zieiukzeesche nieuwsbode Maande u juni im Nr. bsoo Nederlandse immigrantengemeenschap in Zuid-Afrika is boos op „Den Haag" STREEKNIEUWS Redelijke appeloogst in Zeeland verwacht DrvERSE berichten marktberichten JOHANNESBURG, 13-6. Verte genwoordigers van de gemeenschap van de Nederlandse Immigranten in Johannesburg hebben plannen ge maakt voor een reis naar Kaapstad in de loop van deze week om aan de daar vertoevende ambassadeur van Nederland, mr. H. A. Helb, een brief te overhandigen waarin gepro testeerd wordt tegen het besluit van de Nederlandse regering om steun te geven aan vervolgden onder de Zuidafrikaanse apartheidswetten. Zoals gemeld, deelde de minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, vorige week in antwoord op een schriftelijke vraag van het tweede-kamerlid G. J. N. M. Ruy- gers mee dat op de begroting voor 1966 een bedrag van 100.000 gulden voor dit doel zal worden bestemd dat ter beschikking zal worden ge steld van het „Defence and aid fund" Dit is een door de Verenigde Naties aanbevolen particuliere Zuidafri kaanse organisatie. De secrtaris van het immigran tencomité van Johannesburg, de heer F. W. C. A. Bourquin, heeft zondag gezegd ook van plan te zijn in het aanstaande weekeind een protestbetoging voor de Nederlandse ambassade te Pretoria te houden te- Nieuwe p.v.d.A.-voor- zitter huldigt Suurlioff UTRECHT, 12-6. Op de zater- dagochtend in Utrecht gehouden partijraadsvergadering van de Par tij van de Arbeid heeft de nieuwe voorzitter, dr. J. G. H. Tans, zijn voorganger minister J. G, Suurhoff gehuldigd. Hij dankte hem namens de partij voor zijn bereidheid zich steeds in te zetten op die posten, waarvoor door de Partij van de Ar beid een beroep op hem wordt ge daan. Dankbaar was dr. Tans ook voor hetgeen de heer Suurhoff voor de toekomst van de partij heeft ge daan, gedurende de drie jaar, dat hij de leiding had. Als blijk van waar dering overhandigde dr. Tans zijn voorganger een fotoboek. KERKNIEUWS Néd. Herv. Kerk Bedankt voor Warmond (toez.): W. F. Kuil, 't Woud. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepbaar: de heer D. J. A. Brink, Krommenie. Bedankt voor Delft (vak. dr. G. P. Hartvelt): M. Wilschut, Amsterdam- West. Baptisten Gemeenten Aangenomen nam" Nieuw-Weer- dtnge: kand. Ghr, Eijer, Leeuwar den. Ned. Prot. Bond Aangenomen naar Soest: W. Lee- rink, voorganger Vid. afd. v.d. Ver. v. Vrijz. Hervormden te Beverwijk. Blinde behaalt doctorsgraad UDINE, 13-6. De 29-jarige Renato Manazzone uit Pian- tienicco in de Italiaanse pro vincie Udine, die op zijn tien de jaar blind .iverd, heeft de doctorsgraad in de rechten be haald aan de universiteit van Bologna.De jongeman, wiens beide armen kort na de oorlog door een granaat-ontploffing werden afgeruktwerd bij zijn studie geholpen door zijn vrouw en enige vrienden. De lessen waren op de band op genomen. ZIERIKZEE Gemeentemuseum kreeg zilveren beker geschonken Door mej. mr. A. Bolle te Middel burg is aan het gemeentemuseum van Zierikzee geschonken een zilve ren beker met Zierikzeese keur. Deze beker is gemaakt naar aan leiding van, de verovering van het schipt „Duysent Vreesen", waarop Willem den Boegh stuurman was. Het schip werd op 25 juli 1709 ter middernacht door een Franse kaper uit Calais genomen. Drie uur later bevrijdde de bemanning zichzelf en nam 22 kapers gevangen. De kapers werden daarna aan een convooier overgegeven. De stuurman ontving als aandenken de zeer fraai gegra veerde beker. Vergadering vissersvereniging De mosseïkwëkersvereniging „Al gemeen Vissersbelartg" 'heeft in haar vrijdagavond gehouden vergadering met algemene stemmen zijn voorzit ter mandaat gegeven 'in de mossel- adviescommissie te stemmen voor het voorstel van <drs. D. J. van Dijk, zoals deze dat in een vorige week ge houden vergadering 'heeft geformu leerd. Besloten werd ook dit jaar een mosselfeesl op vlaggetjesdag te orga niseren. Vergadering N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van xtc Ned. Christen Vrouwenbond houdt op a.s. woensdag 16 juni 'haar maan delijkse samenkomst, tevens de laat ste in dit seizoen in 'het Ncd. Herv. Verenigingsgebouw. Als spreker hoopt op te treden ds. A. Lam, herv. predikant alhier, met als onderwerp „De plaats van satan in ons leven". Ook belangstellende dames, niet-le- den zijn hartelijk welkom. gen het Nederlandse besluit. Hij zei voorts nog niet te kunnen zeggen hoeveel mensen aan de betoging zul len deelnemen daar hij pas begon nen was met anderen te praten over de organisatie ervan. Zijn comité bestaat uit immigran ten uit Nederland en Duisland. Openluchtuitvoering „Rust Roest" Zaterdag 19 juni a.s. geeft de ver eniging voor lichamelijke ontwikke ling „Rust Roest" weer een open- luohtuitvoering op het Havenplein. Bij goed weer zal 'deze traditioneel geworden gymnastiekmanifestatie zonder twijfel weer veel publiek trekken. „Stad en Lande" bezocht Den Briel Een groot aantal leden van „Stad en Lande" bradht zaterdag een be zoek aan Den Briel. De reis werd gemaakt per 'bus. Na aankomst in de stad van de watergeuzen werd het gezelschap ontvangen ten stadhuize. De Brrelse autoriteiten hadden zich beijverd de Zierikzeese gasten een zo prettig mogelijk verblijf te bieden en er was volop gelegenheid de schoonheden van deze oude stad te bewonderen. De congressisten wer den voortreffelijk gegidst door dr. mr. H. P. Sahaap, die - gelijk bekend - jarenlang in Den Briel heeft ge woond en met de historie van deze stad uitstekend op de hoogte is. In de rij van jaarlijkse excursies die de vereniging reeds heeft ge maakt, neemt het bezoek aan Den Briel zeker en aparte plaats in. Uitvoeriger komen wij terug op deze bijzondei' geslaagde excursie. Filiaal wasserij „De Zon" geopend In het pand Verrenieuwstraat 5, waarin 'tot voor kort een dameskap salon gevestigd was, is sedert zater dag j.l. een filiaal gevestigd van wasserij „De Zon". Deze Zierikzeese winkel is het zesde Zeeuwse filiaal van dit bedrijf, dat tot nog toe geen rol van betekenis op Schouwen-Dui- veland heeft gespeeld. De directeur van „De Zon", de heer P. Geijsen, verrichtte zaterdag morgen met een kort toespraakje de officiële opening en verklaarde hier bij o.a. dat de situatie op Schouwen- Duiveland na het gereedkomen van de Grevelingendam ook voor zijn bedrijf anders is komen te liggen. Ongetwijfeld valt er te Zierikzee en omgeving op het gebied van de was serij e.d. een grotere markt te ver wachten. Ook anderen zullen hier een kansje wagen aldus de heer Geijsen, die daarom van mening was dat in de aanval de beste verdedi ging ligt. De heer Geijsen wenste tenslotte de filiaalhouder, de heer M. van Dongen, alle succes toe, waarbij hij hoopte op een prettige samenwerking tussen binnen- en buitendienst. Deze korte openingsplechtigheid werd bijgewoond door de chefs van bedrijven van „De Zon" in Terneu- zen en Goes, en de bedrijfs-maat- schappelijk werkstei" van het bedrijf Deze laatste, mevrouw Bos uit Goes, dankte tenslotte namens de heer en mevrouw Van Dongen de heer Geij sen voor zijn gesproken woorden. HAAMSTEDE/B CRGH Ouderavond kleuterschool Dinsdag 15 juni 'houdt de 'kleuter school „Het Kleuterbosje" de ouder avond. Op deze avond houdt mej. Beije een lering over „Karakter eigenschappen van 'de kleuter". Te vens zullen enige nieuwe bestuurs leden gekozen moeten worden we gens 'het 'rich niet 'herkiesbaar stel len van de 'heien D. H. 'de Kup en C. A. van Oord. BURGH Concert uitgesteld Door de minder goede weersom standigheden werd het voor zater dagavond aangekondigde concert door de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" tot nader tij'dstip uitge steld. Programma bezoek kerkeraad van Witten-Annen Het programma van 'het bezoek van een vertegenwoordiging der ker keraad en van een jeugdafdeling der C.V.J.M. uit Witten-Annen in Duits land is nu bekend en riet er als volgt uit: Donderdag 17 juni. Ontvangst in Arnhem, waarna per /bus wordt ge reden via Utredht naar Den Haag (bezoek Madurodam). Vervolgens gaat de busrit naar Rotterdam, waar overnacht wordt in een jeugdher berg. Vrijdag 18 juni. Havenrondvaart in Rotterdam, waarna om 12 uur ver trokken wordt naar Burgh via de Grevelingendam. Aankomst in Burgh te 14 uur. (Vanaf dit moment zijn de bezoekers de gasten van de Burghse kerkeraad), waarna een broodmaal tijd in de „Koebel" volgt. Om 15 uur een 'bezoek aan het strand of vrije wandeling, waarna om 18.30 uur de warme maaltijd tn de „Koebel" ge bruikt wordt. Te 20 uur vertoont de heer J. F. v. d. Berge zijn film „Sohouwens Westhoek". Zaterdag 19 juni. 8.30 uur ontbijt; 9.30 uur rondvaart vanuit Burghsluis naar Colijnsplaat en brug over de Oosterschelde; 1.30 uur broodmaal tijd; 2.30 uur kerkentocht, waarbij bezocht worden Renesse, Seroosker- ke, Seharendijke, Brouwershaven en Dreischor. Te 7 uur warme maaltijd tezamen met ikerkeraadsleden en om 9 uur avondwandeling. Zondag 20 juni. 10 uur kerkdienst; 11.15 uur koffiedrinken en warme maaltijd bij gemeenteleden, waarna om 3 uur het vertrek naar Duitsland volgt. WESTERSCHOUH'EN Het Rode Kruis-werk De afdeling Schouwen (W.) van het Nederlandse Rode Kruis heeft in 'het verleden al diverse malen bewe zen voor zijn taak te zijn opgewas sen. Ook nu zit de afdeling niet stil; de volgende 'resultaten konden be werkstelligd worden Uit Serooskerke kon de heer M. Hanse van 9 juni tot dinsdag 15 juni een verblijf in het Henri Dunant Huis te Zeist toegezegd worden. Het vervoer geschiedde door de penning meester der afdeling jhr. A. van Cit- ters. Van 5-10 juli gaat de heer W. van Da mme uit Haamstede mee met de „J. Henri Dunant"-boot, waarop dan alleen Zeeuwse patiënten meevaren. De inscheping is te Zijpe, de ont scheping te Wemeldinge. Deze reis gaat o.a. maar Stellendam, Rotter dam, Willemstad, Vlissingen, Terneu- zen en Gent in België. Dit is de eer ste maal dat een groep patiënten met dit schip ook België aandoet. Met deze boottocht gaan ook de •heer C. J. Oole en zijn edhtgenote mevr. K. J. Oolie-vam 'Driel mee. Bei den, zeer actieve colonneleden, zijn aan boord als resp. 'keukenhulp en verpleegster. HAAMSTEDE Mej. M. M. van Dalsen slaagde in Rotterdam voor het diploma Kin derbescherming A. SCHARENDIJKE Wandeltocht „De Koepel" Op zaterdag 19 juni a.s. wordt de wandeltocht „De Koepel" gehouden, over afstanden van 8 en 15 km. Aan de deelnemers en deelneemsters, die de tocht volbrengen worden fraaie herinneringsmedailles uitgereikt. BRUINISSE De in de Ned. Herv. kerk te Brumisse gehouden Pinkster zen- diingscollecte'bradht f 782 op. De kin deren van de zondagsschool brachten f 43,25 mee, zodat werd ingezameld ihet record bedrag van f 825,25. Jaarvergadering „Zevibel" De jaarvergadering van de vereni ging Zevibel wordt 'dit jaar te Yer- söke gehouden, op zaterdag 3 juli aanstaande. Nieuw scheepsbouwbedrijfje De jeugdige scheepsbouwer D. van Duivendij'k Lz., dagelijks werkzaam op 'de scheepswerf vain zijn vader en ooms de firma D. van Duivendij'k en Zonen, heeft enkele maanden gele den een eigen 'bedrijfje gesticht in samenwerking met de 'heer C. Bal, die scheepsbetimmeringen uitvoert, waarin 'hij boten bouwt. Enkele vis- boten werden reeds afgeleverd; deze week vond de aflevering plaats van een motorboot bestemd vow de beer C. Sdhot, sdh'ipper van dé reddings boot te Burghsluis. Door de firma L. Padmos werd in 'het scheepje een 12 pjk. Samofa motor geplaatst. Deze week zal Ihet eerste jadht te water- worden gelaten. De beer van Dui- vendijk werkt voorlopig nog maar in zijn eigen bedrijf in Ide avonduren en op 'de vrije zaterdag. Reisje gemeentepersoneel Het gemeentepersoneel en bet da gelijks bestuur van 'de gemeente Bruinisse maakte donderdag 'haar zomerreis je. Per autobus werd een groot gedeelte van zuidelijk, ooste lijk en midden Nederland bezocht. Men dronk koffie in Tilburg, ver toefde 'in 'het Nijmeegse Berg en Dal, beklom de JuManatoren in Apeldoorn en doorkruiste de 'Hoge Veluwe. Via Rotterdam keerde men 's avonds laat via 'de Har ingvlii etbrug en Greve lingendam op 'het eiland terug. rv., KTl,ri uim^V» 4e riI a Bejaarden van Zonnemaire bezochten Flakkee De bejaarden van Zonnemaire 'heb ben per R.T.M.-ibus een tripje ge maakt naar Goeree-Overflakkee. Over de Grevelingendam werd via Nieuwe Tbnge, Heikingen, Melissant, Stellendam en Goedereede naar Ouddorp gereden. In 'het plaatselijk verenigingsgebouw w-erd de thee ge bruikt, waarna een rondrit dooi* het dorp werd gemaakt. Ingelast was een 'bezoek aan de vissershaven. Vandaar zette men 'koers naar Dirkslain'd, via Sommels- dijk, Middelhaiviis en Stad aan 't Haringvliet, waarna via Oude Ton- 'ge de terugreis naar Sdhouwen-Dui- veland werd gemaakt. In „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkork stond een koffiemaaltijd' gereed. De voor zitter van 'het Comité Reis Ouden van Dagen de 'heer D. Deïst sprak een dankwoord, inzonderheid tot zuster van Kaam, die de reis mee maakte en de burgerij, die door mil de gaven de reis mogelijk maakte. Ook de beide chauffeurs de 'heren Viergever en Glerum werden in het dankwoord van de voorzitter betrok ken. De heer Felius 'kreeg een com pliment voor de 'keurig verzorgde maaltijd. Nestor van 'de bejaarden bleek de 90-jarige heer P. van Dijke, Hij werd apart toegesproken. De voorzitter vond het prettig dat deze hoogbejaarde 'de reis 'had willen mee maken. De heer van Dijk, - zelf oud- voorzitter van het comité - dankte 'hierna voor de betoonde activiteiten, waardoor de reis ook dit jaar weer mogelijk was. Rond adht uur onder namen de reizigers en reizigsters de toöht naar Zonnemaire. Aan de in gang van 'het dorp stond „Nut en Uitspanning", o.bv. de heer M. A. van Leersum gereed om de bejaarden een muzikaal welkom te 'bereiden. Onder grote belangstelling stapten op 'het BreedveLd do bejaarden uit. De (muziekvereniging sloot de aan komst af met enkele vrolijke marsen en na deze zeer geslaagde reis zoch ten de bejaarden 'hun haardsteden weer op. Het comité 'kan met voldoe ning terugzien op deze fijne dag. KAPELLE, 12-6. Zeeland ver wacht dit jaar een redeiyke appel- oogst en een matige perenoogst. De pruimenrassen zijn matig gezet; de zure morel! enk ersen beloven een slechte of geringe oogst. Dit zei de heer P. J. J. Dekker, voorzitter van de Veilingvereniging te Kapelle-Biezelinge en Omgeving, in zijn openingsrede tijdens de za terdag gehouden algemene vergade ring van deze vereniging. De vroege appelrassen zijn goed ge zet en moeten gedund worden. Van het ras Cox Orange Pippin wordt een matige oogst vernachtGoudrei- netten is onregelmatig, maar hier van komt in geen geval een groto oogst. De overige bewaarappels ais Winston, Jonathan en Golden Deli cious beloven een goede oogst te ge ven. Bij de peren staat o.m. het be langrijke ras Conference er goed voor, maar verscheidene andere ras sen zijn matig tot slecht. De heer Dekker zei verder dat de ocgstvooruitzichten van gebied tot gebied verschillend zijn, maar wel kan met zekerheid worden vastge steld dat de Nederlandse fruitoogst 1965 kleiner zal zijn dan vorig jaar. Aardbeien, frambozen en bramen beloven een goede oogst te geven, evenals kruisbessen en zwarte bes sen. Rode bessen rijn matig tot goed. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie rayon Zierikzee Rijkswaterstaat - Kon. Zeelandia 1-1 Heden (maandag) avond wordt ge speeld: Van der Wekken - Rijkswa terstaat (kwart over 7). Voorbereiding en proeven H.L.O. op sportpark „Bannink" ZIERIKZEE, 12-6. Op maandag 21 juni, vrijdag 25 juni, maandag 28 juni en vrijdag 2 juli wordt op het sportpark „Bannink" alhier van ze ven tot negen uur 's avonds weer gelegenheid gegeven tot oefening voor en aflegging van de H L.O.- proevtsn. Zoals bekend geeft het H. L.O.-comité reeds sedert 1987 de ge legenheid aan degenen die na hun sahooltijd niets meer aan sport kon den doen eens te proberen of zij li chamelijk „nog mee kunnen". In de loop der jaren legden moer dam 1000 personen op Schouwen- Duiveland de proeven af, velen reeds gedurende een reeks van jaren. De proeven omVatten 'in hoofdzaak natuurlijke vormen van lichaamsbe weging, zoals wandelen, lopen, wer pen, springen, klimmen, zwemmen en nog enkele behendigheidsoefenin gen. De examens zijm voornamelijk gericht op de grote groep middelma tige sportbeoefenaars, die door om standigheden, zoals bijv. drukke werkzaamheden enz., nimmer tot topprestaties zullen kunnen komen. Burgh II-Brouwershaven I 5-4 Vrij onverwachts leed de Brou- wershavense ploeg een nederlaag tegen de in de laatste wedstrijden verrassend goed spelende Burgh re serves. Het is een verdiende over winning geworden. De Burgh-ploeg die regelmatig achter kwam te staan, heeft hiervan handig geprofiteerd en wist terug te komen en uiteindelijk toe te slaan Van begin tot eind werd het een aantrekkelijke strijd die bovendien zeer spannend was. Het publiek, niet talrijk in aantal, leefde volop mee met deze belangrijke match, die uitstekend werd geleid door de heer H. Geluk. Reeds im de 5e minuut gaf Kees de Moor zijn ploeg de leiding (0-1) en velen dachten reeds, en gezien het spelbeeld in die eerste minuten volkomen terecht, aan een grote Brouw-zege. Toen vlak daarop Kees van Nieuwenhuijze gelijk maakte (1-1), trok Burgh zich naast het Brouwtempo en hoewel Jan v. d. Weele de zwartwitten weer een 1-2 voorsprong bezorgde kwam Bui-gh weer gelijk (2-2) door Jan van Nieu wenhuijze. Razend snel gleed Kees Slager langs zijn belagers en al spoedig was de stand 2-3 door een gced schot van deze speler. Toen iedereen 2-4 verwachtte werd het door een verre treffer van Leen van Nieuwenhuijze weer gelijk (3-3). Even voor de rust kreeg Kees van Nieuwenhuijze de bal goed aange geven en de stand werd nu 4-3 in het voordeel der groenwitten, een stand waarmee gedraaid werd. Na de thee kon Burgh Brouw een tiental minuten in de verdediging drukken en Ko Tuinman verhoogde de voorsprong tot 5-3. Na een 34 minuten spelen ontworstelde Brouw zich weer aan de Burgh-greep waar op Jan v. d. Velde de achterstand tot het uiterste (5-4) verkleinde. Met nog 1 minuut te spelen kreeg Burgh nog een slrafworp te nemen doch deze werd door Jan van Nieuwen huijze gemist. Dat Burgh met deze uitslag zeer-gebaat is blijkt wel uit de voorsprong die Burgh I op Brou wershaven heeft, n.l. 4 punten. KORFBAL Zeemeeuwen-Burgh 1-6 Een volkomen „normale" overwin ning voor (de groen-witten. Zeemeeu wen, veel beter spelend tiaar tegen WIK, beeft gedaan wat bet kon doch bet miste die ikradht om de Burgh- ploeg, 'die twee invallers telde, te weerstaan. Overigens een sportieve wedstrijd waarbij bet gladde veld na de rust ontstaan (door de regen wat afbreuk deed aan het spel. De rust stand was 1-3. Doelpunten werden gescoord door Joop Hanse (0-1), Jan- ny v. d. Have '(0-2), Adrie v. d. Weel (0-3). Na bet -missen -van een straf- worp door H. Braam 'kon dezelfde speler de achterstand terugbrengen op 1-3. Na rust Maarten 'Hanse (1-4), Rinus Kloet (1-5), en Joop Hanse (1-6). Na de rust bleek P. Quaak te zijn vervangen door D. Braam. Woensdagavond speelt Zeemeeu wen thuis-tegen Z.S.C. NOAD-WIK II 3-1 NOAD speelde te Kerkwerve de laatste wedstrijd in de gewone com petitie tegen WIK II. Het was de tweede keer 'bij een wedstrijd van NOAD dat de scheidsrechter verstek liet igaan. Door de activiteit van het WIK-besuur werd de beer Drijgers bereid gevonden deze wedstrijd le Ifcrden, die door deze omstandighe den een half uur te laat begon. Over de wedstrijd zelf het volgende. NO AD nam door mej. v. (d. Linde spoe dig de leiding, maar WIK maakte met een pracht schot van Verhage gelijk. Na dé valkwisseling schoot Stecndijk met een afstandsschot NO AD naar een 2-1 voorspi'ong, die la ter door mevr, de Rijke 'in bet duis ter tot 3-1 weid opgevoerd. Hoi was een sportief gespeelde wedstrijd. NOAD behaalde baar zesde overwin ning dn successie na de eerste vier verloren te 'hebben. Het 'kan verke ren; nu maar rustig afwachten wat de andere verenigingen doen en dan vol moet in de na competitie. DUIVENSPORT P.V. „Zieriek", Zierikzee Wedvlucht uit Orléans (440 km.). In concours 146 duiven. Los: 5.30 u. 1ste duif 11.16.46 uur. Laatste 11.54. 16 uur. L. Berrevoets 1, 22; P. Flikweert 2, 6, 8, II, 14, 33, 35, 36: Fr. Maijs 3, 7, 20; C. Seijbel 4, 113, 18, 19; W. Da lebout 5, 9; Jac. Verwijs 10, 25, 26, 34; J. Dalebout 12; W. N. Pankow 15, 16, 21, 24; Ohxiis Timmerman 17, 27, 28; J. v. id. Sande 23, 29; M. v. d. Wielen 30; H. Slagboom 31, 32, 37. A.s. donderdag inkorven voor Creil (N.O.P.). P.V. „De Reisduif" - Brouwershaven Wedvlucht op 5 juni vanaf St. Dénis. Afstand 330 'km. In concours 100 duiven. G. Vos 1, 2, 7; W. Blom 3, 11, 21, 23; J. M. Kloet 4, 16: C. J. Van Dix- hoorni 5; C. Wesdorp 6, 10, 15, 22; J. Quist 8, 18, 19; A Jde Wilde 9; L. J. Fonteijne 12, 13, 14; Job. Flikweert 17; A.J. Flikweert 20; G. Flikweert 24. Donderdag 17 juni inkorven voor Oredl. Afstand' 292 km. P.V. „Gevleugelde Vrienden" te Zierikzee Wedvlucht uit Orléans. Afstand 441 km. Gelost om 5.30 uur. Aan komst le duif 11.16 uur. Feleus-Westenbrugge 1, 7, 12, 18, 19, 20, 21; A. Hagesteijin 2, 6, 9, 10; C. Hillebrand 3, 13, 17; Jan v. Wes- tembrugge 4, 11; Gebr. Krijger 5; L. v. d. Hoek 8; J. Kaaijsteker 14, 15, 16; L. Noordijk 22. Dinsdagavond van 18-19 uur in korven voor Sint. Vincent. Vrijdagavond' van 18-18.30 uur in korven voor St. Dénis. P.V. „De Brusc Trekker" Wedvlucht „De Bruse Trekker" vanaf Orleans (Fr.), afstand plm, 426 km. Gelost om 5.1'5 uur,; aankomst eerste duif 11.28 uur, aankomst laat ste duif 12 uui*. De uitslag luidt: P. Eleketee'l, 13, 25; C. Bal 2, 7, 9; T. Dalebout 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 16, 17, 20, 22; A. de Koning 14, 19; J. Bal 15; C. Zan- dij'k 18; C. Capelüe 21, 24; C. J. Bolle 23. Scheepvaartberichten Abida, 12-6 van Lulea naar Rotter dam Esso Den Haag (t), 12-6 te Port Said Esso Rotterdam (t), 13-6 van Bombay naar Rastanura „GEHEIM WAPEN" MILAAN, 12-6. Een ruzie tus sen twee weggebruikers in Milaan werd zondag in een oogopslag beslist toen één van hen, een circusdirecteur zijn „geheime wapen" een leeuw uit de wagen haalde. De te genstander, die niet zulke krachtige argumenten by zich had, draaide om en koos het hazenpad. Dr. Kwame Nkroemah is vrijdag opnieuw voor vijf jaar beëdigd als px*esident van de republiek Ghana. De zwaarste man van Argentinië, Omar Bruzzone, is op 42-jarige leef tijd te Trenque Lauquen in de pi-o- vincie Buenos Aires overleden. Omar woog 300 kg. M Vrijdag in bij Pleikoe, 390 km. ten noordoosten van Saigon, een C-123 van de Amerikaanse luchtmacht neergestort. Acht lijken zijn uit het wrak geborgen. Hoeveel inzittenden er waren is niet bekend. President Khan van Pakistan is maandag in Cairo aangekomen voor een officieel bezoek van twee dagen aan Egypte. Het Pakistaanse staats hoofd, in gezelschap van minister van buitenlandse zaken Bhoeto, werd op het vliegveld verwelkomd door president Nasser en een aantal mi nisters. ROTTERDAM. In de nacht van zaterdag op zondag is in de Geide- siaweg le Rotterdam een 49-jarige vrouw met een messteek in haar borst aangetroffen. De vrouw, die op weg was naar 'het huis van een vriendin, is door een onbekend ge bleven man aangevallen. DELFT. Doordat een auto door de middenberm reed is zaterdagmiddag op rijksweg 13 tussen Rotterdam en Delft ter hoogte van Zweth een on geluk gebeurd dat aan twee pea-so- nen het leven beeft 'gekost. Voorts werd één persoon zwaar en één licht gewond. UTRECHT. De 26-jarige Ierse hulp-lasser J. W. Z. McCauran uit Dublin, die als employé van de Ne derlandse Pijpleiding Constructie combinatie betrokken was bij de aanleg van het aardgasnet, is in de afgelopen nacht in het Uraniumka- naal in Utrecht verdronken. BRUMMEN. De 24-jarige J. J. Dommerholt te Zutphen is veronge lukt toen bij in ide naöht van zater dag op zondag te Brammen met zijn auto sLiptc ien tegen een boom sloeg. Het slachtoffer dat als enige in de auto zat, was op slag dood. DEN HAAG. In de Ursulakliniek in Wassenaar is zaterdag overleden de 48-jarige G. van Muijen uit Den Haag. De man werd donderdag 10 juni ernstig gewond, toen bij met zijn bromfiets tegen een bestelauto opreed. Ongeveer 70.000 Westberlijners hebben zondag van de laatste gele genheid gebruik gemaakt om hun verwanten in het oostelijke stadsdeel onder de huidige pasjesovereen komst te bezoeken. In de Westegyptische woestijn zijn de lijken gevonden van vijf Duitsers onder wie een vrouw, die bij hun tocht door deze woestijn van dorst zijn omgekomen. In de Parakreek, nabij Zanderij in Suriname, is zaterdagochtend het stoffelijk overschot gevonden van de dienstplichtige soldaat der eerste klasse J. J. M. Struijs, afkomstig uit Brunssum. SCHIPHOL. De Noorse scheep vaartmaatschappij Fred Olsen Lines zal in de lente van 1967 met een ul tra-moderne, nieuwe lijriboot een passagiersdienst openen tussen Kris- tiansand en Amsterdam. De veiligheid van zweefvliegen DEN HAAG, 12-6. De veiligheid van het zweefvliegen in ons land heeft de voortdurende aandacht van de Koninklijke Nederlandse Vereni ging voor Luchtvaart. De toeneming van het aantal ongevallen in 1964 moge op zichzelf betreurenswaard zijn, er zijn geen redenen om aan de deugdelijkheid van opleidingen en- of materieel te twijfelen. Dit heeft luitenant-generaal-vlieger H. Scha per, voorzitter van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart vanmiddag meege deeld op de jaarvergadering der ver eniging die in Den Haag is gehouden. Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 14-6. Aangevoeld totaal 2054 stuks vee, t.w. 1300 ilachtrunderen en 754 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- 'ren: extra kwaliteit f 4,30-4,65, le f 4,00-4,20, 2e f 3,65-3,85, 3e f 3,35- 3,55; varkens: extra kwaliteit: f 1,95- 1,98, le f 1,92-1,95, 2e f 1,85-1,90, 3e f 1,80-1,85; stieren: f 3,90-4,35; worstkoeien: f 3,35-3,60; slachtzeu- gen: f 1,57-1,60; zware varkens: f 1,68-1,70 Slachtrunderen: aanvoer groter; handel zeer kalm; prijzen iets Ia- er. Varkens: aanvoer ruim, handel stroef, prijzen aanvankelijk prijs houdend, gaande de markt iets te ruglopend. heeft U op de krant zitten wachten en juist nu U in uw bed ligt hoort U dat de buren de krant in de bus stoppenl u kunt dit voorkomen door zelf een abonnement op ons blad te nemen. SPORT Succes voor „Delta Sport"- junioren te Vlissingen ZIERrKZEE, 14-6. Te Vlissingen werden zaterdag Zeeuwse atletiek- kampienschappen gehouden voor de jongste klassen, namelijk de C en D junioren. Deze geslaagde dag werd georganiseerd door de VJlssingsc sportvereniging Maratjon, in samen werking met de districts-technische commissie vatt het district Zeeland van dc KNAU. Enige jonge atletes van „Delta- sport" hebben tijdens dit atletielc- festijn te Vlissingen mooie successen geboekt. Het hoogspringen meisjes D werd een overwinning voor Saar- 'tje Beije van D.S., die het Zeeuwse kampioenschap veroverde en tevens het Zeeuwse record verbeterde van 1.20 op 1,25 meter. Een uitstekende plaats behaalde ook Nelleke Hooger- hekle, eveneens uit Zierikzee, die bij het hoogspringen (meisjes D) tweede werd en het Zeeuwse record hiermee verbeterde tot 1,22 meter. Martha Koster was de derde atlete van D.S. die in Vlissingen een mooie plaats wist (te bezetten, n.l. de twee de plaats bij de meisjes C hoogsprin gen met 1,25 meter. Het was jammer dat op deze ge slaagde atletiekdag geen deelname bestond van de zijde der jongens van D.S. Voor een bijzonder mooi landelijk succes zorgde op Tweede Pinkster dag Esther Goedhart-Schot., die te Sliedi'eeht tweede werd bij het dis cuswerpen met een worp van 44,15 meter. Hiermee vestigde deze Zie rikzeese atlete een nieuw Zeeuws record bezet zij thans dc tweede plaats op de landelijke ranglijst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5