DUET MORGEN Uitholling der organisaties ASPIRIN fH BAYER MPOLIN vaderdag! NYLONS SCHILDEREN MET Nog 9 dagen en dan is het BLIK DOOR HET WERELD I VENSTER Hebben Ver. Naties'en Liga afgedaan? De Verenigde Naties hebben een aantal pijnlijke momenten meege maakt tijdens de behandeling van de Dominicaanse kwestie. Zozeer zelfs, dat secretaris-generaal Oe Thant in die dagen ongeveer woor den van vijand Mao Tsje Toeng aan haalde en de vrees uitsprak dat de organisatie zou degraderen tot een soort debating club. In elk geval drong hij er op aan, dat de leden zich wat meer gingen verdiepen in de verhouding van de wereldorgani satie en de regionale organisaties. Het handvest van de Ver. Naties - evenals dat van wijlen de Volken bond - stelt vast dat de wereldorga nisatie collectieve maatregelen moet nemen om te voorkomen dat de vre de wordt bedreigd. Andere organi saties die een zelfde doel nastreven voor een beperkter gebied, doen dat in het kader van de Verenigde Na ties. Dat geldt dus voor de O.A.S. (de organisatie van Amerikaanse staten) die al bestond voor de V.N. en ook voor de organisaties als de N.A.V.O. die later kwamen. Nu zijn artikelen in handvesten er niet alleen om nageleefd te worden maar ook om bij tijd en wijle aan de laars te worden gelapt. De V.N. is dat herhaalde malen overkomen, doorgaans door de groten, waarbij men in het hoofdkwartier en in de vergaderzalen alleen maar kon con stateren dat er niets tegen, te doen viel. Een prominent voorbeeld is het ongenoegen over de contributies. Schending In het Dominicaanse geval begon het er al mee dat de V.S. ook het reglement van de O.A.S. overtraden, dat verbiedt dat een der leden mili taire maatregelen neemt op het ge bied van een ander. Voor de behan deling van de zaak in de Ver. Naties deed dit er niet zoveel meer toe om dat Washington er intussen in ge slaagd was de hele zaak onder aus piciën van die organisatie toe te brengen, waarmee deze eerste over treding dan was gelegaliseerd. Bleef echter een andere schending van het handvest, dat voorschrijft dat militaire acties door regionale ■verdragsorganisaties slechts mogen plaats vinden met toestemming van de Veiligheidsraad, en een dergelijke toestemming is niet gegeven, zelfs niet gevraagd. Dat is dus al een punt van over de V.N. heenlopen. Daar komt bij dat een Russisch voor stel in de Veiligheidsraad om de Amerikaanse interventie in de Do minicaanse republiek te veroordelen, werd afgestemd. Dat is eigenlijk vreemd, want een simpele blik in het handvest had ieder moeten overtuigen dat de Rus sische eis volkomen overeenkwam met wat reglementair vereist was. Het afstemmen werd daardoor min der een demonstratie van verknocht heid aan de Ver. Staten dan wel een partij kiezen tegen de communisti sche delegatie: een staaltje van kou de oorlog. De ene kant Het gevaar van dergelijk verwa teren van de eigen principes en van gemakkelijk overtreden der bepalin gen van het handvest is dat de Ver enigde Naties daarmee ieder moreel recht verspelen om in een volgend geval wèl streng op te treden. Een kenmerk van een rechtvaar dige organisatie moet toch immers zijn dat alle leden over één kam ge schoren worden: als iets fout is dan is dat fout, onverschillig of de zon daar machtig is of maar zwak; en: de fouten van de groten worden pre cies eender aangepakt als die der kleinen. Het is alles bij elkaar een uithol ling van de principes der volkeren organisatie, die het niet overdreven maken als Oe Thant vreest dat de reputatie van de wereldorganisatie daarmee dreigt te zakken tot iets van een debating club, waarin wel veel wordt gebabbeld, maar die eigenlijk niets betekent. En daarmee een stap zet op de weg die indertijd tot het einde van de Volkenbond leidde. Nasser's analyse Een organisatie die ook weinig meer betekent, is de vroeger vaak gevreesde, doch nu vruchteloos ver gaderende Arabische Liga. President Nasser gaf deze week een vernieti gend oordeel over die vereniging. Een vijand der Arabieren had het niet scherper kunnen zeggen en van Nas ser kan men zeker niet beweren dat hij niet weet waarover hij rept. Zo riep hij spontaan in 't openbaar Ingezonden mededeling spaar plezterlgmat met gratis waardezegels van. 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart uit: we bevechten te veel elkaar in plaats van één te zijn; we willen el kaar al zo weinig vertrouwen dat de leden geen troepen van elkaar in hun land willen hebben, en zo lang de Liga bestaat heeft zij nog geen kans gezien zelfs maar het kleinste sjeikdom te bevrijden, laat staan Palestina. Nuchter constateerde Nasser dat als enige tienduizenden Arabische soldaten elkaar in Jemen bestrijden, men niet moet hopen ooit in Israël te kunnen oprukken. En ook dat men er niet aan hoefde te beginnen de Jordaan wat eren om te leiden zolang men niet in staat was dergelijke werken ook werkelijk te bescher men. De onderlinge tegenstellingen - aldus Nasser - verzwakken de Ara bische wereld. Geen handen branden Een venijnig scherpe analyse uit de beste bron, die juist komt in een periode dat er weer wat schermut selingen zijn geweest aan de Israëli sche grens (waarbij de partijen el kaar de schuld geven, uiteraard) en ook nadat net in Syrië een Israëli tische spion is opgehangen, na een proces dat merkwaardig genoeg ge heim bleef, vermoedelijk omdat de' Syriërs bang waren dat er anders te veel coiruptie in eigen land bij aan de grote klok zou komen te hangen. De bedoeling van Nasser is waar schijnlijk niet geweest de wereld te laten zien hoe rot de Arabische Liga is. Vermoedelijk heeft hij zijn bond genoten even duidelijk willen maken dat onder deze omstandigheden de andere Arabieren er niet op behoe ven te rekenen dat hij zijn handen aan Israël wil branden. En dreigen de taal is bij de vleet geuit nadat Bourguiba van Tunesië had gesug gereerd dat men beter eerst eens kon gaan praten. Die uit verontwaardiging geboren dreigementen zijn nu waarschijnlijk voldoende geneutraliseerd, zodat Is raël na Bourguiba ook Nasser dank baar kan wezen voor nuchterheid. Een nuchterheid die alleen de basis kan zijn om het conflict van de Joodse staat en zijn buren ooit eens bij te leggen; op de basis van de emoties die nu al zo lang tieren, gaat dat in elk geval nooit. Evenwicht De Amerikanen hebben dan ein delijk hun ruimtevaarttriomf, waar ze zo lang naar hebben uitgezien. Van alle kanten heeft men zich be ijverd het volk te verkonden dat de Russische voorsprong is ingelopen en als bewijs daarvan moge dan gelden dat de beide astronauten van de Ge- mini 4 meer hebben gepresteerd dan hun twee Sowjet-voorgangers, dat Edward White langer buiten de ca bine zweefde, dat de tweeling aller lei onverwachte moeilijkheden (als het klemmende luik en de weigeren de besturing) de baas kon en dat beiden tussen een ongelooflijke hoe veelheid meetinstrumenten en ande re noodzakelijke apparatuur toch voldoende bewegingsvrijheid over hielden om hun taken te verrichten en het lichaam in conditie te hou den. Er staan nu nog tal van records op Russische naam, maar het even wicht is in elk geval hersteld. Wat de Russen konden, kunnen de Ame rikanen ook. Dat is de grootste mo rele overwinning van de N.A.S.A. in de ruimte-race. En zo voelen de Amerikanen het aan, die door tal van vroegere Sowjet-primeurs hun prestige voelden aangetast. Ingezonden mededeling Elftal prof. Zeejttanlyceum won toernooi Terneuzen Ingezonden mededeling Bij hoofdpijn vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. DAAR STAAT ACHTER DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk. Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Assendorp; Gasthuiskerk: 10 uur ds. Lam (bed. H.D.), 7 uur ds. J. Smit, Putten. Kerkwerve: 11 uur ds. Zon neveld. Serooskerke: 9.30 uur ds. Zonneveld. Burgh: 10 uur ds. P. C. Jansen. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boogert, Ophemert. Renesse: 9.30 uur ds. Van Liere. Noordwelle: 11 uur ds. Van Liere. Scharendijke: 10 uur ds. Roodenburg. Brouwersha ven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaire: 10 uur ds. Feunekes. Noordgouwe: 11 uur ds. J. Hoekstra. Dreischor: 9.30 uur ds. Hoekstra. Ouwerkerk: 10 uur mej. A. H. Heinen. Nieuwer- kerk: 10 uur ds. Westerhof. Ooster- land: 10 en 6 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 11 uur ds. Donkersgoed, St. Philipsland, 6.30 uur ds. Broere, Dinteloord. Bruinisse: 10 uur ds. P. Dinteloord. Bruinisse: 10 uur ds. J. Smit, Putten, 5 uur ds. Zonneveld. Lutherse Kerk. Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken. Zierikzee: 10 en 5 uur ds. J. H. van Boggelen, Diemen. Haamstede: 10 en 5 uur ds. U. Elgersma, Leek. Scha rendijke: 10 en 2.30 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 uur leesdienst, 2.30 uur dr. Becker. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Huijser. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 3 uur ds. Wentsel. Bruinisse: 10 en 5 uur dr. Boerma, Rotterdam. Gereformeerde Kerken. (Vrijgemaakt). Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Kei zer. Chr. Geref. Kerken. Zierikzee: 10 en 6 uur ds. P. Op den Velde, Mijdrecht. Kerkwerve: 10 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Op den Velde. Wat biedt de BEELDBUIS? Deze vrijdag een spannende afle vering van De verdedigers en een levende Willem Duys, voorafgegaan door The Flintstones op Ned. 1, ter wijl Ned. 2 een show en later een musical naar het boek Gejaagd door de wind, een vrolijker versie op de Am. burgeroorlog dan het toneel stuk van donderdag presenteert. Natuurlijk zijn Verdedigers en Ge jaagd door de wind weer op de zelf de tijd gecoördineerd. Zaterdagavond Rawhide (tussen 7 en 8), het jaarlijkse Grand gala des Artistes en een comedie van Mickey Rooney, Ned. 1. Een diamant voor Carla heet de musical via Ned. 2, waar we ook de aardige serie van Detectivebureau Lynx terugvinden. Zondag staan o.a. Kentucky Jones, Sidonia, Andy Williams en Kunst- maandorkest op de rol van Ned. 1 en Kapitein Zeppos, Margie en het toneelspel Somebody is dying van Ned. 2. Maandag draaien op de meeste zenders speelfilms: bij ons „The long hot summer". Dinsdag doet Ned, 1 aan chansons, woensdag komt Simon Carmiggelt weer eens op de buis. Het spel van donderdag is een veel belovende Catherine de Grote met o.a. Ank van der Moer. Gereformeerde Gemeenten. Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Ka rens. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland. Zierikzee: 10, 2 en 6.30 uur lees dienst. Renesse: 10 en 2.30 uur lees dienst, Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur ds. J. v. d. Poel, Ede. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdijk: 10.30 uur ds. C. Brin kerink, Oostvoorne. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rcoms-Katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen om 7.30, 10.00 en 19.00 uur. Haamstede: Eucharistievieringen om 8.30, 10.00 en 19.00 uur. Tijdens het door de U.T.S.-Ter- neuzen georganiseerde toernooi heeft het le voetbalelftal van het Prof. Zeemanlyceum op een overtuigende wijze beslag weten te leggen op het kampioenschap. Hiermede was te vens op fraaie wijze revanche ge nomen voor het Paastoernooi voor afdelingskampioenen schoolvoetbal toen met een derde plaats genoe gen moest worden genomen. De in het rood-wit-blauw gesto ken lyceisten, toonden zich op spor tieve wijze de meerdere van hun fy siek toch wel sterkere tegenstanders Minder plezierig was dat - geluk kig alleen aanvankelijk - twee van de vijf deelnemende ploegen met slechts negen spelers binnen de lijT nen verschenen. In de eerste wedstrijd moest Zie rikzee meteen al aantreden tegen de als toernooiwinnaar gedoodverfde kweekschool uit Middelburg. Tot ve ler verbazing moesten de Middelbur gers in Zierikzee-spelers met 0-1 hun meerdere erkennen. De tweede wedstrijd tegen de L. T.S. uit Goes leek de rood-wit- blauwen wederom de volle winst op te zullen leveren, daar het Prof. Zee manlyceum na een kwartier spelen reeds met 2-0 voor stond. Door non chalant spel ging deze voorsprong in enkele minuten echter weer ver loren. Dat Zierikzee in de tweede helft weer tot 3-2 uitliep, mocht niet meer baten, daar de Goesenaren kort voor tijd nog tot een derde treffer wisten te komen. De volgende tegenstander, de U.T. S. uit Terneuzen, trok met 1-2 aan het kortste einde. In de eerste helft nam Zierikzee al een veilige 2-0 voorsprong en in de tweede speel- Juiiioreiitournooi „Zeeland Sport" De voetbalvereniging „Zierikzee" nam op zaterdag 5 junii deel aan het juniorentournooi van Zeeland Sport te Vlissingen en wel met Zierikzee A I en Zierikzee B I. Zierikzee A I trof als tegenstander M.O.C. I (Bergen op Zoom), Terneu- zense Boys I, B.SjC. I (Roosendaal) en Zeeland Sport I. Zierikzee A I behaalde een derde plaats, overigens in punten gelijk staande met Terneuzense Boys, dat 2e werd door beter doelgemiddelde. De eindstand was: M0C 6 pnt.; Tern. Boys 5 pnt.; Zierikzee 5 pnt.; BSC 2 pnt. en Zeeland' Sport 2 pnt. Een behoorlijk resultaat, en 'de spel- kwaliteit viel te loven. Van dezelfde verenigingen b$- kampten de B-junioren elkaar. Hier behaalde MOC B I eveneens de. eer ste prijs. Zierikzee B I eindigde als vierde. Zierikzee B I viel ide sportiviteits- prijs ten deel, die 'beschikbaar was gesteld voor het elftal dat zich tij dens de wedstrijden Ihet sportiefst wist te gedragen, waarbij ook gelet werd op de gedragingen op het ter rein en in de kleedkamers. EREGELD VOOR EDUARD FLIPSE DEN HAAG, 10-6, De minister van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk heeft aan Eduard Flipse bij gelegenheid van diens afscheid als vaste dirigent van het Rotter dams Philharmonisch orkest als blijk van waardering voor hetgeen hij ge durende een lange reeks van jaren in het belang van het Nederlands muziekleven heeft gepresteerd een bijzonder eregeld toegekend. Voedingsvoorlichting aan de ontwikkelingslanden ZEIST, 10-6. Het zou goed zijn, als de huidige kennis omtrent de samenstelling van voedselpaketten in steeds grotere mate beschikbaar zou werden gesteld aan die landen, waar nog steeds grote bevolkings groepen een armelijk bestaan .leiden. Dit heeft de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, dr. A. J. H. Bartels donderdag gezegd bij de opening van het nieuwe la boratorium van C.I.V.O. (Centraal Instituut voor Voedingsonderzoek) in Zeist. Het is, volgens de staatssecretaris, niet juist om te veronderstellen, dat in die landen permanent honger wordt geleden, die door de zending van voedselpaketten zou kunnen worden gestild. Het gaat meestal niet om de voedingstekort, maar om een gebrek aan kennis inzake voe dingskwaliteit. De wetenschap, die door C.I.V.O. wordt opgedaan, kan voor dit probleem goede diensten be wijzen. Overvoeding. „Tegen de achtergrond van deze plicht", aldus de staatssecretaris, „durf ik thans de aandacht te vesti- Beleg tegen bendeleider in Columbia BOGOTA, 9-6. In de Columbi- aanse hoofdstad Bogota heeft een bendeleider zich met zijn mannen in een huis verschanst en een beleg van 200 militairen gedurende vier uur doorstaan alvorens te worden doodgeschoten. De bendeleider en diens mannen hadden de woning in een vesting veranderd en het leger, dat de bewoners in de omtrek had geëvacueerd, moest gebruik maken van mortieren en bazooka's om de bende te overmeesteren. De strijd heeft 10 doden en 25 gewonden ge- eist. helft mocht Terneuzen de eer red den. In de vierde wedstrijd teslotte, waarin tevens de beslissing* viel. wist Zierikzee voor de derde maal de volle winst te veroveren, ditmaal op een team uit Schoondijke. Met 7 punten uit 4 wedstrijden en een doelgemiddelde van 8-5 mocht het Prof. Zeemanlyceum de eerste prijs - een fraaie beker - in ont vangst nemen. De 8 goals werden ge scoord door Toby Visser en H. v. d. Westen (beiden 3 x) en door K. Heij- boer en H. Hendrikse (beiden scoor den één maal). Na afloop van dit zeer geslaagde toernooi werd alle deelnemers dooi de organiserende U.T.S. uit Terneu zen een koffiemaaltijd aangeboden, voorafgegaan door een speech van een der toernooileiders en de ge bruikelijke prijsuitreiking. OVERDENKING Nog maar pas is het Pinksterfeest voorbij; de vreugde om de neerda ling van de H. Geest is in de Kerk nog niet verdwenen, of zij gaat er toe over in duizenden aspecten uit een te leggen, wat dat toch wel bete kent. Nog maar net heeft zij gezon gen: ,.Het aardrijk is vol van de Geest van de Heer en daarom jubelt heel de wereld van uitbundige blijd schap van het ene eind van de aard kring tot het andere"; en meteen begint zij ons voor te houden wat voor consequenties dat heeft. Zij vraagt ons; „Weet je wel wat het betekent, dat die H. Geest ook in jou is neergedaald, dat de Geest van de eeuwige God, die Liefde is, in jou is en in jou leeft?" Onze daden van goedheid, vreug de, opgewektheid, hartelijkheid, trouw, geduld en vrede zijn daden van Gods Geest in ons; waar wij vredelievend zijn, tonen wij ons in strumenten van de.H. Geest; waar wij wonden genezen (niet alleen li- cjiamelijk, maar ook geestelijk), daar gedragen wij ons als een tempel van de H. Geest; waar wij warmte en zonneschijn brengen in een leven dat verkild is, daar zijn wij bezig het aanschijn van de aarde te vernieu wen. Deze geest en dit vuur mogen wij niet doven, maar wij moeten zorgen dat het groeit in ons en ons van bin nen uit verwarmt, zodat onze daden getuigen van deze Geest. Wij kun nen deze Geest uitdoven, wij kunnen Hem bedroeven, wij kunnen Hem beletten goede vruchten voort te brengen. Daarom moeten wij ons voor deze Geest van de Heer dage lijks opnieuw openstellen, ons dage lijks opnieuw tot Hem keren, dage lijks ons opnieuw bekeren. „Erken, o christen, uw waardig heid, en wil niet, nu gij deelachtig geworden zijt aan de goddelijke na tuur, door een onwaardige levens wandel terugvallen in uw oude arm zaligheid. Gedenk Van welk Hoofd en van welk lichaam gij een lidmaat zijt. Herinner U, hoe gij ontrukt zijt aan de macht der duisternis en over gebracht in het licht en het rijk van God. Door het Sacrament van het Doopsel zijt gij de tempel geworden van de H. Geest: wil zulk een ver heven Bewoner niet door slechte da den uit u verdrijven en u niet op nieuw onderwerpen een de slavernij van de duivel". (Paus Leo de Grote) Z. C.E. Ingezonden mededeling gen op het feit, dat door de wester se landen bedacht moet worden, hoe zeer ook in de welvaartsstaat de ge zondheid ondermijnd kan worden door onjuiste voeding, veelal in de vorm van overvoeding". „De hui dige reclamemethoden zijn er niet op gericht een sober gebruik te be vorderen van voedingsmiddelen, die voor een ieder bereikbaar en ruim schoots aanwezig zijn". TONEEL EN FILM OSS 117 in Bangkok De Concertzaal te Zierikzee brengt in het a.s. weekeinde de spannende actiefilm „OSS 117 in Bangkok", met in de hoofdrollen Kerwin Mat hews en Pier Angeli. OSS 117 is de aanduiding voor een geheim agent, die met „carte blanche" naar Bang kok wordt gestuurd in verband met een bericht over vaccins die een pestepidemie zouden hebben veroor zaakt. OSS 117 gei-aakt in een uiterst gevaarlijke situatie als gevangene in het hoofdkwartier van de „grote meester", waarvan niemand ooit het gezicht heeft gezien. De geheim agent laat zich echter niet uit het veld slaan en weet ondanks vele moeilijkheden te ontsnappen. Gehol pen door zijn trouwe knecht Sonsak moet OSS 117 verschillende gevaar lijke situaties het hoofd bieden maar ook ditmaal is het lot hem gunstig gezind Woensdagavond is een jonge vluchteling uit oost-Berlijn die reeds ide eerste van de drie prikkeldraad'- versperringen bij 'de igrens met de Franse sector gepasseerd was door Oostberlijnse grenswachten aange schoten en op een brancard wegge bracht, mogelijk dood, aldus een me dedeling van de Westberlijnse poli tie. De beroemde gas-aansteker 5,95/7,95 10,-/11,-/12,50. Extra vaderdag-attractie (alleen voor vaderdag): Elke Poppell met een speciaal Poppell-speldje Hongaarse vluchteling promoveert te Utrecht UTHECHT. 10-6. De eerste van de groep Hongaarse vluchtelingen, die in Utrecht met steun van het Utrechtse asyl fonds hebben gestu deerd, is aan de rijksuniversiteit in de domstad gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurweten schappen. Het is de 32-jarige in Be- kes geboren H. Tóth. die sinds 1960 als hydrogeoloog bij de Alberta Re search Council in de Canadese plaats Edmonton werkt. De heer en me vrouw Tóth zijn in verband met de promotie voor veertien dagen in ons land. Zij logeren bij dezelfde perso nen, die hen gedurende de studie jaren onderdak hebben verschaft. kleintjes uit£ ket binneru Oostenrijkse president pleit voor samenwerking WENEN, 10-6. Franz Jonas, de nieuwe president van Oostenrijk heeft in het Oostenrijkse parlement een krachtig pleidooi gehouden voor samenwerking van „alle oprechte Oostenrijkse democraten en republi keinen in een door ernstige gevaren bedreigde wereld". Nog, aldus Jonas, hebben de mach tigen der aarde het in de hand de wereldvrede in deze precaire situatie te handhaven. Moge de waarschu wende stem van Oostenrijk ook ge hoord worden opdat de wereld voor een catastrofe geweerd wordt voor het te laat is. Dienstplichtige in Duitsland verongelukt DEN HAAG, 10-6. In de buurt van de legerplaats Seedorf in Duits land is een ongeval gebeurd dat de 20-jarige dienstplichtige marechaus see vierde klasse C. W. Latenstein het leven heeft gekost. De dienst plichtige marechaussee zat in een jeep waarmee een routine-patrouille uitgevoerd werd. Tussen Sandbostel en Seisingen is de jeep in een bocht over de kop geslagen. Marechaussee Latenstein liep daarbij een schedelbasisfractuur op. Hij werd overgebracht naar het Maarten Lutherziekenhuis in Zeven, waar hij is overleden. Hij woonde in Warmenhuizen en maakte deel uit van het detachement. Kon. Mare chaussee in de legerplaats Seedorf. De chauffeur van de jeep bleef ongedeerd. Een andere inzittende heeft een armfractuur opgelopen. UTRECHT. De Utrechtse politie heeft een achttienjarige bankwerker, de H., wegens mishandeling en be dreiging met mishandeling, opgeslo ten in het hoofdbureau van politie. De jongeman had ruzie met zijn eveneens achttienjarige vrouw en dreigde, hun zoontje van elf maan den met een bijl de hersens in te slaan. BADHOEVEDORP. In de Maria- stichting in Haarlem is de 17-jarige winkelbediende P. J. Krop uit Am sterdam overleden aan verwondin gen die hij gistermiddag bij een ver keersongeval had opgelopen. SCHIPHOL. Tegelijk met de An tilliaanse gouverneur is de minister van sociale en economische zaken, de heer C. D. Kroon, tevens minister van volksgezondheid, op Schiphol aangekomen. LOCHEM. Woensdag was een belangrijke dag voor tal van Gelder se landbouwbedrijven. Te Borculo, Ede, Heerde, Hengelo (Gld) en Lo- ühern werden namelijk bij 'de notaris de akten van zes ruilverkavelings overeenkomsten gepasseerd. DEN HAAG. H.M. de koningin heeft het voornemen het ochtend programma van de Landdag „Euro- fest 1965", die door de Algemene Plattelands Jongerenorganisatie „Jong Gelre" in samenwerking met de Plattelands Jongerengemeenschap Nederland en het „European Com mittee for Young Farmers and 4-h clubs" op vrijdag 16 juli in de pluim veehal te Barneveld wordt ghouden, bij te wonen. AMSTERDAM. Een 64-jarige in de van Woustraat te Amsterdam wo nende vrouw heeft bij de politie aangifte gedaan dat zij door een ge wezen onderhuurder, de 34-jarige J.T.C.A.K., is opgelicht voor een be drag van bijna 40.000 gulden. HAARLEM. Het lichaampje is opgehaald van de ruim drie jarige Karin de Greeuw uit de Jan Gijzen- vaart te Haarlem. Het meisje was gistermiddag te water geraakt toen zij met andere kinderen in het plantsoen langs het water speelde. AMSTERDAM. B. en w. van Amsterdam stellen de raad voor bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten een lening aan te gaan van 20 miljoen gulden nominaal kapitaal. NIJMEGEN. Van 18 tot 22 juni zullen gastvrije families in Nijmegen onderdak verlenen aan twee en tach tig Engelse oorlogsnabestaanden, die dan in ons land verblijven om een bezoek te brengen aan de graven van hun in de jaren 1940-1945 gesneu velde familieleden. SCHEVENINGEN. Op de in Scheveningen gehouden jaarverga dering van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel is de gouden legpenning van de maatschappij uitgereikt aan prins Bernhard. DEN HELDER. Hr. Ms. jager „Holland", op individuele oefen tocht in het Noordzeegebied ten noorden van Den Helder, is even buiten het Molengat, aangevaren door de Deense kustvaarder „Mayum- be", afkomstig uit Kopenhagen. Bei de schepen werden beschadigd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6