worden opgeleid, verstaat", zo zeggen zij. A.N.W.B.-hulp in bet buitenland DEN HAAG. 24-6. Is 'de peohbe- strijding in «het binnenland een kwestie, die voortdurende aandacht en inventiviteit vraagt, de inspan ningen die de A.N.W.B. zich moet getroosten om buiten 'de landsgren zen «gestrande vakantiegangers weer behouden thuis te brengen, worden letterlijk met de «dag groter. Thans rij'den reeds meer dan 30 speciale repatriërings-equipes door geheel Europa om min of meer tot wrak gereden of moeilij'k te repareren auto's op te halen. Het vorig jaar werden op deze wijze bijna 900 voer tuigen gerepatrieerd. Het ziet er naar uit dat dit aantal dit jaar de duizend ver zal overtreffen, aldus de toeristenbond. Moeilijke strijd tegen verdovende middelen KIO DE JANEIRO, 21-6. lit- in- ti-rnatiinale handel in verdovende middelen breidt zich uit en daarte gen is intensiever optreden van de pclitie in alle landen ncdig, zo heeft ten woordvoerder van Interpol don derdag in Klo de Janeiro meege deeld. Hij bracht verslag uit van de pes simistische bevindingen van politie hoofden uit 64 landen op de inter nationale politie-conferentie aldaar. De bestrijding van de handel „lijkt net alsof wij proberen de zee met een lepeltje leeg te scheppen". Er zijn steeds meer aanwijzingen dat jongelui in veel landen verslaafd zijn, dat het verbruik van Indische hennep zich buiten de traditionele gebieden uitbreidt. In Zuidoost-Azië is het bijna onmogelijk de produktie van opium in moeilijk te bereiken gebieden in de hand te houden. De volgende Interpol-conferentie zal volgend jaar in Bern (Zwitserland) werden gehouden. WENEN, 24-6. De internationale spoorwegverbinding met Zwitser landen Duitsland zal naar verwach ting zeker twee dagen verbroken zjjn als gevolg van de overstromin gen waardoor vooral het westelijk deel van Oostenrijk wordt getroffen. Nabij Zirl in de buurt van Inns bruck werd een stuk van de spoor dijk weggeslagen waardoor de rails drie meter «boven 'het water in de lucht hingen. Modder en aardverschuivingen be dreigen dorpen en akkerland in dc westelijke provincies. Smeltwater van de Alpensneeuw verhoogt het peil der overstromingen. Het buiten de oevers treden van de Donau en andere rivieren heeft in de afgelopen twee weken grote schade in zeven landen aangericht, in Oostenrijk, Zuid-Slavië, Roeme nië, Duitsland, Tsjedho-Slowakije, Bulgarije en Hongarije. In Tsjecho- Slowakije moesten tot dusver onge veer 45.000 «mensen «hun woningen verlaten. Gas aangeboord in Friesland DEN HAAG. 25-6. The American Overseas Petroleum Ltd. - een ex ploitatiemaatschappij van Caltex - heeft vanmorgen meegedeeld dat zij gas iheeft aangeboord op «een locatie in Oudega (Friesland). Om vijf uur vanmorgen is 'daar de gasvlam ont stoken. Deze boring is op 11 mei 'be gonnen. Hel is de eerste bering van Cal tex die met succes is bekroond en de zesde boring die Caltex in Neder land liet verrichten. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomeravqnidcompetitie rayon Zierikzee Het programma voor «d«e volgende week luidt: Maandag 28 juni: P.Z.E.M.-Rijks- waterstaat en Smit Bolnes-Zierik- zeeveteranen. Dinsdag 29 juni:.Drukkerij Laken-1 man Ochtman-Velocita's. Donderdag 1 juli: Velocitas-Nep- tunius. Vrijdag 2 juli: Zeedanidiia-P.T.T. en Neptunus-Van A'ken's Bouwbedrijf. Alle wedstrijden vangen aa«n om «kwart over 7. KORFBAL S.D.Iv.B.-twaalftal speelt tegen Dordrecht Morgen (zaterdag) middag speelt het vertegenwoordigend twaalftal van de Schouwen-Duivelandse Korf bal Bond op het terrein van Zee meeuwen te Haamstede een wed strijd tegen het vertegenwoordigend twaalftal van de Dordrechtse Korf bal Bond. Voorafgaande aan de wedstrijd der senioren (waarvan wij reeds eerder de opstelling publiceerden) zullen de junioren twaalftallen van beide bon den tegen elkaar uitkomen. Het ju nioren twaalftal van de SDKB zal - in deze wedstrijd in de volgende op stelling binnen de lijnen verschij nen: aanval, dames: D. Louwerse (ZSC) en J. Braam (Zeemeeuwen); heren: C. v. Burgh (ZSC) en C. Ver ton (Zeemeeuwen); middenvak; da mes: L. Kik (Burgh) en J. Bodbijl (Brouwershaven); heren: C. Steen- dijk (Noad) en M. Moermond (Dos- ko); verdediging: dames: E. Braai (SKNWK) en A. Hage (Unitas); he ren: P. Berrevoets (WIK) en C. Fey- tel (WIK); reserves: dames: J. Waas dorp (Noad) en B. Radewalt (SKN WK); heren: H. Bogerd (Burgh) en Jac. Dorreman (ZSC). Voor de korfballiefhebbers is dit een prachtige gelegenheid om onge twijfeld van goed korfbal te genie ten. WIELRENNEN Succes voor Wim Evertse Na in de gehele zware ronde van Zuiddorpe over een afstand van 80 km. een vooraanstaande rol te heb ben gespeeld, is Wim Evertse er in geslaagd op de eervolle derde plaats beslag le leggen. Dc volledige uitslag was: 1. L. Bogers, Ossendreeht 80 km. in 2.05.30; 2. B. Broere, Zeven bergen; 3. W. Evertse, Zierikzee; 4. J. Gijzel, Kapelle; 5. J. Brooymans, Hooger«heide; 6. J. Kivit, Borssele; 7. J. de Schipper, Breskens; 8. J. de Vrieze, Souburg; 9. K. Dekker, Bre da; 10. P. Oomen, Breda; 11. A. Wurth, Brouwershaven. WESTERSCHOÜWEN Een hengelwedstrijd Een dezer dagen werBen de on derlinge hengelwedstrijden van de H.S.V. „De Krabbe" voorgezet met een sti andwedstrijd aan het Water gat. De vangst was niet bijster groot. De uitslag was: I. D. M. Braai 550 punten; 2. P. Duson, 400 punten; 3. Jac. Dorreman, 325 punten; 4. J. Hart. 300 punten; 5. J. de Graaf. 200 punten; Jac. Versepul, 200 punten; 7. Nie. Tuinman, 200 pun ten; 8. W. v. Sluijs, 200 punten; 9. H. Fierens, 150 punten; 10. J. Tuin man, 150 punten en 11. M. Wessels, 100 punten. De volgende wedstrijd is vastge steld op 27 juni en ditmaal weer een bij de Plompetoren aan de Zee dijk, die reeds in de morgen bqgint. NOORDWELLE Hoogste klassen o.l.-school naar Amsterdam De jaarlijkse reis van de leerlin gen der hoogste klassen van de O. L.S. te Ncordwelle voerde naar 's lands hoofdstad Amsterdam. Hoewel aanvankelijk de regen in brede stro men neergutste, klaarde het in de voormiddag cp. Na een korte onderbreking werd het eerste doel, onze grote natio nale luchthaven Schiphol, bereikt. Dat hier vclop genoten werd van het uitzicht op de vele opstijgende en landende vliegtuigen, behoeft nau welijks enig betoog. 's Middags werd doorgereden naar Amsterdam zelf. Het parkeerpro bleem was hier van dien aard, dat het pas na veel gezoek en gepuz- zel gelukte een plaatsje voor de au to's te vinden. Hoogtepunt werd een prachtige rondvaart door Amsterdams grach ten. Langs statige herenhuizen en onder talloze bruggen ging het; en dit alles onder een stralende zon. Tegen zessen ging het huiswaarts en na een rustpauze bij Rotterdam werd Noordwelle weer veilig en wel bereikt. Een prachtige dag was teneinde. Het vlotte verloop van de hele reis was mede te danken aan de dames en heren autobestuurders. Een bijzonder woord van dank aan hen is hier zeker op zijn plaats. BROUWERSHAVEN Reisje schooljeugd De leerlingen van de le en 2e klas der o.l. school te Brouwershaven maakten dinsdag j,l. het jaarlijkse schoolreisje, dat ditmaal naar Wal cheren voerde. Ondanks het regen achtige weer werd de gehele dag naar hartelust genoten. Het school hoofd, de heer H. P. de Munclc dankte alle leiders(sters) en autobe zitters voor hun medewerking en de muziekvereniging „Apollo" voor de muzikale ontvangst. De kinderen dér kleuterschool gingen woensdag j.l. op stap voor een reisje door Schouwen met particuliere auto's. Een dankwoord werd gesproken door de voorzitter der oudercommissie, de heer S. M. W. de Korte voor het belangeloos vervoer en de muziek vereniging „Apollo", die ook voor de kleintjes een muzikale ontvangst bereidde. Collecte Rode Kruis De collecte voor het Ned. Rode Kruis heeft in Brouwershaven ook dit jaar weer een mooi resultaat op geleverd n.l. f 517,Een hartelijk woord van dank aan alle gevers en geefsters, die hiertoe hebben bijge dragen is hier zeker op zijn plaats. Ook uit deze gemeente zal volgen de maand een inwoonsters een week met de „Henry Dunant" mee gaan. „Samen Uit" op reis De reisvereniging „Samen Uit", te Brouwershaven heeft besloten vol gende maand haar .tweedaagse reis te maken door België, waarbij een bezoek zal worden gebracht aan o.a. Dinant. Via Limburg zal de terug tocht worden gemaakt. Het bestuur deelt nog mede, dat voor deze unieke reis nog enkele plaatsen beschik baar zijn, zodat gegadigden zich hiervoor alsnog kunnen opgeven. NOORDGOUWE Verkeersexamen leerlingen o.l.s. Voor het onlangs gehouden ver keersexamen te Brouwershaven zijn de volgende leerlingen geslaagd: Addy Adriaanse Jaap van As, Jan van As, Henny Flikweert Corry Hilleman Clement van den Hoek Lydia de Keyzer, Wiml van der Klooster Joke Rotte Dini van Vossen, Hans Beekmans, Lenie Bom, Mientje den Engelsman, Conny Geluk Nelly Hilleman, Rietje de Keyzer, Willy Kort, Arie Romijn, Jan Rotte André van der Werf. geslaagd met lof. Een leerling werd afgewezen. Sclioolleerlingen in de „Koebel" De leerlingen van de hoogste klas sen van de o.l.-school hebben - on der leiding van de heren Japenga en Gerretsen - van 21 tot en met 23 juni de jaarlijkse schoolreis ge maakt, die ditmaal naar de West hoek leidde, waar de jeugd fijne da gen doorbracht in de „Koe-bel" te Burgh. Door de bereidwillige en gewaar deerde medewerking van enkele au tobezitters kon het vervoer van de jeugd naar Burgh gemakkelijk wor den geregeld. Hoewel met name op dinsdag het weer niet erg meezat, hee'ft de jeugd zich met allerlei spe len, als vlaggenroof, speurtocht, smolckeïspel e.d. bijzonder goed ver maakt. Bovendien werd een duin wandeling gemaakt. Tegen de o.l.s. van Burgh werd een korfbalwcdstrijd geépeeld, die door het twaalftal van Noordgou- we werd gewonnen met 2-1. De maaltijden werden door enkele moe ders van leerlingen op voortreffe lijke wijze verzorgd. Moe, maar vol daan en een schat van herinnerin gen rijker, keerden de leerlingen woensdag weer huiswaarts. De pret- ge dagen in de „Koe-bel" zullen nog lang stof lot praten geven. SUCCESJES Personeel gevraagd: Aaarbelen- bessenpluk(st)- kers, Gebr. de Jonge, Hoe- veweg 5. Zierikzee. Wie heeft interesse het „Es- sogas" depot over te nemen van d'hr. J. Verboom te Elle- meet? Voor inlichtingen: H. J. Bax, Zierikzee. Tel. 2778. Medewerkster. Voor maan- dins-, woens- en donderdag avond van half 7 tot half 9 wondt een nette arbeids kracht gevraagd (vr.). Molen „De Lelie", Scharendijke, tel. (01117)—287. Te huur: Nieuw zomerhuisje, nog van 10-17 juli. H. J. Bax, Haven plein 2, Zierikzee. Tel. 2778. Droge, sterke zolder, groot ca. 85 m-., vrije opgang aan de Lange Nobelstraat, kan afgesloten worden. Bij A. M. de Rijke, Zierikzee, telefoon (Q1110)-2021. Te koop: Kinderfiets v. leeftijd 8-10 jaar. A. Berrevoets, Wevers- hoek 13, Zierikzee. I.'g.st.z. kinderwagen. St. An- thoniesdam 6, Zierikzee. Een in ibeste staat verkerend burgerwoonhuis, Ring 19, Burgh. Te bevr. J. Kloet, Rusthuis „Duinoord" Haam stede. Diversen: Chr. Contact Bureau (C.C.B.) voor Nederland, Lindelaan 32, Krommenie (N. II.). Huwe- lijksbemidd. en briefw. Voor inl. postz. bijsluiten. Verpleegster worden? - En dan liefst in een moderne gezellige stad? Onze eerst volgende cursus vangt in september 1965 aan! Inlich tingen: Directrice Diacones- sen'huis, Parklaan 95A, Eind hoven. Voor eerste klas service: „Shell" produkten. De Braai, Nieuwerkerk, tel. (01114)-377. Kop en schotels, altijd een welkom geschenk! Prijzen vanaf f 1,65 tot f 15.00. Ge- schenken'huis R. den Boer, Dam 11, Zierikzee, tel. 2174. Van Bruinisse tot Haamstede, in elke plaats is „Vervetal" verkrijgbaar, maar alléén bij de schilder, die U de goede voorlichting kan geven. Uw hoofddealer voor Schouwen- Duiveland: „Verf en Kleur", Meelstraat 40, tel. (01110)2100, Zierikzee. „Vapo", onze natuurperma- nent, geeft voldoening en zit steeds patent! Kapsalon Murk, telef. 2767, Zierikzee. Ned. Ver. v. Sexuole Her vorming. Het boekje „Peter en Marianne op school", ver volg op „Mammie waar kom ik vandaan?" is verkrijgbaar bij de N.V.SR, Na overma king of storting van f 1,75 op giro 156499 t.n.v. N.V.S.H. afd. Sch.-D., wordt het u franco toegezonden. Voor het betere genre ge schenken altijd iets aparts! Geschenkenhuis R. den Boer, Dam 11, Zierikzee, tel. 2174. Zo juist ontvangen: de „Ver boden vruchten" van Cutex. Lipstick met een smaakje. Kiest de uwe uit 6 smaken bij: Drogisterij „De Honing- korf", Poststraat 40, postkan toor, Zierikzee. Ziet etalage! Al reeds bij het knippen ziet u het, mevrouw: wij maken bij ieder een aparte coupe. Kapsalon „Cora", mevr. N. C. Hanse-Bal, Ring 29, Noord welle, tel. (01116)-435. Gaat u met vakantie? Neemt een pakje Salve kwiek' mee! 28 kant en klare pleisters voor f 1.G0 en bovendien een gratis spel'dje. Drogisterij „De HoningkoiT", Poststraat (t.o. postkantoor) Zierikzee. Van elke permanent dio wij xnaiken «wordt een aparte kaart geschreven, zodat wij de volgende keer kunnen zien wat er gebeurd is. Bel ook naar Kapsalon Bal, Nieuwer kerk. Flinke jongeman, leeft. 34 j„ Ned. Herv., gesch. (eiser), geen kind., z.s.k.m, meisje uit arbeidersstand, leeft, lot 30 jaar, z.e.m., moet van dorps leven houden. Geen huw. bur. Brieven met foto worden ver wacht onder nr. 2237 a/h bu reau van dit blad. Voor vlotte damespantalon slaagt U zeker in onze zelf-keuze zaak! Korte St. Janstraat 22 - Zierikzee - Telefoon 2347 Wat minder inzendingen 'ditmaal op «de puzzdl van vorige week. Wat «de oorzaak «kan zijn. Men weet dat nooit zo preoies; wellicht d'at de on- weersachtige warmte wat remmend; «heeft gewerkt. Overigens was er - via «loting - nog 'keus genoeg vopr het toedelen der prijzen. De eerste prijs is ibestemtl voor: Mevr. A. Japenga-Woldekker, Ileereweg 26, Noordgouwe. De tweede prijs 'gaat «naar: De heer M. J. Goudzwaard, Mr. P. Moggestraat 6, Dreischor. De oplossing van de puzzel is de volgende. Horizontaal: 1. mortier; 6. pastoor; 11. ia; 12. serie; 14. or; 15. naald; 18. kit ;19. crêpe; 21. a.p.; 22. kat; 24. pin; 25. ab; 27. s.r.i.28. alt; 29. ere; 30. over; 33. aanval; 34. il; 35. och tend; 38. a.c.; 39. n.l.; 40. n.v.; 41. eg; 42. hl; 43. le; 45. eenmaal; 49. du; 50. satire; 51. muts; 53. sla; 54. mok; 56. wit; 57. r.-i59. p.t.l,; 61. eos; 63. so; 64. armoe; 66. nee; 68. elite; 70. el; 71. tango; 73 .oe; 74. luister; 75. offerte. Verticaal: 1. monaco; 2. ria; 3. talk; 4. es; 5.,rek; 6. pit; 7. a.e.; 8. torn; 9. ore; 10. roöbel; 13. rib; 16. a.p.; 17. das; 19. citadel; 20. para chutist; 23. truc; 24. plan; 26. vel; 29. eva; 31. villa; 32. st; 35. overste; 36. hen; 37. eva; 44. ets; 46. eelt; 47. mi; 48. aloe; 49. «duw; 50. straal; 52. stoere; 55. koe; 58. if; 59. pols; 60. «men; 62. sloe; 65. mei; 66. nar; 67. ego; 69. ier; 71. te; 72. of. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. groot stuk steen; 4. zoogdier; 8. insecteneter; 12. «bid (Lat.): 13. smalle weg; 14. familie lid; 16. tijdperk; 17. netto (alk.); 19. ik (Lat.); 21. Duitse 'badplaats; 23. palmmerg; 25. wintervoertuig; 27. In dische dakbedekking; 29. operafiguur 31. meer naar beneden; 33. pers. voornaamw.; 34. uitgeoefende druk; <37. pers. voornaamw.; 39. schrijfge rei; 40. godin; 41. verhoogde toon; 43. vreemde mumt; 44. verwijderd; 45. lichaamsvocht; 46. dun; 47. om roepvereniging; 49. aanw. voornaam woord; 51. deel van het hoofd; 53. ambtshalve (Lat. alk.); 55. zonder ouders; 58. als eerder (afk.); 59. aard- nootje; 61. «glad; 63. uiteinde; 64. zangstem; 67. fris; 69. schaakterm; 71. stremsel; 72. soort «bij; 73. Frans lidwoord; 75. thee (Eng.); 77. meis jesnaam; 79. metaal81. Indisch vleesgerecht; 82. erwtensoep; 83. deel v.e. 'bijenkorf. Verticaal: 1. bloem; 2. «goird (Fr.); 3. soort dans; 4. familielid; 5. stand; 6. kleur; 7. za«n«gnoot; 9. gebaar; 10. bijwoord; 11. .verlichtingsmiddel13. rivier in Italië; 15. pers. voornaamw.; 18. praalgraf; 20. ziel; 22. aroma; 24. vaartuig; 25. zangnoot; 26. bijbelse naam; 28. 'boos; 30. simpelheid; 32. overeenkomstig; 33. «kostbare stof; 35. (hemellichaam; 36. platte steen; 38. Nederlands vliegveld; 39. teer: 42. Engelse titel; 48. bolvormige; 50. meisjesnaam; 52. plaats in Japan; 54. familielid; 56. aanw. voornaamw. 57. ijzerhoudende aarde; 58. Engels bier; 60. dat wat ingezet wordt; 62. slagader; 63. groot persoon; 65. geest drift; 66. kellner; 68. smalle strook; 70. bekende motorraces (afk.); 72. titel (afk.); 74. voorzetsel; 76. ver laagde toon; 78. rang in het leger (afk.); 80. dierengeluid.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 3