Chefarine A' Busreis van Tiberias naar Jeruzalem DE VIERDE DAG Successen voor de gymnastiekafdeling van s.v. „Delta-Sport" 4 rTr^bU^Jngr^pl6" over dijk tussen Zijpe en Zierikzee Aantal sportbeoefenaren sterk gestegen Jolnison 1 en de Ver. Naties STREEKNIEUWS Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 22 juni 1965 Nr. 19805 Twee eerste prijzen op massale ZEBRA-clag te Vlissingen ingezonden mededeling Qgeil l'cdcil tot 011tfCrilSthcid ZIERIKZEE, 21-6. De gymna- stiekafdeling van de sportvereniging „Delta-Sport" heeft zaterdag j.l. met veel succes deelgenomen aan een massale adspirantendag van de ZE BRA. Aan deze te Vlissingen gehou den dag namen ongeveer 700 deel nemers van enkele tientallen vere nigingen deel. Niettemin wonnen de jongens en meisjes van „Delta- Sport" een eerste en een tweede prfjs Na de vele wedstrijden van deze dag ging het in optocht naar het nieuwe Vlissingse stadhuis, waar burgemeester en wethouders een re ceptie hielden voor de afgevaardig den van de deelnemende verenigin gen. Deze Zebra-dag was n.L geor ganiseerd in het kader van het 65- jarig jubileum van het Vlissingse V.T.V. Na het défilé van alle deelnemers volgde de prijsuitreiking door de voorzitter van de Zebra, die voor „Delta-Sport" een grote verrassing in petto had. Uit handen van de bur gemeester van Vlissingen mocht de Zierikzeese vereniging n.l. de eerste prijs voor de meisjes en jongens, als de hoogst geklassificeerde ploegen van deze dag, in ontvangst nemen. De prijzen bestonden uit twee fraaie bekers, welke natuurlijk met groot gejuich werden ontvangen Vanzelf sprekend werd de terugtocht, na de massale vrije oefeningen jongens en meisjes op het Stadhuisplein, in een ware hoera-stemming gemaakt. Thuisgekomen wachtte de deelne mende jongens en meisjes (de afde lingen van 12 tot 15 jaar) nog een nieuwe verrassing want de 49 jon gens en meisjes die te Scharendfjke aan de 8 km wandeltocht hadden deelgenomen waren teruggekeerd met de wisselbeker voor de mooiste ploeg. De wedstrijdenploegen die te Vlis- tingen zo hun best hadden gedaan waren samengesteld als volgt: (meis jes): Joke Constandse, Martha Koster, Marlike Poldermans, Marian Sies, Ria Kosters, Greet Ravia, Sara Beye, Annie v. d. Welle. Deze meisjes be haalden 't volgende puntentotaal: vrije oefeningen 8,6; brug ongelijk jongens waren: Hans Huneman, 9,2 en paardsprong 9,3 punt. De jongens wax'en: Hans Huneman Geert v. d. Graaf, Addie Kloet, Rob Hendrikse, Stefan Peene, Jan Kos ters. Zij haalden de volgende pun ten: vrije oefeningen 8,3, laag brug 8,2 en kastsprong 8,5. Inmiddels is ook bekend geworden LAND- EN TUINBOUW Water in de fruitteelt In de fruitteelt bestaat in toene mende mate intex'esse voor een goe de watervoorziening, aldus de heer H. R. ten Cate van het Rijkstuin- bouwconsulentschap voor bedrijfs- uitrusting en arbeidsmethoden te Wageningen onlangs voor de micro foon. Op heel wat grondsoorten is een meei-opbrengst en een kwali teitsverbetering mogelijk met water geven tijdens droge perioden. Verder is een regeninstallatie van betekenis bij de nachtvorstwering en in de naaste toekomst wellicht voor de ziektebestrijding, want er zijn goede resultaten verkregen met het toevoe gen van bestrijdingsmiddelen. De gemakkelijkste manier van wa ter geven is met een regeninstallatie, die over de bomen regent. Het water moet hiervoor echter voldoende zui ver zijn. Veel bronnen geven water met b.v. een te hoog ijzergehalte (meer dan 1 a mgr. ijzer per liter). Tot en met de bloei wordt op enke le uitzonderingen na weinig schade ondervonden, maar daarna neemt de gevoeligheid voor ijzer sterk toe. Be regenen onder de bomen met vlak- spi'oeiei's, óf ontijzeren is dan nodig. Vanzelfspx-ekend moet bij de nacht vorstwering en bij de ziektenbestrij- ding over de bomen worden gere gend. Hoeft een regeninstallatie niet op velschillende plaatsen te worden ge bruikt, dan is een vaste aanleg het MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 21-6. Aangevoerd totaal 1867 stuks vee, t.w. 1183 slachtrunderen en 684 varkens. Prijzen per kg: slachtrundex-en: exti-a kwaliteit f 4,25-4,60, le f 3,95- 4,15, 2e f 3,60-3,80, 3e f 3,30-3,50. stieren: f 3,90-4,35; worstkoeien: f 3,35-3,60; varkens: extra kwaliteit: f 1,90-1,93, le f 1,87-1,90, 2e f 1,80- 1,85, 3e f 1,75-1,80; slachtzeugen f 1,50-1,55; zware varkens: f 1,55- 1,60. Slachtrunderen: aanvoer even minder, handel kalm, prijzen ge drukt. Varkens: aanvoer iets korter, handel zeer traag, prijzen lager. Graanbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 21-6. Op de Rot terdamse graanbeurs werden de vol gende prijzen genoteei'd af boerde rij: Gi'oene erwten tot f 37,50; schokkers tot f 47,00; bruine bonen boeren- schoon tot f 57,00. Voor 40 jaar.... ZONNEMAIRE. Na een periode van 38 jaar, heeft de heer Brandt af scheid genomen als hoofd van de o.l. school. NIEUW ERKERK. Op de eerste Volks zangdag, uitgeschreven door de Nederlandsche Volkszangbond, brachten de kinderen van de o.l.- school op het plein liederen ten ge hore. DREISCHOR. De verschillende muziek- en zanggezelschappen op Schouwen-Duiveland hebben zich verenigd in een bond. DREISCHOR. In 't Heibosch bij Schuddebeurs werd de eerste steen gelegd voor de nieuw te bouwen warmwaterroterij „Dreischor". ZIERIKZEE. Op de Balie gaf het circus „Roberti" een aantal druk, be zochte voorstellingen. ZIERIKZEE. HM. de koningin schonk een medaille voor de a.s. ten toonstelling van de tuinbouwvereni- ging „Schouwen-Duiveland". ZIERIKZEE De Sociëteit „Ons Genoegen" vierde het jaarlijkse zo merfeest. ZIERIKZEE. Het Waterleiding comité hield een vergadering ten stadhuize. NIEUWERKERK. In een voor het eerst met een nieuwe speciale lamp verlichte muziektent, gaf het fanfa recorps een avondconcert. ZIERIKZEE. Het fanfarecorps van Nieuwerkerk maakte een muzikale wandeling door Zierikzee. ZIERIKZEE. Alhier zijn plannen gereed op de avond van Koningin nedag een lichtstoet te formeren. beste. De materialen hiervoor, veel al ondergronds aangelegde plastic p. v.c. leidingen zijn goedkoper en er is geen arbeid nodig voor het uit leggen en opiTiimen. Het zal echter vaak vooikomen dat een regeninstallatie wél op verschil lende plaatsen nodig is. In zo'n geval bieden snelkoppelbuizen met vex*- plaatsb'ax-e spx^oeiers een goede op lossing. Pomp en hoofdleiding wor den bij voorkeur toch vast opgesteld om de benodigde arbeid bij het ver leggen tot een minimum te beper ken. Voor nachtvoi'stwering gebruikt men overwegend sproeiers met een spi'oeiermond van 5 mm diameter. Voor een goede water-verdeling on der windstille omstandigheden is een ■opstelling in driehoeksverband van 24 x 24 m gewenst. Dezelfde opstel ling* voldoet ook voor de ziektenbe- strijding en eveneens voor water ge ven tegen droogte. Dit laatste kan ook met grotere sproeiers. Als de bomen niet nat mogen worden, staan draaiende vlagspx'oeiex-s of vlak- straaldoppen ter beschikking. Ingezonden mededeling is net zo lekker als de duurste Amerikaanl Moderne mensen houden zichzelf niet voor do gek. Dat lekkers sigaretten niet duur behoeven te zijn, bewijst Silky: 20 heerlijke Amerikanen van eerste klas plantage-tabakken voor r— maar/Oct de uitslag van de reeds eerder ver melde jeugddag welke op 12 juni ge houden werd te Oost-Kapelle. Zowel de jongens als de meisjes behaalden ook hier een eerste prijs met resp. 102 en 102,3 punten. De gymnastiek- afdeling van „Delta-Sport" ziet dus wél terug op enige bijzonder ge slaagde evenementen ..over water". Vier middelen In één tablet helpen elkaar endoen wonderent De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn of Russische „atoombom-satellieten" griep doeltreffend te bestrijden MOSKOU, 21-6. De Sowjet-unie beschikt over raketten met atoom koppen die in een baan om de aarde kunnen worden gebracht, zo onthult het jongste nummer van het Russi sche maandblad „Ogoniok" in een artikel over de Russische „speciale" raketeenheden worden deze kernwa pens genoemd naast de al bekende. Volgens maandag in Brussel ge publiceerde cijfers geeft België pet- jaar zestien miljard frank uit aan alcoholische dranken (1.152.000.000 gulden). DEN HAAG, 21-6. Dc Grcvelin- gendam geeft geen reden tot onge rustheid voor de waterkeringen van Schouwen-Duiveland. i.c. de d(jk Z(jpe - Zierikzee. Niettemin worden, cm op alle omstandigheden voorbe reid te z(jn, materialen in voorraad gehouden ten einde, indien de uitslag der lodingen aanleiding zou geven tct maatregelen, deze onverwijld te kunnen uitvoeren. Als gevolg van verdere moeilijk heden bij de afzet van de produktie zijn de kolen voorraden in België het afgelopen jaar met één miljoen ton toegenomen. Dit blijkt uil het maan dag gepubliceerde verslag van het Belgische kolen bureau. De Noorse luchtmachtofficier ka pitein Gjoen, die voi-ige week we gens spionage tot twaalf jaar ge vangenisstraf werd veroox-deeld, wex'kte voor de Sowjet-Unie. Dit is voor -het eerst officieel bekendge maakt in een maandag in Ooslo iiit- gegeven verklaring. Ook met de aanleg van de slaper dijk ten zuidwesten van de tramweg- haven te Zijpe, waarvoor alle voor bereidingen zijn getroffen, kan zo nodig dadelijk worden begonnen. Dit zegt minister Suurhoff (ver keer en waterstaat) in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Van der Peijl (CHU). Met het oog op de vooi-spelde wa terloopkundige effecten van de aan leg van de GreveUngendam zijn de afgelopen jaren reeds de daaiwooi- in aanmerking komende dijken ver hoogd en zijn, ter voorkoming van ontgrondingen, gx-indbestortingen aangebracht tegen de Duivelandse oever van het Zijpe. De ontwikke ling van de stroomgexxl in het Zijpe wordt door Rijkswaterstaat nauw keurig gevolgd door intensief en ge regeld loden en het uitvoeren van stx-oommetingen, het verantwoorde lijke Waterschap wordt van de uit slag der metingen op de hoogte ge houden. Gebleken is. dat na een aan vankelijke aanpassing van de bo- demfigux-atie van het Zijpe aan de stromingstoestand na de sluiting van de Gx-evelingendam de toestand zich thans vrijwel heeft gestabiliseerd. Daarbij heeft zich geen aantasting van de oevers voorgedaan. DEN HAAG, 21-6. Uit een on langs door de Nederlandse Sportfe deratie gepubliceerde enquete blijkt dat het aantal sportbeoefenaren in Nederland in tien jaar met 414.000 is gestegen. In 1954 waren bij de divex-se sport- oi-ganisaties 1.012.300 sportbeoefena ren ingeschreven, eind 1963 waren dit er 1.426.300. De stijging in deze periode bedx-oeg 44 px-ocent. De be- volkinsgx-oep waarop de enquete betrekking had (6-49 jaar) nam in hetzelfde tijdvak toe met 11 procent. Deskundigen zijn van mening dat de leden-aantallen van de sportox-ga- nisaties een nog scherper opgaande lijn zouden hebben vex-toond, indien KERKNIEUWS Gereformeerde gemeente OOSTERLAND. Donderdagmiddag 24 juni a.s. om 3 uur ids. Karens (hu welijksbevestiging). Gereformeerde 'gemeente OUDE TONGE. Donderdag 24 juni, 7 uur ds. Mouw. kleintjes uitA het Oü\nenJ&j\d ZIERIKZEE De nieuwe jachtensteiger Wü vernemen dat de verbeterde jachtensteiger aan cle ponton bij het Luitje, op zaterdag 3 juli a.s. offici eel in gebruk zal worden genomen. BRUINISSE Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse komt op vrijdag 25 juni 1965 in openbare vergadering bijeen. Het mislukken van de feestelijk heden ter herdenking van de be vrijding is aanleiding geworden om een bespreking te oi'ganiseren met de Visserijvereniging Algemeen Vis- sersbelang, de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer en het Feest comité. Het jaarlijks terugkerende mossel- feest is een te belangrijk evenement geworden in de Bruinisser samenle ving en de pogingen de aandacht op onze gemeente te vestigen, dat een mislukking ten gevolge van onder linge sentimenten zou worden geris keerd. Op het programma slaan verder enkele begrotingswijzigingen en de benoeming van een commissaris van de N.V. Brugverbinding Haringvliet. er geen tekort zou hebben bestaan aan gymnastiekzalen, zwembaden, sportvelden en sporthallen. Bij sommige bonden werd in één jaar een winst geboekt van 50 px-o cent, het betrof hier echter bonden van een tamelijk gex-inge omvang. Zo leidde een ledenwerfactie van de badmintonbond tot een 50 px-ocent meer aangesloten leden in 1958. In datzelfde jaar traden katholieke clubs uit het bedx-ijfsleven toe tot het Nederlands handbalverbond, het geen neerkwam op een leden-aan was van 10.000 personen. De grootste winst in leden-aantal boekte de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond. In de jaren '57-'60 groeide deze bond met 150.000 leden. De geboox-tègolf van 1947-1949 had hierin een geducht aandeel, vooral toen het bestuur van de bond een nieuwe categorie van pupillen (9 tot 11 jarigen) instelde. NEW YORK, 21-6. De „New York Times" meldde maandag dat de Amerikaanse senaat druk uitoefent op president Johnson om de kwes tie-Vietnam aan de algemene verga dering van de Verenigde Naties voor te leggen ter versterking van de twintig jaar bestaande volkerenor ganisatie. Volgens James Restoxx, medewerker van het blad, wordt ex- bij Johnson ook op aangedx-ongen dat hij zijn eis dat alle V.N.-leden hun financiële vex-plichtingen ten volle nakomen laat varen en zo de cx-isis binnen de V.N. helpt oplossen. Res- ton schreef dat de presideixt naar verwachting de suggestie inzake de kwestie-Vietnam van de hand zal wijzen maar akkoord zal gaan met een voorstel dat de financiële bij dragen van de diverse landen voor de vredesopex-atie op vx-ijwillige ba sis worden geleverd. Kamp voor schipperskinderen HATTEM, 21-6. lil Hal tem is maandagmiddag het negen de nationale kamp voor schip perskinderen officieel geopend. Het kamp gaat uit van de commissie voor jeugd-, vor- mings- en sociëteitswerk voor de Binnenvaart van de raad Varende Gemeente der Neder landse Hervormde kerk. Hel wordt gehouden in de Hattem- se bossen en er nemen ruim 500 kinderen uit het hele land aan deel. VREESWIJK. H.K.H. prinses Margriet heeft een kort bezoek ge- bx-acht aan Vreeswijk i.v.m. het 50- jarig bestaan van de Prot, Chr. prins Hendrikschooi met internaat voor schipperskindex-en aldaar. UTRECHT. Koningin Juliana heeft de jubileumviering van de Ne derlandse Amateur Toneel Unie (N. A.T.U.) in Utrecht bijgewoond. De koningin is beschex-mvrouwe van de unie, die nu 25 jaar bestaat. HALFWEG. Een botsing tussen een personenauto en een volkswa genbusje op de Haarlemmermeer straatweg in Halfweg heeft het leven •gekost aan de 27-jarige onderhouds werker A. van Aalst uit Amsterdam, die het busje bestuurde. Het ongeluk gebeurde doordat de uit tegenover gestelde richting komende personen auto bij het inhalen op de linker weghelft kwam. DEN HAAG. De heer Simon Wiesenthal zal donderdag 24 juni in de grote zaal van de Haagse dieren tuin een referaat houden over het opsporen van oox-logsmisdadigers. Hij spreekt op uitnodiging van het bestuur van de Nedex-landse Vere niging van Ex-politieke Gevange nen uit de bezettingstijd. DEN HAAG. In aanwezigheid van een goot aantal genodigden is in de cantine van de visafslag te Scheveningen de nieuwe motorred dingsboot „Bernard van Leer" offi cieel in dienst gesteld. VLISSINGEN. Bij de scheeps werf „De Schelde" in Vlissingen is te water gelaten het fregat „Van Galen", dat voor rekening van de Koninklijke Nederlandse Marine in aanbouw is. ROTTERDAM. De uit Rotterdam afkomstige 21-jax'ige Ax-le Cool is bij het zeilen op een meer in de px-o- vincie Dalsland verdronken, toen zijn bootje tijdens stormweer om sloeg. Het slachtoffer was sinds sep tember vorig jaar werkzaam op een laboratorium in Dalsland. SCHIPHOL. Een gedeelte van de in totaal 106 man omvattende handelsmissie uit Iowa, die thans een reis maakt door verschillende landen van Eux-opa, is met een lijn- toestel van de K.LM. uit Fx-ankfort op Schiphol geax-riveerd. DEN HAAG. In de eerste vijf maanden van dit jaar zijn 41.685 wo ningen voltooid ofwel 8000 meer, dan in de overeenkomstige pex-iode van 1964. De voorlopige cijfers voor de afgelopen maand mei worden becij ferd op 8950 of 1500 meer dan in mei 1964. MADE. In de Biesbosch is de 19-jarige Sjel Horrevoets uit Made verdronken. De Rijkspolitie te water van Drimmelen heeft het stoffelijk overschot opgedregd. De jongen was in het water gegaan, hoewel hij niet kon zwemmen. DEN HAAG. In de Zwitserse plaats Sion, op lid spoox-wegtraject van de Furka-oteralb, is de 57-ja- x-ige Nederlandse mevrouw Johanna Hesselink-Van der Vliet uit een rij dende trein gevallen. Zij werd zo ernstig verwonc, dat zij bij aan komst in het ziekenhuis reeds was overleden. De van Bruinisse afkomstige mej. zr. E. J. Jumelet, is ver pleegster te Tiberias in Israël, voor ons blad schreef zij bij gaande impressie van een bus reis van Tiberias naar Jeruza lem. I Het is fx-isjes in de vroegte, de nachten zijn 's winters ikoél in Tibe- x-ias. Maar als ovei*da'g :de zon schijnt in de 200 meter onder de zeespiegel gelegen stad, is het hier heex-lijk. Een ware trekpleister voor zonzoekende toeristen. Met mijn buskaartje in mijn zak wandel ik naar Ihet 'gezellige en mo derne station. Het kaartje kun je al dagen van te voren kopen. Er komt een nummer op voor de zitplaats. Als je niet te laat bent is die gereser veerd, maar je moet een kwartier voor vertrektijd aanwezig zijn. On gebruikte kaartjes blijven een heel jaar 'geldig. De volgende keer laat je op bet station ;het nummer en de da tum gewoon veranderen. Als de chauffeur verschijnt ont staat er in de veelta'Mige kleurige menigte een deining. Iedereen is ige- linteresseerd in het busnummer van zijn buurman. De dhauffeur staat als een boom voorin de bus en begint bars: „van één tot vijf". Iedereen schijnt op dat moment een van die eerste vijf nummers te bezitten. Een gedrang en g.ewuxim met tassen en koffers ontstaat er tussen de wach tenden, die allemaal even ongeduldig zijn „Rekka, Rekka" (een ogenblik), is een veel gehoorde kreet. Ik met mijn nummer zes zeul dc zware tas naar de bovenste treeplank Zwaar beladen ben ik met dikke wollen winterkleren voor het x*uim 100 meter hoger gelegen koude Je ruzalem, met verse grapefruits uit onze tuin en met vele boeketten voorjaarsbloemen. „Adhot (zuster) Mirjam, moet je ook naar Jeruzalem?" Deze roep was voor mij bedoeld en een -kleine man neemt mijn tas aan en poot hem on der de chauffeursstoel, waarachter ook een plaatsje voor mij wordt ge maakt. „Ik moet naar Jeruzalem om bij mijn broer Sjabbat te vieren" vertelt hij. Uit Jemen We kennen 'hem goed van onze po likliniek waar fhij met succes voor een huidaandoening is behandeld. Voor ben die bet bodk Exodus lazen, hij is één van ben die op „arends vleugelen" (per vliegtuig) naar het land Israël werd gebracht. Hij komt uit Jemen. De meeste Jemenieten zijn vx'oom en bijzonder vriendelijk. Ook hij draagt onder zijn zwarte hoed nog een klein kalotje en langs zijn oren wippen fijne zwarte pijpekrulletjes, die door zijn zwarte baartje haast niet opvallen. Hij vertelt een lang verhaal over zijn broer, en moet na tuurlijk uitgebréid weten wat ik in Jeruzalem te zoeken heb. Om zeven uur is er de tweede nieuwsuitzen ding. In elke bus wordt het nieuws zoveel mogelijk door Chauffeurs en passagiers beluisterd. We rijden pre cies op tijd weg. Het oude Tibei-ias, aan de voet van de bexgen wordt steeds kleiner. De nieuwe woonwij ken die als een spiraal omhooggaan volgen we bij het stijgen. De nevel maakt de bergen aan de overkant van bet meer blauwgrijs. Donkere regenwolken worden omlijnd door de opkomende zon. Door de mooie iuöht is er een wondennooie kleurenspie- geling in bet meer. De geploegde akkers, donkerbruin en zwart van de vele regens of met prachtig groene streepjes van de op komende gewassen, worden al be werkt. Langs de weg passeren we ezelskarretjes en Arabieren of be doeïenen, die te voet naar hun werk gaan. Grote plassen zijn er langs de weg, voor we de Tha'bor passé ion. Een typische berg is dat, met een ronde dikke buik. De bodem is rots achtig, maar na de beig Thabor komt er een prachtige, vruchtbare vlakte. Rechts, vemveg in de bergen zie je Nazareth liggen. We naderen de stad Afula, 15 jaar geleden nog een dorp met buizen van golfplaten en sardineblikjes. Het is acht uur en mijn. buurman neemt een klein boek je uit zijn binnenzak, om zijn gebed te lezen. Voor Akke was de grensovergang bij Zevenaar een sensatie. Bij de douane lieten ze de autopapieion zien en de passen. Gelijk verwissel den ze van plaats, want Akke vond het toch wel een beetje gi'iezelig om in een vreemd land te rijden, hoewel Jan verklaard had, dat verkeersre gels nagenoeg gelijk waren. Na een oponthoud van slechts enkele minu ten konden de beide wagens verder rijden, Duitsland in. Jan gaf gas, reed achter de wagen van zijn vader en verklaarde, toen ze de Duitse douane achter zich had den: „Zo. Akke, nu zijn we Neder land uit. Hoe vind je het?" De viouw keek eens rond op de autobaan en antwooi-dde: „Niets bi- zonders, he?" De jongen schoot in een lach. „Nog niet. Wacht maar, tot we een hon derd kilometer verder zijn, dan kijk je je ogen uit". Nabij Keulen alen ze in een weg restaurant. Alike, die een portefeuille vol Marken had, kon er nog steeds geen touw aan vastknopen. Hoewel ze een paar weken tevoren 'n boekje had aangeschaft: „Duits op reis", ver stond ze ternauwernood een wooxd en Jan moest haar bij alles helpen. „Dat went wel", lachte de jongen. „Als wc weer thuis zijn spreek jc vloeiend Duits". „Dat zal best", meesmuilde Alike, die or niets van geloofde. Ze reden die dag door naar Frank- Fcuillcton door H. van Omme furt, waar Van der Spoel een hotel besproken had en deden de maaltijd alle eer aaxx. En omdat ze tamelijk vroeg gearriveerd waren, stelde Jan voor nog een wandeling te maken door de stad. De oudere mensen ble ven in het hotel, zodat Alike en Jan de straat op liepen. Ze hadden nauwelijks vijf minuten gelopen, toen Akke plotseling bleef stilstaan. „Zeg, weet je hier de weg? Weet je het hotel terug te vinden?" Jan deed alsof hij hevig geschx'ok- ken was. „Jij hebt de naam toch ge lezen, niet?" Akke werd wit. „Dit.die ben ik al vergeten. Het was ook zo'n gekke naam. „Ja, maar de slroat weet je toch zeker nog wel?" „De straat? Ik heb heel geen naam bordje gezienHebben ze die hier wel?" Als antwoord wees Jan op een bord, dat op een hoek aan de gevel prijkt: Joanittex-stx-asse. Hij keek haar zuchtend aan. „Wat doen we nou, Akke?" Akke sloeg de hand voor haar mond en zei: „Oen dat in een vreemd land Jan krabde zich achter het oor en 'zei: „Nou, laten we maar verder lo pen. Wc zullen maar op ons goede gesternte vertrouwen". Doch Akke greep zijn arm. „Kunnen we niet be ter teruggaan!? Zo <vw f ijn we or nog niet vandaan. Kwamen we niet van gindse hoek? Waar al die auto's staan?" Jan keek en antwoox'dde, wijzend: „Ik dacht van die kant „Welnee, daar zijn we de hoek om gegaan. Ofwas het ginds? Nou weet ik het ook niet meer". Jan kon zich niet langer inhouden en begon te grinniken en langzaam kreeg Akke door, dat hij haar voor de gek hield. „Of weet je het wel?" vi-oeg ze, toen hij langzaam verder ging lopen, hem volgend. „Natuurlijk, Akke. Ik ben hier al zo vaak geweest. Maak je maar geen zox'g, ik verdwaal heus niet. En hej hotel weet ik ook nog wel terug te vinden". Ze loosde een zucht. „Akelig jong, om me zo op stang te jagen. Ik zou me in m'n eentje geen Yaad weten. Ik vex*sta geen woord van dat koeter waals Hij lachte breeduit. „Kom nou, het is toch ook een taal, net als die van ons". „Het lijkt me anders verbazend moeilijk", verzuchtte Akke. „Ik leer 't nooit". Ze wandelden door het centrum en bewondei'den de winkels. Steeds op nieuw vi'oeg Akke naar de prijzen, omgerekend in Nederlands geld en de jongen werd niet moe haar de ge vraagde inlichtingen te verschaffen. Waarna Akke op een gegeven ogen blik vex-klaarde, dat ze alles maar behoorlijk duur vond. „Men vex-dient hier ook meer", was zijn ooi'deel. In een rustige gelegenheid, dicht bij het station, dronken ze wat en luisterden naar het strijkje. Op een gegeven ogenblik keek hij haar aan en vi'oeg: „Dansen? Ofheb je nog bezwaren?" Ze aarzelde even. „Ik heb het na tuurlijk in lange tijd niet gedaan". „Zullen we het eens probex*en?" (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5