'Qawi Spot NATUUR ZUIVER 1EERLIJK! Vliegveld, Haags museum, Linnaeushof en Avifauna op één dag Nota van „Beraadsgroep oeverrecreatie VIVO Denkbeeld van een getijdencentrale in Oosterscheldedam STREEKNIEUWS <81 VAN CALIFORNISCHE SINAASAPPELEN ZONDER PRIK Verhaal van een reit ije Ingezonden mededeling (Van onze redakteur) Z1EKIKZEE, juni 1965 - Al en kele weken is het de tijd van de reisjes. Als up andere jaren worden de lang tevoren door de besturen van verenigingen opgestelde plannen werkelijkheid. Dat betekent voor de deelnemende leden altijd vroeg uit de veren, even drentelen bij een bus die al onder stoom" staat, instappen en weg wezen. En waar al die reisjes wel heen leiden? Oh, maar er is een staal kaart van mogelijkheden! Nederland is maar een klein land. maar het heeft zijn variaties, wellicht juist op het punt van eendaagse reizen, ook al zijn er wel besturen die soms uit gedacht raken, omdat men al zo vaak op stap is geweest. Meestal is er dan wel een lid dat met een ideetje komt. Op een somi-woorzomerse dag - de zon scheen wel, maar er was ten koude wind - zijn we blijmoedig mee op reis gegaan. Eén ding is al dade lijk duidelijk; de dam heeft ook in dit opzicht 'de mogelijkheden ver groot .Men behoeft niet meer zo ang stig vroeg weg en het tijdstip van thuiskomst is niet meer zo slopend laat. Zo zaten we op een voor een Zeeuw al onwaarschijnlijk vroeg uur op 'het terras van 'het vliegveld Zes tienhoven te Rotterdam, waar de ober nog druk bezig was zijn och tendhumeur te verwerken. Dat was een spannende bezigheid voor de kleintjes uitiCÏ het binnenland KERKRADE. In het ziekenhuis te Keikrade is overleden de 20-jarige H. H. B. M. Meisters uit deze ge meente. De man werd op 31 mei zeer ernstig gewond bij maleriaaltrans- portwerkzaamiheden op 485 meter verdieping van de mijn Willem So phia in Kerkrade-Sipekholzerheide. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. DEN HAAG. Z.K.H. de Prins der Nederlanden heeft zich bereid ver klaard op maandagmorgen 21 juni het hoofdkantoor te openen van de organisaties voor toegepast-natuur- wetensöhappelijk onderzoek (T.N.O.) en zuiver-wetenschappelijk onder zoek (Z.W.O.). Het gebouw is gele gen aan de Juliana van Stolberglaan 148 op de hoek van de Koningin Ma- riailaan te Den Haag. BREDA. Donderdag 24 juni zal voor de Bredase rechtbank terecht moeten staan de Tilburger L. van H. de eigenaar van de drie honden die op 9 november van het vorig jaar in de Klaverstraat in Tilburg het 3-ja rig meisje Anita van Delft hebben aangevallen en ernstig verwond. RODEN. De 27-jarige mevrouw G. Roffel-Brink uit Peest is op haar bromfiets door een auto aangereden zij overleed enige ogenblikken na de aanrijding. DEN HAAG. De vuurtoren van Sdhever.ingen heeft tijdens een he vig onweer het hemelvuur tot zich getrokken. Omstreeks drie uur in die middag werd de toren getroffen door een bliksemstraal, die een groot aan tal zekeringen vernielde, leidingen deed smelten en de vuurtorenwach ter van zijn stoel sloeg. De man, die overigens geen verwondingen op liep, verklaarde, dat hij de schrik van zijn leven had gekregen. SPIJKENISSE. De. 51-jarige ge huwde betonwerker Z. J. Retel uit Hoogvliet is bij een in aanbouw zijnd flatgebouw in Spijkenisse van een' hoogte van 5 meter van een steiger gevallen en overleden. Waarschijn lijk is de man 'gestruikeld. SCHIEDAM. Op de werf Wilton- Fijenoord te Schiedam zal maandag 14 juni, de voor de koninklijke ma rine in aanbouw zijnde onderzeeboot „Tonijn" worden gedoopt en te wa ter gelaten. DEN HAAG. Lady Clementine Spencer Churchill heeft schriftelijk haar grote instemming betuigd met het voornemen der directie van de K.L.M. de zeventiende DC-8F te noe men naar Sir Winston Churchill. AMSTERDAM. De Ford-fabrieken hebben 100 arbeidskrachten uit de Antillen aangetrokken. De AntMla- nen 'hebben een contract van twee jaar gesloten door bemiddeling van de Antilliaanse en Nederlandse re gering. AMSTERDAM. Volgens een Reu- ter-bericht uit Djakarta zou de in Amsterdam gevestigde Asscher's Diamant Maatschappij N.V. met In donesië een contract hebben gesloten inzake 'diamantexploitatie in Borneo. Het contract zou vijf jaren geldig zijn. DEN HAAG. Van 10 tot 14 juni aanstaande zal Hr. Ms. kruiser de „Zeven Provinciën" onder comman do van kapitein ter zee A. van der Moer samen met oorlogsschepen van Uruguay, Chili, Argentinië, Portugal, Spanje. Italië en Engeland een for meel bezoek hren'gen aan Rio de Ja neiro ter herdenking van de slag bij de monding van de Riachuelo. DEVENTER. Dit jaar, bij het gou den jubileum van de A.N.V.V., wor den vijf miljoen overnachtingen van buitenlandse bezoekers en een de- viezenopbrengst van een miljard gulden verwacht. Deze uitlating deed prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, voorzitter van de A.N.V.V.tijdens de jaarvergadering. ZEVENBERGEN. Ongeveer 30 le den van de National Timberwolf As sociation, een vereniging van oudlc- den van de 104de Amerikaanse di visie, zullen op 29 juni een bezoek brengen aan diverse plaatsen in West-Brabant. BERGEN. In het Noord-Limburg se dorpje Well is door het ontplof fen van een butagasflcs een woon huis met stallen geheel verloren ge gaan door brand. Naast de inboedel ging ook een bedrag van ongeveer f 800 aan baar gofid verloren. man, maar voor reizigers en reizig sters waren natuurlijk boeiender de vliegtuigen, die daar bijna vlak voor de neus op de betonbaan worden Het is alles niet Schiphol-like, ma'ar op dat terras ziet men een he leboel omdat de afstand tussen kij kers en vliegtuigen zoveel geringer is dan op de Amsterdamse lucht haven. Op Zestienhoven is het een komen en gaan van (propeller) vliegtuigen, die doorgcans Engeland (K.L.M.) of lc na (Swissair) als bestem ming hebben. Na de reisdrarvk bij uitnemendheid, koffie, na een zwaai- tje aan de naar het zuiden vliegende vreemdelingen en een plaatje van zo n reuzentor, die met brullend ge weld zichzelf de luoht intilt, dan maar weer fluks de bus in, want de chauffeur - de vriendelijke, de altijd behulpzame -- staat al op zijn schaapjes te wachten. Zonder hen rijdt hij niet weg, al is zijn woord wel wet, want hij denkt in de ter men van zijn rij-schema en de passa giers hebben daar zo geen weet van. Een museum Eenmaal los van Zestienhoven ging de bus naar het Haagje, waar een kans bestond schielijk het Gemeen temuseum in te duiken, boordevol met interessante en schone dingen, met als para'depaardjes de schilde rijencollectie en de verzameling van oude en exotische muziekinstrumen ten. Natuurlijk vergt het museum een week om het allemaal een beetje beter te bekijken, maar we zijn op dagreis en dus op rantsoen gesteld. Daar zijn ze dan de Marissen, de Mauves en de Breitners; van de laat ste een werk uit 1896; „Rokin te Amsterdam", een doek vol van de oude 'glans er. het herfstig brons, waarmee de schilder het laat 19de eeuwse Amsterdam wist vast te leg gen. Een onwaarschijnlijk prachtig schilderij, maar het museum heeft zo'n overvloed. „Molen bij maan licht" is van een heel jonge Mon driaan, toen nog niiet toe aan zijn ingewikkelde lijnen en ruitjescon- tructies, maar nog romantisch en werkend met merkwaardige okers en bruinen. Oude instrumenten De oude muziekinstrumenten in dit museum vormen in het 'kader van de gehele collectie helemaal het ein de. Men vindt er 'dfe merkwaardig ste orgels; een kistorgel bv. dat wind krijgt door aan twee banden te trek ken. waarna het bespeelbaar wordt, oude violen, 'blaasinstrumenten en niet te vergeten spinetten vormen herinneringen aan vroegere muziek- epoques. Als men het treft - en we troffen 'het - is de 'gids wel bereid de toetsborden bedekkende glasplaten even weg te nemen en dan hoort men het hoge fragiele geluid van deze instrumenten, die wie weet in welke barok uitgedoste woonkamers coit hebben 'gestaan. Waarorrt troffen we het? De gids bleek een oud-Brouiuenaar en de man ivas daar onvergelijkelijk trots op ..Ik ben al 37 jaar weg maar ik kan nog plat Schouws praten", zei hij op zijn Schouws en na die onver wachtse kennismaking lagen de za len van het museum voor ons als een schaal gebakken aardappelen. Voor u ook, daar eenmaal zijnde, maar pik uit die schaal dan vooral de verzameling exotische muziekin strumenten, ai was het alleen maar voor het compleet instrumentarium van een gamelan orkest, met o.m. de „heilige" koperen gongs, die in de kraton van Djocja slechts eens per jaar werden gebruikt en daarna in- gezalfd en in doeken opgeborgen voor het volgende feest. Met een bus (alles op één dag) is het van de residentie naar Sassen- heim maar een snapje. Daar vindt men de Linnaeushof, een park vol van de laaiende kleurenweelde van de vroegzomer. In het centrum is er een bijzondere kas. Wie buiten staat ziet er zwetende heren uit komen en ook al is het buiten on-zomers koud, dames in onwaarschijnlijk blote bloesjes. Ze houden het overi gens maar even vol en schieten dan snel weer in de sweaters. Enfin, het is duidelijk een tropische kas, met een vochtig warme temperatuur, die aan de kentering op Java doet den ken. De bijna wulpse plantenweelde van de tropen woekert hier in de broeihitte, die onder het glazen dak en het glas rondom wel wil ontstaan. Alles wat zo maar in een kamer sim pelweg groeit in een bloempot, blijkt in die kas te wassen tot veelzijdige en wijdvertakte boomachtige gevaar ten en dat alles te zien loont de moeite en verzoent met de tocht door de bollenstreek „hors saison", want als de velden ontkleurd zijn is daar veel lelijks te zien. Maar soit. „Crcssoptilon Mantschurieum" Tot slot dan „Avifauna", al vaak in het nieuws geweest, maar niet altijd even opwekkend, al schijnt het vogelpark dan nu weer wel redelijk te draaien. Voor onze lezers hebben wij speciaal in 'het oog (gehouden de exotische fazanten. Wilt u er een paar? Nu, de bruine oorfazant dan uit het land van Mao, luisterend naar de wetenschappelijke naam Crossoptilon Mantschurieum of de Lophura Leucomelana uit Nepal, ook een lekker fazantje, die het echter weer af moet leggen tegen de glans- fazant uit Afghanistan; een kleurige pronker met unieke structuur'kleuren op zijn vederdos. Het fis ook goed in het parkietenlaantje het hart wat open te stellen voor de gestes van deze werige vogeltjes, om dan ver derop de withan'dgibbon aan het werk te zien, de lepelaars roerloos op een vlotje in het water te zien zitten peinzen en fel gekleurde ka- katoes boom in, boom uit te zien vliegen. Bij elkaar is dat voor een dag wel ongeveer (genoeg; De Chauffeur vond dat ook, want zo'n man zit altijd tus sen de wielen en wil wel eens een keer op tijd thuis zijn. De bus dan maar in en linea recta naar Schou- wen-Duiveland, dat met de dam zijn eilandstatus verloor en waar men'nu zo maar naar toe kan rijden. Vreemd eigenlijk 'dat zo iets gewoons, toch nog vreemd' aandoet. Maar we wen nen er al aan. Wat voor gezelschap het was? De réisolub van de Zierik- zeesdhe Oratorium Vereniging, maar een verhaaltje als dit steekt in elk reisje. Nederland is maar klein, maar het is groot; een dag is maar 'kort, maar toch lang! plaatje maken in Avifauna SOMMELSMJK, 9-6. In een bij eenkomst van het Wetenschappelijk Genootschap Goeree Overflakkee en de Slichting de Flakkeese gemeen schap in de Nederlandse Hervormde Kerk in Middelharnis is aan de kerkorganist Arie J. Keijzcr te Mid delharnis de door de stichting inge stelde culturele prijs uitgereikt. De prijs ten bedrage van f 500, werd de organist overhandigd door dr. G. Stoel, die de heer Keijzer prees om zijn kunstenaarschap, ge steund door een perfecte techniek. De heer Keijzer. die in 1932 in Nieuwe Tonge werd geboren, werd in 1963 winnaar van het nationaal crgelconcours te Bolsward en in 1964 eerste van het eerste internationaal orgel improvisatie concours te Haar lem. De heer Keijzer studeerde als leerling van George Slam aan het Rotterdams conservatorium, waar hij vorig jaar de prix d'exccllence behaalde. Per 1 september 1965 is de heer Keijzer aan dit conservato rium benoemd als hoogleraar orgel. Hij blijft te Middelharnis wonen, waar hij organist van de Nederlands Hervormde Kerk is. De ontsluiting Tijdens de bijeenkomst, die in het teken stond van de ontsluiting van de eilanden Goeree Overflakkee en Speel nooit bij auto's. Uk/65-speldjes a 10ct. bij B32EEEI levensmiddelen-bedrijven Culturele prijs voor Arie J. Keijzer te Middelharnis Schouwen-Duiveland spraken ds. T. Foot uit Driebergen en prof. dr. S. Groenman uit Utrecht over „De mens en zijn bevindingen" en „De gemeenschap en haar bevindingen". Ds. Poot Wees op de z.i. positieve en negatieve aspecten van het als ge meenschap geïsoleerd zijn. Het ei land slaat nu de armen uit, die het zo lang over eigen borst gekruist had. De vaste verbindingen vormen een uitdaging en een opdracht tot medemenselijkheid. AI9 de eigene en de vreemde elkaar werkelijk in de ogen zien, vindt er een ontplooi ing van het eigene en verrijking met het andere plaats, aldus ds. Poot. In Frankrijk actie tegen de kwakzalverij PARIJS, 9-6. Het Franse kabinet heeft zich woensdag akkoord' ver klaard met een wetsvoorstel, waar mee de strijd tegen de kwakzalverij wordt versterkt. Niet alleen worden de straffen voor het onbevoegd uit oefenen van de geneeskunst, de tandheelkunde en de farmacie aan zienlijk verzwaard', maar ook wordt het voortaan strafbaar propaganda te maken, waardoor (kwakzalverij in welke vorm dan ook zou kunnen worden bevorderd. DEN HAAG, 8-G. Het Tweede Ka merlid de heer Oele (P.v.d.A.) heeft de minister van verkeer en water staat schriftelijke vragen gesteld over het denkbeeld een getijdecen trale in de in 1978 te voltooien Oos terscheldedam te bouwen. Is de daarbij te wfinnen hoeveel heid elektrische energie en zijn de te verwachten kosten van die ener gie zodanig, dat 'de daaraan verbon den voordelen kunnen opwegen te gen de nadelen van het (bestendigen van de zoutwateregetijdebeweging in ihet Oostersoheldöbekken of in een door een dam af te scheiden gedeel te van 'dit bekken, zo vraagt bij. Voorts wil bij weten of de moge lijkheid van een 'getijdecentrale een punt van overweging is geweest bij de voorbereiding van ihet Deltaplan en of de Deltadienst van Rijkswater staat een serieuze voorstudie aan dit plan wijdt. De reis van liet Kon. paar naar de West SCHIPHOL, 9-6. Per K.L.M. is via New York de gouvem.'eur van de Nederlandse Antillen, mr. N. („Cola") Dabrot, voor zijn jaarlijkse (dienst reis op Sdhiphol aangekomen. Zijn routinebezoek aan Den Haag zal naar 'hij verwacht 3 tot 4 weken in beslag nemen. Een van de belangrijkste werk zaamheden, die bij Ihfier voor de boeg beeft, zijn besprekingen met de Ne derlandse regering over de voorbe reidingen en bet programma voor bet bezoek, dat bet koninklijk paar eind september aan 'de AintiUen zal bren gen. Naar bekend zullen koningin en prins op 24- september van SChiphol vertrekken om eerst 10 dager, in de Antillen en vervolgens 10 dagen in Suriname door te brengen. Militair (20 jaar) verdronk in zwembad DEN HAAG, 9-6. In ihet Zuiderbad in Amsterdam 'is de 20-jarige dienst plichtige soldaat H. A. van Kuyeren, die woonde dn Den Haag, verdron ken. Soldaat van Kuyeren was met veertien andere militairen, alle be horende bij 420 compagnie Van Heutz mobiel, die gelegerd 'is in Am sterdam, gaan zwemmen onder lei ding van een sergeant. Na enige tijd ontdekte men dat bet lichaam van soldaat van Kuyeren 'op de 'bodem van bet ba'd lag. Men heeft hem on middellijk op de kant gebracht en getracht met kunstmatige ademha ling 'de levensgeesten op te wekken, maar dat heeft niet meer mogen ba ten. Het stoffelijk overschot van de verdronken soldaat is overgebracht naar het Willhelmiiniagasthuis te Am sterdam. De ikonlinklijfce marechaus see stelt een onderzoek in naar het gebeurde. Vlag op nieuw eiland R EIJKJAVIK, 9-6. Twee jonge IJslandse zeelieden hebben de IJs landse vlag geplant op een nieuw vidkanisch eiland, dat zich zaterdag jl. nabij IJsland begon te vormen. Zij deden dit temidden van krachtig vulkanische lactiviteit, waarbij het puimsteen regende en wolken stoom omhoog rezen. Boven het nieuwe vulkanische eiland hangt een rook kolom van bijna twee km. hoogte. Het planten van de vlag werd vanaf een vaartuig van de IJslandse kust gadegeslagen door de IJslandse eer ste minister Benediktsson. Het nieuwe eiland, dat thans 170 meter lang is, terwijl zijn hoogste punt zesti enmeter boven de zee spiegel uitsteekt, ligt ongeveer een halve km. ten oosten van het grote eiland Surtsey, dat in november 1963, na een onderzeese vulkanische uit barsting, is ontstaan. Het wordt be schouwd als een voortzetting van de vulkaan Surtsey, die tot twee weken geleden nog lava heeft afgescheiden. Dominee werd priester DEN HAAG, 9-6. De uit Nederland afkomstige dominee M.- Goudkamp is in Sydney (Australië) overgegaan tol de Anglicaanse kerk en daar tot priester gewijd. De Anglicaanse kerk zal hem'in Australië 'een standplaats toewijzen. Dominee Goudkamp is in Neder land predikant geweest bij de 'her vormde gemeente fin Sas van Gent. Daarna was hij werkzaam als 'luöht- ma ohtpred tont. DEN HAAG, 8-6. Er zijn in het waterrijke Nederland vele oevers van wateren door verschillende oor zaken voor de recreatie ontoeganke lijk of ongeschikt, ontsluiting ten be- hoeve van de recreatie van de oevers ran riuieren, plassen en kanalen, die tot heden niet of beperkt toeganke lijk z\jn, is dringend gewenst. In het 'bijzonder as het gewenst de oevers van deze wateren te ontslui ten voor de recreatie te land, ten einde indeel grotere mate dan thans het geval is deze vanaf het land te kunnen benaderen. Dit wordtgezegd in een nota over oeverrecreatie, uitgebracht door de „Beraadsgroep Oeverrecreatie" van de Stichting Recreatie. De nota is het resultaat van een beraad over de oeverrecreatie tussen vertegenwoor digers van de verschillende belan gengroepen in de recreatiesector, ge houden op initiatief van en vanwege de Stichting Recreatie. In de nota wordt verder o.a. naar voren gebracht, dat de oevers der wateren weliswaar ontsloten dienen te worden voor de recreatie, maar dat het voor nu en voor de toekomst van buitengewoon 'belang is, dat dit Woongemeenschap voor 540 epileptici 1 AMSTERDAM, 9-6. In de Haar- lemmermeerpolder nabij het vroege re stoomgemaal de Cruquius verrijst „De Cruquiushoeve", een woonge meenschap voor 540 epileptici, die langdurige of blijvende verpleging hoeven met het accent op de blijven de verpleging. Het fis een uitbreiding van het epilepsiecentrum „Meer en Bosch" te Heemstede uitgaande van de Christelijke vereniging voor de verpleing van lijders aan epilepsi. De bouwwerkzaamheden op dit 50 ha. 'grote terrein zijn vorig jaar be gonnen en het project waarmede een bedrag van 25 miljoen gulden ge moeid ds, moet op 1 november 1967 gereed zijn. Het eerste deel van het gebouwencomplex hoopt men in ck- tober 1966 in gebruik te kunnen ne men met 200 patiënten. Akkers vergiftigd MEPPEL, 9-6. In Steenwijkerwold ziet de politie zich de laatste jaren elk voorjaar weer voor.'het probleem gesteld dat door een onbekende de ingezaaide akkers van enige boeren „behandeld" worden met een sterk bijtend vergif, waardoor het te velde staande gewas verloren gaat. Meestal moeten de akkers van de boeren Pereboom en Prinsen !het ontgelden. Dat is ook nu weer gebeurd. De ge wassen van beide boeren zijn als het ware verbrand idoor ihet gif. Vooral de haver van de heer Pereboom heeft een verwoestende behandeling ondergaan. Reeds 160.000 auto's over de Grevelingendam Sedert id'e opening van de Greve lingendam op 1 april jl. passeerden ruim 160.000 auto's over de Greve lingendam. Met de Pinksterdagen, van vrijdag tot en met dinsdag, waren het er 21.942. Dit zijn dan alleen de auto's die de snelweg passeren. Het overige verkeer, dat over de weg voor lang zaam verkeer komt, passeert niet het tellingsapparaat. OUWERKERK Geslaagde bejaardenreis Vorige week hebben de ouden van dagen van Ouwerkerk per touring car een uitstapje gemaakt, samen met de Sirjanslandse bejaarden. De reizigers, in totaal 65, gingen over de Grevelingendam naar Oude Ton- 'ge, alwaar een oud-Ouwerkerker, de heer M. W. Goudzwaard, thans te Dirksland, in de bus 'kwam om ver der -als reisleider te fungeren. Geheel Overflakkee werd doorgereden en op ihet strand van Goeree een poos ver toefd. Terug werd Middelharnis „ge daan". De koekfabriek aldaar was zeer attractief en ieder smulde van de heerlijke versnaperingen. Een aardig reisje, waarvoor de gemeen- tenaren door de financiële steun een dankwoord toekomt. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Burgh-veterancn spelen tegen eilandelyke scheidsrechters Voor zaterdagavond is een vriend schappelijke wedstrijd vastgesteld tussen de scheidsrechters van het eiland en een veteranenploeg, sa mengesteld uit vroegere Burgh-voet ballers. De wedstrijd, die weer eens wat anders is dan anders, begint om 18.30 uur. KORFBAL DOSKO I-ZSC II 3-7 Dosko heeft z'n eerste nederlaag geleden. Reeds in de eerste 14 min. schoot M. Haze tweemaal raak (0-2) voor ZSC. Dosko wist de korf slecht te vinden en zelfs een strafworp werd niet benut. Bij de rust had ZSC reeds een 4-0 voorsprong behaald. Direkt na de thee kreeg Dosko een meerderheid maar dit leverde geen doelpunten op en ook twee strafwor- pen leverden geen tegenpuntje op. Hillebrand en Dorreman wisten de korf echter wel te vinden en dat betekende voor ZSC 6-0. Het was uiteindelijk Jannie de Vrieze die een verdiend tegenpuntje wist te scoren (1-6), maar vlak daarna was het Ben Lcuwerse die weer raak schoot voor ZSC (1-7). Na geruime tijd wist Ria de Lange voor 2-7 te zorgen en tegen het ein de werd de achterstand nog ver kleind door een ver schot van M. Dalebout (3-7) en dat betekende te vens de eindstand, en een verdiende overwinning voor een overwegend sterker ZSC. geschiedt zen^sr aantasting van de landschappelijke waarde ervan. De bebouwing der oevers dient vooral zoveel mogelijk beperkt te blijven, aangezien dit ais regel een aantas ting betekent van de ongereptheid van de o. vers, zowel vanaf het land als vanaf het water gezien. KERKNIEUWS Reeds één miljoen gulden ..Brood voor hel hart"' UTRECHT, 9-G. Meer dim een mil joen gulden is al ontvangen voor de grote campagne „Brood voor het hart" van de protestantse kerken in ons land. Doel van de actie, die vier weken geleden startte met een col lecte fin tweeduizend kerken, is do stichting van nieuwe drukkerijen, uitgeverijen en christelijke lectuur centra in de ontwikkelingslanden van Afrika ,Azie en Zuid-Amerika, voor de miljoenen 'die in deze landen op het ogenblik leren lezen, hebben de kerken in internationaal verband een „wereldfonds voor christelijke lectuur" opgericht. Van Nederland is voor de komen de vijf jaar een bedrog van een mil joen gulden gevraagd. Bovendien be sloten de Nederlandse kerken in deze actie nog een half miljoen gulden bijeen te brengen voor typisch Ne derlandse projecten, onder andere in Indonesië, Kameroen en Ruanda. Ingezonden mededeling il w\.v. 31 cl. per fles gezinsfles 71 cl.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6