UITBREIDINGSPLANNEN GEMEENTE WESTERSCHOUWEN In de toekomst kippen zonder veren? Premier Wilson wil bemiddelen in kwestie-Vietnam Verkouden? STREEKNIEUWS SVCCESJES Rusland en Vietnam Vaststelling in komende raadsvergadering (dinsdag 22 juni) WESTENSCHOUWEN, 17-6. Op de raadsvergadering van dinsdag a.s. zal deur b. en w. ter vaststelling aan geboden worden de ontwerpen her zieningen der meest westelijk gele gen uitbreidingsplannen. Vanaf 24 februari tot 24 maart lagen ze voor een ieder ter inzage. Gedurende deze periode zijn een groot aantal be zwaarschriften ingediend. De heer A. Kenters had bezwaar tegen het tracé van de ontworpen Zuidweg, dat door zijn boomgaard loopt. Dit tracé is vastgesteld door de provincie zodat de gemeente hier niets aan kan veranderen. Fam. Landegenfc, eigenaar der boerderij „Duinoord", maakt be zwaar dat deze boerderij plus een stuk grond gelegen tussen Kamp wegje en de Westerseweg niet in het uitbreidingsplan is opgenomen. Dit wordt niet juist geacht omdat de boerderij en erf wel is opgenomen in het uitbreidingsplan, met als be stemming logeergebouwen. Over het andere perceel kan nog niets gezegd worden omdat er nog steeds onze kerheid heerst over de plannen van de Prov. Waterstaat voor de aanslui ting van de Hogeweg op de toekom stige Dammenweg. De kerkvoogdij der Herv. Gemeen te te Haamstede bezit een perceel grond aan de Steenweg. Dit perceel is gedeeltelijk bestemd voor de bouw van een openbaar of bijzonder ge bouw, gedeeltelijk voor bebouwing BM, gedeeltelijk BK en gedeeltelijk voor speelterrein. Tegen dit laatste heeft de kerkvoogdij aanmerkingen omdat aan een interkerkelijke stich ting optie zal worden verleend tot bouw van een ontmoetingscentrum. Deze stichting heeft geen gehoefte aan een speelterrein. Ook tegen de BK bebouwing wordt geageerd, ter wijl de bestemming speelterrein en BK gaarne veranderd zou worden gezien in bebouwing CM. Ten aan zien van deze bezwaren wordt opge merkt dat het wenselijk wordt ge acht het plan ongewijzigd te laten. Het plan geeft ter plaatse een ac cent aan het te stichten centrum door middel van enige ruimte en wat lage betxjuwing (BK). Het speel terrein dient te blijven a: als speel terrein voor kinderen uit de omge ving, b: om uitbreidingsmogelijk heid te kunnen geven aan het ge plande openbare of bijzondere ge bouw, c: t.b.v. de buitenactiviteiten van het ontmoetingscentrum, d: voor mogelijk gebruik als parkeerterrein en e: i.v.m. de ruimtelijke werking. De heer C. B. Blom maakt bezwaar tegen een geprojecteerd pad dat over zijn perceel met 5 zomerwoningen loopt, gelegen tussen Lage- en Hoge weg. Aan dit bezwaar kan niet wor- .en meer kamphuisjes (foto's Zierilkzeesche Nieuwsbode) WAGENINGEN, 18-6. Prof. drs. A. M. Frens heeft donderdagmiddag bij zijn ambtsaanvaarding als hoogle raar in de dierfysiologie, waarin be grepen dc stofwisselingsleer van mens en dier, aan de Landbouw hogeschool te Wageningen, een mo gelijk toekomstbeeld geschilderd van kippen zonder veren. Zijn rede droeg tot titel: „Dierfysiologische schilde ringen voor landbouwkundig ge bruik". Alleen door zijn groeiende dierfy siologische kennis kan de mens erin zijn geslaagd de dieren van achter volgde jachtprooien - zie de tekenin gen uit de oertijd in de grotten van het Dordognedal en in de grot van Altamira - tot geleide kudden te ma ken en vervolgens tot huisdieren met levensfuncties die meer en meer ten Zonieravondcompetitie rayon Zierikzee Het programma voor de volgende week luidt: Dinsdag 22 juni: Smit en Bolnes-Drukkerij L. O.; Kon. Zeelandia-Zierikzee veteranen. Woensdag 23 juni; P.Z.E.M.-Van der Wekken; Veloci- tas-Neptunus. Vrijdag 25 juni: Rijkswaterstaat-Van Aken's bouw bedrijf. Alle wedstrijden vangen aan om kwart over zeven. LONDEN, 17-6. Als dc premiers van het Gemenebest hem daartoe willen machtigen, is premier Wilson van Engeland bereid dadelijk na de Londense Gemenebest-conferentie naar Meskou, Peking en Washing ton te gaan cm te spreken over een herstel van de vrede in Vietnam, zo wordt van gewoonlijk welinge lichte zijde vernomen. Hij zou de Russen vragen de Noordvietnamezen te bewegen aan een vredesconferentie deel te nemen Het westen zou dan moeten goed vinden. dat afgevaardigden van de Victcong deel uitmaken van de Noordviclnamcsc delegatie. De Ame rikanen zouden daar al mee heb ben ingestemd. De premiers die aan het eind van deze maand naar de Afrikaans-Azi atische conferentie in Algiers gaan, zouden dc vertegenwoordigers van Peking en Hanoi op die conferentie moeion trnrhten to winnon voor het voorstel. De meningen onder de pre miers zijn echter nog verdeeld. voordele van de mens strekken, al dus prof. Frens. Op de hierbij ingeslagen weg wordt steeds voortgegaan tot in een verre toekomst alle dierlijke levensvoor waarden door de mens worden be paald en op zijn voordeel gericht. De herder is al bijna geëvolueerd tot de vakkundige bedienaar van dierlijke machines, die nauwelijks meer in stincten of zintuigen behoeven in te spannen om op de voordeligste wijze de dierlijke voortbrengselen te pro duceren, die de menselijke economie verlangt. Het lijkt prof. Frens zelfs niet al te gewaagd om te veronderstellen dat de fysiologie ons op de duur in staat zal stellen waardevolle diei"- lijke weefsels zelfstandig te laten groeien, los van het dierlijke indivi du. Met behulp van dergelijke weef selcultures zou men de produktie van dierlijk afval kunnen vermijden en bijvoorbeeld kippevlees kunnen kweken zonder dat daar de vor ming van waardeloze veren mee ge paard gaat. Overigens, deze utopistische fan tasie latend voor wat zij is, meende prof. Frens toch wel te mogen zeg gen dat iedere stap die ons dichter brengt bij een volledige beheersing van de dierlijke produktie alleen kan worden gezet wanneer de kennis van de dierfysiologie op het daarvoor noodzakelijke peil is gekomen. De dierfysiologie heeft steeds ach ter de praktische landbouw gestaan wanneer nieuwe mogelijkheden wer den gezocht voor economische dier lijke produktievormen. En de heden daagse dierfysioloog kan gezien wor den als een verre opvolger van de prehistorische medicijnman die met zijn tekening machtgevende kennis omtrent de dieren verspreidde, zo zei prof. Frens. Ingezonden mededeling tretilKiMf 6/j Rillerig Onprettig? Pas dan op! Neem bijtijds 'ASPRO'. 'ASPRO' bevat alles om Uw verkoudheid snel en doel treffend te bestrijden. den tegemoet gekomen omdat het nog niet bekend is of na verbreding der Hogeweg deze 5 woningen nog uitbaning op deze weg zuilen heb ben. Een uitweg dient aangelegd te worden naar de Lageweg. Een perceel grond van 2 ha, eige naar de heer C. v. d. Klooster, heeft als bestemming KD (zomerwoningen gedeeltelijk BK en gedeeltelijk BN). Reclamant vindt de bebouwings dichtheid te gering en verzoekt een wijziging zodat 25 zomerwoningen per ha gebouwd mogen worden. B. en w. zijn van mening dat hieraan niet tegemoet gekomen kan worden omdat het maximum aantal kamp huisjes op C-gebied 20 per ha mag bedragen Verder acht het college het ongewenst de opgelegde bestem mingen BK en BN te wijzigen in zomerwoningen gezien de opzet van het plan. In de geest van de heer Blom vraagt dr. ir. N. A. J. Voorhoeve, eigenaar van een zomerwoning aan de Hogeweg. of het pad door het per ceel van de heer Blom openbaar zal worden. Ook hier moet de situatie afgewacht worden na de reconstruc tie der Hogeweg. Kamphuisjes Diverse eigenaren in dit plan heb ben in overeenstemming met het voor hen geldende uitbreidingsplan kamphuisjes opgericht op het per ceel Kad sectie E. no. 443 ged. Hun bezwaar bestaat uit het feit dat op het betreffende perceel nu landhui zen zijn gesitueerd, terwijl ook be zwaar wordt gezien in de over hun gronden geprojecteerde wegen. Deze mensen hebben gelijk, doch door de aanlegplannen van de Zuid- weg is een gewijzigde situatie ont staan, waardoor ook weer hier de uitweg onmogelijk is geworden. Deze uitweg is nu geprojecteerd 40 meter ten oosten van perceel E. 443. Aan het verzoek om hun perceel te be stemmen voor KD bebouwing kan niet voldaan worden. N.V. R. Buisman's Kon. Fabriek van gebrande suikerpoeder maakt bezwaar tegen het niet projecteren van zomerwoningen aan de achter zijde van hun eigendommen, perceel sectie E. 70 en 71. Gevraagd wordt hier 4 woningen te mogen bouwen. Verder is de intekening van de bouwstrook aan de zijde der Steen weg zo uitgevoerd dat slechts één wening CM bebouwd kan worden inplaats van 2. Aan het eerste be zwaar kan momenteel niet worden voldaan. Bij de regeling van de be stemming Duinoord zal worden be zien of dit achterterrein bestemd kan worden voor de bouw van zomerwo ningen. In verband met de eventu ele ontsluiting van genoemd achter terrein kan nu niet tegemoet geko men worden. Een gedeelte van de boomgaard van mevrouw wed. E. Rentier-Abrahamse aan de Hogeweg valt ten offer aan de Zuidweg terwijl de rest agrarisch gebied wordt. Het overblijvende gedeelte is volgens haar te klein om als boomgaard te worden geexploiteerd zodat zij ver zoekt hieraan een recreatieve be stemming te geven. Het college kan ook hier niet tegemoetkomen aan de bezwaren omdat op deze weg een ruim uitzicht gevraagd wordt en huisjes hier een gevaar vormen. Re- clamante wordt verwezen naar de schadevergoedingsverordening. Tegen de aanleg van de Zuidweg- Hogeweg richt zich ook de heer J. C. Boot, pachter van hofstede „Ire ne", die een strook van 10 meter breed en enkele honderden meters lengte weiland, waarop pas een be- regeningsinstallatie werd aange bracht moet missen. Ook hier scha devergoedingsverordening. De eigenaar van boerderij „Irene", A. Baron Schimmelpenninck van der Oye onderstreept het bezwaarschrift van de heer Boot. Terwijl hij verder in het hem toebehorende perceel bos, gelegen tussen Hoge- en Lageweg sectie E. no. 91 vrijstaande landhui- zenbouw wil zien. Het plan moet hier ongewijzigd blijven. Ook aan reclamant A. M. de Glop- per wordt afwijzend beschikt op zijn verzoek om op zijn grond de be bouwing landhuizen BM en BN te. wijzigen in BK en BL Hogeweg' De heer J. P. v. d. Zande, eige naar van een boerderij aan de Hoge weg wijst er op dat zijn bedrijfsge bouwen door de Hoge- en de Zuid weg afgescheiden worden van zijn landbouwgrond in de Burghse polder en dat het zeer moeilijk zal worden om in het seizoen over te steken met trekker en machines. Het ligt in zijn bedoeling de gebouwen te verplaat sen naar de Burghse polder en hij verzoekt het perceel te bestemmen voor KD zomerhuizen. Het college stemt met het verzoek in, alleen meet de bebouwing volgens de aan liggende gronden worden, n.l. land huizen BC. Ook het plan Hogeweg kreeg nog al wat bezwaren. De heer C. B. Blom verzoekt: a: de noordelijke hoek van zijn camping, bestemming kampeer- gebied C, te mogen bebouwen, b: op het gedeelte van kampeergebied A. aan de Hogeweg een woning te mogen bouwen, c: het gehele kam peerterrein te bestemmen als C.-ge- bied en d: de beplantingsstroken rond zijn terrein van 10 meter breed te laten vervallen. Voor plan a zou een geprojecteerd plantsoentje aan de W. G. Bootlaan moeten verdwij nen, zodat dit ongewenst wordt. Te gen inwilliging van b bestaat geen bezwaar en c kan het college ge deeltelijk meegaan door de helft van het kampeergebied A. de bestem ming C. te geven. Ook aan d kan enigszins tegemoet getreden worden door de strook langs de duinen op 5 meter te brengen en de strook tus sen kampeergebied en logeergebou wen te laten vervallen. Door gebr. Bom wordt gevraagd het plan zo te wijzigen dat ook op hun perceel aan de Hogeweg één of twee zomerwoningen gebouwd kunnen worden. Deze wijziging is volgens het college onaanvaardbaar omdat het gevolg ervan zal zijn dat de nieuwe ontsluitingsweg naar en van de uitzichttoren der N.V. Water leiding Mij. Schouwen-Duiveland op een andere plaats op de Hogeweg moet uitkomen. De heer C. P. J. v. Iwaarden, ei genaar van een perceel grond gren zend aan het kampeerterrein van de heer J. A. v. d. Weele vraagt de ge realiseerde groenstrook van 5 meter inderdaad wordt gerealiseerd en de afvoer, van rioolwater niét meer via de scheidingssloot zal geschieden. Dit bezwaar richt zich niet tegen het plan en kan derhalve niet als be zwaarschrift aangemerkt worden. De heer M. F. de Vos zag zijn per ceeltjes grond graag in het ontwerp plan opgenomen, waaraan het col lege voldoet. De heer H. Muste maakt bezwaar tegen de bestemming van zijn per ceel met logeergebouwen. Hij zou een dienstwoning willen bouwen. Het bedrijf is te klein voor de bouw van een dienstwoning doch nu het perceel niet meer van dezelfde eige naar is heeft de bestemming logeer- gebouwen weinig betekenis en be staat er geen bezwaar tegen de bouw van een woning. Uitbreiding van het aantal kamp huisjes zag de heer Jac. Blom gaar ne op zijn kampeerterrein. Gelet op de indeling van het terrein, is het niet wenselijk met de bestemming C. doch indien er een hergroepering op het terrein komt, kan bij een volgen de herziening met de wensen reke ning gehouden worden. Vrijheidsberoving en het verlies van rust noemt de heer F. H. van Oudheusden het plan om zijn boom gaard (erfpacht) huisjes te bouwen. Verder wil hij de beschikking hou den over zijn boomgaard. Gezien de opzet van het plan kan hieraan niet tegemoet gekomen worden, doch. zo lang de bestemming niet wordt gere aliseerd zal de heer van Oudheus den het grondgebruik kunnen laten voortduren. Voor schade geldt ook hier de schadevergoedingsregeling. steeds meer bungalows Om voldoende verplegend personeel NIJMEGEN, 17-6. Naar de me ning van staatssecretaris dr. A. J. II. Bartels zullen de besturen van de ziekenhuizen zich in de naaste toekomst moeten bezinnen op de mo gelijkheid om ook op langere ter mijn te blijven beschikken over een vcldcend aantal vrouwelijke be roepskrachten. Zijn gedachten gaan hierbij in het bijzonder uit naar de gehuwden en de voor hen te ontwerpen secundaire arbeidsvoorwaarden. De staatssecre taris zei dit bij de opening van de onlangs gereed gekomen nieuwe ver- pleegstersschool van het Sint Rad- boudziekenhuis in Nijmegen. De staatssecretaris merkte op,.dat hel, personeel in cic ziekenhuizen van 1951 lot en met 1961 is toegenomen van 30.000 lot 60.000, militaire zie kenhuizen en psychiatrische inrich tingen niet meegeteld. Dc helft van hel, gezondheidupersoneel werkt nu in ziekenhuizen. Driekwart van dit personeel bestaat uit vrouwen. Dit betekent, dat in 1960 bijna een tien de van de vrouwelijke beroepsbe volking in de gezondheidszorg werk zaam was. ZIERIKZEE N.C.V.B.-vergadering Onder leiding van zr. E. C. de Ruijter vergaderde deze week de af deling van de N.C.V.B. Na opening der vergadering op de gebruikelijke wijze mediteerde de presidente n.a.v. Lucas 10 17-20 Na een welkomstwoord sprak ds. A. Lam te Zierikzee over het onder werp: „De satan in ons leven" Over het bestaan van de satan verwees ds. Lam naar het boek Job. Hij con cludeerde dat de satan grote macht' heeft Hij is een verleider en ver stoort de verhouding tussen God en mens. Techniek en cultuur probeert hij aan zich te onderwerpen en ook in het persoonlijke leven van de christenen dringt hij door. Het is daarom noodzakelijk een persoonlij ke band te hebben met de levende Heiland. Met de bijbel en met het gebed hebben wij een sterk zwaard. De woorden rechtvaardigheid en naastenliefde moeten werkelijkheden zijn in ons leven, zo betoogde spre ker, dan wordt de vraag in de titel van het onderwerp veranderd in de vraag: „Wat betekent Christus in mijn leven?" Zo kunnen wij zonder angst Zijn wederkomst verwachten, hetgeen impliceert het einde van de macht van satan in deze wereld. Na de pauze ging ds. Lam nog in op verschillende gestelde vragen. Na een dankwoord van de presidente en gemeenschappelijk zingen van de verzen 8 en 10 uit het „Gebed des Heren", sloot de predikant de ver gadering met dankgebed. HAAMSTEDE Snelle woningbouw In de tijd van drie dagen is in Haamstede een woonhuis gebouwd. De verdere afwerking zal nog een goede veertien dagen in ibeslag ne men, waarna de eigenaar zijn intrek kan nemen. Het huis, een pre-fab woning van :de n.v. C. v. d. Lely uit Maasland staat op de ihoeik Strand- Badweg en lis van 'het bungalowtype met uitwendige maten van 14 x 13 meter. Uiterlijk is weinig te zien van een buitengewoon fabrikaat, en zelfs de kleine witte steentjes gelijken echt. Alle wanden zijn in de falbriek voorzien van een plaat uit een soort staal die het vervoer vergemakke lijkt en breuken voorkomt. De vloe ren zijn van gewapend beton. De 'huidige baksteen'bouw vraagt vol gens de fabrikant te veel arbeid en 'deze wanden worden nu al gemakke lijker gemaakt omdat de juiste ma chines aangeschaft zijn. De produc- bie kan nu versneld worden en de woningnood is voor Lely Maasland geen probleem meer. De prijs van 'dit type is f 51.000,- waarbij inbegrepen is de centrale verwarming, een luxeuze complete keuken- en ba'dkamerinrichting, vloerbedekking en alle leidingen, zo wel voor electra als voor aardgas. Een gedeelte der buitenwand is naast enorme ramen uitgevoerd in gedeel tes 'mahoniehout en in een soort kunstzinnig aangebrachte imitatie steen. De eigenaar 'is Mr. G. E. K. A. RoSkott uit Rotterdam. Ook op an dere plaatsen in ons land o.a. in En schede en in Hoek staan dergelijke buizen die voor mensen met Ihaast om te gaan wonen en voorzien van de nodige vergunningen, beslist een uitkomst zijn. Kermis In de Ring wordt momenteel dooi de bekende kermisexploitant V. d. Zande uit Halsteren druk gewerkt aan de opbouw van de kermis. Ge zien de tenten en kramen kan dit jaar gesproken worden van een ma gere „mart", want met een kmder- molentje en een gebakkraam zal Haamstede het moeten doen. ZONNEMAIRE. Reisje Herv. Vrouwenvereniging Dinsdag j.l. vond het jaarlijkse reisje plaats van de Herv. vrouwen vereniging. Het gezelschap was aan gevuld met een groep dames van buiten de vereniging. De trip ging ditmaal naar België en reeds om zes uur 's morgens werd vertrokken. Via Zijpe, Bergen op Zoom en Goes werd gereden naar Nieuw- en St. Joos- larnd en hier werd eer. geanimeerde koffiepauze gehouden. Te Vlissingen bestond' gelegenheid om te winkelen en daarna ging de reis verder per veerboot en toen door Zeeuws-Vlaamderen naar Knocke, waar in „Maria Cisca" de inwendige mens weid versterkt. Zeer geslaagd was odk het volgende be zoek aan Brugge. Over Antwerpen werd de terugreis gemaakt en na een laatste onder-breking te Bergen op Zoom arriveerde het gezelschap, na een geslaagde dag, om kwart voor tien weer te Zonnemalre. KERKNIEUWS Ncd. Herv. Kerk Beroepen te Nuns peet (4e prcd.pl.): J. Vos, Rijssen. Bedankt voor Slochteren: J. Mans- velt, Giessen-Oudkerk. Geref. Kerken Examens. Aan dc V.U. slaag den voor het prop.-examen theologie de heren A. Haaima, Enkhuizen; J. L. 'LHart, Pernis; A. J. Jansma, Lo- bith (cum laude); G. J. Los, Huizen (N.H.); S. J. Noorda, Groningen; W. Raven, Amsterdam; H. H. Schoema- kcr, Amsterdam; D. Soctcman, Haar lem cn W. dc Wolf, Siddeburen. Geref. Kerken Vrijgemaakt Twect.nl te Assen (3e pred.pl.): Tj. Boersma, Urk en H. W. Ophoff, Hou werzij 1. Diversen: Zelfklevende letters, 100 weerbestendig. Ideaal op re clameborden, winkelruiten, auto's, jachten,, schepen, enz. Uit voorraad leverbaar. Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zie rikzee. Huur 'n koelkast voor f 12,75 per maand. Zonder vooruit- betaling; met recht van koop! Vandaag besteld, morgen bij u thuis! Bel (óók 's avonds) Vlissingen 4410; Goes 5397; Zierikzee 2540; Axel 338; Sluis 277. Nu tijd voor uw buitenschil- derwerk. Vraag advies bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat,' Zierikzee. Hypotheken en Tophypothe- ken. Verder alle verzekerin gen. Inl. bij J. Snoek, Appel- mai-kt 1, Zierikzee, J. M. •Bouwman (01115-503), of J. C. Wesdorp (01641-732). Overal waar verf en behang een rol spelen, kan Mol voor de juiste combinatie en ma teriaal zorgen! Last van vocht in uw buiten schilderwerk? Voor de zomer uw kaal buitenwerk bijgron- den met ademende grondvei-f Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Huur nieuwe televisie met alle progi-amma's voor een geripg bedi-ag per maand, steld, morgen geplaatst. Belt Geen vooruitbetaling! Altijd i-echt van koop. Vandaag be- (óók 's avonds) Zierikzee nr. 2540; Middelburg 3973; Goes 5397; Axel 338; Sluis 277. U verlangt en aparte bood schap- of middaglas. Wij hebben een uitgebreide sorte ring in rabana, stro en leer. Zie etalage. - Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Bij de opening van het nieuwe raadhuis van Middenschouwen, is - hoe begrijpelijk de spijt uitgesproken - dat de gemeente Brouwershaven op het punt van de gemeentelijke be stuurszetel nog zover niet is. Ge hoopt werd dat hierin spoedig ver andering komen zal, een uitspraak die wij - bij de publicatie van deze foto van Brouwershaven's raadhuis - gaarne onderstrepen. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 12 juni: Anthonia Ja- coba Wilhelmina, d. van Anthonie Cornells de Graaf en Lena Fondse (Zierikzee); 13 juni: Marinus Jaco bus, z. van Jan Leendert Willemse en Picternella Magdalena Verwest (Zierikzee); 15 juni: Wilhelmina Ma ria, d. van Gerrit Anthonie Kooman cn Aartje Jacoba den Boer (Zierik zee). Overleden. 12 juni: Thona v. d. Weijde, 93 j., gehuwd geweest met Jan dc Ronde (Zierikzee). Sclieepvaartberichteu Esso Rotterdam (t.), 17-6 te Jabald- hanna. Kelletia (t.), 18-6 te Rotterdam ver wacht. Straat Colombo, pass. 17-6 z. Mada gascar naar Durban. Esso Rotterdam (t), 18-6 van Jabald- DEN HAAG. Een liandclsinissic uil dc Amerikaanse staat Iowa, be slaande uit 72 personen met aan het hoofd gouverneur Hughes, zal als onderdeel van een reis door west- Europa ook vier dagen Nederland bezoeken cn wel van 21 tot 25 juni. MOSKOU, 17-6. De Sowjetrussi- sche vakbeweging zal voedsel, medi cijnen en voertuigen ter waarde van 800.000 roebel naar Vietnam zenden, zo is donderdag meegedeeld op een Russische vredesconferentie, waar aan tweediuzend afgevaardigden van alle religieuze gemeenschappen deel nemen. Kamran Goeseinov, secretaris van de centrale raad van de Sowjerussi- sche vakverenigingen, verklaarde dat duizenden Russen in brieven aan de raad hebben aangeboden, als vrijwil liger naar Vietnam te gaan voor de strijd tegen de Amerikaanse strijd krachten. Ingezonden mededeling Vriendelijk gebaar King gebruiken is: u zelf een dienst en een genoegen doen. King presenteren is een vrien delijk gebaar waarmee u an deren deelgenoot maakt van uw ervaring: dat natuurzuivere King ,s; 't beste dagelijkse middel is ter opwekking en verkwikking.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6