■elna ■elna „Tressy" ZOMERDAG" CHR. LANDARBEÏDERSBOND ÏE THOLEN STREEKNIEUWS Minister Biesheuvel opent „Wehate '65" MAaGPÜN? succesjes WILBRINK ïets aparts voor vader! J. VAN DER VALK on jasjes en jacks een bakkersknecht of bezorger JOH. DE VRIES FRIES JET K. J. Goedbloed L 0 „Ook tie kintlhoiiw wenst een uitkering ineens" THOLEN, 18-6 Op Ue heden (vrij dag) in Thclen gehouden Zeeuwse „zomerdag" van de Nederlandse Christelijke Agrarische Bedrjjfsbond heeft de voorzitter, de heer A. IJs- ka, scherp stelling genomen tegen de door de agrarische werkgevers organisaties in de Stichting van de Arbeid gedane uitspraak, dat de be- ürijt'suitkomsten in de landbouw een uitkering ineens aan de agrarische arbeiders niet zouden toestaan. De heer IJska is van oordeel dat ook nu weer overduidelijk blijkt, dat de visie van de agrarische werkge versorganisaties te veel wordt be heerst door de kleinere gezinsbedrij ven, die qua structuur en opzet niet kunnen worden gerekend tot de in beginsel levenskrachtige bedrijven die het beeld van de toekomstige agrarische bedrijfstak zullen gaan bepalen. Het beleid voor de land bouw - ool$ het loonbeleid - be hoort volgens de N.C.A.B.-voorzitter te zijn afgestemd op de struktureel f ezonde bedrijven van voldoende t.mvang. In dit verband stelde spre ker dat de statistieken duidelijk aantonen, dat de bedrijfsuitkomsten van de grotere bedrijven, waarop 70 a 80 procent van de agrarische arbeiders werkzaam is, over het al gemeen redelijk zijn. Het getuigt zijns inziens dan ook van weinig werkelijkheidszin te stellen dat de ze bedrijven financieel in moeilijk heden zouden komen door een uit kering ineens van twee procent. De heer IJska acht het onaan vaardbaar dat de achterstand in het werkelijk verdiende loon in de land bouw by dat van de industriële sec tor van een omvang van plm. f 20, per week blijl't, zoals thans het ge val is. Alle krachten moeten worden in gespannen om aan deze onaanvaard bare situatie een einde te maken, aldus spreker. In dit licht gezien is het volgens de heer IJska uiteraard ondenkbaar liftverkoit op autowegen Man at koningin op MOSKOU17-6. Een Russische schaker liet zich zo meeslepen door het spel dat hij op een kritiek moment zijn koningin doorslikte. Het stuk bevindt zich in de verzameling van een Russische chirurg temidden van geldstukken, knopen, een kogellager en naaigerei, dat hij in de loop der jaren uit een aantal patiënten verwijderde. Zomerprogramma V.V.V. „Renesse Vooruit" 19 juni: Dansen in het Dorpshuis met „De Melodia Stars", aanvang 20.00 uur. 26 juni: Muziekconcert door de accordeon club „Semba Cresendo" te St. Willebrord, aanvang 19.30 uur. 3 juli: Muziekconcert door „Luctor et Emergo", aanvang 20.00 uur. Dansen in het Dorpshuis, aanvang 20.00 uur. 14 juli: Voor de kinderen strand- mjozaïken, aanvang 14.30 uur, bij het strand paviljoen „Zee en Duin" over gang oude Moolweg. 17 juli: Grote lampion optocht en kampvuur met medewerking van „Luctor et Emergo" en het muziek korps uit Middelhamis. Lampion uitreiking aan het Walleweegje van 19.00-20.00 uur 24 juli Muziekconcert. 31 juli; Concert met Taptoe door „Witte van Haemstede" en „Luctor et Emergo", aanvang 20.00 uur. Dan sen in het Dorpshuis, aanvan 20.00 uur. 7 aug.: Concert door „Luctor et Emergo", aanvang 20.00 uur. 11 aug.: Voor de kinderen strand mozaïken, aanVang 14.30 uur bij de duinovergang trap einde Laone. Dansen in het Dorpshuis, aanvang 20.00 uur. dat ingestemd zou kunnen worden met een vergroting van de achter stand, hetgeen het geval zou zijn als de uitkering ineens aan de agra rische arbeiders voorbij zou gaan. Beleid op lange termijn Nodig is, aldus spreker, een be leid op lange termijn om de achter stand in beloning van de agrarische arbeider etappegewijs in te lopen en weg te werken. Bij het prijsbeleid van de agrarische produkien dient hiermede rekening te worden gehou den. De heer IJska vindt het een alleszins rechtvaardige zaak, dat bij het vaststellen van de prijzen wordt uitgegaan van een agrarisch loon peil dat op hetzelfde niveau ligt als dat m de industriële sector. Het be reiken van een dergelijk loonniveau beschouwt de heer IJska als een le vensbelang voor de hele agrarische bedrijfstak. KERKNIEUWS Hervormde Gemeente Haamstede Afscheid, bevestiging en intrede ds. G. E. Huizing Toetgangers (dus ook lif ters) mogen niet zonder noodzaak op autowegen. zijnf zelfs niet op toe- en af ritten en vluchtstroken. Op andere wegen? dédr lif ten waar auto's kunnen stoppen» Ds. G. E. Huizing zal zondagmid dag 20 juni a.s. om vijf uur afscheid nemen van 'de hervormde gemeente van Waarde in de classis Goes en veertien dagen latex-, n.l. zondag 4 juli a.s. in de middag- of avond dienst, na vooraf 's morgens om tien uur te zijn 'bevestigd door de con sulent, ds. P. Don uit Burgh op Schouwen, intrede doen als predi kant van de 'hervormde gemeente van Haamstede, waar hij beroepen is in de vacature van ds. L. Boei-, die op 6 september van 'het vorige jaar (1964) naar ALmlkerk is vertrokken en die daar een week 'later intrede heeft gedaan. Gerardus Evert Huizing werd op 10 mei 1920 uit een onderwijzersge zin. te Hendrik Ido Ambacht geboren. Hij bezocht eerst ihet stedelijk gym nasium te Dordrecht en studeerde vervolgens theologie in de bezet tingsjaren eerst enige tijd aan „het noodseminavic te Amersfoort en na de bevrijding nog aan dc rijks uni versiteit te Utrecht, waar hij zijn kandidaats- en ook zijn kerkelijk voorbereidend examen aflegde. Na dat de 'heer Huizing in 1947 door 'het provinciaal kerkbestuur van Fries land was toegelaten tot de evange liebediening in de Nederlandse Her vormde Kerk en 'hij van 1 december 1947 tot 30 november 1948 eex-st een jaar te Gi-oote Lindt werkzaam was geweest als 'hulpprediker en daar in die periode 'het amibtsweidc voor de plaatselijke predikant, toen deze als legerpredi'kant in Indonesië was, ha'd waargenomen werd hij op 12 decem ber 1948 door prof. dr. M. J. A. da Vrijer, oud-hoogleraar vanwege de Nederlandse Hervormde Kerk aan de rijks universiteit te Utrecht en wonende te Heemstede, bevestigd als pi-edikant van de hervormde ge meente van Di-eischor in de classis Zieri'kzee. Sinds 24 juni 1958 dient dB. Huizing de hervormde gemeente van Waarde in 'de classis Goes, waar bij werd bevestigd' door nu wijlen ds. W. C. van Bungeler, toen nog pre dikant te Kruimingen. Tijdens zijn ambtsbediening als predikant van de hervormde ge meente van Dreischor was ds. Hui zing o.a. lid en assessor van het clas sicaal bestuur van Zierikzee, lid van 'het breed mo'deramen van de pi-o- vinciale 'kerkvergadering van Zee land, voor de classis Zierikzee secun dus-lid van de generale synode van de Nederlandse Hervormde Kerk en scriba van bet 'breed ministerie van .de ring Zierikzee. Ds. Huizing was indertijd adviseur van de generale synode van de Nederlandse Her vormde Kerk voor de vrouw in bet ambt. 14 aug.: Dansen in het Dorpshuis, aanvang 20.00 uur. 21 aug.: Muziekconcert door „Apollo" uit Nieuwe Tonge, aan vang 19.30 uur. 25 aug.: Grote lampion optocht met medewerking van „Kunst en Eer" uit Zierikzee en „Luctor et Emergo". Lampion uitx-eiking aan het Walle weegje van 19.00-20.00 uur. 28 aug.: Afsluiting van het seizoen deer „Luctor et Emergo", aanvang 20.00 uur. NIEUWERKERK De bejaardenreis Door bet Oranje-comité is voor de bejaardën alhier een mooie reis uit gestippeld over d'e, voor velen on bekende Zuid-Hollandse eilanden. Het vertrekuur om ihalf negen, is zo danig gesteld dat dit voor niemand een beletsel zal zijn. ANNA-JACOBAPOLDER Vergadering C.P.B. Deze week vergaderde de afdeling St. Philipsland van de C.P.B in .„Ons Doi-pshuis" te Anna Jacobapolder De spreker voor deze avond was de heer Van den Burg, hoofd van de Chr. b.l.o.-school te Klundert. De heer Van den Burg hield een lezing over het werk dat op deze school geleerd wordt De heer Lobbezoo, eveneens on derwijzer aan deze school, vertoon de kleurendia's en gaf zo nu en dan ook een korte toelichting. Het is moeilijk werk om deze kinderen, die minder begaafd zijn, toch verschil lende dingen te lei-en. Maar met veel geduld en liefde voor dit werk worden er toch nog mooie' i*esulta- ten bereikt. De leerlingen doen er ook aan handenarbeid. De meege brachte werkstukjes werden be zichtigd, terwijl er ook gelegenheid was deze werkstukjes te kopen, waarvan ook gebruik werd ge maakt. De.opkomst was deze avond ma tig. De eerstvolgende vergadering hoopt de afdeling in september te houden. BERLIJN. De Westberlijnse zen der „Vrij Berlijn" zal de Nederland se documcntaii-e „Oogst van het ver leden" in een Duitse versie in zijn (televisieprogramma vei'tonen. Wan neer dat zal gebeuren is nog niet be kend Van zijn hand verschenen een serie artikeLcn over bet werk van de Hei lige Geest in hot vi-oegere officiële orgaan van de Nederlandse Her vormde Kerk en over de prediking in „In de Waagschaal". LAND- EN TUINBOUW DEN HAAG. 17-6. De minister van landbouw en visserij, mr. B. W. Biesheuvel zal dinsdag 13 juli om lwee uur de opening verrichten van de internationale technische tuin- bouwbeui's „Wehate '65" die van 13 tot en met 17 juli in de Haagse hout- rusthallen wordt gehouden. Ruim 181) stands waaronder een aantal buitenlandse, zullen 13.000 vierkante meter overdekte expositie ruimte en bijna 2500 vierkante me ter buitenterrein bezetten. Deze vak beurs zal een volledig beeld geven van de technische hulpmiddelen voor de moderne glasbouw. Inzendingen worden verzorgd door het proefstation voor de groenten- en fruitteelt onder glas te Naaldwijk. Het proefstation voor de bloemiste rij in Nederland te Aalsmeer en door de dienst voor het stoomwezen van het ministerie vaix sociale zaken en volksgezondheid. Getoond zullen o.m. worden „komkommers op sti*oba- len" en belichtingsapparatuur Voorts zullen informaties worden verstrekt over de veilige toepassing van stoomketels en -vaten onder druk in de glastuinbouwbedrijven. Diversen: A.s. zondag Vaderdag! Geeft vader 'n Poppell of Polly gas- aansteker uit „De Rookende Moor", Zierikzee. 'n Nieuwe pijp of zo'n mooie tabakszak voor vader! De grootste keus in „De Roo kende Moor", Zierikzee. Veilig, vlug uw rijbewijs via autorijschool „Succes". Prima lesmateriaal. Gezamenlijke theorie-avonden. Taxibedrijf, tel. (01114) 518, Nieuwerlcerk, (b.g.g. tel. 364). „Vapo", onze natuurperma- nent, geeft voldoening en zit steeds patent! Kapsalon Murk, telef. 2767, Zierikzee. A.s. zaterdag haalt sportver eniging W.I.K. te Kerkwerve weer oud papier op. Wilt u het gereedzetten? A.s. zaterdag 19 juni van 10 tot 4 uur verkoop van hout enz. Alles moet. weg en wordt thuis bezorgd.' Laan van St. Hilaire, Grachtweg. J. C. Berrevoets, sloper, Zierikzee. Een mooi cadeau voor vader is een Ronson-gasaansteker of een andere gas-aansteker, vanaf f 5,95 tot f 49,50. Siga renmagazijn D. C. Viergever, hoek Kraanplein, Zierikzee en Weststraat, Haamstede. Chr. Contact Bureau (C.C.B.) voor Nederland, Lindelaan 32, Krommenie (N. H.). Huwe- lijksbemidd. en briefw. Voor inl. postz. bijsluiten. Sneldienst 'Koophandel'. Van Rotterdam: Centraal Bode huis Leuvehaven 10 uur, Zekveld 12 uur; Dordrecht: Van Putte, 12.30 uur. Aan komst Zierikzee 4 uur. Verpleegster worden? - En dan liefst in een moderne gezellige stad? Onze eerst volgende cursus vangt in september 1965 aan! Inlich tingen: Directrice Diacones- senlhuis, Parklaan 95A, Eind hoven. Alle inlichtingen omtrent de Ned. Ver. voor Sexuele Her- vorming worden u gratis verstrekt door het secretari aat De Huybertstraat 22 Glazen: Feyenoord kampioen a f 2,Sigarenmagazijn D. C. Viergever, Hoek Kraan plein Zierikzee en Weslstraat Haamstede. Dat is leuk voor vader: Een sleutelring met zaklantaarn tje of met kwartjes- en dub belt j eshouder. Saga renm aga - zijn D. C. Viergever, boek Kraanplein, Zierikzee en Weststraat, Haamstede. Geef vader een pijp, pisach tige keus bij Sigarenmaga-, zijn 'D. C. Viergever, (hoek Kraan'plein, Zierikzee en Weststraat, Haamstede. Verrast vader eens met een geschenk uit het Geschen- kenhuis R. den Boer, Dam 11. Zierikzee. Tel. 2174. Wegens vakantie gesloten van 21 juni t/m 3 juli. Kapsalon Kik, telef. 209, Bruinisse. Met grote dankbaarheid en blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon MARINUS JOIIANNES CORNELIS (Marin) CHR. v. d. WEKKEN H. D. v. d. WEKKEN- v. d. MEIJDEN 16 juni 1965 Haamstede, Ankerweg 1 Enige en algemene kennisgeving Heden overleed te Bergen op Zoom, tot onze diepe droefheid, onze zeer ge liefde zoon, broedei*. zwa ger en oom ADRIAAN CORNELIS GOUDZWAARD in de krachtvolle leeftijd van 32 jaar en 9 maanden. Uit aller naam: Wed. K. GOUDZWAARD Dreisehor, 17 juni 1964 Gasthuisstraat 6 Voor de vele felicitaties, bloemen en geschenken, ont vangen ter gelegenheid van ons huwelijk, zeggen wij langs deze weg hartelijk dank. D. P. v. d. WERF M. K. v. d. WERF- VAN OEVEREN Oosterland, 18 juni 19G5. Voor de grote belangstelling bij de herdenking van ons 45-jarig huwelijksjubileum ondervonden, zeggen wij hiermede hartelijk dank. J. J. H. BOUTERSE A. BOUTERSE- WESDORP Sirjansland, juni 1965 Voor de talrijke gelukwen sen en bewijzen van belang stelling, welke wij mochten ontvangen Ier gelegenheid Van ons gouden huwelijks feest, betuigen wij langs de ze weg, mede namens onze kinderen en ons kleinkind, onze hartelijke dank. P. D. VERSTRATE C. B. VERSTRATE- JUMELET Zierikzee, 18 juni 1965. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde man en onze broeder en zwager JOHANNIS VAN SCIIAIK, betuigen wij onze hartelijke dank. Mi. P. VAN SCHAIK- BCOT Haamstede, juni 1965 Rusthuis „Duinoord" Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank voor de innige deelneming, betoond voor en na het overlijden van mijn geliefde vrouw KAATJE KLOOTE geboren DE BIL Uit aller naam: A. M. KLOOTE Oosterland, juni 1965 Nieuwstraat 20. MAAGTABLETTEN De echte Amerikaanse j en beste ter wereld. i Een blijvende uitkomst l Bij apotheker of drogist Imp. L Rietbergen cv. Korenaarstr.55,R'dam-6 i Wij zijn GESLOTEN wegens vakantie van 20-26 juni a.s. Brood- en banketbakkerij A O levensmiddelenbedrijf S. J. J. EVERAERS S char end jjkc Jongeman vraagt te Zierikzee een net kosthuis Brieven onder nr. 2233 aan het bureau van dit blad. Borrelglas of wyn- karaaf in zilver gevat Zilveren schenk- en sierkurk Gouden dasspeld of dasklem Ronson gas zak- en tafelaansteker Sigarenkist, sigaretten doos Keltuxn flessenbalc Zilver of Keltum servetband Zilveren fotolijst, voor 'n foto van de kinderen Gouden, doublé of stalen polshorloge Manchetknopen, zilver, goud, in Zeeuws en glad Sigavettendover, diverse uitvoeringen Bureau- of kantoor klokje Sleutelring, diverse uitvoei'ingen JUWELIER- HORLOGER Havenplein 1 - Mol 21 ZIERIKZEE A.N.A.B. - Zierikzee Uitbetalen landbouwvakanticbonncn a.s. zaterdag 19 juni, van 19.00 tot 20.00 uur, bij B. LOKERSE, Krepelstraat 29. Plm. 5 ha grasland voor tweemaal maaien in '65. Beide keren het hooi gratis? Brieven onder nr. 2231, bur. van dil blad. GESLOTEN wegens vakantie van maandag 21 t/m maandag 28 juni a.s. Snoek-Schoenmaker Appelmarkt 1 - Zierikzee Personeel gevraagd: Net meisje en/of werkster. Hotel Bom, Haamslede. Aai*dbeiplukkers(sters). - J. C. Braber, telefoon. (01116) 3 78, Rènesse. Meisjes en jongens die in hun vakantie willen werken kun nen zich aanmelden in: Ca- fétaria „Marktzicht", Haven plein 12, telefoon 23 32, Zie rikzee Te koop gevraagd: Kinderstoel! Telefoon (01110) 2393. Gehele of gedeeltelijke in boedels. L. Kaashoek, Lan ge Nobelstraat 23, tel. 2167, Zierikzee. Te koop: Autogarages f 350,schuur tjes f 185,Vraagt gratis prospekt. Houtbouw Ubachs- Kerkrade V.W. motor, 25 p.k., 25.000 km gelopen. Venkel 40, Zie rikzee. In goede staat zijnde brom fiets (Batavus) Billijke prijs. Lange St. Janstraat 52, Zie rikzee. Prima herenfiets, voor f 75,- Te bevragen St Joostdijk 52, Oosterland B.M.W., R 25, 250 ccm3 Mes- serschmitt. Te bevragen: A. M. Bakker, Haneweg 1, Ou- werkerk. Fiat 600, bouwjaar 1957, in zeer goede staat. P. C. Kort, Kerkweg 5, Kerkwerve Wegens aanschaf wascom- binatie: een i.p.st.z. wasma chine en centrifuge. Koopje! Calandweg 18, Zierikzee. I.g.st.z. bromfiets, merk N.S. U. en Vz pk elektromotor. W. v. Dijke, Burg. v. d. Ha- vestraat 10. Oosterland, tel. (01114) 6 19. Een i.g.st.z. R4-1956. Te be vragen: Zandweg 41, Haam stede Bankschroeven, nijptangen, hamers, militaire tassen en koppels. L. Kaashoek, Lange Nobelstraat 23, telefoon 2167 Zierikzee. 2 junior costuums, z.g.a.n., v. leeftijd 10 en 9 j.; 2 suède jassen v. leeftijd 10 en 11 j.; een stel Hamist snelkookpan nen. Te bevragen na 4 uur: W. den Boer, Molenstraat 36, Zierikzee. 30 ruiters. Te bevragen: C. v. d. Vaate, Scharendijke. 2 bascules. - L. Kaashoek, Lange Nobelstraat 23, telef. 2167, Zierikzee. Diversen: Na 1 juni zijn wij ter gerie ve van onze klanten zatei*- dag9 geopend van 9-3 uur. Technisch bureau M. Soeters Noordstraat 5. Haamstede. Voor vader: een prachtig tonnetje met sigaren. Siga- renmagazijn D. c. Viergever, hoek Kroonplein, Zierikzee en Weststraat, Haamstede U kunt gaan of zoeken waar u wilt, maar zoals bij kap salon Bal vindt vi hel ner gens. J. v.d. Werf, naaimachine monteur, Regenboogstraal 56, Zierilczee. Van ouds uw adres voor alle reparaties onder garantie. Ook aan huis. hier Is de nieuwe de meest praktische èn de meest geraffineerde werkjes, op de meest eenvoudige manier... dat brengt U de nieuwe ('n ZWITSERS precUU- produkt van topklau» binnen het bereik van leder* beurs I) Demonstratie gratis met volle garantie, service, (essen Korte St. Janstraat A - Tel. 2923 - Zierikzee 20 juni: VADERDAG! Luxe doos Balck and White whisky 18,15 Luxe doos Queen Anne whisky 18,15 Luxe doos jonge jenever en twee glaasjes 9.75 Luxe doos oude jenever en twee glaasjes 10,25 Luxe doos Martini (1 liter) 7,25 Luxe doos 2 fl, Pedro Donecq sherry en twee glazen 16,95 Slijterij-wijnhandel 't Vrije 30 - Telefoon (01110) 2972 Poplin F o a m-b a c k Nyl FIRMA KOEVOETS Kleding en Sport Havenpark 5 - Zierikzee 5; Voor 7.0 spoedig mogelijk gevraagd: j 5 S b S 5 d Hoog loon 5 3 s 5 Bakkerij De Koning Kerkplein 12 - Bruinisse - telefoon (01113) 310 of 316 cïe enige teenerpop met groeiend haar! Door een eenvoudig systeem kun je „Tressy" lang of kci't haar laten dragen. Je kunt het kammen in alle modellen en vormen. „Tressy" kost in eenvoudige kleding13,50 „Tressy" heeft een garderobe van achttien stuks vanaf 4,95 en is verkrijgbaar bij Y/ HAVENPLEIN 8-10 ZIERIKZEE TE KOOP Citroen 2 C.V1200,— idem 1600,— idem 1800. idem bestel ('59) Slcoda Octavia ('62) 2750,— Renault Danphine ('57) 1250,— A.J.S. motorfiets 350, telef. (01116)245 Renesse Wegens vakantie gesloten van 21 t/m 29 juni Bakkerij v. d. Zande WELTEVREDEN telefoon 2805 - Zierikzee NIEUW NIEUW I „TOMADO" aardappel- sclirapmacliine i 5 inhoud 3 kg f 115.50 j voor fraai drukwerk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 3