0\ Stichting van het winkelcentrum Renesse zal geen jaren duren De aarde lijkt op een oude gedeukte bal Moorden in Kongo STREEKNIEUWS Zierikzeese Avondvierdaagse verloopt gunstig Ontlasting van Java geen succes geworden Gemeenteraad Westerscliouweii WESTERSCHOUWEN, 22-6. In de dinsdagavond gehouden raadsver gadering, waarvoor van publieke zu- de flinke belangstelling bestond, zijn alle belangrijkste voorstellen aange- nemen. Zo zullen aan de Julianaweg 40 wonlr.gen in ratioverband wor den gebouwd, wordt het winkelcen trum in Renesse werkelijkheid en werden de herzieningen der uitbrei dingsplannen Westenschouwen en Hogeweg vastgesteld. Over het winkelcentrum is be trekkelijk weinig gepraat, alleen zag de heer llendrikse in de zinsnede: - gedurende een bepaalde tijd de mogelijkheid van aankoop van grond te bestemmen voor middenstanders van Renesse c.q. Westerschouwen - de woerden - een bepaalde tijd - graag wat nader omschreven. De voorzitter, burgemeester H. P. Ever- wijn zei hierop dat dit beslist geen jaren gaat worden. De vestiging van „bepaalde winkels" vond de heer llendrikse niet goed en volgens hem moet een zeker soort winkels door de gemeente niet gestimuleerd werden, of negeren van zekere win kels niet tegen gegaan worden. De voorzitter meende dat sommige ves tigingen overcompleet zijn, zoals het rapport aangeeft en het gemeentebe stuur zal wel eens regelend op moe ten treden. Een zo goed mogelijke opbouw van het winkelapparaat is gerechtvaardigd. Een snelle afwikke ling zal betracht worden. Een architect aantrekken of de ei gen dienst inschakelen voor het raamplan, was de vraag van de heer Westhoeve. De eigen dienst is der mate belast en dit gaat bovendien haar capaciteiten te boven zodat een architect de juiste oplossing biedt. De heer Blom drong nogmaals aan op spoed, daar hij vreesde dat het te lang gaat duren. De heer Goossens kreeg op zijn vraag ten antwoord dat de commissie die dit winkelcen trum voorbereidde nog niet wordt opgeheven. Met alle stemmen voor werd het winkelcentrum Renesse al dus vastgesteld. In het volgende punt, de ratio- bouw, had niemand bezwaar tegen het voorstel om aan de Julianaweg 40 woningen te bouwen. De firma F. den Hartog uit 's-Gravendeel zal deze gaan bouwen voor f 946.440, De nodige voorschotten hiervoor zul len aangevraagd worden en voor de bouw zal een totaal krediet beschik baar gesteld worden van f. 1.175.000,- zijnde de totale bouwkosten, grond- kosten, extravoorzieningen en on voorzien. Het worden mooie wonin gen van 331 m3 bouwinhoud ge bouwd in blokjes van 4 en 6 stuks. Over dit punt werden nogal wat vragen gesteld. De heer Dalebout vraag cf de weningen volgend jaar september gereed zullen zyn, wat de voorzitter met enig voorbehoud toe zegde. De voorbereidingen stagneer den echter en bovendien moet cr geheid worden. De woningen krijgen misschien een centraal antennesysteem en bad- celverwarming en zijn zeer modern ingericht. De heer Dalebout was de prijs per stuk f 23.000,tegenge vallen evenals de onderhandse aan besteding. De voorzitter zei dat een woning op normale wijze gebouwd veel duurder uitkomt én zoals wet houder v. d. Klooster zei, in deze prijs zit nog een deel Rijkssubsidie. Onderhands aanbesteden is een on derdeel van het 300 woningen pro ject van deze firma. De heer Blom vroeg naar de huur prijs. Ongeveer f 21,zei de voor zitter. Of de volgende serie in Re nesse komt vroeg de heer Padmos, hetgeen de voorzitter toezegde, mits alles meeloopt. Een lagere prijs is niet mogelijk daar dan enige moderne voorzienin gen uit de woningen gelaten moeten worden. Dit n.a.v. een vraag van de heer Steur. Tot slot zeide de heer Hendrikse dat we de woorden „ratio" en „ar beidsbesparend" maar moeten ver geten en normaal 300 woningwetwo ningen bouwen. „Ik zie zo volgend jaar september nog niet staan in verband met de arbeidstoestand in de bouwwereld". Toch is vragenstel ler dankbaar dat Schouwen-Duive- land op deze manier aan 300 wonin gen komt. Op de beide uitbreidingsplannen Westenschouwen en Hogeweg gaf de voorzitter allereerst een toelichting. De Zuidweg is momenteel de grote spil waar alles om draait in deze plannen. De weg wordt 7 meter breed met aan de noordzijde een rij wiel- en voetpad van 3 meter breed te. De voorzitter gaf een overzicht van de bebouwingsvoorschriften. Diverse veranderingen zitten wel in deze plannen want de nieuwe Zuid- weg waarvan het tracé vastligt (van af de Prov. weg van Haamstede naar Sercoskerke) tot aan het beginpunt aan de Hogeweg zal hoogstwaar schijnlijk niet meer via diverse uit ritten enz. betreden mogen worden, te beginnen bij de aansluiting met de Hogeweg in de richting Westen schouwen. Diverse maatx-egelen wer den hieromtrent in het plan reeds genomen. „Vaststellingsplan" De raadsleden konden zich volko men verenigen met de vaststelling van het plan, zoals we dat reeds vo rige week in dit blad publiceerden. Alleen de heer Dalebout bracht nog iets in tegen de afwijziging van het bezwaarschrift ingediend door de kerkvoogdij der Herv. Gemeente te Haamstede, doch uiteindelijk kon hij zich verenigen met het voorstel van b. en w. De voltallige raad had verder geen bezwaar tegen een krediet van een bedrag van f 305.000,voor het bouwrijk maken van a: uitbreidings plan Renesse West bij Zeeanemoon- weg (terrein v. d. Bos); b: terrein winkelcentrum en plan Kromme Re- ke. De heer Hendrikse vroeg hierbij aandacht te schenken aan parkeer- strookjes voor het steeds toenemen de aantal auto's. De voorzitter zei dat de boomgaard v. d. Slikke na het afkomen der subsidies als par keerterrein gebruikt gaat worden. De borden zijn reeds in de maak voor dit terrein zodat er reeds ge bruik van gemaakt kan worden. Dit n.a.v. een vraag van de heer West hoeve. De heer Padmos vroeg waar om de Kromme Reke reeds aan de beurt is en de voorzitter antwoor- de dat de volgende stroom woning wetwoningen in de Kromme Reke komt. Over het parkeerterrein v. d. Slik ke deelde de heer Blom mee, dat de auto's er zo slecht heen te krijgen zijn, doch de voorzitter merkte op dat dit een kwestie van aanpassen is. Bussen woi'den geparkeerd op het parkeerterrein van het sportveld, waarvoor borden in aanmaak zijn. Hierover stelde de heer Goossens een vraag. Aankoop „platbos" De gemeente kocht een dezer da gen van de heer W. D. Dijkman na mens de gezamenlijke eigenaren het perceel grond, groot 1.74.25 ha, ge naamd „platbos", gelegen achter het rusthuis „Duinoord" voor f 5,per m". De raad kon zich bij deze aan koop aansluiten. Enige ï'aadsleden die al jaren in los dienstverband bij de gemeente Werken, n.i. de heren M. F. Bom en J. Kik werden in vaste dienst benoemd met ingang van 1 juni 1965. Tevens stelde b. en w. als bode- conciei-ge ten gemeentehuize aan H. C. van Dienst, Westboutweg 2 te Bui-gh. Deze benoeming is tijdelijk. De heer Westhoeve vond dit een goede keus en de andere raadsleden waren het hiermee eens. Een aantal bezoldigingsvooi-schrif- ten inhoudende een aanpassing aan de nieuwe regeling van 1 januari 1965, met daaraan verbonden een fi nancieringsregeling voor huisvesting gemeentepersoneel worden aangeno men. Daar binnenkort het niet meer mo gelijk zal zijn om de gemeentehuis- post per dienstenveloppe te verstu- ï'en en het plakken van postzegels zeer tijdrovend is, stelde b. en w. voor een frankeermachine aan te schaffen. Dit elektrisch apparaat gaat f 1785,kosten. De raad had geen bezwaar. Diverse begrotingswijzigingen in de begroting 1964-1965 worden aan genomen. Het betreft hier een aan passing aan de werkelijkheid. Ook in de nieuwe begroting komen enige wijzigingen waarbij uiteindelijk het onvoorzien op f 19.238,blijft staan Vierde leslokaal Daar te Renesse een vierde leer kracht wordt aangetrokken waar voor sollicitanten reeds zijn opge roepen, zal een 4e leslokaal in Re nesse verwezenlijkt moeten worden. B. en w. hebben gedacht aan de ba rak naast het Dorpshuis. Dit gebouw is door de inspecteur van het l.o. geschikt geacht als noodlokaliteit voor het eerste leerjaar. Hiervoor is meubilair nodig en wel: 35 leerlin gensets, 2 lage kasten, 1 bureau en 1 stoel met een gezamenlijk bedrag van f 3170,De voorzitter wees er nog eens nadrukkelijk op dat we zo gauw mogelijk van deze barak af moeten. De raadsleden gaan accoord met dit voorstel. Het voorstel van b. en w. om het STAVANGER, 23-6. - Kunstmanen hebben gegevens' naar de aarde gezonden waaruit blijkt dat de aarde vier hoeken heeft. Dit deelde dr. R. B. Kershncr, hoofd van een wetenschappelijk onder- zcekprogram aan de Johns Hopkins universiteit van Baltimore mee in Stavangcr, waar hij deelneemt aan een bijeenkomst van een hon derdtal wetenschapsmensen uit Oost én West. HÜ zei dat zijn medewerkers hadden ontdekt dat de vier hoeken worden gevormd door grote bulten en diepe deuken in het aard oppervlak. Dr. Kershncr zei tegenover verslaggevers dat uit de verkregen J gegevens is gebleken dat het zee-oppervlak rond Ierland, een van f de vier hoeken, zeventig meter boven het normale peil ligt. Nabij het zuiden van India en ter hoogte van Florida hadden de aard- satellieten corresponderende diepten geregistreerd. Volgens de Amc- rikaanse geleerde zijn de kunstmanen in slaat oneffenheden vast te f leggen tot op een hoogte van twee meter boven het aardoppervlak. 5 Zijn groep had voorts vastgesteld dat de aarde niet peervormig of ellipsvormig aan de evenaar is. „De aarde heeft eigenlijk geen spe- ciale vorm. Zy' doet denken aan een oude gedeukte bal, waaraan iemand vier hoeken heeft willen geven", aldus dr, Kershncr. Aan dc bijeenkomst, die vier dagen zal duren, neemt een groot t aantal Amerikaanse en Russische geleerden dccl. IIcl doel van dit symposium is dc uitwisseling van gegevens inzake vraagstukken ver- band houdend met dc afstandbediening in de ruimtevaart. brandweerkorps te Noordwelle op te heffen ondervond enige tegenstand van de zijde der ï'aadsleden te Noordwelle. Zo vond de heer Steur het wel wat bet om dit korps met terugwerkende kracht tot 1 januari te ontslaan. Ook de heer Hendrikse ging de opheffing wel aan het hart en hij roemde de goede resultaten tijdens wedstrijden. Spreker hoopte op een reorganisatie van de brand weer zoals de bui'gemeester dit in zijn nieuwjaarsrede beloofde, doch waar tot op heden niets van geko men is. Hij stelde dan ook voor om het ontslag te doen plaats vinden op 1 juli. Onderling overleg tussen b. en w. heeft tot resultaat dat hieraan gevolg gegeven zal worden. De voor zitter nam de schuld over het nog niet plaats hebben van de reorgani satie op zich, wegens overgrote di-ukte op ander gebied. De heer Blom informeerde nog naar het ma teriaal en uit het antwoord bleek dat het allemaal oud is en in overleg met do Inspecteur economisch niet meer verantwoord is. Met de op heffing konden alle leden zich ver enigen. LEOPCLDSTAD, 23-6. Een groep vrouwen die woensdag uit de door opstandelingen aangevallen plaals Nioki in Leopoldstad aankwamen, hebben gezegd dat drie Belgen dins dag in Niki zijn vermoord. ZONN EM AIRE Concert „Nut en Uitspanning"^ Bij gur.stig weer hoopt de harmo nie van Zonnemaire „Nut en Uit spanning" zaterdagavond een concert te geven. Het programma luidt als volgt: 1. In vrijheid, mars, C. N. Cori; 2. Aliëtte, ouvei'ture, A. Deibecq3. Officier of the Day, mars, R. B. Hall; 4. Letkis (Jenka), ouverture, A. Baer- maeker; 5. Les Ghêmes de Plateau, mars, G. Gadenne; 6. Sous of the Brave, mars, P. Bidgood; 7. La Belle Cantienière, ouverture, O. Filsfils; 8. Semper Dixikmd, H. L. Waltex-s; 9. L'amité, ouverture, O. Filsfils; 10. Eer aan da dapperen, mars, Alb. Kappei't; 11. De Residentiemars, W. Schootemeijer. SCHUDDEBEURS Zeeuwse zendingsdag Chr. Ger. Kerken Zaterdagmiddag 26 juni a.s. wordt te Schuddebaurs een Zeeuwse zen- dingsdeg van da Ohr. Ger. Kerken in de classis Middelburg gehouden op 'het teiTein van het landgoed „Heestei'lust". Ex* zullen diverse sprekers het woord voeren, onder wie de heer J. C. Spaans uit Zierik- zee, 'ds. J. Kievit uit Nooideloos, ds. A. Bikker, oud zendeling, uit Utx-echt en ds. J. Westerink van Kerkwerve- Haamstede. SIRJANSLAND De bejaarden besloten het seizoen De bejaarden van Sirjansland hiel den deze week hun laatste bijeen komst van dit seizoen, in aanwezig- - heid van het bestuur en de sei veer- sters. Mevrouw -de Ronde sprak een woord van welkom tot de aanwezi gen, waarna gezamenlijk gezongen werd gezang 130. Na de thee met diverse ti'actaties, vertoonde wachtmeester Hoekman, geassisteerd door mevr. Hoekman, dia's over het veikeer. De vele ge stelde vragen werden door de spr. op duidelijke wijze beantwoord. Als dank voor de leerzame les mocht de heer Hoekman een rokertje in ont vangst nemen. Mevr. de Rende danikte voorts zus ter Campagne voor de gegeven gym nastieklessen en bood haar als blijk van waardering een boeken'bon aan. Namens de bejaarden dankte tenslot te de heer Hoogerhuis liet bestuur er. de sexrveersters voor de prettige middagen. Met 'het zingen van ps. 68 vors 16 werd deze'geslaagde slotmid dag gesloten. BRUINISSE Prov. Bestuur toont interesse voor gemeenteplannen B. en w. van Bruinisse ontvingen van het Prov. bestuur van Zeeland bericht dat met belangstelling is kennis genomen van de plannen van de 'gemeente tot het stichten van twee jachthavens en van een bunga lowpark. De vooi-aien'ingen, aldus Ged. Staten, passen in het kader van de ontwikkeling van het gehele Gre- velingenbekken en in px'incipe is men bereid het project voor de gro- tere jachthaven te subsidiëi'en. Wat de haven voor kleine jachten betreft meent men de ontwikkeling te moe ten afwachten .terwijl het bugalow- park geen subsidie nodig 'heeft, daar men van mening is, dat dit op ren dabele wijze kan worden geëxploi teerd. De te Bruinisse gehouden col lecte voor de A.V.O. bracht f 262,94 op. BURGH Schoolreis O. L. School Een dezer dagen vertrokken al vroeg in de morgen de leerlingen dar hoogste klassen der o.l. school te Burgh met een bus van van Oeve- ren's Touringcarbedrijf voor het ma ken van de jaarlijkse schoolreis, waaxvoor het wekelijkse spaargeld al geruime tijd was meegebracht. De toéht ging ditmaal naar Antwerpen In Putten 'konden de jongelui onder leiding van het hoofd, de heer A Damman en enige leden der Oudera commissie de doüanes bezig zien met het verrichten van de igrensformali- teiten. Natuurlijk stond in Antwer pen een bezoek aan de (dierentuin op het programma en hier raakten do kinderen niet uitgekeken op de di- vex'se soorten beesten. Vooral het aquarium trok bijzonder veel aan dacht. De 'inwendige mens werd ver sterkt en de Signorenstad werd via een wandeling eens wat grondiger bekeken en hieruit bleek wel dat Antwerpen voor een sdhoolreis toch veel aantrekkelijks heeft. Na de middag werd een wande ling langs de havens gemaakt en trekpleisters waren hier de grote zeeboten die of 'geladen, of gelost werden. De Schelde met haar vele dokken en op en afvarende vracht schepen werd nog wat nader aan schouwd vanuit een x'orndvaartboot. Inmiddels brak de tijd weer aan om het Belgische te 'gaan verlaten en via Putten werd Bergen op Zoom opge zocht waar een speeltuin het vertier bood. Natuurlijk werd er een druk gebruik van gemaakt. ELLEMEET. Geslaagd schoolreisje De leerlingen van de o.l.-school alhier 'hadden dinsdag jl. hun jaar lijkse schoolreisje, onder leiding van mevr. Wakkee. OfsChoon het weer niet helemaal meewerkte, is het toch een fijne, goedgeslaagde dag gewor den, waarop de leidster, de ouder commissie en de autobezitters met voldoening kunnen terugzien. Met de veerdienst De Val-Golijnsplaat werd d'e Oosterschelde overgestoken en had men gelegenheid de prachtige brug te bezichtigen. Over Noord- Beveland en de dam bij Vrouwen polder bereikte men Middelburg, waar een bezoek aan Miniatuur Wal cheren werd1 gebracht. 'De boulevard te Vlissingen, met het standbeeld van M. A. de Ruijter en het boeien de gezicht van binnenkomende en vertrekkende schepen, was het vol gende punt van het programma. Door ZUid-Beveland -ging het ver volgens naar Roosendaal, waar in het Vrouwenhof naar hartelust ge speeld werd. Om ongeveer zeven uur was men weer thuis. Ben Bella maakt het goed ALGIERS, 24-6. Uit 'goedingelichte diplomatieke kring is vernomen dat oud-president Ben Bella van Al'ge- rië het goed maakt. Hij zou zich volgens genoemde bron in Adrad, in het zuiden van de Sahara, bevinden. Hij zou zijn geïnterneerd in een villa nabij Tamanrasset. BRUSSEL, 23-6. De Belgische ka binetsformateur, P. Harmcï, heeft woensdagavond verklaard dat deze week nog geen oplossing moet wor den venvacht voor de kabinetscri sis, die na dc verkiezingen van 23 mei is ontstaan. ZIERIKZEE, 23-6. De Zierik zeese Avondvierdaagse maakt ook dit jaar weer volep kennis met de wisselvalligheden van ons klimaat, want was het maandagavond ftfn wandelweer, dinsdagavond dreven grote wolkenvelden dcor de lucht waaruit af en toe regen „stoof" (zo als een der deelnemers het uitdruk te), stond er een harde wind en was de temperatuur ook niet van die hoogte cm er in het overhemd op uit te trekken. Niettemin liet „het legioen" zich niet afschrikken want slechts 2 lo- pex'S waren niet opgekomen, van wie er een deze avond nog zal inhalen (lopen). De tocht voerde ditmaal geheel door Schouwen, nl. via de Zandweg- Gasthuisdreef-Px'ov. weg-Klerksweg enz. terug naar Zierikzee. Ondanks de, op verschillende we gen straffe, tegenwind (met de regen viel ihet erg mee) was de stemming gced en werd er in een goed' tempo gelopen. De eersten van de 8 km. vvpren al om kwart over 8 binnen (maandagavond was dit 20 over 8 en niet 10 voor 8) en de eersten van de 15 km. cm even 'half 9. De laat- sten meldden zich kort voor half 10. Er bleken weer geen uitvallers te zijn en het aantal blaren was ook weer gering. De VéGé had de ele menten ook getrotseerd want op de hoek bij de Laan van St. Hilaire tracteerde zij de tippelaars op limo nade en biscuit. Woensdag, de derde dag, was de start nat cn gingen er enkele pax-a- luie's omhoog, maar hoewel er na regen geen zonneschijn kwam was het -bijna de 'gehele avond' verder droog en ook de wind was maar ma tig, zodat het, wat de weersomstan digheden betreft, toch nog een goe- de wandelavond was. De tochten voerden ditmaal geheel door Duiveland want via Juliana- straat, Rijksweg en Oude Polderdijk ging het over de ZukMijik langs Dreischor en over de Leverdijk door Malta terug naar Zierikzee, waarbij Zierikzeese bejaarden (250) reisden naar Oostvoorne ZIERIKZEE, 22-6. Zij het dat het weer niet zo by zonder meewerk te hebben de Zierikzeese bejaarden dinsdag toch een fantastische reis gemaakt, waaraan werd deelgeno men door niet minder dan 250 per sonen, aaiimerkclylc meer dan vorig jaar. De reis naar o.m. Oostvoorne werd gemaakt met een vyftal bussen w.o. een harmonicabus. Het was in de morgenuren een ware uittocht. Onder luid claxoneren verliet de ka ravaan Zierikzee. Een eex'sto stop vond plaats te Klaaswaal, waar koffie werd ge dronken en enkele consumpties ge nuttigd werden. De tocht, werd daar na voortgezet naar Oostvoorne langs Botldk en Rozenburg. De gepasseer de bruggen 'kregen natuurlijk aller aandacht. Te Oostvoorne genoot men 'de koffietafel in hotel „Marion". Een uitstapje ihier was er echter niet bij, omdat het regende. De terugreis werd gemaakt via Roekan je en Den Briel. Te HeUevoetsluis werd ander maal een consumptie gebruikt en opnieuw bereikte men Klaaswaal, om de verzorging van de inwendige mens te voltooien. Om 7.15 uur aan vaardde men van bier de terugreis. In de Hoofidpooi-tstraat stond de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" op gesteld, om ide bejaarden een harte lijk en pittig welkom toe te blazen. De heer J. v. d. Doel sprak een dankwoord namens het comité aan het adres van de burgerij, die door milde gaven de reis mogelijk maak te. Te Klaaswaal was - namens de bejaarden - nog het woord' gevoerd door de heer T. Schipper. Gezamen lijk werd het „Wij houden van ons stadje" gezongen. Zeer voldaan zochten na ihet debarkement bij de V'an Oeveren-garage de bejaarden hun haardsteden weer op. De her- innering bëklijft aan een 'heel fijne reis. Vijftien mensen zijn woensdag om het leven gekomen toen in Barcelona een vuuiwerkfabriek in de lucht vloog. DJAKARTA, 23-6. Als voornaam ste redenen voor hel feit, dat de In donesische autoriteiten (waarschijn lijk) niet het voor 1965 gestelde doel om 100000 gezinnen op Java (onge veer een half miljoen mensen) naar andere, dunner bevolkte Indonesi sche eilanden over te brengen, zul len bereiken, worden gebrek aan transportmiddelen cn geld opgege ven Van de Indonesische 'bevolking van 105 miljoen woont meer dan 70 mil joen op Java. President Soekarno is van mening, dat er in Indonesië plaats is voor 250 miljoen mensen. In 'de periode van 1951 tol 1959 zijn per schip minlder dan 57.000 ge zinnen naar andere eilanden overge bracht. De thans beschikbare ruimte in schepen is slechts voldoende voor het vervoer van 30.000 menser. per jaar. Van meet af aan zijn dc aan de ontlasting van Java verbonden vraagstukken zeer moeilijk geweest. De mensen op Java nemen node af scheid van ihura land cn vele van dc eerste Javaanse kolonisten op Suma tra en Borneo zijn weer clandestien naar Java teruggekeerd. Vertaalmachines DELFT, 23-6. De taalbarrière in. de samenleving maakt het geivenst te trachten appara tuur te ontwerpen waarmee op machinale toy ze vertalingen kunnen worden uitgevoerd. Een van de problemen die hier voor 7jloeten worden opgelost betreft de invoer van een te vertalen tekst in een vertaal machine. De meest eenvoudige oplossing wordt verkregen wónneer de tekst in de vorm rati, een ponsband beschikbaar is. De moeilijkste manier is het invoeren van een gesproken tekst, terwijl het verkrijgen van een vertaling in verstaan bare vorm een wensdroom is. Dit zei prof. IJ. Bosma in dc rede over hel onderwerp „In formatie cn samenleving" die hij bij de aanvaarding van het ambt van buitengewoonhoog leraar In dc afdeling der clec- Irotechniek aan dc technische hogeschool te Delft hield. Al is de zomer tot nog toe niet zo best, als badkleding blijven de biki ni's „in", uiteraard voor dames met een perfekl figuur. Het Nederlands Katoeninstituut stuurde ons enkele specimen. De foto foo?it twee strap less bikini's van zachte badstof: links uitgevoerd in effen, rechts In. be drukt frotté. de 8 km .lopertjes op de Polderdijk afsloegen naar het Bettewaex.de om via de Rijksweg, de Leverdijk cn Malta weer in de stad te komen. Fraai parcours Het was een fx-aai parcoui's maar, evenals vorige jaren, mag deze 3de avond ook wel ,vde zwaarste" wor den genoemd. Er werden dan ook vrij veel 'blaren „opgelopen" en ock was er deze avond 1 lopertje die het moest opgeven. 2 waren niet aan de start verschenen. De eerste 8 km. deelnemertj es meldden zich even voor half inegen en de 'eerste 15 km. lopers om 10 over half negen aan de finish. Voor 'half tien waren allen binnen, waarbij bleek dat de laatste loodjes voor sommigen toch wel /.waar hadden gewogen, gezien de toestand van voeten en benen. Ook deze avond had1 de VéGé weer voor een 'hartversterking gezorgd en wel in de vorm van een pennywafel. En zo is het vanavond al weer de laatste van de vier. Dan gaat het Schouwen dn en wel voor de 'groten via het Vrijpoortje, 'het Vrije, de dam, GraChtweg en Rotonde de Oudeweg in, door de Heuvelsweg, de Kakkersweelweg, de Schouwse- dij'k en Provinciale weg naar de Lange Blekweg, waar zij de 8 km. lopertjes 'ontmoeten die via de Schuurbeque Boeijestr., de Caland- weg, de Zi'lle, Lever-dijk, Prov. weg daar aankomen. Voorafgegaan door „Kunst en Eer" gaat het dan door de Nobe'lpoort de stad in om langs de gebruikelijke route het Vrije weer te bex-eiken, waar in het Verenigingsge bouw de onderscheidingen zullen worden uitgereikt. Wij willen er nog eens de aandacht op vestigen dat deze laatste avond de groten om kwart voor zeven, doch de kleintjes om kwart over 7 van het Haven plein vertrekken.' Als het weer goed blijft zal de pu blieke belangstelling wel weer groot zijn en zuller. de bloemen ook weer niet ontbreken Bepaald chic is deze effen bikini uit katoenen popeline. De bandjes zijn verstelbaar en het schootje is gesug gereerd door een naar midden toe lopende, schuine opgestikte band. Tot slot een glanzend katoenen bi kini, met een duidelijk sportieve noot door de witte ceintuur. De pasvorm der hier gefotografeerde modellen is onberispelijk. Ze vragen alleen een vleugje zomer, of nog liever een vleug. ONDERWIJS Rijks Middelbare Tuinbouwschool Na gehouden examen werd aan de Rijks Middelbax-e Tuinbouwschool (B-richting) te Goes van de le naai de 2e klas bevorderd de heer J. Rijstenbil te Zierikzee (post Kerk- werve). SPORT D.E.S. - W.I.K. 6-0 De wedstrijd tussen beide twaalf tallen is na een sportieve strijd in een ovexwinning voor D.E.S. geëin digd. De thuisclub nam spoedig het heft in handen door een doelpunt van Wijn van Dienst, gevolgd door een mooi schot van Annie van Felius. De vele schoten van W.I.K. trof fen geen enkele maal doel. Na dé rust wist D.E.S. nog 4 maal de korf te doorboren, door doelpun ten van Truus Kraak. Han Fluyt, Han de Jonge en Toos Kraak. De leiding van de laatste wedstrijd van dit seizoen, berustte bij de heer Drijgers. HEERLEN. De 31-jarige mees- Ier-houwer T. Biejman uit Heerier- heide is woensdag in een ploegpijlcr in de ondergrondse werken van de Oranje Nassau mijn 3 verongelukt. Het slachtoffer was gehuwd cn va der van drie kindei-cn. Ingezonden mededeling Reumatische pijnen TO GAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2